Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34201) body007 válasza TESCO-Zsömle (#34199) üzenetére


body007
addikt

Ez így van tudom, de azért próbálkozom... :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#34202) G@ß! válasza body007 (#34193) üzenetére


G@ß!
őstag

Attól függetlenül sok sikert az eladásához... (pár évig hirdetgeted, majd megunod, és leviszed az árat az eredeti negyedére :DDD)

(#34203) adamka16


adamka16
őstag

Üdvözletem az Uraknak!

Valaki használt már ilyesfajta csatlakozókat a rendszerében?
[link]

(#34204) nyunyu


nyunyu
félisten

Adott egy regi GPU-X blokk, tudnatok mondani valami muhelyt Pest kornyeken, ahol meretre lehetne gyartatni hozza egy rez ramhuto polipot, meg 2 acel lefogato pantot valami modernebb VGA kalyhara?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#34205) Kvazár válasza adamka16 (#34203) üzenetére


Kvazár
őstag

Igen! Én ilyet használtam: [link]
És csöpögött! Szvsz old meg nélküle.

Eladó cuccaim: -

(#34206) adamka16 válasza Kvazár (#34205) üzenetére


adamka16
őstag

az szép... de a koolance sem lehet jobb tőle? pedig elég pofásan néznek ki az alkatrészek. mondjuk 10 rugó lenne a 2 darab. :( már régóta csak úgy van, hogy két cső ki van vezetve a gépből, de ha akarom valahova vinni a gépet akkor szívás van vele sajnos. vagy vegyek egy normális házat? attól mondjuk ez olcsóbb megoldás :D

(#34207) Kvazár válasza adamka16 (#34206) üzenetére


Kvazár
őstag

Én a másodikat választanám. Az a biztos megoldás.

Eladó cuccaim: -

(#34208) jones965 válasza LBandi (#34198) üzenetére


jones965
Modder

2 darab tripla radival biztos hogy nem rossz. A kialakításából adódan pedig ahogy elnéztem, a térfogat árammal sem lehet gond.
Egyébként ez a gép a 2007-es DCMM kiállításon kapott casecom kategóriában 3. helyezést, kialakítási nehézségben pedig ezüstös lett.

(#34209) adamka16 válasza Kvazár (#34207) üzenetére


adamka16
őstag

de mivel nem gyári radiátorom van így az is necces. esetleg nézek valami occsó chieftec nagy házat itt PH-n. jobbat nem tudok sajnos..

(#34210) Kvazár válasza adamka16 (#34209) üzenetére


Kvazár
őstag

Igen! Tömörebben nem tudom megfogalmazni. :)
Ne legyél önmagad ellensége azzal, hogy csak problémákat gyártasz magadnak. Törekedj a biztos megoldásra. Az a csati, ha új korában nem is fog csöpögni, akkor is rontani fogja a térfogat áramodat, és ha elég sokszor szeded szét, majd rakod össze, akkor a kopástól csepegni is fog.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#34211) sznoopy1977


sznoopy1977
tag

sziasztok

közben én is haladtam a Reserator 1 tuninggal - EHEIM 1001 szivattyúval megy, most a négymagosított (3700MHZ) Phenom II 550-et hűti + Asus 5770 1GB VGA + NB, nem tudtam még 40 fok fölé vinni, de igyekszem azért :)

P

(#34212) G@ß! válasza sznoopy1977 (#34211) üzenetére


G@ß!
őstag

Mármint vízhőfokra gondoltál, nemde?
Mivel méred?

(#34213) pottyantós


pottyantós
aktív tag

Hali!
Sajnos meghalt a pumpám.... :( Hirtelen leállt a gép, szétszedtem és érzem, hogy a blokk tűz forró, már a cső is meglágyult... csak a bemeneti cső volt jég hideg.. Rádugtam a másik gépre a pumpát és látom, hogy nem megy..

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34214) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Mit gondoltok gyors kötöző alkalmas a cső szorítására bilincsként? Vagy maradjak az aba bilincsnél? Holnap jönnek meg a cuccok azt csütörtökön robbantom szét a cumót.:D

Jön egy single extreme radi amit a ház hűtő helyére szerelek be meg végül egy tody extreme blokk, újracsövezem az egész rendszert+beiktatok 4db 90fokos csatit remélem jól sül el a dolog.:)

(#34215) sznoopy1977 válasza G@ß! (#34212) üzenetére


sznoopy1977
tag

szia,

egy sima hőmérővel ami a reseratorban úszik :)

annó felraktam egy ábrát hogy is megy a víz a gépben, most még egy körös, a RAM-ok nincsenek bekötve, de mivel a 2000MHZ-es RAM 1900MHz-n megy, látok rá esélyt hogy nem is fogom :) Ha meglesz az új proci Phenom II 555 és az melegedésig tudja majd hajtani őket, lehet bekötöm, de addig olyan mint a fentebb leírt HDD hűtés :)

most reserator - CPU - NB - FET - dupla hűtő - ATI 5770 - reserator

eddig jónak tűnik az elgondolás, bár a FET-re én barkácsoltam a blokkot egy gyári FET hűtőt moddoltam meg az ASUS 890GTD-PRO extrém méreteire, szerintem jól sikerült

P

[ Szerkesztve ]

(#34216) jones965 válasza SzlobiG (#34214) üzenetére


jones965
Modder

Én is azt használtam, igaz csak a nem látszó helyeken, azt is csak a magam megnyugtatásaként. külső eszköz nélkül is tökéletesen tart.

[ Szerkesztve ]

(#34217) Kvazár válasza jones965 (#34216) üzenetére


Kvazár
őstag

Jó a géped. Grat! :R

Eladó cuccaim: -

(#34218) SzlobiG válasza jones965 (#34216) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor valszeg azt rakok minden hova, lehet hogy tart de én nem bízok benne, meg egy idő után gondolom enged a cső azt nehogy szivárogjon nekem.:)

(#34219) jones965 válasza Kvazár (#34217) üzenetére


jones965
Modder

Köszönöm, dolgoztam is vele anno nem keveset!

Szlobig: már március óta így van, sehol nem enged, pedig azóta már volt egy pár helyen a gép.
Viszont a cső minősége és mérete is befolyásolja a szorító létjogosultságát.
Amennyiben így látod biztonságosnak, akkor használd.

(#34220) sznoopy1977


sznoopy1977
tag

jah, majd el felejtettem, van pár eladó vízhűtéshez való cuccom

régi evercool 1db 5.25-ös helyre beépíthető cucc komplett, viszont a szivattyúja halott sajnos, ehhez van CPU blokk, 2db radiátor, olyan átlagos CPU hűtő méretűek, szerintem egy 2 évvel ezelőtti CPU-t elbírnak és a csövek csatlakozókkal.

és egy P500-as Thermaltake szivattyú + tartály, hibátlanul és csendben működik

FET hűtő, gyári, a típusára nem emlékszem, de valami menő cucc :)

(#34221) SzlobiG válasza jones965 (#34219) üzenetére


SzlobiG
félisten

Clearflex-et használok jelenleg is 19/13-ast meg most is azt rendeltem, bár nem kéne cserélni mert semmi bajuk, de úgy voltam vele így 2év után megérdemel egy cserét.:)

(#34222) sznoopy1977 válasza jones965 (#34216) üzenetére


sznoopy1977
tag

rendesen kivilágítottad :)

én bedugtam az asztal alá az enyémet ne is lássam ne is halljam :)

(#34223) Erdei88 válasza SzlobiG (#34214) üzenetére


Erdei88
veterán

Ha 10mmes belsejű csatit vették akkor alig fog lassulni a víz áramlása.
Most nem T56os blokkod van?

[ Szerkesztve ]

(#34224) SzlobiG válasza Erdei88 (#34223) üzenetére


SzlobiG
félisten

8mm-es. De csak nem az extreme, meg beszéltem todyval szerinte kevés a tripla radi egy ilyen rendszerhez azért rosszak a hőfokok, hát majd most elválik.:)

(#34225) Erdei88 válasza SzlobiG (#34224) üzenetére


Erdei88
veterán

Szerintem még egy tripla is elkellene. Ha jól tudom a tripla radik 200-300W körüli hőt tudnak leadni. 5970 egymagában termel annyit, meg a 920 is melle vagy 200at. Kellemes... :)
Én most vettem még egy triplát a mostani mellé, meg új blokkom is lesz na meg magam építek házat, kiváncsi vagyok mi sül ki belőle.

(#34226) sznoopy1977 válasza SzlobiG (#34224) üzenetére


sznoopy1977
tag

Én olyan 13/10 körüli szilikon csövet használok, nagyon passzol a csatlakozókra, szinte bilincs sem kell hozzájuk, de ennyire még nem voltam bátor :) Jelenleg az ideiglenes dolog miatt nekem is gyors szorítóim vannak csak feltéve, jónak tűnik egyenlőre

a kis EHEIM 1001 meg egész jól bírja

(#34227) sznoopy1977 válasza Erdei88 (#34225) üzenetére


sznoopy1977
tag

Házat hogyan építed?

(#34228) SzlobiG válasza Erdei88 (#34225) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na igen, csak hova teszem be a haf-ba? Ez a single is a házhűtő helyére megy mer ott van hely, vagy még max egy dual-t tudnék betenni ha kiszedném a vinyókat az első ventihez, de az se lenne valami jó mert az befele fúj.

Igen alapon 297W-ot termel, de én húzva használom szal 400at is akár.:D

Ház építés nem egyszerű sok sikert hozzá.:)

(#34229) helkis válasza SzlobiG (#34214) üzenetére


helkis
addikt

az az aba=awab bilics.. :) egyébként ha a csati karimája alatt közvetlenül rászorítod a gyorskötőt, akkor semmi gáz nem lesz, ha nagyobb a cső, mint amilyen csatira való, akkor válassz magasabb nyakú csatit (PL T56 nikkelezett HF) ott 2db gyorskötő is elfér és nagyobb a biztonság is.. de célszerű 1mm-en belül maradni a csati-cső párosításnál.. :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#34230) SzlobiG válasza helkis (#34229) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ilyenek vannak nekem jobban mondva hasonló obiba vett. Viszont amik jöttek 4db 90fokos csati azok kisebbek szal oda bilincset fogok tenni.

(#34231) Erdei88 válasza SzlobiG (#34228) üzenetére


Erdei88
veterán

Egy tripla és dupla elfér benne. Kép

T56os csatlakozóhoz használsz 13/19es csövet?

(#34232) SzlobiG válasza Erdei88 (#34231) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen így gondoltam én is, de ez nem valami jó megoldás mer ha befele fúj az első venti akkor a meleg levegőt egyenesen a tripla radi felé viszi.:U

Igen, de nem mind a többség oc-től van még, de uaz.

Mod: Most hogy jobban megnéztem megvan fordítva az első venti.:B

[ Szerkesztve ]

(#34233) Erdei88 válasza SzlobiG (#34232) üzenetére


Erdei88
veterán

Szerintem nem annyira meleg az a levegő, nem azon fog múlni.

Én egyszer próbáltam meg olyan csatlakozóval. 10/13 és 10/16hoz jó volt gondoltam mit neki 3mm. Ahhaa,.. Nem volt kellemes 1,5 liter zöld folyadékot feltakarítani a pincéből. Szorítóval sem lett jobb, azóta veszek "Compression Fitting"-et, lekopogom, nem csöpög, ereszt stb... nagyon megbízható.

(#34234) SzlobiG válasza Erdei88 (#34233) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen biztosan többet ér mintha nem lenne plusszba még egy radi.:)

Nekem még nem volt csöpögés(lekopogom szintén) bilincseket megtéptem azt kész.:D Most mivel nagy a cső a 90fokos csatikra azt fogom csinálni, hogy ráhúzok egy 10X2,0mm-es csövet majd a csati végén levágom és rá a 19/13-ast majd a bilincs. Holnap neki is kezdek és szétkapom a cuccot, remélem jól sül el a dolog igazán rám férne már egy kis sikerélmény ssd-vel két hete szívok. :O

(#34235) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Kész lettem.:) Volt mivel szívni rendesen a 90fokos csatiknál, hogy rá mennyen a cső ahogy írtam fentebb, de jó lett végül. A leszorítók végül abaw bilincsek lettek+ még ami volt műanyag, de a 90fokos csatik miatt így is be kellett ugornom az obiba venni mert csak kicsik voltak. Viszont nem mertem magam rábízni a kötegelőkre azért is lett ilyen vegyes a felfogatás. :B A tartály felfogatása egyenlőre maradt úgy ahogy volt arra gondoltam hogy ilyen nagy kék színű bilincsel átfogom (nem abaw) és az már jobban fog kinézni, de az obiba nem találtam szal azt majd még szereznem kell és lecserélem a kötegelőket.

Még hallani a felső radiból a buborékokat, de kezd már egyre jobb lenni pár nap alatt kimegy szal még teszteket nem futtattam.

Jah és pár kép, hogy lássatok is vmit.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#34236) pottyantós válasza SzlobiG (#34235) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Nagyon jó lett, gratula, kíváncsi leszek a hőfokokra hogyan alakulnak majd! :)

Más: Elég lenne egy GTX 470 hűtésére ha az extreme dupla radi mellé egy single extreme-t is raknék? :F

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34237) Erdei88 válasza SzlobiG (#34235) üzenetére


Erdei88
veterán

Jó lett grat hozzá!

Hőmérsékletek, hogy alakulnak? Mennyivel lett jobb?

(#34238) SzlobiG válasza pottyantós (#34236) üzenetére


SzlobiG
félisten

Köszi mindkettőtöknek.:)

Holnap fogom megizzasztani a cuccot szal holnap megírom, hogy alakulnak a dolgok.

ui: Megnéztem nem fért volna be a dual radi oda előre se a vga olyan hosszú, hogy csak a vinyók helyére tudtam volna berakni, de akkor meg azoknak nem lenne normális hely.

[ Szerkesztve ]

(#34239) Silex válasza SzlobiG (#34238) üzenetére


Silex
aktív tag

Jó lett, grat! Kicsit meg kell pörgetni a ventiket majd a radin és jó lesz.

(#34240) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Csináltam teszteket.

VGA: Mostani. Előtte.

Kb 8 fok javulás van úgy, hogy most 1.2v-on ment a teszt a régebbin meg 1.16 szal még az is dob a alantba. A VRM hőfokok 10fokkal jobbak kb. Viszont érdekes, hogy a 2. gpu 4 fokkal melegebb mint az első, ez egy ideje van így nem tudom miért, de nem volt kedvem levenni a blokkot és megnézni.

CPU: Mostani. Előtte.

Proci 4200MHz-en.

Itt már kevesebb a javulás kb 7 fok az előző eredményhez képest, kicsit jobbat vártam volna...

[ Szerkesztve ]

(#34241) pottyantós válasza SzlobiG (#34240) üzenetére


pottyantós
aktív tag

A VGA eredmény nem rossz, de az a CPU az nagyon érdekes pont arra voltam kíváncsi, hogy mennyit javul! Mikor hátlap nélkül használtam siralmas volt az eredmény de amikor betettem a lap mögé, sokkal jobb lett! Ott valami felfekvési gubanc lesz!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34242) SzlobiG válasza pottyantós (#34241) üzenetére


SzlobiG
félisten

Van hátlapi merevítőm pedig, szal nem értem, holnap kipróbálom leveszem a merevítőt. Az lehet, hogy nagyon megvan húzva? Bár már próbáltam azt is régebben hogy alig húztam meg.

Közbe lett egy jobb eredményem is procival kevesebb fesszel.

(#34243) pottyantós válasza SzlobiG (#34242) üzenetére


pottyantós
aktív tag

[link] Amikor 1.4V adtam a procinak akkor kaptam 75-78°C körüli eredményt... Én rendesen meghúztam, kb. érzésre kicsit hajoltak meg a csavarnál a merevítő lábai!

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34244) SzlobiG válasza pottyantós (#34243) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na de a HT ki van kapcsolva ezen a képen az sokat számít hőfokba is meg fesz igényileg is. Nézd meg HT-val. Meg ez most 4GHz? Mer a speedstep miatt nem egyértelmű.:)

Amúgy nem tudom mi van nálam ezzel az proci mizériával már, előtte a qx9650-et az XSPC Edge blokkom nagyon jól vízhez méltóan hűtötte pedig feszeltem is rendesen.

(#34245) pottyantós válasza SzlobiG (#34244) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Megnézem HT-val is a 4GHz-t!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34246) SzlobiG válasza pottyantós (#34245) üzenetére


SzlobiG
félisten

Oksa, meg ne 20 köröset csinálj hanem 40-50 körül az lesz nálad egy óra kb a kevesebb ram miatt. HT nélkül én még egyik I7 procimat se néztem mit bír.:D

(#34247) pottyantós válasza SzlobiG (#34246) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Hirtelen beállítottam HT-val a tesztet 1.32V feszültség mellett elindult a linx, lement 6 kört de kék halált dobott és akkor jártam 69°C környékén... Basszus lehet az értékeid nem is olyan rosszak?? :DDD Ennyit bír a blokk? Holnap meg nézem, már nincs kedvem este mutyizni.. :)

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34248) SzlobiG válasza pottyantós (#34247) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor még tolhatod neki a feszt nekem volt olyan, hogy 40. percnél talált errort a kék halál esetén még messze vagy a stabilitástól. Én mondtam, hogy jobban melegszik, találj egy stabil beállítást azt elég félóra linx is nekem a hőfokok onnantól úgyse fognak feljebb menni a stabilitás miatt meg majd magadnak kiteszteled ha akarod.:) Kíváncsi leszek nálad mit mutat, majd csinálok 4GHz-el én is. Ma már én se nyaggatom nincs kedvem hozzá kivárogatni.

Oksa. :R

[ Szerkesztve ]

(#34249) G@ß! válasza SzlobiG (#34248) üzenetére


G@ß!
őstag

Azt hittem, h nekem magasak az értékeim, de közben rájöttem, hogy az enyém eléggé jó!
i7 860 1,2V@1,425 4,0Ghz -> 72-73 fok. (LinX, HT on)
Mellette egy Ati 4850 "fűti" a rendszert.

Csak jó ez a rendszer... :)

Bár a scythe ventikkel nem vagyok megelégedve, lehet h 3db swif2 rotor jobb eredményekre is képes lenne. :B

[ Szerkesztve ]

(#34250) pottyantós válasza SzlobiG (#34248) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Nos, le futtattam:4GHz, HT-ON

Biosba 1.36V adtam neki!

Nekem nagyon nem jön be a HT! Sokkal jobban fűt, több fesz kell neki, és mindennapokban nem érzem a jelenlétét! :N

A radira lehet nem a legjobb ventiket raktam, ha Coolink lenne akkor biztos nyertem volna még 1-2 fokot! Szerintem a tied is 65°C környékén járna 4GHZ-n HT nélkül..

Szerintetek elbírna a rendszer egy GTX 470 VGA-t? Dobnék még be egy single extreme radit! :F

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.