Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34251) $lash


$lash
csendes tag

Sziasztok!

Ez lehet, hogy inkább léghűtés topic, de igazából mégsem : )
Szóval tervezem egy dupla radiátor bekötését a meglévő tripla mellé, és nagyjából így nézne ki a utána:

A kérdésem az lenne, hogy jó lesz ez így? A gépben minden vizes (hdd+ram blokk még csak úton van), nagy légáramlatok nem kellenek szerintem. De nem fognak nagyon egymás ellen dolgozni a ventik? A ház elméletben csak ott lyukas, ahol venti is van.

(#34252) SzlobiG válasza pottyantós (#34250) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ránézek 4Ghz-re én is majd, de kb ilyen értékeket kapok mint te szvsz.

Viszont nekem a vga idlébe 40W-ot eszik és a teszt közbe alig érezni, hogy meleg levegőt fújnak a ventik, szal most nem tudom, hogy a blokk tudna-e ennyit, vagy nem jól fekszik fel, de mivel nálad is hasonlóak az eredmények, akkor gondolom ennyit lehet várni tőle.:)

Szerintem biztosan elbírja főleg ha nem feszeled agyon.

Én úgy vagyok vele ha már lehet 8 szálon dolgoztatni akkor miért ne használnám főleg ha kódolok jó volt hogy egyszerre 8 klippet csinált.

(#34253) pottyantós válasza SzlobiG (#34252) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Kíváncsi leszek nálad mit produkál.. :K Szerintem a blokk ennyit bír, bár nekem sokkal szimpibb volt az eredmény amikor HT nélkül futtattam a tesztet!

Remélem tényleg elbírja majd, nem szeretnék emiatt házat cserélni! :N

Természetesen ez felhasználó függő! Nekem felesleges a HT, ezért se mondtam, hogy ne használd, mert nem tudom te mire használod a gépet! Jelenleg nekem fölösleges, de azért jó ha van... :R

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34254) SzlobiG válasza pottyantós (#34253) üzenetére


SzlobiG
félisten

Megcsináltam 4GHz 1.296 terhelve a fesz. Kb azt produkálja mint nálad.

(#34255) p87


p87
senior tag

Olyan kérdésem lenne, hogy a Febi piros fagyálló mennyire piros?
Értem ezalatt azt, hogy nem rózsaszín, ill. deszt. vízzel keverve nem rózsaszínesedik?

Láttam képeken olyan fagyállókat amiket pirosnak hirdetnek de inkább rózsaszínnek mondanám és olyat nem igazán szeretnék.

Valaki próbált más márkából is piros fagyállót?

[ Szerkesztve ]

(#34256) pottyantós válasza SzlobiG (#34254) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Hát igen, ebből az jön le h a blokk ennyit tud... Itt semmilyen felfogatási gond nincs, kár emiatt agyalni! Majd ha benevezek egy másik blokkra akkor kíváncsi leszek a különbségre!

Amúgy köszi a tesztet! :R

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34257) Erdei88 válasza pottyantós (#34256) üzenetére


Erdei88
veterán

Ilyen is lehet akár. Bár nekem csak a proci van hűtve.

(#34258) pottyantós válasza Erdei88 (#34257) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Egész szép eredmény! Nekem csak akkor produkál ilyet ha kikapcsolom a HT-t! :K Supreme blokk?

Egyenlőre nekem is csak a proci van vizezve, de ha meglesz a VGA akkor az is meg foglya kapni a löttyöt!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34259) SzlobiG válasza Erdei88 (#34257) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát ha most azt nézem, hogy neked 1.224-el megy 4ghz-et csak a proci van vizezve, akkor a két blokk között nagyon minimális eltérés lehet csak, szal ezzel megnyugtatom magam.:) Milyen radik is vannak most a rendszeredbe? Amúgy jó eredmény nagyon. :R

Mod: Englide ventikről mik a vélemények? Mer agyalok a cserén az AC-k elég hangosak. Még a Coolink ventik is elég jók ahogy elnéztem.

[ Szerkesztve ]

(#34260) Erdei88 válasza pottyantós (#34258) üzenetére


Erdei88
veterán

Supreme HF, de lehet cserélni fogom az új HF-re, nagyon megtetszett.

SzlobiG azért augusztus elején még igencsak 26-28 fok volt a szobámban, valószínűleg most kevesebb lenne. Jelenleg egy EK Rad XT 360am van, de már itt van az asztalomon még egy radiátor, ami egy Phobya G-Changer 360 Ver.1.2. Nagyon brutális a maga 6 centis! vastagságával.

(#34261) SzlobiG válasza Erdei88 (#34260) üzenetére


SzlobiG
félisten

Azt nem tudtam, hogy akkor készült a teszt.:)

Nagyon komolyan néz ki valóban. :K Kettő tripla radival már illik a vga-t is bekötni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#34262) pottyantós válasza Erdei88 (#34260) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Nem semmi darab az tuti! 6cm vastagsággal.... Nekem szerintem már alig férne be a házba... :D Pláne ventikkel rajta... És 2 kivezető nyílása is van... :C

Oda már egy SLI-t is beköthetsz... :))

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34263) Erdei88 válasza SzlobiG (#34261) üzenetére


Erdei88
veterán

A jelenlegi 7300 GSem passzív nem kell arra víz :D

Jönnek az új Ati és Nvidia karik, jó lenne megvenni a lehető legerősebbet, és arra egy vizesblokk. De mire rászánnám magam és a pénztárcám erre, megint jön egy új. A másik ugye kevesen vesznek blokkot vgara és nehezen lehet majd eladni. Igazság szerint azt a plusz 20-30k-t inkább másra költöm mint a vga blokkra, lehet inkább az alaplapra kellene, az talán tovább marad meg :)

(#34264) LBandi válasza Erdei88 (#34260) üzenetére


LBandi
aktív tag

A Phobya radik tényleg nagyon durvák! Én is ilyett vettem a készülő gépembe, alig tudtam belegyömköni a házamba, csak kissebb sebészi beavatkozások árán fértek be. Már alig várom hogy én is beizzíthassam kíváncsi vagyok nagyon mire is lesz képes a tripla és a két dupla radi együtt ;] .

[ Szerkesztve ]

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#34265) Fel válasza p87 (#34255) üzenetére


Fel
addikt

Nekem MOL-os pirossal van tapasztalatom. Ahogy írtad, trendi pink színű lesz ioncserélt vízzel. Ha fontos a szín, akkor kézenfekvő lenne, az hogy töményebben használd. De sajnos eléggé megfogta a csövet (ClearFlex60), még gyengébb keverék esetén is 1,5l ioncserélt víz + 1dl fagyálló).
A MOL-os kékkel viszont nincs problémám. Elég szépen tartja a színét (híg keverékként kicsit azúros árnyalatú lesz a hűtővíz vele) és nem trutyisodik.

(#34266) p87 válasza Fel (#34265) üzenetére


p87
senior tag

Hú az nem jó, alapból mennyire piros, ha nincs hígítva? Vérvörös vagy már alapból is rózsaszínes? Talán 1L-hez 2dl már jó lenne.
Nekem meg a kék Glykoshell nem vált be egyáltalán, húztam húztam a cserét amíg elfogyott, de bekeverés után rendszerben sima PVC csőben 2-3hét múlva halványodik mindig. Most már ott tart, hogy inkább zöld és a csövek falán megtelepedtek a vizigenyók.
Úgyhogy jól átkellesz mosnom és takarítani a blokkokat is.

Valakinek van tapasztalata még bármilyen piros fagyállóval?

(#34267) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Hello!
Hazat keresek vizhutéshez. Mar kerdeztem a hazas topikba de nem kaptam valaszt!
20k lenne ra és bele kéne férjen a tetejébe egy 3x12es radiator gyarilag! Van ilyen? Ha nincs akkor melyik a legolcsobb haz amibe belefér? Vagy jobban jarok ha veszek egy alul tapolt hazat és a tetejébe vagjam bele a radit?

(#34268) SzlobiG válasza Erdei88 (#34263) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen sajna ez a baj a vízzel, hogy mindég új blokkok kellenek ha új hw jön ki, így nagyon nem pénztárca barát.:( Én ezért is vettem megint csúcs vga-t és arra blokkot, ha kibírok vele annyit mint az x2-vel akkor megérte...:)

(#34269) pottyantós válasza SzlobiG (#34268) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Sajna az eladása is nagyon nehéz, nemcsak a blokkoknak hanem a többi alkatrésznek is! :(
Rendszeresen nézem apróban a cuccokat, és nem nagyon tudják eladni a DDC-t meg hasonló finomságokat...

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34270) SzlobiG válasza pottyantós (#34269) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na igen az a másik eleve kevés a vizes tulaj így nehéz eladni a blokkokat is, én az x2-es blokkot 10k-ért adtam el azt valami 23k-ba vettem.:(

(#34271) Terminator17


Terminator17
senior tag

hello vki tudna segíteni? szükségem volna egy eheim 1048 NÁL jobb pumpára.
Teljesítmény és főleg a hang nállam a lényeg :B
Jah és nem az OTP elnöke vagyok,szóval úgy kereten belűl :DDD

[ Szerkesztve ]

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#34272) pottyantós válasza Terminator17 (#34271) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Hali!
7k-9k között osztogatják az apróban a Laing DDC pumpákat! Nagyon jó pumpa, ideális több blokkos rendszerhez is!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34273) Terminator17 válasza pottyantós (#34272) üzenetére


Terminator17
senior tag

Ehez hasonlók tudásban?
Eheim Universal 1250
Mert ez volt úgy ahogy szimpatikus viszont az eheim eddig nekem hangos volt :U nem tudom ez a laing ddc nem hangos?

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#34274) Fel válasza Terminator17 (#34273) üzenetére


Fel
addikt

A DDC-1T szivattyúval jól járnál! :K Kicsi, alacsony fogyasztású (10W), nagyon erős. Rezonanciát kelt, de szivacsra rakva ez is megszüntethető (szerintem a legtöbb 7200-as HDD-nél halkabb).
Az apró viszont DDC 1-Plus és 1-PlusT szivattyúkkal van tele... azokat már nem ajánlanám. A sima változathoz képest magasabb fordulatszámon jár (~3800 -->4500 1/s) és emiatt már zavaróan hangos. Ellenben a legjobb választás sok blokkal tarkított rendszerhez.

Az Eheim 1250 szerintem marha nagy, sokat eszik (28W), nincs belőle 12V-os verzió, és nem hiszem hogy halk lenne (főleg, ha számodra már a 1048 is az volt, akkor hogy lenne a nagytesó csöndesebb?).

(#34275) pottyantós válasza Fel (#34274) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Akad azért sima meg 1T, de tényleg sok a plusz. Azokat nem lehet szabályozni? Vagy fixen vannak belőve?

Terminator:[link] Előtte kérdezd meg, hogy sima-e!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34276) Terminator17 válasza Fel (#34274) üzenetére


Terminator17
senior tag

Esetleg tudnál linkelni valamit a háttér információkról? hány L/h ? stb
ergo mér baj ha nincs belőle 12 V verzió? nekem a 1048 is konnektorbol megy :DDD

[ Szerkesztve ]

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#34277) Terminator17 válasza pottyantós (#34275) üzenetére


Terminator17
senior tag

Köszönöm szépen a linket,de ez 420 l/h az nekem nem elég :(
Legalább eheim 1048 as szintre van szükségem tehát 600 l/h vagy picivel több

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#34278) Fel válasza Terminator17 (#34277) üzenetére


Fel
addikt

Önmagában a szivattyúkra biggyesztett térfogatáram nem mond el semmit a képességeikről... Azokat az értékeket úgy értelmezik, hogy szabad kifolyás mellett (se a ki és se a bemeneti csonkon nincs semmi, ami áramlási ellenállást keltene!) ennyi az elvi maximum... Ezt a remek értéket simán le lehet "rontani", ha beleteszed a szivattyúdat egy PC-s vízhűtő rendszerbe. A blokkok, a radi(k) és a csövek keltette ellenállást a szivattyúnak le kell győznie, hogy keringjen a folyadék. A leküzdhető ellenállásra a szivattyú emelőmagassága ad támpontot. A DDC-é 3,7m, a 1048-é 1,5m, a 1250-é 2m... szerinted azonos rendszerben melyik szivattyúval érnél el nagyobb térfogatáramot? (Költői kérdés...) Valahogy nem tudom elképzelni, hogy 600 l/h-s térfogatáramod volt a 1048-al...
Az Eheim szivattyúk inkább ilyen akváriumi és szökőkutas szivattyúk, ahol ellenállás nélkül mozgathatják a vizet, a DDC pedig kimondottan PC vízhűtéshez lett fejlesztve.

[ Szerkesztve ]

(#34279) Terminator17 válasza Fel (#34278) üzenetére


Terminator17
senior tag

Értem,köszi az infót.
Bár én még mindig félek picit ettől a pumpától,olyan kis fingnak tűnik :DDD
De egy próbát lehet megér :U

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#34280) danati válasza Terminator17 (#34279) üzenetére


danati
senior tag

Ez a kis "fing" az egyik legjobb ma kapható szivatyú. Az eheim 1048-nál sokkal erősebb.

(#34281) Terminator17 válasza danati (#34280) üzenetére


Terminator17
senior tag

Addig ok,csak tudod olyan fura hogy egy negyed akkora pumpa még is csak jobb :DDD Remélem látod az iróniát

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#34282) pottyantós válasza Terminator17 (#34281) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Kicsi a bors de erős! ;)

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34283) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Hat mivel nem kaptam valaszt igy 2 megoldast gondoltam ki! 1 veszek egy alultapolt hazat es kivagom a tetejet majd beleteszem a radit (mar ki is neztem egy szepkis hazat Nzxt lexa s)
vagy
2 rateszem a tetejere a radit egy tartoval csak itt az a kerdesem hogy milyen tavol legyen a radi a haz tetelyetol? De szerintem ha lesz kedvem akkor kivagom a tetejet es beleteszem!

(#34284) Terminator17 válasza Benyaking (#34283) üzenetére


Terminator17
senior tag

Szerintem vágd ki,én is így tettem :U radi és ház közti táv nállam 2 cm

[Nem tudom látszik e a radis rész]

[ Szerkesztve ]

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#34285) Kvazár válasza Benyaking (#34283) üzenetére


Kvazár
őstag

Szerintem is távtartóval csavarozd a ház tetejére. A távolság azért legyen meg min. 2 cm. Kivágni meg, ne vágd ki felül, max. a csőnek fúrjál rá lyukakat.
Nekem az volt a régi gépem: [link]

Azért ne vágd ki a házat, és tedd úgy rá a lyukra a radit, mert ha távolságot tartasz a gép és a ház között, a radit a kinti jóval hidegebb levegővel tudod majd hűteni, mint ami a gépben van. (Igen, ebben az esetben kell még egy pár venti a gépbe, hogy mozogjon benne a levegő.)

Eladó cuccaim: -

(#34286) Benyaking válasza Kvazár (#34285) üzenetére


Benyaking
aktív tag

En arra gondoltam ha kint lesz hogy hajlitok vastagabb alu lemezbol egy L alakot es ahoz csavarozom a radit! Lukat elvileg nem kell ra vagni mert van rajta![ez lenne a haz]

(#34287) Kvazár válasza Benyaking (#34286) üzenetére


Kvazár
őstag

Az elképzelés az L tartóval jó.

Ilyen házad van, vagy ilyet akarsz venni?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#34288) Benyaking válasza Kvazár (#34287) üzenetére


Benyaking
aktív tag

Ilyet szeretnek! Igazabol mar azon is gondolkodtam hogy eladom a mostani tripla radit es veszek egy duplat es az belemegy a tetejebe siman es nem kell mokolni! Neztem is egy faszat hwlabs asszem 2x14 arrol van valami velemeny? [konkretan ezt]

[ Szerkesztve ]

(#34289) Fel válasza Benyaking (#34288) üzenetére


Fel
addikt

Szerintem a hőleadó képessége nem ér fel egy tripla radiéval (egy 30mm vastagéval sem). Ebből a szempontból biztosan visszalépés lenne.
Azt sem tartom biztosnak, hogy abba a házba be tudnád rakni a dupla radit fölülre, mert nem úgy néz ki, mintha sok hely lenne az alaplap fölött.
Úgyhogy részemről +1 szavazat a ház tetején való elhelyezésre.

(#34290) Kvazár válasza Fel (#34289) üzenetére


Kvazár
őstag

Szerintem se. :(

Eladó cuccaim: -

(#34291) jones965 válasza Kvazár (#34285) üzenetére


jones965
Modder

Így a linkelt kép alapján már legalább tudom ki vagy.
Idén jössz?

(#34292) Benyaking válasza Fel (#34289) üzenetére


Benyaking
aktív tag

Ok! Akkor a tetejere szem a radit! Amugyis ha osszeadom a 2 akkor mar ott vagyok mintha vettem volna egy cm haf ot csak nekem valahogy nem tetszik! Egyebkent ismeritek ezeket a hazakat?

(#34293) Kvazár válasza jones965 (#34291) üzenetére


Kvazár
őstag

Meddig van a nevezés? Sajna az új géppel lassan haladok, még az oldala hátra van...

Eladó cuccaim: -

(#34294) Joshi


Joshi
titán

Egy kérdés, melyik új ATI kártya kialakítása hasonlít leginkább full cover blokk terén az EK 8800GT blokkra? Természetesen átalakítanám, de nem szívesen költenék most blokkra is. Én 5770-re gondoltam esetleg 5850-re. :U

(#34295) muchacoado


muchacoado
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Most raktam össze a vízhűtésem, meg vagyok elégedve, csak valami SZÖRCSÖG valahol... Nem láttam buborékot a rendszerben.

Egy-két adat

cpu blokk: D-TEK Fuzion V1
vga blokk: XSPC RAZOR 5870
pumpa: Laing DDC P12
2db duál radi
12/16-os cső HF csatikkal
desztilált víz kevés fagyállóval

2 óra játék után:

]Én a cpu blokk felől hallom, lehet hogy ez a blokk van ilyen hangal?

[ Szerkesztve ]

(#34296) jones965 válasza muchacoado (#34295) üzenetére


jones965
Modder

Nincs lelégtelenedve a rendszered. Üzemelés közben döntsd oldalra óvatosan a gépet.

(#34297) muchacoado válasza jones965 (#34296) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Döntögettem én,de ezekszerint nem eléggé. Most már sokkal jobb, már csak a tartályban hallani hogy csobog a víz, annak ellenére hogy van bennt szivacs ;)

(#34298) muchacoado válasza muchacoado (#34297) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Nemsoká küldök pár képet a pc-style-ra :C

[ Szerkesztve ]

(#34299) muchacoado


muchacoado
aktív tag

v0.1

(#34300) Terminator17


Terminator17
senior tag

A baj hogy nekem is szörcsög elég erősen az eheim 1048 :Y
Pedig légtelenítettem,vagyis tuti csak viz megy a pumpában.
1-2 buborék lehet még MAX a radiban de a radim az IFA radi lehet szal... :B

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.