Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34051) Kvazár válasza Kvazár (#34050) üzenetére


Kvazár
őstag

Erről a csőről mi a véleményetek:
- tubing PVC 19/13mm (1/2"ID) UV-active blue (Alphacool)
Az ára rendkívül csalogató. :Y

És ha már itt tartunk, van valakinek tapasztalata az UV-s csatlakozókkal? Idővel elöregszenek, és eltörnek, vagy jók azok is? :F

Eladó cuccaim: -

(#34052) G@ß! válasza pottyantós (#34049) üzenetére


G@ß!
őstag

Amúgy miután forró vízzel ráraktam a csövet a csatira (kínkeservesen... azt hittem h a vga eltörik... :) ) és bejárattam pár napig, utána csak pengével levágva tudtam eltávolítani róla a csövet... Lehúzni egyszerűen lehetetlen.

(#34053) pottyantós válasza G@ß! (#34052) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Nálam is borzalmas volt mire ráraktam a csöveket, és én csak úgy tudom majd leszedni ha pengével lenyesem a csatiról!! Amikor megkérdeztem Todyt, hogy van-e valami trükk a felrakásához mondta, hogy meleg vízbe kell mártani, de ennél a csőnél felesleges!! Nem akartam hinni a szememnek.. :DDD Majdnem megírtam neki, hogy jöjjön már, de addig nem megy el amíg víz nélkül fel nem rakja! :DDD :DDD De végül kín keservesen sikerült! És ez volt 9.7mm belsővel!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34054) G@ß! válasza pottyantós (#34053) üzenetére


G@ß!
őstag

Akkor most komolyan nem értelek.
Most írtad h alig ment rá, akkor minek kell neked a bilincs?
Amúgy pont ugyanazt írtam le 1hszel előbb mint te! :DDD
0.3mm egyáltalán nem nagy difi... :B

(#34055) pottyantós válasza G@ß! (#34054) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Mindegy! :)
Én csak kérdeztem a cső vásárlás előtt, hogy kell-e!
És ki mondta, hogy kell bilincs nekem?

Más: Érdemes víz csere előtt átmosni a rendszert? Valvolint fogok használni ion cserélt vízzel!

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34056) Fel válasza pottyantós (#34055) üzenetére


Fel
addikt

Ha másféle lötyi volt benne korábban, akkor mindenképpen.

(#34057) pottyantós válasza Fel (#34056) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Igen jelenleg aquatunig lötyit használok és eléggé el zöldült a cső, és már a tartályon is jelentkezik a zöld trutyi, pont ott ahol a víz hullámzik! :(

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34058) Kvazár


Kvazár
őstag

"Azt mondják", ha kis síkosítóval megkened a csatlakozót (vazelin), akkor könnyebben fog fel menni a cső (amit meghajszárítóztál, vagy melegvízeztél) és levenni is lelehet majd később, és nem kell szikézni.
(Mivel én sem így csináltam, így nekem is szikézni kell majd.)

De, ha már csőbilincs, akkor ti melyiket ajánlanátok, és miért:
- Tömlő bilincs
- Racsnis bilincs

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#34059) shteer válasza Kvazár (#34058) üzenetére


shteer
titán

inkább szilikon

..szerintem jónak tűnik

(#34060) Kvazár válasza shteer (#34059) üzenetére


Kvazár
őstag

Aki tanácsolta, attól idézetem. Azt hiszem az volt az indoklása, csak az volt otthon amikor ezt kipróbálta és neki bevált. :DDD :K

Eladó cuccaim: -

(#34061) G@ß! válasza Kvazár (#34060) üzenetére


G@ß!
őstag

Látod milyen univerzális "kenőanyag"? :D

(#34062) guppy válasza Kvazár (#34058) üzenetére


guppy
őstag

Sztem kábelkötegelő :)) olcsó és ha fogóval ráhúzod az biztos nem fog ereszteni .

(#34063) viking19 válasza Fel (#34027) üzenetére


viking19
tag

Köszi,

Ezek a Lian Li házask tényleg szimpibbek.
Arról tudnátok valamit írni, hogy magét a hűtést mennyiből lehetne kihozni?
Azt is leírhatnátok miket kell vennem. Nem vagyok annyira a témában. Gondolom radiátor, pumpa, a CPU+GPU hőelvezetője.

Ár/értekben mit érdemes venni?

Köszi!

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#34064) TheCollector


TheCollector
csendes tag

Hello,

Tudom hogy nem teljesen vizhutes tema, de van benne viz is. :)
Van egy Corsair H50-em, es az elozo hazba sehogy nem fert be (felso tapos haz, es a radiator nem fert be a taptol). Kineztem egy Aerocool Vx-9 Pro-t, es nem tudom hogy abba hatulra beferne-e (vagy egyatalan barhova azon a hazon belül). Akinek ilyen haza van (vagy szerelt mar ossze ebben a parositasban gepet) megtenne hogy valaszol.

Elore is koszi

(#34065) sznoopy1977 válasza sznoopy1977 (#34017) üzenetére


sznoopy1977
tag

Sziasztok,

Melyik tűnik jobb megoldásnak szerintetek?

a VGA egy 5770-es 1GHz a cél, állítólag ilyenkor már melegszik azért :)

a proci egy Phenom II 550 -> 4 maggal, most 3733MHz-n megy a gyári hűtővel, szóval gondolom ha ráteszem a vizet egy 4GHz kijön majd belőle

ramok Kingston HyperX gyári vízhűtős

P

(#34066) Fel válasza sznoopy1977 (#34065) üzenetére


Fel
addikt

Szerintem nyugodtan elfelejtheted mindkét variációt. Ha a Reserator szivattyúját megterheled 3 párhuzamos körrel, amelyek egyenkénti ellenállása még csak nem is hasonlít egymáshoz, akkor ott nem vízhűtés lesz, hanem vízfűtés. Sanszos szerintem, hogy mindkét esetben azon a körön csörgedezne egy kis víz, ahol az 1db cpu, ill. 1db gpu blokk van, a másik kettőben ezalatt pangna.
A 600l/h térfogatáramot felejtsd el, az arra az esetre vonatkozna, ha a két csonk szabadon lenne, de ha terheled valamilyen ellenállást kifejtő alkatrésszel (blokkal), akkor az már szépen le fog csökkenni. Egy szivattyú jelleggörbe már beszédesebb lenne, de azt gyanítom nem mellékeltek hozzá...

(#34067) sznoopy1977 válasza Fel (#34066) üzenetére


sznoopy1977
tag

szia

ez konkrétan 2 kör a legfelső az mindenképp megvan

most egy 300liter / órás szivattyú van és a próba alatt bírta, igaz HDD hűtő nem volt bekötve, ez a szivattyú lenne kicserélve egy nagyobbra, ami 600 liter / órás lesz, szintén EHEIM verzió és ha a kicsivel ment, gondolom a naggyal még jobb lesz :)

konkrétan az érdekelne, hogy a VGA legyen a kedvezményezett helyzetben vagy a CPU

P

(#34068) Fel válasza viking19 (#34063) üzenetére


Fel
addikt

Egy mini-ITX házba nem egyszerű beszerelni egy léghűtéses konfigot sem, nem hogy egy vizeset. Eléggé körültekintően kell megválasztani az alkatrészeket.
Először is ismerni kellene a házat, a belső méreteit, mit hová lehet elhelyezni.
Amire biztosan szükséged lesz az a cpu, gpu blokk és a csatik, cső: [link] (cső, spirál 1m-re értendő, csatlakozó 1db, de ennél majd több kel mindből) A cső mérete előnyös lehet a kicsi házban. Egy 13/10-es csövet könnyebb terelgetni, mint egy 16/10-est, viszont, hogy a töréseket elkerüld érdemes spirált használni.

Most jön viszont a neheze a radi és a pumpa kiválasztása... A házon belül elhelyezni egy radit képtelenség, de még szerintem egy szivattyú begyömöszölése se menne. Úgyhogy mindenképpen olyat kellene találni, amely kint kulturáltan eldugható.
A leendő processzort nem ismerjük, de szerintem kb. 200W-os hőtermeléssel tervezhetünk, így elegendő lehet egy vastagabb dupla radi (2x120-as, vagy 2x140-es)
A szivattyú lehetne valamilyen kisméretű, akár valamilyen gyengébb darab is, mert a linkelt blokkok és a radik is eléggé alacsony ellenállásúak. A 10-es belsejű cső is megfelelő egy HF rendszerhez. Pumpák: XSPC, Phobya, EK Az utolsó kettőről keveset tudunk, de biztosan használnak már páran belőlük, hátha megoszt velünk egy kis tapasztalatot valaki. Az első viszont viszonylag népszerű, mert olcsó, tartállyal egyben van, és jó.

[ Szerkesztve ]

(#34069) G@ß! válasza sznoopy1977 (#34067) üzenetére


G@ß!
őstag

Szerintem a cpu-t hűtsed!
És ez a párhuzamos kör egy nagy hülyeség... :)

(#34070) Fel válasza sznoopy1977 (#34067) üzenetére


Fel
addikt

Tényleg.. bocsánat benéztem. Két kör. Attól még a probléma ugyanúgy fennáll szerintem. A párhuzamosítás nem fog semmilyen előnnyel járni.
Vízhűtésben nem érdemes kedvezményezett hűtendő alkatrészről beszélni, mivel gyk. végig azonos a víz hőmérséklete.
A pumpával kapcsolatban is ugyanazt tudom írni. Ez a térfogatáram nem mond semmit. Az enyém elvi maximuma 4800l/h (!), mégis egy 600l/h-s DDC-1PlusT leveri egy blokkokkal teleaggatott rendszerben... (Jelenleg, 2-es fokozaton 2550l/órát kellene tolnia, de gyaníthatóan nincs akkora térfogatáramom... alig észrevehetően kering a víz a tartályban.)

[ Szerkesztve ]

(#34071) sznoopy1977 válasza Fel (#34070) üzenetére


sznoopy1977
tag

Próbaképp elővettem a régi 500liter / órás thermaltake szivattyút és beraktam a körbe, látványosan elkezdett a reseratorban bugyogni a víz, ha meg kikapcsolom az eredeti EHEIM pumpát nagyon észre sem venni a hiányát. Tényleg nem sok mindenre való az EHEIM pumpa, többet néztem ki belőle :)

Amit kinéztem az az 1001-es verziója elvileg 600literes és 11W-ot eszik és épp elférne a tartály aljában, akkor ezt a gondolatot hanyagoljam?

A második kör azért "lényeges" mert ott szűk a keresztmetszet és nagyon hűteni sem kell, szóval úgy gondoltam jut amennyi jut oda, szerzek majd egy áramlás mérőt és megnézem megmozdul-e egyáltalán ott a víz...

Köszönöm a segítségeket :)

(#34072) sznoopy1977 válasza sznoopy1977 (#34071) üzenetére


sznoopy1977
tag

Most így próbáltam, így érezhetően nagyon ment...

De ez a Reserator nagy kihívás, találni egy bele való pumpát ami bírja is :)

(#34073) viking19 válasza Fel (#34068) üzenetére


viking19
tag

Huhhh.....

Köszi a választ! Átrágom alaposabban. Biztosan lesz még kérdés.

Mégegyszer THX!
Viktor

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#34074) Fel válasza sznoopy1977 (#34071) üzenetére


Fel
addikt

Ez a típus lenne? Ez azért nagyságrendekkel jobb, mint a Reserator gyári pumpája. Habár az 1,3m-es emelőmagasság nem valami sok.. De legalább ez berakható víz alá.

(#34075) Anonymous_19


Anonymous_19
tag

Helló Belló!

Próbáltam már keresni, de sehol nem találtam értelmes (árú) vízhűtő blokkot GTX 460 1G karira. Van valakinek még tapasztalata/ötlete ezzel kapcsolatban. Mostani 4870-es kártyámon egy Tody56 blokk van, 8/10-es Rendszerrel. (Lap,CPU, GPU van hűtve).

Szerintem...

(#34076) Fel válasza Anonymous_19 (#34075) üzenetére


Fel
addikt

EK? Ennél olcsóbb nem igazán szokott lenni egyetlen FC blokk sem. A nagyobb gond inkább az lehet, hogy alig van referencia nyákos 1gigás 460 (kettőt ismerek: eVGA és Zotac), és emiatt nem is igen fognak a blokkgyártók harapni a témára. Az egyedi nyákos példányokra lehetne rakni univerzális gpu blokkot, de sajna a régiek nem jók, mert a gf104 körül 6 furat van a felfogatáshoz...

(#34077) Anonymous_19 válasza Fel (#34076) üzenetére


Anonymous_19
tag

Valahogy ettől féltem, hogy nem referencia nyákos kártyákat árulnak... A tody blokkom szerintem jó lenne a gpu-ra, csak hát a vrm, a fetek... a sok minden amit hűteni kell...
Meg ahogy nézem, igazából annyiból úszom meg a blokkot meg a VGA-t, mint amiből egy 5850 és egy olcsóbb blokk kijön.... Nehéz döntés, és mint kezd világossá válni, értelmes sem nagyon van.
Azért köszönöm a segítséget.

Szerintem...

(#34078) Fel válasza Anonymous_19 (#34077) üzenetére


Fel
addikt

Szerintem még mindig olcsóbb egy 460 + EK blokk, mint egy 5850 + bármilyen blokk.
Az univerzális blokkok nem hiszem, hogy jók lennének egy 460-ra, mert nem négyzet alakban vannak a furatok egymástól, hanem téglalap formában: GTX 460 ref. NYÁK
EK-FC 460 GTX kompatibilitási listája: [link] Csak az a baj, hogy ezekből kevés szerezhető be itthon...

(#34079) helkis


helkis
addikt

egy kis CPU-blokk teszt, ha valaki i7-re akar venni valamit..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#34080) SzlobiG válasza helkis (#34079) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jó kis teszt. :K

(#34081) DigitXT válasza helkis (#34079) üzenetére


DigitXT
félisten

Ebből nekem az jön le, hogy nagyjából tökmindegy, hogy melyiket veszed.
(A tesztben szereplő legjobb és legrosszabb blokk között 5 fok különbség:
hiába próbálja ezt a tizedfok pontosságú mérésekkel, és az "elcsúsztatott"
grafikonnal felnagyítani, gyakorlatilag marginális a dolog. Ezek mind jók.:D)
Ez a tizedfokozás mondjuk már a mérési hibák miatt is röhejes szerintem.
Szerk: eleve a proci hőmérsékletét nem tudja tizedfok pontossággal mérni.

[ Szerkesztve ]

(#34082) LBandi válasza helkis (#34079) üzenetére


LBandi
aktív tag

Mondjuk azért én kíváncsi lennék arra hogy egy Laing D5-el az egyes sebességfokozatok mellett milyen eredmények születtek volna mint hőmérséklet mind áramlás terén. Mert ugye amit használt az az egyik legerősebb pumpa a piacon (ráadásul nem szabályozható). Szóval azok a térfogatértékek iagzából nekem nem sokat mondanak :(

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#34083) sznoopy1977 válasza Fel (#34074) üzenetére


sznoopy1977
tag

szia

igen, ez még befér a cső aljába ahogy néztem, sajnos az 1002-es már hatalmas és faragni nem szeretnék belőle :)

köszi

P

(#34084) Anonymous_19 válasza Fel (#34078) üzenetére


Anonymous_19
tag

Msi-t, zotac-ot, és Inno-t tudnék szerintem ezekből szerezni, csak kicsit bosszant, hogy megint belefutok az egyetlen VGA-ba a piacon, amivel nem biztos hogy klappolni fog a dolog... Meg a blokkot sem lehet itthon kapni ugye.

Szerintem...

(#34085) Fel válasza Anonymous_19 (#34084) üzenetére


Fel
addikt

Azért nem egyedi az eset. Mesélhetnék GTX 260-asokról... Ha valaki ref. karit akar venni, akkor érdemes a megjelenés után minél hamarabb lecsapni egyre, mert később már mindenki átáll az egyedi nyákokra. Nekem nem oly rég sikerült egy referencia 5850-et venni, már nem volt belőlük nagy választék... Nem is bíztam nagyon benne, hogy összejön egy.

A blokkot miért ne lehetne itthon beszerezni? OC, Tody, mindketten tudnak segíteni a beszerzésben, annak ellenére, hogy nincs a webshopjaikban a listán.

(#34086) pottyantós


pottyantós
aktív tag

Hali!
Holnap érkezik a Valvoline Supercoolant, és az a kérdésem, hogy elég ha simán ioncserélt vízzel hígítom 5%-ban vagy kell még hozzá más is?

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34087) Fel válasza pottyantós (#34086) üzenetére


Fel
addikt

Nem kell egyéb. Ha még plusz vegyszert löttyintesz bele, akkor még valami kicsapódhat a két anyagból.

(#34088) pottyantós válasza Fel (#34087) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Értem! Köszi, azért biztonság kedvéért rákérdeztem, mert nem szeretnék ennél a víznél is algásodással foglalkozni... :N

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34089) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Hello!
Mos kezdem el szemezgetni evvel a vízhűtés dologgal.
Végül is a videokártya hűtése lenne a fontosabb (fő zajkeltő).
Akárhogy nézegetem 60e alatt nem nagyon lehet összerakni a rendszert.Ha tévednék és tudnátok ajánlani "olcsóbb" szettet (vagy elemeket)szívesen fogadnám.
Főleg arra a fránya HD4870-es kártyára vannak horribilis összegekért az olcsóbb is majdcsak annyi mint maga a kártya :O
A többi alkatrészre még csak csak.socket 775 -ös ~10e+szivattyú egy újabb 10-es ...
A rendszer nincs széthajtva,enyhe tuning.
Válaszokat előre is köszi.

Bazinga!

(#34090) adamka16


adamka16
őstag

Lehet olvastátok már
Újdonságok a folyadék- és léghűtők piacán

kísértetiesen hasonlít az a szivattyú a DDC plus-ra. :D még a 18 W és a max 4500-as fordulat is stimmelni látszik :)

(#34091) Fel válasza bluyoo (#34089) üzenetére


Fel
addikt

Szia!

Igazából, ez ilyen.. drága mulatság. Rétegtermékről van szó, nincs mindenkinek igénye vízhűtésre. Csak a PC használók jelentéktelen, elvetemült hányada használ ilyen őrült dolgokat ;). "Vizet a gépbe?? Haggyámá'!"
A viccet félretéve: Ésszerű érv kevés szól a vízhűtés mellett, inkább csak az átlagostól nagyon eltérő igényeknek felel meg, pl.: teljesen néma, vagy nagyon halk PC.

A cpu blokkok és NB/SB blokkok esetén egyszerűbb a helyzet, mert tudnak készíteni univerzális darabokat a gyártók. Nagyobb mennyiségben, olcsóban. A fc vga blokkoknál viszont ugye specifikusan egy féle áramköri felépítéshez tudnak csak igazodni, és emellé jön még a nagyobb nyersanyagigény, a kisebb darabszám miatti pluszköltség,megmunkálás bonyolultsága, stb... Szóval nem csak az extra haszon miatt annyira drágák.

Árban kb. jó helyen keresgélsz, mert új alkatrészekből, cpu + vga párosra, megfelelő teljesítményű hűtést kb. 60ezerből lehet összehozni. És igen, ezen a hűtésnek az árának jelentős hányada a vga blokk lenne... Érdemes szétnézni az aquatuning-on, vannak akciós 48x0 blokkok. Lassan kifutó termékek lesznek, úgyhogy ezeknek kicsit alacsonyabb is az áruk, mint az közelmúltban megjelent vga-k blokkjainak.

Helyedben valamilyen univerzális gpu blokkot vennék, amely a későbbiekben is jó lehet. Egy 3x120-as, ~45mm vastag radit, egy megbízható szivattyút (DDC pl.). A vga-ra pedig lehet rakni univerzális gpu blokkot is, de ez esetben a ramok, vrm hűtését ramsünikkel + jó szellőzéssel is meg lehet oldani. Ez olcsóbb és időtállóbb lehet, mint egy fc blokk.

(#34092) Kvazár válasza Fel (#34091) üzenetére


Kvazár
őstag

Lehet venni csak külön vga ram hűtőt is: [link]
Igaz, nem hf, és nem tudni jó lesz-e?! :F

Eladó cuccaim: -

(#34093) bluyoo válasza Fel (#34091) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszi a kimerítő választ a következő kérdésemre is válaszoltál. :C
Én is az általad javasolt kártyahűtésre gondoltam a ramokra elég a süti alapórajelen ketyeg a VGA.
Véleményeznétek eme olcsóságot?
http://ipon.hu/webshop/product/thermaltake_cl_w0210d_wb400/127432
(Nem vagyok smucig de minél olcsóbb annál kevesebbet kell veszekednem az oldalbordával :DDD ) Kicsi és drága nem érti :F
Bár még ha a Kvazár által linkelt ramhűtővel is csinálnám feleannyi a költség VGA részről.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#34094) pottyantós


pottyantós
aktív tag

Kész lett az új rendszer: [link]

Vettem hozzá hátlapot is, amikor anélkül teszteltem 3.8Ghz majdnem 75°C fokosak voltak a magok és most: [link]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34095) TaaT válasza pottyantós (#34094) üzenetére


TaaT
veterán

látom XSPC szivattyút használsz... mi a véleményed, tapasztalatod vele kapcsolatban? :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#34096) pottyantós válasza TaaT (#34095) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Szia!
Nagyon halk, egy CPU-VGA blokkhoz kellően erős, helytakarékos, remek ár/érték aránnyal! :K
Nagyon elégedett vagyok vele, csak ajánlani tudom!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34097) TaaT válasza pottyantós (#34096) üzenetére


TaaT
veterán

az remek :C
én is cpu-vga rendszerben gondolkozok :)
szted tripla radihoz kell kiegészítő tartály e mellé? :F

Give them hell Ukraine!

(#34098) SzlobiG válasza pottyantós (#34094) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez melyik T56-os blokk a legutolsó V3 Extreme? Nálam nem számított ennyit a backplate.:(

(#34099) FoBCRaistlin válasza TaaT (#34095) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Az egyik gépemben nekem is ez a kis xspc van, tényleg nagyon jó választás, halk, de elég erős egy 1-2 blokkos rendszerhez. ja, és persze a kinézete sem utolsó. :C

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#34100) pottyantós válasza SzlobiG (#34098) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Szia! Igen az Extreme! Reménykedtem azért lesz haszna, de amikor mondtad nem változott az eredmény kicsit elbizonytalanodtam.. :K

TaaT: Nem kell hozzá másik tartály! Volt aki triplával használta az XSPC-t!

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.