Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33051) Baltazár84


Baltazár84
csendes tag

Helló mindenki!

Új vagyok a témába és segitséget kérnék. Vízzel szeretném hüteni a procim és a vga-mat.
összeirom mim van:
ep35-ds3
e2160 cpu most 2.3ghz de 3ig legalább fel akarom küldeni.
4850es vga
corsair 400w

ehhez a géphez szeretnék egy rendszert.
válaszokat előre is köszönöm.

Nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés.

(#33052) Davidof92 válasza Fel (#33050) üzenetére


Davidof92
senior tag

Köszi, azért kérdeztem. Én a kígyóvonalasat választottam és elvileg olyan 4 mm vastag lenne a talpa, de aluból, mivel a réz iszonyat drága. Amit most vetem alu, abból kijön vagy 3 blokkra valónyi, ez volt 300ft, ugyan ez rézből vagy 5 ezer!!! lenne. Megnézem az oldalakat amiket írtál :).

(#33053) Krisinto válasza Krisinto (#33014) üzenetére


Krisinto
őstag

Valaki?

(#33054) G@ß! válasza Krisinto (#33053) üzenetére


G@ß!
őstag

Több infót sem adtál meg:
1. Mit akarsz hűteni? (cpu+gpu+chipset?)
2. Mi a célod a vízhűtéssel?
3. Mennyit szánsz rá?

[ Szerkesztve ]

(#33055) Krisinto válasza G@ß! (#33054) üzenetére


Krisinto
őstag

Csak érdeklődés szintjén kérdeztem!
CPu,GPU-t akarom hűteni
cél:a halkabb működés,és a design :B
minél olcsóbb,és jobb legyen

(#33056) G@ß! válasza Krisinto (#33055) üzenetére


G@ß!
őstag

Remélem mindjárt válaszol rá valamelyik okosabb kolléga! :P

(#33057) nemethati válasza Davidof92 (#33052) üzenetére


nemethati
senior tag

Így viszont pár fokot áldoznod kell a hőmérsékletek oltárán :)

(#33058) G@ß! válasza nemethati (#33057) üzenetére


G@ß!
őstag

Erre válaszolsz nekem légyszíves? :B
Valamint a DDC-hez milyen átmérőjű csövet ajánlanál?

Üdv.
Gabi

[ Szerkesztve ]

(#33059) Cobra73 válasza Fel (#33050) üzenetére


Cobra73
csendes tag

Üdv.
Van 1 ASUS EN8800GTX/768M vgám, 1 Thermaltake TideWATER plus vga vízhütés( ami a vga prociját hüti), de mivel nem hüti a vga memoriáit rendesen, ezért vettem 1 Thermaltake Nod4 vga vizhütött, ami már a vga memoriáit is hüti).A Thermaltake Tide Wate plus pumpája nyomná a vizet a Thermaltake Nod 4 vga vizhütésre.A kérdésem elegendő -e az emlitett Thermaltake Tide Water Plus pumpa ereje a NOD4 -HEZ?! Állitolag így hoznám létre az ASUS EN8800GTX AquaTank/768M vgát, ami az ASUS szerint 12 fokkal jobban hüt a referencia modelleknél, és 11%-kal gyorsabb azoknál.
A másik kérdésem, az volt, hogy az ASUS szerint kell hozzá legalább egy 550 Wattos táp, nekem sajnos csak 1 Corsair HX520 wattosom van.Ha nem elegendő a táp akkor az egészet eladnám.Ha valaki tud segítenni, akkor kérném tegye meg.Minden épitő jellegűt eltudok fogadni!


Üdv.

domyzilah

(#33060) Davidof92 válasza Cobra73 (#33059) üzenetére


Davidof92
senior tag

Az a táp bőven elég hozzá. Minőségi 400-as elviszi. Persze nem Q6600@4ghz@1.5volt mellett.

[ Szerkesztve ]

(#33061) Cobra73 válasza Davidof92 (#33060) üzenetére


Cobra73
csendes tag

Üdv.
Elfelejtettem leirni, hogy procim intel 2 core E 6750, és van még 2 db.500 Gb winnyóm is.Kösz az infót.Egy probát megér.
Üdv.

domyzilah

(#33062) G@ß! válasza Cobra73 (#33061) üzenetére


G@ß!
őstag

Így van, jól mondja a kolléga, sokkal komolyabb erőművet is elvinne a táp.

(#33063) lucky07


lucky07
aktív tag

Nekem miért hangos volt a LaingDDC-1T ezért vettem mCubed FanAmpot.Most már jó csendes csak ha leszabályozva hagyom, akkor amikor ki kapcsolom a gépet, és újra vissza a pumpa nem indul el, mert szerintem kicsi neki a feszültség.Most még jó mert nyitva a ház,így a házon kívül van a szabályzó.De HAF932 az álom házam és azt persze csukva szeretném tartani, és nem mindig ki be.Úgyhogy így nem tudom hogy hogy lesz.Lehet vennem kellene egy másik pumpát mert ha nincs leszabályozva akkor elég villanymotor hangja van,
Vkinek vmi ötlet tapasztalat.

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#33064) shteer válasza lucky07 (#33063) üzenetére


shteer
titán

olcsón lehet elektronikát építeni ami elindítja magasabb feszültségen majd utána leszabályozza

..szerintem jónak tűnik

(#33065) Fel válasza lucky07 (#33063) üzenetére


Fel
addikt

Nálam ilyen szabályzóra volt kötve. Éppen elbírja a 10W-os DDC-1T-t és akkor is gond nélkül elindult, ha leszabályozva kapcsoltam ki.

(#33066) nemethati válasza G@ß! (#33058) üzenetére


nemethati
senior tag

Jó alternatíva, ha pl. helyhiány van és nem fér el egy nagyobb tartály, vagy csak szeretnéd egybeépíteni a pumpát és a tartályt. Szerintem megéri beruházni rá, ráadásul design-os is.
DDC a 10milis belsővel rendelkező csövekkel teljesen jól elvan, én tuti nem 8assal nyüstölném :)

(#33067) lucky07


lucky07
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget.Akkor itt sztem a pumpával is gond lehet mert a célnak alkalmas eszközt használok a szabályzására és még sem müködik rendesen.Ha pedig nincs le szabályozva akkor meg elég hangos villanymotor hangja van.Sztem vagy veszek másik pumpát ami sajnos nem mostanság lesz anyagi okok miatt vagy vissza állok léghűtésre.Hisz igazából mindegyikhez kell a ventilátor.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#33068) G@ß! válasza nemethati (#33066) üzenetére


G@ß!
őstag

Köszönöm szépen, Fel kolléga is ezt tanácsolta. :)
16/10-es csövekkel.
Mit jelent a csöveknél és a csatlakozóknál hogy High Flow? Mármint ez mit takar?

(#33069) danati válasza G@ß! (#33068) üzenetére


danati
senior tag

Belső átmérő 10mm vagy afölötti.

(#33070) G@ß! válasza danati (#33069) üzenetére


G@ß!
őstag

Köszönöm szépen! :R

(#33071) OC válasza Tody56 (#32890) üzenetére


OC
őstag

Régi h.sz. viszont csak most olvastam....

Sajnos ez így van.

Annyit helyesbítenék, hogy a cég német érdekeltségű volt eddig is, csak működött magyarországi gyára, ahonnan a szivattyúkat vásároltuk.

A kolléga ajánlatát pedig érdemes megfontolni, remek áron adja a szivattyúkat.

Más: nem felejtettem el az adalékos tesztet, csak egy-két adalék még várat magára. Aztán meglátjuk, hogy melyik mit produkál rézzel, aluval...

(#33072) nemethati válasza OC (#33071) üzenetére


nemethati
senior tag

A lecke fel van adva akkor :)
Várjuk a tesztet :K

(#33073) Henryk


Henryk
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Gondolkozom az átálláson vízhűtésre, már utánaolvasgattam már pár dolognak, de nagyon sok a homályosság még mindig.
Konfig az adatlapomon lévő, annyi különbséggel hogy a VGA hamarosan cserélődik 5870-re, így az lesz a mérvadó.

A ház szellőzése tökéletes, az i7-es proci akár passzívan is elmegy ekkora bordával akkora huzat van, vinyók 2 SSD rendszer/játékok, 2 tároló is halk WD greenek, táp szép csendesen megbújik alul.
Eddig szép és jó, nade a VGA-val nem tudok mit kezdeni alapon is hangoskodik, hátmég terhelve, és gondolom az újabb, erősebb modellel sem lesz jobb a helyzet.

Tehát az lenne az elsődleges cél, hogy elhalkítsam a VGA-t, tuning nincs semmin, így is kihasználatlan, a proci marad légen, de azért jó lenne annyi tartalék a rendszerbe, hogy később rá lehessen kapcsolni procit+lapot ha megjön a kedvem. Nem kell csilivili vilagitos diszes cucc, úgysem látszódik, csak legyen megbízható, erős rendszer. Árban úgy kb 100k-ig max.

Viszont szeretném ezt úgy véghezvinni, hogy ne kelljen szétszabdalni a vadiúj Lian Li házat. Belül szeretném eldugni az egész cuccost. Na most van nekem a tetején gyárilag 2db 14cm-es venti, ezért arra gondoltam egy ehhez hasonló 280as radi pont passzolna oda. Ehhez a modellhez viszont semmi leirast nem talaltam, hogy pontosan illeszkednek-e a helyek, nem tudom mennyire szabványosak ezek, viszont találtam egyet aminek 2cm van közöttük, lemértem és a házam tetején is ennyi a távolság, tehát elméletileg a másik is jó nem?
Namost egy ilyen vastag,izmosabb 280-as radi elbirna egyedul a VGA-val, esetleg később a többi résszel is? Találkoztam olyan megoldással aki az előlapba 3 HDD keret helyére tett be állítva egy 360-as radit, de ha megoldhato/elegendő a fenti akkor ezt egyenlőre elkerülném, esetleg későbbi bővítésnek jó lehet, bár nem hiszem hogy olyan sok plusz lenne a proci, hisz atlag 10-20%on jar jatekok kozben, mig a VGA 90-100%

Ezen kívül amiket kinéztem eddig: pumpa, vga blokk.
Kábelezéshez, csatikhoz, átalakitohoz, csövekhez egyáltalán nem értek, nem is erőltettem, ezekben kérnék valami, az összeállításhoz passzoló tippet, valamint hogy megfelelő lesz-e a kinézett radi, ewsetleg várok egyéb jobb megoldásokat is szívesen a többi cuccal kapcsolatban is. :R

(#33074) nemethati válasza Henryk (#33073) üzenetére


nemethati
senior tag

Egyedül a VGA-t biztos elbírja a phobya, szerintem még a procit is. Csövezés 10es belső és HF csatik, a pumpa a lehető legjobb ill. egy tartály még nem ártana ;)

(#33075) Fel válasza Henryk (#33073) üzenetére


Fel
addikt

A 6cm-es radihoz oda kell még képzelni a 2,5cm vastag ventiket is. Úgy is beférne felülre?

Egy 5870-hez biztosan elegendő lesz az a 280-as radi, halk, alacsonyabb légszállítású ventikkel. Később viszont a processzor hűtéshez biztosan nagyobb huzatra lesz szükség.

A kiválasztott szivattyúhoz 13-as belsejű csövet válassz szerintem, azzal szépen csendben, erőlködés nélkül tud majd dolgozni 1-es fokozatban is (1 blokk + 1 radi mellet).

(#33076) Henryk válasza Fel (#33075) üzenetére


Henryk
aktív tag

Hmm.. erre nem is gondoltam.. az elozo hazamban volt szabadon vagy 20 centi fent. Lekaptam gyorsan az oldalát és nekiugrottam egy mérőszalaggal.
A ház tetejétől a procihűtő tetejéig 9.5cm van, tehát 7cm marad a ventiket beleszámolva.
Viszont ahogy elnéztem belóg az alaplap fölé is a venti, és ott necces kicsit 1 borda.
hogy értsd miről beszélek lekaptam egy fotót gyorsan. Az alaplap pont 6cm-re van a ventitől, habár a cuccok rajta kb 3milivel lentebb kezdődnek. szóval necces, de még épphogy. Esetleg csak a VGA-t elbírná egy vékonyabb 280-as borda is?

Csövekből milyet érdemes venni? Van valami megbízható márka? Elsőre ilyet(19/13) találtam, nem túl vastag?

Csatlakozók eza rátekerősek megbízhatóak?Láttam 2 fajtát amikugyanúgy néznek ki az árukat kivéve, meg valami revolvable, ez és ez között mi a különbség?

Összenéztem pár dolgot, ezeken kívül kell még bármi más apró kis kütyü egy működő rendszerhez? Jók ezek így? Radit a biztonság kedvéért a laposabbra cserélem, az tuti elfér.

mod:
Lemaradtak a cuccok.. :W

[ Szerkesztve ]

(#33077) LBandi válasza Henryk (#33076) üzenetére


LBandi
aktív tag

"Csatlakozók eza rátekerősek megbízhatóak?Láttam 2 fajtát amikugyanúgy néznek ki az árukat kivéve, meg valami revolvable, ez és ez között mi a különbség?"

Semmi külömbség nincs fizikalilag közöttük, csak a külső recézés már, én mind a 2 fajtából rendeltem és összehasonlítottam. Még annyit hogy az olcsóbbikat Phobya csomagolasban kaptam, ebből arra következtetek hogy ők gyártják.

Megbízhatóság szempontjából meg ha 19/13-as csővel szereled akkor 100% hogy nem lesz semmi gond nagyon szorosan és passzentosan fogja a csövet, ráadásul nagyon gyorsan szét/össze rakható.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#33078) gabipaci válasza Henryk (#33076) üzenetére


gabipaci
addikt

Bocs, hogy én is beleszólok, de gondoltam minél több vélemény, annál jobb.

A pumpa jó választás, nekem is hasonló van.
A csatlakozó és a cső az parasztvakítás jelen esetben.
Vegyük alapul a VGA blokkját.
1/4-es menetnek a belső átmérője kb 12mm a legszűkebb ponton.
Ha ehhez hozzávesszük, hogy a csatlakozó amit beletekersz anyagból van, a legjobb esetben is 11mm marad csak (de annyi sem). Tehát összesen 1mm-t nyersz átmérőben a 10-es csőhöz képest, amit ez a pumpa erölködésben észre sem vesz. (megjegyzem, ha a keresztmetszet már egy miliméteren is lecsökken, a többi helyen hiába lesz nagy, a legkissebb a mérvadó)
Az egyetlen előnye a csőnek, amit választottál, hogy van tartása, de ez a 3mm-es falvastagságnak köszönhető. Jobb, mint az én megbízható Tygon csövem, ami jó drága, de legalább semmitérő 10/13-as cső. Ennek ellenére nem beszéllek le a csőről/csatiról, mert semmi rossz nem származik abból, ha picit nagyobb.
Épp a napokban fogom lecserélni acélspirálos csőre, hogy ne törjön meg többet. Csak várok még egy alaplapi blokkra.
Ami a radiátort illeti, szerintem mérd meg mégegyszer, és ha befér válaszd a vastagabbat.
Később úgyis bővíteni fogod, csak még lehet hogy nem tudsz róla.
A VGA blokk a legjobb, nekem is ez van, csak az 5970-es verzió, minden furat tökéletesen passzolt.

üdv

Logitech hardware tester

(#33079) Henryk válasza LBandi (#33077) üzenetére


Henryk
aktív tag

Értem.
Keresgettem a 19/13-asokról infókat, és igen többfelé is írják, hogy stabilabb, jobban zár a vastagabb fal miatt, egyenlőre csak VGA-hoz lesz, így nem lesznek kis hurkok, amit lehet megoldok ilyen "ferde" csatikkal, még most gondolkozom hogy mit hova is tegyek, merre kéne vezetékelni, hova kell sima vagy ferde.

(#33080) adidas4death


adidas4death
aktív tag

Üdv mindenkinek

Segitséget szeretnék kérni vizhűtés ügyben. :B

Szeretném Vizhűteni ennek a confignak egy részét:
ASUS P5KPL-VM
Intel Core 2 Duo E8500 ( elképzelhető hogy húzni is szeretném.)
XFX GTX 285
2x2 GB GEIL Black Dragon.
Thermaltake 470W táp.
CM690 Nvidia Home Mod ház

Ebböl én igazáből csak a VGA-t és a Procit szeretném hűteni, jól jönne nekik egy kis hideg igy a meleg napokban. :DDD

Előre is köszi mindenkinek aki segit ebben. :R

Üdv.: adidas4death

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#33081) Henryk válasza gabipaci (#33078) üzenetére


Henryk
aktív tag

Helyes :)

Hm.. valóban nem egy húdenagy teljesítménynövelés ha így nézzük, de inkább legyen kicsit nagyobb, minthogy az egész csőrendszer legyen a szűkítő tényező, ki tudja mi lesz még itt ezután, hosszú távra építek, ezért szeretnék iyen erős alapokból kiindulni, hogy később kis ráfordítással bővíthető legyen, ne kelljen újracsövezni meg mégegy pumpát venni.

A radi helyét már oda vissza végigmértem, és pont egy hajszállal túllóg a tetején, de még ott van a rács, alátét, akkor esélytelen. A slim verzióval viszont nem lenne semmi gond, szellősen bemegy. ennek csak a VGA hűtése lesz a dolga.
Ha később a teljes rendszert átépíteném, akkor a ház elejébe megy majd egy 360-as beállítva, bár nem hiszem hogy gondom lenne a többi komponenssel, teljes venticsere volt a házban, 7 leszabályzott venti megy+táp+VGA

(#33082) jones965 válasza adidas4death (#33080) üzenetére


jones965
Modder

Nézegess és válogass itt. Bármit beszerezz innen is. A pénztárca, ami gátat szabhat elképzeléseidnek.

(#33083) Henryk


Henryk
aktív tag

Na bevetettem utólérhetetlen művészi tehetségemet és megalkottam egy vázlatot, hogyan képzelem el a kiépítést.

Kivitelezhető ez így? Hogy jobb, hatékonyabb ha így ferde csatikkal van, vagy ha simán a csövet hajlítom formára?

Egyenlőre csatikkal együtt ezek vannak, kicsivel tobbet tettem be váratlan helyzetek esetére.
Ezeken kívül mi kellhet még egy kész rendszer építéséhez? Gondolok itt olyanokra mint pl csavarok, rögzítőpöckök, kupakok, stb ezeket adják a cuccokhoz vagy külön kell keresni, és ha igen miket?
Valamint a kábel mennyi az annyi? sehol nem látok hosszt, ezt méterenként adják enyniért, vagy több van ben?

[ Szerkesztve ]

(#33084) gabipaci válasza Henryk (#33083) üzenetére


gabipaci
addikt

Abban az esetben jó a vékony radi, ha bővítéskor azzal kezded, hogy veszel egy triplát a ház elejébe.
Kicsit módosítottam, két méter csövet raktam be, biztos ami biztos, és azt a csatlakozó kitet kivettem, helyette 2db 90°-os csatit, amiből csak egyet fogsz használni.
[link]
Csavarokat adnak mindenhez, egyedül a csatlakozókat kell intézni.

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#33085) Henryk válasza gabipaci (#33084) üzenetére


Henryk
aktív tag

Ez alap, bár egyenlőre tényleg így marad, majd idővel meglátom megéri-e bővíteni, a többi rész tényleg elég halk, feleslegesen nem akarok 2x ekkora rendszert, ha nincs belőle gyakorlati haszon.

Ezek szerint csődöt mondott a művészi tehetségem.. :O
Így utólag megnézve tényleg nehezen kivehető, én 4 görbe (VGA be-ki), 2 derékszög(pumpa be, radi ki), és 2 egyenes(tarály) csatlakozót látok(fejben), de nagyrésze egyezik.
Azonban ebben nem vagyok biztos, hogy mennyire jó megoldás így, főleg eszembejutott hogy mi lesz így a szerelhetőséggel, ha pl valamit ki kell szedni, és minden vezeték nyílegyenes a görbe csatik miatt, akkor bontás nélkül nem fogok tudni megmozdítani semmit, mert szét kell szedni a csöveket hozzá.
Nem tudom leeht egy kicsit hosszabb, görbített csővel jobban járnék, nem volt még ilyen gond szerelés közben?

(#33086) Henryk


Henryk
aktív tag

Átnézegettem, legalábbis megpróbáltam (német nem erősségem)hogy mihez mit adnak, és találtam még apróbb hiányosságokat, ha jól láttam a pumpa tetőn 3 luk van és csak 2 lesz használva, ahhoz guberáltam egy kupakot, valamint nagyon ajánlgatják az oldlaon a D5 mellé azt a molex csatit, sőt még kép is van hogy kell bekötni, ezek szerint csak 2 drót lóg ki belőle?
Jelenleg így áll a kosárka. Esetleg tudtok még hasonló kis buktatókról? Nem szeretnék 2-3x rendelni ha hiányzik valami pöcök összerakás közben.

[ Szerkesztve ]

(#33087) gabipaci válasza Henryk (#33086) üzenetére


gabipaci
addikt

Na nézzük.
Én a tartályhoz egy egyenes és egy 45°-os csatit raknék.
Az egyenes megy a radiátorhoz. Oda egy 90 és egy 45° fokos, ha így megyünk visszafelé, akkor a vga két 45-ös, a pumpa meg egy 45-ös egy 90-es, ami megy a tartály 45°-os csatijába.
Akkor kell
egy egyenes
öt 45°-os
egy 90°-os
én mindegyikből rendelnék egy pluszt, mert sose tudni.
Az a dugó benne volt nekem az EK tető egységcsomagban, de nem az fog betenni a végösszegnek, belefér.
Szerintem mát csak a folyadékról kell gondoskodnod, de az meg nem onnan kell.
És gratulálok, mert ingyen lesz a posta az aquatuningtól. :))

Logitech hardware tester

(#33088) Fel válasza Henryk (#33086) üzenetére


Fel
addikt

Én a 45°-os csatikat kerülném, mert nem annyira praktikusak, mint amilyennek elsőre tűnnek... Nagyon magasak, és belül még szűkebb a keresztmetszetük, mint a hasonló 90°-os csatiknak. Az általad tervezett rendszert simán meg lehet csinálni 45°-ösök nélkül. Egyetlen 90°-osra lesz biztosan szükség, a radiátorból a tartály felé menő szakasznál, a radiba. A szivattyút, úgy elhelyezve, hogy a tető fölfelé nézzen nem kell derékszög. (Ez EK-nál nem szoktak szerénykedni a kellékekkel, így a tetőnél sem spórolják ki a az 1/4-es dugót, sem pedig a vga blokknál)

A D5 tényleg úgy érkezik, hogy csak két vezeték lóg ki belőle, csatlakozó nincs a végén. Viszont nekem mellé volt csomagolva a molex csati.

gabipaci: Magyarországra nem szállít ingyen az aqua... :(

(#33089) gabipaci válasza Fel (#33088) üzenetére


gabipaci
addikt

Magyarországra nem szállít ingyen az aqua... De bunkók :((( :(((

Egyébként én sem vagyok híve a 45°-os csatinak, és 90°-os is csak akkor ha mindenképp elkerülhetetlen.
Azzal a csővel, amit Ő vesz, bármilyen kanyart le lehet majd írni gond nélkül.
És ha nem legfölülre teszi a tartályt, akkor a radiba sem kell a 90°-os.

Én most ha végre átcsövezem a gépet, kettővel lejjebb teszem, és úgy, hogy a tartályból közvetlen a pumpába menjen, mert most van közte egy 240-es radi, és elég vicces feltölteni így.

Logitech hardware tester

(#33090) joshua7


joshua7
veterán

Srácok, TRUE-ról lenne értelme egy ilyenre váltani. Legfontosabb az lenne, h javuljon a tuning. TRUE-val megvan a 4.5Ghz@1.5v hűvösebb időben, ettől kellene jobb. Csendesség is szempont persze, de tuning miatt érdekelne leginkább a véleményetek. Sajna nem nagyon találok erre vonatkozó teszteket (mi volt jobb léghűtővel - mi lett utána vízzel).

Semper Fi

(#33091) helkis válasza joshua7 (#33090) üzenetére


helkis
addikt

hi, szvsz pont tuningban tudja kimutatni az erejét a víz, de optimálisan kell megalkotni a rendszert, ne legyen egy gyenge láncszem, ami lehúzza a teljesítményét..
az általad kiszemelt kombó nem rossz, de szvsz extreme radival kellene kérni a set-tet, annak ugyanis 45mm-es a vastagsága, ellenben a slim-mel, ami csak 30mm, ha jól emlékszem.
+ HF csatik és hozzávaló csövezést illik hozzátenni..

egy régebbi eredményem hasonlításnak: [link] :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#33092) joshua7 válasza helkis (#33091) üzenetére


joshua7
veterán

Köszi a linket. Azért van különbség rendesen. Zajban mennyivel jobb így?

Semper Fi

(#33093) helkis válasza joshua7 (#33092) üzenetére


helkis
addikt

zaj az mi? ;]
nekem anno noisblocker XL1-es ventikkel volt szerelve a tripla xtreme radim, és nappal rá kelett néznem a ledekre, hogy be van-e kapcsolva a gép..
este pedig akkor kellett nézegetnem, amikor bekerült egy silentstar dual-boxxx, meg a vga-ra is egy FC-blokk.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#33094) Henryk


Henryk
aktív tag

Na aludtam rá egyet, elgondolkoztam azokon a görbe csatikon, meg néztem pár vidit csövezésekről, és úgy láttam igen jól bírják ezek a vastag csövek a gyűrődést, meg nem akarom hogy nagyon feszült legyen, legyen egy kis mozgathatóság, lazább csövek.

Mostani elképzelésem tehát így néz ki, végülis lentebb tettem a a tartályt, így ott is lesz egy kis mozgathatóság, meg hozzáférhető a töltönyílás is. Így akkor nem lesz semmilyen görbe, és durva ívek sem nagyon.

Az új elképzelésnek megfelelően, és ha adják a kis kütyüket is akkor nagyjából ezek lesznek. Egy 90-est azert a biztonsag kedveert otthagytam, hatha megis fentre kerulne.

Ez így akkor most már jónak néz ki minden szempontból nem? Szivesen várok egyéb javaslatot, a hónapban végzek a vizsgáimmal remélem, és következő hónapban jön a kártya meg a hűtés.

(#33095) jones965 válasza Henryk (#33094) üzenetére


jones965
Modder

Most nézem, Te csak a vga-t akarod vízzel hűteni?

(#33096) Henryk válasza jones965 (#33095) üzenetére


Henryk
aktív tag

Igen, procin TRUE van, akár passzivban is elviszi az i7-et.

(#33097) helkis válasza Henryk (#33094) üzenetére


helkis
addikt

szvsz a D5 felesleges csak egy VGA-t hűteni.. egy ilyennel ugyanott vagy mindenben, 30k-val olcsóbban..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#33098) Henryk válasza helkis (#33097) üzenetére


Henryk
aktív tag

Úgy tudom a D5 az egyik leghalkabb pumpa, valamint későbbi bővítésnél nem akarok újat venni, hosszú távra tervezem.

(#33099) helkis válasza Henryk (#33098) üzenetére


helkis
addikt

a bővítésről nem tudtam.. a rézfejű D5 tényleg halk 3-fokozatig..
mennyire bővülnél?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#33100) szacsee válasza Henryk (#33098) üzenetére


szacsee
nagyúr

1-2 blokkot az a szivattyú is röhögve elvisz, amit Helkis linkelt... hacsak nem EK Supreme lesz a CPU-n. ;]
Nekem ugyanettől a gyártótól volt ilyen szivattyúm, csak nem 5,25-ös kiegyenlítővel, hanem a kisebb verzió.
A 650x450x53 mm nagyságú radiátoromban ez is könnyen megforgatta a vizet... ha tripla radit tervezel akkor gondolom a nagytesónak sem lesz akadály... + olcsóbb is mint a D5.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.