Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34501) Fel válasza Ghandi (#34497) üzenetére


Fel
addikt

Csak egyféle 400-as Zen létezik. Az első képen egy 300W-os van (tökmindegy mit írnak a hozzá tartozó szövegben, a kép nem jó).

(#34502) Ghandi válasza Fel (#34501) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Látod az lehet.Nekem sajna nem volt még egyik fajta sem,a guglira hagyatkoztam.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#34503) D1Rect


D1Rect
félisten

Mondjatok nekem valami adalékot fagyálló helyett, mert az csúnyán elszínezte a csöveket. :(
Tiszta alkohol?

A plexi tartályom elkezdett repedezni, itt ott pici repedések jelentek meg belül.
Nem ér át a falon, de nem túl kellemes érzéssel tölt el.
Mikortól gáz a plexi repedezése?
Teljesen el akartam kerülni a plexi használatát a rendszerben, de nagyon tetszik ez a tető+tartály kombó. Ez meg alapból plexi.

[ Szerkesztve ]

(#34504) Fel válasza D1Rect (#34503) üzenetére


Fel
addikt

Hmm... Milyen csövet használsz? Csak nem ClearFlex? Ha igen, akkor azt szerintem minden megfogja... Többek között ezért váltottam annó fekete csőre. Na azt színezze be valami! :)

A plexi tartályos dologra is kicsit furcsán nézek, mert nekem pl. nem is volt még másféle (Alphacool, EK (többféle is, ugye ;) ), most meg Tody féle van. Nálam egyiknél sem volt repedezés (A mostanin van, a menetes részen, de az van felül, így nem zavar. Mellesleg így kaptam).

Nem volt esetleg olyan időszak mikor nagyon felmelegedett a víz a hűtésben? Akkor keletkezhetett repedés.
Egyébként a DDC tetőre rakhatsz ilyet a plexi helyett: [link] Megegyezik a menet.

A fagyállót szerintem ne cseréld le más adalékra, mert csak rosszabbul járhatsz. Ezek kimondottan erre vannak kitalálva, csak nem kell túl töményen használni őket. Az alkohol nem tesz jót a gumi tömítéseknek, tudomásom szerint...
Esetleg amivel még lehetne próbálkozni az valamilyen olaj lenne, de hogy melyik alkalmas hűtőközegnek, arról fogalmam sincs.

[ Szerkesztve ]

(#34505) D1Rect válasza Fel (#34504) üzenetére


D1Rect
félisten

Felvidítottál. ;]

Sztem helyben csináltatok egy tartályt vmi öreg szakival pár K-ból.
Akkor lehet felhígítom a fagyállót vagy 400%-al. :)

(#34506) Ghandi válasza Fel (#34504) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Értelem szerüen a trafóolaj(az elektronika miatt is,az sem baj ha ráfolyik az alaplapra) lenne a legjobb vagy léteznek kifelyezetten hőközlő olajok.De sajnos ebben a hőintervallumban nem lennének elég hatásosak.Ide a víz a legjobb esetleg valamilyen alkoholszármazék,de azok meg maró hatásúak lehetnek.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#34507) shteer válasza D1Rect (#34503) üzenetére


shteer
titán

alkoholt felejtsd el, nekem az anticorro bevált, igaz fekete csöveim voltak - azokat meg nem szinezi el semmi :D

..szerintem jónak tűnik

(#34508) D1Rect válasza shteer (#34507) üzenetére


D1Rect
félisten

Egyre jobban úgy tűnik, hogy a fekete csövezés sokkal jobban tetszik mint a fehér...

(#34509) Góliát válasza D1Rect (#34508) üzenetére


Góliát
senior tag

Ezzel én is így vagyok nagyvezír! A fekete örök divat! :DDD

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#34510) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Szerelt már valaki közületek gépház külső oldalára radit? Ha igen, akkor volna pár tanácsa? :B
Ha tud valaki 1-2 blog-ot ahol ilyeneket ír le a tulaja, és a címét elküldi nekem, azt is megköszönöm.

Eladó cuccaim: -

(#34511) Pero válasza Kvazár (#34510) üzenetére


Pero
senior tag

nekem az oldalán van a mora ha ez segít hétvégén csinálok képeket is.

(#34512) Fel válasza Kvazár (#34510) üzenetére


Fel
addikt

Nekem is a ház oldalára van felaggatva a radi (MC 1080).
Mire vagy kíváncsi?

(#34513) Kvazár


Kvazár
őstag

Alapvetően a csövezés érdekelne, ill. annak az átvezetése a gépbe. Annak a gondnak a megoldására lennék kíváncsi, ha a csövek méretere vannak vágva az én elképzelésem szerint az oldala többé nem levehető (csak, ha leeresztem a rendszert és szétszedem), vagy ha meg levehetőre van méretezve, akkor meg összeszerelt állapotában a gépben vagy 0,5 m + cső tekereg.

Ennek a problémának a megoldása érdekelne. Ha képeket is küldtök, azt nagyon megköszönöm.

Eladó cuccaim: -

(#34514) Pero válasza Kvazár (#34513) üzenetére


Pero
senior tag

nálam mora csonkjai hátrafeléé állnak és gép hátulján jönn ki a cső a gépből, ill megy be. aláírásomban lévő linken van pár régebbi kép támpontnak h hogyan is van nálam, azóa történt pár változás de ilyen szempontból a lényeg maradt.

(#34515) Kvazár válasza Pero (#34514) üzenetére


Kvazár
őstag

Jól néz ki. Én valahogy a gép oldalán keresztül szeretném majd átvezetni, csak még nem tudom hogyan.

Más: Milyen csövet használsz?

Eladó cuccaim: -

(#34516) helkis válasza D1Rect (#34508) üzenetére


helkis
addikt

szerintem "alaplap szín" függő, hogy melyik színű csövezés illik jobban egy gépbe, pl.: gigabyte-okhoz a fehér jobban passzol, mint a fektete : [link]

ez még csak béta állapot, hogy gyorsan működésre bírjam a gépet, de így maradt :D

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#34517) OC válasza Kvazár (#34513) üzenetére


OC
őstag

Üdv Vizesek!

Kvazár:
Spec csatik (értsd.: száthúzod és zár) nélkül csak több cső felhasználásával lehet megoldani ezt a problémát, de a legegyszerűbb még mindig a ráhagyás.

Pont, mint ennél: 2xMO-RA2

(#34518) Kvazár válasza OC (#34517) üzenetére


Kvazár
őstag

Hmm. Valahogy nem tudok megbékélni egyik gondolattal sem. A gyors/spec csatit 1x már próbáltam, és eresztett, így többé nem fogok olyat használni. :W

Ezért megpróbálom a dolgot máshonnan megközelíteni. Tudtok olyan nem 40-60e-be kerülő házat amibe bele lehet tenni egy tripla meg egy dupla radit, és alsó tápos?
30e-ig az árgépet átnyálaztam, de nem találtam ilyet, vagy csak átsiklottam rajta. :F

Eladó cuccaim: -

(#34519) jones965 válasza Kvazár (#34518) üzenetére


jones965
Modder

Például az enyém! ;]

(#34520) sestertius


sestertius
őstag

Tisztelet! :R
Egy kérdés csupán:

Van jelentősége ennél a zárt rendszerű Corsair H50-nél vagy akár a H70-nél, hogy a radiátor milyen helyzetben van? Értem ezalatt, hogy lehet vízszintesen, függőlegesen, vagy akár mélyen - helyzetileg - a szivattyú alatt vagy felett? Mindegy?

Át szeretném variálni kicsit, csak nem tudom, változna-e ezzel a hűtés minősége... :U

Köszönet!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#34521) Fel válasza sestertius (#34520) üzenetére


Fel
addikt

Nincs jelentősége a radi helyzetének a hűtésben. Ne törjön meg a cső, de ha jól tudom azt nem is egyszerű kivitelezni.

(#34522) sestertius válasza Fel (#34521) üzenetére


sestertius
őstag

Való igaz, nem is kívántam hurkokat rakni bele... :DDD

Csak arra gondoltam, nem "nehezebb" a szivattyúnak, és rosszabb a hűtés, ha pl. lefelé keringet vagy ilyesmi... de ha nem, akkor barkácsolok bátran... :D

Köszönet! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#34523) Kvazár válasza jones965 (#34519) üzenetére


Kvazár
őstag

Oks, ha 30e-ért ide adod, már most megyek érte. :DDD

Amúgy, vagy én nem tudom rendesen leírni az alap házad típusát vagy rosszul emlékezem, de nem találom. :F Nem ThermalTake Kandalf volt? Mert ami ilyen nevűt találtam, nem igazán tűnik alsó tápos háznak, és a tripla radit is csak dremellel lehetne bele erőszakolni.

Eladó cuccaim: -

(#34524) DigitXT


DigitXT
félisten

Faxom már a Zalman vezérlésébe: azért, mert alacsony áramlást
érzékel, mi a tökömért kell leállítani a pumpát?:((( Alig várom már,
hogy megjöjjön a HF cucc, meg alaposan átpucoljam a rendszert,
mert az nem állapot, hogy ha a gép bekapcsolása után véletlenül
2 percre itt hagynám (tehát elfelejtem manuálisan feltekerni), a 15.
másodpercben leállított pumpa miatt már a boot terheléssel is (ez
egy magot terhel, azt sem egyenletesen) majdhogynem "felforr" a
víz a procinál, mire vissza értem. A VGA-k is olyan hőmérsékletet
produkáltak, mintha órákon át játszottam volna, és a rendszerben
a teljes vízmennyiség felment volna 30 fok fölé. Pedig ez a rohadt
vezérlő még a pumpa fordulatszámát is megkapja: tehát azt látnia
kell, hogy a pumpa jár! Ha csak alacsony az áramlás (de nem áll),
akkor tőlem riasszon, de ne vegye el a feszt a pumpáról - vazze!:(((

(#34525) jones965 válasza Kvazár (#34523) üzenetére


jones965
Modder

Idézlek: " Tudtok olyan nem 40-60e-be kerülő házat amibe bele lehet tenni egy tripla meg egy dupla radit, és alsó tápos? "

Namármost ebben a megfogalmazásban alatta és fölötte is lehet árban a ház. :D

A házam valóban eredetileg annak készült, mint ahogy írtad is, de a logout írásaimban végigkövetkethető az átalakulása.
Szerintem ezt MTH-n elmondtam neked is, ha jól emlékszem. :U

(#34526) helkis válasza Kvazár (#34523) üzenetére


helkis
addikt

szeritnem egy chieftec nagytoronyból elég sok h2o variációt ki lehet hozni, itt aprón 6k körül szokott menni.. pl a tetejébe egy tripla radi, alul meg kiveszed a hdd-keretet oda mehet egy dual, vagy alulra mégegy dupla vagy tripla akár.. igaz nem alsó tápos, de ez miért ekkora divat? :F

DigitXT - ha áll a pumpa, az az igazi passzív rendszer.. ;]
esetleg vezérelhetnéd az alaplap cpu-venticsatijáról is, úgy nem állna le nem?

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#34527) Kvazár válasza jones965 (#34525) üzenetére


Kvazár
őstag

Rossz hír, mert a tiéd alap változata 50e, tehát azt pont kizártam az ára alapján. :DDD

helkis:
Köszi, de már van egy használtan vásárolt, aztán szétvagdosott házam, ha veszek nem szeretném elölről kezdeni. Akkor az legyen olyan, hogy 1 nap alatt át tudjak költözni, ne keljenek hetek a vagdosáshoz, és a festéshez.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#34528) D1Rect


D1Rect
félisten

Itt állok minden összekészítve, hogy bevizezzem a rendszert.
Amikor észrevettem, hogy ügyesen azt a CPU lefogatókeretet tettem rá a Supreme HF-re, amivel megkaptam, csak a jetplatet cseréltem.
Ez nem megy rá am3-ra.
A slusszpoén, hogy nem volt a blokkhoz imbuszkulcsom.
Ezért elvittem a "nagyoncsavarszakbolt"-ba, hogy "ebbe kérek kulcsot".
Nézegeti, próbálgatja. Elmegy a hátsó polcig, előszed egy nagy dobozt, számológéppel rettenetesen számol, turkál a dobozban. Belepróbálja. Ez lesz az. Megnézem, tényleg.
Ellenben amikor összeraktam a blokkot akkor egyszer megszaladt, és jobban megnézve kicsi az imbuszkulcs. Óvatosan összeraktam....ugye a rossz CPU lefogatóval.

Ellenben szétszedni már nem tudom vele, mert elforog benne.
Ezzel sikerült még 1 csavart leamortizálnom.
Van bárkinek ötlete, hogy mivel tudom szétszedni fúró nélkül?
Az OBI még pár órát nyitva van, megnézem ott, hátha van olyan kulcs ami jó.
Nagyon meg kéne oldanom ma(holnap) délután, mert már nagyon-nagyon kéne a víz, és nem tudom mikor lesz rá időm legközelebb.

(#34529) jones965 válasza D1Rect (#34528) üzenetére


jones965
Modder

Nehéz úgy tanácsot adni szerszám ügyben, hogy nem tudni mid van otthon.
Az OBI az jó megoldás ez esetben. Sok sikert!

(#34530) Erdei88


Erdei88
veterán

Nemrég szétszedtem a vízhűtésem.
Amikor megrendeltem anno a kék PrimoChill folyadékot úgy voltam vele, velem biztos nem fog előfordulni, biztos jó lesz. Teszteket is olvastam, nem volt rá panasz. Amikor szétszedtem a következő fogadott:
-Cső-1
-Cső-2
-Tartály
-D5-1
-D5-2
-Blokk
Arról nem is beszélve, hogy a folyadék is darabos volt amikor leengedtem.
Minden a maga hibáján tanul. Rendeltem új csövet, ami már "gyárilag" kék.

Másik problémám. A radiátoron lévő ventilátorok elé nem tettem porszűrőt, meg is látszik most rajta, tiszta por. Szeretném kitisztítani, de porszívó nem bizonyul elégnek.
Arra gondoltam, hogy beteszem egy kád vízbe. Nektek mi a véleményetek erről? Annyi szépséghibája van a radinak, hogy több helyen is levertem a fekete festéket. Ahol lepergett ott nem fog berozsdásodni? Nem lesz baja tőle?

(#34531) rankesz válasza Erdei88 (#34530) üzenetére


rankesz
veterán

Kád víz tuti rossz ötlet, szerintem vidd el kompresszorral rendelkező cimbinek és adj neki pár bar levegőt. Rosszabb esetben ott a PC-boltban is kapható sűrített levegő de az drága és nem olyan jó mint a kompi.

(#34532) helkis válasza D1Rect (#34528) üzenetére


helkis
addikt

ha körbetekerted az imbuszt a csavar fejében, akkor bele kell kalapálni egy torx-kulcsot, és azzal ki tudod tekerni..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#34533) Pero válasza Kvazár (#34515) üzenetére


Pero
senior tag

ami a képen van cső az légtechnikai cső, de sokan kerti locsoló csőnek is nézik. azóta már masterkleer van benne teljesen áttetsző.

(#34534) D1Rect válasza Erdei88 (#34530) üzenetére


D1Rect
félisten

Hosszú szőrű puha ecset, ha van a közelben kompresszor akkor az.
(az ecset sokkal jobb mint a dobozos sűrített levegő)

(#34532) helkis: :R
Pont ilyesmire gondoltam.
Mondjuk nem tettem teljesen tönkre, de ha egyszer elfordult akkor minek tekergessem benne. ;)

[ Szerkesztve ]

(#34535) Erdei88 válasza D1Rect (#34534) üzenetére


Erdei88
veterán

A kompresszor nem fogja meghajlítani a lamellákat?
Az ecsetes dolog jól hangzik, szerintem azzal fogom kitisztítani.

(#34536) D1Rect válasza Erdei88 (#34535) üzenetére


D1Rect
félisten

Távolság/szög/kompresszorfüggő. :)
Nekem még nem sikerült vele kár okoznom semmiben amikor használtam, de általában lusta vagyok, és csak az ecsetet veszem elő....

(#34537) Csavez™


Csavez™
veterán

Hi!
3way 480 sli,i7 980x-hez szeretnék vízhűtést!
Nagyon nem vágom,lehetséges ezekhez összerakni 1 szettet?
Ha lehet,hol lehet beszerezni,milyet ajánlotok?
Már régóta szemezgetek vízhűtéssel,oc-nél meg nagyon melegszenek a cuccok,így rászántam magam a vásárlásra.
Válaszokat előre is köszi. :R

(#34538) helkis válasza Csavez™ (#34537) üzenetére


helkis
addikt

milyen házad van? mennyit szánsz rá, a vga-kra a fullcover blokk lesz csak 100k.. + a többi cucc..

egyébként igenszép műalklotásokat lehet rittyenteni, sok melóval és sok zsével : [link]

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#34539) LBandi válasza Csavez™ (#34537) üzenetére


LBandi
aktív tag

Az biztos hogy csak maga a hűtés (főleg ha minőségi blokkokat, radikat, stb akarsz ), ott lesz min. 200-250 ezer, és akkor még az is lehet hogy a házadba nem fogsz elférni, tehát az is csrélheted ami megind ott lesz legalább 50-60 ezer (ezek csak olyan iránymutató árak, a határ a csillagos ég). Amúgy 3db 480 gtx-hez már igencak kellleni fog 2db tripla+ 1db dupla vagy 2db quad radi ha hűteni is akarsz. Amúgy ITT válogathatsz a rendszerhez szükséges motyók közül. Azt tanácsolom mindenképp jól gondold át és tervezd meg rendszert!

Erdei88:Mennyi ideje volt már a hűtőfolyadék a rendszerben? Amúgy nem látszott már korábban hogy darabkák vannak a vízben?

[ Szerkesztve ]

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#34540) Robi BALBOA válasza D1Rect (#34534) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Szerintem ha van hosszú csőrő fogód [Pl: ilyen] akkor azzal talán ki tudod szedni, ha nem szorítottad rettenetesen meg, vagy egy lapos csavarhúzóval is ki lehet szedni már ha van megfelelő méretű ami pont bele passzol a csavarba.

(#34535)Erdei88: Nem tudom hány bar-os kompresszorotok van, de goondolom sima 8-10 bar-os amitől akkorsem hajolhatnak meg a lamellák ha 2cm-ről fújatod őket. ;)

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#34541) Erdei88 válasza LBandi (#34539) üzenetére


Erdei88
veterán

3 hónap és egyáltalán nem látszott

Cshavez: szerintem házon kívül kellene megoldanod és akkor egy Mora 2/3, 9 ventivel lehet elbírja. Ha ház vásárlásra adod a fejed, akkor a Mountain Mods-os házakba elég kényelmesen lehet pakolni.

3 fullcover blokk 75euro X3, Mora 2/3 100-150euro, cpu blokk 50euro, pumpa 60-170, tartály ~50euro, plusz csatlakozók csövek ami szerintem 10k-ból kijön ha nincsenek nagy elvárásaid. Szerintem 150-200k körül már nagyon jó rendszert össze tudsz rakni.

(#34542) jones965 válasza Csavez™ (#34537) üzenetére


jones965
Modder

Remélhetőleg nem egy vagy a sok közül, akik felvágás képpen írnak be az adatlapjaikhoz fullosnál fullosabb cuccokat.
A konfiguráció, amire állítólagosan vízhűtést szeretnél, elárulnád, hogy mire használod, mert ilyen értékű- és számítási kapacitású gépet nem sűrűn raknak össze.
Egy ilyen vizesítése költségben már kitesz egy 4. vga árát is, ehhez kalkulálhatsz.
Amennyiben komolyak a szándékaid, itt akár várolhatsz is.

(#34543) Erdei88 válasza jones965 (#34542) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem kamu. [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34544) jones965 válasza Erdei88 (#34543) üzenetére


jones965
Modder

B@sszus! :Y
Akkor is, ilyen gépet max kiállításra hordozgatnék, demonstráció képpen.

Na egyébként ezt levizesíteni már szép kihívás, feltételezve, ha igényesen is akarja az ember véghezvinni. Speciel ehhez én már egyedi házat építenék.

Cshavez: :R

(#34545) Csavez™


Csavez™
veterán

Nem szoktam kamuzni! :DD
Pár kép:


Vettem új házat,mert a régiben nem fértek el a karik.[link]
Ebben elfér a víz nem?
Gondolkoztam 580-on,meg 980x-en,de inkább vízhűtés és oc mellett maradok.
1 Jól hűtött 480 oc-vga-val közel hozza az 580-at. :)
Amúgy beakarom vizezni az egész gépet,csak nem vagyok otthon etéren.
Az a qu.. cpu hűtő betakarja az egész gépem,és lefogja a légáramlást,ezen akarok javítani.
A válaszokat meg KÖSZÖNÖM. :R

(#34546) Joshi válasza Csavez™ (#34545) üzenetére


Joshi
titán

Nagyon komoly a coccod, nekem is van cockpitem igaz csak egy 50"-os plazmával. :D Milyen szimulátorokkal nyomod?

Mit szólsz hozzá hogy Michelisz Norbi a mai WTCC Macau 2. futamán első lett? :C :R Hajrá Norbi és Zengő Team!!! :C

[ Szerkesztve ]

(#34547) Fel válasza Csavez™ (#34545) üzenetére


Fel
addikt

Ebbe a házba szerintem nem tudsz annyi radit beledugni, amennyi a konfigod megfelelő hűtéséhez elegendő lenne. Hatalmas a ház, de még hatalmasabb a hő amivel a hűtésnek meg kell küzdeni (min. 900W-os terhelés melletti fogyasztást kinéznék belőle...) Biztosan kellene kívülre is tenni hőleadót.
Látom hely lenne elég a tetejében (az alaplap fölött), de ha csak annyi a lyuggatott rész, amekkora a gyári (23cm?) ventinek kell, akkor oda nem sok radit lehet betenni...
Összeállítottam egy listát az aquáról: [link] Potom 835 euro... :)

(#34548) Fel válasza Fel (#34547) üzenetére


Fel
addikt

Néztem egy-két vidit erről a csodaházról... khmm. El lett szabva a teteje rendesen. A tripla radit ki lehet felejteni, esetleg helyette egy ilyet.

Ausztriában: aquatuning.at

[ Szerkesztve ]

(#34549) Csavez™ válasza Fel (#34547) üzenetére


Csavez™
veterán

Köszönöm! :R
Ezeket ausztriában is belehet szerezni?(szomszédban vagyok)
Akkor ebben van külső hűtő is? Nem vágom ezt.
Ezek kellenek csak? :)

(#34550) Csavez™ válasza Fel (#34548) üzenetére


Csavez™
veterán

Akkor,ezt a radiátort a ház tetejére gondoltad,vagyis oda elférne?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.