Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33851) TTomax válasza #97544192 (#33850) üzenetére


TTomax
nagyúr

Köszönöm szépen!most néztem GTA4 15perc játék,60fok...és az ssd mennyit segített a játékon...huuu de ez más téma!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#33852) #14929152


#14929152
törölt tag

Sziasztok tudom hogy ez nem apróhirdetéses topig bocsi DE lenne Egy AM2 blokom [link] eszt cserélném egy 775 ös blokra esetleg + még némi kp

(#33853) molnartibor


molnartibor
tag

Sziasztok!

A VGA full cover hűtés az mit takar? csak GPU+RAM?

Köszi előre is

(#33854) Kvazár válasza molnartibor (#33853) üzenetére


Kvazár
őstag

A teljes vidakrit takaró blokk, ami nem csak a gpu-t, de a körülötte lévő ram-okat is hűti. (Esetleg a fesz. szab. ic-ket is. :F )

Eladó cuccaim: -

(#33855) molnartibor válasza Kvazár (#33854) üzenetére


molnartibor
tag

Az a fesz szab ic hogynéz ki?:D csakmert ahpogy nézem a VGA-m (XFX radeon 5770) nem olyan vészes emgoldanom a ramok plusz gpu hűtését, Plsu azon gondolkodtam h lehet lesz még egy dual radi is a rendszerben emrt azt mondtátok h kevés lehet az 1 tripla ha midnent vizezek.

[ Szerkesztve ]

(#33856) Kvazár válasza molnartibor (#33855) üzenetére


Kvazár
őstag

Semmi extra, kicsi fekete kocka. :DDD Tokozása lehet, to-220, to-252 (vidkarin inkább ez)...

Csak egy kis szemléltetés:
-Ezen nincs fesz szab hűtés: [link]
-Ezen van: [link]

Ez egy gpu hűtő: [link]
Ezek meg full coveres blokkok: [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#33857) molnartibor válasza Kvazár (#33856) üzenetére


molnartibor
tag

Tiszta sor de akkor ezeket nemkell annyira hűteni nem? mármint nepara hacsak borda megy rá vagy ilyesmi?

(#33858) Kvazár válasza molnartibor (#33857) üzenetére


Kvazár
őstag

Hát azért illik hűteni, de nem szükséges, ha nem akarod húzni.

Így néz ki a vidakrid, és ilyen a hűtése is? [link]

Mert, ha igen, akkor szvsz kéne azokat is hűteni, hisz a gyári légáramából közvetlenül részesültek előtte. Ha azt kihagyod a vizezésből, akkor felette teljesen meg fog szűnni a légmozgás.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#33859) molnartibor válasza Kvazár (#33858) üzenetére


molnartibor
tag

Nem nemigy néz ki hanem így: [link]

(#33860) Kvazár válasza Kvazár (#33858) üzenetére


Kvazár
őstag

Lenne egy kérdésem nekem is.
Ha nem akarom kiszedni, és a boltba elvinni a vidkarimat, honnan tudom meg, hogy az ref model-e? Asus EN9800GT/DI/512MD3-om van.
Most egy zalman gpu blokk van rajta, és rengeteg alu pogácsa, de ha át szeretnék térni a hf rendszerre akkor egy fc-s blokkba be kéne ruháznom.

molnartibor: Azért egy pár alu pogácsát nyugodtan tehetsz majd rá.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#33861) molnartibor válasza Kvazár (#33860) üzenetére


molnartibor
tag

Jut eszembe amit még kérdezni szerettem volna hogy a high flow-hoz mekkor lyuk kell a blokkba és milyen emnet? (jelenleg 1/2colos menet van benne)

(#33862) Fel válasza Kvazár (#33860) üzenetére


Fel
addikt

Ez nem referencia nyákos vga (ugyanilyen az enyémé is).
A ref. karikon megtalálható az nV, vagy az AMD logója (valamint, a NYÁK verziószáma), az egyedi áramkörökre pedig partner logója kerül (ASUS, Sapphire, stb...).

Egyébként kimondottan 9800GT-hez nem volt nV tervezésű NYÁK, a 8800GT-hez készült tekinthető esetleg annak (mivel gyk. megegyeznek).
Általában az szokott előfordulni mostanában, hogy az AMD/nV egy vga piaci bevezetésétől egy bizonyos ideig megköveteli a partnerektől, hogy ref. modelleket "gyártsanak", majd szabadjára engedik őket és ki-ki a saját elképzeléseik szerinti karit gyárthat (minél olcsóbbat). Tehát ha valaki ref. vga-t szeretne, mert vizezné pl., akkor érdemes minél előbb rárabolni...

Ez az oldal sokat segít a megfelelő vga/alaplap/vizesblokk kiválasztásnál: [link] (Igaz, csak EK blokkok..)

[ Szerkesztve ]

(#33863) Kvazár válasza Fel (#33862) üzenetére


Kvazár
őstag

Kár érte, mert a CM-ben 6-ért lenne rá FC-es EK blokk. :(

molnartibor: Min 10-es körkeresztmetszetű belső fölött számít HF-nek.

Szerk.: Megnéztem az oldalt, köszi. Hát se vga, se lap. :( Kell keresnem egy CNC-st, ha azokat fullra vizezni akarnám.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#33864) Joshi válasza Kvazár (#33860) üzenetére


Joshi
titán

Nyugodtan megveheted a blokkot nekem is ilyen van a nem referencia Xpertvision 8800GT kártyámon.

Annyi a lényeg hogy a mosfet bordát nem tudod felszerelni a vizesblokkra és egy kisebb átalakítást kell eszközölni. Ez abban nyilvánul meg hogy a kártyán lévő hangszórót kiforrasztod(én ezt tettem) és a blokk jobb oldali széléből lemarsz ~1mm-ert, de a blokkból is kimarhatod a hangszóró helyét csak ez több munka. Simán átalakítható a blokk nem kell megijedni. Én használtan vettem 5k-ért a blokkot és nagyon szuper. :K

Itt a kártyád, a jelölt részeknél kell a blokkot átalakítani.

Sajnos képeket nem tudok készíteni mert most nincs itthon a gép, de ha kell akkor a jövőhét elején dobok fel párat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#33865) DaveJr válasza Kvazár (#33863) üzenetére


DaveJr
őstag

Én a napokba vettem a gigabyte 9800GT-mre FC-s EK blokkot. Nekem még az is kérdés volt h az 1 gigás kártyára jó lesz e az 512-esre való blokk. Én bevittem a boltba a kártyám mert tudtam hogy nem rev hűtő. Sajnos egy alkatrész miatt nem fekszik fel rendesen, de kb egy 1.5x1.5x1 mm-es kis darabot kell majd ki dremmeleznem a blokkból szóval megvettem. A FET hűtő részről meg lemondtam mert abszolút nem olyan a kártya azon része mint a rev:)

Én azt mondom vidd el a kártyád a CM-be és ott nagyon segítőkész lesz a srác:)
Ha csak annyi "faragni valód lesz mint nekem akkor sztem érdemes megvenned.

Nekem ez az alkatrész zavart be: (passz h mi :) )

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#33866) Kvazár válasza DaveJr (#33865) üzenetére


Kvazár
őstag

Thx. Srácok! :R
Most még csak tervben van a HF rendszerre való áttérésem, de ez jó hír!
Pár hőfokot tudtok mondani?
Az enyém a HF közelében sem jár, de alapon terhelés nélkül 40-42 fokos, és a ramok meg (+érzékelő) 40-43 fokosak.

Külön csak vidkari terhelést nem néztem amikor a gépet össze raktam, de a teljes rendszer terhelésnél sem ment a gpu 50 fölé.
A ram meg 79 fölé. (A másik víz hőfok.)

Szerintetek megérné váltani?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#33867) DaveJr válasza Kvazár (#33866) üzenetére


DaveJr
őstag

Hát én speciel nem tudok mert még hiányzik a rendszerből még a CPU blokk :DDD
Sajna nincs meg a keret perpill a T56 blokkra :) :(

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#33868) Kvazár válasza DaveJr (#33867) üzenetére


Kvazár
őstag

Én Noctua hátsó keretet használok. :DDD

Van egy Zalman blokkom, vettem hozzá egy másik keretet, + a Noctua hátsó merevítőt, és így van fent a 1156-os procin. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#33869) DaveJr válasza Kvazár (#33868) üzenetére


DaveJr
őstag

Hát nekem még E8400-am van. De egy univerzális blokkot szeretnék a jövőre gondolva:D

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#33870) danati válasza Kvazár (#33863) üzenetére


danati
senior tag

Hátha segít egy kicsit: [link]

(#33871) Kvazár válasza danati (#33870) üzenetére


Kvazár
őstag

Thx. És hőfokra milyen?
(Valahogy tartok a vidkarin történő forrasztgatástól. :F Csinálok én mindenféle átalakító kábelt, mindent vezetéket megvagdosok, a gépházat is teljesen átszabom gond nélkül. Összerakok erősítőt, fesz vezérlőt, de az, hogy a vidkarin forrasszak, hát...)

Eladó cuccaim: -

(#33872) Joshi válasza Kvazár (#33871) üzenetére


Joshi
titán

Nyugodtan forraszthatsz mert a kártya azon részénél nincs semmi olyan amibe kárt tudnál tenni. De ahogy mondtam a blokkból is kimarhatod azt a részt ugyanis ott elég vastag az anyag, viszont az acetal tetőből is ki kell marni a férőhelyet.
A hőfokokat tekintve hiába mondok neked bár mit is nem egyforma a rendszerünk gondolok itt pumpa hőleadókra.
Nálam Idle jelenleg 25 C°-os szobában ventik 500rpm-en víz 29 C°-os:
VGA 41 C°-os
CPU 40 C°-os
Ugyan ez terhelve szigorúan játéknál +5C° mindenre.
Annyi még hozzátartozik hogy ez az Idle hőfok több órai használat után ennyi, mert közvetlenül bekapcsoláskor kb 4 C°-al alacsonyabb értékek vannak.
A ventik a CPU PWM csatlakozójára vannak kötve és a Bios-ban 46 C°-os határérték van megadva, csak ekkor kezdi el emelni a venti fordulatát. Eddig még nem pörgött fel még játéknál sem, Prime95-nél már igen. :U Hozzáteszem hogy nekem egy tripla és egy dual radim van tehát a te rendszered egy dual radival vga rákötésével biztosan rosszabb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#33873) Kvazár válasza Joshi (#33872) üzenetére


Kvazár
őstag

Hát igen, nálad radiból jóval több van, így a te értékedet tuti nem fogom megközelíteni vele, viszont a mostanim sincs annyira lemaradva tőle, hogy az már jelentős legyen, így ennek a tükrében kell eldöntenem megéri-e nekem ez a fejlesztés.
Thx. a választ.

Eladó cuccaim: -

(#33874) molnartibor


molnartibor
tag

Sziasztok!

Jelenleg van egy AMD 955 (3,2GHz) alapórajelen de később szeretném majd huzni meg egy XFX 5770 viszotn mindent vizezni szeretnék (még a RAM nem dőlt eld e ha megoldható sztem akkor azt is) és azon gondolkodtam lehet kevés lesz neki az 1 tripla mit gondoltok? legyen inkább 2 tripla nexxxos extreme?

Köszi előre is

(#33875) Joshi válasza Kvazár (#33873) üzenetére


Joshi
titán

Figyelj, egy dual radi max egy CPU-t tud normál hő és zajszint mellett elvinni, ha ezt még kipótolod egy vga-val akkor már elég kevéske lehet. Egy Tripla radi a nyerő ez esetben mert az már megbirkózna a hőleadással. Nekem se kellett volna ennyi radi de én túlméreteztem az esetleges bővítés miatt. Ami nálam mumus az a D5 pumpa mert ekkora rendszernél 5-ös fokozaton is csak pisál, jobb lenne egy DDC azok jobban bírják a fojtást.
A vízhűtés nem csak a hőmérsékletek miatt jobb a légnél hanem a zajszint is sokkal jobb lehet, ez csak akkor érhető el ha a hőleadás mértéke megfelelő sőt enyhén túlzott is. Ilyenkor nagyon ritkán kapcsol feljebb a venti fordulata ezért halk marad a rendszer.
Idle hőfok nem nagyon számít az lehet akár 45 C° is cserébe nagyon halk lesz a PC, a lényeg hogy ez víznél nem fog sokkal több lenni még terhelés alatt se. :U

molnartibor: első körbe használj csak egy tripla radit aztán majd meglátod, szerintem ha húzni is akarod a procit 4 maggal akkor kevés lehet a tripla radi. A két tripla radi elhelyezését meg tudod oldani gond nélkül? Csak azért kérdezem mert a tripla+dupla is elég lehet. ;)

(#33876) danati válasza Kvazár (#33871) üzenetére


danati
senior tag

Idle:
cpu: 36 C°
gpu: 32 C°
gpu memória: 32 C°°

Játékok alatt minden kb 40 C° körül van.

A forrasztástól ne félj, egy kis gyakorlattal simán megoldható a dolog. :)

(#33877) molnartibor válasza Joshi (#33875) üzenetére


molnartibor
tag

Hát az egyik tripla megy a ház tetejébe a másikatmég nemtudom:D

Sok helyem nincs de nem akarok házon kívülre építeni meg szeretem ezta házat és az lenne benne a kihívás h beleférjen:)

A dupla meg a tripla között 120mm a külömnbség köbö szal akkormár inkább egy másik tripla:)

[ Szerkesztve ]

(#33878) TTomax válasza Joshi (#33875) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szia!
Szerinted ez a pumpa [link] hány radiátort bír el?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#33879) G@ß! válasza TTomax (#33824) üzenetére


G@ß!
őstag

UK-ban laksz?
Mennyit dobott a játékokon az SSD?

(#33880) TTomax válasza G@ß! (#33879) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen ott.. :B
nagyon sokat.... ahol eddig nagyon észrevettem a játék töltési idején kívül /mert azt mindenhol/, az a GTA4 és a STALKER
Direkt ezért is vettem 128-ast,hogy az a 4-5 játék is beleférjen!

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#33881) Kvazár válasza Joshi (#33875) üzenetére


Kvazár
őstag

Hát igen, én is ezt vallom. Túl kell méretezni és akkor nem lesz hangja.
Most ez nem igazán valósul meg nálam, mert az i5 750-es procit, és a 9800gt-s karit 2 db 1*12-es radi viszi. Igaz hangja nincs, de a hőfokaim sem eget rengetőek, olyan átlagos szinten van. Hangban, pedig az eco-s HDD-k azok amiket hallani lehet, meg közelről a DDC-t.

Majd ha bővítek, akkor HF-re térek át (csati, cső csere, ahol kell ott blokk is) és lesz még egy innova 2*12-es radi rendszerbe téve.

Eladó cuccaim: -

(#33882) Joshi válasza TTomax (#33878) üzenetére


Joshi
titán

Van egy X2O 450-em de még nem próbáltam mert a HTPC még darabokban van, szerintem nem olyan rossz habár a DDC-t és a D5-öt isteníti mindenki. Utóbbitól azért többet vártam, hangjával nincs is semmi gond de a szállítási teljesítménye lehetne jobb is. :(((
Nálam a pumpa nem a radik miatt van lefojtva hanem a CPU blokk és a Nagytorony miatt, azaz túl magasra kell felnyomni a vizet.

[ Szerkesztve ]

(#33883) helkis válasza Joshi (#33882) üzenetére


helkis
addikt

az egyik kedvenc márkám egyébként az xspc, jók a radijai, blokkjai, pumpái, nem ma kezdték, tudják mit csinálnak szvsz, csak néha túlárazzák talán ez miatt a cuccaikat, volt nekem is x2o 450.. teljesen korrekt 5v-ról hangtalan cucc.. :R de persze az sem egy erőművész.. ahol sok nagyellenállású blokk van oda DDC-kell..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#33884) Joshi válasza helkis (#33883) üzenetére


Joshi
titán

Az x2o 450-et kimondottan a HTPC-hez vettem mert kicsi, ráadásul tartály is egyben ami a helyhiány miatt előnyös. Melyik DDC a legjobb? :U

(#33885) Joshi válasza helkis (#33883) üzenetére


Joshi
titán

2x ment el az üzi. :D

[ Szerkesztve ]

(#33886) G@ß! válasza helkis (#33883) üzenetére


G@ß!
őstag

5V-ra hogy kötötted rá?
Csak a tied volt ilyen különleges fajta, hogy elindult 5V-on, vagy általában mind?
12V és 5V között milyen hőmérséklet-különbségek voltak?

(#33887) pottyantós válasza G@ß! (#33886) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Erre én is kíváncsi vagyok, mert ha működik lehet kipróbálom én is!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#33888) helkis válasza G@ß! (#33886) üzenetére


helkis
addikt

meg kell próbálni, nekem mondjuk nem ez az újabb fajta fullplexi van/volt, hanem ez: [link] lehet nem x2o 450-en a neve :B de ez tuti megy 5v-ról.. a jóöreg zalman vf700-féle molex@ 2db 5v / 2db12v-os átalakítóval szépen beindult mindig is..

hőfokokban talán 1-2fok eltérés lehetett amikor legutóbb be volt fogva egy körbe, de csak 1 T56-am2-es blokk volt rajta 2db single radival.. ráadásul 12v-on eléggé habosodott is, így jobb volt ha az 5v-osra volt rakva... :)

ma elvileg megjött az új singleradim, amivel egy külön vga-kört fogok csinálni a 9800gx2-re, akkor tudok majd friss eredményeket is mondani.. :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#33889) helkis válasza Joshi (#33884) üzenetére


helkis
addikt

attól függ hány blokk van, maga a felépítésük azonos szvsz, csak a "fordulatszám" más..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#33890) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Hoztak nekem ma egy dobozkát, íme a tartalma:)

Watercool Heatkiller 3.0 Cu, és némi finomság

A blokk nagyon durván néz ki, közel fél kiló réz;], a hátlapi merevítője (sajnos külön kapható csak hozzá:O) brutálisan erősnek tűnik, és már nagyon kíváncsi vagyok a legendás MX-3-ra, valóban olyan jó-e, mint amilyennek tartják:) Úgy néz ki, hogy minden összeáll, hogy lehűtsem a forrófejű i7-860-ast:C
A szereléssel úgy döntöttem, hogy várok még egy kicsit, még bejön majd pár alkatrész (GMR áramlásjelző, és vízhőmérő:B), és együttesen kerülnek beépítésre, de már alíg várom, hogy összerakhassam.

Ezúton is nagy köszönet a cuccokért és az ügyintézésért OC-nak:R

szerk.: a képek minőségéért elnézést kérek, de nagy volt az izgalom, az akksi meg erőben kevés:), és úgy tűnik lesz egy jóárasított Swiftech-blokk eladó...;]

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#33891) #97544192 válasza Delta-Laca (#33890) üzenetére


#97544192
törölt tag

nagyon jó cucc ez a heatkiller, kár, hogy régen nem ilyenem volt... :)
tényleg elég brutálisan néz ki

(#33892) G@ß! válasza helkis (#33888) üzenetére


G@ß!
őstag

Pedig ugyanannak tűnik, csak a doboza más... (tartály is kisebb volt régen).
Hétvégén kipróbálom! :)

Mellesleg 12V-on engem is zavart a hangja (berezonált minden), egyelőre alátettem 1 pár zoknit hangtompítónak. :DDD

(#33893) pottyantós


pottyantós
aktív tag

Szerintetek érdemes lenne egy ilyenre beruházni? Csábítóan olcsó!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#33894) jones965 válasza pottyantós (#33893) üzenetére


jones965
Modder

Gondolkodás nélkül. Igaz OC azt írja, más a blokk kialakítása, viszont csekély lehet szerintem az eltérés- ha egyáltalán van. A legjobb blokkok egyike jelenleg a piacon.

(#33895) Delta-Laca válasza jones965 (#33894) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Az eltérés LC és Cu között:B

Üdv.: Delta-Laca

(#33896) #97544192 válasza Delta-Laca (#33895) üzenetére


#97544192
törölt tag

drágább az előállítása a jobb verziónak, vagy ilyen smucik vannak a watercool-nál? ;]

[ Szerkesztve ]

(#33897) jones965 válasza Delta-Laca (#33895) üzenetére


jones965
Modder

Köszi a kiegészítést, így már egyértelmú az oldalon olvasott utalás.Viszont így már az ajánlott kategória egy kicsit hátrébb sorolódik.
Esetleg erről teszt, mert OC-nál linkelt az a Cu-ra vonatkozik, ha jól olvastam.

(#33898) pottyantós válasza jones965 (#33894) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Hát akkor szerintem hamarosan beszerzem, mert ennyiért szerintem is megérné! :C
Köszi a segítségeket! :R

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#33899) pottyantós válasza pottyantós (#33898) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Delta-Laca küldött egy tesztet:[link]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#33900) Ferdzsoo válasza jones965 (#33897) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nekem a sima van, nem az LC. Ez nagyon üt, a húzott Q6600-omat pár fokkal tartja idle-n szobahőmérséklet felett...
Terhelve sem láttam még 55 felett... :DD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.