Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) vagamo válasza Gülümaci (#2486) üzenetére


vagamo
őstag

12000Ft
Van több is: [link]

Szerintem felesleges! Ha kicsit túlmelegszik úgyis leállítja a gép magát! A Biosban a határokat lejebb lehet venni a biztonság érdekében! Amúgy csak az áramlást rontja!

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#2502) vagamo válasza vagamo (#2499) üzenetére


vagamo
őstag

Es a többi: [link] ez a link a #2499-ben nem jött össze!

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#2503) Joshi válasza vagamo (#2502) üzenetére


Joshi
titán

8800gts kártyára szerinted jó választás lehet ez Zalman 8800 GTS? :U

(#2504) prmcsk válasza vagamo (#2499) üzenetére


prmcsk
addikt

Köszi neked (is), kimerítő volt.... :R

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#2505) vagamo válasza Joshi (#2503) üzenetére


vagamo
őstag

A szerlhetősége miatt, igen jó választás! Én ezt használom:

Nagyon jó és szép hűtő, szerelése kicsitt bonyolultabb! A hőfok nálam alapon38-40 fok körül van, huzamosabb játék közben pedig (pl.:TDU) 45-50 fok közt ingadozik, de inkább a 45fok közelében!

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#2506) vagamo válasza prmcsk (#2504) üzenetére


vagamo
őstag

Te is sokat segítettél anno, a kezdeteknél! :R

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#2507) fuzik


fuzik
aktív tag

Elnézést a kezdetleges formátumért.

Enzotech Sapphire vs . Thermalright XWB-01

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2508) Joshi válasza vagamo (#2505) üzenetére


Joshi
titán

Én is néztem ezt a Heatkiller blokkot de már a 18k is sok, nem hogy a 25k. :Y Jobb annyival mint a Zalmi? :U

(#2509) vagamo válasza Joshi (#2508) üzenetére


vagamo
őstag

Nemtudom :F ! Nem szeretnélek semmire rábeszélni, csak arról tudok nyilatkozni, amit már ismerek! Szerelhetősége biztosan jobb a Zalman-nak!!

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#2510) vagamo válasza fuzik (#2507) üzenetére


vagamo
őstag

:C :C

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#2511) Joshi válasza vagamo (#2509) üzenetére


Joshi
titán

Így első ránézésre egyedül az szól a Heatkiller mellett, hogy teljesen réz. A Zalmi formailag kidolgozottam, kifinomultabb viszont alu ami nem biztos hogy baj. :U Köszi az infókat majd meglátom, de szerintem a pénz fog dönteni. :R

(#2512) fuzik


fuzik
aktív tag

Még egy kis olvasnivaló!

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2513) Reset Elek válasza fuzik (#2512) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Há jo ez!
:C

De igazság szerint minden szivattyút minden blokkal le kellett volna tesztelni.
És minden blokk-szivattyú párost minden pasztával.

:))

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#2514) bim válasza fuzik (#2512) üzenetére


bim
veterán

a proci milyen órajelen és feszel ment?

(#2515) fuzik válasza Reset Elek (#2513) üzenetére


fuzik
aktív tag

Így igaz! Csak ugye a sok munkához sok idő kell :)) abból meg soha nincsen elég - sajnos.

A publikált eredmények csak az elvégzett mérések 40% -át teszik ki, a többi feldolgozásához már nem volt elegendő energiám. Ráadásul kifejezett célom volt, hogy emberi léptékű környezetet vizsgáljak - mindenféle extrém szituáció nélkül. Rengeteg időt, és persze pénzt emésztett fel, mire sikerült két olyan processzort felhajtani (e6600, q6600), amivel egyáltalán normális teszteket lehetett csinálni. Sajnos a core széria kupakolása (polírozás ide vagy oda) sokszor olyan silány, hogy hiába teszel rá szupi blokkokat, egy fokot sem nyersz vele.

bim: Drop után 1,216V (ott van a táblázatban). 3GHz -en járattam a teszthez (de 3GHz és 3,2GHz között nem volt mérhető eltérés).

[ Szerkesztve ]

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2516) jones965 válasza vagamo (#2505) üzenetére


jones965
Modder

Szia !
Ezek a hőmérsékletek a gpu, vagy a gpu diódára értendők?
Ugyanis nekem is ilyen van és kiváncsi lennék összehasonlítás végett.

(#2517) Joshi válasza fuzik (#2515) üzenetére


Joshi
titán

Tehát akkor minél kisebb a DeltaT, annál jobb a blokk hatásfoka? :U

(#2518) Nyugdíjas válasza fuzik (#2512) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezt már rég vártuk:R :C

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2519) Reset Elek válasza Joshi (#2517) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Tehát igen, azzal a kis módosítással, hogy nem a hatásfoka, hanem a hűtőteljesítménye jobb.

Ezeknek a hűtésre használt berendezéseknek alapvetően nincs hatásfokuk.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#2520) Joshi válasza Reset Elek (#2519) üzenetére


Joshi
titán

Akkor már csak a következő fogalmak összefüggését magyarázd el légyszi :R :
DeltaT(°C) - Korrekciózott DeltaT(°C) - Korrekciós DeltaT(°C)

(#2521) HJ.Henry


HJ.Henry
tag

Sziasztok. A héten vettem észre hogy a höfokaim(CPU,GPU) valamiért 3-4fokkal feljebb ment mint egy héttel korábban.Na nem nagy gond ez csak idegesitett hogy miért? Átnézmem hogy nem e tört meg valahol a csö,nem e koszolódott el a radi,de semmi.Azota sem jöttem rá miért is van ez.Egyébként ha valakinek lenne magyarázata szivesen venném.De most nem ez a lényeg.Egy Eheim 1046os pumpám van,gondoltam egy nagyobb teljesitményü pumpa talán javitana valamit.Kölcsönkértem haverom vadiuj Hydos L30as pumpáját,amit még nem szerelt be az akváriumába. A teljesitménye kb a 4szerese 1200liter az Eheim 1046os 300literével szemben,és az emelömagassága is nagyobb az Ehimnél.Na beraktam és próba! Érdekes módon az eredményeken a nagy teljesitmény külömbség szinte meg sem látszik. 1fok!!! Tegyük fel a Hydor teljesitményét eltúlozták és a gyakorlatban nem tudja az 1200litert,de akkor is mimimum a dupláját kell tudnia mint a 1046os Eheim. Ezekszerint enyire nem számit a pumpa teljesitménye? Volt másnak is hasonló észrevétele?

(#2522) turho válasza HJ.Henry (#2521) üzenetére


turho
őstag

Szerintem ha a keringés sebessége megfelelő annyira, hogy a kiegyenlítetten keletkező hőt el tudja szállítani, az lehet az optimális eset. Gyorsabban keringetve egy zárt rendszrt, csak átlaglódik, de nemigen lesz jobb az eredmény. Elég lehet adott esetben egy 150 l/h pumpa is....

(#2523) fuzik válasza Joshi (#2520) üzenetére


fuzik
aktív tag

A DeltaT ismert. Az átlagos maghőmérséklet és a víz hőmérséklete közötti eltérés. A core voltage -ot sajnos, minden igyekezetem ellenére, nem sikerült teljesen azonos értéken tartani. Az 1,216V -ot alapul véve némi korrekciót alkalmaztam azokon az értékeken, ahol egy kicsit alá, vagy fölé csúszott a core voltage. Annak ellenére, hogy 1x század V -okról beszélünk - az eltérésnek mégis van minimális hatása a maghőmérsékletekre. Sajnos kimérni a szenzorok és a méréshez használt áramkörök képességei miatt pontosan nem lehet.

[ Szerkesztve ]

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2524) HJ.Henry válasza turho (#2522) üzenetére


HJ.Henry
tag

Hát igen.A gyakorlat megint bebizonyitotta hogy nem biztos hogy a nagyobb teljesítmény a nyerö. Gondolkodtam azon hogy jővöre lecserélem a 1046os Eheimemet egy Laing DCCre,de ezek után eszem ágában sincs.Minek költsek 10-12ezret azért hogy semmi se változzon? Csak kidobnám a pénzt

(#2525) Joshi válasza fuzik (#2523) üzenetére


Joshi
titán

Köszi, de eddig ennyire tudományosan nem mentem bele a dolgokba, majd finoman okosodom. :R :D

(#2526) fuzik válasza Joshi (#2525) üzenetére


fuzik
aktív tag

Hát nem tudom, hogy mennyire tudományos... :F Én csak mértem blokkokat, hogy hogyan változik a maghőmérséklet fesz emelés, csökkentés hatására, vagy éppen az áramlás változásának hatására.... szóval tudomány az nem nagyon van benne. Ha valamit nagyon elszúrtam, akkor majd szól Reset Elek, és akkor korrekciózok :DDD .....

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2527) Joshi válasza HJ.Henry (#2524) üzenetére


Joshi
titán

Nekem egy Hydor Seltz L20-am van, de mivel éppen hogy csak pisál, inkább rendeltem egy D5-öt. A 1046-od tényleg felesleges lecserélni. :(

(#2528) Joshi válasza fuzik (#2526) üzenetére


Joshi
titán

DeltaT-t nem használunk a hétköznapi nyelvben :( , vagy igen? ;] Azért köszi a részletes tesztet. :R

[ Szerkesztve ]

(#2529) Reset Elek válasza Joshi (#2528) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Leírva: dT, kiejtve: hőmérséklet-különbség.
:D

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#2530) Joshi válasza Reset Elek (#2529) üzenetére


Joshi
titán

:D :R

(#2531) Goldye válasza Reset Elek (#2529) üzenetére


Goldye
aktív tag

Nem hőmérséklet-változás? :DDD ;]

(#2532) turho válasza fuzik (#2526) üzenetére


turho
őstag

Amikor aktívabban vízhűtőztem, játszottam sokat az áramlási sebességgel, és arra jutottam hogy egy optimum felett tényleg nem számít, sőt ronthat a melegebb nagyobb pumpa és a kavitációk miatt. Ezeket megmérni viszont mindig egy iső eltelte után érdemkes, amikor a zárt rendszer a beavatkozás után kiegyenlítődik, átlagolódik.

(#2533) fuzik válasza turho (#2532) üzenetére


fuzik
aktív tag

Ennél sajnos egy kicsit még bonyolultebb is a helyzet :(( .... van olyan szivattyúm, ami nem nevezhető egy erőgépnek, mégis 20 Watt körül zabál sőt még melegszik is irgalmatlanul.

Szóval tényleg nehéz a választás.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2534) Reset Elek válasza Goldye (#2531) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Mér, mi a kettő közt a különbség?

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#2535) shteer


shteer
titán

ma esti találós kérdés: mi látható a képen? :)

fuzik: grat a teszthez! jövő 7en találkozhatnánk és átadnám az újabb drágaságom egy tesztelésre. elvileg a 7en meglesz, csak felületkezeltetnem kell. mit szólsz?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#2536) Goldye válasza Reset Elek (#2534) üzenetére


Goldye
aktív tag

Igazából semmi :D

Fiz. órán így tanították...

[ Szerkesztve ]

(#2537) Játékos válasza shteer (#2535) üzenetére


Játékos
addikt

Transzdimenzionális plazmavető? Neutronpajzsgenerátor?
Szabadagazda! :DD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2538) helkis válasza shteer (#2535) üzenetére


helkis
addikt

húskloffoló? :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2539) Játékos válasza helkis (#2538) üzenetére


Játékos
addikt

Gyanus... :DDD
Csak direkt letörte a nyelét! :C

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2540) shteer válasza helkis (#2538) üzenetére


shteer
titán

Ön most sajnos nem nyert :( :P

Játékos megoldása közelebb áll a valósághoz, gratulálok a nyereményéhez: egy seggberúgás amit saját magán kell elvégeznie :)) ;] :DDD

Valójában a képen ionstabilizációs protonnyalábrásegítős dimenziótranszmitter látható amit egy cnc-vel nagyon könnyen ki lehet faragni egy darab vörösrézből :D

Köszönöm a beküldött megfejtéseket, de ne csüggedjen senki aki nem nyert, mert lesz még lehetőség! :K

..szerintem jónak tűnik

(#2541) banderasz77


banderasz77
addikt

Na és ez micsoda???

link

Csak nem az új drágaszágom? Útban felém? :C

Köszönet a korrekt eladónak R.Zoli és a közvetítőnek fuzik. :R

(#2542) Játékos válasza shteer (#2540) üzenetére


Játékos
addikt

Asztaaa! Drágaédesanyááám!!! :Y
Én még sose nyertem életemben ilyen szépet :C
:R Köszönöm! Köszönöm! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2543) helkis válasza banderasz77 (#2541) üzenetére


helkis
addikt

na amig megérkezik, addig se unatkozz: Enzotech vs D-Tec Fuzion vs Apogee GTX rewiev ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2544) helkis válasza Játékos (#2539) üzenetére


helkis
addikt

az a nagy fadarab akkor mi alatta? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2545) Játékos válasza helkis (#2544) üzenetére


Játékos
addikt

Áááá!
Ennek tömlő a nyele, meg csatlakozó! :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2546) shteer válasza helkis (#2544) üzenetére


shteer
titán

asztal? :DDD mindig a kisebbet kell bántani? :O

Játékos: ünnepélyes nyereményátadás megvolt? remélem a himnuszt azért lenyomattad előtte :))

..szerintem jónak tűnik

(#2547) Játékos válasza shteer (#2546) üzenetére


Játékos
addikt

Megvolt, csak technkai problémába ütközte2, aminek több megoldása volt:
-vagy eltöröm a térdizületemet, és a csípőizületet kificamítom, 1-2 szalagot elszakítván,
-vagy csonkolom a lábamat combtőnél, hogy eléthessem a seggemet.
Az utóbbit egyszerűbbnek gondoltam, így mellette döntöttem. Tudom, nem mindig az egyszerűbb a jó megoldás...bocsánat érte... :B

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2548) helkis válasza Játékos (#2547) üzenetére


helkis
addikt

nagyon kipihented magad hétvégén! :R :))

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2549) banderasz77 válasza helkis (#2543) üzenetére


banderasz77
addikt

Na akkor ezek szerint nem döntöttem rosszul. :C

(#2550) vedini


vedini
őstag

valakinek volt már raptor dual silentboxx-ba?
ha igen, ossza meg velem az élményt, mennyire hallatszik ki passzív gépnél :R

workworkwork...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.