Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) beneszilo


beneszilo
tag

erre valaki?

(#3052) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Nyugdíjas barát merre kószál éppen? :D
Látta ma itt valaki? :DD

(#3053) Reset Elek válasza R.Zoli (#3047) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Jaja, én sejtem hogy csináltátok.

Fogtatok egy réztömböt, és egy öttengelyes maróval leszedtétek a fölösleget. Aztán a belsejét egy 50x120x180-as kanyarfúróval kifúrtátok.

Jajj, nem is....

Vettetek egy U alakú lukat és köréöntöttétek a rézcső falát.

Izé, hogy is tanultuk...

Fogtatok egy rudat, meghajtottátok U alakban és utána kifordítottátok, hogy belül legyen a levegő.

Ha essem, akkor szabad a gazda!

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#3054) RockHaRD válasza Reset Elek (#3053) üzenetére


RockHaRD
addikt

LOL ;]

Ezen bexartam... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3055) helkis válasza Myers (#3037) üzenetére


helkis
addikt

egy ilyen pont jó lenne neked! ;)
mondjuk enyhén drága.. :(

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3056) #72042496 válasza R.Zoli (#3027) üzenetére


#72042496
törölt tag

Minden elismerésem a Tied, de én úgy látom, feleslegesen bonyolítod a rendszert. Mindazonáltal kíváncsian várjuk a kész konstrukcióról a képeket... bár ha hozzávesszük, hogy egy ilyen gép soha nincs kész... ;] :R

[ Szerkesztve ]

(#3057) Nyugdíjas válasza Myers (#3037) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Van rá megoldás. Ma volt nálam Shteer is megshteer-ölni :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3058) Nyugdíjas válasza RockHaRD (#3054) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Privát irásról meg leszoktunk, mi gyermekem?:DNa irjá szépen, hogy mikor...:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3059) shteer válasza Nyugdíjas (#3057) üzenetére


shteer
titán

privi :) ma már 2.szor nyomtam mellé a privát gombot :(((

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#3060) Nyugdíjas válasza shteer (#3059) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

akkor én is inkább:DDD

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3061) Myers válasza helkis (#3055) üzenetére


Myers
senior tag

Ez tökéletes lenne! De azért a 8 rugó finoman fogalmazva sok egy nyavajás FET blokkért.
Akkor inkább kézzel odatartok egy jégkockát. :)

De Nyugdíjas már megnyugtatott, hogy van rá megoldás. :) Kíváncsi vagyok mit mond majd. :K

http://www.muszaj.hu/

(#3062) shteer válasza Myers (#3061) üzenetére


shteer
titán

vagy hogy én mit mondok? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#3063) Nyugdíjas válasza shteer (#3062) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én nemtom lefényképezni,mer elvitted :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3064) szacsee


szacsee
nagyúr

Figyelem AKCIÓ!
Na embörök, majd mutatok egy ív-cső hajlító gépet, ami kézi, amúgy pofon egyszerű!
Ha elsunnyogok a régi melóhelyre próbálok egy képet csinálni ilyen szerkentyűről.
Esetleg addig paint-al dobok egy vázlatot. De psszt, mert ez ipari kémkedés.
Ki mennyit fizet? ;]

R.Zoli: Nem zavar be a körökbe nálad, hogy más az ellenállása? Ha ugyanolyan ellenállásúra csináltad, akkor azt hogy mérted ki? pl egyik kör CPU, másik SB-Mosfet.

Amúgy van értelme 10-es csövezés (belső csőátmérő) fölé menni erős szivattyúval, vagy nincs értelme?
Mosfetek blokkjaihoz szoktak adni valami hővezető párnát?
Gap-pad jó erre a célra, vagy valami más ötlet?

Ha válaszoltok, mert idáig nem mindig sikerült kaptok cserébe egy vázlatos rajzot a csőhajlítóról. :DDD :R

(#3065) Reset Elek válasza R.Zoli (#3030) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

[OFF]
Ez mind szép és jo, de mint te is írogattad, ezek mind a gépen kívül vannak.
Majd ha a benne lesznek, akkor mondogasd, hogy mennyire nem egyedi:DDD

A pénzzel kapcsolatban pedig ne legyenek illúzióid. 300-400 eFt-ból simán össze lehet ezt hozni.
[/OFF]
Örömmel látom, hogy egy csomó ember keze benne van abban, hogy mennyire ne legyen egyedi a géped!
Az a Fuzion talp, amit saját kezeddel martál ki, kísértetiesen hasonlít arra, amit én mutattam itt a fórumon, mikor kérdezgettél felőle.
A teteje meg ha jóltudom, OC tervezőmunkáját dícséri!
Ha jól emlékszem, a cape cora tömbökben az én javaslatomra cseréled le a derékszögű csatikat U-alakú idomokra.
A táp, mint írtad dydman és iceage révén jöhetett létre
A többi meg még csak terv.
Szóval van egy gyári alkatrészekből összeállított géped, amibe belemesélted, hogy milyen lesz majd... Kis túlzással élve az én gépem is ilyen.

Igazából jo érzés, hogy hozzájárulhattam, hogy ne legyen egyedi a géped, még ha ezt el is felejted említeni. De talán a többi balek is így van vele, aki joérzésből segít neked :DDD

De ami a legjobban bosszant, hogy képes vagy a 2 (oder 3) spéci radidért 80 rugót kiadni, hogy Németországból hozass hozzá anyagot. A legnagyobb balekság, amit csinálsz. Inkább menj be a lomexbe vagy a conrádba, és 30 rugóért vegyél hozzá extrudált alubordát. Jah, hogy ez nem 99,99%-os aluból van? Hűtési teljesítményben max 5% difit jelent.
Bár lehet, hogy a többi "nem egyedi" cuccod is ilyen "Németországból hozassuk drágán a baleknak" márkájú. Akkor tényleg nem áll meg a vízhűtés 500 eFt alatt :DDD
De legalább ne hintsd el itt a többeiknek, hogy olcsóbban nem megy.

Remélem érzed, hogy ezt az egészet nem személyeskedésnek, b@szogatásnak szántam, inkább csak egy kis filozófiai eszmefuttatás a gépek értékéről, áráról, ár/érték arányáról.

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#3066) banderasz77 válasza Reset Elek (#3005) üzenetére


banderasz77
addikt

Én megmondom neked. Még egy ilyen radival, tuti, hogy elmegy. Sorba kötve, vagy külön ágon. De amúgy is jönnek a 45nm-es procik, úgy meg 1 is elég lenne sztem. SLI-m meg amúgy sem lesz. :C

(#3067) H_Zozo


H_Zozo
tag

Használ valaki plexi cső alakú tartályt?
Az jutott eszembe, hogy amikor töltöm fel a rendszert, akkor nem fogja e nekem meglőni a plafont a víz? Mert ugye még egy cső is van a tartályba, amin a bemenő víz megy, és ez kb 10cm-re van a tartály tetejétől.
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatba?
Mer eszerint eléggé bugyog ott a viz:

[link]

[ Szerkesztve ]

___________________________________________________________________________

(#3068) Reset Elek válasza H_Zozo (#3067) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Frecsog a víz mindenfelé, a henger mellet meg ott vannak a fénycsövek meg minden elektromos bizbasz....
Szervdonornak való gyerek ez is.

A jó öreg szivacsos megoldás segíthet rajtad.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#3069) H_Zozo válasza Reset Elek (#3068) üzenetére


H_Zozo
tag

Na igen, lehet hogy az akváriumi szűrőbe való szivacs megoldás lesz.
Majd kipróbálom.

___________________________________________________________________________

(#3070) shteer válasza H_Zozo (#3067) üzenetére


shteer
titán

milyen szivattyúval szeretnél plafont lövöldözni?

..szerintem jónak tűnik

(#3071) kem válasza shteer (#3070) üzenetére


kem
addikt

búvárszivattyúval nyomja 12mm-re szűkítve :DDD

Köszi!

(#3072) H_Zozo válasza shteer (#3070) üzenetére


H_Zozo
tag

DDC-vel, mint a videóban is, ezért linkeltem, csak azért gondoltam, mert ugye itt bugyog, de a cső felett még van vagy 5cm vizoszlop, viszont feltöltéskor nincs.
Egyébként a plafon csak jelképes volt, de már az is elég ha kimegy.

___________________________________________________________________________

(#3073) R.Zoli válasza Reset Elek (#3065) üzenetére


R.Zoli
őstag

Ez mind szép és jo, de mint te is írogattad, ezek mind a gépen kívül vannak.
Majd ha a benne lesznek, akkor mondogasd, hogy mennyire nem egyedi

Nézd ,tegnap beszélgettem OC-vel éppen mikor irogattál és elolvastam neki a hozzászólásod...Neki is az volt a véleménye mint nekem mégpedig: Aki összerakott életében egy ekkora rendszert mint ez és összeválogatta hozzá az eszközöket, moddolta hozzá a házat , egyedi csatlakozókat készített, több alkatrészt módosított ,hogy így nézhessen ki/működjön az tudja ,hogy már ez mennyire egyedivé tesz egy gépet...Valszeg Te ezzel azért nem vagy tisztában mert életedben nem raktál össze tized ekkora vizes rendszert sem... Nagyon szép elméleti eszemfuttatásokat nyomatsz de ez már nagyon fárasztó, hogy mindig azzal kötekedsz aki már csinált is valamit és nem csak elméleti síkon...

A Fuzion talp? A talp OC tervezése a tető az én tervezésem, de az egész blokk elképzelés tőlem ered OC jött az ötlettel ,hogy szerinte ehhez a tetőhöz amit terveztem milyen talp lenne jó és tetszett az ötlete... Megjegyzem ,hogy ha szépen visszanézed Te milyen talpat rajzoltál hozzá akkor rájössz ,hogy ez jobb és átgondoltabb...Ha OC másolt volna rólad és nem lett volna egyedi elgondolása a dologhoz akkor ugyan olyat készít mint amit Te lerajzoltál :)

A Cape Cora-k közötti összeköttetést már régóta szerettem volna lecserélni ,mert nekem is bajom volt vele... Tőled szimplán azt kérdeztem meg ,hogy lehetne megoldani az összeköttetést... Namost adtál rá 2 vagy 3 féle megoldást amit sehogy sem tudtam kivitelezni mert nem volt ember az országban aki azt mondta ,hogy tud ilyet csinálni... Ekkora gondoltam ki ezt a megoldást amit végülis most véghezviszek...Teljesen egyedül történt a dolog :D Természetesen a csőhajlítót nem magamtól gyártottam le... De egyre inkább azt érzem akkor lenne neked bármi egyedi ha még az bauxitot is én bányásztam volna az aluminiumhoz :D

6-7 tápot vizsgáltam át mire megtaláltam azt amelyik a legjobban vizesíthető és a legjobb belső felépítésű... A tápra a blokk teljesen az én tervezetem és én rajzoltam... Nyílván ha nem vagyok villamosmérnök nem nyúlok bele egy tápba meghackelni, tisztelem más szakterületét és hozzáértését ezért kértem meg Didymant és nem kontárkodom bele olyanba amihez csak nagyon az alapjaiban értek... IceAge marja ki a blokkot, miután nincs maróm azt hiszem ez megint nem az én tehetetlenségem... De ha veszel nekem marógépet ígérem megtanulom 1 hét alatt kezelni és mindent én marok magamnak :D

A többi cuccal mi van? Azokat is lényegében én találtam ki és max a kivitelezésében segítséget kér az ember... Senki sem balek itt , szimplán a jó munkához jó ötleteim (alap elképzelésem) voltak amit pár barátommal megosztottam és kitaláltuk/megvalósítottuk közösen,de az alap ötlet mindig tőlem származott én vagyok az aki átlátja ,hogy ez a sok cucc ,hogy fog hatékonyan együtt működni... Ha tudni akarod még Fuzik is segített nem egy dologban amihez nem volt szerszámom... Ha neked ez fáj ,hogy vannak segítőkész barátaim, akkor igazán sajnálom...

De ami a legjobban bosszant, hogy képes vagy a 2 (oder 3) spéci radidért 80 rugót kiadni, hogy Németországból hozass hozzá anyagot. A legnagyobb balekság, amit csinálsz. Inkább menj be a lomexbe vagy a conrádba, és 30 rugóért vegyél hozzá extrudált alubordát. Jah, hogy ez nem 99,99%-os aluból van? Hűtési teljesítményben max 5% difit jelent.

Én miután 2-3 évet elvégeztem az egyetemből ,olyan lett a memoriám ,hogy 2-3 hónappal ezelőtti beszélgetésekben is emlékeztem ki mit mondott szinte szó szerint...Nem tudom neked mitől ennyire rossz a memoriád ,pedig lassan elvégzel egy komoly egyetemet. De leírom 10-edszer is...
Ugyan annyiba került külföldről a jobb aluminium ötvözet mint nálunk a sokkal gyengébb hővezetési tulajdonságokkal rendelkező, a szarabbat kellett volna vennem???!! Illetve nálunk nem volt olyan réz profil amit németektől egy billentyű leütéssel meg lehet szerezni... Illetve volt nálunk 25%-kal magasabb áron, külön megrendelésre 1,5-2 hónapos átfutási idővel...Egyébként a radik alapanyaga olyan 45K volt...Sokkal drágább volt a táphoz a réz tömb ... De miután ugye nincs öntőformám előre egy eltervezett blokkhoz ezért csak maratni tudom egy nagyobb tömbből és az meg így drága,de aki egyedit akar annak ezzel számolnia kell...Tudom Te majd közveteln a réz bányától veszel rezet mert adnak neked és ott kilónként 20 forintot kell majd csak fizetned...

Lomex, Conrad??? Ne röhögtess... Néztem a Lomexénál sokkal nagyobb kínálatot is és ott sem úgy vannak a profilok amit kimondottan oda terveztek a Te gépedre és a vicc az ,hogy ha ismerőssel ki tudsz maratni valamit még olcsóbbra is kihozhatod és az teljes mértékben a Te igényeidhez lesz szabva... EZ AZ EGYEDI, de amit a lomex meg ilyen helyken kapsz az nem és nálam azok közel sem feleltek volna meg az elvárásoknak,leginkább a kialakításra és meretekre vonatkozólag... Te elméleti síkon eltervezel mindent de a való élet nem olyan ám ,hogy bemész egy boltba és az van amit kérsz...Ez itt a Balkán még mindig... De én nem fogok erről vitatkozni Veled...

Egyébként személyeskedésnek érzem és b@szogatásnak ,hogy a Te szavaiddal éljek mert van amit százszor elmagyaráztam neked (radi alapanyag...) és még mindig ezekkel jössz elő meg hülyének nézed az embert mint akinek nincs egy önálló ötlete és mindent más csinál helyette... Szóval ne gyere ilyen jópofizással ,hogy nem b@szogatás és személyeskedés, Te kő keményen hülyének nézel sok embert,de ezt már többször leírtam...De OC-t és engem biztosan ,mert ugye OC rólad másol és nincs egyedi ötlete mint ugye tudjuk én meg a fő gonosz vagyok aki alapanyagot vesz külföldről (és nem itthon veszi meg ugyan azon pénzért a szarabbat) és egyéb ilyen szektás (bűnös) cselekedeteim vannak...

(#3074) Játékos válasza H_Zozo (#3072) üzenetére


Játékos
addikt

Nekem is hasonlóan dolgozik a DDC, minden elismerésem a kis szrekezetnek :R

ResetElek: :C :C

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#3075) Achill3uS


Achill3uS
veterán

shteer: [link] ilyet tudsz csináltatni 8800GT-re? mert akkor elég valami csak gpu-s blokk...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3076) shteer válasza Achill3uS (#3075) üzenetére


shteer
titán

a tomika manufaktúra mindent tud :)) tervet nem tudsz kérni az xs-es arctól? 100x könnyebb lenne

a GPU blokk akkor max 2hetes átfutással kész lenne, mert ugye alapanyagot küldeni kell - tervezni meg csak egy kupakot, az nb-k alapja kiváló lenne oda is

..szerintem jónak tűnik

(#3077) Achill3uS válasza shteer (#3076) üzenetére


Achill3uS
veterán

áh, tuti nem adja ki, árulja ezeket... no mind1, extrém-re jó lenne nekemis pedig :D
de azért rákérdek majd...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3078) shteer válasza Achill3uS (#3077) üzenetére


shteer
titán

láttam h árulja... de talán megszánja kis hazánkat, ahova a szállítás többe kerülne :) ígérd meg h nem támasztunk konkuranciát neki ;)

..szerintem jónak tűnik

(#3079) Nyugdíjas válasza Achill3uS (#3075) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez durva vazze :D
Köll ilyen a háztartásba :)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3080) Samanbacsii válasza H_Zozo (#3067) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Ilyen bugyogásnál állandóan levegős lesz a rendszer... ez a legkissebb tempója a pumpának? Nálam a laing d5 2-es fokozatban csinált ilyen vihart...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#3081) shteer válasza Samanbacsii (#3080) üzenetére


shteer
titán

kipróbáltad 5-ösön is? ;] :)

Nyugdíjas: kéne, mi? :))

..szerintem jónak tűnik

(#3082) H_Zozo válasza Samanbacsii (#3080) üzenetére


H_Zozo
tag

Fogalmam sincs, ezért kérdeztem már tapasztalattal rendelkezőket, mivel az enyém még nincs beépítve.

___________________________________________________________________________

(#3083) Reset Elek válasza R.Zoli (#3073) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Na, az első és legfontosabb, hogy soha ne állíts rólam valótlant.

Sosem néztem OC-t hülyének, sosem mondtam, hogy másolt. Ha olyan jo a memóriád, mint emlegetted, akkor rájössz, hogy soha nem is említetted, hogy OC tervezte a talpat is.
OC-t alapvetően egy rendes, ügyes, szorgalmas gyereknek tartom, akinek ki kéne emelni az érdemeit, amikor a munkájáról beszélsz. És ne így utólag derüljön ki, hogy jé, hát ezt is ő tervezte!
Másodsorban nem nézek hülyének sok embert. Az, hogy kritizálni merem a géped meg a vízhűtéssel kapcsolatos elveidet, nem jelenti azt, hogy magamat másnál okosabbnak tartom.
Soha nem mondtam olyat, hogy szerintem csak akkor egyedi valami, ha már a nyersanyagot is saját magad bányászod hozzá. Az az egyedi, amit te csinálsz meg. Nem, nem megveszed a boltban, és beszereled. Nem is valamelyik segytőkész barátod megcsinálja, te meg villogsz vele.

Hogyha ilyen téveszmékkel szeretnél műsorozni, mert érveid, indokaid elfogytak, akkor inkább egy másik fórum másik topicjába tedd meg.

Persze lehet, hogy én életemben nem raktam össze akkora egyedi vizes gépet, mint a tied, és így fogalmam sincs róla, hogy milyen nagy munka.
De az is lehet, hogy összeraktam már egy akkora rendszert, ami 5 kW-ot hűt, belement vagy 30 méter cső, és a legkönyebb alkatrésze is vagy 1 kiló.
Mindegy, nem érdekes. Ha a szakmai hozzértésem próbálod megkérdőjelezni, akkor jobb, ha alaposan felkészülsz.

Megjegyzem ,hogy ha szépen visszanézed Te milyen talpat rajzoltál hozzá akkor rájössz ,hogy ez jobb és átgondoltabb...

Értem én, hogy jobb, meg átgondoltabb, de miért?
Miért jobb?
És miért átgondoltabb?
Műszakilag indokold meg légyszíves. Komolyan.

Az előre gyártott aluprofilokkal meg nemtudom, mi bajod. Oké, neked van igazad, nem 80 pénz, csak 45 az anyag. Plusz a marás. Akkor már lehet, hogy másfélszeresére ugrott az ára. Azt meg nehezen hiszem el, hogy pont extrudált aluprofilt nem tudtál szerezni. Másoknak sikerült, neked nem. De nem azért, mert nincs a boltban, vagy ez a Balkán. Ezen tényleg nem kell vitatkozni.
Ha más nem, ezt is berendeled Németországból.
És itt megint előadtál egy logikai hátrabukfencet. Egy eleve passzív üzemhez gyártott aluborda, ami több éve megfele mindenkinek, neked miért nem jo? Úgy érzed, jobbat tudsz tervezni, mint akinek ez a szakmája? Mi alapján tervezel meg egy passzív üzemű hűtőbordát? Mégcsak a bordahatásfok fogalmával sem vagy tisztában, hogy a többiről ne is beszéljek... Asszem túl sokat képzelsz magadról. Persze a marós a 45 eFt-os tömbödből azt mar ki, amit akarsz. És akkor lesz egy egyedi hűtőd. Egyedi, mint a Thermaltake Bigwater :DDD Boltban jobbat és olcsóbbat kaphattál volna, de legalább elmondhatod, hogy ez is egyedi.

Visszakanyarodva a kiinduló gondolathoz, a te gépednek az a baja, hogy ennyi pénzből sokkal jobban is meglehetett volna csinálni, csak te ezt valamiért nem akarod elfogadni, és ha valaki kritizálja, akkor vered a segged a földhöz, és úgy csinálsz, mintha minden direkt így lett volna tervezve.
Egyedileg.
Remélem kinövöd.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#3084) Samanbacsii válasza shteer (#3081) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Egy kis időre... :P Rendszerpróbának jó volt... :DD
Azt hittem kiveri a bullseye üvegét...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#3085) #72042496 válasza Reset Elek (#3083) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azzal nagyon nem értek egyet, hogy csak akkor egyedi valami, ha az ember saját magának, saját maga készíti el. Az egyediségnek semmi köze ahhoz, hogy ki, hogyan, mikor, miért csinálta, amit... itt a végerdmény számít, más nem.

A többi pedig már hitvita (ergo totál értelmetlen), ebbe nem folyok bele. :)

(#3086) Reset Elek válasza shteer (#3076) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Bocs.
Épp nyitva volt a paint.

:DDD

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#3087) Reset Elek válasza #72042496 (#3085) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Lehet igazad van.

De akkor érdekelne, hogy szerinted mi az, ami egyedi?
Illetve ha valami nem egyediből indulunk ki, honnan számít egyedinek?

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#3088) H_Zozo válasza Reset Elek (#3087) üzenetére


H_Zozo
tag

Attól egyedi, hogy nincs belőle több.

___________________________________________________________________________

(#3089) Reset Elek válasza H_Zozo (#3088) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Igen, ez a szó szótári definíciója.

De ha berúgom a ház oldalát, az már egyedi lenne?

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#3090) shteer válasza Reset Elek (#3086) üzenetére


shteer
titán

:C:C

tud ez a te paintod méreteket is? :R

amúgy egy kis fül hiányzik róla, ami az egyik nagy IC-t hűti :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#3091) Nyugdíjas válasza Reset Elek (#3086) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kicsit soká tartot. Egyes,leülhetsz!:DDD
:R :C

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3092) H_Zozo válasza Reset Elek (#3086) üzenetére


H_Zozo
tag

Meg fordítva is van. Ill. fejjel lefelé
Vagy rosszul látom?!

[ Szerkesztve ]

___________________________________________________________________________

(#3093) shteer válasza H_Zozo (#3092) üzenetére


shteer
titán

ezt nem értem. sztem jó :)

..szerintem jónak tűnik

(#3094) Reset Elek válasza Nyugdíjas (#3091) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Bocs, csak közben épp a hidegfúziós reaktort javítottam az időgépben, azért tartot ilyen sokáig...

[OFF]
Shteer!

Tudni tud, csak én nem tudom hozzá a pontos méreteket...
Pedig mennyire egyszerű lenne:DDD[/OFF]

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#3095) shteer válasza Reset Elek (#3094) üzenetére


shteer
titán

akkor 2-en csak összehozunk vmit, mert azzal meg én szolgálhatok a 7végén :)) ma este már nem kapom szét

ha megszerelted az időgépet, kölcsönadhatnád egy fél másodpercre ;]

..szerintem jónak tűnik

(#3096) R.Zoli válasza Reset Elek (#3083) üzenetére


R.Zoli
őstag

Te most komolyan ennyire nem tudod felfogni amiket leírok???? Hihetetlen...

OC-t alapvetően egy rendes, ügyes, szorgalmas gyereknek tartom, akinek ki kéne emelni az érdemeit, amikor a munkájáról beszélsz. És ne így utólag derüljön ki, hogy jé, hát ezt is ő tervezte!

Le volt írva... Ezt is ő tervezte? Még mit? :D LOL vazze...A végén kiderül ,hogy én csk a pénzt adtam a géphez és még azt is más mondta meg a csöveket hova kössem :D

De az is lehet, hogy összeraktam már egy akkora rendszert, ami 5 kW-ot hűt, belement vagy 30 méter cső, és a legkönyebb alkatrésze is vagy 1 kiló.

Ez már megint egy nesze semmi fogd meg jól...EZ MOST KIT A FRANCOT ÉRDEKEL??? Ettől még semmit sem tettél le az asztalra ,csak megint monstál valamit...

Nem is valamelyik segytőkész barátod megcsinálja, te meg villogsz vele.

Persze igen megcsinálja, nekem meg közöm sincs hozzá azt sem tudom mi az és nem is én rajzolom meg meg tervezem hanem ő csinál mindent és nem is az én elképzelésem ,hogy fog az rendszer szinten működni...Az ,hogy valakivel legyártatsz valamit a saját ötleted alapján,megrajzolom stb.. ahhoz igazad van semmi közöm...De amilyenre eltervezem a rendszert ahhoz sincsen...Pfff....

Értem én, hogy jobb, meg átgondoltabb, de miért?
Miért jobb?
És miért átgondoltabb?
Műszakilag indokold meg légyszíves. Komolyan

Majd akkor válaszolok ha nem elpoénkodod a szakmai kérdéseket mint tegnap is tette a csőhajlítással kapcsolatban inkább rettenetesen jó poénokkal nyomtad tele a válaszodat amin még röhögni sem tudtam...De tudod mit ezek után ,nem érdekel mit gondolsz erről a talpról sem a csőhajlításról...

Az előre gyártott aluprofilokkal meg nemtudom, mi bajod. Oké, neked van igazad, nem 80 pénz, csak 45 az anyag. Plusz a marás. Akkor már lehet, hogy másfélszeresére ugrott az ára. Azt meg nehezen hiszem el, hogy pont extrudált aluprofilt nem tudtál szerezni. Másoknak sikerült, neked nem. De nem azért, mert nincs a boltban, vagy ez a Balkán. Ezen tényleg nem kell vitatkozni.
Ha más nem, ezt is berendeled Németországból.
És itt megint előadtál egy logikai hátrabukfencet. Egy eleve passzív üzemhez gyártott aluborda, ami több éve megfele mindenkinek, neked miért nem jo? Úgy érzed, jobbat tudsz tervezni, mint akinek ez a szakmája? Mi alapján tervezel meg egy passzív üzemű hűtőbordát? Mégcsak a bordahatásfok fogalmával sem vagy tisztában, hogy a többiről ne is beszéljek..

Na ezt a részt amikor elolvastam tudtam ,hogy ez lesz az utolsó hozzászólásom amit hozzád intéztem...Ha valaki ennyire nem képes megérteni dolgokat akkor felesleges kommunikálnom vele...

1. Eleve leírtam eddig mindent ismerős mart nagyon kevés összegért, így egy bolti cuccnál olcsóbban jön ki
2. Nem is láttad a terveimet milyen radi kell nekem...Így tök ,jó ,hogy azzal vagdalózol ,hogy szart terveztem ez eléggé LOL...Mellékesen OC-nak mutattam a terveimet és nagyon tetszett neki... Ha szar lenne nyílván szólna és pont ez a lényege ,hogy barátokkal megbeszéli az ember az elképzeléseit és nem attól lesz egyedi ha minden mozzanatát én alkottam hanem az ötletből nincs több a világon és nincs még egy olyan megoldás... Ez a gép egy csapatmunka amit én találtam ki nagy vonalakban és mindenki hozzátette a tudását akit megkértem...De tudom ez nem egyedi... Mutass még egy hasonló gépet...
3. Fogd fel ,hogy előre gyártott sablon profilok közül nem feltétlen tud olyat találni az ember ami neki kell egy egyedi rendszerhez ,egyedi méret, forma stb...Ha ezt nem tudod megérteni akkor őszintén sajnállak...És pont ez az egyedi cucc lényege...Ami gyárilag nincs meg és kell neked azt megoldod magad és nem lesz több olyan a világon...

Mégcsak a bordahatásfok fogalmával sem vagy tisztában, hogy a többiről ne is beszéljek...

LOL! Mert Te ezt állítod azért??? :D :D Vicces vagy! :)

Visszakanyarodva a kiinduló gondolathoz, a te gépednek az a baja, hogy ennyi pénzből sokkal jobban is meglehetett volna csinálni, csak te ezt valamiért nem akarod elfogadni, és ha valaki kritizálja, akkor vered a segged a földhöz, és úgy csinálsz, mintha minden direkt így lett volna tervezve.

Persze ,hogy nem fogadom el mert hülyeségeket beszélsz :) Ha ennél jobb cuccokat akarsz összehozni, mondjuk a Cape Cora-nál hatékonyabb radit amiért én jóval kevesebbet fizetek mint a bolti ár akkor megnézem mikor gyártatsz EGYEDI nem bolti cuccot ami jobb ennél kevesebb összegből! Az egyedi éppenhogy mindig többszörös ár valamennyi pluszért... Miután ez a radi a rendszerben a legnagyobb összeg így azt hiszem látható is ,hogy össze-vissza beszélsz... De tudom Te egy olyan radival lehűtöd mindezt ami kompakt , elfér a gépen ,szép és EGYEDI és a Cape Cora- a földbe döngöli...Csak mindig ez sok felesleges beszéd ami mögött kész terméket még sosem láttunk...

Szerintem most van az a pont ,hogy jobb ha elfelejtjük egymást... Nekem nincs erre időm ,hogy Veled ilyen értelmetlen vitát folytassak amit teleraksz személyeskedésekkel, másik hülyének nézésével (ki mit tud mint nem stb...) és a nagy elméleteiddel amit a gyakorlatban sosem bizonyítasz semmivel ami a kezed munkáját/elképzeléseidet dícsérné... Lassan oda jutunk ,hogy OC fogta a kezembe a turbinát mikor a blokkot alakítottam ,mert én annyira b@lfasz vagyok ,hogy még szülői felügyelet kell ahhoz is ,hogy egy power gombot megnyomjak a gépen... Köszi ,ehhez nekem most nincs kedvem ,van jobb dolgom...

Sok sikert az egyedi rendszered tervezéséhez, remélem még ebben a században látunk terveket amiből talán a következő században lesz valami...

Felesleges válaszolnod ,mert én úgysem folytatom ezt a "vitát" mert mindenkit untat (köztük engem is) és értelme sincsen...

(#3097) H_Zozo válasza shteer (#3093) üzenetére


H_Zozo
tag

Én nem ismerem 8800-t, de az előző kép alapján sztem így helyes:

és a piros nyillal jelölt helyről hiányzik a fül.

[ Szerkesztve ]

___________________________________________________________________________

(#3098) #72042496 válasza Reset Elek (#3087) üzenetére


#72042496
törölt tag

Úgy értelmeztem az írásod, hogy Zoli gépében több elemet egyedinek ismernél el, ha azok nem (jórészt) mások közreműködésével születtek volna meg. Viszont ettől nem függhet az egyediség.

Áttérve magára a végeredményre, s hogy az mitől lehet egyedi? Ennek megítélését erősen egyénfüggőnek tartom, körbeírom az én elgondolásom:
Azt mondom egyedinek, ami tükröz saját ötletet, ami az illető igényeinek szem előtt tartásával valósult meg.
Vízhűtésnél maradva egyediek pl. Zoli Cora profilokat összekötő rézcsövei, mégis, a teljes rendszer az, amit érdemes "vizsgálni". Így a fentiekből kifolyólag akár gyári alkatrészekből is építhető egyedi vízhűtés, ha az kellően "személyre szabott".

Mindehhez persze nem tudok objektív mércét rendelni, így határokat sem húzhatok. Tudom, hogy még a korrekt körülírástól is elég távol áll ez a hozzászólás, de a szemléletet talán sikerült közvetítenem. :B

[ Szerkesztve ]

(#3099) shteer válasza H_Zozo (#3097) üzenetére


shteer
titán

a kép jó, csak 1 fül kell még rá

..szerintem jónak tűnik

(#3100) H_Zozo válasza R.Zoli (#3096) üzenetére


H_Zozo
tag

Ti ezt tényleg komolyan csináljátok, vagy csak poénkodtok, mert igazából én semmi értelmét nem látom, azon kívül, hogy a rengeteg karakterrel kitöltitek teret, meg hogy az éppen a gép előtt unatkozó felhasználókat szórakoztatjátok.

___________________________________________________________________________

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.