Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) Pukkancs válasza Joshi (#3200) üzenetére


Pukkancs
tag

Való igaz, hogy egy félmillás gépre jobban kéne vigyázni, de amikor belekezd az ember, akkor eszébe sem jut, hogy ereszteni fog a cucc pl én le akartam gyalulni egy deszkát, és pont útban volt egy csomó a fában és az Istenért sem akart engedelmeskedni a szerszámnak (be is vágtam a kazánba ;] )

(#3202) javiKA


javiKA
csendes tag

Sziasztok. Vízhútéssel kapcsolatban érdeklődnék. Új emberke vagyok eme téren, tegnap vettem egy használt Aquarius II-t ami igaz 475-re lett tervezve de megoldottam a 775-ös felfogatást. Egy Core 2 Duo-n használom. A problémám az lenne, hogy a procit 47 fokra hűti le, ami számomra kicsit magasnak tünik. Mi lehet a gond? Cseréljek blokkot? Vagy Pumpát? Vagy ez a régebbi rendszer már nem elég, hogy lehűtsön egy 2 magosat optimálisan? Tudom sokatok az egész rendszert is lecserélné, de nekem jelenleg ez nem lehetséges. Válaszokat ha kérhetem akkor priviben, mert azt le tudom követni, a fórum hsz-eket viszont nem jelzi :(. Előre is kösz!

EA published Crysis? NO WE DONT! But Razor do :D!

(#3203) Joshi válasza Pukkancs (#3201) üzenetére


Joshi
titán

:DD :C :R

(#3204) Pukkancs válasza Pukkancs (#3201) üzenetére


Pukkancs
tag

Mármint a deszkát vágtam a kazánba, és nem a szerszámot

(#3205) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Összedobtam a gépet, és most szerencsére hibátlanul megy, remélem ez nem is fog változni :F, már szerencsére már nem sokáig lesz ez az állapot, mert ha meglesz a Működő Striker (me egyenlőre csak egy működés képtelen van), akkor ugyis megint nagy gép szerelés, és akkor berakom az NB-SB-FET-FET-RAM "kvintettet", mert most a ramok kibírják, mivel visszavettem 800-ra, és beraktam még 2 gb-t, ami itten a dobozba pihent azóta, meg az EK szett, amit Nyugdíjas kollégánktol vettem (mellesleg nagyon jó áron :R ) a mostani P5K Deluxe-ra nem megy rá, csak a Strikerre fog ;] ...

Egy problémám viszont lenne: Mivel Jó drága és hűdekirály enzotech blokk tulajdonosa vagyok, és most tök jó, meg minden, igy egyből Prime-mal kezdtem, hogy meglessem a hőfokokat, és csalódnom kellet eléggé, mivel load alatt a 4 magbol 2 db 73-76 fok között ingadozott, a másik 2 pedig 59-61 között... Ez nekem eléggé furcsa, mivel pont azért cseréltem erre a régi Nexxxos-t, mert az inkább 1 magosra volt, meg középre összpontosított, ez meg elvileg nagyon jó 4 magra. Egy dolog van, amire gondolni tudok az pedig a proci kupakja. Hogy nem egyenletes, vagy nemtom. Vki esetleg erre vmit? :F

Mégegyszer köszönöm mindenkinek, a segítséget :R:R:R:R:R

(#3206) ABnormal


ABnormal
őstag

ilyen kapcsolot szeretnék
[link]

srácok,ilyen kapcsolót honnan tudok szerezni? meg akarom csinálni ezt a modosítást...

[ Szerkesztve ]

(#3207) gt0618 válasza sharKBITE (#3194) üzenetére


gt0618
tag

Esetleg kontakt spray is sokat szárít és még gyorsabb is.

(#3208) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Ugye hogyha maradt víz a dologban, akkor simán nem működne. Ha meg nem, akkor megy működik. Na most nekem működik, de vhogy a teljesítménye a gépnek eléggé lecsökkent... olyan 40%-ot :F és félek, hogy vmi baj van... 3dmark06-ot akartam futtatni, de az elején az eddigi 40 fps helyett most 23-at látok, és eléggé aggaszt a dolog...

(#3209) WiZARD válasza ABnormal (#3206) üzenetére


WiZARD
addikt

mit kapcsolna?

nekem volt anno hogy csöpögött a cpu blokknál a víz, persze menet közben a vga hátára.
elkezdett fura hibás lenni a kép.
reset
pár perc után ismét.
reset
már bootnál is.
na itt valami nem stimmel, benéztem, hát vizes volt a vga háta. letörölgettem, és utána ment jól :)

2 hónapja p5kra sikerült locsolni, fújogattam egy darabig mindennel, mire kijött mindenhonnan a víz, de túlélte...
azt nem vettem észre hogy egyik usb csatihoz is ment 1 csepp, windows ismeretlen usb eszközt talált. sehogy se sikerült drivert felraknom :DDD
végül az is kiszáradt :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#3210) RockHaRD válasza WiZARD (#3209) üzenetére


RockHaRD
addikt

LOL :DDD

nekem most 5325 virus irtó, 53531 spyware irtó, és egy restart után visszaállt... 3dmarkt-ban kapásbol nyomott egy 13600 pontos eredményt, persze ugy, hogy mehuztam a BFG amúgyisOC kártyámat :D 650/2200-ra, de a pontszámokat összehasonlítva a nagy 3dmarktos eredménnyel, ennek, és a 3600-on pörgő Q6600-nak jóval jobb eredményt kellett volna csinálnia :F kapásbol a kártyának sm2.0, meg a másik mittomén milyen score-ja az mindkettő 5000-5000, másoknál ilyen mhz-n 6000, procit is láttam, hogy 3500-ön 5800 pont, nekem meg 3600-on 5000 pont egészbe... összességébe egy ezressel többet kellett volna csinálni véglegesen is, akkor már jó lett volna :K vagy cska ennyit számit, hogy akik a ranglistára mennek, azok xp alatt, én meg most csak igy vista alatt lenyomattam? bár ez már nem vizes téma, de ha vki tud, akkor ebben esetleg "foglalhatna álláspontot" :DDD

:R

(#3211) ABnormal válasza WiZARD (#3209) üzenetére


ABnormal
őstag

ugyanazt ami a képen is van,a hpps fokozatait.

(#3212) Silex válasza RockHaRD (#3210) üzenetére


Silex
aktív tag

Nagy különbség van a vista és az xp 3dmark eredmémyei között! :K Nekem 12000 pont környékén volt vagy 600 pont difi. core 2 duo-val.

[ Szerkesztve ]

(#3213) Reset Elek válasza ABnormal (#3206) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

DIP kapcsolónak hívják, és szerintem bármelyik elektronikai boltban lehet kapni.

Amúgy lomex, conrad, mikronika...

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#3214) ABnormal válasza Reset Elek (#3213) üzenetére


ABnormal
őstag

:R

(#3215) szacsee válasza ABnormal (#3206) üzenetére


szacsee
nagyúr

Esetleg egy régi alaplapról ami meghót, leforraszthatod.
(P2B (F) BE6 (ebből úgyis van jópár halott lap)
Mire való ez a ketyere?

Valaki tud olyan kapcsolási rajzot, vagy esetleg kész terméket, ami időzítőként szolgál és előbb bekapcsolja a szivattyút és utána a gépet? :R
Amúgy ennek van értelme erős szivattyúnál is?

Még egy kérdés:
Komplett rendszert szeretnék hűteni és ha mindent sorba kötök, akkor 1 radi elbírja, vagy rakjak rá 2-t? :R

C2Q light tuning-al. P5K D (mosfet+sb-nb)+8800GT
10-es 1/4-es csonkal szerelve és 13-as belsejű csövekkel, amit D5 hajtana.

[ Szerkesztve ]

(#3216) ABnormal


ABnormal
őstag

[link]

2polusú

conradban találtam is :)

szacsee,mint írtam a hpps pumpa fokozatai között akarok kapcsolni...bár lehet,hogy elegánsabb lenne valamilyen kis kütyüvel programból kapcsolgatni...megyek is a hobby elektronika topikba,hogy valaki csináljon nekem ilyet... :D

(#3217) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Szevasztok!Új vízhűtés tulaj vagyok és azt akarom kérdezni,h mit öntsek bele h az UV megvilágítsa.Nem az UV aktív folyadékra gondoltam ami 1800:D hanem vmi házira.Fagyálló nem jött be.Kálium/manganátot ajánlottak még azt még nem próbáltam. Válaszokat köszönöm. :R

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#3218) szacsee válasza ::Trunks:: (#3217) üzenetére


szacsee
nagyúr

Mit akarsz villogni, vagy hűteni?
Hűtésnél Valvoline korroziógátlót higítva desztvízhez, villogni pedig Uránium-ot. :DDD
Fesd le UV filc-el a csöveket és kész. :B

(#3219) ::Trunks:: válasza szacsee (#3218) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Valami UV aktív folyadék kéne.Uv filcel,hogy néze ki :Y :DD

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#3220) szacsee válasza ::Trunks:: (#3219) üzenetére


szacsee
nagyúr

Akkor rossz helyen kérdezed, mert a topik címében a hűtés van.
Vagy UV reagáns gyári löttyöt veszel, amit a Guruk sem ajánlanak, vagy babrálsz házilag, vagy gyári UV reagánsal és havonta pucolod a rendszered és vesztessz vele 5-10°C-ot.

[ Szerkesztve ]

(#3221) H_Zozo válasza ::Trunks:: (#3219) üzenetére


H_Zozo
tag

GinTonik?
Ez szokott világítani.
Tehát vagy a Gin vagy a Tonik jó lehet :D

[ Szerkesztve ]

___________________________________________________________________________

(#3222) ::Trunks:: válasza szacsee (#3220) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Jah bocs.Akkor lehet,hogy az UV aktív cső lenne a nyerő.
H_ZozoNa majd megnézem van-e itthon aztán berakom az UV alá :D

[ Szerkesztve ]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#3223) szacsee válasza ::Trunks:: (#3222) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az a legegyszerűbb, ha nem vagy rest megbontani a rendszert. ;)

(#3224) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Jah eszembe jutott h a gázolaj is világít.Egyszer sötétbe tankoltuk az ótóót :D Azt ilyen ledes gyújtóval világítottunk és no lám Zöld volt a cucc :))De azért azt nem rakok bele ;)P ;]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#3225) H_Zozo válasza szacsee (#3215) üzenetére


H_Zozo
tag

Én is elbizonytalondtam, hogy egy alphacool XP blokkal, meg 5db alphacool (NBX, GPX, stb...) blokkal el fog e bírni egy alphacool extreme duál radiátor. Úgy hogy valószínűleg még egy duál vagy egy tripla radiátorra még szükségem lesz.
Ha esetleg van valakinek jóárasított felesleges, de lehetőleg ne a pro legyen, akkor elképzelhető, hogy érdekelne.

[ Szerkesztve ]

___________________________________________________________________________

(#3226) ::Trunks:: válasza szacsee (#3223) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Uhh ne is mondd :DD

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#3227) H_Zozo válasza ::Trunks:: (#3226) üzenetére


H_Zozo
tag

Csak hát, amikor terveztem a rendszert, akkor még nem ekkora volt.
Még jó hogy lehet bővíteni, amíg a hely engedi.

___________________________________________________________________________

(#3228) ::Trunks:: válasza H_Zozo (#3227) üzenetére


::Trunks::
senior tag

jah nekem is rá kell még varázsolnom a blokkot a vga ra nem raktam rá mert nem volt meg 1 anya :( :D meg az én blokkjaim úgy lettek réztömből maratva.a radim meg akkora,h az egész gép oldalát elfoglalja.

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#3229) rii


rii
nagyúr

no, beírom ide is, mivel nem mügy a cucc....
vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3230) ABnormal válasza rii (#3229) üzenetére


ABnormal
őstag

?

(#3231) rii válasza ABnormal (#3230) üzenetére


rii
nagyúr

az aláírásom ;-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3232) Nyugdíjas válasza H_Zozo (#3225) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha irsz egy pü-t megbeszélhetünk egy jóárasitottat :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3233) rii válasza Nyugdíjas (#3232) üzenetére


rii
nagyúr

még hogy nem itt kell hirdetni

PM ment

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3234) Játékos válasza rii (#3233) üzenetére


Játékos
addikt

Lehet, hogy tényleg jobban megéri itt hirdetni, mert nekem senki sem kínált az apróban 8800GTS blokkot... :(

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#3235) Nyugdíjas válasza Játékos (#3234) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Sajnos elég szűk réteget érdekel az ilyesmi,ezért szoktam én is néha a direkt marketinghez fordulni :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3236) Játékos válasza Nyugdíjas (#3235) üzenetére


Játékos
addikt

A cél szentesíti az "eszközt"... :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#3237) banderasz77 válasza Játékos (#3236) üzenetére


banderasz77
addikt

Egyáltalán semmi baj sincs azzal, ha egymásnak segítünk itt ezzel-azzal jó árakon! Főleg, hogy nagyon kevesen vagyunk!. :K

(#3238) ::Trunks:: válasza Játékos (#3234) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Marass te is cnc ssel..

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#3239) Játékos válasza ::Trunks:: (#3238) üzenetére


Játékos
addikt

Összességében akkor már inkább veszek gyárit.
Ha elmászok anyagot beszerezni (pláne, ha postán jön), készítek, vagy keresek tervet, elmegyek a CNC-shez (pláne, ha posta...), veszek hozzá tömítést, csatikat, felfogatáshoz csavart, akkor lehet, hogy jobban megéri egy szép gyári blokk...
Félreértés ne essék, én nagy híve vagyok a HOME MADE-nek, de ha otthon nincs semmi alapanyag, és szerszám se, akkor nem az igazi... :(
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#3240) ::Trunks:: válasza Játékos (#3239) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Van benne valami :))

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#3241) Játékos válasza ::Trunks:: (#3240) üzenetére


Játékos
addikt

Bizony van! Tudom, mert éppen a GTS-emre eszkábálok vatterblokkot :DDD
De ha nagyonhamar nem készül el, kib@szom a ..csába! :K

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#3242) ::Trunks:: válasza Játékos (#3241) üzenetére


::Trunks::
senior tag

nekem van a HD 2400XT-mre csak a csavarra anya nem volt szal most nincs felrakva :F :DD

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#3243) szacsee válasza Játékos (#3241) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha elkészül képeket tolj fel róla, had okuljunk. :R

(#3244) Pukkancs


Pukkancs
tag

Hy volna néhány kérdésem: befér egy vízhűtés egy Aerocool aeroengine2-be? Csak a pumpa volna belül. El lehetne rendesen vezetni a csöveket? És ezek a csövek mennyire hajlíthatók?
mod: ja és egy laing ddc pumpát hogy lehet berakni? el kell távolítani a vinyóhejeket, vagy anélkül is be lehet rakni?

[ Szerkesztve ]

(#3245) Játékos válasza szacsee (#3243) üzenetére


Játékos
addikt

Oksi, bár nem igazán a kinézetével fog hódítani.... :B

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#3246) 4tom4nti válasza Pukkancs (#3244) üzenetére


4tom4nti
tag

Pukkancs szerintem te nem az igazi helyre írtad ezt a kérdést...
Inkább a "házasokhoz" kéne ezzel fordulni szerintem...
:R

(#3247) Lapi Joe


Lapi Joe
csendes tag

Sziasztok

Keresem azt a srácot aki vizesblokkokat árult itt a ph-n
azthiszem csepeli
nem kereskedett hanem saját réz blokkokat árult
az elérhetősége kellene nekem

köszönöm üdv

A tapasztalat olyasvalami, amihez csak közvetlenül azután jut az ember, hogy szüksége lett volna rá.

(#3248) yoid


yoid
tag

Melyik a legjobb vizhutes amit manapsag kapni lehet?
Quadhoz kell.Kulon tapja van, mennyit fogyaszt?

[ Szerkesztve ]

(#3249) Nyugdíjas válasza yoid (#3248) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Blokkra gondolsz? Vagy komplett rendszer?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3250) yoid válasza Nyugdíjas (#3249) üzenetére


yoid
tag

A haz belsejebe kellene.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.