Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) Dirtyz válasza shteer (#3600) üzenetére


Dirtyz
őstag

Mivel van szigetelve, miért kell?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#3602) shteer válasza Dirtyz (#3601) üzenetére


shteer
titán

szigetleve nincs, arról gondoskodjon mindenki :) én a gap-padet ajánlom

merevít :D

nem hajlik az alaplap (fetblokkok esetén kötelező), nagyobb leszorítóerő

..szerintem jónak tűnik

(#3603) Dirtyz válasza shteer (#3602) üzenetére


Dirtyz
őstag

Mindig tanulok valamit, tartállyal mi van?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#3604) shteer válasza Dirtyz (#3603) üzenetére


shteer
titán

nem kaptam vissza a megmunkált csöveket, már unok kérdezősködni h mi van. tehát semmi se nincs :(

..szerintem jónak tűnik

(#3605) kiborg válasza shteer (#3595) üzenetére


kiborg
aktív tag

És a hőfokokra ?

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#3606) lpc válasza dvdbackuper (#3573) üzenetére


lpc
tag

Debrecenben a prakti-nál szokott lennei 11/8-as méretben szintelen meg zöld reimatic típusú. A 10/8 eléggé mission impassible.

djadji: blokkot lehet forrasztani az egyszerű mezei (elektronikai Sn60 Pb40 2% Flux) forrasztóónnal is, pont annyi folyasztószer van benne, amennyi kell.

(#3607) shteer válasza kiborg (#3605) üzenetére


shteer
titán

???

..szerintem jónak tűnik

(#3608) Reset Elek válasza lpc (#3606) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Inkább legyetek "RoHS kompatibilisek", ne használjatok ólom (Pb) tartalmú forraszanyagot

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#3609) nyunyu válasza Reset Elek (#3608) üzenetére


nyunyu
félisten

Kinlodjon a nyavaja az EU kompatibilis forrasztoonnal.
300C folott olvad a tiszta on, mig a nem RoHS kompatibilis meg olomtartalomtol fuggoen 150-200C. (Tobb olom= alacsonyabb olvadaspont)
Masreszt a tiszta on hajlitas hatasara reped/torik, mig az olmozott nem.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3610) yakuza.tora válasza shteer (#3595) üzenetére


yakuza.tora
addikt

O.K. Részemről továbbra is fennáll a 2 darabos rendelés.
Köszi mégegyszer! :R

Alléz Olympique de Marseille!

(#3611) Achill3uS válasza Nyugdíjas (#3599) üzenetére


Achill3uS
veterán

ezzel csak 2 baj van:
ad1. drága
ad2. ha házad van (márpedig ált a usernek az van :D ) amikor leszeded a cpu blokkot / hűtőt, ez a lap szépen beesik a ház és az alaplap közé, szóval kaphatod szét az egészet, hacsak nem hátsó tálcás házad van ect, shteer cucca sokkal jobb :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3612) szacsee válasza Achill3uS (#3611) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hát sztem nem esik le, mert ott van az a ragacs a közepén, meg a csavar"anya" peremei is.
De olcsóbb Shteer-é az tuti.

(#3613) Achill3uS válasza szacsee (#3612) üzenetére


Achill3uS
veterán

nekem u.ilyen volt a TRUE120-hoz és azon nem volt ragacs, és azt anyát olyan künnyü belökni mint a huzat...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3614) shteer válasza Achill3uS (#3611) üzenetére


shteer
titán

:R :R

tomika és shteer cucca :D

..szerintem jónak tűnik

(#3615) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

EGy primer kérdés: A rézcsőnek ívekkel nincs nagyobb ellenálása mint a szilikon csőnek, ugye? (Ua az átmérő... :) )

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#3616) Reset Elek válasza Samanbacsii (#3615) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

nincs

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#3617) Reset Elek válasza nyunyu (#3609) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

A vízszerelésnél használatos forraszanyag olyan 270 fok körül olvad.

A hajlítgatás igaz, de nemtom, hogy jött ide.
Olyan backplate-et rendelsz shteer-től, hogy a blokk fog inkább meghajolni, ha rászorítod a proccra? :DDD

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#3618) nyunyu válasza Reset Elek (#3617) üzenetére


nyunyu
félisten

Elektronikahoz hasznalt forrasztoont emlegettetek, azert irtam a rugalmassagot is.
Ha meghajlitasz egy elektronikus panelt, a forrasztashoz hasznalt tiszta on elrepedhet, rontva a kontaktust, mig az olmozottnak nem lesz semmi baja.
Masreszt a RoHS compatible on magas olvadaspontjaval azert is kell vigyazni, mivel 320-330C korul mar tonkremehetnek az ICk.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3619) kiborg válasza shteer (#3607) üzenetére


kiborg
aktív tag

Naszóval:
Történet: a #3592-ben íram pár hőfokot is. A #3595-ben te reagáltál a hozzászólásomra, csak kihagytad a hőfokokkal kapcsolatos kérdést. És én a #3605-ben ezt kérdeztem meg.
Így már érthető ? :DD

Kiborg

mod: borgok lepjül el a PH!-t !!! :))

[ Szerkesztve ]

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#3620) Nyugdíjas válasza Achill3uS (#3611) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem azé linkeltem, hogy ez jó,csak kérdezte a kolléga, hogy mijazabackplate. Én meg megmutittam. Csak hasból lőttem egy képet a gugliba. Nekem is tetszik shteer-e :))

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3621) tomika873


tomika873
csendes tag

mindig mindenki csak shteer cuccaként emliti a backplatet.engem megse emlit senkise. :DDD pedig ugyis éncsinálom meg a rendeléseket.. :DDD de csakha jóklesztek akkor hozza meg a jézuska. :DDD

TGMT

(#3622) 4tom4nti


4tom4nti
tag

Szevasztok!
UP! a szuper backplate-nek, nekem is nagyon tetszik.
Kérdés, hogy GAPPAD-t hol érdemes venni és milyet?
Sztem erre még nem lett megírva egy tisztességes válasz, de küldjetek el a p*csába, ha igen :)) de azért írjátok meg a választ, mielőtt megteszitek :DDD .
Bazze hétvégi feladatok: 10 munkaállomás telepítése és SRV konfig :W
UP! Tominak, azért így hozzádszólhatok, ugyi? :)) :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3623) tomika873 válasza 4tom4nti (#3622) üzenetére


tomika873
csendes tag

itt a ph-n lehet kapni.bemész az apróhirdetésekbe és beirod a keresöbe hogy gap pad.és beaggya.
és köszi az upot. :D

[ Szerkesztve ]

TGMT

(#3624) R.Zoli válasza nyunyu (#3609) üzenetére


R.Zoli
őstag

Eddig én sem hallotam olyan szakembert aki ne panaszkodott volna erre az ROHS kompatibilis cuccra, mindenki szerint egy szar és csak arra jó ,hogy a termékek élettartam tovább csökkenjen így hamarabb kell újat venned...

(#3625) helkis válasza R.Zoli (#3624) üzenetére


helkis
addikt

uniós előírás az ólommentes előállítás, ólom-mentessel is lehet jól forrasztani, csak elfelejtették a cégek továbbképezni dolgozókat sokhelyen.. így sajna romlik a minőség, csökken az élettartam, főleg változó hő hatására, nem jó út az egyszer biztos, de ez van..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3626) JAysrác


JAysrác
csendes tag

Nem tudjátok véletlenűl hogy az EK-Supreme Universal CPU blokkhoz adnak rögzitő keretet vagy valamit?
Vagy kell hozzá blackplate vagy ilyesmi???

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvét hanem a fontos.

(#3627) lpc válasza tomika873 (#3621) üzenetére


lpc
tag

Írhatnál kicsit bővebben a mögötted álló gyártó kapacitásról (rejtett önreklám ;) ) :
- milyen gépen, mit , mennyiért?
- csak a meglévők, vagy lesznek újdonságok?
- esetleg egyedi tervek alapján vállasz gyártást...

backplateről: miért pont 5-ös alu? Nem tudom mennyire necces ha a helyére beszereled. pl: KO33-ból (vagy más rozsdamentes acélból) 3mm is elég lenne bőven. (bár ez meg eléggé szerszámgyilkos...)

(#3628) shteer válasza JAysrác (#3626) üzenetére


shteer
titán

milyen rögzítőkeretre gondolsz??? van az alaplapon 4 lyuk, minek keret? :F

arról a blokkról sztem még nem tud senki semmit nagyon... csak annyit h nem kicsi ellenállása van

lpc: bár ez meg eléggé szerszámgyilkos... - meg is válaszoltad egyik kérdésed :C

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#3629) szacsee válasza shteer (#3628) üzenetére


szacsee
nagyúr

Jövő héten megcsinálok egy-et, de szerintem 1-2 fúró el fog kopni, mire a 3-as acéllemez elkészül. ;]

(#3630) JAysrác


JAysrác
csendes tag

Hát Nyugdíjas csinált nekem 1 árajánlatot abban volt ez a block, nem nagyon tudom hogy mennyire jó.
Ami nálam szempont hogy univerzális legyen, mert most AM2 es konfigom van de nemsokára lehet hogy 1 core2 lesz belőle.
Esetleg tudnál valami mást ajánlani?
Árban pedig olyan 10 körül 12 plafon...

Nem a győzelem a részvét hanem a fontos.

(#3631) shteer válasza szacsee (#3629) üzenetére


shteer
titán

én is próbálkoztam már rozsdamentes acéllal... ahhoz képest, hogy mennyi időt és munkát belefektettem, nem lett belőle semmi :DDD

az alaplapi távtartók általában 8-10mm-es távolságot tartanak, be kell oda férnie

..szerintem jónak tűnik

(#3632) shteer válasza JAysrác (#3630) üzenetére


shteer
titán

nagyon jó blokk, nem azt vitatom. árában nem találsz jobbat az biztos - nem is ajánlanék mást mert nem ismerem annyira a gyári cuccokat mint Nyugdíjas - ha vmi gyári kell, én is neki szólok

ha nem kapsz hozzá merevítőt, tudod kiket kell keresni ;)

..szerintem jónak tűnik

(#3633) JAysrác válasza shteer (#3632) üzenetére


JAysrác
csendes tag

roger :C

Nem a győzelem a részvét hanem a fontos.

(#3634) szacsee válasza JAysrác (#3630) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kérdezd meg az öreget, hogy annyiért mi van még max.
Szerintem annyiért nincs olyan blokk, ami megfogná, esetleg a közelébe lenne, de esetleg....
Apogee GT, vagy EK Wave, de az előbbi jobb, csak kérdés kijön-e az árból. :R

shteer: nemtom rozsdamentes lemez-e, mert haver szerezte, mikor szóltam neki, akkor csak annyit mondtam 3-as és 5-ös acéllemez kellene 100x100-as méretben 1-2db mindegyikből.
KOR lemezből durva lenne, abból elég lenne 2mm is max, de az kinyír minden gépet, amivel meg akarod munkálni (házi cuccost tutira). ;]

[ Szerkesztve ]

(#3635) shteer válasza szacsee (#3634) üzenetére


shteer
titán

már nem is próbálkozom hasonlókkal :) ezt az 5-ös alut se tudja senki összemorzsolni, megmunkálása meg tomikának gyerekjáték - azaz a gépnek

azok a blokkok kicsit drágábbak, ennyit azért tudok ;]

..szerintem jónak tűnik

(#3636) szacsee válasza shteer (#3635) üzenetére


szacsee
nagyúr

C'mon msn!
Tom, mer dolgoztam 3-as aluval elég masszív, lehet szerválok olyat is, a biztonság kedvéért. ;]

(#3637) JAysrác


JAysrác
csendes tag

Hát aszem kipróbálom az EK-Supreme -et utána meg nyilatkozok hogy milyen:)
Elvileg 7 végére már meglesz!
noise isolator+Laing DDC+Magicool alu+shteer Vga blokkja.
Kiváncsi vagyok milyen lesz:)

Nem a győzelem a részvét hanem a fontos.

(#3638) szacsee válasza JAysrác (#3637) üzenetére


szacsee
nagyúr

OKé várjuk az eredményeket! :R

(#3639) shteer válasza JAysrác (#3637) üzenetére


shteer
titán

helyes!

arra én is :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#3640) JAysrác


JAysrác
csendes tag

Lenne még 1 kérdésem:)
Gondolom nektek már volt pár Noise Isolator a kezetekben, nem tudjátok hogy csak 8cm es rögzitő keretet adnak hozzá, vagy létezik hozzá 9cm es is?
Mert nekem nincs a gépem hátoldalán 8cm-es hely csak 9cm-es.

Nem a győzelem a részvét hanem a fontos.

(#3641) shteer válasza JAysrác (#3640) üzenetére


shteer
titán

lemértem: 71mm a tartók rögzítési furattávolsága

..szerintem jónak tűnik

(#3642) JAysrác válasza shteer (#3641) üzenetére


JAysrác
csendes tag

Hát akkor fúrás faragás lesz a vége:)
Köszi szépen! :R

Nem a győzelem a részvét hanem a fontos.

(#3643) nyunyu válasza shteer (#3641) üzenetére


nyunyu
félisten

Intel S775 hutotervezesi doksiban 72mm-t irnak lyukkozeptol lyukkozepig.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3644) nyunyu válasza nyunyu (#3643) üzenetére


nyunyu
félisten

(#3645) shteer válasza nyunyu (#3643) üzenetére


shteer
titán

igen. az annyi. nem vitatta senki.
de miről is beszélünk? :U

..szerintem jónak tűnik

(#3646) Achill3uS válasza tomika873 (#3621) üzenetére


Achill3uS
veterán

a kivitelező mindig a háttérben marad, shteer a forgalmazó :DDD

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3647) szacsee válasza Achill3uS (#3646) üzenetére


szacsee
nagyúr

Úgy mint tegnap a DDR2 topikban nem :DDD , akkor nem is Te, hanem Over dolgozott fa-san, az állításoddal ellentétben. :DDD

(#3648) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Szeva all.Már kérdeztem egyszer,de megkérdezném megint hátha van valakinek valami jó tippe.Na szóval arról lenne szó,h a vizet UV aktívvá szeretném "varázsolni" ,de nem a CM-ről rendelhető folyadékról ami 2K :F hanem valami sufnis házi megoldás kellene:D:D Fagyálló az nem reagál az uv-ra sajna... Valaki? :R

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#3649) Muréna válasza ::Trunks:: (#3648) üzenetére


Muréna
őstag

hogy a fenébe ne reagálna a fagyálló az uv-ra, neidegesíts :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#3650) ::Trunks:: válasza Muréna (#3649) üzenetére


::Trunks::
senior tag

hát nekem tuti nem :D pedig odaraktam egy egész üveggel :( Vagy nem elég tömény? :F

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.