Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) yakuza.tora válasza Sanjuro_ (#2194) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Gép kikapcsol, tápkábel kihúz, víz leereszt, aztán óvatosan leszereled a blokkokat. Nincs ebben semmi komplikált, csak nagyon körültekintően kell eljárni, mert hamar megvan ám a baj! ;)

Alléz Olympique de Marseille!

(#2202) R.Zoli


R.Zoli
őstag

Na mi jött Taiwanról a héten? :D

Nem ,a mikulást (még) nem ott gyártják :D

Hát őőőőő

[ Szerkesztve ]

(#2203) Foglalt név válasza fuzik (#2188) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ugyanaz a paszta, szívó ventik közvetlen a radin -> 41 fok a saját blokkommal :U

(#2204) yakuza.tora válasza R.Zoli (#2202) üzenetére


yakuza.tora
addikt

:Y Hát ez nem gyenge! Mondjuk az ára sem, de tényleg nagyon teccik!!!

Alléz Olympique de Marseille!

(#2206) fuzik válasza Foglalt név (#2203) üzenetére


fuzik
aktív tag

Akkor most örülünk ?

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2207) R.Zoli válasza Enszuke (#2205) üzenetére


R.Zoli
őstag

Szerinted hova írjuk ha nem a teszteltek közé ha már az elején elvérzett a rendkívűl előnytelen tulajdonságaival és 2-3 órás plusz munkát okozott ,hogy 2 blokkot újra kellett polírozni miatta?

20 fokot? Nem az MX-2-vel szemben hoz 20 fokot...A Coolaboratory 2-3 fokkal lehet MAXIMUM jobb mint mint az MX-2...Ez nekem nem ér meg annyit ,hogy a tükrösre polírozott procim talpát tönkre tegye... Ha neked ennyire bejön ez a paszta adjál kölcsön egy Quadot (mert tudod mi azzal teszteltünk, nem 15K-s C2D-vel), elcsesszük a Coolaboratoryval a garanciát róla és cserébe leteszteljük neked ezt a fantasztikus pasztát... De még akkor is jössz egy blokk árával, mert amennyit kell miatta polírozni azt inkább nem vállalom be újra, főleg egy Apogee GTX-en ami gyárilag olyan tükrös ,hogy otthon olyat sosem csinálsz...

Tudod 2-3 fokért nem dobom el a garit ,meg a blokkom szép talpát sem cseszem össze...arról nem is beszélve ,hogy ha véletlen mellémegy valahova dobhatod el a cuccot mert vezeti az áramot...

Ennek a pasztának már akkor megkérdőjelezhető volt a létjogosúltsága mikor elektromos vezetőként piacra dobták,de ezt még lenyelné az ember...de azzal ,hogy gyakorlatilag még meg is marja a réz felületeket, így a továbbiakban semmi értelme nincsen erre 2,5K-t kidobni...Jah és 2,5K-ért annyit kapsz ami 4-5 procira elegendő max... Tudod ugyan úgy ez is egy termék mint a többi, semmi hasznom nincs abból ha lehúzom ,de én SOHA sem fogom használni...Akinek kell szívesen hozok,de ezt jobb ha tudja...

A görbe aljú procihűtőt fel kell polírozni...Ha meg nem számít a gari akkor felpolírozom a procit és MX-2 alá és kész... Akkor még a blokkom talpa is szép marad...

Amúgy abba nem gondoltál bele ,hogy pont azért hozott 20 fokot mert rossz volt a 2 érintkezési felület?

(#2209) shteer válasza P00By (#2193) üzenetére


shteer
titán

pedig jó az... akár homorú, akár domború a blokk: kimarja magának egyenesre ;] :DDD intelligens paszta rulz :))

..szerintem jónak tűnik

(#2210) R.Zoli válasza Enszuke (#2208) üzenetére


R.Zoli
őstag

Csinaltam egy hamburger tesztet. A resztvevok. Wendys, Burger King, McDonalds.
Eredmeny: Mivel Szegedi vagyok, es itt csak McDonalds van, egy tesztert, pedig nem fogok 5-10k-t elutazgatni, a McDonalds nyert. Az O hamburgeruk a legjobb!

Hát ez a példa itt abszolut béna, szerintem keress jobb gondolatot...Inkább mondok jobbat...Maradjunk a hamburgernél...

"A wendys hamburgerénél azt tapasztaltuk ,hogy a tálca amin kihozták tocsogott a zsírtól és a hamburger állaga olyan képlékeny volt ha megfogtuk volna a kezünkben esik szét és csúrgott belőle mindenhonnan a ketchup és a mustár...Miután egy 20K-s farmer és egy 15K-s pulcsi volt rajtam így hozzá sem nyúltam mert a tisztítóban kötött volna ki mind a két ruhadarab és lehet a folt sosem jön ki...Ettől függetlenül a hamburger illata nagyon jó volt és mellettünk egy fiatal pár tocsogott éppen egy ilyen hamburgerben és nagyon ízlett nekik,valszeg majd a tisztítóban kapott számla is tetszeni fog nekik..."

Na kb. ez a példa jó...

20 fokot kommersz feher pasztaval szemben hozott, egy akkoriban 50k-s kupak nelkuli notebook procin.

IHS nélküli procit nem lehet hasonlítani IHS-sel rendelkezővel,azért ennyire ne keverjük a szezont a fazonnal...Hozz egy procit, fogadok veled 10K-ba ,hogy egy quadnál olyan tuning mellett amit mi csináltunk nem fog 2-3 foknál többet hozni a Coolaboratory... De még a 2-3 fok is írtózatosan nagylelkű voltam ,mert ennyit az MX-1-el szemben tudott többek tesztje szerint...

Ez vizhutes topik. Ha a viz "véletlen mellémegy valahova dobhatod el a cuccot mert vezeti az áramot..." Miert is hasznalsz vizet?

Pasztát mellékenni és vizet a gépre öntetni kicsit más kategória...Az első már sikerült nekem többször is míg a második soha...De asszem vagyunk ezzel így pár ezren...

Akik itt 50-100k-t koltenek vizhutesre, azert, hogy 10-15 fokkal hidegebb legyen a procijuk, mint levegovel, azok el tudnak dobni 2-3 C fokert minden proci csere alkalmaval egy blokkot.

Tapasztalatom szerint egy quadnál olyan 25-30 fok is lehet a levegőhöz képest tuningnál...Ekkor a 2-3 fok elenyésző...Semmi sem múlik rajta és nem vagyok biztos abban sem ,hogy 1 foknál többet tud a Coolaoratory az MX-2-nél... Azért olyan őrültel még nem találkoztam aki minden procicserénél eldob egy blokkot...Kicsit a másik végletbe estél át....Attól még ,hogy valaki mondjuk kiad 100 uram bocsáss 200K-t egy vízhűtésre még nem hülye és ész nélkül dobálja el a blokkokat...sőt általában valaki minél drágább rendszert vesz az annál inkább hosszú távra tervez, nevezetesen ha kiad ennyi pénzt egy cuccra az legyen időtálló...

Most kiveszem az aranyozott Apogee-met a rendszerből és megy OC-hoz mert megvette, asszem kicsit ideges lenne ha azt mondanám ,figgy jó a blokk csak egy 0,2-0,3 mm-t síkköszörűvel csapjál le az aljából mert a paszta addig beitta magát és az aranyozásnak is annyi :D Vagy ott a moddolt Fuzion amit készítettünk IceAge,OC, Fuzik közreműködésével...Asszem szívromhamot is kapnék ha egy blokkba ennyi időt és energiát beleadott az ember és egy paszta hazavágja a talpát...Nekem is számítanak fokok de azt nem ilyen áron akarom megszerezni...Jah és 2-3 fok semmi...Most a tesztrendszeremen egy B3-mas Quadot 1,5 volton és 3400Mhz-es Prime mellett nem tudom a legmelegebb magot 60 fok fölé vinni... Akkor hova kell most nekem 2-3 fok??? És ez egy polírozatlan mezei B3-mas Quad...Elöbb pusztul ki bármelyik alaplap FET és kondi sora ha tovább emelem a feszt és az órajelet, minthogy a proci túlmelegedjen egy ilyen hűtés mellett...Senkit sem érdekel itt 2-3 fok...

Vagy 2-3k-t rakoltenek es ujrapoliroztatjak a blokkot. Ha ilyen aron tenyleg jobb 2-3 fokkal, akkor 5x-10x jobb befektetes, mint a vizhutes rendszer.

Ez az utolsó mondat nyelvtanilag is helytelen ,meg értelme sincsen...Remélem nem várod ,hogy válaszoljak is rá, mert fogalmam sincsen mit akartál mondani...

10-20 procira elegendo max. 4-5 olyanra eleg, ahol gorbe a borda alja, mint nalam volt.

Minden Core2 IHS ilyen....Én még nem láttam nem homorú IHS-t a Core2 szériából... Vannak kevéssé rossz példányok ,de mind szar alapjaiban...

Akinek nem számít a gari az felpolírozza a procit és rak rá egy MX-2-t...Ilyenkor sokkal vékonyabb lesz a paszta rétege és sokkal jobb eredményt érhet el mint a Coolaboratory...Személy szerint az is a bajom ezzel a pasztával mint az Arctic Silver 5-tel...nevezetesen ,hogy nem képes kinyomódni normálisan a felületek közül mint az MX-2...Az MX-2 szerintem ott nyer már fokokat ,hogy az állaga sokkal megfelelőbb mint a többi pasztáé...

Tudom, hogy a gorbe felulet miatt hozott annyit. Azert is irtam oda.

Akkor gondolom tisztában vagy ,hogy "tökéletesen" sík felületek mellett nincs is ekkora különbség a paszták között mint a tesztünkben... Sajnos azt kell mondjam ,hogy olyan szinten szar a mostani procik IHS-e ,hogy ha nincsen felpolírozva egy proci akkor a paszta sokkal többet hoz mint egy jobb blokk... Ergo a paszta a szűk keresztmetszet miután olyan vastag rétegben marad ott 2 felület között ,hogy kegyetlen... Épp ezért mondtam, ha valaki brutálisan jót akar hőfokokban akkor polirozott proci+MX-2 és a legjobb blokk... A coolaboratory meg felejtős, de aki ezzel akar szórakozni annak hozok szívesen, nem vagyok én senki szenvedésének az elrontója :)

Jah amúgy jó móka lehet egy Quad-ról leszedni mondjuk 5-6 hónap után a hűtőt a coolaboratoryval :D Mi a 2 kis blokkot szabályosan úgy feszegettük szét :D Biztos jót tesz az alaplapnak is ha letéped vele szinte a foglalatot :)

[ Szerkesztve ]

(#2211) R.Zoli válasza shteer (#2209) üzenetére


R.Zoli
őstag

Csak nehogy lemarja magát egészen a magokig és nem tudod mitől hibázik folyamatosan prime alatt a proci :D

(#2212) shteer válasza R.Zoli (#2211) üzenetére


shteer
titán

kitudja, talán attól válik szupravezetővé :)

..szerintem jónak tűnik

(#2213) bim


bim
veterán

látom itt már elkezdödött a nap. :D

(#2214) shteer válasza bim (#2213) üzenetére


shteer
titán

most ért véget :) kötelező szabadság rulz ;] jó8 :))

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#2216) szacsee válasza Enszuke (#2215) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem tudom mit kell fikázni a másik embert, legalább valamit felmutatott! :R (ez OC-nak és R.Rolinak szól!)
Viszont kritizálni könnyű!
Megemlíteném, hogy öcsém gépeben kb 1 éve cseréltem le a procihűtőt, ami a gyári cooler volt (478 tokozás), kioldottam a klipszeket, húztam nem jön, tekertem jobbra-ballra és semmi.
Erősen megpróbáltam húzni kifelé, 3-adszorra jött le és a proci nem volt a foglalatban, hanem a hűtőre tapadt. Mindezek után csavarhúzóval kellett leszednem a hűtőről, mert a bankkártya kevés volt hozzá.
Ez csak egy példa és csak gyári intel hűtő+ az alája felkent ragacs (gyári).
A te problémádra a válasz nem azok a mondatok, amiket bőszen idézőjelben írtál, hanem az, hogy nem merték megkockáztatni az 50-60000Ft-os procit és a min 15000Ft-os blokkot.
Amúgy a 775-ös LGA-t is szét lehet barmolni erős feszegetéssel!
A lábak a blokk alatt úgy elgörbülnek, hogy öröm nézni (ha okoskodsz, nem nálam történt, de szólhatok az illetőnek, hogy magyarázza el miért lehetséges).
A fémkeret tartós, de alatta a műanyag tok már nem annyira, ha erősen tekered, feszegeted természetesen nem a fém fog engedni, hanem a műanyag tokozás (keret) és a lábak.
Ha gondolod beszéld meg Zoli-val hogy Te szívesen feccölsz bele időt és leteszteled nálad ugyanezeket a komponenseket, a Te vízhűtéseddel, a Te prociddal, az általad megvett pasztákkal. Mellesleg a tesztelt paszták összértéke bőven 15K felett van.
Szerintem nem ugatni kellene, hanem esetleg odaillő hangnemmel közölni, hogy ezt+azt hiányolsz belőle. :P

(#2217) szacsee válasza R.Zoli (#2202) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az Enzo Tech tényleg 1/2"-os menetű? :Y
Az nagyon durva! :))

(#2218) lpc


lpc
tag

Coollaboratory Liquid Pro biztonsági adatlap
Ez egy 8 fokon olvadó fémötvözet, így szép lassan oldódnak benne más fémek, párolognak az összetevők, közben változik az olvadáspont - ezek okoznak problémákat. (az is igaz, hogy egy fémet nehéz überelni hővezetésben más pasztákkal...)

(#2219) fuzik válasza szacsee (#2217) üzenetére


fuzik
aktív tag

Nem! G1/4 es, mint a többi blokk.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2220) fuzik válasza szacsee (#2216) üzenetére


fuzik
aktív tag

:))

Nem is beszélve róla, hogy előzetesen ki lett próbálva, hogy mit tesz a blokkal.... ott vannak a képek. Szóval áldozat így is volt.

Ja és ha már itt tartunk -->

:R OC R.Zoli Köszönjük a tesztet! :R

[ Szerkesztve ]

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2221) P00By válasza Enszuke (#2205) üzenetére


P00By
nagyúr

Ügyes vagy :U Nekem jobban számít a gari,a könnyű felkenes,a könnyű leszedes!Sztem komoly teszt,bocsi,h illen gyenge elmejű vok :U ne irjatok be én nem teszteltem ez OC és R.Zoli munkája!

(#2222) P00By válasza R.Zoli (#2211) üzenetére


P00By
nagyúr

Szabad kérdeznem,h a blokk teszt kb. mikorra várhartó? :)

(#2223) szacsee válasza fuzik (#2219) üzenetére


szacsee
nagyúr

Akkor ez mi? Félreértettem (nem vagyok jó angolos). :R
"1/2" High Flow Hose Barb"

Más:
Az előző hsz-omban remélem nem értitek félre:
"Nem tudom mit kell fikázni a másik embert, legalább valamit felmutatott! :R (ez OC-nak és R.Rolinak szól!)"

Ez szól OC-nak és R.Zoli-nak----> :R

[ Szerkesztve ]

(#2224) Nyugdíjas válasza szacsee (#2223) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az általában a csőméret ami rámegy... 1/2" az valahol 12-13mm tájékán van,gyakorlatban 13as cső jó rá általában...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2225) fuzik válasza szacsee (#2223) üzenetére


fuzik
aktív tag

Úgy van, ahogy Nyugdíjas kolléga jólmegmondta.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2226) laci06 válasza OC (#2191) üzenetére


laci06
senior tag

Hmm, picit meglepett az mx2:)
De gyorsan kerestem róla pár tesztet...:
2 fokot ver az AS5-re
itt az mx1-el illetve egy két másik pasztával vetik össze, természetesen nyer
AS5-re 2fokot ver, de nyer
Kicsit szkeptikus voltam a tesztel kapcsolatban, de meggyőzött, hitelesnek tünik:) Félreértés ne essék, nem azt hiszem, hogy te ferdited el az eredményt de ugye semmi nem mér pontosan, illetve hibahatár stb..
A lényeg: éljen az mx2:)

(#2227) R.Zoli válasza Enszuke (#2215) üzenetére


R.Zoli
őstag

Hamburgernel iz teszt volt, nem latvany, collaboratory-nal hovezetes teszt, nem ragadas vizsgalat.

Erre csak annyit ,hogy az elcsépelt rossz példádból próbáltam egy értelmesebbet összehozni ,mert amit írtál eredetileg semmi értelme nem volt... De örülök,hogy ezen is kötekedsz mikor Te írtál teljesen béna példát...

Mobil proci=kis fogyasztas=rossz korulmenyek kozott is kis homerseklet kulonbseg. Ebbol vonj le 20C-t.

Jah persze igen...A végén azt hozod ki ,hogy a 45 fokra melegedő proci 25 fokos szobában 20 fokkal hűvösebb lett ettől a pasztától így szovahőmérsékleten tartotta a hűtőborda a procit olyan tökéletes ez a paszta...

A mobil proci azért profitál ennyit mert nagyon kicsi az érintkező felület (kicsi DIE méret), így ha rossz a kontakt akkor szinte az egész felületen rossz a hőátadás és nincs IHS ergo teljes mértékben kijöhet a paszta jó hővezető képessége...Ez a mobil procis példád nem helytálló, egy C2D vagy C2Q prociról NEM TUDOD LEVENNI AZ IHS-t így nem értem mért ezzel fárasztassz itt mindenkit... Másrészt próbáltál azon a procin az MX-2-t is??? Csak mert ha nem akkor mért is olyan über ez a paszta???

"Pasztát mellékenni....": A viz nem a gepen art, hanem a gepben. Ha csinalsz vizes rendszereket, Te is tudod

Talán pontosan neked nem kellene nyelvtani dolgokon lovagolni mert az előző hozzászólásodban olyan mondat volt amiről azóta sem tudja senki ,hogy egyáltalán mit is akartál vele mondani...

A collaboratory-nal időtállóbb mi kell?

Mondjuk ami a többi alkatrész időtállóságát sem veszi semmibe...

De tudom mit neked 20K-s vízhűtő blokk mert aki 100K-t kiad egy vizes rendszerre az a következő procicserével úgyis szívesen eldobja ezt a blokkot 2-3 fok miatt! :D Jah meg a procidat is próbáld eladni gari és mindenféle felirat nélkül... Meg fogsz lepődni mennyit veszít az értékéből... Egy paszta miatt buksz 40-50K-t rossz esetben, de ez semmi, aki kiad 100-200K-t vízre az tudjon már további 40-50K-t is beáldoz egy paszta miatt és 2-3 fokért...

Aki eddig megkeresett és mondjuk 200K környéki vízhűtést vett az egyik sem azt mondta ,hogy simán lehet 250K is a hűtés mert olyan gazdag vagyok ,hogy leszarom mennyi lesz és a procit is kidobom meg a blokkot is és nem érdekel... Ezek az emberek sokáig gyüjtögetnek ilyen rendszerre mert megálmodtak egy szinte néma hűtéssel rendelkező rendszert és sokuknak nem kis lemondással jár mire összejön ez a pénz...

a 2-3 fok elenyésző" , "2-3 fok semmi" Ajanlom figyelmedbe az alabbi linken talalhato teszt vegszavat. Szerintem beszelj a tesztelokkel, hatha meg tudnak gyozni, hogy az a 2-3 fok "égetõ fontosságú is lehet", sot, talan abbol veszed a hamburgeredet.

A 2-3 FOK ELŐNYT MILYEN ÁRON ÉRED LE VELE!!!!???? ERŐLL SZÓL AZ EGÉSZ , NEM AZ ,HOGY ALAPJAIBAN HASZNÁLJ SZARABB PASZTÁT MERT 2-3 FOK ELŐNY NEM KELL!!! Nem hiszem el ,hogy ilyet kell megmagyaráznom...

Egyaltalan nincs kulonbseg, ha optimalis mennyiseget hasznalsz. Azokat viszont, tenyleg sohasem szedned szet.

Na jó ezt azért ne feszegessük... Maradjunk annyiban ,hogy van különbség ,de nem ennyi, az anyagi tulajdonságok a pasztáknál akkor is megmaradnak de mivel vékonyabb réteg így kevéssé befolyásoló... Amúgy abból fakadóan is lesz már különbség ,hogy soknak az állaga nem teszi lehetővé a felületek közüli kipréselődést... De ezt is leírtam már...

Javaslom, nezd meg megegyszer a 775-os foglalatot. Ha a bordat feszegeted le, azzal nem teped le a foglalatot.

Ezt inkább én javasolnám neked... Nagyon könnyen tudsz kárt tenni a proci lábaiban és a műnyag keretet is eltörheted lazán...

Az 85-90 fok. Tenyleg nem kell vizet ontened a gepbe

Erre pedig tényleg csak annyit ,hogy léghűtőnél ehhez is kell egy mondjuk 1500 RPM-es venti ,hogy egy ilyen procit le tudj hűteni, meg tápvetni stb... Vízzel még venti sem kell ahhoz ,hogy 30 fokkal alacsonyabb hőmérsékleten tudd ennél tartani... De tényleg nem fogok itt alapvető dolgokat megmagyarázni ,miért is jó a vízhűtés....

(#2228) anxius


anxius
aktív tag

Hali!Egy kérdésem lenne.Megtudná valaki mondani,hogy itt milyen márkájú vízhűtés van?Mert nagyon tetszett az összeszerelése,és az új gépet én is folyadékkal tervezem hűteni!

(#2229) R.Zoli válasza anxius (#2228) üzenetére


R.Zoli
őstag

Ez egy régi Innovatek set.... Pont ilyen radijaim vannak tucatszámra :D

Maxxxpert Mono-k :)

(#2230) anxius válasza R.Zoli (#2229) üzenetére


anxius
aktív tag

Köszi szépen!Azóta láttam már PH!-s astek hűtést is...király

(#2231) R.Zoli válasza anxius (#2230) üzenetére


R.Zoli
őstag

Hát az Asetek és a király eléggé messze áll egymástól :D

(#2232) anxius válasza R.Zoli (#2231) üzenetére


anxius
aktív tag

Mit ajánlanál?Kezdő vagyok még nagyon.Valami olyasmi kellene,amit nem nehéz összebarkácsolni.

(#2233) R.Zoli válasza anxius (#2232) üzenetére


R.Zoli
őstag

Milyen összegben?
Amúgy írtam privit segítségnek...

(#2234) anxius válasza R.Zoli (#2233) üzenetére


anxius
aktív tag

Köszi!És PÜ ment

(#2237) fuzik válasza Enszuke (#2235) üzenetére


fuzik
aktív tag

Mi lenne, ha esetleg nem egymás szavainak kiforgatásával-magyarázásával töltenéd az időt, hanem esetleg nekiállnál tesztet csinálni????

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2238) Sanjuro_ válasza R.Zoli (#2233) üzenetére


Sanjuro_
csendes tag

Szia R. Zoli!

Írtam neked egy PÜ-t, hátha megoldható... ;)
Köszi!

Szaporítsd a baktériumokat! Néhány embernek csak ők jelentik a kultúrát.

(#2240) Sanjuro_ válasza Enszuke (#2239) üzenetére


Sanjuro_
csendes tag

Srácok!
Muszály egymást macerálnotok?
Azért nem tesztelte a Coollaboratory Liquid Pro-t, mert féltette a cuccait. Lehet, hogy neked van igazad és esetleg egy "romlott" tubusa volt és a tieddel ezt nem csinálja, de ez van. Megmagyarázta, hogy nem vette bele a tesztbe és kész. Ahogy még kismillió más pasztát sem. És akkor mi van? Mi már ennyi paszta tesztjének is nagyon örülünk. :R
Szerintem...

Szaporítsd a baktériumokat! Néhány embernek csak ők jelentik a kultúrát.

(#2241) fuzik válasza Enszuke (#2239) üzenetére


fuzik
aktív tag

Ebben az esetben megkérlek rá - szépen - , hogy használj orrdugót, vagy orrcsipeszt.

Ha A nak B ről azt állítod, hogy B nem megfelelő munkát végzett, akkor B jogosan fűzhet kommentárt a mondandódhoz, hiszen érintett.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2242) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Srácok tanács kéne...Ez a rendszer megér 15k-t????
VGA hűtó,proci,chippset,pumpa,tartály,radi,bilincs,csövek.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Szerintem baráti ár érte.De annyira nem értek hozzá ezért kérem a TI véleményeteket.Egy 1.8 Core2duo volt rajta meg régebben vmi AMD . Várom a válaszokat :R :R

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#2244) fuzik válasza Enszuke (#2243) üzenetére


fuzik
aktív tag

Érdekes, hogy azóta meg megy egymás szavainak kiforgatása.... nem lehet, hogy te szándékosan szítod/nem fejezed be a meddő vitát???

:Y + :Y + :Y

Töröltem

Figyelembe vehetnéd, hogy esetleg R.Zoli sem látta értelmét, hogy feltegye a blokk alá a cuccost.....

:))

Egyébiránt Zoliék véleményt alkottak róla, amihez joguk van/volt/lesz.

[ Módosította: Loretto ]

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2245) fuzik válasza ::Trunks:: (#2242) üzenetére


fuzik
aktív tag

Bármilyen jópofának tűnik a dolog, peltier elemet kevesen mernek beletenni a gépükbe... ...ha visszaolvasol, akkor még itt a fórumban is találsz pár rémhistóriát a dologról.

Üzleti oldalról megközelítve: Ha nem jön be/megunod/trendi vízhűtést szeretnél, akkor ettől kis veszteséggel, vagy akár veszteség nélkül meg tudsz szabadulni.

Lelki oldalról megközelítve: Szóval ha csak játszani akarsz egy kicsit a víz témával, akkor ideálisan olcsó. Ne várjál tőle túlságosan sokat, és akkor nem fogsz nagyot csalódni.

Trendinek biztos nem trendi. Hogy mi van a blokkok belül, azt sajnos nem látni. Ha mázlid van, akkor valaki majd ad szakmai véleményt is, ha már látott ilyet.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2247) H_Zozo


H_Zozo
tag

Nah akkor kinek mi a véleménye a nagyobb és kisebb keresztmetszetű csövekről?
Én teljesen feleslegesnek tartom ezeket az extrém keresztmetszeteket, már csak azért is, mert pl. egy laing pumpának a kimenő oldala (a bemenő is) 8mm-es. Tehát szerintem ebben az esetben az lenne a legjobb ha végig tudnánk tartani a 8mm-t. Mert ugye így nem kell folyton lelassulnia ill. felgyorsulnia a folyadéknak. Persze ugye ez normál esetben lehetetlen mivel az egy blokkban elég extrém állapot.
Szivesen látnék erről egy tesztet, mert ha 1-2 fokot számít csak az alkatrészek hőmérsékletében, akkor felesleges a ritka és drága alkatrészeket felhasználni.
Akkor látnám még ennek értelmét ha a pumpából nagy keresztmetszettel tudnám kinyomni a folyadékot, majd párhuzamosan kötnék 2-3 blokkot, hogy megmaradjon a keresztmetszet.
Várom a véleményeket.

___________________________________________________________________________

(#2248) yakuza.tora válasza ::Trunks:: (#2242) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Hát...én nem nagyon erőltetném a dolgot. A peltieres prociblokk életveszélyes, a pumpa nem látható a képen, a hdd hűtő pedig a kanyarban eléggé leszűkül. Ez egy igazi kisköltségvetésű "homemade termék". Ismerkedésnek men rossz, - CPU blokk kivételével - de ha "rákapsz a víz ízére", akkor hamarosan komolyabb cuccok fognak érdekelni, s így kidobott pénzként fogod megélni az erre költött forintokat.

Alléz Olympique de Marseille!

(#2249) yakuza.tora válasza H_Zozo (#2247) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ott van pl a Laing D5. 1/2-es csonkokkal! Ideálisan lehet párhuzamosítani 2 db MORA-val... ;) (mondjuk egyből 70K környékén járunk :DDD )

Alléz Olympique de Marseille!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.