Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) Nyugdíjas válasza H_Zozo (#2900) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Csecse, nekem teccik. Aztán majd meglátjuk a teljesitményt.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2902) shteer válasza H_Zozo (#2900) üzenetére


shteer
titán

pofás :C

belső kialakítás? ;)

..szerintem jónak tűnik

(#2903) H_Zozo válasza shteer (#2902) üzenetére


H_Zozo
tag

A lemez alja lépcsős kialakítású a memóriák és a gpu magasságának arányában. Teteje sík, erre szerelve alphacool talp, rajta egyedi tetővel.

___________________________________________________________________________

(#2904) 4tom4nti


4tom4nti
tag

Szevasztok!
Régóta gondolkodom vízhűtés beépítésén és most valószínű az új konfigra jól is jönne vmi csendes installáció;
C 2 Q6600
8800GT
P5k3 Deluxe lap :))
A kérdésem az lenne, hogy milyen blokkokkal lenne érdemes megpróbálni a dolgot és nagyjából mennyi pengőből lehetne kihozni a rendszert?
Gigabyte , Zalman gyáriösszeállításokról olvastam, de az itteni hozzászólások affelé terelnek, hogy e téren is a válogatott cucc a frankó.
Köszi :R

(#2905) shteer válasza 4tom4nti (#2904) üzenetére


shteer
titán

quad megkívánja a jó blokkot, swiftech, enzotech, d-tek ajánlott...
GT-re még nincs forgalomban..
k3-ra 2 chipset, 2 fetblokk - elég a legolcsóbb, nem kell eltúlozni

mire gt-re jönnek blokkok, talán és is tudok megfelelő ajánlattal előrukkolni egész hűtést illetően

szivattyú és csövezés opcionális, ajánom a DDC-t és a 10-es belső mérettel rendelkezőt

Nyugdíjas kollégát keresd ha sürgős ;)

de miért off? teljesen szakmai a kérdésed :)

..szerintem jónak tűnik

(#2906) zekm


zekm
tag

Tud valaki Zolin kívül mx-2 pasztát szerezni és postazni?
Aki igen dobjon egy privit, köszi!

(#2907) Goldye válasza szacsee (#2878) üzenetére


Goldye
aktív tag

Giga p35-ds4-t néztem magamnak. Köszönöm a tanácsokat :R
Elsőkörben nem fogok vízhűtést rakni rá, majd később verem el a pénzem ilyen nemes dolgokra (mindig is fájt a fogam egy vízhűtésrendszerre :) )

A hang annyira nem fontos, tehát ha rákötném egy 3ventis radira a q6600-t, 8800gt-t (vagy ezzel megegyező hőtermelő vkari), és a lap melegedő cuccaira (északi, déli híd, NB,SB) elbírná? Tuningot is szeretnék bele, ha lehet minél nagyobb teljesítményt. Ahogy láttam vzsonak egy elég komoly cuccot 2 vkarival elbírt, nekem ez elég lehetetlennek tűnik (hiszem ha látom :)), najó tudom hogy télleg nade mégis) Jah és a ventik fel lennének rakva a gép tetejére (milyen gépházat tudnátok ajánlani ami a legmegfelelőbb erre a célra?)

Előre is köszönöm a válaszokat! (remélem érthetően írtam le, bár elég fáradt vagyok és mintha a betűk is úgy összemosódnának...)

[ Szerkesztve ]

(#2908) fuzik válasza Goldye (#2907) üzenetére


fuzik
aktív tag

Ha történetesen van aranyfogad, akkor esetleg azzal is lehet fizetni ;] - érdemes lenne utánajárnod - ha meg fáj is, akkor egyszerre két dolgot is el tudsz intézni!!!

Egyébként sem elverés, hanem a globális klímaváltozás hatásainak csökentése érdekében eszközölt befektetés ;) ! Nem is beszélve a milliónyi számítógépventillátor keltette vibráció és zajterhelés környezeti ártalmairól. Pl.: Van egy halott csótány a munkahelyi gépemben - ami léghűtéses.... ....ilyet itthon a vízhűtéses gépemben még soha nem tapasztaltam. Pedig a csótányok állítólag még az atomot is túlélik :U !

Szerk: :Y ....azt hiszem jobb lesz, ha most már tényleg megyek aludni!!

[ Szerkesztve ]

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2909) Goldye válasza fuzik (#2908) üzenetére


Goldye
aktív tag

Ezen már énis elgondolkodtam hogy elmenjek e aludni de még ezt csak megírom :W (legfeljebb hnap röhögök miket írtam) . Szóval ha jól értettem te a passzív rendszerre szavazol? Egy mora2 esetleg elbírná :B ?

(#2910) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Direkt Marketing again :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2911) vedini válasza Nyugdíjas (#2910) üzenetére


vedini
őstag

hogy-hogy eladod. mi lesz helyette ?
szinte inggyé adod ;)

workworkwork...

(#2912) FoBCRaistlin válasza H_Zozo (#2900) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Pofás cucc lesz sztem is. Sok sikert hozzá!

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#2913) FoBCRaistlin válasza Nyugdíjas (#2910) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Nemááá, az XP Bold helyett ezt vettem volna ha előbb adod :O :O

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#2914) fuzik válasza Nyugdíjas (#2910) üzenetére


fuzik
aktív tag

Te is fiam, Bruetooth?!

Goldye: Tuning mellé nem feltétlenül egy passzív rendszer az igazi. Persze attól függ, hogy mit szeretnél behűteni, mekkora tuning, milyen terhelésen üzemel a gép, nyáron hány fok szokott lenni a szobában, stb...... Szóval sok mindentől. Első vízhűtésnek nem feltétlenül egy passzív rendszer ajánlanék, mert kevésbé, vagy legalábbis korlátozottan, tudod kiélvezni a vízhűtés nyújtotta előnyöket.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2915) Joshi válasza Nyugdíjas (#2910) üzenetére


Joshi
titán

Hú, ez milyen jó lenne nekem az X2 5000+ BE-re, de sajnos most nincs rá keret. :( Egyenlőre meglátom mennyire tudja lehűteni a HP Pro, ha gyengus lesz akkor nincs mese lecserélem valami ütősre. :D

(#2916) 4tom4nti


4tom4nti
tag

Na jó reggelt!
Ezt a sok kockát, köztük én is :))
Nyugdíjas kíváncsi lennék, hogy mit dobsz fel helyette a procira... :F
:R

(#2917) Játékos válasza 4tom4nti (#2916) üzenetére


Játékos
addikt

Ezt a sok kockát, köztük én is...

Ebben az esetben mi a kocka definíciója? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2918) 4tom4nti


4tom4nti
tag

Ha már itt jártam, gondoltam felnézek a "házas" topicba és egy kicsit elgondolkodtam azon, hogy lehet, hogy házcserére lenne szükség a vízhűtésemhez?! :F
Raidmax Storm házam van, ami egy általános méret.
Javallott a lecserélése komplett vízhűtés esetén?
Mennyire helyigényes a dolog?
Elnézést, ha egy kicsit off, de fontos sztem... :DDD
:R

(#2919) 4tom4nti válasza Játékos (#2917) üzenetére


4tom4nti
tag

Én úgy tudom a kocka fogalmába azok az emberek tartoznak, akik folyamatosan a gép előtt ülnek... Nem sértésnek szántam, ha valakinek bántja az önbecslését vagy az én fogalomtáram téves, akkor ezer bocsánat... :R

(#2920) Játékos válasza 4tom4nti (#2919) üzenetére


Játékos
addikt

Engem nem sért, csak néhány napja hallottam először ezt a kifejezést, és nem tudtam mire vélni...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2921) shteer válasza 4tom4nti (#2918) üzenetére


shteer
titán

ha elfér egy duplaradi a ház hátulján, tetején akkor felesleges... ahogy a raidmax-et ismerem, a tető pl kiválóan lakalmas 1 duplaradi elhelyezésére - kérdés h akarod-e szabdalni, szabdaltatni

de a hátuljára is simán rögzítheted...

..szerintem jónak tűnik

(#2922) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

:U Reméljük beválik

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2923) 4tom4nti válasza Nyugdíjas (#2922) üzenetére


4tom4nti
tag

És mi a csere indoka? Valamiért nem vált be a régi blokk? :U
Mivel tud többet az Enzotech?

(#2924) shteer válasza 4tom4nti (#2923) üzenetére


shteer
titán

mert megteheti.. :)

..szerintem jónak tűnik

(#2925) Nyugdíjas válasza 4tom4nti (#2923) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

BEvált,sőt ezt most a legkomolyabban mondom, hogy sajnálok tőle megválni.. Az első ilyen cuccom. ÁLtalában nem szoktam túl szentimentális lenni,ha cseréről van szó:D
Csakhát a gyakorlat azt mutatja, hogy az enzo ha minimálisan is,de jobb. Meghát (és itt a marketing áldozata lettem :DDD ) gyönyörű...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2926) WiZARD válasza Nyugdíjas (#2925) üzenetére


WiZARD
addikt

kiváncsi vagyok, hogy mennyit hoz.

énis azon filózok hogy dtek-et eladjam, bár ha csak ennyiért menne el, akkor inkább marad. (de azért ha lesz időm akkor bedobom a 6 éves homemade blokkom, hogy összemérjem fuzionnal rendesen. amikor meglett fuzion, akkor túl sok minden változott, hogy ne lehessen összehasonlítani)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#2927) helkis válasza Nyugdíjas (#2925) üzenetére


helkis
addikt

az nem lehet, hogy a mostani procid polírhiánnyal kűzd, vagyis nem fekszik fel jól a d-tek, és lusta vagy minden procidat felpolírozni hozzá? :D (én pont ebből a szempontból döntöttem úgy, hogy marad a gyári állapot.. mégha egy kicsit domború is..)
ha csak a gyári állapotot vesszük figyelembe a teljesítménynél, akkor szvsz a d-tek jobb.. :DDD az enzo tényleg szebb, sőt már-már nőies :D, ezt a párost akár hívhatnánk úgy is hogy a szépség és a szörnyeteg! ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2928) shteer válasza helkis (#2927) üzenetére


shteer
titán

44°C loadnál csak felfekszik rendesen :))

..szerintem jónak tűnik

(#2929) Nyugdíjas válasza helkis (#2927) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

És ráadásul nem voltam lusta felpolirozni :)
Próbálkozom,aztán meglehet a végén az enzo kerül eladósorba. Gyakorlat megmutatja :))

shteer: most álltam neki próbálgatni mit tud a proc végre. 1,5V körüli feszekkel operálok most. 51fok load ami jelenleg elérhető.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2930) helkis válasza shteer (#2928) üzenetére


helkis
addikt

milyen rendszerben, milyen beállításokkal? :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2931) Játékos


Játékos
addikt

Azt szeretném kérdezni, hogy a DDC-hez vásárolható tetőkön nagyobb (belső) átmérőjű csonkok vannak, mint a gyári? Ha igen, ettől gondolom, nő a teljesítménye, ugyi?! :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2932) dani_golf


dani_golf
tag

Üdv mindenkinek.Kellene egy kis segitség.:akarok venni 1 héten belül egy új gépet és nemtudok dönteni két lehetöség közül mármint ami a hütést illeti.:
1- találtam egy ilyet: http://www.thermaltake.com/product/Chassis/fulltower/armor_lcs/ve2000bws.asp
http://techgage.com/article/thermaltake_armor_lcs_ve2000bws/
Ez a házt veszem mindenképp de ehhez pont adnának egy ilyen komplett vizhütést.Csak az a baj hogy nemtudom elég jó ez a hütés.Meg a másik hogy a gépem az napi 24 órát megy és nemtudom ezek a vízhütések birják e ezt a folytonos járatást?birja e a szivatyú,stb.?Meg tuningolni is szeretném a procimat ami kb egy Core 2 Duo E4500 lenne.Tuti alaplappal és ramokkal,tehát elég nagy tuningok akarok.
2:a másik meg minden ugyanez csak egy sima levegös hütéssel amit a ZALMAN CNPS9700 LED csinálna.Ez eléggé komolyank néz ki.Mit tudtok róla ?
Na ez lenne a kérdésem tehát szerintetek melyik a jobb választás arra hogy a gép tényleg 24 órát megy napi szinten,és melyik jobb hütés a 4500-ös húzására???
Elöre is köszi mindenkinek.Ja amúgy fontos lenne.tsákó

(#2933) Játékos válasza dani_golf (#2932) üzenetére


Játékos
addikt

Egy olyan észérvet sem ismerek, ami IGAZÁN a levegő mellett szól a víz ellenében!
Talán költségesebb, de mindenképpen nagyságrendekkel jobb teljesítményű, pláne, ha tiningolsz is, valamint sokkal csendesebb. (Ha sokat szánsz rá, akkor akár néma is...)
A többit, ha konkrétumok vannak. (Mit szeretnél hűteni, mennyit szánsz rá, mennyire zavar a hangja, mennyi hely áll rendelkezésre,...)
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2934) Joshi válasza dani_golf (#2932) üzenetére


Joshi
titán

Többször elhangzott itt a fórumba, hogy a szettes megoldásoknak az ár/érték aránya nem túl jó. :( Ha komoly vízhűtést akarsz, akkor a Thermaltake felejtős, ha viszont csak tetszik akkor nyugodtan vedd meg ámulni fognak a haverok. :DD
Víz és lég nem összehasonlítható se teljesítményre sem pedig zajra. :( ZALMAN CNPS9700 LED? :F Vannak ennél sokkal komolyabb léghűtők is. :K

(#2935) Nyugdíjas válasza dani_golf (#2932) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jó helyen kérdezed:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2936) R.Zoli válasza Játékos (#2933) üzenetére


R.Zoli
őstag

de mindenképpen nagyságrendekkel jobb teljesítményű, pláne, ha tiningolsz is, valamint sokkal csendesebb. (Ha sokat szánsz rá, akkor akár néma is...)

Ez a szó jelentése: tini csajt húzol?! :D

[ Szerkesztve ]

(#2937) dani_golf


dani_golf
tag

Akkor annyit értek hogy a vízhütés az sokkal jobb.Okés.De nemgond neki az állandó járatás?És akkor melyik lenne ami pl.eléggé elfogadható vízhütés?Na nem 100 e-es,hanem mondjuk 30-40-ért melyik ami jóis és érdemes?

(#2938) szacsee válasza Nyugdíjas (#2935) üzenetére


szacsee
nagyúr

C'mon msn!! :R
Biznisz fater! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2939) Joshi válasza dani_golf (#2937) üzenetére


Joshi
titán

30-40k az kevés ha alkatrészenként rakod össze. :( A jó vízhűtéshez pénz kell, sajnos. :DDD

Ment PÜ! :D

[ Szerkesztve ]

(#2940) Játékos válasza R.Zoli (#2936) üzenetére


Játékos
addikt

:Y B@ssz! Lelepleztél! Mindent letagadok... :DD
Vagy arra fogom, hogy közel van a "u", és a "i" egymáshoz a billentyűzeten. :DDD
:C

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2941) zekm válasza R.Zoli (#2936) üzenetére


zekm
tag

pü!

(#2942) dvdbackuper


dvdbackuper
őstag

Sapphire x1950pro-ra nincs vkinek egy jó kis blokkja eladó...8k-ig?

(#2943) Goldye


Goldye
aktív tag

Egy Nexxxus Extrem III-s radi, és egy lang ddc pro agb elbír
giga p35-ds4 (északi-, déli híd, NB, SB)
q6600
88gt
2 hdd (silenstar dual box)-t amik egymás után vannak kötve? Ezek után mennyire fogom még tudni tuningolni?

(#2944) Játékos válasza dvdbackuper (#2942) üzenetére


Játékos
addikt

:DD
Nekem is volt ugyanilyenem! Tudod, hogy oldottam meg? Tetejét levettem, a rézborda kijön belőle, oda simán befért egy Asetec blokk (Használtan 4k volt) és a gyári hűtő többi részét rajtahagytam.
Betegre tuningoltam, és sosem volt baja. (Na jó, amikor rácsöppent a prociblokkból a víz... :B )
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2945) dvdbackuper válasza Játékos (#2944) üzenetére


dvdbackuper
őstag

ahha, pont van itthon egy asetek NB blokkom...az rámegy, ugye? holnap kiprószálom...thnx az ötletet...

(#2946) Játékos válasza dvdbackuper (#2945) üzenetére


Játékos
addikt

Az a legolcsóbb megoldás... :K :C

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2947) dvdbackuper válasza Játékos (#2946) üzenetére


dvdbackuper
őstag

a blokkot hogy rögzítetted a kerethez? :B

(#2948) Játékos válasza dvdbackuper (#2947) üzenetére


Játékos
addikt

Blokkot a kerethez? Sehogy! A blokkot a GPU-ra szorítottam.
Nem tudom, hogy értelek-e... :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2949) dvdbackuper válasza Játékos (#2948) üzenetére


dvdbackuper
őstag

jaajjj...sorry...értem...még nem kaptam széjjel, nem tom milyen belülről a cucc...de sikerült hozzájutnom egy ilyenhez...zsír új, megér 8k-t?

(#2950) Játékos válasza dvdbackuper (#2949) üzenetére


Játékos
addikt

Még nem használtam ilyet, de sztem annyit megér. :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.