Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) madve válasza #72042496 (#3295) üzenetére


madve
tag

Aha értem. Végül is logikusan végiggondolva igazad van.

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#3302) Játékos válasza szacsee (#3299) üzenetére


Játékos
addikt

Még most sem egyről beszélünk!
Nem arról van szó, hogy x ideig járatjuk a rendszert, és nem melegszik fel a víz! Hanem abból indult, hogy milyen sorrendet érdemes építeni, tehát amiről szó van: ha pl. először kapja a proci a radiból visszatérő 25 °C-os vizet, arról nem 40 °C-os fog továbbmenni, tehát alig melegít rajta, ergo majdcsak mindegy egy átlagos rendszernél a bekötés sorrendje.
Jobban nem tudom előadni.
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#3303) madve válasza szacsee (#3294) üzenetére


madve
tag

Ez a plussz egy Radi dolog mennyire jó? Nem visz felesleges ellenállást a rendszerbe egy plussz radi? Hatékonyság szempontából, ha visszahűti a processzorról leérkező vizet pár fokkal és azt vezetem a Videokártyára biztosan jobb lesz. De a megnövekedett rendszerellenálláson (plussz 1 radi) nem bukik el a lehűtött víz. Mondjuk én úgy gondolom, hogy max. többet kell a pumpának dolgoznia. Tehát megéri a plussz egy radi vagy sem?

[ Szerkesztve ]

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#3304) helkis válasza madve (#3300) üzenetére


helkis
addikt

aham! egyelőre nekem is csak a CPU van hűtve, így 20-25 fokot nyertem a vízzel a léghez képest, az exvga-d, pedig nem annyira meleg, mint az enyém.. :B (azért lehet hogy teszek rá valami blokkot, amig beérnek idehaza az új vga-k.. :DDD)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3305) madve válasza helkis (#3304) üzenetére


madve
tag

Ja 8800GT-re vársz? Azért érdemes a 7900GT-re vizet rakni. Aztán szénné lehet húzni... :D

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#3306) helkis válasza madve (#3305) üzenetére


helkis
addikt

ja kaptam egy kihagyhatatlannak tűnő ajánlatot, de még nem jött meg a kari, a 7900gt-n a vmod már megvolt 1.55v - 680/880-ig stabil, csak a 80fok nem tetszett.. :D
most csak 1.5v.ot kap ill 650/850-en megyeget, így csak 70fok max. ;)
van egy Tody féle nb-blokkom az rámegy, csak 10mm belsőátmérős könyökcsatit nem kapni a naprendszerben.. :(

juteszembe. ebből a blokkból 2db-om van az egyiket lehet vinni, ha kell valakinek, még nem volt beépítve sehova, átmenőcsavarokkal, alátéttel, 5k csatik nélkül, csati 10mm-es belsőátmérős lenne hozzá, 2db 600huf szintén nem voltak még rendszerben, O-gyürüvel, egyben 5500.- íme:
NB-blokk a képen nem a 10mm-es csatival van szerelve a blokk.. jobb oldali csati

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3307) Goldye válasza H_Zozo (#3291) üzenetére


Goldye
aktív tag

Szvsz ha minden egyes blokkra külön adod a vizet, tehát akár 4 felé szétágazik a rendszer jobban fog hűteni. Így ugye mindegyik hideget kap, legalábbis a már lehűtöttet. Vkinek akinek van rá lehetősége ki kéne hogy próbálja :). A probléma itt csak a pumpával van, de sztem még eztis bőven elbírja pl. egy laing ddc.

[ Szerkesztve ]

(#3308) madve válasza Goldye (#3307) üzenetére


madve
tag

Ez ugye a párhuzamos rendszer. Tehát nem egymáson folynak át a vizek... :DDD Tényleg jó lenne ha valaki kipróbálná, hogy van-e egyáltalán értelme. (vagy egyáltalán érdemes?) Bár szerintem a szivattyú jól megizzadna.

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#3309) #56573440 válasza Goldye (#3307) üzenetére


#56573440
törölt tag

párhuzamosításnak hívják, és páran használnak ilyen rendszert itt a topikban. rzoli tuti, de mintha más is említette volna. egyik kollégám is ilyet épít.

[ Szerkesztve ]

(#3310) H_Zozo válasza madve (#3308) üzenetére


H_Zozo
tag

Na én pont nem eerről beszélek.
A párhuzamosítás az, amikor elindulok a pumpától, ott kettéágaztatom (vagy két pumpát használok) és két külön kört csinálok, és a radiátorba újra egyesítem.
De itt pont nem arról van szó.
Hanem hogy elindulok pl: tartály-pumpa-hdd-cpu-radiátor1-gpu-nb-fet-radiátor2-tartály.
Tehát kétszer hűtöm le egy kör alatt a vizet, és nem már a melegített vizet viszem az összes alkatrészer.
Én még arra lennék kiváncsi, ha bekötnénk egy egy hőmérőt minden alkatrész után, akkor mit mutatnának, mert szerintem nem egyformát.

___________________________________________________________________________

(#3311) H_Zozo


H_Zozo
tag

Mert az megint más, hogy elindulok a pumpától, és szétagaztatom mondjuk 4 felé cpu, gpu, fet, nb, és utánna a radi előtt újra összeágaztatom, mert ugye ez párhuzamos, de semmi értelme ha minden ágba beleteszel egy radiátort, akkor jobb, ha a végén egy nagy. tt viszont mindig minden körbe azonos a vizhőmérséklet.

___________________________________________________________________________

(#3312) H_Zozo válasza H_Zozo (#3311) üzenetére


H_Zozo
tag

Bocs hoyg néha kimaradnak betűk, meg több van, eg felcserélve, de a bal kezem még nem úgy működik mint kéne.

___________________________________________________________________________

(#3313) madve válasza H_Zozo (#3310) üzenetére


madve
tag

Értem én mit mondasz. Mondjuk jól hangzik ez a két radis megoldás. A párhuzamos rendszereknél viszont az elágazások pl. 4 felé elég körülményes lehet. és persze az újraegyesítés is. Mondjuk mi forgalmazunk ilyen vizes-levegős cuccokat,de nem vagyok ott a témában annyira, hogy hogy lehet ezt megoldani...

[ Szerkesztve ]

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#3314) H_Zozo válasza madve (#3313) üzenetére


H_Zozo
tag

A legegyszerűbb egy olyan tömböt gyártatni, ami keresztül van fúrava , a két végébe egy egy záró dugó. az egyik oldalra fúrni egy bemenetet, a másikra meg 4 kimenetet.

___________________________________________________________________________

(#3315) madve válasza H_Zozo (#3314) üzenetére


madve
tag

Aha. Sufnituning... :DDD De tényleg jó ötlet...

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#3316) H_Zozo válasza madve (#3315) üzenetére


H_Zozo
tag

vehetsz is ilyen tömböt ha szeretnél, csak azon sok lyuk van minden fele, és annyit dugózol le meg hagysz szabadon amennyit akarsz. Bármelyik pneumatika boltba van ilyen, csak ezek általában aluminiumok :(

___________________________________________________________________________

(#3317) rii


rii
nagyúr

túlméretes radit hogy lehet rögzíteni a géphez?

valami esztétikus megoldás érdekelne.

ugye nem 4 fémlap, meg nyolc furat?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3318) tsar válasza H_Zozo (#3310) üzenetére


tsar
aktív tag

Szerintem nem érdemes ilyen rendszert túlbonyolítani párhuzamosítással.
Nehéz megoldani azt hogy minden ágban egyforma legyen az áramlás Ha elrontol valami lehet hogy valamelyik ágban alig fog folyni a víz és túlmelegszik, volt már aki így járt.
Ha jól van megtervezve a rendszer és megfelelő a víz áramlási sebessége a leghidegebb és a legmelegebb vízhőmérséklet közötti különbség 2 fok alatt van.[link]

(#3319) H_Zozo válasza tsar (#3318) üzenetére


H_Zozo
tag

Én még mindig mondom, hogy nem párhuzamosításról beszélek, hanem abszolút soros rendszerről, csak egy körön belül kétszer hűteném a vizet.

___________________________________________________________________________

(#3320) plömplöm válasza H_Zozo (#3319) üzenetére


plömplöm
őstag

én egy körön belül háromszor hűtöm a vizet, na ezt add össze :)
annyi cső van a gépben, hogy alig férek a belsejéhez...

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3321) tsar válasza H_Zozo (#3319) üzenetére


tsar
aktív tag

Bocs elnéztem :R
A plussz hűtő, plussz ellenállás így csökken a vízmennyiség és lehet hogy nem érsz el kisebb hőfokot. De ezt meg kellenne mérni mivel elég sokmindentől függ.

(#3322) Samanbacsii válasza plömplöm (#3320) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Erről lehetne kép? :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#3323) H_Zozo válasza tsar (#3321) üzenetére


H_Zozo
tag

Lehet, de ha meg lesz mind a két radi, akkor ki fogom próbálni.
Legfeljebb sorba kötöm a végén a kettőt, azzal biztos nem csinálok rosszat.

___________________________________________________________________________

(#3324) Goldye válasza madve (#3313) üzenetére


Goldye
aktív tag

egy ketté ágazó elosztóba dugsz még 2-t az össz. 4 :)

(#3325) madve válasza Goldye (#3324) üzenetére


madve
tag

Csak mondjuk, azok eléggé leszűkítik a keresztmetszetet. Tehát nem lesz olyan áramlás. Persze közben elővettem egy katalógust és nézem, hogy van olyan is amelyik belül nagyobb furatos. Sőt láttam olyat is ami 4 felé oszt. Igaz ez levegős cucc. De biztos víz is elmegy benne. Bár az előbb felvett dolog még aggaszt, hogy minden ágban egyforma áramlást kellene biztosítani. Asszem maradok a soros rendszernél. Ahogy H_Zozo javasolta.

[ Szerkesztve ]

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#3326) ImpersonatoR

Valakinek van tapasztalat már valamelyikről ?

[link]

[link]

-90.000 Ft

-79.000 Ft

Vagy parasztvakítás és ennyi pénzért sokkal jobbra megcsinálja valami maszek egyénileg a gépemre szabva akár? Azért tűnik szimpatikusnak mert készre van szerelve egybe van és még valahogy ki is néz. Csak megrendelem és én is be tudom szerelni / üzemelni nem kell hetekig várnom pl.

(#3327) H_Zozo válasza ImpersonatoR (#3326) üzenetére


H_Zozo
tag

Hát ezekbe még jó sok minden kell, hogy teljesen vizhűtötte rendszert kapjál.
Meg nem is ér annyit szerintem, de lehet csak azért mert én az egyedi dolgok híve vagyok.
Ez az én nagy bajom, sosem jó nekem úgy semmi, amit boltba bárki megvehet :)

___________________________________________________________________________

(#3328) #72042496 válasza Játékos (#3297) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jaja, erre gondoltam!

Közben esztétikusabb szintre hoztam a szigetelést: a szélére kétoldalas ragasztószalagot húztam, majd leborítottam fekete pamutanyaggal. A peremre szigetelőszalag, így tényleg egész korrektül néz ki. (IKEA & TESCO rúlz! :D)
Nem tökéletes, de már tűrésen belüli. Fekete, mint a gép maga, s nem látszanak a huplik. :)

A szigetelőszalag az egyik szakaszon egy nap után csúnyán lejött, valószínű nagyon megnyújtottam, mikor felraktam. Ezt megigazítottam, remélem egyben marad a konstrukció. Örülnék neki. :)
Mindenesetre a koncepció életképes.

[ Szerkesztve ]

(#3329) tsar válasza H_Zozo (#3323) üzenetére


tsar
aktív tag

Ha már sorba kötöd akkor már inkább a blokkok közé tedd be a második radiátort.
Közben gondolkoztam egy kicsit és rájöttem hogy mivel a rádiátoroknak általában azért nem túl nagy az ellenállása, valószínűbb hogy csak nyersz a plussz radiátorral. :)

(#3330) nyunyu válasza rii (#3317) üzenetére


nyunyu
félisten

Kifurod 4 helyen a hazat, ahogy a radin vannak a lyukak, onnantol meg szabvany menetes csavar+anyjaval rogzited a radiatort, ahova szeretned.
Hogy a nehez radi (pl. Mora2) ne tepje ki a csavar fejet/anyjat a vekony lemezbol, fakotesu alatet kell alaja, ugy joval nagyobb feluleten oszlik el a termetes radi sulya.
Femkotesu alatet nem jo, mivel az sokkal kisebb feluletu, mint a fakotesu.

Legalabbis en igy mutottem ra a Mora2-ot a Casetek oldalara, M4-es csavarokkal+anyaval+alatettel.

Terveim kozott van, hogy lecserelem a csavarokat par centivel hosszabbakra, aztan gumi ajtotamaszokat hasznalok tavtartonak, plusz beepitek par halk ventit a a radi alatt felszabadult helyre a haz oldalaba, mivel a Mora2 megfelelo levegokergetes nelkul nem sokat er.
Persze kerdes, hogy a haz kibirja-e borulas nelkul, hogy 2 centivel kijjebb lesz a radi :F

Ha meg nem tetszik, hogy a natur femszinu alatet elut a haztol, meg mindig lefestheted feketere. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3331) nyunyu


nyunyu
félisten

Nem tudjatok, hogy lehet S775 lefogatasra hasznalhato acellapot+csavarokat gyartatni/kapni?

Meglevo S939-es Nexxos XP Bold blokkomat szeretnem rafogatni az uj alaplapomra, de egyszeruen keptelenseg itthon beszerezni a gyari S775 plexit hozza, uj blokk meg egy vagyon lenne...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3332) Goldye válasza nyunyu (#3330) üzenetére


Goldye
aktív tag

Rakj ellensúlyt a másik oldalába hogy ne dőljön el ;) Sok szerencsét a farigcsáláshoz :)

(#3333) Balux


Balux
tag

Eleget pancsiztam, megválok a vízhűtésemtől és átpártolok az passzív ellenséghez ;]

CPU, NB, VGA, HDD, Flowmeter, Laing DDC...

Boccs az offért, nézzetek be

[ Szerkesztve ]

(#3334) rii válasza nyunyu (#3330) üzenetére


rii
nagyúr

sajna asszem nemtom még így sem felcsavarozni, mert a radi gép felőli oldalán nincs felület, ahová furatot tehetnék. ez valami régi kamion radi lehetett.

szerencsére nálam nincs dőlésveszély, .... 20 kg a ház

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3335) Reset Elek


Reset Elek
aktív tag

A víz fajhője c=4200 J/kg.
A felvett hő : Q'=c*m'*dT, ebből dT=Q'/c/m', ahol Q' az adott komponens fűtőteljesítménye.

60 l/óra esetén (ami elég gyönge vízáram) percenként 1 liter víz folyik át egy blokkon. Az másodpercenként m'=1/60 kiló víz. Ezt egy 70 wattos procira ráeresztve pont 1 fokot nő a kilépő víz hőmérséklete.

A párhuzamos rendszerrel meg az a baj, hogy irtó nehéz rendesen megtervezni. Kettő vagy több részre kell osztani a térfogatáramot, és a víz mindig arra szeret menni, amerre kisebb az ellenállás. Na ez az, amit senki, de senki az ég világon nem fog tudni ránézésre megmondani. Ezért van az. hogy ha valaki csak úgy nekiesik párhuzamosítani a cuccait, tuti, hogy nem fog egyenlő vízmennyiség jutni az ágakba, ergo többet veszt, mint nyer.

Ha egy soros rendszerben 4 l/min a térfogatáram, akkor ezt mondjuk 4 felé párhuzamosítva valamivel több, mint 1 l/min lesz, ami hogyismondjam, eléggé lerontja a hűtési teljesítményt. Hogy ha hozzá vesszük, hogy valaki mellényúl, és nem lesz egyenlő a vízáram, akkor méginkább bukó a párhuzamosítás.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#3336) UnConnecteD


UnConnecteD
senior tag

[link]

pumpa - vga - chipset - mosfet1 - mosfet2 - cpu - hdd - radi sorosan.

10/8 , 11/8 csovek, megis jo a homerseklet. nem ertem mit kell varialni parhuzamos kotessel meg nagy atmeroju csovel :U

[ Szerkesztve ]

(#3337) Nyugdíjas válasza #56573440 (#3309) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én is többek közt,és természetesen jóval hatékonyabb:)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3338) Nyugdíjas válasza #56573440 (#3309) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

2x ment sorry :B

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3339) Nyugdíjas válasza Reset Elek (#3335) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Bár ez az áramlás dolog engem is aggaszt kissé. De szerencsére már itt pihen a polcon két elég jó áramlásmérő. Majd megmutatják jól gondoltam-e a dolgokat. Bár azt is hozzátenném, hogy nekem gyakorlatilag 0 ellenállású blokkokból van összeválogatva a rendszer. Persze a viz a "gyakorlatilag 0"-ból is megtalálja amerre könyebb neki menni :)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3340) Goldye


Goldye
aktív tag

Felvázolnám mostani elképzelésem. Tehát pumpa-cpu-északi híd-nb-sb-1 ventis radi-gpu-déli híd-2 ventis radi. Azért kéne ez a megoldás, mert 3-s radi nem fér el a házban ami lenne. Nagy hülyeség így csinálni?

(#3341) #56573440 válasza Goldye (#3340) üzenetére


#56573440
törölt tag

nekem így néz ki: tartály pumpa proci nb (680i) dualradi gtx sb dualradi tartály. hogy jelent e valami előnyt nem tudom, más sorrendben nem kötöttem még be, de nekem bevált

(#3342) Balux válasza Reset Elek (#3335) üzenetére


Balux
tag

ugyhogy vegyetek tőlem flowmetert és mérjétek ki a vízáramot egyes ágakban!!! :DDD
linke picit fejjebb

(#3343) plömplöm válasza Samanbacsii (#3322) üzenetére


plömplöm
őstag

ennyi időm volt erre, szorri... 1.; 2.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3344) H_Zozo válasza Balux (#3342) üzenetére


H_Zozo
tag

Az a baj, hogy az a flow meter valószínűleg nem valós jelet ad, mivel úgy tudom, az alaplap egy bizonyos fordulatszám alatt nem képes mérni. Ezért valami többszörözőt szoktak beleépíteni, hogy biztos meglegyen a minimális fordulat.
De javítsatok ki, ha rosszul tudom.
Egyébként milyen fordulatot mutatott neked?

___________________________________________________________________________

(#3345) nyunyu válasza H_Zozo (#3344) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem csak az a problema, hanem a flowmeter felepitese is.
Mivel van benne egy tucsapagy, annak a surlodasa eleg jelentos tenyezo, hiszen akadalyozza a turbina forgasat.

Ipari aramlasmerok kimenete nagyon alacsony tartomanyban egyaltalan nem linearis, joval kevesebb jelet kuldenek literenkent, mint rendesen.
Ha epphogy megnyitod a sorcsapot, akkor az olcso atfolyasmerok nem is mernek, mert nem porog a turbina.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3346) tsar válasza rii (#3264) üzenetére


tsar
aktív tag

Itt van az a csatlakozó amilyet keresel:[link]
Van Budapesten és Kecskeméten is cég aki forgalmaz ilyen termékeket.

(#3347) Reset Elek válasza Nyugdíjas (#3339) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Az a gyakorlatilag nulla gyakorlatilag bármennyi lehet.
R-Zoli is ebbe a hibába esett bele, hogy ő már azt hitte magáról, elég ha ránéz egy blokkra és mindent tud.
Meg amit te is mondtál, hogy a gyakorlatilag nulla minden blokknál gyakorlatilag mindig máshogy nulla :DDD

De azért érdekelne, hogy is néz ki az a blokk.
Még jobb, ha valami nagy felbontású kép is van róla.
S milyen csatlakozókat használsz hozzá?

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#3348) nyunyu válasza nyunyu (#3331) üzenetére


nyunyu
félisten

Valami ilyesmi kene:

Aztan bemegyek az elso csavarboltba, es veszek 4x40-es csavart, meg M4 szarnyasanyat.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3349) shteer válasza nyunyu (#3348) üzenetére


shteer
titán

acéllapot fémboltban, de így megmunkáltatni nem egyszerű

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#3350) Nyugdíjas válasza Reset Elek (#3347) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Épp tegnap este raktam össze a cuccot az új lapra. Egyébként is akartam berakni képeket. Annak meg külön örülnék,ha te is megnéznéd. Szivesen veszek minden tanácsot,javaslatot...
Hamarosan dobok akkor fel képeket,csak még teelpitgetem szegénykét,épp a drivereket bogarászom..:)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.