Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) Nyugdíjas válasza P00By (#2400) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szintén ez a helyzet nálam is:) Tényleg elég allergiás vagyok a hanghatásokra,de ez előtt a táp előtt le a kalappal.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2402) R.Zoli válasza Nyugdíjas (#2399) üzenetére


R.Zoli
őstag

Rosszul emléxel :) Nálam a blokk fogja vissza a tuningot :) Illetve az ,hogy nincs backplate ami miatt 10 fokkal több a hőmérséklet mint kellene :) Még 3700-on 1,44 volton is stabil volt ezzel a táppal a Quad...Az már másik kérdés ,hogy nincs kedvem 10K-t fizetni a villanyszámlára ezért nem megy ennyin a proci :)

(#2403) Nyugdíjas válasza R.Zoli (#2402) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

:R Öreg vagyok már,nem valami jó a memóriám...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2404) R.Zoli válasza Nyugdíjas (#2403) üzenetére


R.Zoli
őstag

Majd ha legközelebb jössz írok fel neked Cavinton-t ,csak nehogy elfelejts szólni is ,hogy mit írjak fel neked :D

(#2405) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Nos, mégegy iq kérdés: Ha a leeresztett rendszerbe levegőt fújok, hogy az esetleg bentmaradt víz még kijöjjön, károsodhat a pumpa? :B

(#2406) shteer válasza G.I.JOE (#2405) üzenetére


shteer
titán

tüdőfüggő :DDD de nem ;)

..szerintem jónak tűnik

(#2408) vedini válasza Joshi (#2407) üzenetére


vedini
őstag

ejj, örülönk neki, megérdemli :R

8800GT-re elég a gpu blokk, a ramok kibírják passzívan nem?
mosfet-je is kibírja passzívan?

workworkwork...

(#2409) shteer válasza vedini (#2408) üzenetére


shteer
titán

jó kérdés... a feszstabok biztosan izzanak aktív használat alatt :( minimum borda kell rá, de akkor is kell a légmozgás

Talma rulz, nagy meccs volt :C

..szerintem jónak tűnik

(#2410) Joshi válasza vedini (#2408) üzenetére


Joshi
titán

S.Ferit pont most faggatom privibe a 8800GT-vel kapcsolatban, mivel ő most vett egyet. :D

(#2411) Nyugdíjas válasza Joshi (#2410) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Akkor ne titkold...

Meg arra lennék amjd kíváncsi,hogy a 7900-re való full cover blokkok télleg jók-e rá 100%-oasn,vagy milyen átalakítás szükséges. Nem találgatásokra meg szerintemekre gondolok:) Hanem hogy valakinek van-e már konkrét infoja,esetleg né adj Isten tapasztalata...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2412) Joshi válasza Nyugdíjas (#2411) üzenetére


Joshi
titán

Vízhűtéssel kapcsolatosan biztosan kevés tapasztalat van még, de nemsokára lesz több infó. :K

(#2413) topyjo


topyjo
aktív tag

Hali
Tippeket szeretnék vízforgató ügyben. Melyik az igazán csendes?

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#2414) bim válasza topyjo (#2413) üzenetére


bim
veterán

laing-eheim.(szerintem) nekem mindkettő van és nem hangos egyik sem..

(#2415) topyjo


topyjo
aktív tag

Köszi!
Akkor lehet hogy nem jó bizniszt csináltam, mert rendeltem egy Hidor L20-at. Más fórumokon nagyon dicsérték.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#2416) vedini válasza topyjo (#2415) üzenetére


vedini
őstag

hát én is hydorral kezdtem, ha kezdő vizes vagy akkor lehet jó választás, főleg ha olcsón szerzed

workworkwork...

(#2417) hossszú válasza topyjo (#2415) üzenetére


hossszú
őstag

Nekem is volt Hydor L20-am, nagyon jó és olcsó kis pumpa , kezdésnek jó!
Az Laing és az Eheim teljesen más kategória persze árban is

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#2418) vedini


vedini
őstag

shteer
Joshi

mindenesetre víz bizotsan kelleni fog a 8800GT-re, mert a gyári hűtő terhelés alatt állítólag iszonyatos, egyébként is háklis vagyok még a legkisebb zajra is :)

workworkwork...

(#2419) #72042496 válasza Nyugdíjas (#2403) üzenetére


#72042496
törölt tag

Cseréld le DDR3-asra! ;] :D

A 8800GT-vel kompatibilis a Heatkiller GPU X2? Pusztán az érdeklődés végett...

(#2420) shteer válasza #72042496 (#2419) üzenetére


shteer
titán

nem teljesen: a gpublokk a "memócsápokkal" tökéletesen illeszkedik a karira, a mag körüli 4 lyuk is egyezik DE a memóhűtő leszorítójának nem ugyanott vannak a furatai, valamint a kiegészítő fetblokk sem jó rá önmagában

szerk: vedini: tudtam én... ;]:DDD

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#2421) Bivaly válasza #72042496 (#2419) üzenetére


Bivaly
tag

Nem.

Shteer: A HK GPU-X-eké igen, de a HK GPU-X2-ké nem!

[ Szerkesztve ]

Life begins at 140!

(#2422) shteer válasza Bivaly (#2421) üzenetére


shteer
titán

jááááááááj, csúúúúnyán benéztem, sorry. megyek is vízszintbe :DDD

:R:R

..szerintem jónak tűnik

(#2423) Nyugdíjas válasza shteer (#2420) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Akkor télleg csak egy kis fúrás-faragás,és jó lesz az rá:D
Balika: :DDD

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2424) rii válasza R.Zoli (#2404) üzenetére


rii
nagyúr

szia!

1. tudnál valamit mondani a 400 FSP zen-ről?
miért kellett 400-as, a 300 nem volt elég?

én most vagyok tápsávárlás előtt... és nagyon megoszlanak itt a vélemények a PH!, hogy elég-e a 300-as FSP ZEN az én konfigomhoz. ;-(
(5 HDD+Lainf D5 pumpa ami extrémebb lenne)

2. a Laing D5-38/700 N VARIO pumpa az tud menni belső táoegységrl igaz? (8-24V) (Max: 37W)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2425) banderasz77


banderasz77
addikt

Huhh! Gyerekek, milyen radit szereztem. Klímatechnikai radiátor, amit a kültéri egységekben használnak. 75*50cm-es dupla körös, full rézcső+alu lamellák. Na ha ez nem hűti be passzívan a cuccost, akkor semmi. :B

(#2426) Játékos válasza banderasz77 (#2425) üzenetére


Játékos
addikt

Szia!
Lamellatáv? Milyen vastag a radi? :U
Nekem home made van, 50x60x10 cm, ez még elbírna egy ilyen gépet, mint az enyém!
Ja, a lamellák 1mm-es alu, és centinként 1 (!) db. van belőle! :DDD
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2427) yakuza.tora válasza banderasz77 (#2425) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Honnan? Mennyi volt? Képek!!! ;)

Alléz Olympique de Marseille!

(#2428) banderasz77 válasza yakuza.tora (#2427) üzenetére


banderasz77
addikt

Klímás ismerős hozta, ingyen, képeket fogalmam sincs, hogyan tudok feltenni. Ha megírja valaki, szívesen. Vastagság 45mm, rézcső átmérő úgy 9/7 mm-es. Lamellatávolság úgy 4 mm vastagsága sztem 0,3-0,5mm.

[ Szerkesztve ]

(#2429) yakuza.tora válasza banderasz77 (#2428) üzenetére


yakuza.tora
addikt

kepfeltoltes.hu.
Addig is az e-mail címemre nagy köszönettel... :R :R :R

Alléz Olympique de Marseille!

(#2430) dvdbackuper


dvdbackuper
őstag

hy emberek. kis help kellene: megdeglett az asetek pumpám penelja, most egy AC 12 voltos tápról megy, de bazi hangos...hogy lehetne a fordulatszámát csökkenteni? ezáltal halkabb is lenne...vmi ötlet?

(#2431) banderasz77 válasza yakuza.tora (#2429) üzenetére


banderasz77
addikt

Hi!

Na remélem sikerülni fog. A méret szemléltetéséhez mellette van egy benzines fűnyíró! :C

http://kepfeltoltes.hu/view/071106/DSC00017_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/071106/DSC00018_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#2432) banderasz77 válasza topyjo (#2415) üzenetére


banderasz77
addikt

Mennyiért jön neked az L20-as?

[ Szerkesztve ]

(#2433) Játékos válasza banderasz77 (#2431) üzenetére


Játékos
addikt

Szép darab! :D
Reméljük tőle a legjobbakat, majd számolj be róla!
Ezenkívül írok PÜ-t...
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2434) Joshi válasza banderasz77 (#2431) üzenetére


Joshi
titán

Komoly radi, de mint az enyémmel is az vele a probléma, hogy sűrű a lamellái így passzív használatra nem igazán alkalmas. A méreténél fogva órákig is képes 100%-os terhelés mellett passzívan működni, de egyre csak melegszik benne a folyadék és egyszer csak restart. :U Ha csak egy kis enyhe szellő éri már nincs vele gond. Az én radim 45x35x4cm és már tapasztaltam az előbbieket, mondjuk a te radid már nagyon nagy arra már lehet hogy más törvények vonatkoznak. :D

(#2435) Játékos válasza Joshi (#2434) üzenetére


Játékos
addikt

Egyetértek!
Alapvetően nem passzív :( radi, de a méretéből adódóan hátha... :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2436) banderasz77 válasza Játékos (#2435) üzenetére


banderasz77
addikt

Akkor helyesen.

radi1

(#2437) banderasz77


banderasz77
addikt

Egyébként a lamellasűrűségen tudok változtatni, mert a végeken a hajlított oldalán le lehet egyesével húzgálni őket, ha akarom.

(#2438) Játékos válasza banderasz77 (#2436) üzenetére


Játékos
addikt

:C
Ügyesen linkelsz képet! :R
Le lehet húzgálni a lamellákat? :Y

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2439) Joshi válasza banderasz77 (#2437) üzenetére


Joshi
titán

"...lehet egyesével húzgálni őket, ha akarom."
Az nem biztos, hogy egészséges, mert a cső és a lemez közötti hőátadás kisebb a laza illesztés miatt. Persze azt te érzed, hogy mennyire hátrány ez. :U

(#2440) Játékos válasza Joshi (#2439) üzenetére


Játékos
addikt

Szerintem mindenképpen tesztelje le ebben a formában, mielőtt huzigálni kezdi :DD .
Be kell fűteni a szobában vagy 30 fokra (nyarat szimulálni), és ha úgy bírja a radi, akkor ne bántsa... :K
Várjuk szeretettel... :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2441) banderasz77 válasza Játékos (#2440) üzenetére


banderasz77
addikt

Nagyom szorosan vannak a lamellák, de be vannak perforálva. Csak a csavarhúzóval meg kell őket bökni és már jönnek is le szépen sorban. Ha esetleg nem bírná, ma kaptam egy kisebb körtős ventit is, aminek szinte semmi hangja sincs, átmérője pedig 20 cm.

(#2442) old gray


old gray
addikt

Sziasztok!

Elég összetett kérdésem lenne, vízhűtés-témában abszolút kezdő vagyok.

Egy komplett, de a lehető legolcsóbb vízhűtő-rendszeren gondolkozom. A kérdésem az az, hogy milyen részekből, kb. mennyiért és hol tudnám a legolcsóbban megrendelni.

Amihez kellene:

- s939 X2-es proci, tuningolva (AM2--höz is paszoljon, mert váltani akarok majd a
közeljövőben)
- chipset hűtés (az ABIt AN8 32 lapom passzív, OTES hőcsöves hűtése egy kalap sz@r)
- VGA hűtés: na ez jó kérdés... elég gyakran váltok vga-kat, jelenleg egy kazán-jellegű
X1900XT-m van, de hamarosan 8800-as szériára váltok. A FET-eket is hűteni kellene...
Van egyáltalán univerzális vga-hűtő blokk.

Mit tudnátok ajánlani :F

:R

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#2443) Játékos válasza banderasz77 (#2441) üzenetére


Játékos
addikt

Aggyá'nekkiii :DDD
Egyébként mi az a "körtős"? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2444) banderasz77 válasza Játékos (#2443) üzenetére


banderasz77
addikt

Olyan, mint az autóhűtő venti, van egy műanyag háza, ami befogja az egész hűtőt, de a venti egy kicsit kisebb a közepén.

(#2445) Játékos válasza banderasz77 (#2444) üzenetére


Játékos
addikt

Áháá! :B
Már értem, mindegy, aggyá'neki! :DDD
:C :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2446) Joshi válasza Játékos (#2443) üzenetére


Joshi
titán

Bocsesz félre ment. :B

[ Szerkesztve ]

(#2447) Joshi válasza old gray (#2442) üzenetére


Joshi
titán

Ment PÜ! :D

(#2448) M_zolee


M_zolee
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy vízhűtő rendszert a gépembe, de nem tudom, hogy milyet lenne érdemes.
Nézegettem a Thermaltake Bigwater 745-öt is, de állítólag annak gyengusz a pumpája. :F
Én valami tartós, erős és egyben csöndes szivattyút szeretnék. Minimum 2 de inkább 3 ventis radit vennék, 12cm-es nagyon halk ventivel. Csak nem tudom, hogy honnan és mit kellene vennem.
Ti milyen rendszert állítanátok össze max 50ezerből?

(#2449) Joshi válasza old gray (#2442) üzenetére


Joshi
titán

Mivel hasonló konfigom van mint neked, leírom a vízhűtésem összetevőit:
Proci blokk: Alphacool HP Pro 754/939/AM2 ez volt a legolcsóbb, ha komolyabb procira kell hűtő, akkor jobban ki kell nyitni a pénztárcádat.
Chipset NB blokk: Alphacool NBX-A egyik legolcsóbb, de ez alaplapfüggő is. Nézz utána hogy neked mi menne rá.
GPU+Mosfet: PÜ-be elküldtem és ajánlom figyelmedbe, mert eladó vga csere miatt. :D
Kiegyenlítő tartály: Noise Isolator AGB nagyon jó.
Szivattyú: Hydor Seltz L20 II olcsó és kezdetnek tökéletes.
Tartály: PH apróhírdetésen vásárolt klíma radi 45x35x4cm rézcső, alu lamellákkal a gép oldalához csavarozva. Király! :C
Cső és csatlakozó: 1/4" 10/8 gyorscsatis. Pneumatika boltba vettem.

Egyenlőre ennyi, ha kérdésed van írj.

;)

Képek a gépemről: [link], [link], [link] :C

[ Szerkesztve ]

(#2450) vedini válasza Joshi (#2449) üzenetére


vedini
őstag

van benne cső rendesen :D
kicsit mintha túl lenne bonyolítva, vagy arra a fél fokra gyúrsz amit a tartályod lead?

workworkwork...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.