Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) dchard


dchard
veterán

Most tervezek venni egy jó kis 500x500-as álló Dunaferr acél lap radiátort, és ezzel szeretném leváltani régi autóhútő radiátromat, ezzel kapcsolatban merültek fel bennem kérdések:

1. Ha a blokkok vörösérz, a radiátor meg acél, nem eszik meg egymást? (értsd: ha 10+ év alatt eszik meg egymást, nem érdekel).

2. Ha esetleg ott ahol veszem nem találok rá átalakítót, hol találhatok átalakítókat, amire a gumi csöveket rá tudm dugni?
Kéne egy 12mm-es belső átmérőjű és egy 8mm-es belső átmérőjű csőhöz való. Ha minden igaz a radiátor belső menetes.

3. 12mm-es belső átmérőjű csövet merre tudok olcsóért? Ugyanez 8-asra? 12-esből max fél méter kell, 8-asból vennék vagy 2 métert.

4. Algásodás ellen fagyálló helyett van jobb ötlet, ami a fenti berendezéseket nem eszi/károsítja jobban mint a fagyálló?

Köszi!

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3702) shteer válasza rii (#3697) üzenetére


shteer
titán

inkább a víz hőmérséklete "egyforma" - a chip hőmérséklete több tényezőtől függ

..szerintem jónak tűnik

(#3703) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

[link]

][link]

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#3704) shteer


shteer
titán

backplate rendelések határozatlan időre lezárva, teljesítés után újra lehetőség lesz a rendelésre
tomika mindjárt megerősíti a hírt :)

FoBCRaistlin: nice! ;)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#3705) tomika873 válasza shteer (#3704) üzenetére


tomika873
csendes tag

jaja igyvan.ha lelesz gyártva mind utánna és aki rendelt eddig kézhez kapja ujból lesz lehetöség rendelni.nemtom mennyi idö.majd lesz szolva ugyis.

TGMT

(#3706) szacsee válasza dchard (#3701) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem eszi meg az acél és a réz egymást!
Esztergályos a barátod, esetleg pneumatika bolt, vizesbolt.
Valvoline antikorró a legjobb a szakik szerint. :R
Csövet bárhol, pl praktiker, vizesbolt stb, csak ne gagyi legyen.

(#3707) FoBCRaistlin válasza shteer (#3704) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Oh kössz!

Első vizem, de már látom benne a lehetőségeket a finomításra. Sajna elkövettem egy amatőr hibát, először a ház tetejébe akartam beépíteni a radit, de mint kiderült, túl messze vannak a 12 centiseknek a lyukak (így vettem) :O

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#3708) vzso válasza 4tom4nti (#3687) üzenetére


vzso
tag

"Jól látom, hogy Maximus Formula (SE) lapon gyárilag vizes blokknak látszó tárgyak vannak?"
Ezt nagyon jól fogalmaztad, tényleg csak annak látszik.

(#3709) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Folyadékból eddig desztvíz-alkohol keveréket használtam ( 9-1arány ), mit javasoltok, cseréljek, vagy maradjak ennél?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#3710) Nyugdíjas válasza FoBCRaistlin (#3703) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jó lössz az:))

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3711) FoBCRaistlin válasza Nyugdíjas (#3710) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

:R nagon köszi, ha látsz benne valami javítanivalót, akkor várom az építő kritikát. :K

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#3712) Dirtyz válasza Dirtyz (#3709) üzenetére


Dirtyz
őstag

Valaki valamit a 3709#-re?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#3713) zekm


zekm
tag

Van egy elég elvetemült ötletem :B és kiváncsi vagyok a véleményetekre
Mi lenne ha egy vinyót betennénk egy zacskóba és körbefújnánk púrhabbal, majd a fölösleget levágnánk? :Y Milyen hangszigetelő a púrhab? Persze a vinyón viz lenne.

(#3714) zekm válasza Dirtyz (#3712) üzenetére


zekm
tag

Én desztvizet meg fagyállót használok, mint a többség

(#3715) dchard válasza szacsee (#3706) üzenetére


dchard
veterán

Köszi a segítséget!

Tudnál mondani ilyen vizes vagy pneumatika boltot, ahol ilyesmit lehet kapni?

Szerintem a menetemelkedése meg ilyen dolgok szabványosak egy lapradiátoron.

Ezek szerint akkor a rendszerbe mehet fagyálló plusz desztvíz? Melyik fagyállót ajánljátok? A múltkor valami gagyit vettem és 10/1 helyett majdnem felesbe kellett higítanom, hogy jó legyen.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3716) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

[link]
egy szösszenet
miután lenyomtam a prime-ot, 2 mp alatt lement 30 fokra a hő
Egy sima napi szellőztetéskor 20/18 fokosak voltak a magok.
Én teljes mértékben meg vagyok elégedve a rendszerrel. :C :Y

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#3717) shteer válasza zekm (#3713) üzenetére


shteer
titán

gariintézés lehet nem menne lazán ;]
ami a lényeg: a vinyókon vannak nyílások, amiket nem szabad lefedni... purhabbal főleg :)

amúgy a hangszigetelő tulajdonságáról nem tudok

..szerintem jónak tűnik

(#3718) zekm válasza shteer (#3717) üzenetére


zekm
tag

a gari ellen lenne a zacskó, de azokra a lukakra nem gondoltam :B
csak egy hirtelen ötlet volt..köszi a hozzászólást :R

(#3719) tsar válasza zekm (#3713) üzenetére


tsar
aktív tag

Purhab nem igazán jó hangszigetelő,én 5mm alu és 3mm gumilemez kombinációt használtam és jó volt (most egyéb gondok miatt nincs ez a vinyómon :W ).

(#3720) zekm válasza tsar (#3719) üzenetére


zekm
tag

Az alu az maga a ház volt, vagy az is a hangszigetelés miaat volt? Igazából egy CDROM házába szereném beszerelni, ha kibélelem 3-sa gumilappal az jó lehet?

(#3721) tsar válasza zekm (#3720) üzenetére


tsar
aktív tag

Az alu a ház is volt a hűtés miatt, de az fog meg valalmennyi hangot.
Itt vannak a képek:[link][link]

(#3722) oalex válasza shteer (#3717) üzenetére


oalex
senior tag

a vinyókon vannak nyílások, amiket nem szabad lefedni

Ez igaz, de ettöl fügetlenül, vagy 5 éve, kezdő vizhűtéses koromban. Az egész winyot bekentem szilikon pasztával és úgy tettem bele egy általam gyártott réz lemezes dobozba aminhez a réz csöveket forrasztottam a vizhűtéshez (akkor még nem volt ennyi gyári csoda cucc). Egy 80Gb-os WD volt. Ami azotta is tökéletesen müködik (most ép a hugom gépében).
Egy évig volt benne a pasztába+doboz és nem lett tölle semmi baja, kész csoda. Azota persze le törölgettem rolla mikor ki vettem belöle, amenyire tudtam.

[link]

Csak érdekesség képen.

Egyébként akkor kisérleteim arra vezettek, hogy ha a winyo hűtése meg van oldva (valahogyan vizzel) akkor az űveg gyapott és a gumi kombinációja (esetleg mind ezt egy vastag fadobozba) lehet teljesen 0db-re le vinni a winyo hangját. Purhabb teljes mértékben nem ajánlott, söt azt eltávolitani sem fogod tudni.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#3723) oalex válasza oalex (#3722) üzenetére


oalex
senior tag

Párdon, most látom, hogy a linken már a képek nem láthatóak :( csak a szőveg. :O :O :O pedig szép képek voltak.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#3724) shteer válasza oalex (#3723) üzenetére


shteer
titán

pedig megnéztem volna :)

..szerintem jónak tűnik

(#3725) draff válasza dchard (#3715) üzenetére


draff
aktív tag

Álmélkodva nézem a kicsépelt szóhalmazt, amit ezzel a vízhűtéssel kapcsolatban összehordtok.
Elsőre elárulom, jó cuccot vizes ügyben lehet kapni a Nagyvárad térnél, a Haller utcában, a Profinál. Rézcső és egyéb szerelvények minden méretben, mennyiségben.
A menet-emelkedés meg az "ilyen dolgok" átalában 1/2 collosak, tehát az szabvány!

És ha mindezt a "hűtőrendszert" nem autóba, nem egy családi ház fűtésrendszerébe tervezitek, akkor egy szobai számítógépnél minek bele egyáltalán fagyálló? Húsipari hűtőkamra lenne a szobátok -25 C-os hőmérséklettel?
De ha netán valami peltier elemmel hűtitek a rendszert, akkor a sima alkohollal elmegy a egész. Még vízzel higítani sem nagyon kell. Az autókba járó fagyállóval szórakozni egyenesen hülyeség, mert az autóknál általában nagyon szélsőséges hőmérsékletek vannak, a motor lehet -30 C fokos és +98 C is. Egy számítógépnél, ami eleve valami fűtött szobában működik, ekkora hatással soha nem kell számolni.
A fagyállót desztvízzel higítgatni, az meg a másik hülyeség.
Mi lesz, ha csapvízzel higítod? Szerintem semmi!
Talán kiválik 110 C fokon néhány mikrogramm vízkő? Nagy kaland. Csak egyszer válik ki. És hol van 110 C egy processzoron? Akkor az már rég elektronikai halott!

(#3726) Játékos válasza draff (#3725) üzenetére


Játékos
addikt

Te ezt mind saját tapasztalat alapján írod? Vagy Te is olyan mindent az elméletben face vagy? Egyébként abban igazad lehet, hogy mindenki hülye rajtad kívül, pláne akik évek óta vízhűtenek, sok rendszert kipróbálva.
Alkohlot még nem is nagyon kellene hígítani? Az tök fasza lenne! :DDD Mind a hővezető képességnek, mind a gumitömítéseknek, mivel az alkohol egy cseppet "agresszív" anyag, ezenkívül a víz sokkal jobban "ért" a hő elvezetéséhez.
A fagyállóhoz annyit tennék hozzá, hogy vannak, akik kint tartják a radiátort, másrészt pedig jótékony hatással van az etilén-glikol a szivattyúk kenésére, valamint az algaképződés megakadályozására is. (Sőt, van, akinek UV reagens a fagyállója...)
Egyébként szivesen válaszol itt sok ember a kérdéseidre, bár van itt már néhány ezer hozzászólás, a feltett kérdésekre mindre találtál volna választ...
Béke!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#3727) FoBCRaistlin válasza draff (#3725) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Most nem okoskodni akarok, mert én is csak hallottam.
1: A fagyálló elsősorban az algák ellen kell, mert senki nem akar szép kis zöld lényeket tenyészteni a rendszerében. Másodsorban úgy hallottam, hogy a korrózió ellen is hatásos, elvileg ad egy minimális kenést az anyagoknak.
2: Desztvíz/ioncserélt víz: Egy átlagos flakon ioncserélt víz ( 2 literes bőven elég ) 200 Huf.
Namost vedd szőrszálhasogatásnak, de ha 200 forinton múlik, hogy egy 40-50K-s rendszer ne vízkövesedjen (még ha mérhetetlenül kis mértékben is), akkor én szó nélkül ioncserélt vizet veszek bele. (nálunk például nagyon kemény a víz) :K

Ez most nem kötekedés volt, hanem egy válasz. Érdeklődéssel fogadom a véleményed! :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#3728) FoBCRaistlin válasza Játékos (#3726) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

:R Már írtam a hsz-t, és nem láttam, hogy Te is írtál. :B

" (Sőt, van, akinek UV reagens a fagyállója...) " Többek között nekem is. Nem egy ronda látvány, egy olyan modder majomnak mint én. :DDD (vagyis egy kezdőtől, mert nem egy akkora was ist das amiket eddig csináltam) :B

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#3729) fuzik válasza draff (#3725) üzenetére


fuzik
aktív tag

Szívesen mondanám, hogy álmélkodva néztem azt a baromsághalmazt, amit összehoztál - de inkább maradjunk az elszörnyedve szónál.....
1) A topik nem telefon - -> értsd.: ha nem tetszik a műsor nem kell beleszólni :(((
2) A két napos regeddel egy kicsitt visszafogottabb is lehetnél --> értsd.: elég ellenszenves dolog, hogy azt sem tudjuk ki vagy - mi vagy, te meg idejössz osztani az észt.... ....bocs a NEMÉSZT

***********************************

Szeretném, ha te kizárólag sima alkohollal járatnád a gépedet. Majd megyünk szalonnát sütögetni ;] !

Egyébiránt azért töltünk fagyállót, vagy egyéb, a célra "tervezett" adalékanyagot a rendszerbe, hogy ne keletkezhessen élet a rendszerbe töltött vízben - ami egyébként előbb utóbb bekövetkezik ennek hiányában. Van olyan persze, hogy valaki az ablakban tartja a radit, neki télen azért nem árt a fagyálló.....

Vízkő.....

Biztos vagy benne, hogy a csapvízben oldott és keveredett állapotban megtalálható ásványi anyagok és egyéb nemkívánatos nyalángságok kicspódásához 110°C kell?????

Végezetül: Ha ilyen nagy szakértője vagy a témának, szívesen meglesnénk a vízhűtéses gépedről készült fotókat!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#3730) Játékos


Játékos
addikt

Elég gyorsreagálású hadtest van a topikban... :DD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#3731) banderasz77 válasza Játékos (#3730) üzenetére


banderasz77
addikt

Nehéztüzérséggel... ;]

(#3732) FoBCRaistlin válasza Játékos (#3730) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Számomra az egyik legidegesítőbb dolog az emberi "butaság"
Egyik kedvenc szólásom: " Nem mind1, hogy a hülye okoskodik, vagy az okos hülyéskedik!"
:R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#3733) Játékos válasza banderasz77 (#3731) üzenetére


Játékos
addikt

Ebben az esetben én inkább tartoznék a nehéztüzérséghez, mintsem a gyorsreagálásúakhoz...csak véletlen pont erre jártam... :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#3734) banderasz77 válasza Játékos (#3733) üzenetére


banderasz77
addikt

:C

(#3735) oalex válasza draff (#3725) üzenetére


oalex
senior tag

Ahogy fuzik koléga irta:
...Szívesen mondanám, hogy álmélkodva néztem azt a baromsághalmazt, amit összehoztál - de inkább maradjunk az elszörnyedve szónál...

x2 (mert én is ezt éreztem).

Egyáltalán volt valaha vagy van vizhűtésed, mert nem értem, hogy honnam vetted ezt a sok baromságot. Itt vagyunk egy páran, akik már akor használtak viz hütést mikor te még pelenkás voltál (5-7 éve). De biztos jobban tudod a fél világnál (mivel ezek egyébként nemzetközi gyakorlat).

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#3736) Reset Elek válasza draff (#3725) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Volt már gyorsreagálású hadtest, meg nehéztüzérség is, úgyhogy nekem már csak a hullák rugdosása jutott....:DDD

1/2 collos menetemelkedés?
Fincsi mi?!?!?!
...meg az "ilyen dolgok"...
Gondolom máshoz is ennyire értesz.

A többit hagyjuk...

Érdekel téged egyáltalán ez a vízhűtéses téma? Vagy te vagy most a kétnapos megmondóember, amíg ki nem tiltanak?
Ha reggel a vécé mellé ültél, és felment benned a pumpa, ne itt vezesd le a feszültséget.
Sportolj, mozogj, kocsmázz!
És ott szólj be a törzsközönségnek...:DDD

Persze építő jellegű kritikákat továbbra is szívesen fogadunk, de ahogy az ősi kínai mondás tartja:
Ha nem értesz hozzá, ne szólj bele!

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#3737) shteer válasza Reset Elek (#3736) üzenetére


shteer
titán

Sportolj, mozogj, kocsmázz!
És ott szólj be a törzsközönségnek...

jó a sorrend, de a beszólás ezesetben kizárólag 3 év küzdősport után ;]

..szerintem jónak tűnik

(#3738) Játékos


Játékos
addikt

Draff testvérünk jó hosszú választ fabrikálhat mindannyiunknak. Csak nehogy egyenként eliminálva legyünk általa... :R
Tényleg! A 1/2 collos menetemélkedés felett át is siklottam :Y

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#3739) helkis válasza draff (#3725) üzenetére


helkis
addikt

110fok az már gőz, nem? :F
ennyi erővel húslevest is keringethetnénk, az legalább tele van vitaminnal! :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3740) Reset Elek válasza shteer (#3737) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Vagy ahogy tanult barátom mondaná:
"Önélzet, bátolság, vagy inkább melészség!"

Valószínű ezért nincsenek a kocsmában megmondó-emberek:DDD
Ott hatékonyan működik a természetes szelekció.

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#3741) Reset Elek válasza helkis (#3739) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

A 110 fok az 110 fok.
A 110 fokos víz az gőz.
A 110 fokos víz-fagyálló keverék viszont töménységtől függően lehet még folyadék.

Ezért van a legtöbb autó vízhőfokmérője 120-130 fokig skálázva.
Legtöbb? Hülyeségeket beszélek. A legtöbb cold-tól hot-ig van skálázva :DDD

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#3742) tsar válasza draff (#3725) üzenetére


tsar
aktív tag

Alkoholtól megdagadnak egyes műanyagok és ilyen dolgok történnek.
Erre meg a többi dologra csak ennyit tudok mondok:
"Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna."

(#3743) Reset Elek válasza tsar (#3742) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Ölég csunya.
Ez etil-alkohol volt vagy propil-alkohol?

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#3744) helkis válasza Reset Elek (#3741) üzenetére


helkis
addikt

thanx! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3745) tsar válasza Reset Elek (#3741) üzenetére


tsar
aktív tag

Zárt gépkocsi hűtőrendszerekben 25-100kPa túlnyomás van azért nem forr fel a víz 100 fokon.
Van olyan autó is amelyiknek kéktől pirosig van skálázva. :DDD

#3743: izo-propil volt az elkövető.

[ Szerkesztve ]

(#3746) H_Zozo válasza tsar (#3742) üzenetére


H_Zozo
tag

Szia, ez szerintem inkább a te alkoholfogysztásod miatt lett ilyen, nem?
Kicsit mint ha túl lettek vona húzva ezek a csavarok.
Nekem is van ilyenem, és elég érdekes, mert a plexi közepe az o gyűrű rádiuszával megegyezőleg kipuposodik, tehát a csavaroknál hézag van. Nem is csoda, hogy elreped, mikor meghúzza az ember.

___________________________________________________________________________

(#3747) tsar válasza H_Zozo (#3746) üzenetére


tsar
aktív tag

Az alkoholszintem rendben volt :DDD , vérnyomásom viszont igen felment miután ez megtörtént.
Nem voltak túlhúzva, még gyári új volt a blokk, csak meg akartam tisztítani.
Az izo-propiltól viszont megdagadt, a cpu blokktető még csúnyább lett.

(#3748) H_Zozo válasza tsar (#3747) üzenetére


H_Zozo
tag

Nekem egy akkor lett ilyen, mikor megvettem használtan, hazavittem, és kivettem belőle a csatlakozókat.
Meg van egy olyanom, amit már repedten vettem, az meg egyszerűen a csatlakozók vonalában kettérepedt :)

___________________________________________________________________________

(#3749) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Mit is mondhatnék ezek után???
Kissé felhúzott draff barátunk engem is,gondoltam gyorsan irok egy választ. De mondom nem,inkább tovább olvasom,hátha már irt valaki. Valaki? Mindenki! Szerényen le lett oltva by gyorsreagálású hadtest:DDD
Úgyhogy nincs mit mondanom...

Ja,de talán egy valamit: Monnyon le!

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3750) FoBCRaistlin válasza helkis (#3739) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Nyomástól is függ, hogy hány fokon gőz a víz :DDD
pl a Csomolungmán (remélem jól írtam) már bőven 100 fok alatt fől a víz! Ott nem kéne bográcsozni :D

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.