Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) R.Zoli válasza Reset Elek (#2046) üzenetére


R.Zoli
őstag

Nem mellékesen én arra gyanakszom ez amit adnak hozzá egy Artctic Silver Ceramique paszta :)

Ettől függetlenül én kicsréltem az Artctic Silver 5 pasztát a procim alatt nem mondom meg mire és 5 fokot nyertem :D

(#2052) tsar válasza R.Zoli (#2049) üzenetére


tsar
aktív tag

Egy kis adalék:[link]
De kiemelek egy sort ne kelljen sokat keresgélni:
"200 órán keresztül még javul a hővezető képessége, a kezdeti állapothoz képest akár 2-5 fokkal." :U

(#2053) HJ.Henry válasza R.Zoli (#2051) üzenetére


HJ.Henry
tag

És miért nem mondod meg? Mi ez valami államtitok? :D

(#2054) P00By válasza HJ.Henry (#2053) üzenetére


P00By
nagyúr

Majd a tesztekből kiderül :U
Ugy nez ki 2 db MO-RA 2 CORE radira lesz pénzem :C

(#2055) R.Zoli válasza tsar (#2052) üzenetére


R.Zoli
őstag

Igen, ismerem...Ez az ami nálunk nem jött be... Én kipróbáltam a saját konfigomon a vízhőhöz képest néztem a dT-t...Semmit sem javult idővel... De egy csomó helyen olvastam tesztek alatt ,hogy nekik sem javult...Valakinek meg igen...Nézd nálam nem javult így más véleménye különösebben csak érdekesség számomra...Azt írom le amit tapasztalok...

(#2056) R.Zoli válasza HJ.Henry (#2053) üzenetére


R.Zoli
őstag

Mert a teszt poénját nem lövöm le...

(#2057) HJ.Henry válasza R.Zoli (#2056) üzenetére


HJ.Henry
tag

Okés :)

(#2058) djadji válasza HJ.Henry (#2043) üzenetére


djadji
senior tag

A lidlibe akciózzák néha.. csak akkor van... Szegedn most volt 1-2 hete...
Kereken 2490 forint volt.. és van rajta 3-4 kerek 220as aljzat és vagy 6 olyan keskeny (amibe a TV dugók mennek.. nem földletek..)

http://djadji.fw.hu

(#2059) Nyugdíjas válasza R.Zoli (#2056) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Reméljük gyorsabban szállingóznak a tesztek akkor,mert lázadást robbantasz ki,ha ez nem kerül napvilágra hamarosan :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2060) P00By válasza Nyugdíjas (#2059) üzenetére


P00By
nagyúr

Az biztos!Én már most kész vok :DDD

(#2061) Nyugdíjas válasza P00By (#2060) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én hallottam valami szerveződést,hogy fáklyával,meg kaszával vonulnánk az ablak alá. Végül jöhecc te is :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2062) lpc


lpc
tag

D5 más "színben": link

(#2063) HJ.Henry válasza djadji (#2058) üzenetére


HJ.Henry
tag

Szegeden nem sürün járok. Itt pestem meg nem is néztem.Na de mindegy,jo nekem a relé is

(#2064) HJ.Henry válasza lpc (#2062) üzenetére


HJ.Henry
tag

Na igy legalább kinéz valahogy.A gyári kinézete sajnos olyan mint egy fütés keringetö szivatyuja :D

(#2065) Játékos


Játékos
addikt

Drága Urak!

A következő problémára keresek megoldást: DDC 1t pumpáról van szó. Szétszedtem, vigyáztam rá, nem koszoltam, összeraktam, beindítottam, és olyan hangot ad, amit nehéz leírni. Leginkább ahhoz hasonló, mintha valami homok lenne benne, magas, pattogó hangot kell elképzelni.
Persze rögvest szétszedtem, kipucoltam, szemrevételztem, nyugtáztam, hogy "nincs semmi baja", összeraktam, bekötöttem, beindítottam, és megint serceg, vagy mit csinál :F .
Nem állandóan, hanem nagyjából olyan rendszerességgel, mint mikor bubik vannak a csőben, és azokat beszívja a pumpa. Néha 10-20 mp-ig nem hallani, akkor reménykedek, hogy meggyógyult, de nem... :( Most vag fél perce nem hallom! :)
Ha valaki hallott már hasonlót, vagy van ötlete, segítsen legyen szives!
Köszi! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2066) Nyugdíjas válasza lpc (#2062) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ejha:D
Nem rossz:) Akkor már értem miért kerestél galvanizálót :)
Lehet küldök egy pü-t :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2067) HJ.Henry válasza Játékos (#2065) üzenetére


HJ.Henry
tag

Az én pumpám akkor csinál ilyet amikor feltöltöm az űres remdszert.Szerintem megreked a szivatyuban valahol egy kis levegö. Nálam az segitett hogy beinditom,hagyom járni egy kicsit és leállitom 3-4 másodpercre.Aztám megint elinditom,megint leállitom és kb 3-4szerre már jo is :)

(#2068) Játékos válasza HJ.Henry (#2067) üzenetére


Játékos
addikt

Megpróbálom, reménykedek...
DDC az is? :U

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2069) HJ.Henry válasza Játékos (#2068) üzenetére


HJ.Henry
tag

Nem nem,teljeren más. Eheim.

(#2070) tsar válasza R.Zoli (#2055) üzenetére


tsar
aktív tag

Az hogy valami nálad még nem jött be, nem biztos hogy úgy is van.
más véleménye különösebben csak érdekesség számomra->micsoda magabiztosság :DDD

A következő tesztben leírhatnátok kicsit részletesebben a méréseket.

(#2071) tsar válasza Játékos (#2065) üzenetére


tsar
aktív tag

Véletlenül nem rossz irányba forog.
Melóhelyemen jártunk már úgy, hogy egy szivattyú fordítva forgott. Iszonyatos hangja volt, mintha egy lapát kavics lett volna benne, igaz az egy kicsit nagyobb szivattyú, egy 10kW-os motor hajtja :D

(#2072) OC


OC
őstag

tsar: Nem értem, hogy miért nem melegíti fel egy ötvenvalahány fokos proci a pasztát eléggé és miért igen, egy 35 fokos vízzel "locsolt" blokk. A kinyomódásról meg annyit, hogy az Apogee GTX-nél backplate-et használtunk, valamint a leszorítórendszere is hülyebiztos, nem rugós. A lényeg, hogy ütközésig kell húzni izomból mind a 4 leszorítócsavart és kész. Nagyon tetszetős megoldás volt számomra. Másrészt azért egy marhanyagy felületről beszélünk az ihs révén, amin azért nem billen meg egy normálisan felrakott blokk. A hőfokjavulást nem tapasztaltuk az AS5-tel korábban, így most sem szőröztünk vele, mert nem karácsonyi meglepinek szántuk. Részletek? Mire gondolsz? Amúgy nyitok neki topicot a Subcoolingon is, mert talán inkább odavaló,vagy mi :F

Reset Elek: Egyszer. Először volt tervben a többszöri felrakás, viszont a bolondbiztos leszorítás, valamint valalamint a blokk levételek utáni kép meggyőzött arról, hogy nincs sok értelme. No meg az AS5-tel akkor majd 17 nap alatt végeztem volna. :D

(#2073) Samanbacsii válasza lpc (#2062) üzenetére


Samanbacsii
őstag

...Én is így gondolom... :R ... :C

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#2074) Játékos válasza tsar (#2071) üzenetére


Játékos
addikt

Lehet, hogy fordítva forog, de a víz jó irányba megy. Ez is 10, meg watt, csak kiló nem :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2076) OC válasza Enszuke (#2075) üzenetére


OC
őstag

Egy kis üveg Kvak nekem, ha nincs igazad? :U :DDD

(#2077) tsar válasza OC (#2072) üzenetére


tsar
aktív tag

Pont a nagy felület (emiatt kicsi felületi nyomás) és a nagy sűrűség miatt lehetnek esetleg gondok. Na mindegy úgysem szeretem én se nagyon ezt a pasztát, pont amiatt mert ilyen sűrű.
Részletek pl.: milyen mérőműszereket használtatok, mérés menete
Érdekelne hogy sikerült századpontos hőfokmérést elérni :U , na jó nem kötözködök :) .

(#2078) tsar válasza Játékos (#2074) üzenetére


tsar
aktív tag

Abból a szivattyúból is jó irányba ment a víz, csak iszonyat hangos volt és kissebb volt a nyomó ágon a nyomás kb. 30%-al.

(#2079) OC válasza tsar (#2077) üzenetére


OC
őstag

Viszont mivel közel sem sík felületekről, valamint "bowed base" Apogee GTX-ről van szó, ezért a paszta kinyomódása középről könnyebben megy végbe, mint bárhol máshol. A nagy felület pedig megakadályozza azt, ami mondjuk kupaktalan egymagosoknál történhetett (nem megfelelő felszerelésnél), azaz a billegés, a ferdén felrakás.

Ezeket miért venném kötözködésnek? Örülök, hogy érdekel a cikk. ;)
Mérőműszerként egy egyszerű vízhőmérő szenzort használtunk T-Balancer-re kötve, valamint a Core Temp nevű progit (verziót nem tudok mondani, mert a másik gépen van). A szenzor kalibrálva lett, a processzor pedig Arthur Liberman (a Core Temp írójának) segítségével lett megválasztva a minél pontosabb mérés érdekében. A vízhőmérséklet mérővel tizedes pontosságú mérést tudtunk eszközölni, a processzorhőt ugye egész fokos pontossággal tudtuk mérni, viszont a négy mag miatt néhány helyen százados eredmények jöttek ki, ami ugye az átlagolás során a néggyel való osztás miatt történt.

A cikknek nyitottam fórumtémát (bár még vannak pofoznivalók a fórummotor kreációin), a linkje:link

(#2080) vagamo


vagamo
őstag

Ne hurrogjatok le a linkért legyetek szívesek hanem olvassátok el és próbáljatok segíteni.
család kórházban- segítsetek.
köszi mindenkinek :R

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#2081) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!
#2065-re valaki azóta? :U
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2082) Játékos


Játékos
addikt

Egyébként ő a kicsikém: kép, kép, olcsó, de nem csúnya, meg nem finom... :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2083) zekm válasza Játékos (#2082) üzenetére


zekm
tag

Ez ötletes... :C :D

(#2084) #35434496


#35434496
törölt tag

milyen vízhűtést érdemes venni e6850 procihoz?

(#2085) Ciripke


Ciripke
tag

Sziasztok!

Jelenleg is vízhűtést használok. Most a radiátort egy ventilátor hűti. Szeretném úgy megoldani a hűtést, hogy csak passzvi legyen, a pumán kívül más ne mkeltsen zajt.
Gondoltam a Zalmann Reseratorára, (a hagyományos hengeres kialakítás jobban tetszik, mint az amelyik egy olajradiátorhoz hasonlít. )

a gépem most egy p4 6540-es 4 Ghz (gyárilag 3.4 Ghz)
2 sb G7800 SLI-ben
2 Gb ram

Sanos a gyártó sem közl eég adatot ahhoz, hogy eldöntsem, elég e passzív hűtése egy ekkora felületnek, vagy még ide is kéne ventilátor?

Bármilyen megoldás érdekel, legyen minnél halkabb.

Előre is köszi a segítséget!

(#2086) Játékos válasza Ciripke (#2085) üzenetére


Játékos
addikt

Ehhez elég a Reserator, ha van Neked otthon vagy 3 darab :DDD ...
A passzív hűtés nem olcsóság, Te mennyit szánnál rá?

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2087) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Sziasztok!

Hamarosan össze szeretnék dobni egy vízhűtést, és tanácsokat kérnék, hogy mit is vegyek kb. Pumpának egy Eheim 1046/48-at néztem ki. A többi alkatrész mi legyen? Egy e6600@3600mhz-t hűtene a cucc. Előre is thx! :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#2088) Ciripke válasza Játékos (#2086) üzenetére


Ciripke
tag

Szia!

Egy reserator ára még beleférne.
Úgy olvastam abban van pumpa. Az az egész rendszert keringeti, vagy csak a resertorban felelős a vízhajtásért? Ez azért fontos, mert nálam a VGA-t, a procit, az északi hidat, és a HDD-ket is víz hűti most. Elbírja-e ezeket a reserator pumpája.
Nem feltétlen a reseratorra gondoltam, bármi más, ami elviszi a rendszert ventillátor nélkül, megfelelő lehet. Esetleg a MO-RA 2 Core is, bár arról szintén nem találtam sok adatot. Persze az kb. a 1/3-a árban, és jól is néz ki

(#2089) Nyugdíjas válasza Ciripke (#2088) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát a reszerátornál bámi jobb :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2090) varga911 válasza Ciripke (#2088) üzenetére


varga911
senior tag

Resetatorokat távolról kerüld el! Inkább vegyél egy 800RPM-es Noctua vagy Scythe S-FLEX ventit a radidra, 8dBA körüli hangerővel rendelkeznek, garantálom hogy nem hallod meg. :)

(#2091) Játékos válasza Ciripke (#2088) üzenetére


Játékos
addikt

A Reserator nem egy mostani rendszer passzív hűtésére van tervezv. Gondold el, mennyi idős... Ha az árát nézzük, akkor meg inkább 2 Mora2-t használnék, mint Reseratort...
A Mora 2-ről nem kell sok adat, az egy "elég jó" teljesítményű radi, pláne, ha 2 van belőle! :K
Egyébként a Zalmant mennyért adják mostanában? :U
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2092) varga911 válasza Játékos (#2091) üzenetére


varga911
senior tag

A Resetator és a tervezve kifejezés elég távol áll egymástól. :D

(#2093) Játékos válasza varga911 (#2092) üzenetére


Játékos
addikt

:K
Csak a formájára gondoltam... :C
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2094) Ciripke válasza Játékos (#2091) üzenetére


Ciripke
tag

Reserátor 2 van most, ami ugy nez ki mint a MORA2 és egy olajradiátor keresztezése, olyan 70 körül van darabja. Ki gyártja a MORA-t? 1xűen csak szeretnék kicsit jobban utánanézni a dolgoknak.

(#2095) Játékos válasza Ciripke (#2094) üzenetére


Játékos
addikt

70 körül?! :Y :Y :Y
Abból kijön egy normális szivattyú, egy jó radi, meg még pár blokk is, amik megverik a Zalmant...
Egyébként nézz szét itt.
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2096) R.Zoli válasza varga911 (#2092) üzenetére


R.Zoli
őstag

:C

(#2097) beneszilo


beneszilo
tag

hello
radeon hd2600xt-re milyen blokkot érdemes fölrakni?

(#2098) varga911 válasza beneszilo (#2097) üzenetére


varga911
senior tag

Átlósan 55mm a furattávolság a 4 lyuk között, szerintem amilyen blokk rámegy + ram bordák. Annyira nem fűt, úgyhogy egy univerzális GPU blokk is el kell vigye.

(#2099) hossszú


hossszú
őstag

Egy jobb minőségű pasztával hány fokot nyerhetek egy B3-as Q6600 procinál?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#2100) beneszilo válasza varga911 (#2098) üzenetére


beneszilo
tag

köszi
sajnos rájöttem hogy ha csak a cpu-ra rakok vizet, hangban nem sokat érek vele, mert a vga hűtése a leghangosabb
egyébként gondolkoztam milyen lehetne majd a rendszer, és erre jutottam:
pumpa: Laing DDC vagy pedig High-Flow 600 (nem tudom melyiket kéne)
radi: Nexxxos Extreme III (tripla)
cpu blokk:Nexxos XP High-Flow socket 775 vagy pedig Nexxxos XP Bold Socket 775 (nagy a különbség teljesítményben a 2 között?)
tartály:még fogalmam sincs, ami eddig tetszett az a Cape Coolplex 25,meg a Noise Isolator AGB
légyszíves segítsetek az alkatrészek kiválasztásában :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.