Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) yoid


yoid
tag

Procit , hdd , hutes kell oda , es talan chipset , de annak van sajat bordaja.

(#3252) yoid válasza Nyugdíjas (#3249) üzenetére


yoid
tag

Mi az a blokk?

(#3256) #56573440 válasza RockHaRD (#3255) üzenetére


#56573440
törölt tag

ha jól látom pont azt írtam hogy nézzen szét, nem azt hogy vegye is meg:) próbálok árnyaltan fogalmazni itt ott :DDD

mellesleg én sem tudom pl honnan lehetne megrendelni a cuccokat, a gyártótól meg nem nagyon rendelnék ÉN, gyártatni meg megint csak nem, de ez megint ember függő, van akinek ez nem probléma. összvissz vagy 3 oldalt tudok ahonnan rendelhetnék magyarországon, sok alternatíva itt nincs. én pl le is állom a vízzel, annyi fejlesztés lehetne még a gépen, hogy inkább bele sem kezdek, amire meg használom arra így is sok:)

[ Szerkesztve ]

(#3258) Nippon


Nippon
őstag

Van egy eladó Black Ice GTS240-es duplaradim, nézzen be akit érdekel...

[link]

(#3259) H_Zozo válasza Nippon (#3258) üzenetére


H_Zozo
tag

Na ne már, ez egy 40 eurós radiátor. Nem sok az egy kicsit érte? Jóval olcsóbban lehet kapni tripla extrém radit.

___________________________________________________________________________

(#3260) zekm válasza R.Zoli (#3030) üzenetére


zekm
tag

ez
Engem azért érdekelne hogy ez hogy készült

Pasztával van valami fejlemény?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#3261) Nippon válasza H_Zozo (#3259) üzenetére


Nippon
őstag

Nem foglalkoztam vele igazán, így fogalmam sem volt, hogy mi az ára manapság!
Levittem az árát...

(#3262) #72042496 válasza zekm (#3260) üzenetére


#72042496
törölt tag

Engem meg az, hogy ez miért jobb megoldás, mint két high-flow csatlakozó szimplán csővel összekötve.

(#3263) zekm válasza #72042496 (#3262) üzenetére


zekm
tag

Nekem azért mert olcsóbb, van itthon ilyen csövem, és én csinálom. Nekem nem számít annyira a szépség, mert a többi cucc sem gyári. És kiváncsi is vagyok h hogy sikerült meghajlítani.
Bár nekem csak 90 fokos könyök kellene.

(#3264) rii


rii
nagyúr

ilyet kellene vennem

1/2"-osban, Külső-Belső-Belső menettel

de a google nem haver .. praktiker sem haver ..... ;-( tud valaki monnandani egy boltot, ami elérhető helyen van? Köbánya nekem már sok :-/ ott pedig volna.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3265) tomika873


tomika873
csendes tag

jóestét sziasztok.
ime egy gyönyörü kép :DDD shteer mem hütö cuccosáról.a hétvégén készült el a réz alap.[link]
remélem tetszik nektek. :DDD ha nem neszójjatok hozzám :DDD :DDD :DDD

TGMT

(#3266) tomika873


tomika873
csendes tag

óó nemjó a link

TGMT

(#3267) tomika873


tomika873
csendes tag

itta jó link.[link]

TGMT

(#3268) #72042496 válasza zekm (#3263) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem a Te esetedre gondoltam, hanem úgy általában.

Csőhajlításhoz tipp. Barkácsáruházakban amúgy vannak 90 fokban hajlított "csatlakozók", legalábbis a Közvágóhídvál levő OBI-ban láttam múlt kedden. :) Nem drágák, s ha megfelelőek nem kell a hajlítást szervezni. Lehet, megérné.

tomika873: Tényleg szép!
Legközelebb használd a (MOD) gombot - ezzel utólag is szerkesztheted a hozzászólásod, nem kell újat írni.

[ Szerkesztve ]

(#3269) tomika873 válasza #72042496 (#3268) üzenetére


tomika873
csendes tag

köszi szépen.
és legközelebb használom.

TGMT

(#3270) zekm válasza #72042496 (#3268) üzenetére


zekm
tag

Ok :R

Tudom hogy van ilyen, bár itt pécs környékén sokkal nehezebb dolgokat beszerezni :(
1-2 klímást kérdeztem de nem volt nekik, majd utánnajárok, mert a gyári könyök az mégis szebb és szabályosabb.
Ezek ellenére még mindig érdekel, mert az én próbálkozásom nem lett túl nyerő...

tomika873:Szép munka! :C

(#3271) #72042496 válasza zekm (#3270) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sajnos mindig alapértelmezettnek veszem Budapestet, pedig alapvetően én is vidéki vagyok. :B

Praktiker van Pécsett is! ;) Csak találni ott is ilyet... Ha mégsem, akkor valaki, akit ismersz Pesten, biztosan eljuttatná az OBI-s verziót! :)

(#3272) Reac^ válasza tomika873 (#3267) üzenetére


Reac^
őstag

Nah, azért ez már beteg bászkíííj :Y

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#3273) shteer válasza Reac^ (#3272) üzenetére


shteer
titán

a helyes kifejezés: maximalista :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#3274) tomika873 válasza Reac^ (#3272) üzenetére


tomika873
csendes tag

hogy mia betegség?

TGMT

(#3275) lpc válasza tomika873 (#3274) üzenetére


lpc
tag

Más a 4 magos procijára tervez, vagy csinál ilyet, nem egy néhány wattos ram-ra... Kezd érdekelni ezután, hogy mi a terv a VGA-ra, CPU-ra.

(#3276) shteer válasza lpc (#3275) üzenetére


shteer
titán

:)) keress fentebb linket és találsz is

vga-ra épp alakul a terv

..szerintem jónak tűnik

(#3277) Reac^ válasza tomika873 (#3274) üzenetére


Reac^
őstag

Str már megválaszolta egyel fentebb... :C :Y

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#3278) Nyugdíjas válasza rii (#3264) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Neked pont a forditottja kell! :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3279) Nyugdíjas válasza tomika873 (#3267) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jááj,és nekem is jut belőle,az benne a legjobb :D:C

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3280) szacsee válasza Nyugdíjas (#3278) üzenetére


szacsee
nagyúr

Valami jó ötletem támadt ha gondolod megvitathatnánk! :B
MSN? :U :)

[ Szerkesztve ]

(#3281) rii válasza Nyugdíjas (#3278) üzenetére


rii
nagyúr

igen-igen .... :)
de sajna csak ezt talátam neten ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3282) shteer válasza Nyugdíjas (#3279) üzenetére


shteer
titán

csak meghekkelted a rendszert? ;)

csorog a nyálad, mi? jó pénzért amúgy mindent :DDD esetleg cserélünk 1 sapkára :))

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#3283) Nyugdíjas válasza shteer (#3282) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Sapka csere ok:DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3284) szacsee


szacsee
nagyúr

Na cső mindenkinek!
Vastagfalu (1mm)-es rézcsövet (lágy) 10mm-ig ezzel érdemes hajlítani. 12-16mm-est pedig ilyennel.
Kicsit drágák, de aki nagyban nyomja, annak megéri, ja és klímásoknál, hűtőkamrásoknál előferdül hogy van. Őket érdemes zaklatni.
Nemsokára az ocsó verzsönt is megosztom veletek! :R

(#3285) Joshi válasza szacsee (#3284) üzenetére


Joshi
titán

Rézcsövet hajlíthatunk mindenféle segédeszköz nélkül a keresztmetszet változása nélkül is. :U
Hogyan? :D
A rézcső végét elütjük kalapáccsal, majd visszahajtjuk és ismét ráütünk. Ezután feltöltjük a rézcsövet homokkal és a másik végét is hasonló módon elütjük kalapáccsal. Innentől kezdve olyan kicsi ívet hajtunk amilyet tudunk. Igen, jól olvastátok 'amilyet tudunk', mert ilyen módon nagyobb ívek hajlíthatók mint üreges állapotban. Ennek a módszernek az az előnye, hogy nem változik a keresztmetszete a csőnek, de sajnos nagyobb ívek hajlíthatóak csak. :D
Esetleg ez is lehet alternatíva. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3286) H_Zozo válasza Joshi (#3285) üzenetére


H_Zozo
tag

Igen, ezt a megoldást én is ismerem.
De nem hiszem, hogy nincs senkinek fűtésszerelő ismerőse, azoknak szokott lenni kézi csőhajlítójuk.
A praktikerbe meg tuti van ilyen könyök, mert én is vettem már. Sőt ezeket össze is lehet rakni, mert az egyik fele nagyobb átmérőjű, csak hát akkor nem árt az a folyasztószer, amit a fűtésszerelők használnak.

___________________________________________________________________________

(#3287) Kovalic


Kovalic
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Lenne egy E6600-as procim, 2 Gb a-data 800+ Vitesta EE, meg egy Gigabyte P35-DS4 lap, mindez 8800 Gt-vel.

Azt szeretném, hogy ez a lehető leghalkabban járjon, úgy hogy húzni is szeretném.

Mit ajánlotok, hogyan induljak el?

Köszi

(#3288) H_Zozo válasza Kovalic (#3287) üzenetére


H_Zozo
tag

Leghalkabbat?
Hmm.
Passzív vizhűtést rá :)
Először is nézd meg hogy mennyi pénz van a pénztárcádban.
Aztán nézz el ide: [link] vag ide: [link]
Ha ezeken körülnézel, akkor kiválasztod, hoyg mi az ami tetszik, ekkor már tudod azt is hogy körülbelül mibe fog kerülni.
Ezután visszajössz, és megkérdezed, hogy mit szólnak hozzá azok, akik használnak az általad használd eszközökhöz hasonlókat, és kiderül, hogy javasolják e azt amit választottál, vagy van annál jobb is.
A végén ki fog alakulni, egy rendszer, ami már jó lehet, innentől már csak rajtad múlik.

___________________________________________________________________________

(#3289) shteer válasza H_Zozo (#3288) üzenetére


shteer
titán

ekkor már tudod azt is hogy körülbelül mibe fog kerülni

kicsit még túl is árazza magát és vagy elretten vagy kellemes meglepetés lesz, amikor olcsóbban kijön a rendszere :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#3290) Nyugdíjas válasza shteer (#3289) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ugyanmá hova gondolsz:DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3291) H_Zozo


H_Zozo
tag

Azon gondolkoztam, hogy nem e lenne jobb a hatásfoka egy olyan rendszernek, aminél minden egyes tag után peépítenénk egy single radiátort?! Így mindig hideg viz jutna az egyes tagokra, nem pedig a már előmelegített.
Ez ugye megoldható lenne a Mora-nál is, hogy nem sorba kötnénk a tagokat, hanem pl. minden második tag után kötnénk egy alkatrészt.

___________________________________________________________________________

(#3292) madve


madve
tag

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni tőletek Vízhűtés-Guruk-tól. Előre bocsájtom, hogy kezdő vagyok a témában. Tehát az adataimnál lévő konfigot szeretném vízzel hűteni. Vagyis először csak proci meg a videokari hűtését oldanám meg, majd idővel (ha lesz rá keret) akkor a többi komponenst is.
Namármost ugye 8800GTS-em van ami fűt rendesen. (Tulajdonképpen ezért is indult a vízhűtő projektem) Hogy érdemes megoldani a hűtést? Gondolom sorba kötögetem a blokkokat. A fő kérdésem az lenne tulajdonképpen, hogy a radiról érkező cső (ami a hidegebb vizet tartalmazza) menjen a videokártyára és onnan a víz a procihűtőre? Vagy fordítva? Az az aggályom, hogy pl. ha a procihűtőn átvezetett víz valamennyire átmelegszik, az már nem fogja olyan jó hatásfokkal hűteni a videókarit. Vagy ha videokari blokkján át vezetem a vizet, az meg tuti jól felmelegszik és az "megmelegíti" a procimat.
És még egy kérdés: a ZALMAN 8800GTS blokkja mennyire jó hatásfokú? Láttam róla teszteket, de ha valakinek lenne vele személyes tapasztalata azt szívesen venném.

A válaszokat előre is köszönöm!

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#3293) H_Zozo válasza madve (#3292) üzenetére


H_Zozo
tag

Hehe.
Na itt is az első példa rá, hogy miért is lenne hasznos az előző felvetésem :)

___________________________________________________________________________

(#3294) szacsee válasza madve (#3292) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem vagyok guru, de hallottam ezt-azt.
10-es belsejű csonkokkal építkezz, és 13-as belsejű csövekkel.
D5-ös szivattyút tegyél a rendszerbe, így nem a szivattyú lesz a legkisebb keresztmetszet.
Ha a víz felmelegszik "üzemi hőfokra", akkor mindegy honnan hova megy a folyadék.
Érdemes elgondolkozni 2 radiátoron, ha tuningolsz.
Pl: tartály--szivattyú--CPU--radi1--VGA--Radi2-tartály...
A CPU és a VGA elé később beépíthetsz ezt-azt, mivel a többi alkatrész nem melegedős fajta.
pl: tartály--szivattyú--Mosfet1--Mosfet2--CPU--radi1--NB--SB--VGA--Radi2-tartály.. :R
Na de majd jönnek a Guruk és helyreraknak. :B

(#3295) #72042496 válasza madve (#3292) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy idő után a rendszer minden pontján kb. azonos lesz a víz hőmérséklete, így mindegy milyen sorrendben kötöd be a blokkokat. :)

Nem túl releváns példa, de gondolj bele, egy több kW-os tűzhelynél is mennyit kell várni, mire felforr a víz... Egy 100 mittudoménhány W-os IC nem fog jelentős változást okozni az áramló víz hőmérsékletében.

(#3296) szacsee válasza #72042496 (#3295) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hát szerintem a legnagyobb melegedést a 100W-os és feletti IC-k jelentik, amik a CPU és VGA, a többi 10-20W-os chipp meg sem kottyan neki pl: NB-SB-Mosfetek.
Kialakításból is látszik, hiszen egy-két gyári megoldásnál csak egy furat van a blokk belsejében ezeknél az alkatrészeknél (Nb-SB-Mosfet), viszont a CPU-VGA, amik 100W és fölötte fűtenek, azok már elég bonyolult kialakításuak, főleg a zsiványabbak. :R

(#3297) Játékos válasza szacsee (#3296) üzenetére


Játékos
addikt

Nem erről beszélt Balika!
Arról, hogy az áramló víznek (!) a hőmérsékletében...
Tehát ha 20 °C-os vizet eresztesz a procira, ami 100W-ot fűt, akkor normális keringés mellett nem fog róla "lejönni" 30°C-os víz:
Szerintem legalábbis erre gondolt!
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#3298) helkis válasza madve (#3292) üzenetére


helkis
addikt

üdv a klubban! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3299) szacsee válasza Játékos (#3297) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az lehet, de kisebb teljesítményű radinál és szivattyúnál előferdülhet.
Alias rendszerfüggő, de normális hűtésnél nem fog emelkedni mérvadóan.
Yess Syr! :R

(#3300) madve válasza helkis (#3298) üzenetére


madve
tag

Mindenkinek köszi a válaszokat!
Helkis: Először végig se gondoltam, hogy mit vettem megint a nyakamba... De nem baj. Neked elkészült már a vízhűtés?

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.