Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) shteer válasza vedini (#2850) üzenetére


shteer
titán

megfelelő házszellőzés nélkül necces (még a phantom manualjában is kötelezőnek írják a hátsó szellőztető ventit), kell neki a légmozgás vagy nyitott házfedél :))

ha ventized akkor már vehetsz vmi halk corsairt vagy fsp-t is :U

..szerintem jónak tűnik

(#2852) vedini válasza shteer (#2851) üzenetére


vedini
őstag

mondjuk letöltögetésnél úgy is megy a cnq, vinyó táp nem fűt be a házba, a ph-s tesztben is csak egy cpu venti volt, nagy ritkán mikor terhelek akkor meg rákapcsolnék egy ventit, meg r.zoli hsz-eit is nézegette, neki full terheléssel sem voltak gondok quaddal
az lenne a gizda, ha valahogy a házon kívül rudnám elhelyezni, vagy esetleg hátul félig kidugva a tápot, bár az lehet csúnya lenne, na majd meglátom

workworkwork...

(#2853) R.Zoli válasza shteer (#2851) üzenetére


R.Zoli
őstag

Nálam a Zen 4 hónapja 7/24-ben (BOINC kliens alatt WCG) egy 3600-ra húzott Quaddal mindenféle légmozgás nélkül megy full zárt házban... :U Nyáron amikor 32 fok volt a szobámban sem kapcsolt le egyszer sem...
Túl van lihegve ez a légmozgás dolog... A 400-as Zen nagyon jó táp, ha a házadban semmi másnak nem marad a hője akkor sosem fog túlmelegedni és igazából az FSP is így tervezte a cuccot... Ha kell egy venti a gépbe akkor semmi értelme a Zen-nek...

Ettől függetlenül nálam is készül rá a réz tető de soha sincs időm megrajzolni véglegesen a terveket, meg IceAge is elérhetetlen 2 hónapja, már kezdek aggódni ,hogy valami történt vele :(

(#2854) shteer válasza vedini (#2852) üzenetére


shteer
titán

jaja, ph! tesztben jól szerepelt.. csavarozd fel kívűlre, hogy az egész kilógjon :DDD

nekem is ez lett volna ha nem lett volna kedvezményesen a phantom

..szerintem jónak tűnik

(#2855) banderasz77


banderasz77
addikt

Ja, egyébként tudjátok, hogy fuzik milyen komoly pikáns gombapaprikást tud csinálni házi burgonya krokettel??? Nyam-nyam... :K

(#2856) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Estét!
Zen 400w vagy Antec Phantom 500w voksolnátok?
A ZEN tök néma, a Phantom vmi hibrid fannal ékeskedik (csak magas hőfoknál kapcsol ha jól néztem). Szivesen veszem a véleményeket. Esetleg ki milyen régóta haszálja őket, van-e zúgás-búgás stb...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#2857) ttt1


ttt1
őstag

Elnézést hogy ide irok ,desegitséget szeretnék kérni.Lenne egy evga 7900 Gs KO amiröl leesett 1 kondi.Ennek avisszaforrasztására keresek szaakembert, mert tudom itt sok ügyes ember van. A vga garis ,de gondolom ez nem garanciális probléma.Privátban jelentkezen aki tud segiteni.Elöre is köszönöm

(#2858) hossszú válasza ttt1 (#2857) üzenetére


hossszú
őstag

Leesett?! Csak úgy nem nagyon szokott leesni semmi a NYÁK-ról

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#2859) P00By válasza hossszú (#2858) üzenetére


P00By
nagyúr

A 9800 PRO-ról csak úgy leesett :)

(#2860) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Lenne egy (számotokra) egyszerű kérdésem: hol lehet vízhűtéshez megfelelő 6/8-as csövet venni?
OBI, Praktiker, ilyen helyeken tartanak hasonlót?

Ezzel egyidejűleg valaki legyen szíves, írja le, hogyan kell egy vízhűtést összerakni, mire kell ügyelni, a bekötési sorrendnél van-e valami szabály, hogyan kell feltölteni, üresben járatni a szívattyút (12V-os), légteleníteni, ilyenek.

Karácsony előtt már szeretném végre összerakni ezt a sz@rt. :B :D

(#2861) slayer006 válasza #72042496 (#2860) üzenetére


slayer006
addikt

itt

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#2862) #72042496 válasza slayer006 (#2861) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszönöm, de az oldalt ismertem már, s nem találtam rajta "összeállítási útmutatót". Megaztán sokszort érte a kritika, hogy régi is már, néhány információ nem biztos, hogy megállja a helyét. :(

Csővételre tipp?

(#2863) shteer válasza Samanbacsii (#2856) üzenetére


shteer
titán

phantomról tudok nyilatkozni, bár igen szűkszavúan. jelenleg átépítés alatt van, csak kipróbáltam. addig meg se nyikkant, bár a borda kellemesen meleggé vált néhány óra használat után
(amúgy ha utánanézel, 3 állású kapcsoló van rajta, amivel a ventit 3 hőmérsékleti értéknél indítja - teszt szerint ha elindul akkor is lényegesen halkabb a normál ventis tápoknál)

érdemlegesen kb 2 hét múlva tudok nyilatkozni a vízhűtéses phantomról :)

Zolinak van zenje, az ő véleményét fentebb olvashatod

..szerintem jónak tűnik

(#2864) helkis válasza #72042496 (#2860) üzenetére


helkis
addikt

legegyszerübb, ha keresel valakit aki már csinált hasonlót, és megkéred hgoy segítsen.. ;)
(én is ezt tettem.. :D) utólag is köszi Vedininek és FoBCRaistlin-nak a helpért! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2865) Samanbacsii válasza shteer (#2863) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Köszi az infot.
Zolival már beszéltem, Ő elismerően nyilatkozott a tápról.

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#2866) #72042496 válasza helkis (#2864) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lehet az lesz! Shteer kollégával beszéltem már ennek kapcsán, csak aztán húzódtak a dolgaim, lehetetlen időkben érek rá, vizsgaidőszak, munka, és ez csak az én beosztásom - nehéz egyeztetni.

De ha sikerül megoldani és shteer is ráér segíteni, akkor lehet újra megkérem, de már amikor a gép is készen áll a víz beépítésére. :B :R

(#2867) Finwe válasza #72042496 (#2860) üzenetére


Finwe
őstag

Hello!

Obiban, a Róna utcánál tui van ilyen cső de néha változtatnak a méreteken, pl 6/9 de legalább tuti nem lazul ki :D

egyébként nem volt már vízhűtésed :F Teljesen ilyen emlékeim vannak...

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#2868) shteer válasza #72042496 (#2866) üzenetére


shteer
titán

beszélhetünk róla a továbbiakban is ;)

nézegetem az xs-en a galériát...
hát nem gyönyörű? [link]

..szerintem jónak tűnik

(#2869) shteer válasza ttt1 (#2857) üzenetére


shteer
titán

Rive kolléga segít

..szerintem jónak tűnik

(#2870) rii válasza shteer (#2868) üzenetére


rii
nagyúr

erről a képről villant belém, hogy az nem kivitelzhető, hogy az egész gépben heat-pipe-ok kötik össze a SB-NB-CPU-FET-MEM-MEM, és akkor csak egy csati kell ....

gondolom gyárilag lehetne max ezt megoldani.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2871) shteer válasza rii (#2870) üzenetére


shteer
titán

ilyenre gondolsz?
[link]
vagy ilyenre?
[link]

megvalósítható de inkmpatibilis más lapokkal, gyári széria meg csak limitáltan érdemes

..szerintem jónak tűnik

(#2872) #72042496 válasza Finwe (#2867) üzenetére


#72042496
törölt tag

Áhh, nem volt, csak már vagy két éve mondom, hogy lesz. :) A fő eredmény idáig, hogy a radiátorokat felszereltük már haverral, erről tettem is be képet.
A következő pár napban pedig azon ugráltam, hogy hullámos lett a hangszigetelő. :D (Ez még mindig foglalkoztat, lehet, hogy lefújjuk az egészet matt feketére, úgy nem üt el, s fel sem fog tűnni... bár a ház belsejét úgysem nézegetem!)

Nyugdíjas közben szólt, hogy tud valakit, de ha az OBI-ban tényleg kapható ilyen, akkor feltöltöm az mp3 lejátszót, s viszem a csatikat meg a memóriát, becsekkolom, mit tud az a cső. Köszönöm a tippet!

shteer: :R

(#2873) Nyugdíjas válasza shteer (#2868) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Né fájdiccsad a szivemet :D :O

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2874) rii válasza shteer (#2871) üzenetére


rii
nagyúr

jahh ... :D ilyenre gondotlam kb.

de home-made még több egységet is meg lehetne csinálni egy nagy heat-pipe-á nem?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2875) vedini válasza shteer (#2868) üzenetére


vedini
őstag

ez milyen konfig lehet amd 4x4?
igazából az tetszik benne, hogy nem poros, letisztult, és pofátlanul jól eldugja a kábeleit,
brutál az is hogy fejjel lefelé van benne a lap
sajna nekem már tök poros belül minden cső, meg a hardverek, este viszont jól izzanak uv-ban

workworkwork...

(#2876) Goldye


Goldye
aktív tag

Érdemes vízhűtés bemenő nyílással rendelkező alaplapot venni, vagy inkább összerakni egy alaplapra egy vízhűtést? Mármint amit gyárilag adnak azok elég jók arra h lehűtsék?

(#2877) banderasz77


banderasz77
addikt

Nos, megvannak a vízhűtés eredmények.

Eredeti hőmérséklet 60-63 fok volt 4 óra Orthos után.
Jelenleg 2 óra TAT+Orthos + 2 óra Orthos 43-44 fok.

A radiátor elhelyezése még most nem is jó, mert állítva van, mint a képen, betéve az íróasztal alá, ami 3 oldalon zárt, érezhetően meleg van bent.
A héten megpróbálom betenni a tervezett helyére, ahol már fektetve lesz (végre beindul a kémény effektus) és nyitott helyre. Kíváncsi leszek, milyen eredményt fog ott hozni.
Tehát egyenlőre -20 fokkal veri a Zalman CNPS9500-at, ami igen szép teljesítmény passzívban. És ez még csak jobb lesz. :C

(#2878) szacsee válasza Goldye (#2876) üzenetére


szacsee
nagyúr

Inkább rakd össze magad, ha megnézed, akkor az MSI X38 Diamond-on max 8-as, de inkább 6-os rézcső van, ami a víz áramlását elég jól lelassítja.
A Maximus-nál pedig csak az északi híd van vizzel hűtve.
Ezek a lapok nem olcsók pl Asus kb 70K MSI is sztem 60 felett van.
Kis utánajárással a saját alaplap vízezését ki tudod úgy alakítani, hogy a belső átmérő 8-as, vagy akár 10-es legyen.
Az X38 bugzik, ha ddr2-ben gondolkodsz, akkor maradj a P35-nél.
Pl Asus P5K-E, vagy Giga P35 Ds4 vagy Dq6 ha van rá zseton.
A blokkokat pedig beszerzed a csövekkel.
Set-ben Heatkiller kb 24K, viszont ha nézelődsz a neten lehet venni olcsóbban is, pl mosfet 4K, ebből 2db kell, NB+SB kb 10-12K és kész is, így kijössz 18-20K-ból és nem kell germániából beszerezni a settet.
Jóval hatékonyabb és könnyebben tisztítható!!!!
Keresd Nyugdíjast és R.Zoli-t! :R

(#2879) helkis válasza banderasz77 (#2877) üzenetére


helkis
addikt

gratula! mindenki nevében mondhatom, hogy majd képeket szeretnénk látni! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2880) szacsee válasza helkis (#2879) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szintén zenész! ;]

Aki-nek Quad-ja van, vagy guru leírhatna egy tippet vízhűtés összetevőkkel, átmérőkkel.
Pl Alalplap, Cpu és VGA lenne hűtve.
P5K Deluxe+ Q6600@1,35-1,4V+ 8800GT
Kösz előre is! :R

(#2881) banderasz77 válasza helkis (#2879) üzenetére


banderasz77
addikt

Valahogy megoldom azt is még a héten, csak most már dolgoznom is kell. :K

(#2882) helkis válasza szacsee (#2880) üzenetére


helkis
addikt

ja méghozzá heavy metal! :R

az adatlapomon szereplő "H2O" kibontása: Laing D5 pumpa, D-tek Fuzion blokk, Nexxxos Extreme III radi + 3 noiseblocker XL1-es venti, Cape Coolplex 40 tartály, 10mm-es belsős csatik, 14/10-es cső. eredmények: [link]
extrém tuningban, jelenleg 445*9=4005Mhz-en tartok, valós 1.552v-al, ekkor a magok 65-70-fokosak prime alatt, de egy idő után lekapcsol a gépem. :F prime kivételével bármelyik tesztprogram lefut..
honnan vettél 8800GT-t? :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2883) banderasz77


banderasz77
addikt

Huhhú!!! Egy 40 m2-es helységben vagyok, az egyik oldalon, a másikon az ajtó. Csak kinyitottam az ajtót egy kicsit(utca) és egyből lement 39 fokra 1-2 perc alatt. Kicsit megmozdult a levegő. Mi lesz itt, ha tényleg elfektetem? :C :C :C :C

(#2884) vzso válasza szacsee (#2880) üzenetére


vzso
tag

Egy tipp -13-as csövezéssel.

(#2885) vzso válasza vzso (#2884) üzenetére


vzso
tag

Csak a 8800GT-re ezzel a bokkal.

(#2886) szacsee válasza vzso (#2885) üzenetére


szacsee
nagyúr

Grat, igényes rendszer, megkérdezhetem mennyibe fájnak a blokkok és hol vetted?
Tipus is kellene, ha lehet, mert a mosfeteknél 2 tipust látok (koolance-nél). :R

Helkis:
Valszeg D5 hajtja őket, a procira vagy D-Tek kerül, vagy Thermalright.
Még nem esedékes, de minél előbb szeretnék tisztában lenni, hogy mennyire számítsak és szisztematikusan szeretném felépíteni. (1 CPU, 2 VGA, 3 Mobo, 4 All passive).

Hőfokokat kérhetnék, ha lehet! :R

(#2887) szacsee válasza vzso (#2884) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ahogy nézem CHC-120 x2 + VR-AS40 x2 + CPU 330 van nálad. :C
Jónak tűnik. 130 dodóba fáj + a csatik, procihűtés nélkül ha jól gondolom . :B

[ Szerkesztve ]

(#2888) vzso válasza szacsee (#2887) üzenetére


vzso
tag

Igen, ahogy írtad. Ezek mind jók egy P35-ös laphoz is, egy quad-al. Viszont az X38-hoz, nem igazán jó más, csak ezek, ha egyforma szettet akarsz (NB-re nem igazán találtam másik blokkot ami jó lenne rá és fogadja a 13-as csatikat).

(#2889) szacsee válasza helkis (#2882) üzenetére


szacsee
nagyúr

A Gt-t vidéki kiskernél vettem, egyik alkalmazott hírdette a PH-n én meg rácsaptam.
Nem volt olcsó, de már szarrá játszottam az agyam az S3 Trio után, és ahogy most nézem az alapok közelítik az 57-60K-t, így sztem megérte.
Ja MSI OC-ről van szó, az ára pedig 65K volt. :R

(#2890) H_Zozo válasza szacsee (#2878) üzenetére


H_Zozo
tag

Én azt hiszem hogy inkább pont hogy a kis keresztmetszeten felgyorsul az áramlás, legalább is én ilyesmire emléxem fizikából, ha jól tudom pont ezért vannak úgy leszűkítve a blokkok belsejei.

___________________________________________________________________________

(#2891) Nyugdíjas válasza H_Zozo (#2890) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jól emlékszel :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2892) FoBCRaistlin válasza hossszú (#2804) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

veeery nice!!!

Forza Ferrari!!! :C :C :C

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#2893) FoBCRaistlin válasza Gülümaci (#2841) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

jó cucc :C

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#2894) hossszú válasza FoBCRaistlin (#2892) üzenetére


hossszú
őstag

Köszi! :R

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#2895) banderasz77


banderasz77
addikt

Na gyerekek, ha valaki esetleg igényt tartana ilyen radiátorra mint az enyém (naggyon megabrutál) akkor lehet priviben jelentkezni. Előre is felhívom a figyelmet, hogy ez nem bemegyek a boltba és van holnapra, várni kell rá, de lesz. Ja, és az első mindenképpen fuzik-é, a többire lecsaphattok. Privi!!! :K

(#2896) szacsee válasza H_Zozo (#2890) üzenetére


szacsee
nagyúr

Igen, azért kell minél nagyob csővel menni a blokkok között, ha jól sejtem. :B
Ebben viszont erősítsetek meg, vagy cáfoljatok, Ti vagytok a vízhűtő guruk. :R

(#2897) H_Zozo válasza szacsee (#2896) üzenetére


H_Zozo
tag

Ez valószínűleg így van, de én nem vagyok róla meggyőződve, hogy annyira számít, hogy 6-os 8-as vagy 10-es belső átmérőjű csövet használok, max 1-2 fok. De mint már korábban is írtam kiváncsian várok egy ilyen tesztet.

___________________________________________________________________________

(#2898) Nyugdíjas válasza szacsee (#2896) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A vastagabb csőnek semmi köze a sebsséghez. Illetve hazudok :D Van,csak nem ezért csináljuk,hanem a nagyobb vizszállitás miatt.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2899) szacsee válasza Nyugdíjas (#2898) üzenetére


szacsee
nagyúr

Akkor elvileg erős szivattyúnál érdemes csak pl D5. ;]
Ja meg majd valamikor dumálunk, mert jön a karácsony és magamat nem akarom kihagyni.
Rokonok, ismerősök úgysem azt vennének.... :DDD

(#2900) H_Zozo válasza Nyugdíjas (#2898) üzenetére


H_Zozo
tag

Ha jól sejtem, ezek elég rendesen összefüggnek, tök mindegy hogy honnan nézzük a dolgot.
Én pl. 10/6,5-ös SMC csövet fogok használni, mert ez van, és hozzá 1/8"-os SMC gyorscsatikat, mert ebből van itthon.
Igazából nekem nem a tuning a célom, persze az sem mellékes, de ha csak olyan hőmérsékleteket érek el mint léghűtéssel (bár ezt kétlem) én már akkor is elégedett leszek, mivel lett egy csendes gépem, amit nem szemetel tele porral egy csomó ventillátor.
Amint készülnek a blokk tetőim majd dobok be képeket.
Valószínűleg nem lesz csúnya látvány? És elég egyedi lesz megjelenésre.
Valahogy így fog festeni egy vga blokk:

___________________________________________________________________________

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.