Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3030) R.Zoli válasza Reset Elek (#3026) üzenetére


R.Zoli
őstag

Nem az a kis szösszenet lekerült róla ,mert többeknek nem tetszett :D

Egyedi? Hát elég sok egyedi lesz ha elkészül, remélem valaha ez meg fog történni :) Amiért így most jelen állapotban össze van rakva annak két oka van, így is egy böszme erős passzív rendszer amivel sehol sem kell szégyenkezni és amíg nincs meg minden eltervezett cuccom hozzá amiket legyártatok addig kell valamin dolgoznom aminek nincs zaja... Pl. ennél egyedibb blokkot mutass:

Ez a blokk is belekerül a rendszerembe... Mellesleg ebbe a blokkba van amit saját két kezemmel alakítottam ki, mert a marógéppel nem lehetett :) A tüskékből fogorvosi turbinával szedtem le 1milimétert és az ívek amik a blokk oldalfalában vannak is a kézügyességem tükrözik mert necces lett volna maróval teljesen "hegyesre" csinálni az íveket IceAge szerint így én alakítottam ki őket hegyesre :) Egyébként aranyozva van, ez is eléggé egyedi ,hogy nikkelezés nélküli aranyozás mert nem sok helyen csinálnak ilyet galvánfürdővel (mármint olyanra ami nem jön le könnyedén), de miután nagyapám aranyműves volt így van ismerettség ahol kiválóan megcsinálták így is ,hgy ne dobja le rövid idő alatt az aranyozást és meglegyen az a 20 mikron :)

Az egész rendszer vízáramlása keresztül fog menni ezen a CPU blokkon és onnan oszlik 4 ágra...A fő ág 19-es cső és 17-es a blokkon belüli legkisebb keresztmetszete :) Ez a fő ág egy speckó Y csatival lesz a 2 szivattyú ágából létrehozva... A 4 "mellékág" 8,5-es belsővel rendelkezik a blokkon belül...Ezekután fog lógni a többi cucc mind szétosztva külön ágakra, ergo egyik kimenet után lesz a VGA, másik után a táp stb...

No aztán ,hogy ne egyedi rendszerről beszéljünk...2 hónapig kísérleteztem több szakember segítségével ,hogy lehet hidraulikus csőhajlító segítsége nélkül és 150K-s beruházás nélkül tökéletesen a Cape Cora profilokhoz megfelelő U-alakú csövet hajlítani amik push-in csatik segítségével összeköthetővé teszik a radikat 9,5-es belsővel és tökéletes ívvel...

Ilyesmi lesz még tökéletesebb eredménnyel amit most tudok hajlítani egy pseckó szerkezettel :) A profilok összekötése így gyerekjáték lesz....A réz U-profilokat majd nikkeleztetem ,hogy ne legyen mindegyik hamar oxidált :)

Aztán van egy Zen-em is amit Didymant moddolt 560 Wattra és egy full réz tetőt már megrajzoltam hozzá amit IceAge gyártana le ,ha előkerül :(

Már korábban készítettem egy vizes tápot a gépemmbe de nem építettem be mert a 400-as Zen jobban tetszett, jobb hatásfok, tuningolható a táp keményen, jobb felépítés (tartósabb alkatrészek, átgondoltabb felépítés - by Didyman)... Így ez a táp (aminek itt csak a hűtőrendszere látszik ,sosem került beépítésre):

Sok dolog volt amit menet közben meggondoltam ,hogy mégsem ezért más lett helyette, ezért is áll össze lassan, ha most összerakom akkor olyat akarok amit évekig nem szedek szét...

A Danger Den blokkjaim mind sajt tervezésű fém tetőt kapnak...Ezen kívűl minden G1/4"-os csatim 11-es velsővel rendelkezik :D Szerintem nincs sok ilyen a világon , mind hand made nem kis munkát igényelt ,fúróval esélytelen ilyet létrehozni :)

A 2 radim amit említettem az inkább 3 mert kettő lesz a gép tetején, hasonló kialakítás mint a cape cora ,de vízszintes elhelyezéshez van tervezve a hőátadása...A másik hőátadó amiből 1 lesz az a gép elejében 8 darab 5,25-ös helyet fog elfoglalni a szivattyúk előtt és a 2 fő ágat a szivattyúkba fogja vezetni így csövet sem kell ott használnom és plusz radim is lesz és nem mellékesen nagyon dúrván fog kinézni az előlap :)

Ezetúl az én nem egyedi gépem , olyan vízáramlás felügyelő rendszerrel fog rendelkezni ,hogy 4 ágon figyeli az áramlást, vízhőmérsékletet :) Ez is saját magam találta kapcsolórendszerrel lesz megvalósítva...

Az XSPC tartályra már eddig is én készítettem speckó aljat és tetőt, de most ezen is túlmutató elosztó kerül rá ,hogy kisebb ellenállás legyen mind a 4 ágon...

Aztán a mostani kiegyenlítőm amit 4 beömlő és 4 kiömlősre alakítottam mert ugye gyárilag nem ilyen, az kirepül a gépből és egy olyan tartály jön a helyébe amivel nem kell a csöveket átvezetni a házon hanem a tartályon keresztülmenő áramlás helyettesíti a csöveket, plusz ez a tartály egyben hőleadó is lesz...

Szal ennyire nem egyedi lesz és most is ennyire nem egyedi ez a gép... Ha valakinek odaadsz 300-400K-t akkor nem fog ilyen gépet építeni,de elárulom csak a maróst sem fogja tudni kifizetni 200K-ból az egyedi cuccok miatt (alapanyaggal) :) Csak a moddolt cuccok és beléfeccölt idő bőven 100K-s nagyságrendű... Nem tudom milyen maróst ismersz ,de amiket felsoroltam csak a radiátorokat és kiegyenlítőt 80K-ért akarták legyártani nekem hivatalosan CNC-vel... Az alapanyag meg még többe kerül...Egy egyedi rendszer nem 300-400K, hanem sokkal több, nem is érdemes utánaszámolni... Mindent ismerősökkel csináltatok és még iszonyat jó árban megúsztam mindent így örülök és ezen az úton akarok tovább haladni :)

Jah ezeket csak azért írtam le lásd mennyire nem egyedi és teljesen a boltban megvásárolható cuccok lesznek/vannak nálam :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.