Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) dchard


dchard
veterán

Na urak, megvan a radiátor: 500x500-as Dunaferr acél dupla rácsos, dupla oldalú radi. Sikerült találnom a kométánál átalakítókat is.

MEgkérdezem a boltban: gáz-e, hogy vörösréz blokkok vannak a rendszerben. Azt mondja: így egy időzített bomba. (valaki korábban már írta itt nekem, hogy nem eszik meg egymást). Hazahozom, elolvasom a leírást: aszondja "szerelhető műanyag, stb.stb és vörösréz csővel is ". Ha a gyártó szerint nem eszi meg a vörösréz meg az acé egymást, akkor neki hiszek :)

Este még leszaladok a praktikerbe és veszek teflon szalagot, meg csöveket, meg fagyállót, meg talán bilicset, aztán holnap szerzek régi athlon prociról lesarkazásgátlót az északi hídra, aztán a hétvégén összerakom a rendszert :)

Ráadásul mázlim volt, mert a korábbi 8mm-es szűkítőm (ami nem lett volna), jó lett az új radiátorra is.

Teflonból hány teljes (360fokos) menetet kell rátekerni a menetes végekre, hogy jó legyen?

Köszi!

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3902) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Kérdés...

Adott 3 eheim pumpa. 230v-kellene nekik, de a kábel végén nincs dogó, amivel konnektorba be lehet dugni. Meg lehet-e csinálni olyannak, hogy 12v-ot kapjon a gépből?

Választ :R !

(#3903) dchard válasza juliabrilke (#3902) üzenetére


dchard
veterán

Inverterrel persze meg lehet, egyrészt 3 pumpához való inverter nem lesz olcsó, másrészt vinni fogja az ampert a táptól, ami tuningnál (nem tudom neked mire kell 3 pumpa, de ilyesmire asszociálok :) nem túl jó.

Egyszerűbb megoldás: 12v/230v relét kell venni, ami akkor kapcsolja ki/be a pumpáknak a 230 voltot, amikor a géped ki/be kapcsol.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3904) draff válasza oalex (#3863) üzenetére


draff
aktív tag

Csak megjegyzem - a hülyeség az egy cselekmény minősítése és nem a személy szerinti hülyét jelenti. Senkire nem mondtam még hogy hülye lenne, amit csinál az viszont lehet még az, az illető identitásától fügetlenül. <br>De ha te szereted összekeverni, hát lelked rajta. Nekem nem profilom senkit se megsérteni, ha pedig valaki nem szereti a kritikát az eléggé hiperérzékeny lehet. Próbáltam ötleteket adni és néha bekérdezni, s nem azt várom hogy ledorongoljanak. Itt valaki nagyon szépen meg tudta nekem mondani hogy a CoD4 egy játék. Mivel én nem tudtam - nem azzal kezdte hogy de hülye vagyok, mert még ezt sem ismerem. Szó ami szó, lehet emberként viselkedni. Én partner vagyok.

(#3905) szacsee válasza juliabrilke (#3902) üzenetére


szacsee
nagyúr

Végy egy 12V-os relét, és kell asszem valami biztonsági kapcsolás is, ha a relé megmúlna.
Amikor bekapcsolod a relét, akkor kap a pumpa 12V-ot. Viszont kell egy biztonsági kapcsolás relével, vagy valami hasonlóval, hogy ha a relé meghal, akkor ne álljon le a szivattyú.

(#3906) draff válasza WiZARD (#3875) üzenetére


draff
aktív tag

Azt írtál.

(#3907) 4tom4nti válasza draff (#3904) üzenetére


4tom4nti
tag

Utolsó hozzászólásom a témához:
Szerintem mindenki partner, ha valaki nem úgy indít, ahogy te tetted. Itt mindenki személytelenül ott segít, ahol tud. Éppen ezért utálja mindenki az ilyen fennkölt embereket, amilyen a te megnyilvánulásodból lejön...
Nekem úgy zusammen elegem van a sok okos f*szkalap helyi b*sszájbából, aki belép valahova és ott ő az okos. Érdeklődni nem ilyen stílusban kell! vagy, ha igen, akkor ne csodálkozz, hogy elküld mindenki a p*csába...
A fórum pedig egy jórészben személytelen terület, így nagyjából senkit nem érdekel, hogy ki mennyi idős, nem abból következtetünk és nem abból ítélünk meg valakit.
üdv.
Bocs mégegyszer az OFFért és kérem DRAFF kollégát, hogy erre már ne válaszoljon, mert tele van offal a topic... kösz

(#3908) szacsee válasza dchard (#3901) üzenetére


szacsee
nagyúr

Há kérlek szépen én írtam, mivel használtuk a cégnél ezt a megoldást.
Réz csövezésű batéria, valamint a gyűjtő csövére kellett egy menetes kivezetés.
A vascsövet, amin volt menet ráforrasztottuk ipari ezüst-el és ez vízzel volt üzemeltetve és a mai napig megy, néhol gázos rendszerben is alkalmaztuk asszem.
Tudod réz, alu drótot sem szabad összetekerni villanyszerelésnél, de vasdrót nincs, úgyhogy csak nyugodtan. :DDD

(#3909) vzso válasza V.Stryker (#3882) üzenetére


vzso
tag

Csak egy példa-EK-FCR600 CF Xtreme - Acetal

Ez hűti a VRAM-okat a kártya mindkét oldalán, na és még más, igen komolyan melegedő alkatrészeket is.

[ Szerkesztve ]

(#3910) juliabrilke válasza dchard (#3903) üzenetére


juliabrilke
addikt

Tehát akkor jobban járnék vele, ha rátennék házilag egy dugót, hogy kapja a 230v-ot?

(#3911) ssolitude válasza juliabrilke (#3910) üzenetére


ssolitude
őstag

Azért azt valahogy megoldanám a helyedben, hogy a szivattyú nélkül ne lehessen a gépet elindítani. Véletlenek mindig adódnak.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#3912) 4tom4nti válasza juliabrilke (#3910) üzenetére


4tom4nti
tag

Szerintem mindenképp...
Nagyjából 2 perces melóval megspórolsz egy bizonytalan próbálkozást..
üdv.
SSolitude: jó megoldás lehet egy ki-be kapcsolható aljzatot venni vagy elosztót és abba dugni a gép és a szivattyú tápját.
Esetleg ami még faszásabb egy szünetmentes tápegység, de az kicsit húzósabb...
üdv. :R

[ Szerkesztve ]

(#3913) FoBCRaistlin válasza ::Trunks:: (#3894) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Szia!

Én a helyedben nem nagyon próbálkoznék vele. PL: cukor van benne, ami szépen kirakódhat, nemhiszem, hogy olyan jót tenne a rendszerednek, ha valami cukros lötyi is lenne benne. Ha már UV-s folyadékot akarsz, akkor sztem vegyél erre kitalált cuccot. De ami mégjobb, legyen benne a jól bevált folyadék, de a csövek viszont UV reaktivak. Én tuti nem öntenék a cuccomba "vörös bikát" :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#3914) FoBCRaistlin válasza dchard (#3901) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Sztem annyit tekerj, hogy csak kicsit nehezen tudd betekerni a cuccot. Szerény a tapasztalat, de ha túl simán fut a mentben, akkor nem fog rendesen tömíteni. :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#3915) ssolitude válasza 4tom4nti (#3912) üzenetére


ssolitude
őstag

Én így csináltam:
a 230-as kisrelé tekercse egy külső kapcsolón keresztül kapja a feszültséget. Egy záróérintkező sorba van kötve az alaplap PowerON gombjával. Amíg nem kapcsoltad be a szivattyút, a gépet nem lehet elindítani. Pofon egyszerű.

[ Szerkesztve ]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#3916) FoBCRaistlin válasza vzso (#3909) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

szép cucc :K

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#3917) FoBCRaistlin válasza ssolitude (#3915) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

egy ilyen megoldás jól jönne a paranoid lelkemnek :)

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#3918) 4tom4nti válasza ssolitude (#3915) üzenetére


4tom4nti
tag

Azoknak javallott az a megoldás, amit én írtam, akik nincsenek otthon az elektronikában. Egy boltban megvehető megoldás...
Ezt is meglehet szépre-jóra csinálni, ha én csinálnám, hasonlóan járnék el én is...
Szvsz Power gomb lenyomása indítja a táp és szivattyú működését egyszerre :DDD
üdv.
jah mégegy: 3870-re van már valami faszentos kis blokk, amire rálehet bízni és el is fér CF? :R

(#3919) szacsee válasza ssolitude (#3915) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ez valóban pofon egyszerű és biztonságos!
Én erre gondoltam, itt nem kell kapcsolgatni, de nem tudod elötte bekapcsolni a szivattyút és nem is hallod, ha halk, hogy bekapcsolt, mivel a gép zaja (már ha van) elnyomja a szivattyú zaját. :R

Egyébként van valami időzítő kapcsolás, vagy valami megoldás ami nem manuális és ha megnyomom a power gomb kapcsolóját akkor egy 12V-os szivattyú induljon? :F
Hmm mire leírtam eszembe is jutott, csak egy bibi van vele, hogy kellene egy olyan pont, ami akkor is kap 12V-ot amikor a gép ki van kapcsolva... hmm ez is eszembe jutott.
Mindjárt le is rajzolom kiváncsi vagyok a véleményetekre!
Bár lehet nem jön be...hmm na majd megvitatjuk, mivel nem vagyok benne teljesen biztos, addig akinek van valami ötlete elő vele! :R

(#3920) tomika873


tomika873
csendes tag

heló emberek.elvileg ma éjszaka elkészül az összes backplate és holnap du rakok fel képeket róla.ez nemazt jelenti hogy nemsokára kézhez kapjátok mertmég felkell majd vinnem pestre horgonyoztatni.oda meg nemjárok csakugy mindennap. :D

TGMT

(#3921) ssolitude válasza szacsee (#3919) üzenetére


ssolitude
őstag

Azért az úgy nem kicsit durva ;) Meghúz a relé, aztán rövidzárban a nulla-fázis! :Y [link]

[ Szerkesztve ]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#3922) oalex válasza tomika873 (#3920) üzenetére


oalex
senior tag

a fet es is?? :DD :DD :DD

oda meg nemjárok csakugy mindennap

Dehogy nem, felmész ha mondom :((( :(((

:DDD :DDD :DDD

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#3923) oalex válasza ssolitude (#3921) üzenetére


oalex
senior tag

:DDD :DDD :DDD :Y :Y :Y

Az tuti, hogy nem jó a rajz. Ijen villamossági ismeretekell nehogy belevégjál. :((( :(((

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#3924) lpc válasza szacsee (#3919) üzenetére


lpc
tag

Inkább hagyd a kapcsolási rajzokat az elektronikában járatosabbakra, mert úgy látom egy számítógéppel vezérelt rövidzárgépet rajzoltál (megy a motor ha kell ha nem, míg be nem kapcsolod a gépet, mert akkor kib-síp-sza a biztosítékot) :DDD

(#3925) FoBCRaistlin válasza ssolitude (#3921) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

kármokodtok itt össze vissza "relé" meg ilyenek. szegény BTK-s meg csak néz mint a borjúúú... :DDD

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#3926) szacsee válasza ssolitude (#3921) üzenetére


szacsee
nagyúr

:DDD
Elkúrtam nem kicsit nagyon.
Na ez akart lenni, de gondolom sejtetted.

A másik kapcsoláshoz 2 időrelé és 1 relé kell.
1 időrelé kapcsolja be a gépet, miután a szivattyú már bekapcsolt.
2. időrelé pedig az öntartó áramkör megszüntetéséhez kell.
Kicsit agyalok még rajta.
Kár hogy anno csak az ÉDÁSZ tanműhelyben nyomtuk az ipart a szerelőfalon 1000 relével, mivel gondolom ezt tranyókkal is meg lehetne oldani eccerübben. :B

(#3927) Reset Elek válasza dchard (#3841) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Én kicsit hülye módon, mindig az uccsó olvasatlan hozzászólástól haladok előrefelé, és folyamatosan válaszolgatok, anélkül, hogy megnézném, valaki válaszolt-e már. Szóval bocs, ha már volt a megoldás....

No. 1.
Elmész a kométához, veszel két db 1/2 collos, külső menetes, forrasztható, 15-ös csőhöz való sárgaráz idomot.
Ezt itt e:
"Réz KM. csatlakozó 15-1/2""" RKMCS1512 108 DB
Ebbe szerzel egy-egy sárgaréz szűkítőt, olyat, aminek az egyik vége 15 mm-es, a másik meg amilyen csövet akarsz rá húzni, és öszeforrasztod őket. (Talán még a kométánál is meg tudják neked csinálni a szűkítőt meg a forrasztást, csak ne hagyd, hogy túl sokat kérjenek érte.)

No. 2.
Elmész a kométához, és veszel két felesről negyedesre KB-s szűkítőt.
Ilyet e:
"Szûkítõ 1/2""-1/4"" KB-s" réz SZÛK1214KB 126 DB
Belecsavarod a radiátorodba, és ebbe már olyan 1/4"-os csatlakozót csavarsz, amilyet akarsz.

No. 3.
Szerzel vagy csináltatsz 1/2"-os menettel rendelkező csatlakozót.
Tomika vagy Todí biztos tud segíteni.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#3928) szacsee válasza lpc (#3924) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az voltam, csak kicsit berozsdásodtam már, mivel nem a szakmámban dolgozom sajna. :B :DDD

(#3929) nyunyu válasza Stalker-2572 (#3874) üzenetére


nyunyu
félisten

Fel lehet am ugy is szerelni a pumpat+radiatort a gephazra, hogy utana mobilis marad a gep.
Persze egy massziv Chieftec torony 2 oldalan egy-egy Mora, telepakolva minden foldi joval az garantalt serv. :D

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3930) lpc válasza szacsee (#3926) üzenetére


lpc
tag

Öööö... nem értem jó lovag: bekapcsolod a gépet és kikapcsol a szivattyú? :)
(amúgy értem mit akarsz, nem kell bonyolítani időzítésekkel, jó lesz ott a 3. változat is)

(#3931) ::Trunks:: válasza FoBCRaistlin (#3913) üzenetére


::Trunks::
senior tag

ja majd ha sok pénzem lesz veszek folyadékot,de most másra kell a kes..meg amúgy sincs sok :D:D

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#3932) szacsee válasza lpc (#3930) üzenetére


szacsee
nagyúr

Mellik a tranyós?
Oant nem tudok produkálni, akkor maradok a power on szopattyú on verziónál, nálam úgyis 12V-os szivattyú lesz. :DDD :R

(#3933) nyunyu válasza ssolitude (#3915) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem lenne egyszerubb egy 2-300Fts szilardtestrele, ami atengedi a 230V-t, ha megjelenik a tapon a 12V?

Igy csak a power gombot kellene megnyomni a gep orran, es a rele azonnal felkapcsolja a 230V-t.
Az meg amugysem okoz gondot, ha par masodperccel kesobb kezd mukodni a szivattyu, eleg nagy a viz hokapacitasa ahhoz, hogy ne melegedjen azonnal tul a proci.
Ha meg leall a szivattyu, es tulmelegszik a proci, ugyis lekapcsol az alaplap.

Legalabbis egyszer mar dobtam ossze egy ilyen egyszeru reles kapcsolast egy 230V-rol meno 12 centis ipari "husdaralohoz", nem egy nagy mutatvany.
Arra kell csak figyelni, hogy a 230V rendesen le legyen szigetelve, nehogy veletlenul valami hozzaerhessen.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3934) lpc válasza szacsee (#3932) üzenetére


lpc
tag

gondoltam a 3. rajzod már tökéletesre sikerül.

nyunyu: Hol adják ilyen olcsón a szilárdtestrelét?

(#3935) WiZARD válasza draff (#3906) üzenetére


WiZARD
addikt

ok :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#3936) ssolitude válasza nyunyu (#3933) üzenetére


ssolitude
őstag

lpc-nél a pont. Az SSR (Solid State Relay) nem olcsó mulatság. Az élettartama meg körülbelül a 200x-osa a gép, vagy a szivattyú élettartamának.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#3937) FoBCRaistlin válasza ::Trunks:: (#3931) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

olyan 500huf/Méter áron kapsz Uv-s csövet. 3M sztem elég lesz, nemmintha tudnám milyen rendszered van :DDD

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#3938) dchard


dchard
veterán

Reset Elek: a csatikkal nincs gond, a 8mm-esem ami van pont fél colos a msik vége, tehát az nem gond, a 12,5 mm-es másik meg egy két menetes toldó és egy locsolócső adapterből állt össze.

Van viszont egy másik gond:

A következőt találtam a raditáor leírásának a végén:

Hagyományos fagyálló nem használható, mert hamar lyukadáshoz vezet, helyette speciálisan acél radiátorokhoz gyártott fagyálló folyadék alkalmazható (propilén glikol).

Erről mi a véleményetek? A radiátor anyaga acél.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3939) Nyugdíjas válasza dchard (#3938) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Alkohol? az is jó ám... Persze nemtom micsinál az acéllal,de nem hinném, hogy bármit is.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3940) kiborg válasza ssolitude (#3936) üzenetére


kiborg
aktív tag

[link]
Itt a termékcsoportokban a relé, majd a lista 3. oldalának az alján van 1-2 tipus, ami 1000HUF alatt van. Szerintem akár jó is lenne a célra.Igaz nem nagy teljesítményű, de egy szivattyú nem is vesz fel 1A-nál többet.
Amúgy nem is rossz 5let ez az SSR :) teccik, hogy nem jutott ez nekem eszembe régebben.... :R

[ Szerkesztve ]

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#3941) tomika873 válasza oalex (#3922) üzenetére


tomika873
csendes tag

a fet izébe is m4 menetek legyenek?

TGMT

(#3942) Reset Elek válasza WiZARD (#3875) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Asszem azok nem a viszkozitását változtatják, hanem a felületi feszültségét...
Ha a fagyálló-víz kombó bevált, akkor kár cserélgetni meg kísérletezgetni. Sokat nem lehet vele nyerni, de ha valami nem jön be, akkor nagyon ráfaraghat a páciens. (mondjuk a foszfátok megmarják az összes fém alkatrészt...)

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#3943) ::Trunks:: válasza FoBCRaistlin (#3937) üzenetére


::Trunks::
senior tag

3m elég és 700FT métere :))

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#3944) nyunyu válasza lpc (#3934) üzenetére


nyunyu
félisten

Asszem Mikronikaban vettem 5 eve.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3945) nyunyu válasza nyunyu (#3944) üzenetére


nyunyu
félisten

Beneztem, sima Omron G5L rele volt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3946) WiZARD válasza Reset Elek (#3942) üzenetére


WiZARD
addikt

hmm így, hogy mondod lehet hogy tényleg a felületi feszültség változott...

aki UV aktív lötyit akar az olvassa el talán amit írtam délután, jobb mint a redbull...
(amúgy emlékeim szerint a redbull elég haloványan világít UV alatt, de lehet hogy én emléxek rosszul)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#3947) oalex válasza tomika873 (#3941) üzenetére


oalex
senior tag

Na ez jó kérdés :F :F

Nem tudja valaki gyorsan meg mondani, hogy ebbe (illetve az ASUS X38 ba) M4 vagy M3 as lyúk kell a moszfethez? EK Mosfet Block 3a Acetal:

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#3948) ssolitude válasza kiborg (#3940) üzenetére


ssolitude
őstag

Ha kísérletezgetni akarsz, tudok küldeni, ne vegyél. Működtető feszültsége 3-30V, 20 Amperig terhelhető. Kisebb, mint egy cigarettás-doboz.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#3949) oalex válasza tomika873 (#3941) üzenetére


oalex
senior tag

Az alábbi képböl ítélve M4 nem? csak mert úgyan akkora mint a CPU é :U

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#3950) oalex


oalex
senior tag

Nem tudja valaki merre tudnék szerezni öntapados tépőzárat?

Mármint aminek a két külső oldala ragad.

Égyébként a szivattyúhoz kéne. Azon már rajta is van (úgy kaptam) csak a házban nincsen :(

!!!Légy jó mindhalálig!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.