Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) zekm válasza shteer (#2650) üzenetére


zekm
tag

Perpill nincs nálam a kártya, de sztem kondi is meg ellenállás is ;)
Vagy nem baj ha azokat nyomja?

[ Szerkesztve ]

(#2652) shteer válasza zekm (#2651) üzenetére


shteer
titán

kártya hátoldalán kondit még nem láttam :) én hővezető párnát raknék alá, ami ugye elektromosan szigetel is

..szerintem jónak tűnik

(#2653) zekm válasza shteer (#2652) üzenetére


zekm
tag

SMD kondira gondoltam, azok a nagyobbak világos barnák, azok kondik. :K ott a nyákon a c is
Ez jó ötlet :R
Találtam itt egy képet, amin úgy tűnik, mintha itt sem érne hozzá a backplate az alkatrészekhez

[ Szerkesztve ]

(#2654) shteer válasza zekm (#2653) üzenetére


shteer
titán

jah, minden nap tanul vmit az ember ;)

nekem MSI 6600GT-n volt ilyen gyári backplate, az valóban nem ért hozzá semmihez

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#2655) zekm válasza shteer (#2654) üzenetére


zekm
tag

Szóval akkor van értelme így is, ki is fogom próbálni.
Köszi a segítséget :R

(#2656) vzso


vzso
tag

Hát Uraim,
Elkészült a Maximus Formulán a vízhűtés: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16.
Jó lett? :B
Üdv. Zsolt

(#2657) shteer válasza vzso (#2656) üzenetére


shteer
titán

nem kicsit :C ramblokkra már nem futja? ;]
milyen csöveket használsz?

zekm: szivesen

..szerintem jónak tűnik

(#2658) fuzik válasza vzso (#2656) üzenetére


fuzik
aktív tag

Szép munka! Drakula :DDD !

:R

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2659) vzso válasza shteer (#2657) üzenetére


vzso
tag

A nagy része 13/19, mert a 13/16-os nagyon kemény és csak az egyenes szakaszon használtam a VGA nal.

(#2660) vzso válasza shteer (#2657) üzenetére


vzso
tag

Ja, a ramra nem fért volna el a hűtés felfogatás a VGA-tól.

(#2661) vzso válasza fuzik (#2658) üzenetére


vzso
tag

:R

(#2662) shteer válasza vzso (#2659) üzenetére


shteer
titán

de sima praktikeres cső, vagy vmi extra?

..szerintem jónak tűnik

(#2663) Rent


Rent
senior tag

tegnap gondolkoztam el eloszor igazan egy vizhutes megvetelerol. de mivel soha nem foglalkoztam ezzel, ezert elsonek valami komplett rendszer jutott eszembe, olcso, de azert markas. cpu, nb, 7900gs, ezeket kene hogy hutse, tudnatok ajanlani komplett rendszereket?

(#2664) vzso válasza shteer (#2662) üzenetére


vzso
tag

Extra, Zolitól vettem a 13/19-est, a 13/16-os meg a blokkokkal együtt jött (külön vettem) a Koolance-tól.

(#2665) Nyugdíjas válasza vzso (#2656) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Elég jól adja :R :C
Clearflex power? :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2666) vzso válasza Nyugdíjas (#2665) üzenetére


vzso
tag

:R
Nem tudom biztosan, lehet, mert nagyon hajlékony, de majd megkérdezem Zolit. A 13/16-os az meg [link].

(#2667) Nyugdíjas válasza vzso (#2666) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Költői volt a kérdés,ez szinte 100%,hogy clearflex. Jó kis cső....

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2668) jones965 válasza vzso (#2656) üzenetére


jones965
Modder

Szia !
A táp fölötti radid hatásfoka elég jó? :F
Nekem mintha egykicsit úgytűnne, kevés a légtér a radi ill.a táp között.
Nem kötekedés csak tapasztalat alapján.
Egyébként meg nagyon szuper lett a gép :R

(#2669) shteer


shteer
titán

EK viszonylag gyorsan lépett GT-ügyben:
[link]

..szerintem jónak tűnik

(#2670) fuzik válasza shteer (#2669) üzenetére


fuzik
aktív tag

Akkor már csak kártya kellene alá :)) !!

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2671) shteer válasza fuzik (#2670) üzenetére


shteer
titán

ott a pont ;) de mire ez megérkezik, addigra kari is lesz :)

..szerintem jónak tűnik

(#2672) Samanbacsii válasza vzso (#2656) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Szép gép. :C
Mióta gyűjtöd az alkatrészeket? Rögtön elsőre kitaláltad hova milyen csati kell (egyenes v. kanyar)? Nálam is most készül és pont Koolance cuccokkal csak 13/10 csövek, LainngD5, és passzív... SZÉP választás!!! :R

HDD-k miatt van még venti?

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#2673) #56573440 válasza vzso (#2656) üzenetére


#56573440
törölt tag

szegény lap:D gyárilag vízhűtéseset henteltél át vízhűtésessé:D tény hogy azt inkább viccből tették rá, de akkor is mókásan néz ki :C

(#2674) vzso válasza jones965 (#2668) üzenetére


vzso
tag

Szia!
:R
Nem hiszem, hogy rossz lenne, igaz az új bios-al 49-50°C a CPU (előzővel 26-28°C volt), de 100-100%-os terhelésnél is csak 55°C volt a max, és a maghőmérsékletek is nagyon egyformák 43-45°C (45-44-43-44°C) és terhelés alatt is együtt maradtak. Azért mondom hogy az új bios-al ennyi, mert a NB és SB hőmérséklete az ugyan az mint a régivel, 32-33°C (a gyári hűtéssel 42-45°C volt).
A tápnak fölül nincs szellőzése, így nem fuj meleg levegőt a radira. Alacsony fordulaton járatot (1200rpm) ventivel, szinte hideg a kiáramló levegő.
:R Zsolt

(#2675) vzso válasza Samanbacsii (#2672) üzenetére


vzso
tag

:R
Kb. egy hét alatt minden megjött. A vicc az volt hogy egyszerre rendeltem meg és az államokból hamarabb itt volt a cucc, vámmal és mindennel együtt, mint a szomszédból (Szlovénia) az EK-tól. Hát igen, a jó öreg posta. :)
Igen elsőre megvolt az elképzelés, csak az eredeti (13/16-os) csövekkel szenvedtem. Nagyon kemények, és nem igazán lehet kis ívben hajtani. Így maradt a másik cső, de arra az eredeti leszorító csavarok nem mentek rá, így maradt a gyorskötőző, helyhiányból.
Viszont, vigyázz a Koolance blokkokkal. Vagy eredeti csatikat vegyél hozzá, vagy készülj föl, hogy szükséged lesz távtartókra a blokk és a csati közé (nagyon rövid a menetrész, ami bele megy a blokkba).
:R Zsolt

(#2676) Goldye válasza vzso (#2675) üzenetére


Goldye
aktív tag

Milyen teljesítményen hajtod a géped hogy ilyen erős cucc kellett? :D

(#2677) #56573440 válasza Goldye (#2676) üzenetére


#56573440
törölt tag

ez szerintem nem az igények miatt van, max a crysis tudja izzasztani ha 30"-os moncsin tolod maxolva :D egy ilyen bírtoklása is élmény szerintem, volt szerencsém gtx sli-hez vizezve, de a két hét alatt annyira nem jött be, most csak egy maradt, de ez is sok:) majd tavasszal-nyáron eladom ezt is, és jöhet valami kicsi, alap gép, netezésre, filmezésre.

[ Szerkesztve ]

(#2678) vzso válasza Goldye (#2676) üzenetére


vzso
tag

Szerinted mennyire kell meghajtani egy QX6700-at, vagy egy 2900 CF-et hogy a mai alkalmazások (nem föltétlen pasziánszra gondoltam :) ) rendesen fussanak rajta?
Szerintem nem csak a teljesítmény miatt kell a vízhűtés (természetesen megnyugtató, ha van még "egy kis" tartalék :DD ). Amikor megvettem a két 2900-ast és elindult a gép, hát, majd leestem a székről, olyan hangja volt a gépnek. Most nagyon hallgatagok :D . És ha már arra, akkor a többire miért ne.

(#2679) Samanbacsii válasza vzso (#2678) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Hogyan lett pont Koolance?
Az NB hűtője nem tetszett? Viszont örömmel látom, hogy sb blokkba belemennek a nagyobb csatik is nem csak azok amikkel az oldalukon ajánlják.

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#2680) #56573440


#56573440
törölt tag

ha már így a kész rendszerekről beszélünk akkor én is beteszem a közösbe az enyémet:) bár nem ilyen brutál csövezéssel, de ez van :DDD

képek 1 2 3 4
videó
videó folyt

(#2681) P00By válasza vzso (#2656) üzenetére


P00By
nagyúr

Nagyon szép, mindjárt sírok :O ;]

(#2682) Samanbacsii válasza #56573440 (#2680) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Klassz! :K A dukko saját? :C

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#2683) vzso válasza Samanbacsii (#2679) üzenetére


vzso
tag

Ugyan az az NB és SB blokk-[link]. Mint mondtam csak távtartókkal megy bele másfajta csati (nem a Koolance által gyártott). A kifejezetten SB hűtője a Koolance-nak jól néz ki, de csak 6/8-as csati fér el rajta, talán, de nem biztos, még 10-es csonk.

(#2684) vzso válasza #56573440 (#2680) üzenetére


vzso
tag

:C Szép.
Egy nagyon nagy UP-ot mindenkép megérdemel.

(#2685) #56573440 válasza Samanbacsii (#2682) üzenetére


#56573440
törölt tag

dukkó?:D a gép az enyém, csak egy vidkarival:D a másikat elvitte a mumus :DD
festeni mondjuk nem én festettem , azt meghagytam a profinak

[ Szerkesztve ]

(#2686) Samanbacsii válasza vzso (#2683) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Igazad van. A kifejezett SB hűtöre gondoltam, mert nekem félig lefedi a vga. De azon meg kicsi a csati... Ezért lehet délen meleg lesz...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#2687) shteer


shteer
titán

rejtvénysorozatunk 2. epizódjához ékeztünk:

segítségképpen elmondom, hogy a tárgy földi eredetű, tehát nem a Transformers 2 egyik főszereplője :)

Játékos kedvű olvasóink számára fantasztikus meglepetésajándékok! :DDD

fuzik: ezt a kis aranyost kaparinthatod majd a kezeid közé és széttesztelheted ;)

..szerintem jónak tűnik

(#2688) Játékos válasza shteer (#2687) üzenetére


Játékos
addikt

[OFF]:C :C :C
Mindjárt kitalálom!

Harisnyareszelőalvázfaldugó?[/OFF]

Mod: az asztal polírozását, és lakkozását vállalom, ha elküldöd... :C

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2689) helkis válasza shteer (#2687) üzenetére


helkis
addikt

ez valami saját fejlesztésű blokk? ;] (az alu+réz nem okozhat problémát?)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2690) fuzik válasza shteer (#2687) üzenetére


fuzik
aktív tag

Én most akkor ki vagyok zárva a versenyből? :))

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2691) Reset Elek


Reset Elek
aktív tag

Aki tudja esetleg, hogy Mo.-n, méginkább Budapesten hol lehet collos csavarokat kapni, az legyen oly kedves, ossza meg velem.
Konkrétan #6-32 UNC kellene (ez megy a vincseszterekbe), 5/8" vagy nagyobb hosszúságban.

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#2692) R.Zoli válasza Játékos (#2610) üzenetére


R.Zoli
őstag

Szerintem ennyire építő jellegű hozzászólásaidat tartsd inkább magadban vagy inkább ne írj ,mert ezért felesleges még a gépet is bekapcsolni...

A jóember kapott másik blokkot... Az én aranyozott Enzom talpa is ilyen, karcos de tökéletesen tükrös mert ezek kb. 1-2 mikron mély karcok lehetnek max... Nem minden példány ilyen de a sajátomnak amit választottam is így néz ki a talpa (majd rakok fel képeket), de engem nem érdekel miután tisztában vagyok vele ,hogy egy tökéletesre polírozott is max 1-2 áttörlésig karcmentes mert egy rongy könnyedén okozhat ilyen karcokat és a hűtési teljesítménybe ez semmit sem számít... Arról már nem is beszélve ,hogy az IHS miután csak a peremén érintkezik egy közel teljesen sík blokk talppal, így tökéletesen végigkarcolja a blokk talpát gyalázatos módon négyszög kerületen...Innen is lehet felismerni könnyedén ha egy blokkot felraktak már procira...

A témához még annyit:
Igazából az kicsit elgondolkodtató ,hogy mindenki a blokkját tükrösre polírozza és ettől várja a megváltást, majd rárakja a közepén fél miliméter mély gödörrel rendelkező IHS-re... De azt hiszem erről már írtam múltkor mennyit is ér egy ilyen procira (minden Core2 ilyen...) jobb blokkot venni... Ha valakinek tényleg számít a tökéletes érintkezés akkor a legszarabb talppal rendelkező hűtő is tökéletes lesz a procihoz képest, ezért is írtam ,hogy komoly blokkot csak polírozott procin lehet értelmesen kihasználni...

(#2693) Nyugdíjas válasza shteer (#2687) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nyilván prociblokk,de egész korrektnek tűnik :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2694) P00By válasza Nyugdíjas (#2693) üzenetére


P00By
nagyúr

Látszik,h nem érted semmi köze a proci blokkhoz :DDD

(#2695) Nyugdíjas válasza P00By (#2694) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Akkor csak az első elgondolásom volt a helyes... Mondtam én hogy fűnyíró-rotor csapágy :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2696) fuzik válasza Nyugdíjas (#2695) üzenetére


fuzik
aktív tag

Szerintem pedig egy vázarelli művet takargató - dobócsillaggal kombinált oszlophoz rögzíthető hamutálürítő alkotás reinkarnációjának manifesztációja négy dimenzióban.

szerk: hopsz... most jut eszembe én ki vagyok zárva.....

[ Szerkesztve ]

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2697) Játékos válasza R.Zoli (#2692) üzenetére


Játékos
addikt

[OFF]Kedves Zoltán!

Ha találsz olyan hozzzászólást itt a PH!-n tőlem, amiben rosszindulatú vagyok, sértegetek bárkit (okkal, vagy ok nélkül), akkor szólj. Ne keress, nem fogsz találni, mert én nem vagyok ilyen! (Te viszont kaptál már ilyet egy halommal...)
Megkérdezhetted volna nyugodtan, hogy: "mindezt komolyan gondoltad?" Elárultam volna, hogy nem! Ha félreérthető poén volt, akkor elnézést kérek, bár rajtad kívül sztem mindenki vette...
A gépem pedig állandóan megy, nem "ezért" szoktam bekapcsolni!

Direkt a topikban válaszolok, mert Te sem tiszteltél meg privivel...
Nem szeretnék vitát a témában, sőt, erre a HSZ-ra választ sem!
Béke! :R [/OFF]

fuzik: lehet, hogy ezt Te nyered :C , kiváncsi vagyok, mi lesz a jutalmad shteer-től :U
:R

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2698) Fore


Fore
tag

Szervusztok!

Van valakinek valami tapasztalata a Koolance CPU-330 CPU Cooler-rel. Ha egy mód van rá nem szeretnék kiadni egy valag pénz (Enzotech SCW-1 Sapphire), ha olcsóbban előállíthatom az adott teljesítményt.

Minden infonak örülnék.

Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#2699) bim válasza vzso (#2656) üzenetére


bim
veterán

nagyon király! :R :R :C :C

látom befért végre a memohütő. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2700) Goldye válasza Nyugdíjas (#2693) üzenetére


Goldye
aktív tag

naja énis annak néztem. akkor tippelek... gpu chip? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.