Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30151) OC válasza tibi666 (#30150) üzenetére


OC
őstag

Ez már üzlet > írok privit

(#30152) Silex válasza nyunyu (#30147) üzenetére


Silex
aktív tag

Ez leginkább a jó öreg BASIC. :DDD

(#30153) fsb1000 válasza nyunyu (#30147) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Már hogyne lenne goto parancs Turbo Pascalban.

Persze OC nem TP szintaxist használt.

(#30154) OC


OC
őstag

Ki gondolta volna, hogy a poénból feldobott kusza forráskód ennyire megbolygatja a vize társadalmat. :DDD

(#30155) nyunyu válasza fsb1000 (#30153) üzenetére


nyunyu
félisten

Már hogyne lenne goto parancs Turbo Pascalban.

Jee, tenyleg van.

Csak nekunk ugy tanitotta Pongor, hogy strukturalt programozas nem hasznal goto-t, aki vizsgan megis azzal jon, hogy de hat a TPben van, az azonnal bukta :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30156) --Jasix--


--Jasix--
csendes tag

Hi! Nem vagyok nagyon otthon a vízhűtés témában, viszont a gépem marhára zajos, és valami normális vízhűtésre gondoltam, nemtom hogy az az összeg amim van rá elég -e. 40.000Ft-ból vagy kevesebből kéne kigazdálkodni egy olyan rendszert, ami (egyelőre) csak CPU-t fog hűteni. Intel i7 920am van, és a jövőben tuning is vár rá :) [link] ezzel barátkozom de mivel nem értek hozzá nem tudom mennyire jó (csak kapizsgálom:)). Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném:) Előre is kösz :) (Amúgy ha majd több szufla kell akkor mit kell benne újítani?)

(#30157) danati válasza OC (#30154) üzenetére


danati
senior tag

program vizhutes;
uses crt;
var
hutes: word;
begin
clrscr;
read(hutes);
if hutes="vizhűtés" then
write("Fotózd le a gépet és küld el OC-nak a képeket!!!");
else
write("Dobd ki a géped a kukába!");
repeat until keypressed;

end.

Valahogy így nézne ki pascalban :DDD
Lehet hogy vannak benne hibák, nem ma tanultám már a pascalt. :DDD

(#30158) ABnormal


ABnormal
őstag

szeretném látni a programkódot valakitől 65xx assemblerben is! :D
-ha más jelentkező nem lesz megírom én :D -

(#30159) --Jasix--


--Jasix--
csendes tag

[link] Esetleg ez a rendszer megfelelő lenne? Nem nagyon ismerem a gyártókat szal nemtom mi a jó :DD

(#30160) devpernull válasza --Jasix-- (#30159) üzenetére


devpernull
tag

Ha csak gyári rendszerekben gondolkodsz, akkor nem találsz olcsóbbat. Szerencsére vannak kis hazánkban ügyes mesterek is! Cpu, nb, gpu blokkokkal, szivattyúval és gyári tripla radiátorral is kijöhetsz 40-ből, ha kicsit körülnézel...

[ Szerkesztve ]

(#30161) nyunyu


nyunyu
félisten

Errol a szepsegrol ugye ne akarjak galeriat csinalni? :))

Plane nem telefonnal :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30162) Thrawn válasza nyunyu (#30161) üzenetére


Thrawn
félisten

Miért ne? :)

Na jó, egy fényképezőgépet kölcsönkérhetsz (a kábelelrendezés után :D ) valakitől. Nekem is ezt kellene tennem.

szerk: Mondtam már, hogy király a prociblokkod? :D ;)

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#30163) nyunyu válasza Thrawn (#30162) üzenetére


nyunyu
félisten

Probaltam tegnap kabelrendezni, de nem lett jobb :(

Hulye tapnak tul sok madzagja van, ezt a hazat meg nem arra talaltak ki, hogy el lehessen rejteni.
IDE+SATA kabelek hosszaval is gondban vagyok, 10 centis is boven eleg lenne.
Alaplapon pont ott van a SATA csati, ahogy a SilentStar Dualboxbol kijon a viz :W

Baaar, ha kapnek fekete SATA kabelt, akkor nem lenne annyira feltuno a fekete TVtuner meg fekete szonyeg kozott :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30164) --Jasix-- válasza devpernull (#30160) üzenetére


--Jasix--
csendes tag

Szuper, kössz a segítséget :) az X58as chipsetet nem tudom hűtenni vízzel mert gigabyte ud5öm van, a pipeok egybekötik az egész hűtést, max a flex segítene :).És akkor elég lenne ez tuninghoz valamint plusz vga hűtéshez (mondjuk 5870)? Chipsethűtést úgy terveztem hogy a szellőzőhöz odavezetem a csövet és így valamennyire lehűti :)
Az ügyes mestereket úgy gondoltad hogy házi fabrikálású vízhűtés?:) Azt azért nem merem megkockáztatni, drága cuccost nem szívesen vágnám haza :)

[ Szerkesztve ]

(#30165) nyunyu válasza Thrawn (#30162) üzenetére


nyunyu
félisten

Blokkom? Szereles kozben.
Neked is ez van, vagy csak az egyedi rogzitese tetszik? :DDD

Legkozelebb kivagom ezt a qrva ClearFlexet, akarmit ontok bele mindentol elszinezodik.
Szabadon allo vegen latszik az eredeti szine :W

Pedig nyaron csereltem vadi ujra, amikor attertem a 1:3 GlycoShell+viz aranyrol (szeeeep sotetkek :DDD) a mostani 1:10 aranyra.
Korabban meg a tiszta ioncserelttol zoldult :O

Mindenesetre tegnap meglepodtem, hogy milyen rutinszeruen ment az alaplapcsere a viz alatt, meg eddigi vizszereleseimmel ellentetben most nem sikerult vilagoskek uszomedenceve alakitani a szobat :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30166) --Jasix-- válasza nyunyu (#30165) üzenetére


--Jasix--
csendes tag

:Y Eddig Aquaworldöt csináltál a szobádból?:) Bár inkább a szobát alakítanám úszómedencévé mint a gépet :) Nem tudsz kicsit segíteni nekem hűtésrendszer választásban? :)

(#30167) ABnormal válasza --Jasix-- (#30166) üzenetére


ABnormal
őstag

miért kell komplett szett? miért nem jó az itteni apróról összeválogatni a cuccot? van minden...

pl itt csak tody-val kell beszélned,hogy a cpu blokk lefogatóját ráfizetéssel cserélje ki...

[ Szerkesztve ]

(#30168) --Jasix-- válasza ABnormal (#30167) üzenetére


--Jasix--
csendes tag

Nem tudom hogy én vagyok -e a vaskalapos, de jobb szeretem a dolgokat boltból venni, abban aztán tényleg megbízom hogy új, ráadásul kell Áfás számla, nem hinném hogy a srác ki tudná állítani nekem :) De azt nem értem hogy ,,miért kell komplett szett?"? Hát csak a minimum coccok vannak benne, ami kell hogy működjön a rendszer, nb,sb,vga hűtés nincs is benne :)

(#30169) Tikakukac válasza --Jasix-- (#30168) üzenetére


Tikakukac
titán

ÁFA-s számla nem akadály neki szerintem, a komplett szett meg attól komplett hogy összerakod és kész, nem feltétlen minden komponens hűtéséről van szó.

Más: Kéne a tökéletes recept folyadékra. Olyan 3 liter fog belemenni összesen. 1 flakon Anticorro már van, desztvizet meg annyit hozok el amennyit nem szégyellek :K Valami más még kellene hogy tuti legyen? Sok receptet olvastam, de kísérletezgetni nem nagyon lesz időm mostanság :(

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30170) Thrawn válasza nyunyu (#30165) üzenetére


Thrawn
félisten

Én is egy V2-es Deltát nyúzok :)
Meg a Clearflexet is. Nálam a Glycoshelltől halványkék színe lett (kb 1:10 arányban kevertem), ami száradás után kifehéredett. Viszont vékony üvegmosóval majdnem 100%-osra ki tudtam tisztítani a lerakódástól. Most már csak kb 1:20 arányban van benne fagyálló, kísérletezek én is.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#30171) devpernull válasza --Jasix-- (#30164) üzenetére


devpernull
tag

Ha meghagyod a gyári chipset hűtést, akkor mindenképpen kell egy halk venti, ami rájuk fúj, mert különben melegük lesz, pláne, ha még tuningolsz is. A műanyag cső nem fogja lehűteni :D

(#30172) nebancsa válasza nyunyu (#30165) üzenetére


nebancsa
senior tag

Látom nem csak én vagyok olyan fanatikus, hogy nem serverházba pakolja a vízes cuccait. Bár ez miatt sokszor átkoztam magam, sokkal szebb lenne és áttekinthetőbb a rendszer, és nem utolsó szempont az alkatrészek is jobban szellőznének.

(#30173) devpernull válasza --Jasix-- (#30168) üzenetére


devpernull
tag

Megnéztem egy képen, azért flex nem kéne a chipset hűtés leszedéséhez, műanyag stiftekkel van lefogatva, szerintem simán le lehetne venni. Na nem akarlak rábeszélni, de a videokártya vizesítéséhez is le kell bontani a gyári hűtést.
Amúgy meg részegységekből jobb teljesítményű és jobban fejleszthető rendszert rakhatnál össze, mit egy komplett kitt megvételével. Mondjuk használt műanyag/plexi fedelű blokkot én sem vennék, fő a bizalom! Elég, ha egyszer megtépték a menetet :(((

(#30174) --Jasix-- válasza devpernull (#30173) üzenetére


--Jasix--
csendes tag

Hát igaz, lehet hogy részegységekből kéne venni, csak hát szerintem drágább lenne, de mivel most eléggé gondba vagyok (nincs meg az alaplap garipapírja) nem szívesen fogom leszedni a gyári chipsetet és rátolni vizet, inkább akkor a halk venti :). VGA blokk az még várhat, vannak perpill nála fontosabb dolgok is, majd ha meg lesz az a vga ami kell akkor jöhet rá a víz :DDD Bár néztem BR4D eladja a vízhűtését, 70k, abból ha lejön a radi akkor 30, majd megkérdem, hátha odaadja radi nélkül :) am kössz a segítséget, haladok legalább a dolgokban :)

(#30175) ABnormal válasza --Jasix-- (#30174) üzenetére


ABnormal
őstag

BR4D ad számlát? mert eddig az feltétel volt...

(#30176) --Jasix-- válasza ABnormal (#30175) üzenetére


--Jasix--
csendes tag

hát levontam a radiátor meg a vga hűtő árát és így megéri nekem annyira mint számlával :) utána majd veszek egy 3as radit vagy nemtom. Amúgy az ő vízhűtése az elég jó nem?

(#30177) OC válasza danati (#30157) üzenetére


OC
őstag

Köszi.

Ha jól rémlik, akkor tp-ben is van writeln, úgy elegánsabb :))

A franc emlékszik rá.

ABno: Nem kerestem rá, de nekem úgy rémlik, hogy az assembler az nem nyelv, hanem az assembly fordítója.

Na hagyjuk ezt a részt szerintem, képeket pedig bárki küldhet, akinek vízhűtéses vasa van.
Mos komolyan írjak egy gusztustalan oldalt jegyzettömbben, hogy ne féljetek felrakni rá a vasatokat?

(#30178) ABnormal válasza OC (#30177) üzenetére


ABnormal
őstag

Az assembly (angol: a.m. összerakás, összegyűjtés, összeépítés) a gépi kódhoz (a számítógép „anyanyelvéhez”) legközelebb álló, és így helykihasználás és futási idő szempontjából a leghatékonyabb programozási nyelv.
Az assembly nyelv nem keverendő össze a gépi kóddal: egy assembly nyelvű program végrehajtható utasításai általában egy gépi kódú utasításnak felelnek meg, tehát az assembly egy programozási nyelv, a gépi kód az a tárgykód, amit csaknem minden programozási nyelv előállít végeredményként.
Az első számítógépek programozása úgy történt, hogy a számításokat végző elemek huzalozását változtatták meg.
A számítógépeket a kezdetekben a processzoruk utasításaihoz rendelt számok bevitelével (gépi kóddal) lehetett programozni, melyek ábrázolása eleinte bináris majd később oktális (nyolcas) vagy hexadecimális (tizenhatos) számrendszerben (vagy röviden csak „hexában”) történt.
Állítólag az atombomba-számításokat végző dr. Glennie 1954-ben saját szakállára elkészítette a MARK I első assembler fordítóját.
Az assembly kódhoz tartozó fordítóprogramot assemblernek nevezik. Ez készít a szöveges forrásprogramból egy olyan állományt, amely csaknem teljes egészében megfelel annak a memória képnek, amelyet a processzor végrehajtható programként értelmezni fog.
Az assembler "párja" a disassembler ami a lefordított bináris kódot értelmezi és assembly forráskódú listává alakítja.

igazad van ,elírtam,de a lényegen nem változtat...

(#30179) Oxi válasza OC (#30177) üzenetére


Oxi
aktív tag

Szia, OC!

Tudnál ajánlani olyan dupla radit, amelynek a teljes hossza nem haladja meg a 275mm-t?

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#30180) Bocaa


Bocaa
senior tag

Mekkora radi kell egy x360hoz kb. 200w -ot fogyaszt a cucc :F

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#30181) fsb1000 válasza Bocaa (#30180) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A Te xBoxod melegszik?

Egyébként 200W-hoz elegendő egy dupla radi is, de mivel úgyis kivül/csúnyán kell elhelyezni egy tripla tán jobb lenne 3db csendes ventivel.

(#30182) Bocaa válasza fsb1000 (#30181) üzenetére


Bocaa
senior tag

hát az enyémbe most a sima hűtés van 12v ventikkel de valamit ki kéne találnom és max 25-30 ezret szánok a projektre a blokk 15 szóval maradt 15 radi pumpa csövek stb-re :B
Csak kamptam egy ajánlatot pumpa tartály single radival ami 8centis és és nagyon kevésnek érzem azt :U De ahogy látom 30 ezerből nem lehet túl jót kihozni szóval lehet ki kel leszelnem valami léghűtéses halk módszert Meg amúgyis a halkításon van a lényeg nálam csa kha már pénzt költök rá legyen hűvösebb is

[ Szerkesztve ]

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#30183) fsb1000 válasza Bocaa (#30182) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Lehet jobban jársz, ha az újra cseréled (ha nem az van)
A miénk 5-6 óra folyamatos játéktól sem melegszik.

ha mégis vizeznél... akkkro a Single radi mellé bekötsz mégegy Singlét és tuti birni fogja a 200W-ot
Egyébként meg ha megvan a spéci blokk, akkor 15K-ből, kijön a duplaradis megoldás egy használt szivattyúval. Még tartály se szükséges.

(#30184) Bocaa válasza fsb1000 (#30183) üzenetére


Bocaa
senior tag

nem a melegedéssel a zajjal van bajom

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#30185) fsb1000 válasza Bocaa (#30184) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A kettő együtt jár.

Ha külső radid lesz, kb ugyanannyi levegőt kell megmozgass, hogy a rendszerből "kivedd" a megtermelt hőmennyiséget.
Legfeljebb annyi elönyöd lesz, hogy a radiátor méretét növelve az adott mennyiségű levegőt egyre kisebb sebességgel kell mozgatni, azzaz csökken a zaj.

A folyamat végén el lehet jutni a passzív radiátorhoz, amelynél szintén van légmozgás, csak az nem a ventillátor által jön létre.

(#30186) Joshi válasza fsb1000 (#30185) üzenetére


Joshi
titán

Bocs az offért, végigböngésztem az aprót de nem találtam tartályt. Esetleg tud valaki olcsón egy gyári kicsi tartályt? :U

(#30187) danati válasza Joshi (#30186) üzenetére


danati
senior tag

Itt tudsz venni olcsón, új, kicsi, gyári tartályt.

[ Szerkesztve ]

(#30188) Bocaa válasza fsb1000 (#30185) üzenetére


Bocaa
senior tag

name ga tudok ventit cseráélni és nem kell a 12volton szaladó 2*7es ventit hallgatni
gondolkoztam azon is ,hogy építek egy lian li x360 case utánzatot :DDD

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#30189) fsb1000 válasza Bocaa (#30188) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Megértem ha halk Xboxozásra vágysz....
De nem biztos hogy a vizesés a legjobb/legolcsóbb/maceramentes megoldás.

Ugye fekteted és sehol sincs letakarva, oldalt legalább 5cm szabad hely van minenhol.

(#30190) totga@


totga@
csendes tag

Sziasztok,

ismet "itt". Lamer kerdes tudom, de szerintetek 16os kulso atmeroju csore ra tudom huzni a 12es kabelharisnyat? [link] errol lenne szo. Nem tudom erdemes-e ezzel szenvedni... Nekem teccett a megoldas (fekete harisnya + fekete toresgatlo) amit lattam OC oldalan a kepek kozt (sajnos most hirtelen nem jut eszembe kinek a gepe volt de termeszetesen a jogdijat fizetem :DDD ). Velemenyetek?

Udv!

u.i.: lassan beszerzek mindent (remelhetoleg), aztan szetbombazom a gepemet... Drukkoljatok! :R

If it's not Boeing, I'm not going.

(#30191) totga@


totga@
csendes tag

Hmmm.... Mas: kinek mi a tapasztalata komplett rendszerepites teren, mennyire szokott "elsore" sikerulni? Ertem ezalatt vajh mekkora eselyem van arra, h beszerzek mindent mire nekiveselkedek mert nem szeretnek 1-1 aprocska valami miatt esetleg napokig tetlenul alldogallni. Inkabb heteket toltok/toltottem minden aprolekos kivalogatasavl, dehat majd az ido megmondja. :B

Gyorscsatlakozot hasznaltok vagy felesleges penzkidobas szerintetek?

Szkuzi ha sok a kerdes, remelem nem haragszotok! :F

Udv!

If it's not Boeing, I'm not going.

(#30192) PNP


PNP
őstag

Sziasztok!

Körülbelül mennyibe kerül manapság egy komplett vízhűtés? 3 magos AMD, 4850 VGA, ramok, egy SSD, egy 3,5-es HDD. Tápot lehet vízzel hűteni?

(#30193) jones965 válasza PNP (#30192) üzenetére


jones965
Modder

Ez hogy mennyibe kerül, függhet sokmindentől. Attól függ, hogy újat, vagy használtat veszel. Ez utóbbi is annyit ér, mint az új, mert itt ugye nincs ami tönkremenjen ( kivétel lehet a plexi tető). Lényeges az árkülönbség a 2 között.
A ráfordított összeg lehet a Te esetedben 50-120 ezer forint között sac/kb.
Az SSD-t miért akarnád hűteni, a vizes táp pedig elég horrorisztikus áron van.

(#30194) FID válasza totga@ (#30191) üzenetére


FID
őstag

Mekkora az a cső belső átmérő amit rátudok húzni simán hf-re de még nem kell bilincs?

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#30195) nyunyu válasza totga@ (#30191) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerelest elsore marha konnyu benezni, aztan ott allsz egy uszomedencevel az asztalon.
Minimum 2 guriga Szilvia legyen keznel.

Beledugos gyorscsatit elbol felejts el, abbol a legkonnyebb szokokutat csinalni.
Hollanderes csati a legbolondbiztosabb, ott csak arra kell figyelni, hogy a cso kulso/belso atmerojehez passzoljon, aztan nem lehet elrontani.
Rahuzos csatinal nagyobb a mozgaster a cso atmerovel kapcsolatban, csak arra kell figyelni, hogy ha nem szorul ra a cso, akkor bilincs, vagy muanyag gyorskotozo.
Ha nem akar a helyere csuszni, mert tul szuk, akkor vazelin+hajszarito.

Valogatasnal mire kell figyelni?
Kezdesnek legyen:
-pumpa
-tartaly (lehet pumpaval egybeepitetteket is kapni, ekkor kevesbe problemas az elhelyezes)
-CPU blokk
-radiator (+ra venti igeny szerint)
-kutyunkent 2 csati. Altalaban egyenes kell, macerasabban csovezheto helyekre 90 fokos.
-3m cso boven eleg

Aztan lehet fuszerezni, mint chipsetblokk(ok), bar szerintem a deli hidra tok felesleges penzkidobas, max az eszakira kellhet.
VGA blokk az mar huzosabb kerdes, elegge penztarcaba vag, mint ahogy egy jobb vinyosdoboz is.

Ha mindenbol a legjobbat akarod, siman el lehet ra verni 150k-t.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30196) nyunyu válasza totga@ (#30190) üzenetére


nyunyu
félisten

szerintetek 16os kulso atmeroju csore ra tudom huzni a 12es kabelharisnyat?

Tygon R3400

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30197) Tikakukac válasza FID (#30194) üzenetére


Tikakukac
titán

10-es cső tuti, ha sikerül megérkeznie a csöveimnek végre akkor kiderül hogy 11,1mm-eshez kell-e már kötöző, de szerintem ne 5 forinton múljon egy gép.

Amúgy múltkor nyitott tartálytetővel néztem az áramlást, bedugtam a szivattyút és úgy pofánlőtt a ddc-plus hogy alig láttam, tiszta víz volt a fél szoba. Szerencsére mindig a géptől távol 12 voltos hosszabbítóval játszok :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30198) totga@ válasza nyunyu (#30195) üzenetére


totga@
csendes tag

Kosz a tanacsot, papirtorlot beszerzek. Namegmeg hajszarito is kene. Amugy mar nagyjabol minden keznel van ami a rendszerhez kell csak ossze kellene szednem a batorsagomat es nekiesni... :DDD

CPU + RAM blokk + VGA blokk mar meg van, 12es HF csatikat vettem + bilincsek, Laing D5 rez tetovel + egy nem kis meretu radiator 8db 80as ventivel + szabalyzonak egy Sunbeam Rhoebus (egyelore, kesobb atnyergelnek egy tBalancer BigNGre). Amit meg venni fogok egy Mobo blokk (EK fele, Gigabyte X58 UD5re); illetve meg ilyen aprosagokon filozok, h gyorsoldo csatlakozo (amit az iment felreerthetoen irtam) legyen-e, vagy felesleges... [link] ez lenne az, illetve 2 par papa/mama nyilvanvaloan ebbol a fajtabol. Meghat vajh gapped-re lesz-e szuksegem illetve ha igen milyenre es mennyire, most meg ezen torom a fejem.
Azt hiszem a kabelharisnya+toresgatlo megoldas bar igen teccetos nem eri meg a veszodest... Legalabbis egyelore igy gondolom. Tygon-ra pedig ra se neztem az ara miatt.

Majd tajekoztatlak benneteket hogyan halad a muvelet! :R

Udv!

If it's not Boeing, I'm not going.

(#30199) danati


danati
senior tag

Úgy néz ki hogy a gépem elnyerte végleges formáját. Legalábbis egy kis időre. Megérkezett a tartályom össze is szereltem, minden nagyon könnyen ment.

Már csak egy rendes fényképezőt kellene keríteni valahonnan. :DDD

(#30200) Bocaa válasza fsb1000 (#30189) üzenetére


Bocaa
senior tag

20cm-es körzetben semmi nincs körülötte. azon gondlkoztam ,hogy valami ótvar Pcházba átrakni és jónagy bordákat rárakni 12-es venti hajrá

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.