Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30651) Kvazár


Kvazár
őstag

Bocsánatot kérek előre is a nagyon súlyos OFF-ért, de itt nagyon sok okos ember van, és hátha tudja valaki.

Ezek mire jók, és hogyan használod??
[link]
[link]
Nekem nem jön össze, hogy rájöjjek :W

Thx. Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#30652) Himym válasza Kvazár (#30651) üzenetére


Himym
senior tag

Szerintem kérdezt Azonnali órák kérdése totyikban. És am ha megtudod mi ez engem is érdekel. :R

(#30653) Probber válasza Kvazár (#30651) üzenetére


Probber
őstag

Erről már olvastam itt PH-n.
A lényeg valami olyasmi, hogy egy-kettő pl. a 939es ASrock alaplapokat felszerelték Feature CPU Port-al. A célt szolgálta, hogy a későbbiekben megjelenő az alaplap álltal már nem támogatott újabb processorokat működtetni lehessen ezen kártya és a meglévő alaplap bővítésével.
Nem terjedt el, mert nem tudom, de nem terjedt el... :)
Nem mondom biztosan, de valami ilyesmi célt szolgál a kártya...
ULI chipsetes alaplapok

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#30654) Kvazár válasza Probber (#30653) üzenetére


Kvazár
őstag

Köszönöm!

Ez egyben érdekes, és 5letes.

Eladó cuccaim: -

(#30655) Himym


Himym
senior tag

Am megvan a lehető legjobb ház a 3mas radihoz de jó hogy megtaláltam.
íme: Corsair Obsidian 800d Computer Case Ebben jól mutat a zöld van pár vidi amikor zöld lötyivel slaggal fannal van díszitve nekem nagyon tetszi. :R

(#30656) Probber válasza Himym (#30655) üzenetére


Probber
őstag

Itt is találsz két vizes Obsidiant:
Shkiz0 gépe, SimonYana gépe (remélem nem haragszol, hogy belinkeltem) :)

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#30657) nebancsa válasza Kvazár (#30649) üzenetére


nebancsa
senior tag

Szerintem fölösleges gondolkodni ilyen előreindító kütyün. Sok éven át a 220-as pumpámat egy relével indítottam a gép bekapcsolásakor, nem volt gond. Most a 12V-os pumpánál sincs. Azért a blokk mérete és a benne lévő víz mennyisége tetemes hőt tud elvonni a procitól, még ha nem is kering a víz benne. Főleg a gép bekapcsolásánál, mikor minden szobahőmérsékletről indul. A gép leállításánál meg a processzor olyan kis tömeggel rendelkezik, nehezen tudom elképzelni az a hőmegfutást. Lekapcsolásnál meg 1-2 másodpercig még van vízmozgás is a csövekbe.
Egyébként tesztelgettem a rendszeremet prim alatt ha megszüntetem a víz keringését a cső összeszorításával, mennyi idő alatt éri el a kritikus 60 fokot a cpu. 25 másodperc kellett.

(#30658) Kvazár válasza nebancsa (#30657) üzenetére


Kvazár
őstag

Oks!

De, én sehol sem írtam előre indítóról, csak arról, hogy tovább menjen egy kicsit, de most arról is lemondok, mert a régi Eheim pumpámat egy ddc fogja lecserélni, ami ugye 12 V-os.

De, köszönöm a nyugtatgatást, egyre magabiztosabb vagyok az elgondolással kapcsolatban.

Thx. Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#30659) helkis válasza Kvazár (#30651) üzenetére


helkis
addikt

hát igen, ezek nem gyenge cuccok, mármint hogy technológiailag meg lehetett oldani egy NForce3-as chipsetes lappal egy ekkora szegmens lefedését, egyedül talán nekem érte volna meg beruházni egy ilyen lapba és 2db cpu kártyába, tekintve, hogy javítok procikat, ha így egyben lenne az egész, akkor nem kellene mindig új rendszert telepítenem ha tesztelnem kell egy procit, hanem csak bedobom és megy :D (most van egy comboZ-m s754+s939-ra, meg egy ud3p-m a többire) de nem vágtam bele, mert maga a kártya majdnem annyiba lett volna, mint egy új alaplap, gondolom ezért sem terjedt el..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#30660) fsb1000 válasza Kvazár (#30641) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nincs ilyesmire szükség.

Részben már leírták az "elméletet", hogy miért nem, csak annyi maradt ki belőle, hogy a blokkok tömege valóban kevesebb, mint a léghűtőké, viszont van benne víz (meg a csövekben is) ami keringetés nélkül is igen sok hőt tud felvenni.
Tehát tényleg van/lehet hőmegfutás, de ennek mértéke csekély, hiszen a hőleadó alkatrészek tömege jóval kisebb, mint a blokk+víz tömege.

A gyakorlatban is igazolható egy egyszerű hőmérsékletméréssel, hogy nincs szükség se induláskor, se leálláskor a hütési rendszer elő/utó járatására.

(#30661) SimonYana válasza fsb1000 (#30660) üzenetére


SimonYana
addikt

Ez tökéletesen így van!
Nem értettem sosem,miért van ekkora jelentősége eggyeseknél a kikapcsolás utáni vízforgatásra! :F

® SimonYana ®

(#30662) adamka16


adamka16
őstag

már totál agybajt kapok ezektől a gyorcsatlakozóktól. valaki mostanság nem rendel az aquatuningról?

(#30663) Himym válasza adamka16 (#30662) üzenetére


Himym
senior tag

Miért mi a gond vele?

(#30664) Kvazár válasza fsb1000 (#30660) üzenetére


Kvazár
őstag

Remélem igazad van, csak mindig át szoktam gondolni minden eshetőséget és szempontot, ez olyan szakmai ártalom.

Tapasztalatom szerint mindig a legrosszabbra kell készülni, és ha működik akkor király, ha nem, hát akkor te megmondtad! :DDD
(Mérnök vok, és nem politikus, hogy optimista legyek, és ne keljen felelnem a döntéseimért. :)) )

De, én is mint már írtam sokszor most fogom a rendszert pont olyanra átépíteni.
Van jó tápom ami mindent elbír, van ddc-m, a ház szétvagdalását pont most fejeztem be. ( Azt is cserélem.) Már csak valami festéket kell találnom hozzá, és kész is lesz az új gépem. :DDD :DDD

De, köszönöm a nyugtatgató szavakat jól esik. :DDD

Eladó cuccaim: -

(#30665) SimonYana válasza Kvazár (#30664) üzenetére


SimonYana
addikt

Azt azért tudod,hogy olyan sosem lesz mint a gyári festés! Nem hiába égetik rá!
Ez sajnos festék független!

® SimonYana ®

(#30666) Kvazár válasza SimonYana (#30665) üzenetére


Kvazár
őstag

A ráégetés 2 dolog miatt lehet:
1. por festik, aminél a technológia követeli meg, és ha van elég pénzed, akkor a computermode-sek az szem meg is csináltatják neked. Ez adja a legjobb, legkeményebb felületet.
2. Azért melegítik, és nem égetik, mert nincs idő a gyárban 1 napot várni míg megszárad, hanem kemencébe rakják és 10 perc alatt meg is szárad, lehet csomagolni és szállítani.

Nekem időm van, pénzem nincs túl sok, így spray és várok. Azt, hogy milyen lesz a spray minősége, hát én sem tudom. :N (Ez bizony festék függő.)

(Iszonyat sokféle festék, és festési módszer van, én természetesen a legegyszerűbbet keresem. Nincs nekem kedvem itt kevergetni kotyvasztgatni, meg serpenyő időkre figyelni.)

De, köszi a tanácsokat, és erről mi már pü.-ztünk rendesen. :DDD

Eladó cuccaim: -

(#30667) SimonYana válasza Kvazár (#30666) üzenetére


SimonYana
addikt

Pedig milyen jól néznél ki othonkába kuktával a kezedben főznéd a festéket! :))

® SimonYana ®

(#30668) Himym


Himym
senior tag

SimonYana neked mekkora blokkod van a Corsair házban? 250es? vagy a legnagyobb? :B

(#30669) adamka16 válasza Himym (#30663) üzenetére


adamka16
őstag

az, hogy nem lehet kapni normálisat sehol. 13/10-es csövezéshez kellene, nem ilyen vékony kis szutyok. és ugye ezekből is 2 garnitúra. még a végén ez a két szar csati többe lesz mint az egész rendszer. amúgy már postán van az új Tody-féle AM2-es blokk, HF csatikkal. remélem jó kis cucc lesz :)

(#30670) fsb1000 válasza Kvazár (#30666) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ha mérnök vagy akkor át kéne gondolni, hol lehet "hőmegfutási" jelenség kikapcsolás után.
Az IHS-en igen (ezt mérni is tudjuk), de az "ügy" szempontjából érdekes CPU/GPU magon miért is lenne?

Honan kerül oda hő, hogy megemelkedjen a hőmérséklete?
(termodinamika II főtétele)

(#30671) Kvazár válasza fsb1000 (#30670) üzenetére


Kvazár
őstag

Mert nem attól az még meleg, de a hűtés nélkül meg... ááá a f@sz**mat belétek :W
Már vagy 5-6 hsz.-sal hamarabb rövidre akartam zárni ezt a beszélgetést, de valaki mindig hozzá szól.
Kész, vége! No comment. :((( ;]

Ne, OFF-oljunk!

Megmondtam én is, jó lesz ez így nem kell a para!

(Bocs, nem akartam durva lenni. És senkit sem akarok, sem akartam megbántani.)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#30672) Kvazár válasza SimonYana (#30667) üzenetére


Kvazár
őstag

Miből gondolod, hogy most nem otthonkában vagyok ?! :DDD :DDD

Eladó cuccaim: -

(#30673) SimonYana válasza Kvazár (#30672) üzenetére


SimonYana
addikt

Abból,hogy kotyvasztásról beszélsz!
Egy ki fekete,no még párcsepp sárga most fel forraljuk..... :))

Maj ha vízhűtésed rotyog!
Legyen a közelbe tojás , megfőzni gyorsan!
Én jártam már úgy hogy behalt apumpa és akkor vettem észre mikor lekapcsolt a gép.Én meg vissza. megint le....
Mire belenézek és látom,hogy a prociblocknál nincs víz csak gőz! :))
Mivel a CPU-k agyon ra vannak védelemmel, így lekapcsolt!
Procinak semmi baja sem lett! :))

® SimonYana ®

(#30674) fsb1000 válasza Kvazár (#30671) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem az a baj, hogy faszozol, hanem az, hogy még mindig nem gondoltad át, hogy a CPU/GPU mag mitől melegedne kikapcsolás után.

És ez nem OFF, hiszen a vizhűtést érintő dolog.

Egyébként az indulás sokkal izgalmasabb, mert amig a megfelelő térfogatáram kialakul eltelhet jó néhány másodperc.
Mérni itt is csak az IHS-t tudjuk, de a tapasztalat azt mutatja, hogy hibás vagy álló szivattyúval is percekig tud üzemelni egy átlagos rendszer.

(#30675) Kvazár válasza SimonYana (#30673) üzenetére


Kvazár
őstag

Csak proc volt hűtve?

Vid kari, NB...? Ezek mit szóltak a történethez?

Eladó cuccaim: -

(#30676) nebancsa válasza SimonYana (#30673) üzenetére


nebancsa
senior tag

Uhh, ez rémálomnak is szép :Y
Elöző rendszerémnél a hőmérőszenzor a cpu blokkra volt rögzítve, most a radira. Azt hiszem ilyen történetek hallatán visszarakom a cpu-ra. :B

(#30677) SimonYana válasza nebancsa (#30676) üzenetére


SimonYana
addikt

Én voltam a balfasz,mert a laing ha bekötöd a CPU cooler 4 pinest akkor úgytudom riaszt.Mintga nem menne a hűtő!De sosem jártam azóta úgy!

Kvazár!
Akor csak a CPU volt hűtve!

® SimonYana ®

(#30678) Kvazár


Kvazár
őstag

Még össze sem raktam rendesen a C2D-os "új" gépem, de egy i5-ös váltást fontolgatok, erőteljesen. (Már találtam procit, meg lapot.)

Szerintetek a Zalman blokkom elbírná, vagy másik kell hozzá?

Azt meg jól néztem, hogy a 775, 1156, 1333-as socketek hűtői kompatibilisek?

Thx. ÜDv.

Eladó cuccaim: -

(#30679) fsb1000 válasza Kvazár (#30678) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Azon mit értesz hogy "elbírná"?

Ha arra gondolsz, hogy a gyártó által megadott hőmérséklethatáron belül képes tartani egy átlagos térfogatárammal és megfelelő méretű radiátorral, akkor a válasz: igen.
Szerintem érdemes lenne utánanézni, hogy a blokkoknál milyen jellemzők befolyásolják a hőszállítási képességet, illetve a radiátoroknál mitől függ, hogy mennyi hőt tud leadni.
(Hőtan az első évfolyam anyaga....)

A 775, 1156, 1333 socketek méretei eltérőek, más lefogatók szükségesek, de van olyan tipusú blokk/lefogató amely többhöz is használható.

(#30680) Kvazár válasza fsb1000 (#30679) üzenetére


Kvazár
őstag

A 775, 1156, 1333 socketek méretei eltérőek, más lefogatók szükségesek, de van olyan tipusú blokk/lefogató amely többhöz is használható.

Jajj, akkor az enyém szerintem nem lesz jó hozzá.

Próbáltam kimondottan 1156-ra való blokkot keresni, itt az aprón, de vagy nincs, vagy csak senki nem írta bele a hirdetésére, hogy arra is jó az övé. :U

Igen az elbírná alatt azt értettem, hogy normális hőfokon tudja-e tartani.
(Pumpa ddc-1vc, radi 1*12 innova, 1*12 4 centi vastag németektől, Tt rocket ;] . Ez mind egy gépben lesz.)

Eladó cuccaim: -

(#30681) fsb1000 válasza Kvazár (#30680) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Tody-nak van 1156-ra való.

A PC-s vízhűtések nagyon túlméretezettek.
Konkrét számításokat nehéz lenne végezni (a nem lineáris összefüggések miatt), de a gyártói diagrammok (karakterisztikák) alapján lehet közelítő értékeket kapni.
Kevés termékhez van gyártói diagramm, ilyenkor marad a tesztekkel való helyettesítés, és a tapasztalat alapján való becslés

Ha egy adott vízhűtés rendszerben a blokkokat cserélgetjük, akkor a legjobbak 2-3 fokon belül térnek csak el. A legjobb és leggyengébb között sem lesz 6-8 foknál nagyobb különbség ha egy átlagos 80W-os CPU-ról kell elszállítani a a hőt.

(#30682) Kvazár válasza fsb1000 (#30681) üzenetére


Kvazár
őstag

De, én í5-öt néztem ki, ami 90W fölötti.

Van valahol, valami furat rajz, hogy mennyiben térnek el a furatok a 775, és 1156 esetében?
Thx. Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#30683) fsb1000 válasza Kvazár (#30682) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mérnökként elég könnyen ki tudod számolni hogy 80W -> 90W növekmény esetén mennyi a blokkonkénti dT változás.

(#30684) somasz válasza fsb1000 (#30683) üzenetére


somasz
addikt

Hagyjátok már ezt a csipkelődést :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#30685) Kvazár válasza fsb1000 (#30683) üzenetére


Kvazár
őstag

Most baszogatsz vagy segítesz?!

Csak annyi volt a kérdés elbírja-e, és nem baszogatást kértem, és ha még csak rá sem lehet tenni, akkor meg az egész tök fölösleges! :( :((

Thx. Üdv.

(És honnan /*/-*/*+!%-ból tudjam, hogy mekkora a hűtő értéke?
Ill. mi az a max. hőtermelésű proci, amit még emberi hőmérsékletre le tud hűteni.
Ember a faszságaiddal hagyj békén.)

Eladó cuccaim: -

(#30686) Joshi válasza fsb1000 (#30683) üzenetére


Joshi
titán

Tényleg nem kellene itt személyeskedni, mindenki elismeri a tudásodat de pl inkább megnéznénk a gépedet a tudományos részleteknél. :DDD Anno még R Zoli és Reset Elek marakodtak itt a tömény tudományukkal ami tényleg hasznos de csak egy bizonyos határokon belül. :(((
Peace! :R

(#30687) fsb1000 válasza Kvazár (#30685) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A választ már megadtam 30679-ben. (= Igen, elbírja)

Ha valaki mérnöknek vallaja magát, akkor ne kelljen már elmagyarázni a termodinamika alapjait. Én is elfelejtettem sok mindent, pedig 4x tanultam, de mikor az első vizes cuccomat építettem, újra olvastam. Fél nap alatt megvolt minden.

Ha nem tudod mi történik 12,5% hőleadás növekménnynél, akkor nem tudod és pasz.
Ha érdekel majd utána nézel.

Aki meg nem értette:
A felvetett kérdés szempontjából tök mindegy, hogy a CPU TDP-je 80 vagy 90W.

(#30688) SimonYana


SimonYana
addikt

Olyan magasröptű beszélgetések mennek itt,hogy egy szót sem tudok elkapni! :))
Igaz mérnök sem vagyok! :B

® SimonYana ®

(#30689) Silex válasza Joshi (#30686) üzenetére


Silex
aktív tag

Szépek voltak azok az agyzsibbasztó regények. ;] Amúgy legjobb, ha mindenki tényszerű marad. (szakmai kérdésekben persze; ugye, ez meg egy szakmai topic akar lenni)
No de most tényleg nem így van? :))

[ Szerkesztve ]

(#30690) Kvazár válasza SimonYana (#30688) üzenetére


Kvazár
őstag

Üdv.

Azt hiszem, egyik hsz.-odban azt mondtad, 775-ös blokkodat/lefogatódat át alakítottad 1156-ra, v. 1333-ra ? :F

A kérdés annyi, hogy mennyivel vannak távolabb a furatok?
( A lap még beszerzés alatt, így az odamegyek és megnézem nem játszik.)

Thx. Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#30691) p87 válasza Kvazár (#30690) üzenetére


p87
senior tag

775 esetében 72x72mm a furatok távolsága.
1156-nál 75x75mm, és 1366-nál 80x80mm.
Ahogy nézem a te zalman blokkod műanyag lefogatóját nem igazán lehet átalakítani 1156-ra és még backplate se ártana.
Vagy újat csinálsz, vagy egyszerűbb lenne ha vennél gyárilag 1156-ra való blokkot.

[ Szerkesztve ]

(#30692) Kvazár válasza p87 (#30691) üzenetére


Kvazár
őstag

Thx. a méreteket.

Hát igen én is ezen gondolkodom.
Gyártás, vagy másik blokk.

Vagy van még egy plexis blokkom és ahhoz szerzek lefogatót, de az gyenge egy blokk, meg plexis, és a plexit nem kedvelem.
Minden ár függő.

Azt hogy melyik van nem tudom, mert az oldalon lévő képek alapján különbséget nem látok így hirtelen, és már 3 éve vettem így ha megkínoznak sem fogom tudni. :F
Azt hiszem a jobbik van, mert rendesen nézett ki az emlékeim szerint, és nem olyan matt volt az alja.

Thx. Üdv. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#30693) SimonYana válasza Kvazár (#30690) üzenetére


SimonYana
addikt

Én a D-TEK AMD lefogatójából csináltam.
Semmi nem kellet hozzá,csak kicsit kibővíteni mind a négy furatot.
Addig bővítettem , amég nem passzonz ,hogy ne feszüljön sehol.
Alig van eltérés. Nem értem a lapgyártókat,hogy erre miért volt szükség! :W :W :W
Biztos jó sokat kerestek azon,hogy más a luktávolság! ;]

® SimonYana ®

(#30694) Kvazár válasza SimonYana (#30693) üzenetére


Kvazár
őstag

Hát pontosan ezért:
Biztos jó sokat kerestek azon,hogy más a luktávolság!
:(((

Van 2 blokkom, ami szó-szó el is vinnék, csak hát nincs mivel ráfogatni, így költhetek megint. Uhh, de jó nekem. ;] :O

Na, de ez van!
Thx. Üdv. :R

Eladó cuccaim: -

(#30695) Fel válasza Kvazár (#30694) üzenetére


Fel
addikt

Múltkorában láttam eladó EK Supreme LT-t az apróban valakinél (újonnan sem kimondottan drága), vagy Tody féle v3/v3 Extrem. Talán ezek a logolcsóbbak, de mégis nagyon jók :K

Az intel találta ki az új furattávokat... nagyob a lett a socket.

[ Szerkesztve ]

(#30696) Kvazár válasza Fel (#30695) üzenetére


Kvazár
őstag

Próbáltam az aprón nézni, de nem találtam meg, sőt 1156-ra valót sem árul senki. (Vagy csak nem írják oda.)
Hát lehet, hogy Tody lesz belőle. Melyik blokkját ajánlod, mert van 2-féle én úgy néztem, és a jobbik van 2 színben.
A drágábbak teteje elvileg fém, de az olcsóbbé is?
(Lehet ezt tőle kéne kérdezni :U )

Thx. Üdv. :R

Eladó cuccaim: -

(#30697) Fel válasza Kvazár (#30696) üzenetére


Fel
addikt

Kérdezni kell, érdeklődni.. Nem túl elterjedt még ez a két új intel platform, úgyhogy nem csoda, hogy kevés az eladó használt blokk hozzájuk. A hírdetett blokkok többbsége meg valószínű régebbi, mint az új foglalatok, úgyhogy nem alkalmasak rájuk (az általam hírdetett Fuzion v1 sem megy rá 1156/1366 lapokra, és a lefogatókat sem lehet megfurkálni hozzá).

Univerzális intel blokkok közül csak a v3 Extremet készíti, alu tetővel. A csak 755-re v. 1366-ra valók között van esetleg műanyag tetős.
Igen, érdemes őt kérdezni, biztosan ő tud a legtöbbet a blokkjairól :)

A mostani EK blokkomat is rajta keresztül vettem. Végülis amiatt lett ez, mert használható AMD lapokkal is, neki pedig külön van blokkja am2/am3-hoz. Amúgy egy fekete, alu tetős v3 Extremet vettem volna. Jó, modern felépítésű blokkok.

(#30698) Kvazár válasza Fel (#30697) üzenetére


Kvazár
őstag

Thx.
Írok majd neki is, de van itt a ph olyan aki blokkok készítésével foglalkozik, és lehet vele készítettek egy lefogatót a zalman blokkhoz. Szerintem az a legegyszerűbb, és talán még olcsóbb is. Legalábbis remélem.
Írtam neki, majd elválik elvállalja-e. :)

Ha nem, akkor Tody, már én is rendeltem tőle korábban így megbízom már benne, tényleg jó tanácsokat ő is.

Thx. Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#30699) adamka16


adamka16
őstag

üdv mindenkinek.
[link]
van két ilyen csatim, ha jól tudom Tody gyártotta őket, és nem nikkelezettek hanem réz színűek. ha valakinek netán kellene az írjon privit, vagy ha van neki fölösHF csatija az szóljon és megbeszéljük és akár 1:1 -ben csere is lehetséges, esetleg némi ráfizetés részemről.
Köszi és bocsi az offért.

(#30700) C^^


C^^
őstag

Ti mennyi időnként szoktátok takarítani, leengedni a rendszert?
Nekem kb. Október közepe óta megy, de rohadtul nincs kedvem leengedni, szétcsövezni, blokkokat szétszedni... (A blokkok még nem is voltak szétszedve, de érdemben csak Októbertől használom őket.)
Mondjuk dzsuvát nem látok a csövekben, sem a tartályban; a folyadék ugyanolyan halványkék, mint feltöltés után, de ki tudja, mi van a blokkokban?! Vagy ne aggódjak ennyi idő után?

Mondjuk egy portalanítás ráférne már a gépház belsejére is, az mindenképp meglesz. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.