Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30851) Nippon válasza SimonYana (#30848) üzenetére


Nippon
őstag

Szerintem ne variálj, a purhab kitölt minden fölösleges rést... :))

[ Szerkesztve ]

(#30852) Kvazár válasza Fel (#30849) üzenetére


Kvazár
őstag

Csak egy kis érdekesség, ha már függőlegesen elhelyezett radiról van szó: [link]

Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#30853) FoBCRaistlin válasza Silex (#30847) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

egy tripla extrem elég sok mindenre elég.
dobj neki egy Mo-ra2-est és mehet a 4mag 4ghz-n is ;]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#30854) Fel válasza Kvazár (#30852) üzenetére


Fel
addikt

Igen, nézegettem már korábban. Egy biztos, nem olcsó... nagyon nem. Persze ötletes, stílusos, de nekem ha így lesz a radi felrakva, akkor inkább: [link]. Elég lesz ez is :)

[ Szerkesztve ]

(#30855) zH. válasza SimonYana (#30835) üzenetére


zH.
senior tag

Nagyon szép lett. :R Megkérdezhetem mennyi volt kompletten ? - én VGA blokk nélkül venném ,vagy csak univerzálisat ,mert 20k-m nem lenne rá. Ugyan ilyen procihoz kéne. ( majd ,mert még ez sem most lesz. ) illetve ha lesz időd PM-ben tudsz tolni hőfokokat? :R

Köszi.

[ Szerkesztve ]

just be

(#30856) SimonYana válasza zH. (#30855) üzenetére


SimonYana
addikt

A vizes dolgokat a Sucoolingtól veszem mindég!
Ott megtalálod az árakat! :R

® SimonYana ®

(#30857) Kvazár válasza Fel (#30854) üzenetére


Kvazár
őstag

Csak egy kis kitekintés képen tettem a linket, tényleg irreálisan drága.
Fillérekből veszek fémlapot, meghajtom, lefestem és kész a pöpec tartó.

Azért gondolom a csavart nem ott akarod venni?! ;)
A sarki szerszámboltokban fillérekért adják kilóra.
Engem konkrétan bolondnak néztek mikor úgy mentem be, hogy 24 db csavart és 24 anyát meg hozzá alátéteket kérek. :P Mentségemre szóljon ez már 4 éve volt, és még ma sem vagyok nagyon sokkal túl a 2. X-en :) .

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#30858) Silex válasza FoBCRaistlin (#30853) üzenetére


Silex
aktív tag

Nagyon fincsi a Mora-2-ő csak én házon belül akarok maradni. Annak idején nyugdíjassal azt beszélgettük, hogy tc tripla ide-vagy oda éppen elég lesz egy erősebb, húzott konfighoz. Asszem követem fsb1000 példáját és elkezdek számolgatni. Kellhet-e még radi, vagy hozzá kell-e nyúlni a rendszerhez.
De most hogy elkezdtem gondolkozni :) kezdek rájönni nem olyan rossz ez, nem tudom miért paráztam rá.

(#30859) SimonYana válasza Silex (#30858) üzenetére


SimonYana
addikt

Merre van nyugdíjas?
Ezer éve lem láttam!
Első vizemet ő szerezte be nekem! :C

® SimonYana ®

(#30860) Silex válasza SimonYana (#30859) üzenetére


Silex
aktív tag

Nekem is a mostani vizem kb. teljesen tőle van (ilyen régi). Amúgy nem tudom én sem halottam felőle, de már régebben is több vonalon mozgott úgyhogy nem féltem! :D Vki biztos tud közelebbit...

(#30861) Fel válasza Kvazár (#30857) üzenetére


Fel
addikt

A Swiftech féle keret is jónak tűnik, igaz az is ~19euróért.
Most érkezik majd onnan egy nagyobb csomag és rendeltem olyan M4-eseket is (ugyan van itthon 5-6cm-es)... a fekete távtartó miatt. Gondoltam rá, hogy anyákkal is meg lehetne oldani (egy a radihoz, egy a házhoz csavaronként), de így talán kicsit szebb.

(#30862) FoBCRaistlin válasza Silex (#30858) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

sztem is felesleges nagyobb radi. vinni fogja, csak nem extrem húzás mellett.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#30863) Kvazár válasza Fel (#30861) üzenetére


Kvazár
őstag

Az tény, hogy minél vastagabb távtartókkal rögzíted a házadhoz, az annál mutatósabb, nekem is jobban tetszik.
De, azért el nézegettem közel 4 évig a csavaros megoldást is :D
Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#30864) Kvazár válasza Kvazár (#30863) üzenetére


Kvazár
őstag

Az én megoldásom a rögzítés kérdésére:[link]

A képen látható radi eladó! :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#30865) adamka16 válasza Kvazár (#30864) üzenetére


adamka16
őstag

azzal a sok porral együtt? :D

(#30866) rigo88


rigo88
aktív tag

hali
az újabb vga-kra zalman vizesblokk létezik? (univerzális dologra gonolok, amit ha ma megveszek, és csak fél év múlva jön össze a komplett vízhűtés, akkor is használni tudok.
most egy gts/gtx (??) 250esem lesz ha minden jól megy. aztán váltanék 5770 körülire. arra azt hallottam jó a ramsüni. és csak a gpu-ra kell blokk sztem. de zalman honlapján nincs rá való. ott csak ilyen fx5200 meg 6800as ősmodellekhez való blokkot találtam...
esetleg ne is reménykedjek "univerzális" legalább 2gen-re jó vizesblokkban? a legjobb ötlet, ha akkor veszem csak meg mikor kész a komplett hűtés?

más: p5k3 deluxe-n van egy viszonylag izmos nb+sb+mosfet passzív hűtés. ezt érdemes lecserélni vizesre? (csak óvatosan tuningolok majd, 1333ról 1600ra 1:1be ramhoz max. már ha ez óvatos :DD)

egyelőre meg tudom venni a cpu hűtőt olcsón. Zalman ZM-WB5 ez valóban nem jó az i7-esekre? vagy csak marketingfogás hogy megvegyék a ZM-WB5 Plus-t?

kicsit összeszedetlen a beírás bocsi :)

Dirr

(#30867) Kvazár válasza adamka16 (#30865) üzenetére


Kvazár
őstag

Használni kell a gépet nem fényezni!! :DDD :DDD

Eladó cuccaim: -

(#30868) Kvazár válasza rigo88 (#30866) üzenetére


Kvazár
őstag

Én is hasonlón dolgozom vízhűtés terén, a Zalman univerzális blokkja + jó sok süni. De, az én karimon alapból semmi ram hűtés nincs, így szerintem tök fölösleges ez is, de jobb félni mint megijedni.

Lehet én is ugyan olyan blokkot fogok használni. A kérdésed jó, de alap függő.
1156-esetén van hozzá keret meg lehet vásárolni, árgépen fent van a bolt is hozzá, csak 560 a keret és 1400 a posta. :Y
Egy kicsit nincs összhangban a dolog, de még mindig olcsóbb mint 12e-ért új blokk.
1333-ra még nem láttam, de lehet csinálok majd én neki, vagy megfűzök valakit. Vannak itt marógépesek elegen a ph.-n.

Viszont, ha Asrock alapot veszel, annak 775-ös lyukai is vannak.
Én is olyan lapot tervezek venni, és amint lesz bkv elmegyek rápróbálom, és ha jó akkor viszem. (Ha nem, lehet akkor is és megoldom máshogy.)

Remélem mindenre válaszoltam. Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#30869) adamka16 válasza Kvazár (#30867) üzenetére


adamka16
őstag

inkább mind a kettő véleményem szerint :K
biztos szép hangja lehetett már...

(#30870) Silex válasza FoBCRaistlin (#30862) üzenetére


Silex
aktív tag

Na kicsit nekiszaladtam crysis-ozni és feltettem a tartályra a hőmérőt. Kb. 3 fokot emelkedett a vízhő, 28-ról 31-re, lassan visszahűl most 30 körül van. (kb. 3/4 óra crysis előtte egy 3DMark Vantage) A VGA 840/975-ön ment.
A hőfokok a következők:

Innen indult:
CPU 1,2: 40,38 GPU (I/O,Mem, Árnyaló): 36,42,37
Persze lehet még többet kéne terhelni, de kb. az ez utáni hőfokokon szokott beállni a rendszer idle.

Közben 1 fokot emelkedett a szobahő, most 24 fok és hőfokok:
CPU: 41,39 GPU: 37, 43, 38 szóval +1 fok :D

(#30871) Fel válasza rigo88 (#30866) üzenetére


Fel
addikt

Minden attól függ milyen a blokkok lefogatása. Ha az 5770-en és a GTS250-en megegyeznek a furattávok, akkor tuti jó lesz később is a vga blokk.

Alaplapi szett akkor jön jól, ha felszámolsz a házban szinte minden légmozgást (magyarán kiszeded a házventiket, vagy nagyon alacsony fordulatúra állítod őket). Tody56-tól vehetsz komplett szettet P5K-ra, ha szükségét érzed.

Ha nem lehet átalakítani a cpu blokk lefogatókeretét, és újat sem lehet venni hozzá 1366-hoz, akkor biza meg kell venni az újabb blokkot.

Egyébként miért Zalman? Már ilyeneid vannak, vagy most veszed majd őket? Ha utóbbi, akkor én szétnéznék egyéb gyártóknál is...

(#30872) Joshi


Joshi
titán

A készülő HTPC-hez vettem egy Syscooling SYSRES300 tartályt, kérdésem az lenne hogy a plexit vagy a ragasztót(itt-ott ragasztva is van) nem bántja-e a fagyállós folyadék(Glycoshell)? :U

A cucc Cyberbeni vízhűtéses bazárjából származik és itt vannak saját képei is a termékeiről. ;)

(#30873) rigo88 válasza Kvazár (#30868) üzenetére


rigo88
aktív tag

köszi
hát.. alaplap csak asus, hűtés csak zalman :)
van egy barátom aki most cnc tanfolyamra jár, ha lesz melója, tervezek magamnak valami faja cuccot. aztán szabadalmaztatom :)
akit érdekel, jegyezze a nevem :P
egy zajtalan dizájnos radiátor vízforgatóval opcionális ventivel, csövek, csatlakozók, és blokkok mindenhová. ez a tervem.. úgy mint vga, cpu; fet, ram, hdd, és lehet, hogy két körös.
bár ugye a ram az bajos, mert a ddr3ak a legritkábban borda nélküliek, azokra meg még ráerőltetni univerzális blokkot, lehetetlen.

hiába fel kell tennem az autocadet :DD

Dirr

(#30874) rigo88 válasza Fel (#30871) üzenetére


rigo88
aktív tag

még léghűtés van, ami konkrétan kivisz a szobából :DD
mit javasolsz? olcsó de jó megoldás érdekel. leginkább a teljesen zajtalan 0dB. a vinyó hangját még talán kibírom :P

Dirr

(#30875) C^^ válasza Joshi (#30872) üzenetére


C^^
őstag

Én kb. 4 hónapja használom folyamatosan, a hűtőfolyadék ~5-6%-a glykoshell, de eddig nem vettem észre semmi olyat, hogy kikezdené az anyagot. :)

(#30876) Kvazár válasza adamka16 (#30869) üzenetére


Kvazár
őstag

Semmilyen hangja sincs, ugyanis azért fél/1 évente sűrített levegővel kifújtam, a radi meg olyan erős hogy az alapból is halk Scythe ventiket 6-7 volt körül járatom :DDD.
Jóval halkabbak a ventik meg a gép hűtése mint egy Eheim pumpa, pedig még a kerámia tengelye ép. De, mindegy mindegyiknek megvan már az utódja. :)

Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#30877) Kvazár


Kvazár
őstag

Valaki tudja, hogy az asetek milyen menetű csatlakozókat használ?
1x láttam 1-et szétszedve és nem g 1/4-es volt.

Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#30878) Mlacee


Mlacee
tag

Tanácsot kérnék, át szeretném ugyanis csövezni a rendszerem, tanulva a múltkori nagyon vékony csonkok hibájából. Kb. 4-5 milliméter belső átmérőjűeket sikerült csak szereznem.

Tehát a 8/10 (inkább 9/11 sztem) csöveket szeretném lecserélni 10/13-as illetve 10/16osra és normális csonkokra cserélni a mostaniakat. A másik már nagyon vastag és lehet hogy pár helyen már nem is férne el mint például a NB blokkomon.

Ha mégis úgy döntenék hogy megpróbálom a vastagabb csövet, akkor erre a csonkra hogy tudom ráfogatni? Ha jól sejtem a kupak nem fog rámenni a vastagabb csőre és/vagy elvágja.

Hagyjam le a kupakod és csőbilincs vagy szerintetek jó nekem a 13mas cső is?

Will work for FSB!

(#30879) Fel válasza Mlacee (#30878) üzenetére


Fel
addikt

Jó lesz a 13/10-es cső, legfeljebb raksz törésgátló spirált a szűkebb ívekhez.

Ha már linkelted milyen NB blokkod van... mik a tapasztalataid vele? Jól hűt, stabil a lefogatása? Napokban nézegettem univerzális blokkokat és ez nagyon szimpi az ára miatt. A másik jelölt: [link] csak ez ~10e Ft körül jönne..

(#30880) nebancsa válasza Joshi (#30872) üzenetére


nebancsa
senior tag

Véletlenül én is htpc építés előtt állok, és véletlenül én is néztem syscooling termékeket. :B Most számomra az ár fontos tényező, de eláztatni se szeretném a nappalit. Szóval kiváncsian várom a tapasztalataidat. Azt már olvastam hogy fsb1000 nek tetszettek a radik...

Az igazság az lehet , hogy a mostani gépem annyira összeállt, hogy nincs mit rajta fejlesztenem, kénytelen vagyok mást kitalálni, mert unatkozok :U

[ Szerkesztve ]

(#30881) fsb1000 válasza nebancsa (#30880) üzenetére


fsb1000
nagyúr

ja.. dupla és tripla radi jó. Kinai, de szerintem a többi márkát is ott gyártják. Van amivel teljesen megegyezik.

De pl htpc-be egy kicsi és tartállyal egybeépített szivattyút tennék.
Vagy akár teljesen kihagynám a tartályt, ha nincs elég hely.

(#30882) Kvazár


Kvazár
őstag

Erről mi a véleményetek? [link]

Tudom én vagyok a plexi tetők egyik legnagyobb ellenzője, de az ára...

Mennyire lehet szerintetek tartós? (Gondolom hatásosnak hatásos.)

Egy ilyen karira lenne:[link]

Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#30883) Mlacee válasza Fel (#30879) üzenetére


Mlacee
tag

Hát az én alaplapom már nem mai gyerek, egy ASUS A8N-E alaplapról van szó (A8N-SLI csak SLI nélkül) ami egy Nforce 4 Ultra-s chipsetet takar, egy aktív kis 4x4es cooler volt rajta ami több szempontból is röhejes volt.

Ez melegedik a legkevésbé igy vizhő közeli a hőmérséklet. Egy réztalp és arra rácsavarozva a bakelit tető. a lefogatók kicsit viccesek de kis trükkel bárhová felmennek.
Amit linkeltél az sztem ugyanaz a réztalp csak kicsit igényesebb tető és lefogató, én szerintem nincs különbség teljesitményben a kettő között.
Kikerestem neten a blokkot, ez minden amit tud, szerintem bőven elég.

Vigyázz a subcoolingos képekkel ellentétben a csomag csonkokat nem tartalmaz!

Will work for FSB!

(#30884) syC válasza Kvazár (#30882) üzenetére


syC
addikt

Hamár érintkezik a gpu-val akkormár lehűti rendesen, olyan rossz nemlehet ( főleg ennyiért :) )

(#30885) gabipaci


gabipaci
addikt

Hi!

Kocsi atment muszakin, ugyhogy kolthetek vizre... :)

Tudtatok, hogy eu-n belul nics afakotelezettsege a vallalkozoi igazolvannyal rendelkezoknek?
En a pixmania-pro.com-rol szoktam rendelni a cuccaimat, mert vallakozo vagyok, es csinaltattam pro accountot.
Igy az arak egy kicsit alacsonyabbak.
Az aquatuning oldalan is talaltam ilyen lehetoseget, be is adtam az igenyemet, remelem hetfon meg is jon a valasz.
Ha sikerul, akkor befektetek meg egy alaplapi hutesre is.

Az en alaplapomra mit lehet felrakni?
En csak ezt talaltam. Nincs ott, hogy melyik alaplapra jo, nekem ud3r van.

Meg mindig ne tudom, hogy hivjak az ioncserelt vizet angolul, pls valaki...

THX

Logitech hardware tester

(#30886) fsb1000 válasza gabipaci (#30885) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ha vállalkozó vagy, akkor belföldi számla alapján is el tudod számolni az ÁFA-t, tehát olyan mintha nem lenne.
Sőt jobb... ha nyereséges vagy.

(#30887) Kvazár válasza syC (#30884) üzenetére


Kvazár
őstag

Igen azt gondolom, hogy müxik meg minden, ezért nem is ezt kérdeztem. :U

A plexi minőségére kérdeztem rá, hogy szerintetek nem-e fog az első csatlakozó be tekerésekor szétrepedni, vagy később megrepedni.
Meg arra kérdeztem rá, hogy az én 9800gt-mre jó-e, mert kitudja több szem többet lát.

Thx. Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#30888) ABnormal


ABnormal
őstag

tudom,hogy szakmaiban nem hirdetünk,de azért szemezgessetek,ez itt a célközönség és hátha nem bújjátok az aprókat mindennap

(#30889) gabipaci válasza fsb1000 (#30886) üzenetére


gabipaci
addikt

Jobbnak semmiképp nem jobb, ha áfával veszed, mert költségként le lehet írni, ha olyan a termék az áfa mentes számlával is.
Viszont rosszabb, mert nem tudod minden hűlyeség után visszakérni az áfát a végtelenségig. Tehát az áfát nem kell így kifizetni, és költségként ugyanúgy leírhatod.
Legalábbis a könyvelőm nekem ezt mondta :)

Kérdéseimre esetleg?
THX

Logitech hardware tester

(#30890) Erdei88


Erdei88
veterán

Sziasztok!

Terveztem, hogy áttetsző csöveket vásárolok és hozzá kék lötyit kevernék. Kérdésem az lenne hogy a különböző adalékokkal mi a tapasztalatotok?

Láttam olyat ami teljesen hazavágta a rendszert, kezdve a csöveknél ahol lerakódott és a blokkokat sem kímélte.

Lehet érdemesebb lenne kék csöveket vásárolnom?

(#30891) syC válasza Kvazár (#30887) üzenetére


syC
addikt

Elvileg minden G92-essel kompatibilis, tudomásom szerint a 9800GT is az. A plexit meg szerintem fogdosni kéne,látni kéne hogy lehessen róla véleményt mondani.

(#30892) Joshi válasza Erdei88 (#30890) üzenetére


Joshi
titán

A Glycoshell-nek nagyon szép sötét türkizkék színe van ha ~10%-os keveréket használsz és nem kell adalékokkal bajlódni. Én olyan fél évente szoktam lecserélni a folyadékot hogy tényleg ne legyen gond vele, a képen látható lötyi már elég régi keverék de még mindig szép színe van.

(#30893) Himym


Himym
senior tag

Sziasztok változtattam a rendszer öszetételén és megszeretném kérni tőletek, hogy nézzétek át, hogy esetleg min kellene változtatni.

Lista

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

(#30894) Himym


Himym
senior tag

Még valami mennyire befojásolja a rendszert a 45°-os csatlakozó?

(#30895) somasz válasza nebancsa (#30880) üzenetére


somasz
addikt

Nekem repedt volt a menet a kis tartályon, ezért csöpögött, visszaküldtem...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#30896) Joshi válasza Himym (#30893) üzenetére


Joshi
titán

Én inkább vennék egy D-Tek FuZion V2 i7 1366 blokkot vagy ha szép is legyen akkor meg egy Enzotech SCW-1 Sapphire-t. Ezek a CPU blokkok drágábbak mint az általad választott Watercool HK CPU LGA1366 Rev. 3.0 LC és talán nem is annyival jobbak mint amennyivel drágábbak viszont árban ezt kompenzálhatod egy olcsóbb tripla radival mint pl az Alphacool Nexxxos Extreme III 360-al. Ez a radi legalább olyan jó viszont olcsóbb és a komplett rendszered árban kb ugyan ott lenne mint az általad összeállított. Ha jobban megnézed a Subcooling-on mintha olcsóbb lenne minden. :U
Ez az én véleményem nem kötelező ezt választani. ;)

(#30897) Himym válasza Joshi (#30896) üzenetére


Himym
senior tag

Oké meglesem a Subot hátha tényleg olcsobb. :R

(#30898) gabipaci válasza Himym (#30897) üzenetére


gabipaci
addikt

Nézegesd nyugodtan, de van ami olcsóbb egy ezressel, de pl az Enzotech SCW-1 Sapphire CPU blokk 5 ezerrel drágább.
Nem is beszélve az ingyenes házhozszállításról ekkora értéknél.
De Te tudod.

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#30899) Joshi válasza gabipaci (#30898) üzenetére


Joshi
titán

Valóban most az Aqua-nál az Enzotech olcsóbb mert akciós, de Himym remélhetően tud számolni és majd a számára legmegfelelőbbet fogja választani. :D

(#30900) Himym válasza Joshi (#30899) üzenetére


Himym
senior tag

Külföldre is ingyenesen szállítanak? :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.