Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30951) Himym válasza Joshi (#30949) üzenetére


Himym
senior tag

Élőflórám max sima csapvizzel lenne pont ezért van a desztilált vagy én nem tudok jól valamit? Antiöko akármiből mit ajánlotok?

(#30952) nebancsa válasza Himym (#30951) üzenetére


nebancsa
senior tag

Hát inkább a csapvizbe kisebb a valószinüsége a flórának, legalábbis nálunk mert állandóan telenyomják hypoval. :U
Kell bele valami, mert pár hét után kezd zöldülni majd barnulni, aztán meg feketedni... Én fagyálót favorizálom, de valaki a házipálinkára esküszik ;]

(#30953) fsb1000 válasza Himym (#30951) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igen, te nem tudsz jól valamit.
A desztviz nem életidegen közeg.

(#30954) Kvazár válasza Himym (#30951) üzenetére


Kvazár
őstag

Sőt a deszt víz és az ioncserélt sem azonos.

Szerezz innova adalékot, az tuti és színtelen. 4 év után is.
(Amikor gyógyszerész haver meglátta flakonján mik vannak benne, hát ... :DDD Egyből megkérdezte ugye nem értél, szagoltál, néztél rá, mert erre még ránézni és mérgező :K
Nem is algásodott sosem.)

Eladó cuccaim: -

(#30955) SimonYana válasza Soni (#30946) üzenetére


SimonYana
addikt

:R Köszönöm! :R

® SimonYana ®

(#30956) adamka16 válasza Kvazár (#30954) üzenetére


adamka16
őstag

ez a gyógyszerész duma tetszik :D
olyan gyári adalék nincs is ami nem fogja be a csöveket? ez a Glycoshell sem fog be semmit?
ugyanakkor még olyan kérdésem lenne, hogy ha vékonyan befújom a radit akkor nem lesz rosszabb a hőleadás?

[ Szerkesztve ]

(#30957) nebancsa válasza adamka16 (#30956) üzenetére


nebancsa
senior tag

Hát nem tudom, ezt én is kérdezném a nagyérdemütől? Régebben olyan városi legenda terjengett ha fekete a radi, jobb a hőleadása :F Hát akkor is fenntartásokkal kezeltem, még most is.

(#30958) adamka16 válasza nebancsa (#30957) üzenetére


adamka16
őstag

de tényleg annyira, hogy épp csak befedje. mondjuk ahol pl a ventik vannak ott nem, a szélén meg mindegy jóformán. csak mert épp a csonkokat fórasztom, és nemsokára végzek vele, utána festés, de így nemtudom melyik részét lenne érdemes.

(#30959) nemethati válasza adamka16 (#30958) üzenetére


nemethati
senior tag

A színe tökmindegy milyen, esetedben nagyon minimális/elhanyagolható veszteségről beszélhetünk.

(#30960) Soni válasza adamka16 (#30958) üzenetére


Soni
tag

Szia!
Végig néztem a képeidet!Hát gratula.Szerintem nyugodtan lefestheted,ha azt a nagy radit akarod.Bár ha a lamellázat aluminium,akkor nem lesz egyszerű.Kár,hogy nem Pesti vagy,megleptelek volna valamivel. :K További jó munkát! :R

(#30961) adamka16 válasza nemethati (#30959) üzenetére


adamka16
őstag

értelek. majd lehet, hogy csak a külsejét és a csonkok körül festem le majd, de még meglátom :)
Soni: jelenleg ott tartom, hogy kiselejteztem a prociblokkom, ez Tody-féle POM-tetejű blokkal, és a csövezés kivezetését normálisan megcsinálom, a csövekre törésgátló spirált teszek, nemrég a winyótartókat szedtem ki a házból, így most kényelmesebben el tudom helyezni a szivattyúm. amúgy mivel leptél volna meg? :)
és míg el nem felejtem a FET-ekre csináltam egy alu bordát, hogy azok is hűljenek :P

[ Szerkesztve ]

(#30962) Soni válasza adamka16 (#30961) üzenetére


Soni
tag

Adtam volna egy zalman blokkot a procidra.Ez sem gyári állapotú,de a tiédtől lényegesen szebb :) ,már bocs.De így már tárgytalan.Majd tegyél fel új képeket ha kész van.

(#30963) nemethati válasza adamka16 (#30961) üzenetére


nemethati
senior tag

Látom, téged is kezd ellepni a víz teljesen :D
Én már a rev3-nál tartok, és ez lesz a legkeményebb. Megyek is csiszolni meg mérni...

(#30964) adamka16


adamka16
őstag

azthiszem egy jódarabig szünetelünk. sikeresen elcsesztem a radiátorom és mondanom sem kell h nagyon mérges vagyok :O :O :W

(#30965) nemethati válasza adamka16 (#30964) üzenetére


nemethati
senior tag

Mit csináltál vele :F

(#30966) adamka16 válasza nemethati (#30965) üzenetére


adamka16
őstag

fórasztottam rá új csonkokat, és ugye már a múltkor is szívtam vele, mert gondolom nem volt fagyálló a kocsiba és kicsit meg van púposodba-deformálodva a vége, és gondolom egy nagyon pici túlmelegítettem és enged
akármit is csinálok vele, csak fúj ki. sajnos hűtőjavítót meg nem ismerek a közelben :O

[ Szerkesztve ]

(#30967) moongoose válasza adamka16 (#30966) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

ha nincs nagy nyomás a rendszerben(értem ez alatt ha zárt lenne netán), úgy kétkomponensű ragasztóval a legjobb a lyukat beragasztani.
nekem egy alu hűtőt sikerült megmenteni.
astra g hűtőjét valami 3 lamellázaton kicsiszolta.
kis ragsztó és azóta is tökéletes.
a benzint is bírja, így feltételezem a fagyálló sem lesz neki probléma.
dugj be minden lyukat rajta, kivéve amin keresztül levegőt tudsz belefújni.
tedd valami nagy edénybe és nézd meg hol ereszt.
oda kenj a ragasztóból és várj 24 órát.
tökletesen megköt.

ha nagyobb helyen résen lyukas arra is talán kiváló lehet.

üdv
gúZ!

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#30968) nebancsa válasza moongoose (#30967) üzenetére


nebancsa
senior tag

Hát nem tudom érdemes -e vele bajlódni. Ilyen radit 2e-ért lehet venni bontóba.

(#30969) danati válasza Joshi (#30947) üzenetére


danati
senior tag

Az XpertVision és a Gainward 8800GT ugyan arra a nyákra épül. Még a hűtésük is teljesen megegyezik. Egyedül abban térnek el hogy a Gainwardhoz van egy diszítő takaró lemez is.
A csavarok úgy helyezkednek el mint a referencia kártyán, kivéve 1 ami a memóriánál van, de enélkül is simán megtartja a többi csavar a blokkot. Ez a csavar látszik az első képeden a bal alsó sarok közelében.

Egy új tápegységen már régóta gondolkodom. Eddig nem tűnt fel hogy hangos, de most már csak ennek van hangja a gépben, megérett már a cserére.

Az acetalból azért nem vágtam le mert elférnek alatta az alkatrészek, meg nem akartam azzal is bajlódni. :)

Sok sikert a munkához!

Soni: :R

[ Szerkesztve ]

(#30970) adamka16 válasza moongoose (#30967) üzenetére


adamka16
őstag

csak az a gond, hogy valahonnan a lamellák közül jön. forrasztóanyaggal is megpróbáltam, egy csomót tunkoltam oda, de mint ha nem is csináltam volna semmit vele. már nem is tudom hol lehet rajt a rés. így sajna a ragasztó sem nyerő.

(#30971) adamka16 válasza adamka16 (#30970) üzenetére


adamka16
őstag

visszatettem az alaplapot mert nem bírtam notin :D
vissza a CPU keret+gyári CPU hűtő. mondanom sem kell, hogy visszavett órajelekkel is olyan mint egy orkán. ezért jó a víz...

(#30972) gabipaci


gabipaci
addikt

Hi!
Írtam az aquatuningnak, hogy kellene az áfa mentes vásárlási lehetőség.
Felvettek msn-en, és úgy nyomattuk.
Megkérdezték, hogy van-e boltom, meg ilyenek.
Mondom nincs, akkor nem tudok rendelni?
Azt mondja, de, csak neki kell leadnom a rendelést, nem a weben.

Elküldtem neki a cumók linkjét, aztán lejárt a munkaideje.
Meglátom holnap mi lesz.

Logitech hardware tester

(#30973) danati válasza gabipaci (#30972) üzenetére


danati
senior tag

Így mennyivel jutsz olcsóbban a cuccokhoz? 20-25%?

(#30974) SimonYana válasza danati (#30973) üzenetére


SimonYana
addikt

Ezen csodálkoznék,mert áfát mindenhol kell fizetni! Az más ha vállalkozásod van és valamilyen úton - módon vissza tudod igényelni,de áfát mindég ki kell fizetni vásárláskor.
Olyan nem létezik szerintem,hogy nem kell. Olyat hallottam ,hogy ha kintről veszed , akkor ki választhatod , hogy hova és melyik országnak fizeted az áfát. :F

® SimonYana ®

(#30975) gabipaci válasza danati (#30973) üzenetére


gabipaci
addikt

19% ha minden igaz.

SimonYana: ne nagyon csodálkozz, mert nem kell kifizetni az áfát.
Unión belül nincs áfakötelettsége a vállalkozóknak. Saját országon belül nem tudsz így vásárolni.
És megjegyzem, mikor Magyarban voltam, és a boltokban feldobtam ezt a témát, bambán néztek. Kivéve az xtreme digital-nál, ahol tudták miről beszélek, de nem tudták odaadni ezzel a megoldással.
Sajnos az ilyen jellegű dolgokat nem nagyon reklámozzák, pedig mennyivel egyszerűbb, mint utólag visszaigényelni.

Logitech hardware tester

(#30976) gabipaci válasza gabipaci (#30975) üzenetére


gabipaci
addikt

Ugy mint itt és itt

Logitech hardware tester

(#30977) SimonYana válasza gabipaci (#30975) üzenetére


SimonYana
addikt

Ez csak neked mint vásárlónak egyszerűbb!
Szerinted az országnak mekkora pénz ez! :))
Nem mondom,hogy nem így van,mert én sem tudom igazán,csak a jó magyar üzletekben vásárolok így nincs ezzel tapasztalatom!
Ha itthon bemész bárhova , legyen az kis vagy nagy ker , akkor szigorúan csengetni kell!
Gondolom nem mondtam ezzel újat senkinek! ;] Ezek szerint akkor ország határon kívül kell vásárolni??? :F

® SimonYana ®

(#30978) Kvazár válasza gabipaci (#30976) üzenetére


Kvazár
őstag

Merre fele laksz? Bp.? Mert akkor rajtad keresztül gazdaságosabb lenne hozatni! :DDD :DDD

Eladó cuccaim: -

(#30979) Joshi válasza gabipaci (#30975) üzenetére


Joshi
titán

Ha valóban lehet áfa nélkül rendelni akkor már értem hogy OC és Tody56 miért rendelnek bárkinek cuccokat az Aquatól. ;]

[ Szerkesztve ]

(#30980) gabipaci válasza SimonYana (#30977) üzenetére


gabipaci
addikt

Igen, országhatáron kívülről kell, mert ez csak úgy működik.
És persze regisztrált vállalkozói adószámmal!
Nem vagyok benne biztos, de szerintem ez azért van, mert az áfakulcsok országonként eltérőek, vagy valami ilyesmi. Ha akarod megkérdem a könyvelőmet.
"Ez csak neked mint vásárlónak egyszerűbb!" - Miért, kinek legyen egyszerűbb? Az eladónak? Azt letojom. :))

Kvazár: Írország...

Logitech hardware tester

(#30981) Kvazár válasza gabipaci (#30980) üzenetére


Kvazár
őstag

Kár, pedig lett volna 1-2 dolog ;)

Eladó cuccaim: -

(#30982) Fel válasza Joshi (#30979) üzenetére


Fel
addikt

...mert viszonteladók. Ha jól emlékszem mindkettejüktől kaphatsz áfás számlát, ha tudsz vele mit kezdeni.

(#30983) gabipaci válasza Fel (#30982) üzenetére


gabipaci
addikt

Bizonyám, és nem csak megrendelik, hanem tanácsot is adnak szerintem.

Kvazár, ment pü.

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#30984) Pero válasza gabipaci (#30975) üzenetére


Pero
senior tag

én külkeres voltam, és abban igazad van hogy lehet kint áfa nélkül vásárolni, ezt mindig is lehetett, csak utána a határon meg kellett kenni a vámost h ne vegye észre , különben ha kint fa nélkül vásárolsz akkor itthon BE KELL utána fizetni az áfát. amióta unió van ez a része nem változott csaksimán annyi h régen elvileg köteles voltál visszaigényelni a kinti áfát és befizetni az itthonit, most meg ezt a részt eltörölték.
az egész nem olyan vészes ha 1-2xrendelsz,de ha üzletszerűen csinálod akkor, már adócsalásnak minősül, amennyire én tudom. és sajnos azt már csúnyán büntetik.

(#30985) troly


troly
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni milyen víhűtés megoldást lehetne alkalmazni a gépemre.
A konfigomban a Core i7 920-as (C0) változatát és a Sapphire 4830-as kártyámat gondoltam hogy vízzel hűtöm. Nekem csak a csend lenne a fontos, tuning nem!!
Nézelődtem a neten, de nem vagyok nagyon otthon a dologban.Leginkább érdekelne van-e valami ami már bevált ilyen célra.
Egy Coolermaster 690-es házam van.Árban azért az egekig nem mennék el de a 40-50000 azért belefér.
Ha egy kicsit keveset írtam szóljatok.

Előre is köszönöm!

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#30986) adamka16 válasza troly (#30985) üzenetére


adamka16
őstag

ajánlom figyelmedbe:
[link] és ezt [link]

(#30987) Fel válasza troly (#30985) üzenetére


Fel
addikt

Hali!

Ha csak 1366-os cpura kell blokk, akkor a legjobb talán a Watercool HK CPU 3.0 LT, Tody56 v3
A vga gondolom a rövid, kék NYÁK-ös 4830 lehet, arra univerzális, csak gpu-t hűtő blokkot tudsz rakni: Zern GPU, EK VGA Supreme, stb.
A házadban, fölül el tudsz helyezni egy 2x120-as radit: Nexxxos Pro II., Extreme II.
Szivattyú: Laing DDC-1T
Csatlakzó, cső: 13/10-es cső, hozzá csatik. Plexi tartály.

Ezek így együtt kb. 60ezer Ft-ba kerülnének.

(#30988) Kvazár


Kvazár
őstag

Srácok!

Tud valaki eladó ilyen hátlapi merevítőt?

Thx. Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#30989) Xirtam


Xirtam
veterán

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem egy P45-DS3 lapkát egy ATI HD4850-et és egy Intel E8200 procit szeretnék vízzel hűteni!

Aprólékosan szeretném megvenn, megbízható legyen a rendszerem és olcsó! Előszőr a blokokat szeretném megvenni + a csöveket utána a szivatyút! Szóval a blokk választásba segítsetek Köszönöm! :R :R

(#30990) Xirtam válasza Xirtam (#30989) üzenetére


Xirtam
veterán

A ház amibe akarom Cooler Master CM 690!

(#30991) Joshi válasza Xirtam (#30989) üzenetére


Joshi
titán

Első körben nézz körül ezekben a webshopokban és ha kiválasztottad a pénztárcádnak leginkább megfelelő alkatrészeket akkor írd be ide és adunk további tanácsot vagy információt.

subcooling.hu
pcvizhutes.hu
aquatuning.de

A CM házba egy dual radi elfér felül, szerintem elég is lesz így kezdésnek tehát radik között a dualt nézegesd. ;)
Mivel olcsón akarod összehozni a projectet, inkább a pcvizhutes.hu oldalon található komplett szetteket ajánlanám. :K

[ Szerkesztve ]

(#30992) gabipaci válasza Pero (#30984) üzenetére


gabipaci
addikt

Na, megkérdeztem a könyvelőmet, és azt mondta, ha nem üzletszerűen csinálom, akkor semmi gond, de ha eladom, és hasznom lesz belőle, akkor azt be kell vallani, és akkor már az áfát is be kell fizetni.
Amúgy bármekkora értékben lehet így vásárolni, de persze nem 50 db egyforma procihűtőt.
Nem beszélve arról, hogy magamnak vásárolok, és azért írtam ide be, ha valakinek módjában áll ez a lehetőség, ne hagyja ki. És itt nem csak az aquatuningos vásárlásra gondolok.

Akik meg itt a fórumon üzletszerűen csinálják ezt, ők az áfát befizetik utána, azért nem adják olcsóbban, mint a webshop-os ár.

Viszont mára vártam, hogy jelentkezik emailben az ember, de nem írt. Hátha holnap.

Logitech hardware tester

(#30993) somasz


somasz
addikt

Üdv!
Mitől lehet hangos a DDC-m? Egy k.mamut féle vga és proci blokkom van, egy 3*3*12-s magicool radim, egy nagy tody tartályom, és kb 6-7/10-s csövem.
Igazából lehet, csak ráflesselem a vinyó hangját, de sztem a ddc is hangos, hogyan tudnám halkabbá tenni?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#30994) Fel válasza somasz (#30993) üzenetére


Fel
addikt

Nagyobb belső átmérőjű csővel halkabb lenne. Az a csőkeresztmetszet eléggé lefolytja szerintem, 10mm-es jobb lenne (13/10, 16/10).

[ Szerkesztve ]

(#30995) troly


troly
tag

Köszönöm a segítségeteket utánanézek a tanácsoknak!!!! :R :R

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#30996) somasz válasza Fel (#30994) üzenetére


somasz
addikt

Fasza, ahhoz kéne akkor sok új csati is. :W
k.mamut féle blokkokra érdemes nagyobb csöveket rakni? Nem lehet esetleg, hogy azok fojtják le?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#30997) Fel válasza somasz (#30996) üzenetére


Fel
addikt

Nem tudom, nem ismerem azokat a blokkokat..
Viszont az a 6-7mm-es belsejű cső tényleg kevéske...

[ Szerkesztve ]

(#30998) Xirtam válasza Joshi (#30991) üzenetére


Xirtam
veterán

Köszönöm a részletgazdag válaszodat! :R :R

(#30999) somasz válasza Fel (#30997) üzenetére


somasz
addikt

10-s belső átmérőjű csövekhez HF csatik dukálnak?
Masterkleer 10/16-s csöve jó választás? Ha már új cső, akkor nem vennék ótvart, a fehér dizájn meg külön tetszik...

És az ekkora csövet hogyan fogjam a DDC sima tetejére? Bilinccsel, vagy ahhoz túl kicsi a DDC karimája?

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31000) Fel válasza somasz (#30999) üzenetére


Fel
addikt

Nekem régebben DDC-vel ClearFlex 13/10-es cső volt, az simán megált a gyári tető 10-es csonkjain. Nem kellett bilincs, nem eresztett. Elég jól kiszélesedik az a két vég, úgyhogy szerintem nem lesz gond, bármelyik 10-es csövet választod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.