Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30801) nebancsa válasza olbaidhun (#30799) üzenetére


nebancsa
senior tag

Ha a magas alaplapi hőmérséklet a gond, könnyen ki tudod szűrni:
Rakj pár ventit a házba ami tolja az alaplapra a levegőt, ha nem jelentkezik a hiba az a gond.
Nekem a RAM-jaim melegedtek túl, annak a hűtését kellett megoldanom.

(#30802) olbaidhun válasza somasz (#30800) üzenetére


olbaidhun
őstag

Nebancsa és Nálad is ilyen extrém kikapcsolás volt a probléma? Csak simán ventivel oldottad meg a memóri hűtést? :R

Köszönöm az elismerést, ez az első "saját berákású" vízhűtésem. Gondolom a winyók megleptek kicsit. :DDD

Oks tudom, h nem profi a cucc, de elégedett vagyok a hangjával. A ventik csak teljesítmény közben erölködnek kicsit, de alapból minden csendes nekem elég (Asszony most is simán alszik mellette, pedig fél méterre van a házól), sőt szerintem a hőmérséklet is tűrhető, a táp megint elfogadható most a legmelegebb mag 31C°.

Csak annyit szeretnék elérni, h továbbra is olyan stabil maradjon a kis "öreg" mint az elmúlt fél évben.
Várom hozzáértők véleményét! :F mármint a problémával és nem a külalakkal kapcsolatban..

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#30803) Tikakukac válasza jones965 (#30797) üzenetére


Tikakukac
titán

Titkon reménykedtem benne, hogy te is utólagosan raktad rá, de hát akkor marad az egyéni megvalósítás :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30804) Probber válasza olbaidhun (#30802) üzenetére


Probber
őstag

Ha jól látom a mellékelt képen, akkor letakartad a valami fehér izével a chipsetet (máshol nem látok a képen chipsetet).
Szerintem nem kap levegőt és ezért melegszik fel alatta ennyire.

Nagyon régi, de itt írnak az MCP-ről (Media Communications Processors):
1, 2

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#30805) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Igaz is, régi fotót tettem be. Természetesen az a lap már jó ideje nincs ott, a passzív hűtés ami a chipsetre került lényegesen nagyobb mint a gyári volt. De a kikapcsólás azután is megtörtént, h jobb hűtést alkalmaztam. Sajnos tippem sincs és ezért jöttem ide, de legalább már tudom mi ez az MCP (Media Communications Processors) :U

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#30806) nebancsa válasza olbaidhun (#30805) üzenetére


nebancsa
senior tag

Nálam hibázott a prim 1 óra után... A megoldás hogy mindent víz alá raktam :)
Ha a plusz hűtés nem hoz eredményt a tápra is gyanakodnék. Gondolom futtattál memória teszteket így az nem lehet hibás
Legutoljára az alaplapra gondolnék. Az a 78 fok nagyon magas, bár az everest is tévedhet, Bios-ba kellene megnézni..

(#30807) Erdei88


Erdei88
veterán

Sziasztok!
Ne tud esetleg valaki szerezni ilyen PrimoFlex csöveket?
Vagy ötletet adni honnan lehetne, úgy hogy a pk is emberi áron legyen?

(#30808) olbaidhun válasza nebancsa (#30806) üzenetére


olbaidhun
őstag

Memória tesztet még nem futattam, mit ajánlanál erre a célra?

Feltettem egy plussz ventit, mostmár a memóriát és a chipset passzív hűtését is éri, de a biosban nem találtam mcp mérési eredményt.. Most ahogy így nézegetem a gépet (le van szedve az oldala) arra gondoltam, nem okozhat-e gondot, h egy 12V-os ágon 4motor van (3venti, egy pumpa).

Tápom kb 2hónapos és elég megbízható Corsair CX400, szóval az is kiesett.
Teljesen idegtépő, most már 5óra és 7perce minden rendben.. és nem volt hirtelen kikapcs. :U

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#30809) SimonYana


SimonYana
addikt

Itt találtok egy rakás vízhűtős képet!
Lehet ötletet meríteni!

® SimonYana ®

(#30810) nebancsa válasza olbaidhun (#30808) üzenetére


nebancsa
senior tag

Akármilyen márkás attól még elromolhat, én azért nem zárnám ki.
Én a hiren's boot cd-jének a memtestjét szoktam használni [link], de rengeteg fajta van... a prim95 blend módba is főleg a memóriát használja.

(#30811) nebancsa válasza olbaidhun (#30808) üzenetére


nebancsa
senior tag

Nem vastag ez egy kicsit? :Y Már slag méret...

(#30812) Fel válasza nebancsa (#30811) üzenetére


Fel
addikt

19/13-as, annyira nem vészes. Nekem is ilyen szolgált mostanáig (igaz nem primochill, hanem XSPC, fekete). Előnye, hogy nem törik meg egykönyen a falvastagsága miatt, szépen lehet ívelni. A 13mm-es belső átmérő meg egy D5 számára kényelmes, nem erőlködik, így nagyon csöndesen megy. Az viszont gáz, ha szűk helyen kell összekötni vele, két közel lévő csatit... olyankor már elkél a 45°-os csatlakozó. Én pl. az alaplapi fet blokkoknál szívtam vele.

[ Szerkesztve ]

(#30813) Erdei88 válasza nebancsa (#30811) üzenetére


Erdei88
veterán

Miért lenne vastag? Most is 19/13 csövet használok feketés-kék Tygon-t és sokkal jobb mint pl a 13/10es szvsz.
A Primoflex ha jól tudom a jelenleg kapható leghajlékonyabb cső, talán a Tygonnak láttam valami "limited edition" változatát aminek kb 4,5k métere és talán jobb

[ Szerkesztve ]

(#30814) olbaidhun válasza SimonYana (#30809) üzenetére


olbaidhun
őstag

Igen szépek a fotók és nogyon nice a design, de nekem össz-vissz volt 15k-m erre a projektre és elmondhatom, a ráfordított munkaóraimat leszámítva ki is jött ennyiből.. amúgy én úgy emlékszem 8/10 csövet kértem az autószerelőboltos bá'-tól.. :(((

már 7órája nincs auto kikapcs funkció a gépemben, lehet, h valami bekapcsolva maradt a utorrentben :F Viccet félre téve, ha helyrejött a gépem, akkor ma pezsgőt bontok a topic tiszteletére!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#30815) syC válasza olbaidhun (#30799) üzenetére


syC
addikt

Nálam egyszerűbb volt a probléma. Azért kapcsolt ki a gép, mert az everest rosszúl mért. :)

(#30816) danati


danati
senior tag

Egy single és egy dupla 120-as radi le tudná hűteni rendesen a vizemet ha még a vga-t is rákötném a rendszerre?
CPU és Chipset van már vízzel hűtve ezekhez jönne még a VGA. Konfigom az adatlapomon van.

[ Szerkesztve ]

(#30817) syC válasza danati (#30816) üzenetére


syC
addikt

8800GT-t simán :K

(#30818) danati válasza syC (#30817) üzenetére


danati
senior tag

Egy kis időre még csak a dupla radi lesz a rendszerben. Még nem találtam jóárasított single radit. :) Elgondolkodtam egy MO-RA2-n is de mindent a gép belsejében akarok elhelyezni. Maximum nem tuningolom addig a gépet ameddig nem lesz plusz radim.
Egyenlőre még azért imátkozom hogy a full cover blokk passzoljon a nem ref nyákos gt-mre, de képek alapján passzolnia kell.

(#30819) fsb1000 válasza danati (#30816) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igen...
kb. 250-300W-ig átlagos ventikkel a vizet a külső hőmérsékletnél max 10°C-val tartják majd melegen.

(#30820) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hi!

Nincs valakinek eladó 775-ös HeatKiller 3-asa? Lehetőleg réz.

Köszi.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30821) shteer válasza TESCO-Zsömle (#30820) üzenetére


shteer
titán

rii-nek

..szerintem jónak tűnik

(#30822) TESCO-Zsömle válasza shteer (#30821) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Neki nem 3.0-ás van. Legalábbis a képen nem annak látszik.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30823) shteer válasza TESCO-Zsömle (#30822) üzenetére


shteer
titán

akkor nincs :)

..szerintem jónak tűnik

(#30824) gabipaci


gabipaci
addikt

Hi!
Erről mit gondoltok?
Benne van minden, ami kell a működéshez?
Illetve csövek, csatik, menetek kompatibilisek? Ha jól nézem igen.
Illetve folyadékot milyet vegyek (ugyanonnan) ?

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#30825) Nippon válasza TESCO-Zsömle (#30820) üzenetére


Nippon
őstag

Az nincs, de van egy full réz Apogee GTX-em, akár 10k-ért... :B

(#30826) Fel válasza gabipaci (#30824) üzenetére


Fel
addikt

A csatlakozók nem lesznek jók, mert 3/8"-es menetűek, 1/4"-est válassz!
A másik észrevételem, hogy a pumpa nagyon OK, de a csonkjai 13mm-es külsejűek, arra nem lesz egyszerű feltolni a 10mm-es belsejű csövet. Ha a D5-nél és a 13/10-es csőnél maradnál, akkor érdemes lenne egy tetőt is venni a D5-re. Mondjuk EK D5 X-Top v2, kicsivel erősebb is vele a pumpa, de ami lényegesebb talán, hogy kompaktabb lesz és valamivel kevesebb vibrációt kelt. (Legalábbis a saját tapasztalataim ezt mutatják, mivel nekem is egy MCP655-ösöm van egy EK tetővel)

(#30827) TESCO-Zsömle válasza Nippon (#30825) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Bocsi, de csak HK3 jöhet szóba. Ez az egyetlen, ami (gond nélkül) fel is megy a lapomra, és el is veri a mostani blokkot.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30828) TESCO-Zsömle válasza Fel (#30826) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem sikerült feltolni a 12-es csövet a 15-ös rézcsőre. ;) Bár meg kellett melengetni, majd előtágítani a csövet egy csavarhúzó nyelével... :))

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30829) Fel válasza TESCO-Zsömle (#30828) üzenetére


Fel
addikt

Én rengeteget szenvedtem a 13/10-es cső + 13mm-es derékszögű, műanyag toldóval... Bevetettem melegvizet, hajszárítót és egy kis szappant is :) Le csak úgy jött, hogy vágtam a csövet.

(#30830) gabipaci válasza Fel (#30826) üzenetére


gabipaci
addikt

Ez az?
Csatikat kicseréltem erre Viszont ezek a csatlakozok ne HF-esek. Az jobb lenne.
Folyadékról mit érdemes tudni?
Ha holnap átmegy a kocsi műszakin, meg is rendelem.

THX :R

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#30831) Kvazár válasza gabipaci (#30830) üzenetére


Kvazár
őstag

Csak egy észrevételt engedj meg nekem, ha azt a tetőt választod, vegyél hozzá egy vakdugót is, mert 3 helyre lehet tenni rajta csatlakozókat, de üzemszerű használat közben csak 2 lesz rajta, és a 3.-at akkor le kell zárni.

Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#30832) Fel válasza gabipaci (#30830) üzenetére


Fel
addikt

Igen, arra a tetőre gondoltam. Van a tetőhöz vakdugó a dobozban, nem kell külön venni.
Viszont a csatikat benéztem :B A csőméret volt feltüntetve, nem a menet mérete... azaz vissza az egész, jó lesz az első verzióban lévő csatlakozócsomag. Bocsánat!

Folyadéknál az a lényeg, hogy ne algásodjon el, ne okozzon korróziót. A legegyszerűbb talán az ioncserélt víz és valamilyen adalék (a legtöbben talán etilén-glikolt használunk, azaz fagyállót.. híg elegyként). De van aki másra esküszik... anti-corro, szinező adalékok.

[ Szerkesztve ]

(#30833) gabipaci válasza Fel (#30832) üzenetére


gabipaci
addikt

Semmi gond, jobb az óvatosság!
Akkor a csatikat visszacserélem.
A tető pillanatnyilag nincs raktáron.
A vizet akkor egy autósboltban a legegyszerűbb megvenni?
Az ioncserélt víznek mi lehet a neve angolul?

Délutánra kiderül a kocsi is, remélem rendelhetem a cuccot.

THX

Logitech hardware tester

(#30834) Nippon válasza TESCO-Zsömle (#30827) üzenetére


Nippon
őstag

Ja bocsi, azt hittem, hogy a dizájn miatt kell a réz blokk... :B Milyen blokkod van most?

(#30835) SimonYana


SimonYana
addikt

Uraim!
Ide is belinkelem az új szerkómat!

1. kép
2. kép
3. kép
4. kép
5. kép
6. kép
7. kép
8. kép

® SimonYana ®

(#30836) TESCO-Zsömle válasza Nippon (#30834) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Enzotech Sapphire SCW-Rev.A.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30837) shteer válasza SimonYana (#30835) üzenetére


shteer
titán

nagyon szép :K grat

látom még léghűtéses ;]

lap mennyire melegszik így, közvetlen hűtés nélkül? - elég válaszolni ha beüzemelted :)

..szerintem jónak tűnik

(#30838) SimonYana válasza shteer (#30837) üzenetére


SimonYana
addikt

26-41-30
Ezen a 3 ponton mérem a zalmannal!
Maximus melegebb!
Az majd 60 fok volt!

® SimonYana ®

(#30839) Mlacee válasza SimonYana (#30838) üzenetére


Mlacee
tag

Szép kis gép, gratulálok!

Megkérdezhetem mekkora átmérőjű csöveket használsz és milyen csatlakozókkal? 8/10esek?

A Laingot lehet hogy jobb lenne lefektetni rendesen :)

Will work for FSB!

(#30840) Silex válasza SimonYana (#30835) üzenetére


Silex
aktív tag

Innen is grat! :K
Jó kis házikó. Meg az egész nem gyenge. Mindig a kábelelrendezéssel van gondom, itt megoldódni látszik... :)

(#30841) Silex


Silex
aktív tag

Kicsit elvesztettem a fonalat, olyan régen nem nyúltam már a gépemhez, főleg a vízhűtéshez. Szóval nem vagyok megelégedve a hőfokokkal, szerintetek lehet vmi problem vagy ez így teljesen reális és kell még radi.

Thermochill tripla radi, enzo sapphire cpu blokk, fc ek blokk a 4870-en és nb, sb enzo blokkok, plusz egy fet blokk (stheertől :) ). A cpu c2d 8500 4275-re húzva, 1,40 volton (idle).

Így idle: CPU: 40,38 Vga: 38,44,38 alaplap: 46 Vízhő: 30 környezeti hőm.: 25
Durván terhelve (crysis pl.) mind a proci, mind a vga felugrik max 55-60 fok környékére, szintetikusan nem terheletem mostanában. Terhelés melletti vízhőt nem néztem. (bár most úgy tűnik fontos lenne; majd megnézem.)

Szóval kicsit soknak tűnik a vga, cpu. Lehet szmötyi vagy csak kevés a TC?

(#30842) nebancsa válasza Silex (#30841) üzenetére


nebancsa
senior tag

Ha terhelés alatt fel megy 40 fok fölé a víz akkor a radiátor hőleadása lehet a kicsi. Egyébként régebben jó volt? Lehet csak porosodás okozza...

(#30843) FoBCRaistlin válasza SimonYana (#30835) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

komoly az obsidian.
egyik fórumtársnál láttam egy Raven házat... hát rosszul voltam.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#30844) FoBCRaistlin válasza Silex (#30841) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

nekem nem tűnnek olyan vészesnek azok a hőfokok. de tényleg jó lenne egy vízhőt nézni.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#30845) nebancsa válasza SimonYana (#30835) üzenetére


nebancsa
senior tag

Engem feszélyez ez a nagy légüres tér ;) :B

(#30846) Nippon válasza nebancsa (#30845) üzenetére


Nippon
őstag

Szólj neki, hogy nyomja ki purhabbal... :)

(#30847) Silex válasza FoBCRaistlin (#30844) üzenetére


Silex
aktív tag

tu képpen tényleg nem olyan vészes, de lehetne jobb. lehet elkélne még egy radi, főleg ha majd négymagosra váltok. csak gondoltam, rákérdezek összehasonlításképpen.

(#30848) SimonYana válasza Nippon (#30846) üzenetére


SimonYana
addikt

Majd teszek a házba egy kis monitort,hogy ne legyen ekkora hely! :))
Vagy fessem a plexyt feketére? Ha nem látunk be , akkor nem létszik a nagy hely! :DD

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#30849) Fel válasza SimonYana (#30848) üzenetére


Fel
addikt

Szerintem meg fel kellene engedni egy kis hűtővízzel ;] Mint egy nagy akvárium...

Amúgy respect az Obsidian-nak, nagyon jól ki van találva, oda aztán tényleg befér minden. Nade kicsibe is lehet jó dolgokat pakolni. Ha majd készen leszek az új vízzel a Miniben, akkor teszek majd fel én is képet. Nálam tuti nem lesz nagy légüres tér :)

Más:
Nem tudjátok véletlenül, hogy lehet-e radit elhelyezni, úgy álló helyzetben, hogy a csonkok alul vannak? Vagy ha már fel van töltve, légtelenítve, akkor mindegy neki milyen pozícióban van?

[ Szerkesztve ]

(#30850) Kvazár válasza Fel (#30849) üzenetére


Kvazár
őstag

Nem tudjátok véletlenül, hogy lehet-e radit elhelyezni, úgy álló helyzetben, hogy a csonkok alul vannak? Vagy ha már fel van töltve, légtelenítve, akkor mindegy neki milyen pozícióban van?

Teljesen mindegy hogyan helyezed el.
Az a lényeg felötlésnél forgassad rendesen, hogy levegő ne maradjon benne. Üdv.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.