Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30551) Fel válasza gabipaci (#30545) üzenetére


Fel
addikt

Az úgy életképesebb, mármint a 2x120+ 1x120. A házon belüli radi gyengébben szellőzik, mint a külső.
A ház oldalára felrakást hogyan képzeled? Nem lesz levehető az oldalfal? (csak kinyitható?) Milyen házban?
Én is be szeretném beköltöztetni az egészet házon belülre, ezért dupla + szingli radi megoldásban gondolkodom, bár a ház tetejébe tervezem a duplát. A tartály szintén 5,25"-es lenne (EK-Bay Spin).
Ezt még megnézheted esetleg. Ez tartály + szivattyú + vezérlő egyben. Kicsit drága (Koolance...), de egy ddc van benne. Egyébként, ha 13/10-es csövezést tervezel, nem feltétlenül fontos a D5, jó a DDC is.

A blokkokról még anyit, hogy hőmérsékletben a Swiftech a nyerő, ellenállásban a D-Tek. Az EK Supreme-ek pedig mindkettőben jók, de egyikben sem kiemelkedőek, igazi arany középút (ráadásul olcsóbbak; nálam egyértlműen nyerők :K ).

Pár teszt a témában, hátha nem mindenki figyeli az aquatuningos híreket:
CPU blokkok
A nagy HF teszt
Szivattyúk (+csövezés) Ez utóbbi ad választ pár kérdésre csőméret és ddc vagy d5 kérdésben.
Valahol találtam multkorában egy jó, dupla radis tesztet is, ha megtalálom azt is belinkelem.

[ Szerkesztve ]

(#30552) Fel válasza Fel (#30551) üzenetére


Fel
addikt

Megtaláltam a radiátortesztet: 1x, 2x, és 3x120-as radik tesztje.

(#30553) SimonYana válasza Fel (#30552) üzenetére


SimonYana
addikt

Nekem is ez van a tripla ventis változatban! ;] :C
Már vagy 3 éve ilyet használok!

® SimonYana ®

(#30554) syC válasza ABnormal (#30522) üzenetére


syC
addikt

D5,ddc,eheim pumpákat használtam eddig.

(#30555) sinya85 válasza nyunyu (#30550) üzenetére


sinya85
senior tag

Kell bele fagyállót vagy szeeszt rakni nem fog algásodni

az enyémben tisztaszesz van és ugyanolyan jo mint bármi más, a ventik sem mennek

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#30556) gabipaci


gabipaci
addikt

Na, nem tudtam magam lebeszélni a fektetett tartályról...
tartály
pumpa
radiátor
cső
csati
csati 90°
proci blokk
folyadék
Azt belátom, le kell mondanom, arról, hogy ne lógjon ki a gépből, de úgy gondolom, hogy a falra felszerelem a radiátort, nem is lesz csúnya.

Logitech hardware tester

(#30557) sinya85 válasza gabipaci (#30556) üzenetére


sinya85
senior tag

minek akkora radiátor?

ஜ۩۞۩ஜ

(#30558) SimonYana válasza gabipaci (#30556) üzenetére


SimonYana
addikt

Ilyen radi 25 rugó!
Itt a ph.n árult egy szegedi srác 12500-ért.Nem tudtam hova tenni ezért nem vettem meg!
Ilyen D5-öt Cegléden lehet olcsón venni!
Tavaly 18-ért volt a gyártónál!
Nézz szét,mert lehet itt kézalól venni jó dolgokat!
Én a CPU blockot 10-ért vettem! Bontatlan volt!

® SimonYana ®

(#30559) gabipaci válasza SimonYana (#30558) üzenetére


gabipaci
addikt

Nem onnan veszem, csak a felsorolás kedvéért.
A pumpa 20ért jön innen, a többit még nem tudom.
Szétnézek, de ha tudsz valamit, ne légy félénk!

Logitech hardware tester

(#30560) Himym válasza Himym (#30526) üzenetére


Himym
senior tag

Sziasztok.

Összeraktam egy hűtőrendszer corei7hez a lapot és a vga-t nem szeretném vizezni mert cserélgetem a kártyákat.

Mit szoltok hozzá, ha mégis vizezném a lapot elég lenne ez a konfig hozzá és azt tudjátok esetleg, hogy a Thermaltake Armor+-ban elfére e ez a hűtő fölül ?
Konfig

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

(#30561) SimonYana válasza gabipaci (#30559) üzenetére


SimonYana
addikt

gabipaci
ha látok valamit szólok!
Ha nem sos akkor sokmindent össze lehet szedni.Komplett cucnál könnyen olcsóbb egy 20-assal!
Az nagyon jó ha 20-ért van D5! :C

® SimonYana ®

(#30562) Kvazár válasza Himym (#30560) üzenetére


Kvazár
őstag

Szépek a csatik, jó drágák is, de szerintem az csak 1db :F , mert nem látom sehol sem db számot. :F :F
Bár azt, hogy 1 db annyi legyen, azt meg nem akarom elhinni!
Bár lehet, csak az én német tudásom kopottas, de akkor világítson fel valaki. :B

Eladó cuccaim: -

(#30563) Himym válasza Kvazár (#30562) üzenetére


Himym
senior tag

Szia.

Oda van írva, hogy "Anschlusskit Schlauchtüllen"+"10x 13mm (3/8") barbed fittings G1/4" with O-ring seal (High-flow) - copper plated" :DD
Szerintem csak fáardt vagy és nem láttad jól. ;) :R
És rájötem nem fér el sajnos fent mivel 41cm a radi és nekem ott van fent a tápom is ugyhogy vagy felfórom a gépház oldalára vagy keresek másik házat ilyen szellőzéssel. :(
Am valami észrfevétel, hogy cserélni kellene jobbra vagy esetleg van olcsobb kijövetel?

[ Szerkesztve ]

(#30564) Kvazár válasza Kvazár (#30562) üzenetére


Kvazár
őstag

A radi, az meg szerintem fenomenális, mert plusz pont azért, hogy 2 különböző helyen is ki/be lehet vezetni a vizet. Igaz ez már kezd meg szokott lenni, de az enyém még nincs ilyen :( .
Amit még eddig viszont nem láttam sehol, pedig nagy szükségét érezném én is, az a légtelenítő szelep/csavar :C :C . (Lehet csak én vok barlang lakó. :B )
Így neked nem kell majd minden egyes feltöltésnél epilepsziás rohamot kapnod, hogy kirázd a radiból a levegőt.

Ami viszont tapasztalat, hogy az ilyen csavarmenetesek, mint amit te kinéztél nekem is bejönnek. Van nekem is egy hasonlóm, azon is van, és remek. Van még Asetek, meg 2 Innovatek radim,na azokra kész agytorna ventit varázsolni :((( .
Viszont fejlődik a kombinációs készségem :DD .

Eladó cuccaim: -

(#30565) Himym válasza Kvazár (#30564) üzenetére


Himym
senior tag

Nem nagyon tudom mi az a légtelen>ítő csavar és azt sem tudom hogyan rögzíted a fanokat a radira csavar nélkül... :F

(#30566) Kvazár válasza Himym (#30565) üzenetére


Kvazár
őstag

A belinkelt radi alatt van egy videó, és azon úgy láttam, van egy csavar a radi tetején, amit szerintem légtelenítésre kell használni.
Ez azt jelenti, hogy amikor feltöltöd a rendszert, alap esetben, a radiba szorult levegőt, heves rázással, és annak forgatásával tudod kiszedni belőle. A légtelenítő csavarral, viszont függőleges helyzetbe állítod a radit, úgy, hogy a csavar legyen a legmagasabb pontja, és elkezded a rendszert feltölteni, majd amikor már elég víz/folyadék van benne azt, egy kicsit kicsavarod, és a radiba szorult levegő kijön belőle, majd amikor már a folyadék is elkezd kijönni, vissza csavarod azt, és kész is.

Én így értelmeztem a videón látottakat, ha tévedek akkor bocsánat, de a többiek, úgyis kijavítanának, szerintem azonnal. ;]

Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#30567) Pero


Pero
senior tag

esetleg tudja valaki merre találok áramlásjelzőt, mert Todynál ill OC-nél csak olyat láttam ami alaplapra köthető ill ilyesmik, nekem elég ha látom h kering szépen a víz.

(#30568) Kvazár válasza Pero (#30567) üzenetére


Kvazár
őstag

Nekem nemsokára lesz egy eladóm: Innova Flow-O-Matic

Gép átalakítás, bla bla bla..., Ki fog maradni.
Ez mind pár napon belül megtörténik.
Ha érdekel esetleg.
Üdv.

De, ha újat akarsz venni, azt a fenti linken megteheted, vagy:[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#30569) FID


FID
őstag

üdv azt szeretném megkérdezni h a D-tek fusion v1 vagy ez a jobb?:[link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#30570) Himym válasza Himym (#30563) üzenetére


Himym
senior tag

Asszem ugyan ez a házam lesz és ugyan az a tartály az oda prímán elfér és nem kell a házon kívül semmi sem felfúrni. Nézd meg.am egy valami az radiátor ami neki van azon ha átfúj a venti a tuloldalon ki is jön? :S

[ Szerkesztve ]

(#30571) Kvazár válasza Himym (#30570) üzenetére


Kvazár
őstag

Jó kis ház, csak én az ilyen videókat nem szeretem, ahol nem történik semmi, de az eszet, azt nagyon osztják.
Sajna egyre több van belőle, mert azt hiszik ettől lesznek nagyok, láttam olyat, ahol azt vette fel az ürge, ahogy kicsomagol valami vackot, és elkezdi magyarázni, a CD mellékletre, hogy azon van a driver hozzá, amire szerintem semmi szükség, mert ezeket mindenki tudja, ha meg érdekel mit kapok a kinézett cucchoz, akkor megnézem a gyártó oldalán. De, ez csak egyéni vélemény, és bocsi az OFF-ért.

A lényeg, ami a lényeg. Pontosan nem ismerem ezt a házat, de már láttam másnál is.
Ennek az alján a 3*12 centis lyuk gyárilag ki van vágva? :F Mert, ha nem akkor lesz egy szép délutánod, míg azokat kivágod. Ami viszont további kérdéseket vet fel, hogy azon az 1 centis résen kéne a levegőt beszívnia (az aljánál)?! Hát hangja az tuti lesz :K . És még egy meglátás, ha 3 (ill. az esetünkben 6) ventivel tolod befele a meleg levegőt, akkor hol fog kijönni a házból? Vagy nem teszed fel az oldalát? Ha meg a ventiket úgy teszed be, hogy kifele fújjanak, akkor hol vágsz a házra annyi lyukat, hogy legyen levegő utánpótlás.
(Annak meg semmi értelme, hogy a ventiket felváltva rakosgasd.)

Mint már mondtam nincs ilyen házam, de szerintem a tartály tartóihoz is lyukat kell majd fúrnod.

Neked kell eldönteni, mit hova akarsz! Te, fogod használni. :)
Csak bátran ess neki. Üdv. :R :R

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#30572) SimonYana válasza Himym (#30570) üzenetére


SimonYana
addikt

A mi a videón van annak már semmi értelme! :W
Winyó tartó kivéve,a víz hangosabb lesz azzal a 6 db ventivel a hűtőrácson,mint bármelyik léghűtős gép!
A táp felülről csal a meleget fogja szívni! :W
Szerintem ez az egész egy szégyen! :W

® SimonYana ®

(#30573) Himym válasza SimonYana (#30572) üzenetére


Himym
senior tag

Okés.

Ti vagytok a prók én csak kérdezösködöm mert nem nagyon értek hozzá. :R
Ehez mit szolsz? Tripl Radi
Esetleg tudsz jobb házat ami nem olyan marha drága és mégis elfér benne minden?

Kvazár: Még nincs meg semmi hozzá információt próbálok gyűjteni google-ból, youtebról és PH-ról mert mondom fogalmam sincs hozzá láttam már összerakni nem nagy munka csak a cuccok a kérdésesek... :R Lényeg az, hogy nem nagyon akarnám szétfúrni az új jó kis házikot mert mi van ha cserélni kell és eladnám akkor senkinek sem kell egy jukas ház... A főcél hogy mindent házban elhelyezni legkissebb faragással...

Segítségeteket előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#30574) Kvazár válasza Himym (#30573) üzenetére


Kvazár
őstag

Egy fokkal ez már jobb.
A vinyók hangszigetelő keretben, igaz elég közel a ventihez, de mindegy. Csak nekem itt is az a kérdésem, honnan fog levegőt kapni a felül lévő venti sor, ha a gép oldala fent van? :U
Nekem az a tapasztalatom, közel azonos számú ventit kell a gépházba tenni amik ki/be fújnak. Talán 1-el többet kifele, hogy a huzat meglegyen.
Egy kivetni valót lehet még látnia képen, de ez már szőrszál hasogatás a részemről: pont annak a pumpának a leírásában van, hogy a pumpából származó vitet először a radin, majd csak utána a blokkokon kell keresztül vinni, mert egy kicsit a pumpa is melegít a vízen De, ez már tényleg maximalizmus.

(Azt meg sem említem, hogy a tápod sem lesz szerintem hosszú életű ha alig kap levegőt. ;] , és szerintem nem igazán fog kapni. Szép dizájnos, meg minden, de a rés kicsi, a porszűrő is lefogja a levegőt...)

Egy tripla radinál szerintem mindenképpen faragni fogsz. ;]
Azért ez már haladás.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#30575) Himym válasza Kvazár (#30574) üzenetére


Himym
senior tag

Remek.. :DD Lian Li ebbe már csak elfér felül.

Léptem egy időre majd re tov. jó forumozást.. :R

(#30576) SimonYana válasza Himym (#30575) üzenetére


SimonYana
addikt

Nekem nem jön be a Lian Li,de ez nem jelent semmi!
A haf 932-est válaszd,vagy egy CM ATCS-840.Minde velefér.
3ás radi mind kettőben el fér felül és alul a táp.
Az a legjobb megoldás!
Keressek saját képet? Volt Hafom is! :R

® SimonYana ®

(#30577) helkis válasza FID (#30569) üzenetére


helkis
addikt

mit akarsz hűteni vele?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#30578) Himym válasza SimonYana (#30576) üzenetére


Himym
senior tag

Keressél megnézném. :)

(#30579) Joshi válasza Himym (#30573) üzenetére


Joshi
titán

Na azért hozzászólnék én is ha nem gond. Az utóbbi linkelt kép az egy nagyon igényes megoldás és én a helyedben hasonlóan kivitelezném pár módosítással. Ellenben az előttem szólókkal én nem aggódnék a levegő bejutásától tekintettel arra hogy én még nem láttam olyan oldallapot amin ne lett volna perforáció(apró lyukak) nem beszélve a ház előlapjáról(alsó fele). A képen látható összeállítás csak is a bekötési sorrendben hibázik ugyanis általában a CPU-t szokás először bekötni és utoljára a VGA-t. Igazából ez sem okozhat túl nagy gondot mert a ki és bejövő oldali vízhőfok különbsége csupán 2-3 C°, gyanítom hogy a készítő is inkább az ergonómiára fektette a hangsúlyt. :K
Egy szó mint száz, szerintem a legjobb megoldás a levegő útjának a házon belül egyértelműen a következő:
Hideg levegő be: ház frontoldalán alul és az oldallapon
Langyos levegő útja: a ház belsején keresztül felül a radin keresztül és a tápon keresztül, ha a táp a ház felső részén helyezkedik el.
Meleg levegő kijutása: meleg levegő csak a radiátor lamelláin áthaladó levegő lehet hiszen ez a hőleadó egységünk(logikus).

Példa képpen nézd meg az én megoldásomat(a hosszú kábelezés a vga blokk és a 2db single radi miatt van :B ), ahogy láthatod én még a front oldalra is raktam radikat amik szintén a házból kifele nyomják a levegőt. A lényeg az hogy kb annyi nyílást kell kialakítani a ház oldalán amennyi venti dolgozik, ez az én esetemben 5*120mm hely. Ezt a megoldást csak nagytorony házaknál lehet kivitelezni. Ami még lényeges, hogy ha nagyon leszűkítjük a friss levegő bemenő nyílásait az felgyorsítja a levegő áramlását plusz jobban terheli a ventiket. Ez így együtt azt eredményezi hogy zajosabb lesz a gépünk.

Az előbb leírtak nem oktatás céljából hanem tapasztalatból íródtak. :U

Még itt is találsz igényes, minőségi és nem utolsósorban extrém megoldásokat.

[ Szerkesztve ]

(#30580) SimonYana válasza Himym (#30578) üzenetére


SimonYana
addikt

Cosmos S

Haf 932 dupla slim radival

Haf 932 Tripla radival

Haf 932 léhűtésel

Hiretelen ezeket a fotókat szedtem össze! :R

® SimonYana ®

(#30581) Kvazár válasza SimonYana (#30580) üzenetére


Kvazár
őstag

Jó fotók :C .

Eladó cuccaim: -

(#30582) SimonYana válasza Kvazár (#30581) üzenetére


SimonYana
addikt

Köszönöm!
Van egy rakás és ilyenkor már azt sem tudom hol keressem! ;]

® SimonYana ®

(#30583) #99032576


#99032576
törölt tag

Sziasztok!

Engem is a Corsair H50 érdekelne, mégpedig az lenne a kérdés hogy milyen táp kell neki?
Nekem 500W-os van. Vhol olvastam h 600W kéne neki.
Mit gondoltok erről?

(#30584) ABnormal válasza gabipaci (#30559) üzenetére


ABnormal
őstag

ez a radi pont elfér egy gép tetejében és ettől nem kell jobb...

(#30585) Himym válasza SimonYana (#30580) üzenetére


Himym
senior tag

Joshi Köszi a példátt egész jó csak én nem szeretnék ekkora tornyot venni mert feleslegesnek érzem nem hiszem, hogy valaha raknék bele 2szer 3x140es radit ha mégis akkor már mora 2 ...

SimonYana Asszem ezt a megoldást fogom választani ez nagyon tetszik csak van pár kérdésem.

Ügye fölül van a radi az kilóg teljesen a végéig vagy azért eléfrne ott egy nzxt fan controller ha elfér akkor nyugodtan tehetnék 3rom ventit rá és akkor felfele fognak fújni a házból kifele, nem mintha ennyi optikai akármim lenne alá raknám be a dvd-írót és ennyi lenne, te mihez rögzítetted a tartályt?

És milyen pumpát kellene vennem mert rájöttem, hogy amit én akartam venni olcsón az nem lesz jó mert a be és kivezetője is egyirányba néz ugyhogy vagy kell vennem egy ehalemet mert az még olcsó vagy hajlítom a csövet a tartájhoz vissza ha elfér a tartály alatt a pumpa, vagy még azt tudom tenni, hogy arra a ventirácsra teszem fel a pumpá ahova te nem tettél ventit, hogy az alaplapfele nézzenek és egy megy a radiba egy meg máshova... Olcson szeretnék jönönni a vizzel meg esetleg lehet lesz még1 vga-m crossban és akkor tuti nem fér el a pumpa a tápon.
Szerintem érthető, hogy mit szeretnék. :DD
Kérek még ötleteket. :R

[ Szerkesztve ]

(#30586) SimonYana válasza #99032576 (#30583) üzenetére


SimonYana
addikt

Kétlem!
Mitől enne az meg 100 Wattot?
Van benne egy villanymotor és ennyi.Nem tudom mekkora,de viztos eszik vagy 10-15 Wattot! ;]
Megpróbálok keresni valami infót,de a táp inkább a VGA miatt kell nagyobb! :F

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#30587) SimonYana válasza Himym (#30585) üzenetére


SimonYana
addikt

A zalman venti szabályzó elfér még felül,de író ugye nem mert benyúl az első hely feléig.
Teljesen mindegy,hogy 2 vagy 3 db vent.Szerintem az már nem sokat jelent!
Nekem a Laing DDC van , ami bőven elég egy átlagos vizes cucchoz!
Jól nézz szét itt az aprón mert lehet sokmindent kapni ólcsóbban!
Még lehet nekem is lesz egy DDC-m és az a 40 cm-es tartályom eladó!
A tartály csak be van támasztva és így nem tud eldölni!

® SimonYana ®

(#30588) Himym válasza Himym (#30585) üzenetére


Himym
senior tag

Nem fértam az időbe
A bekötési sorrenden visszon változtatnék mert szerintem úgy lenne jó, hogy: A radiból indulva1:CPU | 2: VGA | 3: TARTÁLY | 4: PUMPA | 5: vissza a radiba. Szerintem ez így jó lenne nem lesz csak 1 hosszú cső és megpróbálom elkerülni a 90°-os csatikat... Magán vélemény. :R

Ha csak a feléig lóg akkor simán befér az nxzt is, a radi amit kinéztem 3rom ventivel van és ha jól látom a hdd tartókra csavaroztad fel az egyik tartólyát a másikat meg fel a 5,25ösökhöz valahova..

[ Szerkesztve ]

(#30589) Himym válasza Himym (#30588) üzenetére


Himym
senior tag

Akkor Cooler Master HAF932 ez lesz a ház jóval olcsobb mint a másik ház és szinte ugyan az a két tipus csak az ára nem...Azért se tudnám berakni a 3madik ventit mert a ( balról jobbra ) felül van egy valami müanyag izé telefon és usb tartónak...

A segítségedet nagyon köszönöm előre lendítettél vagy 1000 lépéssel. :DD

(#30590) SimonYana válasza Himym (#30588) üzenetére


SimonYana
addikt

Nem a radiból indul Te!
Pumpa szív a tartályból és tolja a CPU-ba,majd onnan a VGA-ba a VGAból a meleg víz megy a radiba,ott lehűti a venti és a Radi és megy vissza atartályba lehülve amit újra szív a pumpa és tolja a CPU-ba.Ez mind addig így folytatódik amég le nem kapcsolod,vagy le nem esik a cső valahol! :)) :)) :)) :))

® SimonYana ®

(#30591) Fel válasza ABnormal (#30584) üzenetére


Fel
addikt

Biztos vagy benne? Az a hűtő 6cm vastag, és még rá kell rakni a ventiket (2,5cm)...

SimonYana #30580: A Cosmos S képen lévő FuZion v1 ismerős.

[ Szerkesztve ]

(#30592) SimonYana válasza Fel (#30591) üzenetére


SimonYana
addikt

Jók is azok a blockok!
Most is az van csak V2-es.
Ennél jobb block nem kell szerintem csak ha benne van egy mini hűtőgép! :))

A radi amire válaszoltál jogos! Az már ventivel 8.7mm vastag.
A másik típus ami a subnál is kapható 1.2 cm-el vékonyabb és bőven elég is! :R

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#30593) ABnormal válasza Fel (#30591) üzenetére


ABnormal
őstag

igen,igaz,hogy a felső 2db 5.1/4-es hely nem lesz használható... :)

(#30594) Joshi válasza Himym (#30589) üzenetére


Joshi
titán

Azt ne felejtsd el hogy a hűtőteljesítményed a radikon átáramoltatott levegő mennyiségén múlik, ha 1db tripla radid lesz azon 2db ventivel az szerintem nem lesz egy ütős teljesítmény. Nem tudom milyen konfira lesz(adatlapod üres), de ha elkészül úgy is meg látod. :U

SimonYana: "Pumpa szív a tartályból és tolja a CPU-ba,majd onnan a VGA-ba a VGAból a meleg víz megy a radiba,ott lehűti a venti"
Még egyszer hangsúlyoznám hogy a ki és bemenő vízhőmérsékletek között max 2-3 C° van. :K

(#30595) adamka16


adamka16
őstag

üdv mindenkinek!
a minap jártam az OBI-ba és találtam gyorscsatlakozót, egész jó árban is van, de az a gond, hogy csak az egyik irányba zár és így nem tudom használni a víznél, mert akkor valamelyik fele ugyan úgy fog folyni tovább. nincs valakinek eladó gyorscsatlakozója a ház hátuljához? :)

(#30596) Himym válasza SimonYana (#30592) üzenetére


Himym
senior tag

Hupsz tényleg igazad van ezt benéztem.. :(

Azt még mondd meg, hogy mind1 milyen anyagbólkészül pl a cpu blokk copper vagy nickel?
Highflow csatik és a sima csavaros csatik között mi a külömbég azon kívül, hogy a high flownak nincs rögzítője?

Joshi Ha csak 2-3 fok van akkor miért lenne más ha 2 vagy 3rom venti szívja a meleget? AMúgy 3rom foja szívni róla a meleget és egy core i7es cpura lesz + egy ati radeon 5870re késöbb esetleg még1 crossban...

[ Szerkesztve ]

(#30597) gabipaci válasza ABnormal (#30584) üzenetére


gabipaci
addikt

Nekem kicsi a házam, ilyen.
Viszont kivágom a tetejét. rárakom a ventiket, arra a radiátort, egy védőrácsot, és dizájnos lesz.
Tudok egyébként valami kárt tenni a prociban, ha nagyon lehül?
Gobdolok itt 15-20 fok környékére.
Amúgy vízzel mennyi a várható hőmérséklet olyan 3,8GHz-en?
Mi van akkor, ha egy másik szobába teszem a radiátort?
Milyen hosszú lehet max a csövezés?
Illetve baj-e, ha a másik szoba fölöttünk van?

Logitech hardware tester

(#30598) Kvazár válasza Himym (#30596) üzenetére


Kvazár
őstag

HF csati biztosítja a legjobb áramlást, mert annak a legnagyobb a belső átmérője.
A "csavaros", meg bolondbiztos. Az tutira nem fog ereszteni, ez a többiről nem mondható így el. Mert a "csavaros"-ra nem tudsz nem oda való csövet tenni, mert ha nagyobb nem tudod rácsavarni, ha kicsi akkor meg nem tudod ráhúzni.
Ez a többiről nem mondható el.
HF-re tehetsz nagyobbat is, csak akkor bilincs, meg bla bla...

Érthető voltam? :)

Eladó cuccaim: -

(#30599) Fel válasza Himym (#30596) üzenetére


Fel
addikt

A legtöbb blokk rézből (copper) készül, a gyengébb minőségűek esetleg aluból (most a talprészre gondolok). A réz a jobb hővezetése miatt előnyösebb. Nikkelből nem készítenek blokkot, csak nikkelezni szokták a réz részeket (szebb, nem érzékeny az oxidációra - a nyers réz idővel elszineződhet).

A HF csati nem attól HF, hogy van-e rajta gyorsszorító, vagy csak bilincselhető, hanem a belső átmérőjétől. Ezeknek 10mm szokott lenni a belső keresztmetszete, és létezik belőlük hollanderes is.

[ Szerkesztve ]

(#30600) ABnormal válasza gabipaci (#30597) üzenetére


ABnormal
őstag

ház-radi-venti legyen inkább a sorrend...
nem,nem tudsz benne kárt tenni 15-20 fokkal
3.8GHz-en az függ a blokktól-raditól és ventik sebességétől
ne csinálj már akkora rendetlenséget,nem kell másik szoba,szépen bele mindent a gépházba...mondjuk az enyémtől szebben :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.