Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30451) Pero válasza adamka16 (#30444) üzenetére


Pero
senior tag

nekem plexitetős rev 1esem van tőle, és idleban, egy tripla radival olyan 20-23 fokon tart normál szobában egy4magosított 3,6GHz-s 720BE-t.

(#30452) adamka16 válasza Pero (#30451) üzenetére


adamka16
őstag

köszönöm mindekettőtöknek. igazából a házi gyártású blokkomat akarom cserélni vele, mert ahogy azt anno többen is jelezték, hogy túl nagy lesz a távolság a processzor teteje és a hőátadó felület között. sajna észrevenni, mivel hatalmasakat ugrál fel és le a hőmérséklet, hiába hideg a víz 55 fok alá tuningolva ritkán megy a procim. ilyent nem tapasztaltatok, hogy ugrál a hőmérséklet? gondolom ez a blokkom miatt van... vagy nem? :F

(#30453) Pero válasza adamka16 (#30452) üzenetére


Pero
senior tag

nálam nem ugrál, prime alatt elkúszik max 35-38fokig, de ennyi, és mondom az enyém még az első generációs blokkok közül való.

(#30454) adamka16 válasza Pero (#30453) üzenetére


adamka16
őstag

akkor tuti a blokkommal lesz a gond (ki hitte volna :)) )

(#30455) FoBCRaistlin válasza helkis (#30447) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

a jó öreg hajzselés doboz. nagyon fontos kiegéészítője a D5-nek :) nekem is jutott egy darab a kolléga által. le fújtam feketére, senki nem mondja meg mia az a frankó tartóm a D5-höz ;] ;] ;]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#30456) Játékos válasza helkis (#30447) üzenetére


Játékos
addikt

A doboz mivel van bélelve? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#30457) SimonYana válasza Kvazár (#30450) üzenetére


SimonYana
addikt

Sajna én sem vagyok egy nagy szakértő,de ha netalán melegebbek lesznek a memóriák,mint kellene akkor előbb utóbb meghalhat!
Ez nem biztos hogy meg is fog,de melegednek azok is rendesen és a gyári léghűtése azért elkeveri róla,nos ha se lég , se víz nem lesz a környékén sem akkor azt jelenti semmi hűtése nem lesz!
Bezzeg ennek ott az ellen példája , mert ugye vanna passzív hűtős VGA-k is.Ezért mondom,hogy nem tudom.Lehet rossz az elméletem.....
:R

® SimonYana ®

(#30458) Kvazár válasza SimonYana (#30457) üzenetére


Kvazár
őstag

Hát én sem tudom, csak nekem a GPU blokk tömege tűnik kicsinek. :F
Mert pl, az olyan mint neked is van hatalmas, nagy, és a víz is jó hosszú úton kering benne.
Arra nem is gondoltam, hogy a semmi nélküli ramokra fújt langyos levegő érne valamit.

A mostani vga-mon is így csinálom, de az egy FX5700-es, ami..., hát... nem igazán említhető egy lapon a 9800GT-vel.
Ezért gondoltam arra, hogy az azzal szerzett tapasztalataimra nem igazán alapoznék

Helkis kolléga gépében is így van megoldva, ahogy mondom, csak ott nem blokk van a gpu-n, hanem egy zalman aktív hűtő. A fene :F , most gondolok bele, az keveri ott a levegőt rendesen.
De, ha a gyárilag azon netán valami nagy egybe hűtő volt, akkor arra alapozva, hogy neki elég, az a sokkal kisebb teljesítmény, akkor nekem is talán elégnek kéne lenni.
Thx. Üdv. :R

Eladó cuccaim: -

(#30459) FoBCRaistlin válasza Játékos (#30456) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

semmi/nálam 3mm-es szivacsfal.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#30460) helkis válasza Kvazár (#30450) üzenetére


helkis
addikt

asszem egy átmeneti 7900GT volt a 88gts640 és a hd3870 között :)

Játékos - semmivel nincs bélelve, a zselédoboznak van egy ilyen műanyag hengeres tégelye, amire rámegy a kockadoboz, a tégelybe a varió tökéletesen belesűllyed, ahogy megy lefele a réztetőn lévő (könnyebb lecsavarást segítő) kis "körmök" szépen megakadnak a szélén és gyakorlatilag azokon ül fel, így egyszerűen nem érintkezik szinte semmivel, az a kis működési rezgést pedig elnyeli a lágy műanyag tégely... :)

Kvazár - olcsó ramhűtésre is van megoldásom! :)) hozzávalók 1-2 db 8cm-es venti, esetleg szabályzó, + néhány távtartó és lehet rögzíteni az egyik szabvány ATX-csavar helyére.. :)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#30461) SimonYana válasza Kvazár (#30458) üzenetére


SimonYana
addikt

Majd kiderül milesz! ;]

® SimonYana ®

(#30462) helkis


helkis
addikt

itt talán jobban látszik a lényeg: [link] :)
és a 2db-os ramhűtésre is egy kép: [link] :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#30463) Kvazár válasza helkis (#30462) üzenetére


Kvazár
őstag

Látom, jó kis megoldások, csak mi a vid kari ramjáról beszéltünk. :)
De, ez máshol is alkalmazható.
SimonYana jól mondod. Majd kiderül! :P
Csak gondoltam, hátha van valaki aki már csinált ilyet...

Eladó cuccaim: -

(#30464) Kvazár


Kvazár
őstag

Sorry mindenkitől eme hsz.-omért, de az ittlévőkből kinézem, hogy valaki összefutott már ezzel a problémával.

Van 1 hőmérséklet mérő eszközöm 2 db szenzorral. Az a kérdés, hogy hogyan rögzítsem őket? :F Nincs hozzá semmim, mindent házilag kéne megoldani.

Azt hittem ki fogom hagyni a gépemből, de a vga ramjaihoz csak betenném őket.
Van valakinek valami 5lete.
A ramokra passzív pogácsa fog kerülni.

Thx. Üdv. :R

Néhány kép a szenzorokról:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#30465) Sándor -P20- válasza Kvazár (#30464) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

A hővezetés / elektromos szigetelés feladat megoldásához ajánlom a következőt: [link]
Én valszeg tennék a ramokra egy közös minimum 2mm vastag alucsíkot a fenti linken található gumilappal, és erre a közvetítő hőhídra csavaroznám fel a borákat, továbbá ide már nem nagy ügy feltenni az érzékelőt.
A borda melletti felszereléshez kicsit túl nagynak találom az érzékelőket.
Ehhez egy érzékelő dióda vagy ellenállás kellene.Szal így elsőre ennyi.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#30466) Kvazár válasza Sándor -P20- (#30465) üzenetére


Kvazár
őstag

Hmm. Tetszik az 5let.
Csak alu lapot kéne még találnom.
Jobb, és több bordát mint nekem van, most találtam egy másik srácnál.

Ahogy mondod, akkor tuti nem lesz gáz. Szerinted tegyek hűtést a fesz szabályozó
IC-kre is? Mint egy másik típus esetén láttam.

Thx. Üdv. :R :R
BÚÉK!!

A linkelt hővezető fólia, öntapadós?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#30467) Sándor -P20- válasza Kvazár (#30466) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Ha a stab IC-k kaptak az eredeti hűtés légáramából, tehát az eredeti venti tolt rájuk is valamennyi levegőt, akkor illik mindenéppen kicsit meghűteni őket.
Nem fognak haragudni... :U :DDD

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#30468) adamka16 válasza Kvazár (#30464) üzenetére


adamka16
őstag

milyen fajta a hőmérőd?

(#30469) Kvazár válasza Sándor -P20- (#30467) üzenetére


Kvazár
őstag

Thx.
Úgy néz ki a kérdést nem kellett volna off-ba rakni. :DDD
Nem látom a termék leírásnál, de hátha tudod. A hővezető lap, amit ajánlottál, öntapadós?
És elbírná vajon a egész szerkezetet?
Vagy csavarozni kell, mert akkor elég a réz/alu lap és a ramok közé egy kis szilikon paszta is.

Thx. Üdv.

Ilyen hőmérőm van: [link] Nem egy profi cucc, viszont olcsó. :DDD

De, hőmérséklet értékeket nem tud mondani senki? Hogy mi lenne az ideáli/ajánlott, vagy tűrhető?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#30470) adamka16 válasza Kvazár (#30469) üzenetére


adamka16
őstag

pont ilyet néztem ki én is magamnak.már csak a postaköltséget kéne megúsznom :)

(#30471) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek :R

Üdv.: Delta-Laca

(#30472) SimonYana


SimonYana
addikt

Boldog Új Évet kívánok mindenkinek és bízzunk abban , hogy 2010-es év már csak jobb lehet az elmult éveknél!

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#30473) Kvazár válasza SimonYana (#30472) üzenetére


Kvazár
őstag

DETTÓ! :C

Eladó cuccaim: -

(#30474) dvdbackuper válasza helkis (#30462) üzenetére


dvdbackuper
őstag

tökéletes megoldás!! :R
már csak azt kéne kitalálni, h milyen zselét kell vegyek... :DDD

(#30475) Bivaly


Bivaly
tag

Boldog Új Évet kívánok minden vizestársnak!

Life begins at 140!

(#30476) SimonYana


SimonYana
addikt

Ide is leírom ezt a kis információt - tapasztalatot!
Az EK 5850-es vizes block rámegy szépen az 5870-re is!
2 db csavart nem lehet behajtani,de nem sok jelentősége van,mert nagyon közel van másik kettő és az szorít eleget rajta!
Szóval ha valaki váltana VGA-t és bevizeszte,nem kell áron alul kiakcióznia az előző blockot!
Catalist autó tuning alatt,mikor végig 95% körül hajtja,akkor volt a GPU hőfok 49 fokos!

® SimonYana ®

(#30477) helkis válasza dvdbackuper (#30474) üzenetére


helkis
addikt

Drei Wetter Taft Gel Extreme - D5 Edition ;]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#30478) Kvazár válasza helkis (#30477) üzenetére


Kvazár
őstag

:DD :DD

Eladó cuccaim: -

(#30479) adamka16 válasza helkis (#30477) üzenetére


adamka16
őstag

neeeeeee :DD :DD :DD

(#30480) Góliát


Góliát
senior tag

Szia. Valaki tudna véleményt mondani erről a termékről?
CORSAIR Hydro H50

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#30481) ABnormal válasza Góliát (#30480) üzenetére


ABnormal
őstag

(#30482) Joshi


Joshi
titán

Bocs az offért, esetleg nem tud valaki olyan üzletet/céget ahol szálra húzott alumínium lemezt árulnak megfizethető áron? :U Egy HTPC ház előlapját szeretném elkészíteni belőle, valami ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#30483) Nippon válasza Joshi (#30482) üzenetére


Nippon
őstag

Próbáld meg a Bronzker-t

(#30484) FoBCRaistlin válasza adamka16 (#30479) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

pedig de! és is csak néztem, aztán gyorsan le is csaptam a tesójára. :C
kapott kis fekete spray-t és voila! tökéletes tartóka.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#30485) gabipaci


gabipaci
addikt

Sziasztok!

Erősen gondolkodom a vízhűtésben. Vettem egy Arctic Cooling Freezer Xtreme procihűtőt, de nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.
Lecserélném vízre, de nem értek hozzá. Először a Corsair Hydro H50-re gondoltam, mert egyszerű, de ha később VGA-t cserélek, azt nem fogom tudni rákötni.
A VGA Arctic Cooling hűtése most tökéletes, azt nem bántanám.
Valami olyan kéne, ami csak a procit hűti, de igény szerint el fogja bírni a VGA.t, meg esetleg ha lesz még benne ez-az. Tehát valami erősebb pumpával megáldott nagyobbacska radiátoros okosság. Ja, a lényeg még az lenne, hogy maradjon csendben a cucc. Nem szeretem a feleslsges zajokat.
Valakinek van kedve belemenni?
KB mennyibe kerülne a dolog?

THX

Logitech hardware tester

(#30486) Joshi válasza gabipaci (#30485) üzenetére


Joshi
titán

Mennyi pénzed van a projectre? :U

(#30487) gabipaci válasza Joshi (#30486) üzenetére


gabipaci
addikt

Attól függ.
Ha tényleg csendben lesz, és le is hűti rendesen, és kapacitása is marad a jövőre nézve...
Látod a konfigomat, nem 20ezer forintot áldoznék rá.! Nem tudom az árakat, nem akarok nagy hülyeséget írni.
Mondjuk úgy, hogy nem a pénz a döntő.

Logitech hardware tester

(#30488) SimonYana válasza gabipaci (#30487) üzenetére


SimonYana
addikt

Ajánlom figyelmegbe a Corsair Hydro H50 !
20 ezer alatt van!

® SimonYana ®

(#30489) gabipaci válasza SimonYana (#30488) üzenetére


gabipaci
addikt

Idézet tőlem:
"Először a Corsair Hydro H50-re gondoltam, mert egyszerű, de ha később VGA-t cserélek, azt nem fogom tudni rákötni."
30485-ös hsz

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#30490) Joshi válasza gabipaci (#30487) üzenetére


Joshi
titán

Itt azért érdemes egy nagyon fontos dolgot leszögezni, ha komoly rendszert akarsz összerakni az nem 40k lesz. Persze ha most csak a CPU a fontos akkor talán 50k-ba meg lehet állni. :U
Pumpa: D5 vario
CPU blokk: D-Tek, Enzotech stb.
Radi: (itt fontos hogy passzív vagy ventis rendszert akarsz-e)
Tartály: tök mind1, amelyik jobban tetszik
csövek, csatik: valamilyen 13/10
Webáruházak itt nézz körül: subcooling.hu, pcvizhutes.hu, aquatuning.de

[ Szerkesztve ]

(#30491) shteer válasza Joshi (#30490) üzenetére


shteer
titán

nem kell kezdetnek beleölni 40k-t, felesleges ilyen nagy számokkal elriasztani a kedves érdeklődőt.

aki pro rendszert akar az ennél is többet öl bele

aki a hidr50-nek keres alternatívát azt 30-nél többel nem nagyon kellene ámítani

nem kell oda d5, elég a ddc vagy hasonló, valamint tökéletes állapotú radit, blokkot lehet találni az aprókban. tody is 30-ért adja a vadonatúj kezdőszettet.

..szerintem jónak tűnik

(#30492) gabipaci


gabipaci
addikt

Nem is tudom, inkább ölök bele kicsit többet, mint hogy veszek egy kezdő szettet, és ha meg bővíteni akarok, kezdhetem lecserélni a pumpát is, meg a radiátort is, mert kicsik.
Nem azt mondom ezzel, hogy akkor szórjuk a pénzt, de mindenkéép számoljunk a későbbi fejlesztésre!
A linkelt oldalakat nézegetem, akkor vegyük csak sorra:
Kell egy radiátor, ventivel, tartály, pumpa, cpu blokk, csövek, csatlakozók. Ennyi, ugye?
A csatlakozók nincsenek rajta a dolgokon? Pluszba meg kell venni?

Logitech hardware tester

(#30493) Kvazár válasza gabipaci (#30487) üzenetére


Kvazár
őstag

Én is inkább azt javaslom, hogy DDC, de az új legyen, a többi meg mehet használtan, ami megtetszik.

Ha jó vastag csöveket használsz, az annál jobb, de a plexis dolgokat kerülném. A vga-dra is láttam már 7e alatt full coveres blokkot, tehát nem kell itt megállnod
Ha, van kereted, én radi esetén azt javaslom, legyen ez is, az is. Tehát legyen egy Passzív radid, és pl. egy 2*12cm-es ventised, + valami venti szabályozó/vezérlő.
Így el tudod, érni azt, hogy amikor teljesen alap dolgokat csinálsz a gép teljesen halk legyen, ha meg játszol, akkor feltekered, és akkor lesz a hang egy átlagos léghűtéses gépével összemérhető, viszont nem számít, mert a puskaropogás úgyis mindent elnyom, vagy a motorhang. ;]
Tartálynak, szerintem minél nagyobb annál jobb, több víz, nagyobb tehetetlenség.
A halkságra visszatérve, a DDC-hez lehet kapni hangszigetelő dobozt is.
Ha pedig kattansz, akkor már a vinyóidat is hangszigetelős, vízzel hűtött dobozba teszed ( ezt is lehet kapni).

Ha gondolod küldök linkeket.
Üdv.

Csatit, ma már semmihez sem adnak (a képeken természetesen azzal vannak), és némely blokkhoz lefogatót is külön kell venni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#30494) SimonYana válasza gabipaci (#30489) üzenetére


SimonYana
addikt

Okés!
Nem szóltam! :R
Én is a Laing DDC-t ajánlom!
D-tek nagyon jó kis block és az AMD lefogatót át tudod varizni i5-re úgy , hogy semmi nem látszik és 10-ért veszel az aprón pumpát is, D-tek-et is és ha szerencséd van egy 3×12-es radit is. Persze nem mindet 10-ért , hanem darabját. ;]
Ha nem ragaszkodsz a HF-hez akkor a DDC-re nem kell tetőre sem költeni.
A plexy tető,meg elreped előbb utóbb!Nekem 3 db repet el és emiatt 2 db pumpa a kukába landolt!
Csővet minden képpen a Tygont vedd meg (Subcoolingnál van),mert rendkívül jó és ha sz@rt veszel előbb utóbb úgyis a Tygonál fogsz kikötni.Nem sok kell belőle.Azon nem szabad spórolni!
Csatit is azt ajánlom amit a képen látsz! A méretet majd eldöntöd.
A költséged inkább olyan 70 fele lesz!
Tartály ami tetszik.A gyári EK plexytől sem kell félni,mert rendkívül vastag!
Ebből utángyártottat ne vegyél! Láttam már elrepedni! :((

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#30495) nebancsa válasza gabipaci (#30492) üzenetére


nebancsa
senior tag

Mint mindenbe a vízhűtésben is van alsó közép és felsőkategória, és az áruk is így van pozicionálva. Lehet pumpát venni 6e-ért is, ami funkcionálásba tökéletesen megfelel. Csak hát a 25e-res szebb, tartósabb, csendesebb, 3 év gari van rá, és állítható a teljesítménye, és nagyobb a teljesítménye. Itt álltalában a D5 laing pumpát tartják a pumpák királyának. Középmezőny egy laing ddc vagy xpc 750, alsó szint mondjuk egy hydro l20.
Hőleadóba inkább a méret számít, neked hogy férne el, melyik tetszik, ha kevésnek bizonyúlna veszel mellé másikat. Én a bazi nagyokat favorizálom, mondjuk egy MO-RA 2
De egy dupla vagy tripla radi is elég kezdetbe egy cpu-hoz.
Blokknál is rengeteg a választék, vannak tesztgyőztesek és középmezőnyösök, igazából pár fokok vannak közöttük, és persze a kivitelezést és márkát is meg kell fizetni.
Sajnos csatlakozó egyikhez sem jár. Érdemes HF-es csatikat választani, csővekre is érdemes jobbminőségűt venni, ami rugalmas, nem keményedik meg, nekem a szilikon cső jött be.
Tartály meg izlés dolga...
Ha magamból indulok ki, akkor biztos hogy bővíteni fogod a rendszert, ha elkezded nincs megállás, olyan mint a drog, nehéz kiszállni belőle :F

Egyébként mi volt a gondod a léghűtéssel? Jó azt is tudni, mert akkor könnyebben tudnánk konkrétizálni merre felé indulj el.

[ Szerkesztve ]

(#30496) nyunyu


nyunyu
félisten

Parszor mar kerdeztem, hogy van-e egyaltalan kimutathato haszna a HF csovezesnek, ha igen, akkor milyen korulmenyek kozott, de sosem kaptam ra egzakt valaszt.

Sajat tapasztalat az, hogy _sokkal_ tobbe fajt, mint az oldschool hollanderes csatik+8/11 csovezes, de egyaltalan nem lett jobb a rendszerem hofoka tole.
Plane, hogy a hollanderes csatik sokkal bolondbiztosabbak, meg nem kell hajszarito+vazelin a cso helyere applikalasahoz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30497) Kvazár válasza gabipaci (#30492) üzenetére


Kvazár
őstag

Hát a hasonlat pontos, olyan mint a drog! ;]

3 éve van vízhűtéses gépem. Enyém a 43-as, nem egy nagy ász, de az enyém. (Igaz, pont most cserélem. ;) )
Ősszel gondoltam, egy kicsit frissítek, hát a vége, egy komplett másik rendszer, mindent cserélek, mert az elején nem jártam rendesen körbe a dolgokat.
Már a 2. rendszerem is megvan, csak össze kéne raknom.

Élesben HF csatit még nem használtam, de tesztpadon igen, és meggyőzött. A gyors csatit, amibe csak bele kell dugni a csövet kerüld el messzire.

Eladó cuccaim: -

(#30498) nebancsa válasza nyunyu (#30496) üzenetére


nebancsa
senior tag

A régebbi pumpánnál (L20) amit észrevettem, mikor áttértem a vastagabb csövezésre és csatikra, csendesebb lett, nem erőlködött annyira. Persze függ a blokkok kialakításától is, ha nagy az ellenállása, hiába raksz rá vastagabb csöveket.
Ami még befolyásolja a rendszert, vastagabb csőnél több a rendszeredbe a folyadék is, nehezebben tudod felfűteni.
Nálam nem kellettek segédeszközök rátoltam a csatira a csővet és kész. Pont annyira nehezen ment rá, hogy ne kelljen hozzá bilincs vagy gyorskötöző... A cső belső mérete 10, a csati külső meg 12-13mm.
Viszont nekem is jobban tetszenek kinézetre a hollanderes csatik...

(#30499) SimonYana válasza nyunyu (#30496) üzenetére


SimonYana
addikt

Nekem volt HF is! Tény hogy talán jobb a keringés,de én sem tapasztaltam , hogy hűvösebb lenne a rendszerem! Szerintem is nagyon tökéletes az a 11/8-as méret mint amit be is linkeltem képen látható!

® SimonYana ®

(#30500) Kvazár válasza nebancsa (#30498) üzenetére


Kvazár
őstag

Még egy szavazat a hollanderesre.

Eladó cuccaim: -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.