Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#9039) JJános


JJános
addikt

Egy vitaindító.

Ma agnosztikus korban élünk, ami annyit jelent, hogy nincsen Isten ismerete a földön.
A gonosz egyik legnagyobb munkája ez, sajnos.
Ez azt jelenti, hogy van egy csomó felekezet, és vallás, ahol tisztelnék, vagy tisztelni szándékoznák az egy igaz élő Istent, de nincs elegendő ismeretük.
Ez körülbelül annyit ér, mint anno, amikor Pál Görögországban járt, talált egy szobrot, egy felirattal. Az volt ráírva, hogy az "ismeretlen istennek".
Valami akart lenni, de ez semmit sem ér. Istent csak úgy lehet tisztelni, ahogy Ő ezt elvárja. Aki pedig meg akarja őt találni, most még megtalálható. Jóllehet nincs tőlünk távol, mert Őbenne élünk, mozgunk, és vagyunk.
Aki pedig ismeret nélkül akarja őt tisztelni, az gondolja át, hogy Isten nem szűkölködik, és sem kőből, sem fából, sem aranyból készült dolgokhoz nem hasonlatos. Vagyis a hamis Istentiszteletek mögött más "isten" áll. Akik nem régóta voltak, hanem csak nemrégóta támadtak.

Az eljövendő világkorszak, amit apokaliptikus kornak neveznek, elsősorban nem az ítéletről, és Isten haragjáról szól, hanem arról, hogy Isten kijelenti magát az egész világnak, és nagynak, és Szentnek mutatja magát.
Természetesen a harag is jön és az ítélet, de annak más célja van.

Vegyünk egy vallást. R.katolicizmus. Azért ezt, mert ezt volt alkalmam megismerni.

Ha lenne Istenismeret, azonnal kifutna az ember onnan. Sorolhatnám, amit a gonosz ott munkálkodott. Bálványimádás, okkultizmus.....satöbbi. Ahol a házasság nagyobb bűn, mint a homokosság, a pedofilia, és a paráznaság. Ezzel mindent megmondtam.
Aki akarja látni, láthatja. Istenről nagyon elferdült gondolkodásuk van. Mindent szabad, mert Isten úgy is megbocsátja.
Isten ígéje pedig leírja, hogy a bűn zsoldja a halál. És sem tisztitótűz nem lesz, sem a halomszám elhadart úgynevezett imádságok nem érnek fabatkát sem.

A mai emberek legnagyobb problémája, hogy nincsen Istenismeret. Mindenki megy saját feje után, és az egész világ gonosz, és rohan a pusztulásba.
Ha baj történik, azt kérdezik, ezt Isten miért engedte meg, pedig Istennek ehhez semmi köze. Azért nincs köze, mert ez a világ nem Isten akarata alatt van.

Lesz majd paradicsom, ahol boldogság lesz minden nap. Az ember megelégedhet minden jóval. De ide eljutni nem könnyű dolog. Figyelni, és hallgatni kellene azokra az emberekre, akinek van Istenismerete. Figyelni kellene a prófétai szóra!
Aki majd Isten elé kerül, nem hivatkozhat senkire, és semmire.

Azt fogja mondani Isten, hogy küldtem hozzátok embereket, prófétákat, de ti nem hallgattatok rájuk, és megöltétek őket.

Egy vallás, vagy felekezet életében elegendő egy bűn. Onnantól az oda tartozók bűnben járnak. Gondolok itt a bálványimádásra. Onnantól az oda tartozók, a bűn zsoldját ki kell, hogy fizessék.

Aki rosszul gondolkodik, rosszul ítél, akinek nincs elég istenismerete, az el fog veszni.
A lelkiismeretek megtompultak. Nyugtatgatják az embereket ezen a helyen, de csak a romlás fog jönni. Garantálom.
Mindenkinek az a dolga, aki Istenismeretre akar eljutni, hogy a saját lelkiismeretét érzékennyé kell tennie. Elfordulni a bűnöktől, vagy fizetni annak következményeit.
Nincs más lehetőség.
Én azt mondom, hogy Isten is arra kíváncsi, hogy vajon talál-é Istenismeret a földön, amikor eljön.
Én azt mondom, hogy most még van lehetőség arra, hogy gondolkodj, és változtass.

Figyelj oda. ha észreveszel egy dolgot, ami nem tetszik a felekezetben, akkor fuss ki belőle, mert Isten azért mutatja meg neked azt, hogy ne maradj ott.

Valamikor én is voltam templomban, és ahol élek ott szerepeltem a könyvekben, mint katolikus ember.
Büszke vagyok arra, hogy írtam egy levelet, hogy nem tartozok oda többé. Elszakítottam magam.

Bibliában le van írva, hogyJeroboám vétke miatt elpusztították azt a helyet, ahol ő bálványimádást rendezett be. Embercsontokkal fertőztették meg azt a helyet.
A katolikusok meg embercsontokat őrizgetnek, és hordoznak körbe-körbe.
Ha csak ez az egyetlen bűnük volna sem akarnák hozzájuk tartozni!

Gondolkodjatok! Aki valóban szereti Istent, az tisztítsa ki magát az ilyen dolgokból! Aki szereti Istent szereti az Ő törvényeit, beszédeit.

Te azt mondod most, hogy neked hited van. Én azt mondom, hogy rossz a te hited. Mert nincs a hitedben Istenismeret.
Te azt mondod, hogy közösséged van istennel. Én azt mondom. hogy nem tudom hogy melyik istennel van közösséged.
Te azt mondod, hogy egy Isten van. Én azt mondom, hogy számomra igen.

De vannak úgynevezett istenek is, akik nem teremtették az eget, és a földet.

Te azt mondod, hogy "önjelölt" próféta vagy. Én azt mondom ne engem vizsgálj, hanem magadat. Ha nem Isten érdekeit tartanám a szemem előtt, és a tieteket, akik ezt elolvassátok, akkor kérjétek számon rajtam!

Ne engem gyűlölj, hanem a bűnt. Ne velem feddőzzél, hanem azokkal, akik bűnbe visznek.

Gondolkodjatok, és kérdezzetek bátran. De az istentelenek kíméljenek. Nem hozzájuk küldettem.
Gondolkozz, gondolkozz, és cselekedj. Jól fontold meg!
J-ó-l - F-o-n-t-o-l-d - m-e-g-!

2007-05-06 óta itt!

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.