Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#9901) csemberlen válasza Horka1 (#9900) üzenetére


csemberlen
őstag

Mért nem nézel utána, hogy mi a valóság alapja ennek. a google nagy segitség itt is.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9902) Horka1 válasza csemberlen (#9901) üzenetére


Horka1
tag

Apaként először cselekszek, aztán majd utánanézek. Legalább meg van a gyerek. Ez a lényeg a többi nem számít.

Eszembe se jutott kétségbevonni, a hír valódiságát és aktualitását.

[ Szerkesztve ]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9903) csemberlen válasza Horka1 (#9902) üzenetére


csemberlen
őstag

Én apaként is tudom, hogy az ilyen hoax leveleknek előbb utána kell nézni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9904) Horka1 válasza csemberlen (#9903) üzenetére


Horka1
tag

Ügyes vagy! Nyertél egy nyalókát, majd mélbe elküldöm.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9905) csemberlen válasza Horka1 (#9904) üzenetére


csemberlen
őstag

A puncsosat nem szeretem :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9906) ollie válasza JJános (#9898) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nehogy azt hidd, hogy a katasztrófák gyakrabban vannak most, mint korábban.

***

(#9907) csemberlen válasza ollie (#9906) üzenetére


csemberlen
őstag

Van erre valami statisztika, hogy ne hinni kelljen benne, hanem tudjuk is?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9908) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Sziasztok!

Sokat nézegettem a youtube-t és láttam, hogy tele van antiszemita videókkal. Gondoltam a Biblia alapján csinálok néhány videót ami cáfolni próbálja az antiszemita állításokat. Ezek a videók: [link]

Kiváncsian várom a véleményeteket. Akár e-mailban is a youtube-on.

Hangsúlyozom, nem keresztényeknek csináltam, hanem "keresztény" és világi antiszemitáknak. Ezért könnyen érthetőre készítettem.

Isten áldjon titeket.

(#9909) JJános válasza ollie (#9906) üzenetére


JJános
addikt

100% -ig biztos vagyok abban, hogy a katasztrófák megsokasodnak. Minden napra jut majd belőle. Ez már az utolsó idő. Hamarosan itt lesz az első jajj. Szerintem.

David Wilkerson írását olvasva, az izlandi vulkán kitörése az első európában. De amerikában is kemény földrengések várhatók. Ázsiában járványok. De szerte az egész világon várhatóak katasztrófák. isten haragja az engedetlenség miatt kitöltetik a földre.

És ha még az Izlandi vulkánok mind beindulnának sem lepődnék meg.

2007-05-06 óta itt!

(#9910) ollie válasza csemberlen (#9907) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kb. 500 működő vulkán van a világon, és ez így volt több száz, de még ezer éve is. Sőt, a földrengésekből sem lett több.

Az egyik különbség az, hogy manapság sokkal gyorsabban terjed az információ, gyakorlatilag azonnal híreket hallunk, amint megtörténik egy katasztrófa. A másik pedig, hogy rohamos mértékben nő a népsűrűség, vagyis minden katasztrófa egyre több embert öl meg, ill. veszélyeztet (hatványozottan). Meg persze a technológiai fejlődés és a globalizáció miatt is egyre sebezhetőbbek vagyunk, 50 éve még nem okozott volna ekkora kárt egy hasonló kitörés.

50-100 éve az izlandi vulkánkitörésekről nem cikkeztek, mert még egy ennél súlyosabb kitörésnek sem volt hatása Európára (ha jól emlékszem, az 1800-as évek vége felé volt egy olyan kitörés, ami Izland lakosságának a felét elpusztította). Izlandon amúgy folyamatosan vannak kitörések, az egyik nagy vulkán (a mostaninál nagyobb) átlagban 40-80 évente tör ki, bár az utolsó nagyobb kitörése már 90 éve volt. Aztán például ott van az 1815-ös indonéziai vulkánkitörés, melynek hatására 1816-ban nem volt nyár az egész Földön (nulla fok volt az átlaghőmérséklet)! És persze ezek nem egyedi esetek, szépen vissza lehet menni az időben.

[ Szerkesztve ]

***

(#9911) csemberlen válasza ollie (#9910) üzenetére


csemberlen
őstag

Az egyik különbség az, hogy manapság sokkal gyorsabban terjed az információ, gyakorlatilag azonnal híreket hallunk, amint megtörténik egy katasztrófa. A másik pedig, hogy rohamos mértékben nő a népsűrűség, vagyis minden katasztrófa egyre több embert öl meg, ill. veszélyeztet (hatványozottan). Meg persze a technológiai fejlődés és a globalizáció miatt is egyre sebezhetőbbek vagyunk, 50 éve még nem okozott volna ekkora kárt egy hasonló kitörés.

Ezt már olvastam sok helyen, de attól még nemigaz. Így 50 éves kor után nem úgy emlékszem, hogy havonta volt 1 földrengés.
Ezért mondtam ha van valami statisztika szivesen veszem, és azt kénytelen vagyok elfogadni.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9912) Horka1 válasza csemberlen (#9911) üzenetére


Horka1
tag

Az a helyzet, hogy ezek a természeti jelenségek javarészt mesterségesen előállított jelenségek.

Ja tudom ilyen nem is lehet csinálni, csak az Isten tudja.

De ha sikerül a bibliából felemelnie valakinek a tekintetét, akkor kutakodjon egy kicsit a HAARP rendszerről. Érdemes. Aztán a jelenések könyvében talál egy részt ami a HAARP-al előállítható jelenségeknek tökéletesen megfelel.

De tudom, hogy ez nem is igaz, mert csak olyant az Isten csinál és kész. :DD

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9913) JJános válasza Noddy (#9899) üzenetére


JJános
addikt

Így van! Én sem aggódok a katasztrófák miatt.
Minél több lesz, annál közelebb az elragadtatás. Addig meg kitartunk.
Csak nehéz elviselni a ömlő-áradó szennyet, ami a világban van. De ez még csak a kezdet. Lesz itt Sodoma még, sajna.

2007-05-06 óta itt!

(#9914) Noddy válasza Horka1 (#9912) üzenetére


Noddy
senior tag

Azt elsősorban nem vulkán kitörés generálásra használják :)

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#9915) ollie válasza csemberlen (#9911) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Percenként a Földön 2 földrengés van (évente kb 1 millió), és ez 1980-as adat.

Évente több mint ezer olyan földrengés van, mely már komoly károkat okoz. Ez is 1980-as adat, lefogadom, hogy abban az időben szinte egyről sem hallottál.

Egy 1556-os kínai földrengésben halt meg eddig a legtöbb ember (830 ezerre becsülik). Az eddigi ismert, legerősebb földrengés (9.6-os) 1960-ban volt Chilében (6000 áldozat).

(#9912) Horka1: te komolyan hiszel az ilyen marhaságoknak?

[ Szerkesztve ]

***

(#9916) sharpapa válasza JJános (#9909) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Megjegyezném hogy nem csak a katasztrófákból lehet látni a bibliai végidők közeledtét. Számomra leginkább a politika alakulása figyelemre méltó. Izrael állam létrejötte 62 évvel ezelőtt egy prófécia szó szerinti beteljesülése volt, mely jelezte hogy Jézus visszajövetele közel van. Szemünk előtt játszódik le az a folyamat, ahogyan Izrael mögül kihátrál utolsó támogatója, az USA, ugyanis a Góg-Magóg háborúban Izrael teljesen egyedül lesz. Ebben a háborúban Oroszország és Irán több iszlám állammal szövetségben megtámadja Izraelt. E két állam míg a történelem folyamán sosem voltak barátok, az utóbbi években lépnek közelebb egymáshoz, Irán orosz segítséggel épít(ett) reaktort. Hirtelenjében ezek a momentumok jutottak eszembe, de a nemzetközi politikát alaposan szemmel tartva és összevetve a bibliai végidőkben látható politikával napról napra több összefüggést vehetünk észre.

"Hamarosan itt lesz az első jajj. "
Azért addig még van néhány év szerintem. Vedd figyelembe hogy az első jaj a pecsétek felnyitása után, az ötödik trombitánál következik be, tehát már az Antikrisztus uralkodása javában fog tartani. Addigra már túl vagyunk az elragadtatáson, tehát te (ha jól látom Jézus követője vagy) már nem leszel itt. Had emlékeztesselek arra, hogy az elragadtatáskor az egyház már tökéletes lesz (ugye milyen messzinek is tűnik az? :) ), és hatalmas ébredés lesz.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#9917) Dalai Láma válasza ollie (#9915) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ollie, igazad van.

Megdöbbentő volt olvasni a végletes nézeteket. Az egyik szerint most sokasodtak meg, ami nem igaz. Csak ma már mindenhol ott van egy kamera élőben. A háború is jóval több volt régen, és hosszabb ideig tartottak, és több volt a halálos áldozat is. Csak nem voltak ott a CNN kamerái filmezni az egészet.

A földrengések, vulkánok pedig mindig is voltak, a földkéreg lemezei mindig is mozogtak. Persze aki nem hiszi, nem tudod meggyőzni arról, hogy a kontinensek vándorolnak az évmilliók alatt. Mérhető sebességgel. Hát bele sem fér nekik, mivel azt mondják, az egész Föld 6000 éves. És a kőzetlemezekre is könnyedén azt mondják, hogy mert régen gyorsabban mozogtak. Ami persze nem reális, és lehetetlen is. Ilyenkor mindig felmerül a kérdés bennem, hogy miért jó egy ilyen kifacsart istenkép. Aminek minden jelenség ellentmond. Minden tudományos tény, és adat. És mégis...

Persze nincs mit csodálkozni ezen, világvége-várók mindig is voltak. Volt olyan, aki miután nem jött be a jövendölése, új dátumot jelölt ki, és amikor az se jött be, megint új dátumot. Szigorúan a bibliából számolva persze. Szóval ilyen világvége-várók mindig is voltak. Aztán egyszer valakinek mindenképp igaza lesz, de az inkább ráhibázás, mintsem a valóság tudása.

De ezt még meg lehet fejelni azzal, amit Horka írt. Mesterségesen csinálják ezeket? Ezek az összeesküvés-elméletek is olyan kifacsartak. A kedvencem, hogy a lottószámok húzásánál csalnak. Ezt gondolja sok laikus. A hozzáértők meg tudják, hogy nincs szükség csalásra, mert a valószínűség az 5 találatosra éppen elég kicsi magától is.

Egy vulkánt sem kell noszogatni, mert magától is aktív. A kéreglemezeket meg nem lehet tologatni emberi erővel és technológiával.

Ezek a természeti jelenségek vannak, voltak, és lesznek. Persze nem teljesen egyenletes eloszlással, sokkal inkább random módon. És ebbe a világba is kényelmesen "elfér" Isten. Csak épp nem egy olyan istenkép, aki nyakatekert módon elrejt milliárdnyi hamis nyomot, hamis bizonyítékot, átverve a föld lakosságának nagy részét, és a tudományos módszereket, műszereket is. (Elegánsabb érvelések szerint ezek a Sátán művei).

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9918) Dalai Láma válasza sharpapa (#9916) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Rengeteg összefüggést vehetünk észre. Például a holdnak is van arca. Pedig van neki? Dehogy van! csak az ember, a lát két pacát, amik között kicsit lejjebb van egy harmadik, és alattuk egy negyedik, rögtön arcot lát bele. Pedig nincs ott arc. A Marson sincs. Arra is kész elméletek vannak, hogy kik és miért faraghatták a sziklába azt az arcot.

Alapvetően ez jó tulajdonságunk, mert így az anyukánkat gyorsan meg tudjuk tanulni felismerni. Aztán a többi embert is, jól és alaposan elkülönítve a nem-emberektől. És néha-néha belefutunk olyan felismerésekbe is, amik tévesek (lásd hold-arc).

Az agyunk összefüggéseket keres, és talál. Az értelmünk lenne hivatott kiszűrni a téves találatokat. Például a belátni, hogy a Hold mintázata nem egy emberi arc, és a hasonlóság csak a véletlen műve.

És ugyanígy az aktuálpolitika és a bibliai jövendölések esetén. Jónéhány ember jónéhány korban meg volt győződve, hogy most van itt a világ vége. De tévedtek. Vajon pont neked lesz igazad (illetve azoknak, akiktől megismerted és átvetted ezt az elméletet)? Mennyire szilárd erről a meggyőződésed? Vagy csak egy lehetőségnek tartod te is, és nem véresen komolynak?

Most kinézek az ablakon, é a korlát rúdja a szemközti villanyoszlopot 2:1 arányban osztja, így egy fordított kereszt alak jelenik meg. Ez azt jelenti, hogy itt van a sátán, vagy csak annyit, hogy ebből a szögből nézve két tárgy viszonyát az agyam egy korábban megismert objektum alakjának felelteti meg? Én ez utóbbira szavazok.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9919) Horka1 válasza Noddy (#9914) üzenetére


Horka1
tag

Nem csak arra, de arra is, meg bármilyen természeti jelenség előállítására. Cunamik, és tornádók, zivatarok és bármi előállítására.

Persze nem ezt mondják róla, de még az emberi agyhullámok befolyásolására is alkalmas. Hangulatváltásokra vagy éppen isten-élmények szimulálására.

A legelborzasztóbb, hogy a HAARP alapjául szolgáló energetikai rendszert már Nikola Tesla az 1900-as évek elején megalkotta, és bemutatta működés közben. Nem tévedés, ez egy több mint száz éves technológia.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9920) Horka1 válasza ollie (#9915) üzenetére


Horka1
tag

Nem gondolnám marhaságnak. Van benne ráció. Az elektromágneses tér nagy hatással van az emberi szervezetre. Ezt tudjuk. Miért ne lehetne igazság alapja a HAARP technológiának, ahogyan van is.

Ez egy működő energetikai rendszer.

Miért kételkedsz benne, amikor használsz mobil telefont, és tudod, hogy az űrben lévő műholdak által jut el hozzád a jel, ami szétkúrja az agyunkat egyébként. Tv-t nézel, ami szintén műholdas rendszer, GPS-t használunk, ami pillanatról pillanatra megmondja hol vagyunk, mennyivel haladunk. Kivéve alagutakban. Tudjuk, hogy mágnesek, egy acél pályán tudnak tartani egy vonatot, ami 400 km/ó-val megy, az acélgyártásban elektromágneses mezőbe öntik formára a még cseppfolyós állapotában lévő acélt.

Mi a marhaság? Te el hiszed, hogy ezek nincsenek ránk hatással? A hold arrébb megy, és ár-apály alakul ki a föld óceánjaiban. Szerinted ezek az energiaáramlások nincsenek ránk hatással?

Ez mind marhaság lenne?

És a magas légköri atomrobbantások, ne lennének ránk befolyással és akár ne idéznének elő természeti jelenségeket?

Dehogy nem. Az az elképesztő, hogy mi csak a valós technológiák töredékéről tudunk, viszont mi nem vagyunk hatással rájuk.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9921) Rive válasza Horka1 (#9920) üzenetére


Rive
veterán

Miért kételkedsz benne, amikor használsz mobil telefont, és tudod, hogy az űrben lévő műholdak által jut el hozzád a jel...
Mer' ű tuggya, hogy mobilfónho' semmi köze a műhódakna'.

acélgyártásban elektromágneses mezőbe öntik formára a még cseppfolyós állapotában lévő acélt.
Nem öntik, mer' a cseppfolyós vas semmilyen formába' se mégneses.

Ez mind marhaság lenne?
Ja. Pontosan. Kib@szott nagy marhaság, az.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9922) cucka válasza Horka1 (#9920) üzenetére


cucka
addikt

Miért ne lehetne igazság alapja a HAARP technológiának, ahogyan van is.
A HAARP arról szól, hogy az ionoszférát kutatják. Feltételezem, hogy az ionoszféra kutatásnak van alapja, nyilván ezért csinálják. Minden további feltételezés sokkal inkább spekuláció, mintsem szilárd alapokkal rendelkező elmélet.

Ez egy működő energetikai rendszer.
Szerintem ez inkább Adobe AfterEffects :D

Mi a marhaság? Te el hiszed, hogy ezek nincsenek ránk hatással?
Például az nem egyértelmű, hogy a mágnesesség hatással van-e az emberi szervezetre. Az acélból készült vonatkocsikra nyilván hatással van, az emberi szervezet viszont mágneses szempontból kevés hasonlóságot mutat egy acélból készült vonatkocsival (tehát a példád kb. semmit nem demonstrál)

A hold arrébb megy, és ár-apály alakul ki a föld óceánjaiban. Szerinted ezek az energiaáramlások nincsenek ránk hatással?
Az árapály a gravitációs erőnek köszönhető, ami egyértelműen hatással van ránk. Az elektromágneses erő viszont nem gravitáció.
(Amúgy ez az energiaáramlásos dolog nagyon jól megy valamilyen ezoterikus magazinba, de azért egyezzünk meg abban, hogy valójában 4 fajta kölcsönhatás létezik, nem pedig energiaáramlások)

És a magas légköri atomrobbantások, ne lennének ránk befolyással és akár ne idéznének elő természeti jelenségeket?
Befolyással vannak, csak a Föld méreteihez képest egy magas légköri atomrobbantás kb. elenyésző méretű.

Az az elképesztő, hogy mi csak a valós technológiák töredékéről tudunk, viszont mi nem vagyunk hatással rájuk.
Ez a "mi csak a valós technológiák töredékéről tudunk" állítás paradoxon. Logikailag értelmetlen. Jellemző példa (csak hogy értsd :) ) az ókori paradoxon, miszerint egy krétai azt állítja, hogy "minden krétai hazudik".
(Igazából ezek azok a mondatok, amelyekkel lebuknak az összeesküvés elméleteket gyártó emberek :) . Retorikailag látványos és hihető, de valójában, komolyan átgondolva kiderül, hogy logikailag teljesen értelmetlen az állítás. )

[ Szerkesztve ]

(#9923) JJános válasza sharpapa (#9916) üzenetére


JJános
addikt

Igazad van, bár én lehet másképp gondolkodom bizonyos dolgokban.
Én csak David Wilkerson írásából írtam mindazt, amit.

Persze nem ez az elsődleges. A fügefa már zsendül. :)

2007-05-06 óta itt!

(#9924) Horka1 válasza cucka (#9922) üzenetére


Horka1
tag

Nem mintha különösebben érdekelne a véleményed.

Cáfolni valamit azzal: Szerintem nincs igazad :DD Eléggé szánalmas.

Nem fejtem ki mert annyira nem vagy érdemes, de magadra való tekintettel hasznos lenne átgondolnod, hogy mit írtál.

Az atomrobbantás elenyésző hatásáról, meg a hold-föld viszonyról, hogy mi is a gravitáció, tömegvonzás, és az árapály jelenség hogyan is kapcsolódik ehhez, és ha nincs energia-áramlás, akkor mi a franc tartja pályán a bolygókat? Egyáltalán a világegyetemet, és ugyan mi köze lehet az embernek az elektromágneses mezőkhöz, amikor maga az idegrendszer elektromágneses impulzusok útján kommunikál a szervekkel, a sejtekkel, és ezeknek az elektromos impulzusoknak elektromágneses tere van, meg ha nem lenne hatással az emberre, akkor miként is lehetne az emberről mondjuk hőtérképet készíteni, és mondjuk EEG felvételt, mek EKG-t.

Na ezen gondolkodj okoska.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9925) cucka válasza Horka1 (#9924) üzenetére


cucka
addikt

Nem mintha különösebben érdekelne a véleményed.
Azért mégiscsak sikerült vele átlépnem annyira az ingerküszöbödet, hogy válaszolj :D

Az atomrobbantás elenyésző hatásáról, meg a hold-föld viszonyról, hogy mi is a gravitáció, tömegvonzás, és az árapály jelenség hogyan is kapcsolódik ehhez, és ha nincs energia-áramlás, akkor mi a franc tartja pályán a bolygókat?
Az atomrobbanásnak elenyésző hatásai vannak a Föld méreteihez képest. Az atombomba azért nagyon veszélyes, mert a radioaktív sugárzás káros az élő szervezetekre nézve. Ugyanakkor egy atomrobbanás energiája elenyésző ahhoz képest, ami mondjuk egy komoly földrengés előidézéséhez szükséges lenne. Voltak okos emberek, akik kiszámolták, a témával foglalkozó tudományos műsorokban mindig elmondják, hogy az adott vulkánkitörés/földrengés hány ezer atombomba felrobbanásának felel meg, stb.
Az árapály és a bolygók pályán maradása a gravitációnak köszönhető, ami egy elemi kölcsönhatás és a működését jelenleg a téridő torzulásával magyarázzuk (tehát ez tartja pályán a bolygókat, ha már kérdezted).

és ugyan mi köze lehet az embernek az elektromágneses mezőkhöz, amikor maga az idegrendszer elektromágneses impulzusok útján kommunikál
Először is az idegrendszer nem kommunikál a szervekkel és főleg nem elektromágneses impulzusok során. Az idegrendszerben a neuronok "kommunikálnak" egymással elektromos impulzusokkal. Általános iskolai biológia tananyag.
Az elektromágneses mezőnek vannak élettani hatásai, ezt tudjuk. A mágneses mező élettani hatásai a kérdésesek, erről írtam az előző hozzászólásban.

Amúgy az írásaid azért tűnnek meglehetősen komolytalannak, mert a mágneses mező, az elektromágneses mező, az elektromágneses kölcsönhatás, az elektromosság és a gravitáció nálad nem jelent többet, mint szinonimát valamiféle energiaáramlásra, tehát szabadon és esetlegesen használod őket, teljesen figyelmen kívül hagyva, hogy valójában ezek a fogalmak mit is jelentenek.

(#9926) Dalai Láma válasza cucka (#9922) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Az idegrendszerben az ingerület elektromos és kémiai úton terjed. Két idegsejt közötti kapcsolat a szinapszisban valósul meg. Itt általában elektromos áram hatására kémiai változások történnek. Általában felszabadulnak neurotranszmitterek, amik elárasztják a szinapszis két fele közti rést, és bekötődnek a vevő oldali receptorokba.

Van elektromos szinapszis is, de ezekből kevesebb van.

Nagyon erős elektromágneses hatással lehet befolyásolni az idegrendszert, ennek céljából fejlesztették ki a TMS nevű eszközt (transzkraniális mágneses ingerlő). Elég speciális berendezés, de időleges hatásokat el lehet érni vele.

Viszont ott van az MR, ami ugye egy rohadt erős elektromágnes, 3-5 teslás szokott lenni. Már méterekről megérzed a közelében, ha valami fém tárgy van rajtad, mert elkezdi vonzani. Viszont ha belefekszel, órákat is eltölthetsz benne, nem történik utána semmi. Pedig ilyen erős mágneses mező sehol máshol nem tud körülvenni. AZ MR-ben is úgy érik el, hogy szupravezetőt csinálnak a cuccból, folyékony hélium segítségével. Amit hallasz az MR-ben, az a tuc-tuc hang, az a héliumpumpa hangja. És még ennek sincs hatása az emberi szervezetre. Bár a legerősebb ilyen gépekben ha sokáig van az ember, egy kis fejfájást érez legfeljebb. De ennyi. (jelenlegi tudásunk szerint)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9927) sharpapa válasza Dalai Láma (#9918) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Igazából már azt is fölöslegesnek tartom hogy erre válaszoljak, mivel az olyan embereket akik ennyire ellenállóak a Bibliával szemben, szinte lehetetlen meggyőzni. Ennek ellenére erre a véleményedre reagálok, de nem kívánok ezen túl vitatkozni, mert - mint írtam - meddő lenne. Előre leszögezem, kérlek ne vegyél semmit személyeskedésnek.

A helyzet az hogy nem hiszik világszerte 200millióan hogy a holdnak arca van. Ne haragudj de ez a példa nekem kissé nonszensz volt, először nem értettem most mit akarsz ezzel mondani. Csakhogy a Bibliában és vele kapcsolatban vannak olyan tények amik ellen lehet sorozatosan elméleteket gyártani, azonban ezekről még a kitalálóik is tudják hogy több helyen sántít. A Bibliában nem homályos álmok vannak leírva amelyeket beszívott füvesek álmodtak, hanem konkrét, szó szerint vehető és - amint azt az eddig szó szerint beteljesedett próféciák mutatják - hiteles állítások. A Biblia összesen mintegy 2500 – leírásához képest – a jövőre vonatkozó próféciát tartalmaz, amelyekből az elmúlt évezredekben körülbelül 2000 szó szerint beteljesedett. A kutatók szerint annak esélye, hogy ezek mind véletlenszerűen történtek így, kevesebb, mint 1 a 102000-hez (a törtszám nevezőjében az egyes után 2000 nulla áll). Nagyjából 500 prófécia vár beteljesedésre. Ezek kivétel nélkül a jövőre vonatkoznak.
Ezzel szemben a legismertebb jövendőmondók előrejelzései közül – már amelyeket a homályos megfogalmazások miatt konkrét eseményekkel lehet párosítani – a találati arány a legjobb esetben is alig haladja meg az 50 százalékot. És még a Biblia ellentmond a tudományoknak és tényeknek?

És akkor hadd tegyek említést egy olyan eseményről, amelynek a jelen politikai események ismeretében nem adok 5-10 évet hogy megtörténjen:
Ahogy az előző poszt-ban írtam, Oroszország és Irán megtámadják Izraelt, ám az egész hadseregük odavész. Lehet hogy a szövetségesek egymásnak ugranak, és/vagy pedig egy (,esetleg több) természeti csapás végez velük. Egyetlen zsidó katona vagy civil nem fog meghalni a támadásban, ellenben az egész világ leesett állal fogja nézni az egészet. Nem lesznek többé ateisták, mindenki be fogja ismerni hogy itt valami természetfölötti hatalom avatkozott közbe. Az iszlám összeomlik, belátva hogy "Allah a zsidókkal van". Ha ezek bekövetkeznek, egyik első dolgom lesz az hogy benézek ebbe a topic-ba és megkérdezem a véleményedet. Ha 10 év múlva sem következne be, itt fogok bocsánatot kérni, és elismerem hogy ez egy kamu.

Meggyőződésem a Biblia és a benne lévő próféciát hitelességében erősebb, mint abban, hogy a jövő hetet megélem.
A végén a keresztes példa...nekem is az utóbbi természetes, de számomra ennek így nem sok értelme / mondanivalója van. Persze lehet hogy "nem jött át". Részemről ennyi, ne húzzuk / térítsük egymást tovább, mert tök fölösleges, pozitív eredményt nem szülne.

Tisztelettel ;)

[ Szerkesztve ]

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#9928) Rive válasza sharpapa (#9927) üzenetére


Rive
veterán

A Biblia összesen mintegy 2500 – leírásához képest – a jövőre vonatkozó próféciát tartalmaz, amelyekből az elmúlt évezredekben körülbelül 2000 szó szerint beteljesedett.
Darabonként legalább nyolcszázszor, tuggyuk.

...ennyire ellenállóak a Bibliával szemben...
A Bibliával jóval kevesebb bajom van, mint azzal, hogy a tudományban használt terminológiát kontextusából kiragadva, őrült összeesküvéselméleteket gyártson valaki, majd nagyképűen leossza az észt miközben igazából halovány fingja sincs, miről is beszél.

Muta lécci a Bibliában 'atomrobbantás elenyésző hatásáról, meg a hold-föld viszonyról, hogy mi is a gravitáció, tömegvonzás, és az árapály jelenség' blablabla valamit, lehetőleg szó szerint. Aztán majd oszthatsz.

Mondjátok szépen, hogy a bestia kimászik a tengerből, meg, hogy a viz vérré válik, meg a többi hasonló, de hagyjátok ki szépen a dologból a tudományt, technikát, effélét, mert azoknak a mibenlétéről, működéséről, fogalmairól semmit se tudtok.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9929) Horka1 válasza cucka (#9925) üzenetére


Horka1
tag

Fikció és mellébeszélés :))

Az atomrobbantásokra kitérve egy mondat erejéig. Az első ismert ledobott atombombát (Hirosima) számtalan kísérleti robbantás előzte meg és az úgynevezett hidegháború alatt bevallottan, majdnem 10 ezer robbantást hajtottak végre. Földalatt, óceánokban, magaslégkörben. A HAARP nyilvánvalóan, nem azt a célt szolgálja, ami a köztudatban elvan hintve, és sokkal nagyobb energiával rendelkezik, mint az gondolnánk.

Hogy a hivatalos fizika mit tekint valóságnak, és mi a valóság valójában? Az a valóság, hogy nyilvánvalóan a publikus tudomány, sokkal szerényebb képességekről számol be, illetve nem létező képességekről, mint az a valóságban van. Ahogyan léteznek eszközök, amelyek működése számára, nincs szükség külső energia forrásra, amit a hivatalos fizika tagad, és ennek az ellenkezőjét tanítják, akkor is ha már számtalan bizonyítékkal meg lett cáfolva. De mindegy is. Maradj meg a hitedben.

És a bolygók viszonya. Nyilván ha a tömegvonzás hatna csak rájuk, akkor nem tágulna a világ, hanem esne össze, bár az is kétséges, hogy tágul, ez azért a hétköznapi ember számára hit kérdés marad, hiszen ez ellenőrizhetetlen. Elhihetjük a hivatalos álláspontot, de az vagy igaz, vagy inkább nem.

Az energia az energia, mint minden energia hullámformában terjed. A vonzás-taszítás jelensége maga elektromos tevékenységet feltételez, hiszen atomi szinten is azok a fránya elektronok, nem hagyják el az atommagot, de bele sem zuhannak, mintha a bolygókat néznénk kicsibe. Tehát vonzás-taszítás együttes hatása idézheti elő ezt a jelenséget, ami pedig elektromos töltéskülönbségeken múlik. Ahogyan az emberi test atomjai sem madzaggal vannak egymáshoz kötve, hanem ez az energia tartja fenn az állapotát, tehát a töltéskülönbségekből eredő feszültségek, illetve azok változásai.

"az idegrendszer nem kommunikál a szervekkel és főleg nem elektromágneses impulzusok"

Akkor hogyan? Biztosan biológus vagy tudod akkor. Le kiabálnak egymásnak? Amikor itt írok, a kezem izomzatához hogyan jut el az idegingerület, ha az idegrendszerem nincs kapcsolatba az izomzatommal. De akár a belsőszervekről is kérdezhetném, hogy mi működtetni a májat, vagy éppen a veséket? Honnan tudja az a vese, hogy mikor és milyen módon kell működnie? Mi és milyen módon vezérli a működését? Ha nincs kapcsolat az idegrendszer és a szervek között?

"kölcsönhatás és a működését jelenleg a téridő torzulásával magyarázzuk"

Aha. És mi az idő anyaga? Vagy az idő inkább csak egy elvont fogalom, a természeti, és életjelenségek periodikusságának a leírására? Inkább. Bár hallottam olyat én is fizikustól, hogy az időt anyagként kezeli, de ez nyilvánvaló hazugság. Mert akkor nem igen fogyhatna el ugye? Vagy bányászni kellene, és lehetne venni a piacon.

Haggyuk már ezeket az ostobaságokat.

[ Szerkesztve ]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9930) sharpapa válasza Rive (#9928) üzenetére


sharpapa
aktív tag

"Darabonként legalább nyolcszázszor, tuggyuk."
Cáfolj meg egyet is. Ha kéred kapásból 5-10 történelmi eseményt mutatok aztán idézem hogy több száz évvel megtörténtük előtt mit írt le róla a Biblia.

A Bibliával jóval kevesebb bajom van, mint azzal, hogy a tudományban használt terminológiát kontextusából kiragadva, őrült összeesküvéselméleteket gyártson valaki, majd nagyképűen leossza az észt miközben igazából halovány fingja sincs, miről is beszél.

Kérlek idézd ki az előbbi hsz-emből hogy én hol használtam tudományos kifejezést úgy hogy a mondat amiben beillesztettem nem állja meg a helyét. Vagy használtam egyáltalán? Vagy szerinted (annak ellenére hogy nem vagyok oda a matekért) nem tudom mi az hogy törtszám vagy nevező vagy valószínűségszámítás? Ezeket gondolod te tudományos beszédnek? Nyolcadik osztályos matek. Ugyan ki nem tudja? Nem én vitázok a HAARP-ról és társairól ez nem az én pályám.

"Muta lécci a Bibliában 'atomrobbantás elenyésző hatásáról, meg a hold-föld viszonyról, hogy mi is a gravitáció, tömegvonzás, és az árapály jelenség' blablabla valamit, lehetőleg szó szerint. "

Nagyon jól tudod hogy az én felfogásom és hitem szerint Isten teremtette a földet, az univerzumot, ő alkotta meg a fizikai, biológiai, kémiai törvényeket. Ha Ő úgy kívánná, megszűnne a tömegvonzás és felbomlana ez az életforma ami most van a földön, sőt ha akarná akkor a 2+2 az 5 lenne. Az embernek adott levelében (a Bibliában) nem boncolgatja ezeknek a miben és hogyan létét, mert nem tartotta fontosnak. Van és kész. Téged is tisztellek annyira hogy válaszoltam a hozzászólásodra, de ugyanazt mondom mint Dalai Lámának, fölösleges, meddő a vita folytatása. Hagyjuk békén egymást úgysem tudjuk meggyőzni egymást.

[ Szerkesztve ]

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#9931) Rive válasza sharpapa (#9930) üzenetére


Rive
veterán

Cáfolj meg egyet is. Ha kéred kapásból 5-10 történelmi eseményt mutatok aztán idézem hogy több száz évvel megtörténtük előtt mit írt le róla a Biblia.
Nem igazán sikerült megérteni, mire utaltam.

A rómaiak vesztétől idáig minden kornak megvolt a maga kis kánonja, hogy a jelenések melyik része melyik aktuális világi eseményt jósolta/jósolja meg. minden rézhez koronként másik és másik esemény, várakozás... Érdemes lenne egyszer felállítani erre egy kereshető indexet.

Értem én, hogy a Biblia üzenete sose avul el, de azért ekkora rugalmasság egy picit túlzás.

Kérlek idézd...
Thread. Ha hozzászólsz egy olyan hozzászóláshoz, ami egy bizonyos dologra vonatkozik, akkor ne kérd ki magadnak, hogy a többiek témakörön belül maradnak.

A Bibliának semmi köze atombombákhoz, modern fizikához, effélékhez. Ilyen irányba kifeszíteni elég... Hm... Érdekes gondolat, ami szintén nincs történelmi hagyományok és előzmények híján, szerencsétlenségre a kereszténység legsötétebb korszakaiból. EZ a téma ebben a szálban, lényegében. Ez az egyetlen ok, amiért megest előfordulok itt.

Nagyon jól tudod hogy az én felfogásom és hitem szerint Isten teremtette a földet, az univerzumot, ő alkotta meg a fizikai, biológiai, kémiai törvényeket.
Erre szoktam én meg azt mondani, hogy a tudomány ugye hozott anyaggal dolgozik -> a hívők ne megerőszakolni akarják a természetet, hanem tessenek szépen a reklamációs pulthoz fáradni, ha nem tetszik nekik az, amit a tudomány kiderít.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9932) Horka1


Horka1
tag

Érdekesek a bibliai próféciák.

A világtörténelemben, ugyanis, mint mindenben ciklikusság figyelhető meg, ahogy a nap fel kel és lenyugszik. Ez azt jelenti, hogy hasonló események, ismétlődve megtörténnek időnként. Ami nagyban változik, az a technika, amivel ezekhez az eseményekhez eljutnak. Tehát a próféciák, nem egy adott idő egy konkrét eseményét írják le, hanem egy egy koncepciót, ami időről időre előfordul kis változatossággal.

Nyilván a rabszolgatartó korokban a rabszolgák, joggal érezhették, hogy az éppen aktuális pénzrendszer áldozatai, és ugyan ezek az érzések fogalmazódnak meg a mai emberben is.
Könnyen be lehet látni, hogy a Jelenések könyve leírásában, amikor senki el nem adhat és nem vehet, csak akin a fenevad bélyege van, alkalmazható egy ó, vagy akár középkori érára is, csak a jel ma egy chip, akkor meg talán billog volt, vagy tulajdonképpen bármilyen jelzés, ami jogosulttá tette az ember kereskedelmi tevékenységre.

A biblia egésze, ráhúzható, az emberiség teljes történelmére, és a leírt események, nem események, hanem időről időre előforduló koncepciók. Más eszközök, más korok, más kultúra, más életkörülmények, de a koncepció változatlan.

A bibliai események, java része nem történt meg, tehát történelmi írásként szemlélve lehetne egyszerűen hazugságok gyűjteményének nevezni.

De ha ettől eltekintünk, akkor leírása lehet azoknak a koncepcióknak, amelyek újból és újból előfordulnak, más egyebekkel együtt. Tehát nem elvethetőek, az ezoterikus a Hindu a Buddhista, Taoista és egyéb tanítások által leírt eseményekkel illetve helyzetekkel, koncepciókkal. Azért ha eljut odáig az ember, hogy nem elutasít más tanokat, hanem hajlandó több vallással is megismerkedni, úgy, hogy egyiknek sem ad kizárólagosságot, akkor észrevehető, hogy a különböző vallások központi tanításai, szinte szóról-szóra megegyeznek.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9933) andrea.lois válasza sharpapa (#9916) üzenetére


andrea.lois
csendes tag

Hihi! :-)

Nem tudom, ki vagy, de végre valaki, aki Isten dolgait a biblia fényében vizsgálja!
Csak gratulálni tudok a józan, és helyes leíráshoz.
További türelmet hozzá, itt a helyed! :-)
Ha Izraellel kapcsolatban írok két szót, jön az ezer antiszemita szöveg. Még véletlenül sem fogja fel senki, hogy Izrael jel, és az idők jeleit rajtuk keresztül ismerhetjük fel.
Csak a zsidózás folyik már a csapból is. (Persze itt nincs antiszemitizmus, képzelődök.) Aki átkot akar, tegye, én mosom kezem, elegem van. Egyszer elmondom, az kötelező. De ennyi! Ezékiel:3,17-21
Neked sok erőt! Tetszik, hogy leírod ezeket. Ahogy írtad, nincs sok értelme győzködni, aki nem akarja, az nem érti. De te nagyon világosan fogalmazol, erre szükség van.

Bár egy valamivel nem értek egyet. Sajnos akkor is lesznek "ellenállók", amikor már "minden szem meglátja Őt". Ilyen az ember.

(#9934) ollie válasza sharpapa (#9930) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hallottál már tehetetlenségről?

***

(#9935) csemberlen


csemberlen
őstag

A hét vicce: TV2-ben SMS játék kérdése, lehet nem szó szerint.
Melyik a Bibliai tiltott gyümölcs: 1 Alma 2 Körte :W

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9936) raczger


raczger
őstag

Bele-bele olvasgattam az előző hozzászólásokba és gondoltam ezt le kell írnom. Mint hívő keresztény úgy gondolom hogy a Bibliát nem kell szó szerint érteni, szerintem okos ember tudja, hogy mögötte van a tartalom, a lényeg, a tanítás és az erkölcs, hogyan éljünk, szeressük egymást stb... A Bibliában leírt tanítások próbálják megtanítani az embernek hogyan is kellene élni, számomra ez az igazi érték benne.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#9937) Dalai Láma válasza raczger (#9936) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Azért, mert valóban ez az igazi érték benne.

Persze egyesek minden szavát próbálják szó szerint értelmezni. Ekkor viszont olyan súlyos ellentmondások hadába ütköznek, amit csak kemény elzárkózással és egy belső, valóságtól elrugaszkodott világképpel tudnak csak elkerülni.

Ez egy illogikus, nyakatekert, és sok esetben értelmetlen isten képe lenne.

A keresztény hitnek nem feladata megválaszolni a Föld korát, az ember kialakulásának mikéntjét, és még azt sem, hogy pontosan milyen módon lehet Jézus az Isten fia.

A Biblia sem arra való, hogy megtudjuk belőle, régen mi hogy volt, hanem útmutatást arra, hogy mi hogyan éljük az életünket. És hogyan legyünk kapcsolatban Istennel.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9938) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

"Vigyázzatok tehát, mert sem a napot, sem az órát nem tudjátok!" Mt 25,13

A fenti idézet pedig világossá teszi, hogy a világvége időpontjának megjósolása eleve kudarcra van ítélve.
Persze kekeckedni lehet, lehet mondani ,hogy a napot és az órát nem ,de a hónapot és hetet már igen. De tisztán látszik, hogy nem megjósolható a világvége időpontja. És ha valaki komolyan szó szerint veszi a bibliát, nem mehet el e mondat mellett szó nélkül.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9939) Horka1 válasza csemberlen (#9935) üzenetére


Horka1
tag

Van, aki számára ez kérdéses. :DD

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9940) csemberlen válasza Horka1 (#9939) üzenetére


csemberlen
őstag

Csakhogy a kérdés a rossz :C

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9941) Dalai Láma válasza csemberlen (#9940) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Igen, illett volna elolvasni a Biblia idevágó részét a kérdés feltevés előtt. De valószínűleg keveseknek tűnt fel. Egyrészt az emberek értelmesebb fele nem nézi ezt a retket, -főleg nem a gagyi játékokat. Másrészt meg sok keresztény is meg van győződve arról, hogy almáról van szó, mivel a legtöbb ábrázolásban alma szerepel. Talán, mert azt a legkönnyebb lerajzolni.

Szoktak ennél nagyobb bakik is belekerülni az ilyen játékokba.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9942) Horka1 válasza csemberlen (#9940) üzenetére


Horka1
tag

Hát most elolvastam ezt a részt, és semmilyen gyümölcs nincs megnevezve. Annyi van csak, hogy és körül köték magukat fügefa levelekkel. De ebből nem derül ki, hogy fügét ettek volna. Tehát nincsen semmiféle gyümölcs, vagy nagyon elkerülte valami a figyelmemet.

De valóban az almára asszociálnak legtöbben egyből. De akkor honnan jön az alma?

[ Szerkesztve ]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9943) csemberlen válasza Horka1 (#9942) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem kerülte el a figyelmedet, nincs leirva milyen fa volt. Nem az volt a lényeg, hanem az engedetlenségük. Honnan jön az alma azt nem tudom, de a képzőmüvészeti ábrázolásokban az szokot lenni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9944) Noddy


Noddy
senior tag

Ezért érdekes az, hogy kevesen olvasnak Bibliát, de mégis sokakat lehet megvezetni a Bibliára hivatkozva. (pl. hogy holnapután lesz a világvége, vagy hogy ha hiszel sikeres leszel, stb)

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#9945) Dalai Láma válasza Noddy (#9944) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ebből aztán sok esetben következhet a kiábrándulás, csalódás.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9946) JJános válasza raczger (#9936) üzenetére


JJános
addikt

Ez valamiféle nagy butaság. Valamiféle katolikus katyvasz. Ostobaság. Hívő kereszténynek vallod magad, és nem tudod elfogadni a biblia szavait? Hanem keresed a mögöttes tartalmakat? Ez nonszensz! A kettő nem fér össze. Vagy fogadd el, vagy nemvagy hívő keresztény.

Ne haragudj, nem megbántani akarlak.
Én szó szerint veszem a bibliának minden szavát, csak mert az Isten ígéje, és az ige Jézus Krisztus. Nem azért lett leírva, hogy mögöttes tartalmakat keressünk, bár kétségtelen van testi, és szellemi jelentése is a biblia szavainak.

Aki nem szó szerint veszi, elveszik. Elveszik, mert a helyes útat a biblia szavai mutatják. A biblia szavait első megközelítésben szó szerint kell venni.

Nem bántani akarlak, de ez itt már sokszor ki lett tárgyalva, csak olvassgass vissza.

2007-05-06 óta itt!

(#9947) JJános válasza sharpapa (#9930) üzenetére


JJános
addikt

Üdvözöllek körünkben, örülök neked, de sajna itt a vitapartnerek között sok a katyvaszoló, és az ellendrukker.

2007-05-06 óta itt!

(#9948) kymco válasza csemberlen (#9935) üzenetére


kymco
veterán

:W

www.refujvaros.hu

(#9949) Dalai Láma válasza JJános (#9946) üzenetére


Dalai Láma
őstag

A Bibliát azért sem lehet úgy szó szerint értelmezni, mert a szavak egyszerűen nem adják vissza azt, ami a jelentésük. Túl tág teret hagynak, még a legpontosabb leírások is a bizonytalanságnak. A szavak emberiek. Jó esetben is csak távolról közelítik a valóságot.

Hogy lehetne hát azt gondolni, hogy a leírtak szóról szóra úgy vannak, ahogy? A Biblia ezernyi szóképpel van tele. Isten Báránya valóban egy bárány? Hiszen ez van odaírva! Jézus ember, és nem bárány. Hoppá, egy rész, amit mégis átvitten értelmezünk! Itt dől az egész "mindent szó szerint értelmezek" elmélet.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9950) Dalai Láma válasza kymco (#9948) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Az emberek jóval alapvetőbb dolgokkal sincsenek tisztában. Attól, hogy tévés játékot készít valaki, még nem kell műveltnek lennie. Azok az idők elmúltak.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.