Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#9451) F.csaba válasza Horka1 (#9450) üzenetére


F.csaba
csendes tag

Gyerekek! Hiszen éppen erről beszéltem előző bejegyzésemben! Ne rosszalkodjatok! HAnem segítsétek egymást!
Értsétek meg a horkát is! Neki több szeretetre van szüksége! HAd írjon amit akar! mi egymást felismerjük az írásainkról is! HA egymás írásaira reagálunk, előbb-utóbb föl fog neki tünni, hogy merre felé is illdomos igazodni!
Ne reagáljatok amazok kovászára és nem keleszt meg benneteket!

Semmi sincsen ok nélkül!

Vagyis még annak is oka van, hogy mindannyian itten vagyunk! Ki ezért, ki azért! MAjd pont a Fő Gonosz nem küldi el ide az emberét, hogy itten személyünkben sértegessen és egyéb módokon is provokáljon MI?

Pozítí diszkrimináció! AZ KELL tudjátok, a kisebbségeknek is! Bibliai eredet!
Aki a nagyobb bajban van, azon kell segíteni!

Segítsünk egymáson! Mérlegeljük melyönk van éppen a nagyobb bajban! Melyőnknek hiányosak az ismeretei, melyőn indulatos , melyőnk szorul vígasztalásra stb!

ÉS akkor az majd magáraismer! Ha meg nem, az sem számít, mert mi már felismertük őt!

Na ugye, hogy így is lehet ezt...?

(#9452) Noddy válasza Horka1 (#9448) üzenetére


Noddy
senior tag

Annyi feltételezésbe bocsájtkoztam amennyibe te, se többe se kevesebbe, a másik tényleges ismerete nélkül nyilatkozunk a másikról, ezt te is megtetted.
Sehol nem írtam hogy "hülye" lennél, csak hogy hiányosak az ismereteid a Biblia Istenéről, a kettő nem ugyan az, remélem ezt belátod. Teológiailag nem vagyok képzett ez pár biblia- és hittanóra eredménye. Ilyen alkalmakat lehet látogatni, lehet kérdezgetni a teológusokat, gyarapodni az ismeretlenbe, ehhez még keresztelkedni se kell, csak el kell menni az alkalmakra.
Milyen farizeusi cselekedetet tettem? Kit nem engedek hova? Milyen képmutatást csináltam?

Válaszodat előre is köszönöm.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#9453) JJános válasza Horka1 (#9450) üzenetére


JJános
addikt

Úgy csinálsz, mintha nem értenék valamit. Miközben semmit nem értesz.
Bármennyit beszélhetünk neked, újra úgy folytatod, mintha semmit sem írtunk volna.

Isten a föld porából valóban testet alkotott. Aztán lehelt bele életnek szellemét. Mit lehet ezen nem érteni? Ezért kértem, hogy fejezd be az idevonatkozó igét.

Szépen elbeszélsz a másik mellett, és te vagy megsértődve?

2007-05-06 óta itt!

(#9454) JJános válasza F.csaba (#9451) üzenetére


JJános
addikt

"Segítsünk egymáson! Mérlegeljük melyönk van éppen a nagyobb bajban! Melyőnknek hiányosak az ismeretei, melyőn indulatos , melyőnk szorul vígasztalásra stb!"

Szépen hangzik, csak éppen te sem érted meg, amit írunk, és elbeszéltek mellettünk.
Innentől én sem táplálom a trollt. Elegem van belőletek. Legalább annyit elvárnák, hogy amit írok gondolkodj róla.
Felesleges szócséplés, ha nem gondolod át, hanem csak a te hsz.-eiden gondolkodjunk mi?

És te mondod meg ki a farizeus mi? Undorító.

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#9455) F.csaba válasza JJános (#9454) üzenetére


F.csaba
csendes tag

Azt kell látni kedves János, hogy a szeretet nem függ fajtól, nemtől evilági hatalomtól (farizeustól) és semmitől amitől nem függ! De szerintem legfőbbképpen nem a gyülölködőtől! Aki undorodik a másik ember hozzászólásától, az talán imádkozhatna a mi mesterünkhöz egy kis szeretet-kegyelemért, nem gondolod?

Remélem ez plasztikus írás volt tőlem és ettől nem udorodsz.

[ Szerkesztve ]

(#9456) 7600 GS


7600 GS
addikt

Sziasztok!

Úgy döntöttem, szeretnék elmélyülni egy kicsit a vallás világában, de nemcsak ebből az okból fordulnék hozzátok, hanem abból is, hogy holnap lesz felvételim. Szóval a kérdéseim: Mit jelent, ha elsőáldozó valaki? Mi az a bérmálkozás?

Üdv.: Marci

(#9457) F.csaba válasza 7600 GS (#9456) üzenetére


F.csaba
csendes tag

Wikipédia:

"Elsőáldozás [szerkesztés]

ElsőáldozásAz eucharisztia a három beavató szentség egyike, így a hívő életében nagy jelentősége van, amikor először részesül a szentáldozásban. A kereszténység kezdeti időszakában a megtérő egyszerre részesült mindhárom beavató szentségben, a katolikus gyakorlatban ez többnyire szétválik három időpontra. A felnőttkori megtérés esetét leszámítva az elsőáldozásra gyermekkorban kerül sor, 6–10 éves korban. Ezt megelőzi egy alapszintű hitoktatás, amelynek végeztével az elsőáldozásra készülőtől elvárják, hogy fogalmilag különbséget tudjon tenni a közönséges és az átváltoztatott ostya között.

Az elsőáldozás hagyományosan nagy pompával jár, amelyet rendszerint családi ünnepség követ. A kisfiúkat és kislányokat drága, az esküvőihez hasonló ruhákba öltöztetik, és a szentmise végeztével ajándékot kapnak szüleiktől, keresztszüleiktől. A II. Vatikáni Zsinat óta sokan helytelenítik ezt a gyakorlatot lelkipásztori okokra hivatkozva, mondván, hogy a kisgyermek tudatában a sok külsőség és járulékos program elnyomhatja a lényeget: a Jézussal való találkozás élményét."

"A bérmálás keresztény szertartás, melynek során kézrátétel vagy felkenés útján közvetítik a Szentlélek ajándékait a bérmálkozó számára. Egyes felekezeteknél ez a teljes jogú tagságot is jelenti az egyházban, míg máshol, például a katolikus egyházban minden megkeresztelt az egyház tagja.

A bérmálás a katolikus, ortodox, antikhalkedóni és anglikán felekezeteknél szentség.

A bérmálás szó a a szláv birmatovaty szóból származik, magyar jelentése megerősítő"

(#9458) Horka1 válasza JJános (#9453) üzenetére


Horka1
tag

Én megsértődve? Ugyan. Jól érzem magam a vicces írásaidon nevetve.
Te beszélsz el magad mellett. Olvasd már vissza néhány hozzászólásodat és vesd össze mikről írtál, és mi az amit folyamatosan elhagysz.

Aztán mondom, hogy ne kérjél meg senkit egy nyilvános fórumon, hogy miről írjon. Vallás témába ezen a fórumon, mindenki arról ír amiről kedve tartja. Ha nem tetszik, nem muszáj olvasni.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9459) Horka1 válasza F.csaba (#9451) üzenetére


Horka1
tag

Te vállalod a (kis képzavarral élve) tyúkapó szerepét? :)))
Fogd egybe őket, főleg ezt a JJánost, neki nagy szüksége van gyámolításra, bár te ugyan abban a hamisságban tartod, amiben van is.
Megismeritek egymást a gyümölcseitekről, avagy a gyümölcstelenségetekről?

Szegényeket arra buzdítod, hogy diszkriminálják a pozitív hozzáállást? Megtartanád őket a gondolkodás nélküliségben?

Te hamis tanító, hát milyen kárhozatra számítasz magadnak? Vagy azért titkon vágysz Isten szeretetére, és megbocsátására, de Évát és Ádámot semmi pénzért nem rehabilitálnád mi?
Kell az ő vélt bűnük, mert mi lenne a a bűn és a bűnbocsánat tanrendszerével, a megváltástannal? Hát oda lenne a hiszékenységetek alapja. De én Isten embere vagyok, hát tartom magam a tanításhoz, és nem próbállak inkvizítori módszerekkel téríteni. Meg hagylak én a ti hitetekben benneteket. Mindenki járja az útját a maga szintjén, akár szerényebb képességeinek megfelelően. Amekkora terhet bír, csak annyi kerüljön mindenkire, de inkább jobb lenne ha senki nem lenne megterhelve, főleg nem az önként vállalt örökké tartó büntetés terhével. Nagyon nagy teher ám az. Elképzelni sem tudom, mi motivál embereket arra, hogy ezt a szörnyű igát magától a saját nyakába akassza, az meg végképp elfogadhatatlan, hogy mások nyakába is megpróbáljátok bele akasztani.

Ez lenne az a bizonyos Isteni szeretet?

Miért nem tértek már meg Istenhez, és fordultok el a hamis tanítástól?

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9460) Horka1 válasza JJános (#9453) üzenetére


Horka1
tag

"Bármennyit beszélhetünk neked"

Üres beszédnek mihaszna?
Még a végén el hiszed magadnak, hogy amit mondasz szentírás, és azonnal hasa kellene esnie tőle bárkinek :))

Összefüggéstelenek és üresek, tehát tartalom nélküliek az írásaid. Ha gondolkodásra akarsz serkenteni bárkit is, legalább tárgya és valamiféle következetesség legyen a gondolatmenetben amit leírsz nekünk.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9461) Horka1 válasza Noddy (#9452) üzenetére


Horka1
tag

Tehát most elismered, hogy amikor azt mondtad nekem, hogy teológiai ismeretek nélkül írok, akkor éppen nem volt erre semmiféle megalapozottságod? Mivel ez azt sejtette, hogy te valami ilyesféle végzettséggel rendelkezel, ami ezek szerint nem igaz.

Ha pedig csak néhány alkalom meglátogatása az alapod arra, hogy biblia magyarázatba kezdj, akkor nem csak, hogy nem vagy felhatalmazva, de még a kellő ismereted sincs meg ahhoz, hogy téríts és ultimate tanításnak tekintsd az elképzeléseidet, miközben a Jézusi magatartási minta közelében sem tartózkodtál, miközben Jézus követőjének, tehát kereszténynek mondod magad. Érdekes.
Akkor hát lehet, hogy Isten és a Sátán viszonya, mégsem olyan ahogyan te azt elképzeled? Akkor mégsem abszolút igazságokat fogalmazol meg, pusztán a feltételezéseidet?

"Milyen farizeusi cselekedetet tettem?"

Ezt a kérdés mos tmár meg is tudod válaszolni magadnak.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9462) JJános válasza F.csaba (#9455) üzenetére


JJános
addikt

Te azt gondolod, hogy ami benned van, az a szeretet.
Én meg azt mondom, hogy igazság nélkül nincs szeretet.

Te csak vádolsz. De itt a vég. A trollt nem táplálom tovább.

2007-05-06 óta itt!

(#9463) JJános válasza Horka1 (#9460) üzenetére


JJános
addikt

Én nem elhiszem, hanem tudom.

2007-05-06 óta itt!

(#9464) Horka1 válasza JJános (#9462) üzenetére


Horka1
tag

Még ezt a trollos dumát is másik fórumról vetted. Tudom is, hogy melyikről.

És, hogy az lenne a szentírás, amit te mondasz? Innen már csak egy lépés azt mondani, hogy te vagy a teremtő Isten.
Gratulálok. Megérkeztél. Ideje kényszerzubbonyba bújni.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9465) csaba54 válasza JJános (#9435) üzenetére


csaba54
tag

nekem elég lene ha a vallást hirdetők nevében,(akik ugye isten szolgái és szószólói)
elkövetett bűnök (amit elég hosszsan ecseteltem) miértjére választ tudnál adni,
mert tudtommal azok is Isten bárányai voltak, akiket Isten többi báránya pusztított el számolatlanul Isten nevében

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#9466) Noddy válasza Horka1 (#9461) üzenetére


Noddy
senior tag

Tehát ezzel te pedig elismered, hogy igazam van és mindenféle ismeret nélkül próbálod hamis dolgokra alapozva elferdíteni a Biblia mondanivalóját? A kis tudás is több mint a semmi tudás, vagy önkényes elferdítése az írásnak. Annak ellenére hogy a Bibliáról semmit nem tudsz, sőt azt butaságnak és ellentmondás halmaznak tartod, bőszen osztod itt az igehelyeket. Érdekes.
Isten és a Sátán viszonyát nem kell elképzelni, le van írva hogy mit kell tudni róla. Nem kell semmit elképzelni, kifilozofálni, bármennyire is nagy kényszert érzel rá, hogy megreformáld a Bibliát. Nincs rá szükség.

1 Timotheus
6,3 Ha valaki tévtanokat hirdet, és nem tartja magát a mi Urunk Jézus Krisztus egészséges beszédéhez és a kegyességhez illő tanításhoz,
6,4 az felfuvalkodott, és nem tud semmit, hanem a vitatkozás és a szóharc betegségében szenved, amelyből irigység, viszálykodás, istenkáromlás, gonosz gyanúsítás származik.
6,5 Ezek megbomlott elméjű és az igazságot elvető emberek torzsalkodásai, akik a kegyességet a nyerészkedés eszközének tekintik.

Erről ennyit.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#9467) Noddy válasza csaba54 (#9465) üzenetére


Noddy
senior tag

Szerinted mikor ennyire nyilvánvalóan megszegik valakik Isten parancsolatait (szeresd Istent és szeresd embertársaidat), akkor azokat a szörnyű bűnöket Istenért vagy saját földi hatalmuk erősítéséért vagy féltése miatt tették?
Mind Isten szolgái-e akik annak mondják magukat?

Jézus mondja János evangéliumában a 13. részben:
34 Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást.
35. Erről ismeri meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha egymást szeretni fogjátok.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#9468) Horka1 válasza Noddy (#9466) üzenetére


Horka1
tag

"Annak ellenére hogy a Bibliáról semmit nem tudsz,"

Kettőnk közül egyenlőre én adtam egy-egy részlet magyarázatát. Te már csak annak kritikájával foglalkoztál ugyebár. Ahelyett, hogy magyarázni próbáltad volna.

Azon kívül, ha nem ismerném a bibliát, ugyan miként hozhatnék elő idézeteket belőle? Egészen logikátlan elképzelés.
És még egy nagy különbség, én nem akarok téríteni, és nem is állítom be magam kereszténynek, a leírtakat értelmezem, ahogyan én látom. Ha egyszer a Sátán ott áll Istennel szemtől szemben, akkor ott áll, azt bele magyarázni, hogy de Isten ilyen meg olyan képességekkel rendelkezik, hogy az egyik mondatodba, mindent elpusztít, a másikban meg nem, ez nem az én erőlködésem, valamiféle műigazság, meg műteológia megalkotására, hanem a tiéd. Ebből szépen le kellene vonnod a tanulságot, és belátni, hogy nem nyert hangszórót az elképzelésed. Minek erőltetni olyat amiről kiderült, hogy nem állja meg a helyét. Magadat csapod be, az általad gyártott igazsággal, aztán azokat akiknek ezt tovább adod, őket már kifejezetten eltéríted a helyes úttól, ami elsősorban az, hogy gondolja át önmaga a dolgokat, és ahogyan Jézus mondja is, hogy jön majd a vigasztaló (szentlélek), az vezet benneteket. NEM PEDIG EGY MÁSIK EMBER. Tehát nekem ez az igazságom, neked legyen az, honnan tudhatnád te, hogy én milyen instrukciókat kapok belül? Sehonnan? Akkor meg milyen alapon akarnál kényszeríteni, hogy de én azt és úgy fogadjam el, ahogyan te mondtad, mert szerinted az úgy van. Szerintem meg nem úgy van. A zöld, az zöld, a piros, piros, a Sátán meg ott állt Istennel szemben, és mindezt megtetézve még beszélgettek is, és még fogadást is kötöttek, és Isten a szent eberét átadta prédának ebben a történetben?

Hihetetlen? Összeomlik benned egy az Istenről képzelt világod? Nem tehetek róla. Ezt írja a te szent könyved.

Látod és ékes bizonyítéka annak amit mondok is.

Azt írod
"Érdekes.
Isten és a Sátán viszonyát nem kell elképzelni, le van írva hogy mit kell tudni róla."

És erre beteszed ezeket azokat az igehelyeket, amik éppen rád vonatkoznak, amik nem az Isten és a Sátán viszonyát írják le. Legalább stillszerűen, arról a viszonyról mutattál volna igehelyeket.

Én nem találom ki a bibliát, meg megreformálni sem akarom, mivel nem is lehet. Elő kellene venni az igaz tanításokat, amik rejtve vannak előttünk

Hanem a betokosodott dogmatizált gondolkodásmódból kellene kilépni neked, meg a többi szektás kereszténynek. Mindenféle kereszténység szekta egyébként, csak, hogy legyen megint min csámcsogni, és elolvasni, ami oda van írva, és csak arra hagyatkozni. Nem pedig meséket költeni hozzá.

Mert a mai kereszténység nem más, mint az ezeregy éjszaka meséinek nyugati változata, jó sok szándékos hazugság elemmel fűszerezve.

Ember. Vidd el a bibliádat egy nagyobb könyvtárba. Tedd le egy asztalra középen, és távolodj el az asztaltól, amennyire csak tudsz. És nézd meg, hogy mekkora hatalmas tudás van felhalmozva, és ahhoz képes milyen parányi a bibliád.

Te azt hiszed, hogy Isten egész története be van zárva egy pár száz oldalas könyvbe, és nincs azon kívül semmi más? És elhiszed, hogy az a könyv a szín tiszta valóságot tartalmazza? Az ó szövetség nem szól másról, mint a zsidók folyamatos lázadásáról Istenük ellen, Az újszövetség meg az írók mesemondásáról.

Ott van mindjárt Lukács mondjuk, elképzelni sem tudom, hogy abban az időben, azon a vidéken, abban a kultúrában, létezett ilyen név egyáltalán, de ha véletlen igen, akkor is majd 100 évvel később született, mint ahogy Jézus befejezte földi pályafutását. Le is írja Evangéliumában "1 Mivelhogy sokan kezdették rendszerint megírni azoknak a dolgoknak az elbeszélését, a melyek minálunk beteljesedtek, 2 A mint nékünk elõnkbe adták, a kik kezdettõl fogva szemtanúi és szolgái voltak az ígének: "

Tehát szépen leírja, hogy ő maga már mások elbeszélései alapján írta az evangéliumot.
Ismered te az információ torzulás jelenségét? Hogy ami száz éven át hagyományozódik az mennyire hasonlíthat az eredeti információra?

Te egy mesét hiszel, és azt abszolúte igazságként kezeled, ad abszurdum, még hülyének is nézel másokat, amiért nem hiszik el ugyan azt amit te.

Ember. Önálló gondolkodás. Ezzel a képességgel ruházott fel Isten. Nem kell mások dolgait készpénznek venni, mert átvernek, akkor is, ha az le van írva, és akkor is ha az Isten szavának van nevezve. Mert egyértelműen kijelenti Jézus, és ezen nincs mit magyarázni. Jön a vígasztaló, az vezet majd titeket. Tehát Isten nem könyveken keresztül kommunikál az emberrel, hanem személyesen a szentlélek által, akinek te is meg én is meg mindenki, aki elfogadja, a temploma, tehát bennünk, belül működik. tökéletes egységet alkotunk vele.

Te hiszel ma a médiának? Az igazat mond?

Mert a biblia, lévén, hogy más nem igen volt abban az időben, a kor tv-je és rádiója. Média. Azzal a szerepkörrel, amivel a média ma is működik.

Tudod, hogy mi a média kifejezés jelentése?
Közvetítő.
A feladata? Ezt egy médiaszakértő mondta, pár hónapja hallottam a tv-ben.
A média feladata, a közgondolkodás, és a közbeszéd irányítása. Nyilván valamilyen érdeknek megfelelően.
Akkoriban a pápaságnak megfelelően, és ezt a szerepet tölti be ma is.
A biblia a világ legnagyobb átverései között szerepel. Benne van a világ első 5 legnagyobb hazugságában.
Elhiszed, hogy igazság van benne. Hidd el. mit bánom én.
De amíg te nyakig vagy a mesevilágba, addig ne akarj prédikálni, téríteni, igazságokat megfogalmazni. Mert a mese, az mese. Lehet tanulsága, mint ahogy van is. de nem abszolutizmus. Semmiképpen nem az.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9469) F.csaba válasza Noddy (#9466) üzenetére


F.csaba
csendes tag

Bizonyhogy így és nem másként!

"1 Tim. 6,1
A kik iga alatt vannak mint szolgák, az ő uraikat minden tisztességre méltóknak tekintsék, [Eféz. 6,5.] hogy Isten neve és a tudomány ne káromoltassék.
1 Tim. 6,2
A kiknek pedig hívő uraik vannak, azokat meg ne vessék, mivelhogy atyafiak; hanem annál inkább szolgáljanak, mivelhogy hívők és szeretettek, kik a jótevésben buzgólkodnak. Ezekre taníts és ints.
1 Tim. 6,3
Ha valaki másképen tanít, [Gal. 1,6-9.] és nem követi a mi Urunk Jézus Krisztus egészséges beszédeit és a kegyesség szerint való tudományt,
1 Tim. 6,4
Az felfuvalkodott, a ki semmit sem ért, hanem vitatkozásokban és szóharczokban szenved, a melyekből származik irígység, viszálykodás, káromlások, rosszakaratú gyanúsítások,
1 Tim. 6,5
Megbomlott elméjű és az igazságtól megfosztott embereknek hiábavaló torzsalkodásai a kik az istenfélelmet nyerekedésnek tekintik. Azoktól, a kik ilyenek, eltávozzál."

Úgy érzem, hogy ez az egy mondat a végére még ide kívánkozott!

Mert tudjuk mi a nyilvánvalót, nem kell azt agyonhangsúlyozni! Szerintem már itten mindenki tudja a nyilvánvalót!

Úgyhogy maga az ige ad nekeünk megmenekülést a haszontalan vitázókkal szembeni haszontalan vitáktól!

Ha haszontalanságokkal töltjük ki ezt az igenhasznos helyet, leállunk nyilvánvaló magabízó és elvakult haszontalanokkal vitázni, hát a hasznos párbeszédektől vesszük el a helyet és időt, valmint az Őszinte Útkeresők tanításának lehetőségét!

Higgyjetek nekem! Ezt a tipust sem ész érvvel, sem tényekkel, sem lélekkel meggyőzni nem lehet!
Isten tudja miért kényszerítettnek ide jönni, hogy itt szüntelen ellentmondásba keveredjenek saját magukkal és csak ingerekjék mindazokat akik leállnak velük! Nem mondom többet, de higgyjetek nekem, ezeket ki kell kerülni, gáncsoskodásukat pedig át kell lépni!

-f.csaba-

(#9470) Horka1 válasza F.csaba (#9469) üzenetére


Horka1
tag

"Az felfuvalkodott, a ki semmit sem ért, hanem vitatkozásokban és szóharczokban szenved, a melyekből származik irígység, viszálykodás, káromlások, rosszakaratú gyanúsítások,"

Na hát akkor mutass példát, és ne bocsátkozz szóharcokba. Ha pedig magad is a szó harcosa vagy, milyen alapon intessz meg másokat? Borivóvízprédikátor.

Képmutató, eredj vesd ki szemedből a gerendát...

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9471) JJános válasza csaba54 (#9465) üzenetére


JJános
addikt

Én csak a saját bűneimért felelek.
Semmi közöm a vallásokhoz, mert nagy többségük nem kapcsolható Istenhez, mert a vallások nagy részét a gonosz hozta létre. Istennek azokhoz semmi közük nincs.
Nekem megvallásom van.
Azok pedig akik pusztítanak, nem bárányok, hanem farkasok. Semmi közük Istenhez.
Ők azokhoz tartoznak, aki embergyilkos a kezdetektől.

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#9472) JJános válasza Horka1 (#9468) üzenetére


JJános
addikt

Te csak félremagyarázatát adtad eddig a bibliának. Maradjunk ennyiben.

2007-05-06 óta itt!

(#9473) JJános válasza F.csaba (#9290) üzenetére


JJános
addikt

Nekem te nem vagy testvérem. Isten ments! Kizárt dolog.

2007-05-06 óta itt!

(#9474) Horka1 válasza JJános (#9472) üzenetére


Horka1
tag

No lám csak.
Akkor talán megadhatnád a valós magyarázatát. Te akinek a beszéde a szent írás. Éreted mi? :))) A te beszéded írás :DDD Akkor most beszéd, vagy írás?
Az Isten igéje, a logos, a kimondott szó, ami megcselekszi az ő tartalmát. Tudod, még a szófajnak is az a jelentése: Cselekvést kifejező szó.
A te beszéded nem egyéb, mint mások által leírt mesevilág, amit terjesztesz, mit a vírust a gazdatest.
Hogyan tudnád te magyarázni azt amit fel sem fogtál?

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9475) kymco válasza JJános (#9472) üzenetére


kymco
veterán

Az a baj, hogy eteted a trollt, ettől erősödik...

www.refujvaros.hu

(#9476) Horka1 válasza kymco (#9475) üzenetére


Horka1
tag

Dehogy etet ő semmit.
És attól amit ő kiad magából éppen senki nem erősödik.
Ellenben valahogy nem boldogultok a biblia értelmezésével.
Ezért nem baj az, ha felhívja néha valaki a figyelmeteket arra, hogy ami nincs ott azt ne olvassátok oda.
Elszigetelődnétek, és mindenki ellenség aki nincs a körötökbe mi? :))
Ez ám a keresztényi szeretet.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9477) JJános válasza kymco (#9475) üzenetére


JJános
addikt

Persze látom reménytelen eset a dolog. :O

2007-05-06 óta itt!

(#9478) Vikusz77 válasza JJános (#9477) üzenetére


Vikusz77
tag

Ahhoz képest János, Te mondod sokadszor hogy nem válaszolsz egyeseknek és sokadszorra nem tartod ezt be! Ha mond valamit az ember akkor azt tartsa be szerintem.

A két új megmondóember (józsaru-rosszzsaru felállásban most újabban) meg élvezi hogy mehet itt a teljesen felesleges káros vita.Élvezkedve megy a vélemény-nyílvánításnak és kérdéseknek álcázott levegő rontás.
Bele kell nézni a fórumjaikba! Megtette valaki???
És akinek ez kell, az vitatkozzon velük, de lehetőleg ott.
De ha erre van igény és csak nekem nem tetszik ami itt folyik mostanság vita-párbeszéd címén a vallás témakörében, akkor csak adjátok alájuk a lovat...

(#9479) Horka1 válasza Vikusz77 (#9478) üzenetére


Horka1
tag

Na de te magad táplálod ezt az általad feleslegesnek tartott vitát. Ide írsz valamit, rendreutasítasz, és várod, hogy te legyél a megmondóként elfogadott.

Ahelyett, hogy vallásról beszélnél.

Az a helyzet, hogy rajtam kívül senki nem beszél vallásról, ti meg mindannyian csak rólam beszéltek.

[ Szerkesztve ]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9480) JJános válasza Vikusz77 (#9478) üzenetére


JJános
addikt

Igazad van, de én ostoba azt gondoltam róla, hogy gondolkodik.
Legalább is nehezen viseltem ocsmány megnyilatkozásait.

2007-05-06 óta itt!

(#9481) Horka1 válasza JJános (#9480) üzenetére


Horka1
tag

Kettőn közül te vagy híján az önálló gondolkodásnak. Csak mocskot ontasz magadból igazság, meg szeretet címszóval.

" A szeretet hosszútûrõ, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel. 5 Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt, 6 Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal; 7 Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltûr. 8 A szeretet soha el nem fogy"
1. Korintus 13:4

Személyeskedés törölve.

[ Módosította: philoxenia ]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9482) kymco válasza Horka1 (#9476) üzenetére


kymco
veterán

Azért ne tekintsd magad annyira nagy arcnak, hogyha valaki nem válaszol a kérdéseidre, akkor már nem is tudja a választ... lehet, hogy csupán nem akar veled beszélgetni.... Én legalábbis ezért vagyok inaktív egyrészt... másrészt eléggé elfoglalt vagyok...
És nem szigetelődök el általában senkitől, ha látok lehetőséget értelmes beszédre.....

www.refujvaros.hu

(#9483) Horka1 válasza kymco (#9482) üzenetére


Horka1
tag

Mindig van lehetőség értelmes beszédre.
Esetleg lehetne azt mondani, hogy: Én úgy gondolom, hogy.. És akkor nem arra menne az energiátok, hogy értelmetlenül, engem kritizálva folyamatosan értelmetlenségekről beszéljetek. Fejtsd ki a véleményed. Azt várom már, hogy valaki kifejtse a véleményét egy bibliai témáról és végre ne velem foglalkozzatok.

Csak a személyeskedés, megint te is úgy kezded, .... nem vagy te. Hát miért velem foglalkozol? Miért nem a bibliával?

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9484) JJános válasza Horka1 (#9481) üzenetére


JJános
addikt

Elvetemült ember vagy.

2007-05-06 óta itt!

(#9485) andrea.lois


andrea.lois
csendes tag

Kedves Mindenki!
Az elmúlt egy hétben olvasgattam ebben a topikban az írásaitokat. Sok érdekes dolgot tudtam meg, tapasztaltam...
Ha nem haragszotok, csatlakoznék ehhez a "jól összeszokott" társasághoz! :-)
Az én véleményem a vallásról...
Ez a topik itt valóban vallás néven van jelen, tehát nem csak keresztény vallás, hanem minden egyéb.
Úgy gondolom, mindenki jól meg van győződve a maga vallása területén. Mindenkinek megvan a maga elképzelése. Ha azt gondolom, bárkinek is lehet ugyanolyan a véleménye, mint nekem, tévedek. Hiszen a másik éppúgy mélyen meggyőződött azon a területen, mint én a magamén! Véleményeket cserélhetünk. A hiba ott van, ha a magam véleményét ráerőltetem másra. Ha belépek erőszakkal más magán szférájába.
Alapvetően úgy gondolom, soha nem lehet csak nekem igazam. Ez nem jelenti azt, hogy nem vagyok elég erősen meggyőződött a magam vallásában, hanem azt, hogy jól tudom, nem lehetek tévedhetetlen, ahogy senki sem lehet az.
Szeretek megismerni más vallásokat, közösségek, felekezetek felfogását, úgy szép a rét, ha színes virágokkal van tele... Ez nem befolyásolja azt, amit már én magam elértem.
Attól, hogy meghallgatok mást, nem kell abban hinnem! De tisztelni lehet!
Hát ennyit az alapelképzelésemről...
Ti hogy gondoljátok?

(#9486) tibi666 válasza andrea.lois (#9485) üzenetére


tibi666
senior tag

egyébként ez érdekes kérdés és kíváncsi lennék mások véleményére erről.
az én hitem szerint egy, keresztény Isten van.

de akik pl. muzulmánok, hinduk, stb. ők kiben hisznek? ha ők ugyanúgy meg vannak győződve arról, hogy van egy felsőbb erő, tegyük fel, Allah. hogyan egyeztethető össze a mi Istenünk Allahhal? a kettő egy és ugyanaz? és akik nem egyistenhívők? érdekes kérdéskör ez.

(#9487) andrea.lois válasza tibi666 (#9486) üzenetére


andrea.lois
csendes tag

Allah és a keresztény Isten Ábrahám korában még egy ugyanaz az Isten volt. Aztán Izsáknál és Ismaelnél, Jákobnál és Ézsaunál "szétvált" a Benne való hit. Idővel az arab hit más irányba tért, a kereszténység pedig a zsidó hit az egy Isten által leíratott Ószövetség beteljesedését követte az Újszövetségben. Nem szeretem ezt a megfogalmazást, de így a legtisztább talán...
Minden vallás hisz valamiben, valakiben. Vagy a maga szemlélete általi Istenben, vagy egy régen élt emberben. Amiben, vagy akiben megtalálja a megnyugvását, amit keres. Nem tanulmányoztam a sok különböző hitet! :)
A legáltalánosabb, hogy abban hisz az ember, amibe beleszületett, amiben felnőtt. De érheti az embert hatás más vallásból, amit abban a pillanatban igazabbnak talál. Akkor áttér a másik vallásra. A kereszténységről annyit, olvastam is erről itt köztetek véleményt, mi az ami miatt megtér egy hitetlen, és felismeri, hogy Jézus a Krisztus? A biblia szerint egyedül akkor, ha az Atya vonzza. Tehát lehet szövegelni napestig, ha az Atya Isten nem vonzza, pipál a szövegre! :)
A cselekedetek meggyőzőbbek! Az igaz szeretetből fogant cselekedetek...

(#9488) csaba54 válasza andrea.lois (#9487) üzenetére


csaba54
tag

talán ebben az irányban lehetne értelmesen beszélgetni

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#9489) andrea.lois válasza csaba54 (#9488) üzenetére


andrea.lois
csendes tag

Egyetértek!! Annyi kérdésem lenne! :)

(#9490) Horka1 válasza JJános (#9484) üzenetére


Horka1
tag

Találkoznánk csak egyszer, majd elmagyaráznám én neked ennek a mondatnak a jelentését.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9491) Horka1 válasza andrea.lois (#9489) üzenetére


Horka1
tag

Na végre egy nyitott, életszerű ember: Ennek kifejezetten örülök :))

Szerintem, a különböző vallások, amint ez így is van, ugyan ennek a világnak a szellemi-lelki érájában alakult ki, tehát közös alapja kell, hogy legyen, miközben, ha ez valóban egy teremtett világ, akkor két lehetőség van, vagy egy Isten teremtette, vagy inkább egy Isten-team, akik megosztották egymás között a munkát. Vagy senki nem teremtette úgy ahogy képzeljük, hanem ahogyan a mai napig is jönnek létre új bolygók, naprendszerek, a miénk is létrejött, és borzasztóan sok idő alatt (számunkra idő, egyébként nincs idő szerintem, de ez egy külön téma) olyanná alakult amilyen ma is, az egész teremtéstörténet pedig egy szimbólumrendszer, aminek a segítségével, valamiképpen áthagyományozzák egymásra a generációk, az élet létrejöttét és kialakulását. Az , hogy sok idő alatt alakul ki, teljesen bibliai, hiszen nincs az írva, hogy végül is mennyi idő alatt teremtette Isten a földet és a többi dolgot, hanem, hogy egy nap nála annyi mint ezer év, ezer év meg annyi mint egy nap. Tehát nem tudni, hogy a teremtés folyamata végül is mennyi idő alatt zajlott le.

Szerintem még most is folyik, tehát nincs még semmiféle hetedik nap amin meg lehet pihenni. A teremtés, ugyan is nem állhat meg, hiszen a folyamat önteremtő, és az élet maga az, hogy a meglévők újakat hoznak létre. Az lenne a mindenség pusztulása, ha ez a folyamat megállna.

Magam inkább afelé tendálok, hogy kialakult a naprendszerünk, és ez az egész ami körbevesz bennünket.

Az már egy másik kérdéskör, hogy az élet miként jelent meg a földön?

A vallások, jól látható módon, egy ős vallásból indultak, és a vándorlások útján, változásokon mentek keresztül, és azok az ágazatok, amelyek mentén nagyobb népesség alakult ki, úgymond világvallássá avanzsált, ahogyan a Hindu, Muzulmán, Buddhizmus, Taoizmus, vagy régebben a Zoroasztriánizmus, ami alapját képezte végül a Júdaizmusnak és ilyen módon a kereszténységnek, lévén, hogy a mai kereszténység egyértelműen Júdaista jegyektől hemzseg. Az ős kereszténységet, Jézus valódi kereszténységét az inkviziciók során egyszerűen eltüntették, mint például a Manicheizmust, amelyik vallás egyértelműen, a nagyon kevés elérhető emlék alapján a Jézusi tanítások mentén alakult ki, de nagyon gyorsan eltüntették, mert a nép körében túl népszerű eszméket hordozott.

A zsidó arab konfliktus, évezredek óta tart, valóban az úgy nevezett Shémi (szemita) törzsek szét válását követően történnek domináns átalakulások a hitrendszerekben, de csak mondok néhány példát, hogy a Muzulmán vallásban Jézust prófétának tekintik, Ábrahámot és Mózest szintén, akikről tudjuk, hogy nem is voltak zsidók, és ugyan úgy várják a messiást. Olvasson bele aki érdeklődik, a Magyar Iszlám közösség oldalába. Itt hadd szúrjam be, hogy tehát mindenki antiszemita -Shémi-ta- aki nem ezen népcsoportok szülötte. Hogy a félrevezetettek lássák meg, hogy az antiszemitizmus, az nem valami ideológia, hanem egyszerűen, annyit jelöl, hogy nem a Shémi népek közül való.

A különböző vallások, tehát különböző utak, az adott körülményekhez, társadalom szerkezethez igazodva, ugyan ahhoz a teremtőhöz, ami az én hitem szerint nem egy egyedülálló valamiféle szellemi személy, hanem a világmindenség maga, amelynek anyagából létrejöttünk, és az alkotóelemeink speciális kommunikációját nevezzük mi itt életnek. (Az idegrendszerünk, működési alapja, hogy a különböző területek, elektromos impulzusok útján kommunikálnak egymással --tehát energia átadással kommunikálnak a szerveink--) Tehát információ áramlás történik. A halálunk pedig valamiképpen a fizikai testünk, ami megint csak egy érdekes kérdés, mert a levegő amit nem látunk, és nem foghatunk meg, ugyan olyan atomokból, energiából épülnek fel, mint mi, tehát a test ami valamiféle energia "besűrűsödés" elveszti, az információ fogadó, tároló, és tovább adó képességét az úgynevezett öregedéssel.

Nagyobb kérdés, hogy amit mi léleknek vagy szellemnek nevezünk, az a világ miképpen működik?

Nekem ez a meglátásom erről a kérdéskörről.

[ Szerkesztve ]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9492) F.csaba válasza Vikusz77 (#9478) üzenetére


F.csaba
csendes tag

Csak nem engemet gondolsz a " jó rendőrnek"

Micsoda egy "valaki!" vagy te meg! Bár most még nem tudom, pntosoan, de talán a "Zsigógyerek" kifejezésre gerjedtél. VAgyis érintve érezted magad?

(#9493) F.csaba válasza Horka1 (#9483) üzenetére


F.csaba
csendes tag

Ha az elvetemült Pillangó belepisil a közös levesbe, lehet hogy nem szól neki semmit, de az mégsem azt jelenti, hogy egyetértenek vele, hanerm csak annyit, hogy nem akarank vele ujjathúzni!

Senkisem foglakozna Pillangóval, ha nem pipilne a levesbe!

(#9494) F.csaba válasza andrea.lois (#9487) üzenetére


F.csaba
csendes tag

"A biblia szerint egyedül akkor, ha az Atya vonzza. Tehát lehet szövegelni napestig, ha az Atya Isten nem vonzza, pipál a szövegre!
A cselekedetek meggyőzőbbek! Az igaz szeretetből fogant cselekedetek...
"

Azt kell mondanom kedves Andrea, hogy jó meglátás!

De ne áljunk meg Pest előtt! Ezért kérdeznék egyet? MIt gondolsz, akik itten írnak és olvasnak, vajon miért vannak itt?

Ha nem vonza őket az Atya, hát valki más esetleg meg taszítja őket? Ide lettek vágva, mint üres buksza a lábtörlőre, hogy na "ebből vegyél te egyhónapra a családnak élelmet! "

Azt gondolom, mindannyian érdekeltek vagyunk, hogy itt vagyunk!
Persze, hogy vannak más vallások, megistenek is! Csak akik itten fennforognak, többnyire tudják, isemrik a szent szöveget: "ne imádd azokat, ne legyenek neked idegen isteneid Én előttem!
Ezért bár sokféle az ember és annak kenyere is, de az éhhség, a táplálkozás és azt követő, belőle nyert élet mechanizmusa álltalánosan igaz!

Hát kb így igaz az is, hogy bár minden vallásban vannak sprituális jegyek, mégis mind felett a kereszténység, mint az éltető, összegző erő áll!

A legtöbbet kér tőled, de a legtöbbet is kínálja!

"JAj, csak a mi napot éljem túl", amikor átszalad a macska és nyálazod a gombod péntek 13-kor, ez is egyfajta lélekerő, befolyásolása a jövőnek, meg az is hogy" aki megakarja tartani az életét, elveszíti azt. Aki énérettem veszíti el az ő életét, megeleveníti azt! "

Hát körbel. ennyi a különbség vallás és vallás között!

[ Szerkesztve ]

(#9495) Horka1 válasza F.csaba (#9493) üzenetére


Horka1
tag

Nem értem a hozzáállásodat. Látod, hogy téged sem fogadtak be azok akik itt osztogatják a mennyei mannának mutatkozót, te feszt erőlteted, hogy egybe kovácsold őket, saját pillangó szárnyaid óvó leple alatt. De nem kell neki a te védelmed. Most hát az egyik aki a körben képzeli magát, kettőnket helyez egy körbe, nem tudván, hogy mi is külön-külön más köröket járunk.

Mi hasznod abból ha a mannaosztók kegyeikbe fogadnak? Hiszen jól látható módon te sem eszed az ő mannájukat.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9496) andrea.lois válasza Horka1 (#9491) üzenetére


andrea.lois
csendes tag

Igazán köszönöm a jellemzést! :) Bár ennyiből azért még derül ki az igazság! :)
Cáfolhatnám, de nem fogom rögtön leírni minden negatív tulajdonságomat! :P

Fantasztikus, hogy szembetalálkozom a saját gondolataimmal!
Nincs leírva a bibliában, hogy a föld megteremtése után mennyi ideig tartott, amíg Isten elkezdte megteremteni első napon a világosságot, amit elválasztott a sötétségtől!
Emlékeztetőül:
1.
Kezdetben teremté Isten az eget és a földet.
2.
A föld pedig kietlen és puszta vala, és setétség vala a mélység színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett.
És az első nap kezdete:
3.
És monda Isten: Legyen világosság: és lőn világosság.
4.
És látá Isten, hogy jó a világosság; és elválasztá Isten a világosságot a setétségtől.
5.
És nevezé Isten a világosságot nappalnak, és a setétséget nevezé éjszakának: és lőn este és lőn reggel, első nap.

A kezdetben nem azt jelenti, hogy az már az első nap. Szerintem!!
A föld teremtése akármeddig tarthatott, végül is valami igaza kell, hogy legyen a földrajz tanárnak is! :K Azért a sok millió, és milliárd évtől inkább eltekintenék. Azt nem tudom elfogadni. Azt sem, hogy ma ezt meg lehetne állapítani. Tévedett már a tudomány is.
Viszont úgy gondolom, hogy a tudomány és a biblia összhangban vannak. Csak a mi egysíkú agyunk nem fogja még fel a párhuzamot sok dologban.
A biblia képvilág, hiszen Jézus sem véletlenül beszél példázatokban. Akinek van füle, hallja. Gondolom itt nem a fizikai fülről beszél, nem valószínű, hogy fül nélküli emberek járkáltak volna körülötte! Szerintem egy szellemi fülről beszélt, ami olyan dolgokat hall meg, amit nem ért a logika, a "normális" emberi gondolkodás. Ez egyébként alapvető a bibliában. Ezért szokták azt mondani, hogy Isten Lelkével érdemes olvasni a bibliát.

Eltértem a témától, bocsi! Szóval még azt sem tudhatjuk pontosan, hogy a világosság és a sötétség elválasztása mennyi ideig tartott, lehetett akár ezer év is! Lett este és reggel, innen ered, hogy a zsidók, és az adventisták pl. estétől számolják a napot másnap sötétedésig.
Hogy a hetedik nap még folyna, azt én nem tartom valószínűnek, mert meg van írva, hogy a hetedik napon pedig megpihent.
Ha utolsó állapotra tekintenénk, állandóan pihennénk! De jó is lenne!!! ;)

Hogy most mi folyik? Ez a mai folyamat annyira bonyolult már, hogy belegondolni sem merek.

Ha a bibliát tekintjük, az élet kialakulása a föld porából való gyúrás megállja a helyét, hiszen ha a testünket nézzük, épp azokból az anyagokból épül fel, mint a "föld pora". Erről lehetne értekezni egy kémikussal. Alkalomadtán asszem meg is teszem, nagyon érdekes téma.

Áááá...nem szeretek hosszan írni! De olyan sok érdekes témát érintesz!

Ha a biblia szerint egy ősvallást érintünk, akkor az a teremtés szerint Ádám és Éva idejében kezdődött. Ádám és Éva később helyreállt az Isten tiszteletben. Persze már későn, a drágáim... Egyedül Énok volt, aki újra komolyabban ráállt az igaz Isten imádatára. Isten el is vitte idejekorán! :-) Hát ki bírja ezt a földet épp ésszel? :)

Később kialakult mindenféle szuper vallás, a bábeli szétválás utániról ne is beszéljünk.

Ábrahám családja nem volt "egy Isten" hívő! Amikor Ábrahámot megszólította Isten Háránban, Ábrahám (Ábrám) úgy is tett, ahogy Isten neki mondta. (Mellesleg, ami az emberek figyelmét elkerüli, hogy már eleve a Kánaán földje felé haladtak apjával, csak apja Tháré közben meghalt) Nem ismerte Istent, ezért nevezik őt a hit atyjának, mert egy ismeretlen hangnak engedelmeskedett, ami ma hihetetlennek tűnik. A z engedelmesség lassan kihal a földről. Az igaz engedelmesség! Szerintünk való engedelmesség van.

Igen, Ábrahám Sém leszármazottja. A nép, a zsidó nép Sém-től, vagyis a Névtől származik. Nagybetűvel a Név Isten neve. sém jelentése héberül név.
Az az antiszemita, aki a szemitát, vagyis az Isten nevéről neveztetett német gyűlöli. Az antiszemitizmusnak sok ezer éves "hagyománya" van. Érdemes ebben a témában Eszter könyvét elolvasni. Úgyis Purim környékén járunk! :) De ne térjünk el a tárgytól...
Volt idő arra, hogy sok vallás kialakuljon. Rengeteg! Az emberek mindig keresték a szellemvilágban a megnyugvást, volt, hogy meg is találták, jó esetben az egy Istenben, rosszabb esetben a napban, kőben, csillagokban.
Valahol, ha nem is tudatosan, de tudatalatt mindenki tudja, hogy van szellemvilág.
Ha a bibliát tekintjük, van Isten, és van a Sátán, és az angyalok. Isten angyalai, és a Sátán angyalai, a biblia szerint az angyalok 1/3-a átállt a Sátán oldalára.

Igen, több vallás is prófétának tartja Jézust. A zsidó is. A hiteles leírás róla szerintem mégis maga a biblia. Aminek persze az eredete vitatható. Szerintem ha ma is létezik ugye a zsidók által eredeti héber nyelven leírt biblia, amit hamisítani elég nehéz, a sok betű és szó elhelyezkedés miatt, akkor azért van mire alapozni.
Láttam erről sok vitát itt, de ebbe most nem szeretnék belemenni.

Még érdekesebb téma, hogy a szerveinkkel, létezésünkkel, kémiai adottságainkkal kommunikálunk. Energia átadással. Ezt ugye érzékeljük, ki mennyire érzékeny erre, az alapján tudja megítélni.
Az én mottóm, hogy minden az agyból indul ki. Tetszik, nem tetszik, ez így van. Ez nem neked szól! :) A hit is az agyból indul ki, ott fogadom el először, aztán lejuthat a szívig, lélekig. Persze van olyan, hogy a szívemben érzem, hogy valami igaz, de az agy reakcióját abból sem lehet kihagyni.
Az agy kémiai reakciói irányítanak minket. Hogy ezt Isten teremtette volna? Ha Isten teremtett egy tökéletes világot, tökéletessé teremtette az agyunkat is. Sok lehetőséget adott az agy felépítésével számunkra, amit sajnos ritkán aknázunk ki. Mert bigottan azt gondoljuk, Isten ezt, vagy azt nem akarhatja, ellent mond a hitnek, a bibliának... Pedig nem!
Ha valaki hisz az egy Istenben, miért nem képes elhinni, hogy Isten maga teremtett olyannak minket, amilyenek vagyunk? Miért kell elvetni a tudományt? Miért nem kutakodunk inkább Isten csodálatos teremtett világában világosan, miért állítunk fel magunkban olyan keretek közé zárt teóriákat, amik megakadályoznak abban, hogy Isten csodálatos világát teljesen megismerhessük?
Vannak tények, amiknek nem mondhatunk ellent. Nem vagyunk elég okosak ahhoz, hogy mindent megértsünk egyszerre, egy élet is kevés ehhez.
Jó ezekről beszélni...

Én a magánvéleményemről beszélek... Amint már említettem, hogy lehetne "nálam az igazság".

Csak sokat gondolkodom ezeken.
Mindenesetre, ha valamit az ember alapnak tekint, akkor maradjon az alapnál. Ha a bibliát alapnak tekintem, akkor az alapján igyekszem tekinteni mindent.

De nem vakon!!!!!! Mert sok ma a vak, rövidlátó, aki csak azt hajtogatja, amit a maga környezetében, hitvilágában tanult. De nem hibáztatom őket egyáltalán! Hiszen az alapmotiváció a hűség, hűség a hitükhöz. És a hűség jó... És minden jó Istentől származik!
Nem igaz? :)

(#9497) andrea.lois válasza Horka1 (#9495) üzenetére


andrea.lois
csendes tag

Nem akarok beleszólni egyelőre kívülállóként... Csak annyi lenne a kérdésem, mi szükség lenne egybekovácsolásra? Annyiféle ember van, nincs két egyforma, így szép a világ...
Ami fontos, a szeretet, és a békesség.
Jó kis szlogen! :))
Egyszer majd kiderül, mikor is volt bennünk valóban szeretet, mikor imitáltuk, és mikor hazudtunk szeretetet... Mikor akartunk hamisan más kedvébe járni, és mi volt az alapja egy támadásnak.
A motiváció számít, soha nem az, ami látszik.
Még magunkat sem ismerjük. Igyekszem vizsgálni a motivációimat, mégsem látom mindig tisztán.
Soha nem leszünk egyformák! A fontos inkább az, hogy feleslegesen ne bántsuk egymást...

(#9498) andrea.lois válasza F.csaba (#9494) üzenetére


andrea.lois
csendes tag

Már nem emlékszem a névre, valaki megkérdezte itt, hogy vajon meg fog-e térni, el fogja-e fogadni Isten létezését, és az mi alapján fog megtörténni. Erre utaltam, hogy akit az Atya vonz, az ismeri meg.

"Persze, hogy vannak más vallások, meg istenek is! Csak akik itten fennforognak, többnyire tudják, ismerik a szent szöveget: "ne imádd azokat, ne legyenek neked idegen isteneid Én előttem!"

Ezt én is tartom. Nem imádok más istent.
De tegyük fel, betér ide egy buddhista. Jaj, ha esetleg van, nincs szándékom kritizálni!!!!
De ha elmondja a látását, mit teszel? Elmondod hogy hamis vallásban vagy, írástudatlan embert imádsz, és egyébként is hogy képzeled?
Tudod mit fog gondolni? Ezt: "Ennyit a keresztényekről, a nagy hirdetett szeretetről, amiről annyit beszélnek, a keresztény harc ma is folyik, akár fel is vehetnék a keresztesek egyenruháját, és foghatnák a szablyát, szellemi értelemben még a keresztény is szabdalja a másik keresztényt. De mi értelme van ennek?"
Erőszakkal senki sem tér meg, senki nem tér igaz Isten tiszteletre. Ha a alap erőszak, nem valódi, nem őszinte a megtérés. Szerintem ehhez hasonlót mindannyian láttunk.
Ki a hibás? Mi magunk. Nem tanultunk személyesen Istentől még eleget....
Különben is, gondolj bele! Buddha írástudatlan létére tele volt szeretettel, nagyon jól gondolkodott, és milyen ciki, hogy mi, akik az egyetlen igaz vallás mellett állunk elvileg, nem tudjuk úgy megtartani a szeretet törvényét, mint egy buddhista! Szégyen... Nekem az.
Pedig az I. Korintus: 13 világosan leírja mit kell tenni! Ehhez nem fér kétség, hogy a feltétel nélküli szeretet legcsodálatosabb megfogalmazása.
A buddhizmus is egy vallás. Ne hidd, hogy nincs éppannyira meggyőződve a maga hitéről, mint te a magadéról. A véleményemet elmondhatom neki, de szapulni, bírálni?
Egyszerűen nem működik! Persze a bibliában van erre is példa, amikor más vallással, pl Baállal harcba szállt Illés. A vizes áldozati cucc meggyulladt. Na itt a lényeg.
Miért nem hagyjuk Istent cselekedni? Miért nem engedjük, hogy ha Ő létezik, ő maga tegyen magáról bizonyságot?! Nem ez történt az apostolok idejében? Imádkoztak, és meglett. De mi ma hitetlenek vagyunk! Igen hitetlenek... Sajnos! :(
A buddhista önátadó életet él, napokig a térdein imádkozik! És mi? Jajj....

[ Szerkesztve ]

(#9499) F.csaba válasza andrea.lois (#9498) üzenetére


F.csaba
csendes tag

Igen-igen! de ehhez, még tudnunk kell, hogy nem mindenkit és nem feltétlen kell szeretnünk! Hogy úgymondjam: az ördögfiakat nem kell szeressük.

Mármost a megtérésenk több útja van mint ahogyan azt te írod! Persze az is az! Bizony! Meg annak az ellenkezője is lehet!!

Mert ha Isten akarja, a tag megtér akárhogyan is! Esetleg pont a kényszer, erőszak árán!
Ha valakinek ISten elrendeli a leki újjászületést-bizonyos értelemben a megtérését- az újjá fog születni! De ahogyan én tapasztalom, Isten adja nekünk a szabad választás jogát! És ha mi a szeretet hívó szavára fogunk megtérni, hát könnyebb lesz a megszületésünk ! Vagy a nagy megrázkodtatás hatására térünk meg - esetleg valami nagy szörnyűségek bekövetkezte után - az lesz a rázósabb, nehezebb út, nyögvenyelős szülés!

De még úgy is meg lehet térni mint Saulus Pállá tért meg! És még úgy is, mint a jobb oldalon megfeszített, az utolsó pillantban, keserű kínok között! De nem érdemes addig várni azt gondolom.

Megtérni annyiféle képpen lehet, ahány megtérő ember létezik! Nincsen ilyen, vagy olyan klisézett forma és menetrend! Van valóban a kit a szeretet, a vígasztaló, a megkönnyító, az oltalmazó, a boldogító szeretet a szent lélek megelevenító szeretete áthat és ennek következtében felismeri: milyen jó is itt!

ÉS van aki másként tér meg és csak ezután érzékeli Istennek végtelen szeretetét!

Talán te írtad másikban, hogy vannak akik hazudják színlelik a szeretetet: Biztosan vannak ilyenek is!
Ugyanakkor látni kell ezeket az új tipusú tapsikálós gyülekezeteket, ahol a zenei élményt, reppes tánci-boncit, a közösségi kultúrigyényt tévesztik össze a szent szellem szeretetével!

Aztán, künn az életben, meg az első lépéseknél elbotlanak! ÉS még Istentagadóvá, Istenben kételkedőkké, Istent leminősítőkké is válnak és ha csak tehetik, más utakat keresnek Istenhez!

Itten is írogat egy olyan! De én tudom róla, hogy ha Isten akarja, ki nem hagyhatja ő a megtérés útját!

[ Szerkesztve ]

(#9500) Noddy válasza andrea.lois (#9496) üzenetére


Noddy
senior tag

Milyen érdekes irányba ment el a beszélgetés, jó olvasni, hogy valaki nem belemesélni, beleképzelni akar a Bibliába, hanem megérteni azt úgy ahogy azt Isten elénk adta :)
Valakinek elég erős a hite ahhoz, hogy elfogadja a 7 napot, valakinek csak Isten teremtése a lényeg, még a tanítványok akik bizonyságot tettek a Megváltóról is kicsinyhitűek voltak Jézus szerint... Egy a lényeg, hogy tudd hol állsz és nem lehet egyszerre két úrnak szolgálni.

Érdekes az a rész az Ószövetségben ahol Bálámról van szó. Nem Isten választott népéből való volt de mégis Isten embere, beszélt Istennel és hallgatott Istenre (kisebb ráhatásra, ő se volt tökéletes).
Szerintem lehetnek Istenfélő emberek szerte a világban, akár Afrikában, Ázsiában, stb. De ők ha hallanak Jézusról, akkor tudják, hogy hol a helyük és tudják kitől jön a megváltás és hol van az örök boldogság, békesség. A mi feladatunk csak Jézusról beszélni. Ennyi, nem kell erőszakosan téríteni, csak ha kérdés van válaszolni legjobb tudásunk szerint. Ahogy a katona ismeri fegyverét, nekünk is úgy kell ismernünk az Igét.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.