Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#27001) Anfänger válasza MageRG (#27000) üzenetére


Anfänger
őstag

Igen,közben más "nótát" hallgatok.( Az Isten szellemének nótáját ), közben dolgozok is.
A hitemen nem változtat,ez az olvasnivaló.

Én maradok úgy,hogy Jézus Krisztusba vetett hitem miatt imádkozom az emberekért. És Jézus Krisztus kereszten elvégzett munkájáról beszélek nekik.

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27002) MageRG válasza Anfänger (#27001) üzenetére


MageRG
addikt

Miért, a hited kevésbé lenne valóságos, ha nem tudnál gyógyítani?
Rengetegen ember hisz őszintén Jézusban, és elfogadják hogy nem csodatévők. Elfogadják, hogy Isten akarata lehet más, mint amiért imádkoznak.
Azt is elfogadják, hogy az orvostudomány is Isten ajándéka, lehet vele élni.
Még olyanok is vannak, akik a helyedben látnák, hogy nem tudni hogy a Mesmer által is használt szuggesszió, vagy tényleg Jézus ereje miatt múlt el a fájdalom.
Sokan nem merészkednének addig, hogy így kijelentsék, arra képesek mint az apostolok.
De ha neked ez ennyire fontos, akkor hidd el hogy az imáid csodát tesznek.
Csak ne beszéld le az embereket az orvosról.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#27003) Anfänger válasza MageRG (#27002) üzenetére


Anfänger
őstag

Ilyenkor nem én gyógyítok.
Isten gyógyította meg az embereket 2000 éve Jézus Krisztus sebeiben és a hitből kimondott ima miatt manifesztálódik a testben a gyógyulás.
A Szent Szellem teszi,nem én.

"Rengetegen ember hisz őszintén Jézusban, és elfogadják hogy nem csodatévők. Elfogadják, hogy Isten akarata lehet más, mint amiért imádkoznak."
Ha Ismerjük Isten akaratát,akkor megtudjuk,hogy Ő mindenkit meggyógyított. Miért fogadnánk el mást? Milyen mást,ha Isten akarata az,hogy meggyógyuljunk?
Akkor az a más már csak ennek ellentmondó dolog lehet. Gondolkozz el ezen.
Ez annyira egyszerű.
Nem értem,miért kell ezt ide- oda csavargatni?
Le van írva Isten akarata,mi meg nem akarjuk elhinni,minden másnak tulajdonítjuk,mert túl egyszerű ezért is hihetetlen.

Sokan nem merészkednének addig, hogy így kijelentsék, arra képesek mint az apostolok.
Ez azért van,mert nem hisznek az Igében.
Mert az Ige bizony ezt mondja.
Ha valaki hisz,az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket,amelyeket Jézus,sőt,annál nagyobbakat is....

Aztán "Azokat pedig, akik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak.
Kígyókat vesznek föl; és ha valami halálost isznak, meg nem árt nekik: betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak."

Ezek csak addig tűnnek merész kijelentésnek,ameddig ezeket el nem hisszük és el nem kezdjük megcselekedni. Isten mondja ezt q hívőkről,ha nem hiszel/ hisztek benne, egyértelműen el sem fogjátok kezdeni de nem is fog megtörténni.

De ha neked ez ennyire fontos, akkor hidd el hogy az imáid csodát tesznek.
Csak ne beszéld le az embereket az orvosról.
Rendben.

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27004) MageRG


MageRG
addikt

Brett Kunkle amerikai keresztény apologéta.
Van egy érdekes videója, amikor mormonnak adta ki magát egy evangélikus felekezet előtt.
Meglepően meggyőzően érvel amellett, hogy a mormonok tulajdonképpen keresztények.
Ti mit gondoltok?

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#27005) Attila2011 válasza MageRG (#27004) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Pont annyira keresztények, mint a muzulmánok. De lehet, hogy a muzulmánok kicsit jobban, mert Mohamedet leszámítva a teológiájuk közelebb áll a keresztény teológiához.

A videóba csak belehallgattam, de olvastam már hasonló érvelést magyar mormonoktól is.

[ Szerkesztve ]

(#27006) MageRG válasza Attila2011 (#27005) üzenetére


MageRG
addikt

Az előadás lényege az volt, hogy a felhozott kifogások ugyanúgy érvényesek keresztény felekezetekre. A kiinduló definíció meg a mormonokra (ill. ahogy írtad, nagy részben a muszlimokra).
Van akkor jobb definíció arra, ki számít kereszténynek?

[ Szerkesztve ]

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#27007) Attila2011 válasza MageRG (#27006) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Igen, akik elfogadják a Nicea-konstantinápolyi Hitvallást és az egy keresztséget. Utóbbit értsd úgy, hogy egy refi elfogadja a katolikus keresztelőt, a katolikusok elfogadják az anglikán keresztelőt, stb...

(#27008) MageRG válasza Attila2011 (#27007) üzenetére


MageRG
addikt

Ha jól értem, ez csak adminisztratív. Így hirtelen nem találom miben ellenkezik a Credo a mormon hittel.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#27009) Attila2011 válasza MageRG (#27008) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Mivel nem ellenkezik? Lényegében mindenről mást tanítanak.

Hiszek az egy Istenben,
mindenható Atyában,
mennynek és földnek,
minden láthatónak és
láthatatlannak Teremtőjében.
Helyette azt tanítják, hogy Isten nem volt mindig isten, hanem azzá vált. A keresztények egy örökké létező és teremtő Istenben hisznek.

Megtestesült
a Szentlélek erejéből
Szűz Máriától,
és emberré lett.
Ezzel szemben azt tanítják, hogy Jézus megtestesülése az Atya és Mária testi kapcsolatából lett.

Isten az Istentől,
Világosság a Világosságtól,
valóságos Isten
a valóságos Istentől.
Ezzel szemben azt tanítják, hogy Jézus is csak elérte az istenség szintjét, ahogy bárki elérheti.

S ezen felül még számtalan pontban eltér, s ezek olyan lényeges eltérések, hogy nem értelmezés kérdése. Ennyi erővel a hindu vallás is kereszténység része.

Ahogy a keresztény keresztséget se fogadják el, ezt is írtam előző hozzászólásban, hogy lényeges dolog.

De néhány összehasonlítás az iszlámmal. Az iszlámban szintén egy Isten van, mint a kereszténységben (a Szentháromságot tagadják). Az iszlámban Jézus szintén Szűz Máriától született testi kapcsolat nélkül. Az iszlám szerint is lezárult a kinyilatkoztatás, mormonoknál most is tart. Nem véletlenül írtam, hogy az iszlám is inkább keresztény.

(#27010) MageRG válasza Attila2011 (#27009) üzenetére


MageRG
addikt

A mormonok is hisznek Jahvében, aki örök. Az adopcionista nézet meg, úgy tudom, elég régi keresztény irányzat.
Ha az a baj, hogy nem a hisznek a szentlélekben, akkor azt ugyanúgy az unitáriusok szemére lehet vetni.
Ha az a baj, hogy bárki elérheti az istenség szintjét, szerintem lehet olyan keresztény felekezetet találni, akik ezt vallják. A mormonok János 10:34 alapján mondják.

Még mindig úgy látom hogy ez főleg adminisztratív és értelmezési kérdés.

A hindu vallás már csak azért sem lehet keresztény, mert ők mást tanítanak isten természetéről, Jézust sem ismerik, és nem a Bibliára alapoznak. Szóval nem hiszem hogy megáll az analógia.
Az iszlám viszont nem véletlenül hasonlít ennyire...

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#27011) Attila2011 válasza MageRG (#27010) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Vagy te olvastál hülyeséget róluk, vagy én de szerintem elbeszélünk egymás mellett.

"A mormonok is hisznek Jahvében, aki örök."
A mormonok szerint a mi világunk istene Jahve, aki nem örök, hanem elérte élete során az istenséget. Ezen felül hús-vér teste van. A kereszténységben egy Isten van a mormon politeizmussal szemben, ez az egy Isten pedig Lélek (most függetlenül attól, hogy három személyben egy vagy sem). A mormon vallással szemben a keresztény vallás szerint Isten valóban örök, aki létrehozta szavával az anyagot. Ugye a mormonizmus szerint az anyag az örök, amiből Jahve alkotott.

"Az adopcionista nézet meg, úgy tudom, elég régi keresztény irányzat."
Voltak ilyen keresztény irányzatok, elképzelések, de ez pont a mormon vallásra nem igaz, mert szerintük, mint írtam is, Jahve és Mária testi kapcsolatából született Jézus.

"Ha az a baj, hogy nem a hisznek a szentlélekben, akkor azt ugyanúgy az unitáriusok szemére lehet vetni."
Vetik is, a keresztények az unitáriusokat se tartják kereszténynek. Az unitáriusok ráadásul tagadják a legalapvetőbb keresztény hitigazságokat is, tagadják Krisztus feltámadását, szűztől való születését, csodáit, stb...

"A mormonok János 10:34 alapján mondják."
Valószínűleg inkább saját könyveik alapján mondják, mert Jn 10,34-ben Jézus egy zsoltárt idéz, mégpedig a 82. zsoltárt, ahol az igaz Isten kimondja a halálos ítéletet a (hamis) istenek felett:
"De meghaltok, mint más ember,
elhullotok, mint akármelyik főember."
Egy mondattal korábban a "Fölségei fiai" kifejezés pedig arra utalhat, hogy bukott angyalokról van szó, mivel az Ószövetség az Isten fiai kifejezést angyalokra és a választott népre használta.

A hinduk kapcsán nyilván kicsit túloztam, de mondjuk a mormon politeizmussal jól párhuzamba állítható. Amúgy a mormonok se a Bibliára alapoznak, hanem elsősorban az alapítójuk által írt könyvekre, annyira, hogy a Biblia náluk egy sajátos átírásban olvasható.

Az iszlám pont azért hasonlít ennyire a kereszténységre, amiért a mormon vallás. Csak az iszlám sokkal közelebb áll teológiát tekintve a kereszténységhez.

(#27012) zolivissza


zolivissza
aktív tag

amor fati

(#27013) Miklós315 válasza zolivissza (#27012) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Jókora csúsztatás, poénnak gyenge... ;)

"Szerintem."

(#27014) zolivissza válasza Miklós315 (#27013) üzenetére


zolivissza
aktív tag

nem is a vicces képek topikot gazdagítja :R 🙏

amor fati

(#27015) MageRG


MageRG
addikt

Remélem még belefér a topic kereteibe. Ha nem, kéretik törölni.
Jim Blount miséje Magyarországon

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#27016) Anfänger


Anfänger
őstag

Róm 1:18 - 1:21

Róm 1:18 Mert nyilván van az Istennek haragja mennyből, az embereknek minden hitetlensége és hamissága ellen, kik az igazságot hamissággal feltartóztatják.

19 Mert ami az Isten felől tudható nyilván van ő bennük; mert az Isten megjelentette nekik:
20 Mert ami Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek.
21 Mert bár az Istent megismerték, mindazáltal nem mint Istent dicsőítették őt, sem neki hálákat nem adtak; hanem az ő okoskodásaikban hiábavalókká lettek, és az ő balgatag szívük megsötétedett.

Ezek itt minden emberre vonatkoznak. Tehát mindenki tudja a szívében,hogy van Isten.
Gondolkozzatok el ezen,azok akik azt mondják,hogy Isten nem létezik.

[ Szerkesztve ]

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27017) Somatom válasza Anfänger (#27016) üzenetére


Somatom
veterán

Ez eléggé marketing szagú szöveg. Istennek nincs szüksége sem hálára, sem dicsőítésre. Ilyen reklámra az egyháznak van szüksége.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27018) MageRG válasza Anfänger (#27016) üzenetére


MageRG
addikt

"Tehát mindenki tudja a szívében,hogy van Isten."
Szerinted nekem vagy neked van jobb rálátásod a saját gondolataimra?

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#27019) Anfänger válasza MageRG (#27018) üzenetére


Anfänger
őstag

Megmondom. Istennek. Az Ige ezt írja,és az igaz. Te hiába erősködsz ez ellen. Ha kéred az Istent,hogy emlékeztessen arra,hogy mikor jelentette ki magát neked,akkor eszedbe fogja juttatni azt. Gondolkozz ezen és Isten meg fogja mutatni.

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27020) Anfänger válasza Somatom (#27017) üzenetére


Anfänger
őstag

..."hanem az ő okoskodásaikban hiábavalókká lettek, és az ő balgatag szívük megsötétedett."

Én a helyedben ezen elgondolkodnék.

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27021) Somatom válasza Anfänger (#27020) üzenetére


Somatom
veterán

Ezen én már régen túl vagyok. Megzavarja Istenben való hitedet és tévútra vezet a Biblia. Teljesen a rabja lettél.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27022) Anfänger válasza Somatom (#27021) üzenetére


Anfänger
őstag

Annyira túl vagy ezen,hogy már fel sem tűnik,hogy ezt csinálod,ugye.
Te meg vagy tévesztve a sátántól.

Jak 4:7 - 4:8
Engedelmeskedjetek azért az Istennek; álljatok ellene az ördögnek, és elfut tőletek.
8 Közeledjetek az Istenhez, és közeledni fog hozzátok. Tisztítsátok meg kezeiteket, ti bűnösök, és szenteljétek meg szíveiteket ti kétszívűek.

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27023) MageRG válasza Anfänger (#27019) üzenetére


MageRG
addikt

Tehát te, egy 2000 éves szöveg alapján, bármennyire igaz volt az akkori emberekre, megmondod hogy én mit gondolok most.
Nem a lottószámokat kellene inkább kitalálnod? :DDD
Na mindegy, szerinted hogy lehetne megmutatni valakinek, aki nem ismeri a Bibliát, hogy az állításod igaz?

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#27024) Somatom válasza MageRG (#27023) üzenetére


Somatom
veterán

De, még ha olvasta is, nem biztos, hogy hisz benne. Teljesen értelmetlen, hogy a mindenható kiadjon egy "hogyan higyjél bennem" kézikönyvet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27025) Anfänger válasza MageRG (#27023) üzenetére


Anfänger
őstag

Tehát te, egy 2000 éves szöveg alapján, bármennyire igaz volt az akkori emberekre, megmondod hogy én mit gondolok most.

Az Isten Igéje éppúgy vonatkozik rád és rám most is mint 2000 éve. Mindenkor igaz,örökké megáll a mennyben. Tehát rád is igaz. Attól, hogy te becsukod a szívedet és megkeményíted ez ellen,attól még ugyanúgy vonatkozik rád is.
Elhiszem,hogy te a lottószámokat szeretnéd tudni,ebből az látszik,hogy számodra a pénz sokkal fontosabb tényező az életedben,mint Isten.Azt szólja a száj amivel telve van a szív. Erről azt mondja az Ige,hogy nem imádhatod egyszerre mindkettőt. Mert vagy az Istent imádod,vagy a pénz istenét.

Na mindegy, szerinted hogy lehetne megmutatni valakinek, aki nem ismeri a Bibliát, hogy az állításod igaz?
Megmutatják annak az embernek az életében a gyümölcsök.
A hit egy gyümölcs. De nem az emberi hit,hanem az Isteni hit ami Jézus Krisztusban is munkálkodott.

Somatom!
Számodra értelmetlen?

Ez azért van,mert nem ismerted meg az Istent és nem hiszel.

Boldogok akik nem látnak de hisznek.

[ Szerkesztve ]

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27026) MageRG válasza Anfänger (#27025) üzenetére


MageRG
addikt

Nem "becsukom a szívemet", hanem szeretném megérteni, hogy miből gondolod hogy ez így igaz.
Egyelőre a te szavad áll az enyémmel szemben, azzal a különbséggel hogy én kicsit jobban ismerem a saját gondolataimat.
Jó, jó, mondhatnád, a szent szellem, stb.
De akkor mi van azzal a rengeteg emberrel, akik olvassák a Bibliát, nem sutyorog nekik a szent szellem, és nem gondolják hogy igaz. Számukra akkor nem igaz amit állítasz?
Vagy mindenki hazudik aki azt mondja nem hallja a szent szellemet?

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#27027) Somatom válasza Anfänger (#27025) üzenetére


Somatom
veterán

Fordítva. Én ismertem meg Istent, Te meg a Bibliát. Ha ismernéd Istent, akkor tudnád, hogy a Bibliának semmi köze Istenhez.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27028) Anfänger válasza MageRG (#27026) üzenetére


Anfänger
őstag

Nem "becsukom a szívemet", hanem szeretném megérteni, hogy miből gondolod hogy ez így igaz.
Egyelőre a te szavad áll az enyémmel szemben.
Nem,Isten szava áll szemben a tiéddel. A különbség az, hogy én elhiszem te pedig nem.

azzal a különbséggel hogy én kicsit jobban ismerem a saját gondolataimat.

Isten még nálad is jobban ismeri a gondolataidat.
Zsolt 94:11 Az Úr tudja az embernek gondolatait, hogy azok hiábavalók.

1Kor 3:20 És ismét: Ismeri az Úr a bölcsek gondolatait, hogy hiábavalók.

1Kor 2:7 hanem beszéljük Istennek titkos, elrejtett bölcsességét, melyet eleve elrendelt az Isten öröktől fogva a mi dicsőségünkre;-
1Kor 2:10 - 2:16
-mert nekünk föltárta az Isten a Szellem által, mert a Szellem mindeneket kutat, az Isten mélységeit is,
11 mert ki tudja az emberek közül, mi az ember (belső) lényege, ha nem az ember Szelleme, amely benne van? így az Isten titk(os dolg)ait sem ismeri senki, csak az Isten Szelleme,
12 mi pedig nem a világ szellemét kaptuk, hanem az Istenből való Szellemet, hogy megtudjuk (megismerjük) azokat, amiket Isten kegyelemben ajándékozott nekünk,
13 ezeket szóljuk is, nem emberi bölcsesség tanította szavakkal, hanem a Szellem tanításaiban, szellemiekhez szellemieket kapcsolva,
14 egy lelki ember nem fogja föl (fogadja el) ami Isten Szelleméé, mert bolondság számára és nem tudja (nem képes) megérteni, mivelhogy szellemileg kellene megítélnie (megvizsgálnia) mindeneket,
15 a szellemi ember azonban megítél (megvizsgál) mindent, de Őmaga senki ítélete (vizsgálata) alá nem esik, 16 mert ki ismerte meg az Úr értelmét, hogy őt oktathatná? Bennünk pedig Krisztus értelme van.

Tehát,az Isten nagyon is jól tudja a gondolataidat,és ha őszintén kéred tőle,hogy emkékeztessen arra, amikor tudatosult-( kijelentette azt, hogy Ő létezik)- benned, hogy Isten létezik,akkor Ő meg is fogja tenni és emlékeztetni fog arra a pillanatra.
Lehet, hogy évekkel,évtizedekkel ezelőtt volt ilyen felismerésed.

De akkor mi van azzal a rengeteg emberrel, akik olvassák a Bibliát, nem sutyorog nekik a szent szellem, és nem gondolják hogy igaz. Számukra akkor nem igaz amit állítasz?
Vagy mindenki hazudik aki azt mondja nem hallja a szent szellemet?
De sutyoroghat nekik a Szent Szellem és biztosan sokan hisznek is egyes Igékben ,de amikor leteszik a bibliát a kezükből,visszacseppennek a gondokkal,problémákkal teli levő életbe és nem élik meg a hitüket. Nem változtatják azt cselekedetté. És a sátán kilopja a szívükből a magot. Magvető példázata. Tehát legtöbben nem cselekszenek a hitük szerint. És így a hit idővel meghal bennük. Ugyanis kevés azt mondogatni,hogy: én hiszek,én hiszek.
- jó ,jó,de mit?
Hát Istenben.
Azt a sátán is hiszi,hogy van Isten.
De ez kevés.
Cselekedetek nélkül a hit halott.

Ez olyan ,mintha elméletben akarnál megtanulni egy szakmát,mint például bádogos és tetőfedő,de soha nem csinálod,csak évekig tanulod könyvből,és eljársz gyülekezetbe,ahol ebből a könyvből felolvasnak neked de gyakorlati oktatásban nincs részed. Mindaddig ameddig te magad nem kezded el,amiről a könyvben szó esik,nem lesz gyakorlatod ebben a szakmában,olvashatod te azt 50 éven keresztül is,ha nem cselekszed meg,nem lesz a gyakorlat a zsigeredben és nem fogsz abban hinni, hogy 2 másik ember 15 méter magas épületen egy 180m2 tetőn elvégezték a teljes tetőcserét mondjuk 5 nap alatt,mert te még nem csináltad. Elképzelni sem fogod tudni. Pedig ezek a látható dolgok....

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27029) MageRG válasza Anfänger (#27028) üzenetére


MageRG
addikt

"Nem,Isten szava áll szemben a tiéddel. A különbség az, hogy én elhiszem te pedig nem."
Tán Istenhez van szerencsém?
Vagy arra célzol hogy Isten nevében beszélsz? Nos, ezt még mindig csak te állítod, nem Isten.

Bocs, nem prédikációra vagyok kíváncsi.
Szerinted hazudok-e?
Szerinted az a sok ember, aki nem úgy gondolkodik ahogy te (köztük hívők!), mind hazudnak?

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#27030) Anfänger válasza Somatom (#27027) üzenetére


Anfänger
őstag

Ef 6:17 az üdvösség sisakját is vegyétek föl, és a Szellem harci kardját, amely Isten beszéde

Jel 2:16 Térj meg: ha pedig nem, ellened megyek hamar, és vívok azok ellen számnak kardjával.

Ján 17:17 Szenteld meg őket az igazságban; a te igéd igazság.

Azt hiszem,neki kéne állnod az Igét tanulmányozni.

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27031) Anfänger válasza MageRG (#27029) üzenetére


Anfänger
őstag

"Szerinted hazudok-e?
Az Ige szerint vagy hazudsz,vagy nem emlékszel. És valószínűleg nem is szeretnél emlékezni arra a pillanatra,amikor bizonyos voltál a felől, hogy Isten igen is létezik.
Szerinted az a sok ember, aki nem úgy gondolkodik ahogy te (köztük hívők!), mind hazudnak?"

Az Ige szerint igen, hazudnak. Hívők?
Aki újjászületett és hisz,az tudni fogja,hogy Isten Igéje Igazság és az szerint fog hinni. És ha tanulmánnyozza az Igét,akkor Jézushoz hasonlóan fog gondolkodni,mert megváltoztatja az elméjének gondolkozását.

Róm 12:2 És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27032) MageRG válasza Anfänger (#27031) üzenetére


MageRG
addikt

Ne kerülgesd a forró kását! Szerinted hazudnak vagy sem? Szerinted hazudok vagy sem?

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#27033) BE4GLE válasza Anfänger (#27016) üzenetére


BE4GLE
aktív tag

"Ezek itt minden emberre vonatkoznak. Tehát mindenki tudja a szívében,hogy van Isten."

Sokan úgy gondoljuk, hogy nincs Isten. A te szavaiddal élve "tudjuk a szívünkben". Az ilyen kijelentéssekkel csak eltaszítod magadtól a hitetleneket és más hitűeket. Ha kapcsolatot szeretnél teremteni velük, akkor több sikerrel jársz, ha meghallgatod és megpróbálod megérteni őket.

Redmi Note 9 Pro

(#27034) Anfänger válasza MageRG (#27032) üzenetére


Anfänger
őstag

Az Ige szerint igen.
Nem az én véleményem a fontos,Isten Igéje mondja.
És amikor odakerül az ember,akkor is Isten fogja megítélni,semmit nem fog számítani mások véleménye. Miért az én véleményemre vagy kíváncsi?

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27035) MageRG válasza Anfänger (#27034) üzenetére


MageRG
addikt

Mert te mondod. De úgy látom nincs bátorságod vállalni a saját véleményed.
Ne gyere azzal, hogy Isten ezt mondja a Bibliában.
Nem Isten mondja, ez Pál apostol véleménye. Sok keresztény nem ért egyet ezzel, bár hisznek Istenben.
Ők nem állnak ennyire lekicsinylően a nem hívőkhöz. Van, aki megpróbálja megérteni, miért nem hisznek.
Tudom hogy neked ez nem megy, leírtad
Akkor csak annyit tudok tanácsolni, imádkozz a szent szellemhez, 5 percre engedje hogy ugyanazt érezd és gondold, mint egy hitetlen.
Nem azt, amit te hiszel, hogy gondolnak, hanem amit tényleg.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#27036) Anfänger válasza BE4GLE (#27033) üzenetére


Anfänger
őstag

Sokan úgy gondoljuk, hogy nincs Isten. A te szavaiddal élve "tudjuk a szívünkben".
Nem csupán az én szavaim.

Az Isten Igéje szerint tudja minden ember.
19 Mert ami az Isten felől tudható nyilván van ő bennük; mert az Isten megjelentette nekik:
20 Mert ami Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek.

Ha kapcsolatot szeretnél teremteni velük, akkor több sikerrel jársz, ha meghallgatod és megpróbálod megérteni őket.
Mit kellene megértenem? Azt,hogy az emberek azt mondják,hogy nekik nem volt soha belső bizonyosságuk arról,hogy Isten létezik és Ő teremtett mindent?

Az emberek hazudnak,saját magukat is becsapják ezzel. Isten igaz,és az Ő Igéje az igazság beszéde.

Csak képzeld el a következőt: Gondold el,hogy mi van ha mégis van Isten és
ha majd az életed végére érsz,meghalsz és odakerülsz az Isten elé,és Ő felteszi neked a kérdést, hogy miért hitetlenkedtél,akkor neki mivel fogsz érvelni?
Ezen gondolkoztál már?
Mivel akarod majd meggyőzni Istent,aki a szíved legbelső gondolatát is látja és látta minden pillanatban?
Elmondod majd neki,hogy te világ életedben hitetlen voltál?
Szerinted mi lenne abban a pillanatban egy megfelelő érv ahhoz,hogy Isten kegyelmezzen neked és ne az örök gyötrelemre küldjön?

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27037) Anfänger válasza MageRG (#27035) üzenetére


Anfänger
őstag

Éreztem 36 évig,barátom. Nem kérek abból egyetlen másodpercet sem.
Nem akarok többet a hazugságból és elhitetés alatt élni.
Ezt csak azért kérded,hogy kötözködhess. Én Isten Igéjében hiszek. Ha az Ige azt mondja,hogy:
...vagy nem tudjátok, hogy igazságtalanoknak Isten Királyságában nem lesz részük? Nehogy tévelyegjetek, sem cédák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem elpuhultak, sem férfiakkal fajtalankodók,
sem tolvajok, sem telhetetlenek, sem részegesek, sem káromkodók, sem rablók nem részesülnek Isten Királyságában és ilyenek voltatok néhányan, de megmosattatok, de megszentelődtetek, de megigazultatok az Úr Jézus nevében és a mi Istenünk Szellemében...

akkor én ezt tartom és ezt mondom nektek is.
És azt is mondom, hogy ameddig még tart a kegyelem,megfordulhat minden ember,és megtérhet az Úrhoz.

Szerk:
Sok keresztény nem ért egyet ezzel, bár hisznek Istenben.
Hisznek Istenben,de az Igéjében nem,vagy csak részben...
Ők kompromisszumot kötnek,és embereknek akarnak tetszeni,nem az Istennek,ezért csak azokat mondják el az Igéből az embereknek,amiről azt gondolják,hogy azzal biztosan nem bántják meg őket.
De azok az emberek nem fogják megtudni az igazságot.

Ők nem állnak ennyire lekicsinylően a nem hívőkhöz.
Látod,te is azt mondod,hogy lekicsinylően állok a hitetlenekhez. Nem állok lekicsinylően,csak elmondom az Isten Igéjét és közben nem kötök kompromisszumot.
Én nem alkuszok meg az ellenséggel. Elég volt 36 évig az ő hazugságában élni.

Van, aki megpróbálja megérteni, miért nem hisznek.
Nem próbálkoznom kell,mert azt is elmondja az Ige, hogy miért van.
Az ellenség elmebéli falakat épített az emberekben az Isten ismerete ellen. Hagyományok,világi tanítás,tapasztalatok,evolúciós elmélet,ilyen- olyan hazugságok segítségével.
Az ellenségnek ez az egyik erőssége: hazudni,ő a hazugság atyja. Ehhez mégcsak hozzáfűzni sem kell semmit,magáért beszél.

[ Szerkesztve ]

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27038) MageRG válasza Anfänger (#27037) üzenetére


MageRG
addikt

Nem vagy semmi!
Bejelented, hogy mindenki igazából egyet ért veled. Aki nem, az úgyis hazudik és tisztességtelen.
Ezek után, mikor ellenkezem, meggyanúsítasz hogy csak kötözködni akarok. :DDD
Nem állsz lekicsinylően hozzá? Dehogynem! Nem vagy képes elfogadni, hogy egy másik ember őszintén, teljesen más következtetésre jut mint te. Nem, te jobban tudod.

No, jól van, mester. Az a te dolgod, ha úgy gondolod hogy igazából mindig hittél, csak hazudtál. Az is, hogy szerinted mindenki ezt csinálja, aki azt mondja nem hisz.
Akkor mi változott? Ja, hogy a szent szellem, megint...
Akkor nem a szent szellemet kellene elővenned? Miatta van annyi hazug ember a világban.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#27039) Anfänger válasza MageRG (#27038) üzenetére


Anfänger
őstag

Az ellenség (ördög) miatt van annyi hazug ember a világban. Ő a hazugság atyja,és ő azért jött,hogy lopjon ,öljön és hazudjon.Jézus azért jött,hogy az ördög munkáit lerontsa,és bővölködő életet adjon.

Nem vagy képes elfogadni, hogy egy másik ember őszintén, teljesen más következtetésre jut mint te.
Én elfogadom, hogy a fentebb írt Ige felborzolja az embereket.
Hogy ki mint éli meg és vonatkoztatja ezt magára vagy sem,azt ő dönti el saját maga.

[ Szerkesztve ]

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27040) Anfänger válasza MageRG (#27038) üzenetére


Anfänger
őstag

Légy szíves vezetsd le nekem,miért nem hiszel Istenben! Szeretném megérteni.

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27041) MageRG válasza Anfänger (#27039) üzenetére


MageRG
addikt

Bár lenne valaki, aki megállítaná az ördögöt...

"Én elfogadom, hogy a fentebb írt Ige felborzolja az embereket."
Micsoda tutyi-mutyi mondat! Ha már ez az álláspontod, vállald!
A te álláspontod az, hogy nem tudod elfogadni az ellenvéleményt. De annyira nem, hogy elképzelni sem tudod, hogy létezhet.

Én meg nem hiszem hogy szeretnéd megérteni miért nem hiszek. Mert - szerinted - hazudok.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#27042) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Kompromisszum, közös nevező, közös nyelv híján két elszigetelt barikád sáncárka mögül hangzik az elvetemült csatakiáltás... ;]

"Szerintem."

(#27043) MageRG válasza Miklós315 (#27042) üzenetére


MageRG
addikt

Miklós, én sose mondtam hogy hazudsz.
Nem vonom kétségbe hogy őszintén hiszel abban, amit hiszel. Még akkor sem, ha az indokaid nem tudom elfogadni.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#27044) Miklós315 válasza MageRG (#27043) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Arra utaltam, hogy szakadék tátong köztetek (is), nincs áthidalhatóságra utaló jel.

"Szerintem."

(#27045) BE4GLE válasza Anfänger (#27036) üzenetére


BE4GLE
aktív tag

"Az emberek hazudnak,saját magukat is becsapják ezzel."

Én nem hazudok. Nincs rá semmi okom. Tényleg úgy gondolom, hogy nincs Isten. Olyan magabiztosan ki merem jelenteni, mint te azt, hogy van. Nem tapasztaltam semmi jelét a létezésének. Sem a világ, sem a mi létezésünkre nem tekintem elfogadható magyarázatnak Istent. Ezen felül úgy vélem, hogy a mesekönyv rendkívül rossz kapcsolat teremtési forma a részéről. Már amennyiben ő mindenható és tényleg fontos vagyok neki.

"Csak képzeld el a következőt"

Ha az öreg tényleg olyan jól ismer, akkor ő is pontosan tudja, hogy mit és miért gondolok. Nem fogok neki sem magyarázkodni sem könyörögni. Az lesz a sorsom ami az édesanyámé is.

Redmi Note 9 Pro

(#27046) Anfänger válasza MageRG (#27043) üzenetére


Anfänger
őstag

Sajnálom MageRG. Számomra az Ige igazság,és az Ige szerint,ha csak egyedül a fentebb említett Igét nézzük, akkor az szerint minden ember hazug,aki még nem tért meg.
Nekem hiába biznyítgatod az ellenkezőjét,nekem nem kell bizonygatnod,én nem látom a szívedet,egyedül az Isten az aki látja mind a szívedet,mind a vesédet és elmédet.
Ha megsértődesz az miatt,mert én az Igének hiszek,azt nagyon sajnálom. Ha az Ige azt mondja,hogy Jézus Krisztus sebeiben meggyógyultunk,én azt is elhiszem,annak ellenére, hogy a tények sok esetben mást mondanak. Azok megváltoznak,de Isten Igéje soha nem változik meg. Istennek fontosabb az Ő Igéje,mint a saját neve:

Zsolt 138:2 Szent templomod felé hajolok, s magasztalom nevedet kegyelmedért és igazságodért; mert minden neveden felül felmagasztalád a te beszédedet.

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27047) Anfänger válasza BE4GLE (#27045) üzenetére


Anfänger
őstag

Ha az öreg tényleg olyan jól ismer, akkor ő is pontosan tudja, hogy mit és miért gondolok. Nem fogok neki sem magyarázkodni sem könyörögni. Az lesz a sorsom ami az édesanyámé is.

Senki nem kényszerít téged arra,hogy a mennybe menj. Isten arra sem fog kényszeríteni,hogy a pokolba juss. Minden embernek szabad akaratot adott ,ennek eldöntésére. Sem az angyaloknak,sem a démonoknak nincs hatalmuk megakadályozni téged a döntésben. Tehát nem Isten akaratából kerül az ember a pokolba,vagy mennybe. Ő azt akarja,hogy a mennybe juss,de a döntést rád bízta. És minden emberre.
Ezt mondja erröl a Mózes törvényében:

5Móz 30:19 Bizonyságul hívom ellenetek ma a mennyet és a földet, hogy az életet és a halált adtam előtökbe, az áldást és az átkot: válaszd azért az életet, hogy élhess mind te, mind a te magod;

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27048) Anfänger


Anfänger
őstag

De az evangéliumról is szeretnék írni,az a szó a görög eredeti fordítás szerint annyira jó hírt jelent,hogy szinte már már hihetetlen. A régről megmaradt görög írásokban,mindössze 2x fordult elő a biblián kívül,mert annyira jó hírt jelent,hogy nem használtàk az emberek. És csakis Jézus Krisztussal összefüggésben használták ezen 2 alkalommal is a bibliai írások kivételével.

Az Isten kegyelméből ,Jézus Krisztus áldozata miatt minden ember aki hittel elfogadja az Úr Jézus Krisztust személyes megváltójának,és a szájával megvallja azt,hogy Jézus Krisztus az Isten Fia és az Isten Őt feltámasztotta a halálból annak az Isten kegyelemből üdvösséget ajándékoz. Mindez hitből van kegyelem által,hogy senki ne kérkedjék a cselekedeteivel. Tehát cselekedetek által megigazulni az Isten számára senki nem tud. Hiába próbál a törvények szerint is élni, egyszerűen lehetetlen Istennek a mi saját cselekedeteink által megigazulni.
Egyedül Jézus Krisztus volt tökéletesen bűntelen,ártatlan, ember és Ő önmagát adta azért,hogy ha valaki Őbenne hisz,el ne vesszen,hanem örök élete legyen.
És ha mi hittel elfogadjuk a szívünkben Jézus Krisztust ,megváltónknak,Urunknak,szabadítónknak,gyógyítónknak,és kérjük az Istentől az Ő Szellemét/lelkét akkor Ő készségesen adja nekünk.És Ő ,a Szent Szellem /Szent lélek fog bennünket megbizonyosítani arról,hogy Isten minden bűnünket megbocsájtotta,de nem csak,hogy megbocsájtotta,de el is felejtette,mintha soha meg sem történt volna. Sőt,ha a szívünkben azt valóban elhisszük,hogy Jézus sebeiben meggyógyultunk,akkor a testünkben manifesztálódni is fog a gyógyulás.
Ez az örömhír. Kegyelemből van üdvösségetek hit által. Nem kell , sőt nem is tudsz érte mit tenni,csupán hinni.

Ef 2:4 - 2:9

4 De az Isten gazdag lévén irgalmasságban, az Ő nagy szerelméből, mellyel minket szeretett,
5 Minket, kik meg voltunk halva a vétkek miatt, megelevenített együtt a Krisztussal, (kegyelemből tartattatok meg!)
6 És együtt feltámasztott és együtt ültetett a mennyekben, Krisztus Jézusban:
7 Hogy megmutassa a következendő időkben az Ő kegyelmének felséges gazdagságát hozzánk való jóságából a Krisztus Jézusban.
8 Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
9 Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék.

Dicsőség Istennek és Jézus Krisztus Urunknak!

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27049) MageRG válasza Anfänger (#27046) üzenetére


MageRG
addikt

"...nekem nem kell bizonygatnod..."
Na erre írtam egy nagyon ízes hozzászólást, de inkább töröltem.
Legyél boldog a saját kis világodban, mert nem velem beszélsz. Magadnak beszélsz.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#27050) Anfänger válasza MageRG (#27049) üzenetére


Anfänger
őstag

Nyugodtan megírhatod privátban,amit szerettél volna. :K

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.