Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#8551) Noddy válasza Dany007 (#8549) üzenetére


Noddy
senior tag

Tudományra nem lehet életet alapozni. Tudomásul veszed, hogy xy tudós ezt a teóriát állította fel, jelen tudásunk alapján ezt feltételezzük... ez a modell felel meg leginkább a valóságban tapasztaltaknak. Holnap után jön xz tudós, azt mondja hogy xy-nak igaza volt részben, de egy másik teóriával sokkal jobban lelehet írni a dolgokat, stb. Ez megy már 2000 év óta, mióta írásos feljegyzések vannak a kutatók munkájáról. Tehát abszolút igazságot soha nem éri el csak közelíti.
És attól, hogy te nem vagy hajlandó Istennel kapcsolatba lépni az nem Isten hibája hanem a tiéd. Ő veled is ugyan annyira szeretne beszélni mint Jánossal, de ha te nem vagy hajlandó felé fordulni akkor reménytelen. Valamikor általánosban tanultuk, hogy a kommunikációhoz minimum két fél szükséges. És igen ennek az első lépése a hit.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#8552) Dany007 válasza Noddy (#8551) üzenetére


Dany007
veterán

És ezzel nincs is semmi gond, így fejlődik a tudomány. Nem is életet akarok rá alapozni, pusztán egy jobb reálisabb világképet.
Olyan ez mint egy soha véget nem érő puzzle. Viszont bizonyos részegységeket a teljesség és abszolút igazság megismerése nélkül is tudunk ,ismerünk már.
Persze abszolút igazság nincs. De folyamatosan fejlődik a kirakó. És már-már körvonalazódik az Eiffel torony képe. Mindig 1-1 lépéssel közelebb jutunk az igazsághoz, amit ugye nem érhetünk el, de addig is rengeteg 'részegység' van, amit felfedezünk, megismerünk.
Ezzel szemben a vallás a kirakóra azt mondja, hogy az a Tádzs Mahal és kész.

Amúgy ez a kommunikációs dolog nem olyan egyszerű, mint írod.

(#8553) JJános válasza Dany007 (#8549) üzenetére


JJános
addikt

"Az ősrobbanást pedig ......... következették."
Ha a következtetés jó, még mindig létrehozhatta Isten. Ezt a lehetőséget nem zárhatjuk ki!

"Amúgy még mindig jobb észérvekkel, bizonyítokkal és megfigyelésekkel alátámasztott tudományban hinni, mint elhinni, hogy jött egy természetfeletti mindenható lény, és ő csinálta ezt az egészet. Ami ráadásul a hiten alapszik. Mivel semmi érdemi bizonyíték nincsen rá!"
Nem jobb, és nem is könyebb!

"Beszélgetni egy természetfeletti lénnyel, aki az egész világot teremtette, de őt még soha senki nem látta, nem hallott, nem készült róla se kép se felvétel se semmi"
Ha le lenne fotózva, már nem kellene benne hinni. De úgy, hogy beszél velem, sem kell hinnem, mert felfogtam az érzékszervemmel. Innentől nem hit, hanem tudás.
Tudom, hogy létezik, és él.
A te számodra is, ha akarod. Ha nem akarod, akkor marad az, ami emberi elmével is nehezebb megfogni, mint Istenben hinni!

2007-05-06 óta itt!

(#8554) JJános válasza dabadab (#8548) üzenetére


JJános
addikt

A számítógépet okos emberek találták fel. Én a tudományt szeretem, amíg nem ellenkezik a hitemmel, vagy a tudományommal.
Az imához nem kell hit. Ha Istenhez imádkozol, akkor Isten maga vezet az imában, az imádatban. Ez egy kommunikáció két személy között.

2007-05-06 óta itt!

(#8555) Dany007 válasza JJános (#8553) üzenetére


Dany007
veterán

Én is ezt mondtam. Hogy nem zárhatjuk ki, de addig a bizonyos pontig ismerjük a menetét. Azelőtti idők pedig nem relevánsak a tudomány számára.

"De úgy, hogy beszél velem, sem kell hinnem, mert felfogtam az érzékszervemmel."

Melyik érzékszerveddel? :)

"Én a tudományt szeretem, amíg nem ellenkezik a hitemmel, vagy a tudományommal."

Ez a legrosszabb! Amikor csak azt fogadod el, ami a te nézeteidnek tetszik, a többit nem... :U

[ Szerkesztve ]

(#8556) euchi válasza JJános (#8547) üzenetére


euchi
aktív tag

Baromság? Agyalágyultság?
Most egy intelligens, jól érvelő és a témában jártas ember hozzászólását olvashattuk.
Köszönjük JJános, hogy itt vagy, és tovább emeled a topik színvonalát.

(#8557) euchi válasza Dalai Láma (#8545) üzenetére


euchi
aktív tag

"Jézus tanításai alapján élni."
Ha bevált, élj úgy. Talán ezen a ponton nem is számít, hogy Jézus isten volt-e.

(#8558) JJános válasza Dany007 (#8555) üzenetére


JJános
addikt

Hallás. De mást nem mondok.
"Ez a legrosszabb! Amikor csak azt fogadod el, ami a te nézeteidnek tetszik, a többit nem"
Ez így nagyon kisarkított. Nem azt fogadom el, ami nézeteimnek tetszik, hanem ami nem tetszik a nézeteimnek, azt nem fogadom el. Nagy különbség.

2007-05-06 óta itt!

(#8559) JJános válasza euchi (#8556) üzenetére


JJános
addikt

Mondta valaki, hogy ez egy szinvonalas topic? Vagy hogy az volt? Vagy, hogy azzá kellene lennie? Vagy csak cikizel?
Mert te aztán nagyon színvonalas tartalmú hsz-eket tudsz produkálni! Gr!

2007-05-06 óta itt!

(#8560) Dany007 válasza JJános (#8558) üzenetére


Dany007
veterán

De mért nem mondasz mást? Mi titkolni valód van? Sőt, mért van egyáltalán bármi titkolnivalód?
Látod ez a furcsa nekem ebben. Rákérdezek, normálisan, igaz szándékosan úgy, hogy egyértelmű választ kapjak, erre azt írod, hogy mást nem mondasz... =/

Teljesen mind1, merre tekerjük a mondatot. Az régen rossz, ha azt nem fogadod el, ami neked nem tetszik... :U

Ennyi erővel én elfogadom, hogy a Mennybe jutok ha jó kisfiú leszek, de azt nem, hogy ehhez hinnem is kell! Na? Nem hangzik hülyén?

(#8561) euchi válasza JJános (#8559) üzenetére


euchi
aktív tag

Ugye egy Nobel-díjas fizikaprofesszort tisztelhetünk személyedben?

(#8562) kymco válasza euchi (#8556) üzenetére


kymco
veterán

Akár csak te a személyeskedéseddel...

www.refujvaros.hu

(#8563) euchi válasza kymco (#8562) üzenetére


euchi
aktív tag

Már vártam, hogy mikor kelsz JJános barátunk védelmére. Ez egy cseppet sem lepett meg.
Nem érdekel a véleményed. Erre reagálnom kellett.

[ Szerkesztve ]

(#8564) JJános válasza Dany007 (#8560) üzenetére


JJános
addikt

Azt nem fogadom el, ami neked tetszik. Szerintem. :)

Másik: Egy gonosz ember közelségében egyszer éreztem a gonoszságot.
Isten közelében pedig a szeretetet, békét, és a kegyelmet lehet ugyanígy érezni.

De erről többet nem, mert ez a hívők kiváltságai.

Hiába vagy jó a magad szemei előtt, ha Isten előtt bűnös személy vagy.
Bűnösnek születtél, és bűnödben élsz. Szépen, vagy csúnyán, mindegy. A legfőbb bűn Isten előtt ha valaki nem hisz őbenne. Ő azt akarja, hogy mindenki üdvösségre jusson.

Hit nélkül, Istenben való hit nélkül lehetetlen Neki tetszeni.

2007-05-06 óta itt!

(#8565) JJános válasza euchi (#8561) üzenetére


JJános
addikt

Többet tisztelhetnél, mint egy Nobel díjas professzort. :)

2007-05-06 óta itt!

(#8566) Dany007 válasza JJános (#8564) üzenetére


Dany007
veterán

Neem :) Te azt írtad azt nem fogadod el, ami neked nem tetszik!
Aztán, hogy az a rész nekem milyen, tökmind1.

Cselesen kitértél pár válasz elől megint. Bár ez így többet mond mintha leírtad volna.

"Ennyi erővel én elfogadom, hogy a Mennybe jutok ha jó kisfiú leszek, de azt nem, hogy ehhez hinnem is kell! Na? Nem hangzik hülyén?"

Itt most nem az a lényeg, hogy elfogadom-e vagy sem. Csak egy példa. A lényeg az, hogy te is hasonlóan állsz a tudományhoz. Valamit elfogadsz, valamit meg nem, mert az neked nem tetszik!

(#8567) JJános válasza Dany007 (#8566) üzenetére


JJános
addikt

Nem-nem! Nem így van!
Ami ellenkezik a bibliával, az bárhol is van, lehet akár a tudomány területén, azzal nem értek egyet. Mert különben meghasonlanék. Nem érthetek egyet vele.

Nem cselessen, hanem kissé humorossan próbáltam válaszolni, és ha jól teszed fel a kérdést, válaszolok. Nem mindenre, mert nem minden tartozik a hitetlenekre.

A tudományt elfogadom, ezzel nekem többet lécci plíz, ne gyere. Nem a tudománnyal állok szembe, hanem annak kicsiny, nem bizonyított részével. A mérnöki munkákat is mind elfogadom. Csupán néhány hipotézist utasítok el. De azt határozottan.

Tehát a mondatod, és állításod hamis.

2007-05-06 óta itt!

(#8568) Dany007 válasza JJános (#8567) üzenetére


Dany007
veterán

Na látod... Ott a gond. A nem tartozik hitetlenekre... :D Ez nem így működik... Szerinted egy pap vagy akárki mikor mondana ilyet?

A tudománynak nem bizonyított részét nem is kell elfogadni. De nem is erről beszéltünk. Te azokat a részeket se fogadod el, amik bizonyítottak, csak mert ellenkeznek szerinted(!) a Bibliával...
Nehéz megértenünk egymást , tudom. Kicsit mind a ketten elvakultak vagyunk a 'hitünkkel' kapcsolatban.

(#8569) #31757056 válasza lao ce (#8531) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nos, ez az a pont, hogy nekem is fel kell tennem kérdést az életkorodat illetően, csak hogy mindenképpen én is tudjalak hová helyezni.

nem hiszem hogy erted.
azert sikeres mert tulelo.
nincs rendeltetese, nincs olyan funkcioja hogy teged kiszolgaljon.

Ezeknek a soroknak a megírása helyett, javaslom, hogy olvass inkább szakkönyveket ahol a baktériumokról és a baktériumok szerepéről esik szók. Látszik a reakciódon, hogy soha nem vettél még a kezedbe erről a témáról szóló könyvet. Annyit tudsz a baktériumokról csak, hogy vannak, meg, hogy mekkorák.

intelligencia, miegymas amit itt istenitesz nem mas mint a bakteriumok felsobbrendusegenek bizonyiteka
Gyakorlatilag most tudod mit csinálsz? Nézd csak meg magad. Az emberi értelmet lesüllyeszted a gondolkodásra képtelen baktériumok szintjére, majd ezeket a mikroorganizmusokat az egekig magasztalod, hogy micsoda rafinált módon vezetnek meg és használnak ki minket. Tudod mi ez? Science fiction, de még annak is gyenge...

A többire ezek után egyszerűen felesleges bármit is reagálnom.

(#8570) #31757056 válasza adequate_cou (#8527) üzenetére


#31757056
törölt tag

És milyen tökéletesítéseket szeretnél? Tegyük fel, hogy lehetne például 20x optikai zoom-os szemünk. Jó kezekben hasznos lenne, de gondold csak el... Így is mennyi a hülye kukkoló. :D

Vagy jó, legyünk sokkal erősebbek, gyorsabbak, masszívabbak. Valószínűleg ez hasznos lenne, de a bűncselekményre hajlamosakat mennyivel inkább motiválná erőszakos bűnök elkövetésére egy brutálisabb test.

Az agyat meg egyáltalán milyen alapon cserélnéd le? Se te, se én, se Leibniz nem használta ki soha a képességeit, annak maximum csak pár százalékát. Azt sem tudod, hogyan működsz te magad, sem pedig én sem tudom... Csupán a helyzet az, hogy sajnos nehezebb megoldás megismerni, inkább azt mondjuk, cseréljük le. akár a házasságban, kis probléma bejön, irány partnercsere, aztán a válóper. :)

Nyugodt lehetsz abban, hogy a jelenlegi test amiben élünk, tökéletesen alkalmas lenne egy harmonikus, kiegyensúlyozott, boldog életre. De erre csak kevesen szeretnék használni, vagy pedig nem tudják, hogyan tegyék. Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#8571) #31757056 válasza 7600GT (#8528) üzenetére


#31757056
törölt tag

Én viszont ezt most először olvasom élő embertől, mert nekem már régen eszembe jutott ez az ötlet, de nem mertem közzétenni. Láthatóan itt is a legtöbben hülyének néznek, mit tettek volna ezek után? :D
Mondjuk aztán gyorsan elvetettem ebben a formában, mert az ősrobbanás alapvetően evolucionista elmélet. :K

(#8572) moma válasza #31757056 (#8571) üzenetére


moma
őstag

ne nagyon lelkesedj azért, mert, abból amit a 8525-ben ír, egyszerűen nem következik isten léte:
ha (1) semmiből nem lehet semmi (2) valami van. akkor ezekből csak az következik, hogy valami mindig is volt. az nem következik, hogy ez a valami mi volt. ha feltette, hogy semmi nem volt "valamikor"(pl. az ősrobbanás "előtt"), akkor ezt itt csak max megcáfolta(abban az esetben ha (1) és (2) garantáltan igaz), de azt nem mutatta meg, hogy mi az a valami ami volt "korábban". szóval ez csak egy tök elemi következtetési hiba :DDD

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#8573) lao ce válasza #31757056 (#8569) üzenetére


lao ce
aktív tag

"Ezeknek a soroknak a megírása helyett, javaslom, hogy olvass inkább szakkönyveket"
"Gyakorlatilag most tudod mit csinálsz? Nézd csak meg magad."
hmmm... kemeny, elgondolkodtato, intelligens ervek.
gyoztel, feladom. ilyen furfangos okfejtest csak megtapsolni lehet: :C

[ Szerkesztve ]

nicht kompot

(#8574) euchi válasza JJános (#8565) üzenetére


euchi
aktív tag

[IRÓNIA]Ó hogyne. Kijár neked a tisztelet.
Leborulok hatalmas tudásod előtt JJános.[/IRÓNIA] :R

Fura, hogy az vár egy nobeldíjas prof-nál több tiszteletet, aki egy csepp tiszteletet sem tanusít a világ nagy tudósai iránt, és munkásságukat baromságnak, agyalágyultságnak titulálja, mindenféle szakmai ismeret nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#8575) kymco válasza euchi (#8563) üzenetére


kymco
veterán

Ez nem vélemény volt...

www.refujvaros.hu

(#8576) Dany007 válasza #31757056 (#8571) üzenetére


Dany007
veterán

Ugyanmár. Ebben nem volt semmi új, se meghökkentő.
Egyértelmű, hogy minden után van valami más. Ahogy írtad is, a semmiből nem nagyon lesz semmi sem.
Ergo ha ezzel Isten létezését akarta volna bizonyítani, akkor utána egyből kezdheti is a következő kérdés bizonyítását, hogy Istent ki alkotta? Mert az ő levezetéséből adódik, hogy csakúgy nem lehetett, mert a 'semmiből nem lesz semmi'. Ergo azok után logikus kérdés, hogy Őt ki teremtette... És ezzel vissza is jutottunk ugyan oda, ahonnan elindultunk, csak egy szinttel feljebb.
Az eddig is egyértelmű volt mindenki számára, hogy mindig van egy előtte és egy utána. Amolyan fraktál szerű végtelennek mondható világban élünk. Mindig van egy 'nagyobb hal'.
Ugye naprendszerek, csillagok, ami galaxisba tömörülnek. Egy nagyobb halmaza ennek a galaxishalmazok, amikor a galaxisok tömörülnek halmazba. E fölött ott van az univerzum, ami több száz milliárd ilyen galaxist és így tovább.
Ugyan ez kiindulhat atomi szinten. Ugye az elemi részecskék megalkotnak egy atomot. Az atomok egy molekulát, a molekulák egy-egy sejtet, a sejtek meg már szöveteket, a szövetek meg már egy élőlényt és így tovább és így tovább...

Tehát eddig is egyértelmű volt, hogy az Ősrobbanás se a semmiből lett. A tudósok ezt a részt 'meg is hagyták' Istennek, mint teremtés. Viszont pont azért, amit az elején fejtegettem, a kérdés egy végtelen kérdéssorozatot szül maga után. Mert mi volt a robbanás előtt, és azelőtt? Meg azelőtt? És honnan jött az anyag? És az honnan jött? Ki tette oda? És őt ki tette oda? És így tovább...
És pont ezért nem foglalkozik vele a tudomány, mert egyrészt megvizsgálhatatlan, másrészt nincs értelme, mert még ha fel is fedeznének valamit, az csak újabb kérdést idézne elő jóformán ugyan abban a témában.

Az, hogy létezik egy felsőbbrendű lény valahol az univerzumban, az szerintem nem is kétséges. Én nem mondtam azt, hogy nem hiszek ilyesmiben, de közel sem úgy, ahogy azt itt a vallásosok hiszik.
Elég belegondolni, ha létezik egy civilizáció, ami csak ~ 1000 évvel fejlettebb nálunk, akkor azok technológiai szintje számunkra elképzelhetetlen lenne. Nem csoda, hogy isteneknek hinnénk őket. Ezt már egyszer kifejtettem. De a lényeg, hogy az univerzum mérete és kora bőven megadja a helyet annak, hogy létezzen ilyen civilizáció.
Elég csak a saját történelmünkbe gondolni. 1000 évvel ezelőtt vajon mit gondoltak volna az akkori emberek a mai technológiákról? MRI? Ultrahang, gépfegyver, rakéta, repülő, helikopter, éjjellátó stb...
Na, mind1, remélem sikerült elmagyaráznom, hogy mire is gondoltam.

(#8577) #31757056 válasza Dany007 (#8576) üzenetére


#31757056
törölt tag

Jó, hát neked, meg nekem, meg páraknak nem nagy szám ez, azt tudom. Nekem az a nagy szám, hogy szökőévben egyszer találkozom olyan emberrel aki hasonló dolgokon morfondírozik.
Tulajdonképpen Istenről én még eddig egy szót sem írtam itt, habár ez vallás topik, szóval talán illett volna. :)
Én csupán azt próbálom megértetni pár emberrel, hogy nem véletlenszerű folyamatok folyományaként létezünk. De látod, időnként hova jutunk, odáig lyukadtunk ki már az előbb itt a fórumtárssal, hogy a baktérium okosabb mint az ember... Hát na, van ilyen.

Én sem zárom ki annak a lehetőségét, hogy az univerzumban nem létezhet még esetleg jóval több olyan bolygó, ahol lehetséges az élet. A Föld az egyik ilyen, pont akkora a mérete, pont olyan távolságra van a naptól, hogy jó a hőmérséklete, pont akkora a gravitációja, hogy a légköre állandó legyen, vagy ne illanjon el. Ózonréteg védi a káros sugaraktól, stb. De ha van is még ilyen vagy több hely, akkor is mindezek felett állni kell valakinek, aki az egészet úgy ahogy van, az irányítása alatt tudja.
Biztosan nem véletlen az sem, hogy ilyen halandó számára leküzdhetetlen távolságra vannak egymástól a galaxisok. Valószínűleg önerőből soha az életben nem jutunk el olyan helyekre, de onnan se jut ide senki hozzánk. A fizikai törvényeket nem győzhetjük le, nem is mi alkottuk őket, valószínűleg sokat még nem is ismerünk. Aki azt állítja, hogy legyőzheti ezt a távolságot, az csak képzelődik.

Nos, igen, valóban sok a kérdés. azt sem tudhatjuk, hogy volt-e egyáltalán robbanás? Semmi nem bizonyítja most ezt sem, csak egy feltételezés ez is. Lehet, hogy volt, lehet hogy nem volt. Valószínűleg a mi generációnk élete alatt erre még nem nagyon fog fény derülni.

Igen, én pontosan értem, hogy mire gondolsz, és örülök is neki, hogy végre van itt egy ember aki láthatóan többre is használja az agyát, azonkívül hogy túlél vele. :K

[ Szerkesztve ]

(#8578) Dalai Láma válasza #31757056 (#8577) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Azért csak-csak meggyőző az, hogyha az univerzum tágul, akkor az időt visszafelé lejátszva összehúzódik. És ha összehúzódik, akkor egy idő után egyetlen pontba sűrűsödik. Ezt is megfigyelték, hogy a tágulás egyetlen pontból indul ki.

A baktériumok nem okosabbak, de sikeresebbek, legalábbis egyedszámukat és elterjedtségüket tekintve mindenképp. Annyira, hogy mi emberek nem is tudnánk létezni nélkülük. Ott vannak a beleinkben, és segítik az emésztésünket. Szóval nem árt tisztelnünk őket, mert a szimbiótáink, és amelyikük nem betegít meg, az számunkra is elengedhetetlenül fontos.

Én sem gondolom, hogy mindez -az univerzum- a véletlen műve. De ez hit kérdése. Tény, hogy ez a világ nagyon pontosan be van lőve arra, hogy emberi élet lehessen benne. Ha csak nagyon kicsit máshogy alakulnak a paraméterek, máris nem létezhetnénk.

De ezt akkor sem fogadtathatod el tudományos tényként, vagy elméletként, mert milyen tudományos bizonyítékod van rá? A sok tervezési hiba mindenesetre azt mutatja, hogy nem lett minden faj külön tervezőasztalra dobva. Vagyis nem úgy.
Erről egyébként mit gondolsz? Miért vannak bennünk tervezési logikátlanságok? (és a bálna hátsó lába?)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#8579) #31757056 válasza Dalai Láma (#8578) üzenetére


#31757056
törölt tag

Köszi, hogy írtál. Ha hazajövök este, akkor reagálok mindenképpen, csak most mennem kell dolgozni. :((

(#8580) Dany007 válasza #31757056 (#8577) üzenetére


Dany007
veterán

A különbség a gondolkodásunk között még mindig az, hogy te azt a felsőbb lényt Istennek hiszed. Én csak egy fejlettebb civilizációnak.

Véletlenek nincsenek. Ez természetes. Pusztán nem ismerjük az eseményt befolyásoló tényezőket. Valami hasonlót nevezünk véletlennek. Így tehát véletlenek végülis vannak, csak azért nevezzük annak, mert nem ismerünk egy csomó mindent...

Az, hogy az élet itt kialakult pedig nevezhető egy nagy mázlinak : ) Lehet, hogy már 1500 másik próbálkozás volt... de sose voltak jók a körülmények egészen idáig. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem kellett hozzá tervező.

Olyan ez, mint a billiárd. Az ember azt mondaná, hogy lehetetlen egy lövésből minden golyót belőni a lyukba. Pedig lehetséges, csak barom sok próbálkozás kell hozzá. Mi már csak azt látjuk, amikor a golyók begurulnak a lyukba! Az előtte lévő 150.000 próbálkozást nem!
Na kb ilyen a földi élet kialakulása is. Kismillió lehetőség, próbálkozás, aztán egyszer összejön, de mivel ezelőtt nem éltünk, így nem láthattuk az előző próbálkozásokat.

szerk.: jó munkát :) Jó neked h ilyenkor mész melózni : P

[ Szerkesztve ]

(#8581) Dalai Láma válasza Dany007 (#8580) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Vagy igen, vagy nem. Vagy volt milliárdnyi univerzum, mire ez összejött, vagy sem. De hogy melyiket gondoljuk igaznak, az tisztán hit kérdése.

Egyébként azt sem tartom kizártnak, hogy az egymás után létrejövő univerzumok mindegyike jól volt felparaméterezve. Vagy az egymás mellett létező univerzumok mindegyike ilyen.

Persze nincs értelme annak, hogy "után" meg "mellett". Ilyenkor kezdem igen erőteljesen érezni a korlátaimat. Hogy lehetne mellettünk univerzum, mikor a tér csak az univerzumon belül értelmezhető... belegondolni és elképzelni sem lehet.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#8582) JJános válasza Dany007 (#8568) üzenetére


JJános
addikt

Az, hogy egy pap mit mond el, mit nem engem idegen hagy. A legtöbb ember, akit atyámnak hívnak a gonosz szolgálatában áll. Én meg nem.

2007-05-06 óta itt!

(#8583) Dany007 válasza Dalai Láma (#8581) üzenetére


Dany007
veterán

Univerzum mellett is lehet másik univerzum : ) Mért ne...
Tehát nem feltétlenül kellett azt tervezni... Persze azt én is elismerem, hogy a leges legelején valaminek be kellett indítani egy folyamatot, ami aztán ment tovább a maga útján. De ez már fényévekre van attól ami és ahogy az a Bibliában le van írva... Leglábbis nekem úgy tűnik. Az emberi élet kialakulása is bizonyított. Ahogy a Földé és a Galaxisoké is.

(#8584) JJános válasza euchi (#8574) üzenetére


JJános
addikt

Hazudozol.
A világ nagy tudósait, köztük a magyarokat igen-is szeretem, és tisztelem.
Azoknak a munkásságát nem ismerem el, akik hipotéziseken, satöbbiken indultak el, és mindent megtettek a bizonyításukért.

Pedig nem így kell valaminek nekiállni. Hanem először az ellenkezőjét kell vizsgálni, hogy az megáll-é vagy sem.

Mégegyszer leírom. Nem a tudósok, nem a tudomány ellen vagyok, hanem annak kicsiny vitatott részét nem fogadom el. Mert tudom a dologban az igazságot.

Én is mondhatnám, hogy Isten ellen harcoló vagy, az ördög szekerét tolod, fafejű vagy, hogy nem látod be, hogy nincs igazad. De ennek nincs értelme. Nagyon hamar kiterjeszted az evolúciót az egész tudományra. Hát nem! Ez így hazugság!

2007-05-06 óta itt!

(#8585) 7600GT


7600GT
senior tag

Jajj gyerek, mennyit írtatok az elmúlt napokban!
Nem olvastam végig az egészet, de azért egy dolog szemet szúrt nekem.
Szóval nem kéne elfelejteni, hogy a Biblia teremtéstörténet képekben beszéli el az akkori egyszerű embereknek a teremtés mikéntjét. Nyilvánvalóan nem volt kígyó, meg jó-rossz fa, ezek csak képek, szóval emiatt még nem kéne szapulni a Bibliát.

Illetve még egy észrevétel: ha valaki azt mondja, hogy hisz a reinkarnációban, akkor az "nyugodtan" elfelejtheti Jézust, illetve a Bibliát. A kérdés csak annyi: megéri?

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#8586) Dany007 válasza 7600GT (#8585) üzenetére


Dany007
veterán

Ezt már sajnos kibeszéltük itt párszor. Így nem is mennék bele újra.

Hogy megéri ? Mármint mi? Valójában a halálod utánig nem fogod megtudni, hogy megérte-e vagy nem... :U
Elvégre ahogy itt oly sokan mondták, a vallás csak hit kérdése. Leélsz egy életet úgy, hogy hiszel valamiben, aztán a végén kiderül, hogy tényleg jól hitted-e vagy lehet az egész egy nagy sületlenség volt... Na, akkor most itt mi éri meg? :)

[ Szerkesztve ]

(#8587) JJános válasza 7600GT (#8585) üzenetére


JJános
addikt

Egész jó hsz-eket irsz, de ez most nem sikerült. :U
Volt kígyó, volt fa,...és sorolhatnám. Csak a katolikusoknál nincsenek ezek. Én hitem szerint volt.

A reinkarnáció tényleg butaság. Vallásból, és a gonosztól származik, de nem lehetetlen dolog! Ne felejtsük el, hogy Illés is itt járt, mind keresztelő János. Isten ezt is meg tudja tenni.
Van hozzá hatalma.

2007-05-06 óta itt!

(#8588) JJános válasza Dany007 (#8586) üzenetére


JJános
addikt

Ezt nem jól tudod!

Aki hisz Istenben, és követi őt, az nem kétségek közt éli az életét. Hanem bizonyságok fellege veszi kötül. Isten ilyet nem kér senkitől, hogy majd meglátod.
Nem a halálom után, hanem naponta veszem a kegyelmet, ami tapintható, és kézzel fogható bizonyság.
Naponta, és a nap minden percében velem van Isten! Érezhető módon!

2007-05-06 óta itt!

(#8589) euchi válasza JJános (#8584) üzenetére


euchi
aktív tag

"Azoknak a munkásságát nem ismerem el"
Nem nem ismered el, hanem nem is ismered. Cenzúrázod a fejedbe bemenő tudást, így a véleményed nem ér sz@rt se.
"akik hipotéziseken, satöbbiken indultak el, és mindent megtettek a bizonyításukért."
Ebből látszik, hogy fogalmad sincs miről beszélsz. :U

"Hanem először az ellenkezőjét kell vizsgálni, hogy az megáll-é vagy sem."
Vagyis ellentmond-é a te Bibliai világképednek. ;]

"Mert tudom a dologban az igazságot."
A téveszméiddel inkább ne fárassz légyszíves. :DDD

(#8590) 7600GT válasza Dany007 (#8586) üzenetére


7600GT
senior tag

"Ezt már sajnos kibeszéltük itt párszor. Így nem is mennék bele újra."

A konklúziót, amire jutottatok leírnád pár sorban?

"Elvégre ahogy itt oly sokan mondták, a vallás csak hit kérdése. Leélsz egy életet úgy, hogy hiszel valamiben, aztán a végén kiderül, hogy tényleg jól hitted-e vagy lehet az egész egy nagy sületlenség volt..."

Én csak a személyes tapasztalatok alapján tudom ezt némileg megcáfolni.
Két éven keresztül pránanadiztam (ez egy energetikai ágazat), tök jó volt, kezeltem magamat minden nap másfél órát, minden királynak nézett ki, aztán egyszer amikor kezeltem magamat, benyitott a szobámba a bátyám, húúú kb. ami szembejött azt megpróbáltam hozzávágni. Érdekes, gondoltam elmesélem a mesteremnek.
Erre azt mondta, hogy ez természetes, mert az ilyen meg olyan csakrák tisztulnak.

Nekem mindig azt mondták, hogy az ego a saját ellenségem, meg le kell szorítanom az egómat és akkor milyen jó lesz nekem.
De ahogy lépdestem egyre feljebb azt kezdtem észrevenni, hogy már akkora az egóm mint a ház, már kb. istennek éreztem magamat.

Azután következett rengeteg beszélgetés ezúttal már keresztény emberekkel, és egy idő
után megtértem.
Mostmár sokkal kevesebbet vagyok ideges, sokkal inkább tudom szeretni az embereket, és sokkal szorgalmasabb lettem (piszok lusta voltam előtte :) ).

Számomra abszolút egyértelművé vált, hogy kiben/miben érdemes hinni, és nem kellett a halálomig várnom, hogy rájöjjek.

JJános, ha kifejtenéd egy kicsit bővebben, hogy miért lett hülyeség az a hsz-em, akkor azt megköszönném.

[ Szerkesztve ]

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#8591) JJános válasza euchi (#8589) üzenetére


JJános
addikt

Nagyon fárasztó tudsz lenni.

Nem cenzúrázom, ez hazugság, hanem ami ellentmond a bibliának, azt nem tudom elfogadni. Mert a bibliában az igazság van leírva. Ezerszer leírtam, kitárgyaltuk, te meg szajkózol, mint egy papagáj.
Nem a tudománnyal, tudósokkal, mérnökökkel van gondom. Felfogható? Nem? Sajnálom, mert jó lenne.
Nem a bibliai világképemnek mond ellent, hanem a biblia szavainak, igéjének. Istennek.

Téveszméid neked vannak. leírtam már ezerszer. Ha Isten teremtette a világot, márpedig Ő, akkor evolúció nem lehetett. Kizárt dolog. Nöm írteni á mádzsár?

Tünés innen az ateista topicba. Vagy szorítkozzál a véleményedre. Ne ítélj, hogy ne ítéltess.
Nem tudok rád felnézni. :(((

2007-05-06 óta itt!

(#8592) JJános válasza 7600GT (#8590) üzenetére


JJános
addikt

Nem hülyeség, szeretem, amiket írsz. Én csak azt mondom, hogy az ige, a biblia szavai, nem más, mint Jézus Krisztus, aki testé lett értünk. Ezért minden, ami oda le van írva szó szerint értendő. Nem átvitt értelemben.

Azt Isten garantálja, hogy ami oda le van írva, az igazság, és az hasznos a tanításra, feddésre, megjobbításra, nevelésre, és sorolhatnám.

Ahol olvasod, hogy a kígyó pedig ravaszabb volt minden mezei vadnál.....olvasd el, és megváltozik a véleményed. Egészen odáig, hogy Isten megátkozza a kígyót, hogy hasadon járj.....satöbbi.

Nem tudom milyen felekezethez tartozol, azért írtam, hogy az igét a katolikusok gondolják másként. A többi felekezet táplálkozik Isten beszédéből, és elfogadja azt.

2007-05-06 óta itt!

(#8593) 7600GT válasza JJános (#8592) üzenetére


7600GT
senior tag

Elvben katolikus vagyok, még kicsi koromban annak lettem megkeresztelve, de sok helyen nem értek egyet velük, így aztán inkább mondanám magamat, csak szimplán kereszténynek.
Hogy szó szerint értendő-e a teremtéstörténet vagy sem, nem tudom, egyik mellé sem raknám le a voksomat, mindkettő mellett vannak érvek-ellenérvek, de szerintem mindegy is, lényege, hogy Isten teremtette a világot. :)

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#8594) JJános válasza 7600GT (#8593) üzenetére


JJános
addikt

Értem. Köszi!

Én persze letettem a voksomat. Mert az ige Jézus Krisztus.

2007-05-06 óta itt!

(#8595) euchi válasza JJános (#8591) üzenetére


euchi
aktív tag

"Nem cenzúrázom, ez hazugság, hanem ami ellentmond a bibliának, azt nem tudom elfogadni."
És ugye ezeket, a szerinted Bibliával ellentmondó, dolgokat nem is kell behatóan tanulmányoznod, hogy azt mondhasd baromság. [IRÓNIA]Ez egy nagyon intelligens hozzáállás a részedről.[/IRÓNIA]
"Mert a bibliában az igazság van leírva."
És itt ki is merült a tudományod. Mondhatnám, ezt szajkózod mint egy papagáj. :D

"Ne ítélj, hogy ne ítéltess."
Ezt a filozófiát alkalmazhatnád te is, amikor hülyének nevezel olyanokat akik a te szeretett Bibliáddal mondanak ellent.
"Nem tudok rád felnézni."
Az engem egy cseppet sem érdekel.

(#8596) Dany007 válasza 7600GT (#8590) üzenetére


Dany007
veterán

Sajnos megoldás nem született ha jólemlékszem. Hajthatatlanok vagyunk : )
A Teremtéstörténetben van jópár olyan rész, amit úgy is le lehetett volna írni az egyszerű emberek nyelvén, ha a valóságot írná le és nem orbitális butaságot.
Az egyszerű ember is megértette volna, hogy bolygó, amin él forog... És ezért van nappal és éjszaka, nem pedig azért mert Isten kettéválasztotta a nappalt és éjszakát. Mondhatott volna olyat is, hogy megpörgette a Földet Isten, így a nap fénye hol az egyik oldalt, hol a másikat éri... Stb... Ez is pofonegyszerű és érthető lett volna, de legalábbis semmivel se komplikáltabb, mint hinni angyalokban és ördögben, meg pokol és Menny stb...
Ez az én álláspontom, úgy emlékszem nemigazán tudtunk kiegyezni. Főleg mivel van aki szerint szó szerint kell értelmezni, van aki szerint képletesen, van aki szerint csak az a lényeg, hogy Isten mindenható.

Ami példát írtál, azzal nincs is semmi gond. Én azon az állásponton vagyok, hogy Biblia erkölcsi tanításait figyelembe kéne venni, esetleg még tanítani is. Mert rosszat nem mond, rosszat nem akar. Az erkölcsi tanítás szerintem is fontos benne.
A gondok akkor kezdődnek, amikor a világot akarják a vallással megmagyarázni.

(#8597) JJános válasza euchi (#8595) üzenetére


JJános
addikt

Ne haragudj. Miért kellene behatóan tanulmányozni azt, amit hülyeségnek tartok.
Nem akarok meghasonlani.

A bibliában az igazság van leírva. Nekem. Neked meg nem.
Nem szajkózom.

Te szajkózol folyton, hogy a tudomány ellen vagyok.

2007-05-06 óta itt!

(#8598) Dany007 válasza JJános (#8597) üzenetére


Dany007
veterán

"Miért kellene behatóan tanulmányozni azt, amit hülyeségnek tartok."

Vajon mért? Mondjuk hogy megtudd mit is tartasz hülyeségnek, és hogy miért... :S
Amúgy ez már amolyan no comment kategória... =/

(#8599) Noddy válasza Dany007 (#8596) üzenetére


Noddy
senior tag

Itt kezdődik a baj mikor megpróbáljátok butaságnak beállítani amit a Biblia ír. Az van a Bibliában, hogy a Föld nem kerek? Benne van hogy a Föld nem forog? Olyan dolgokat láttok bele ami nincs is benne és ez alapján hagyjátok figyelmen kívül. Nyilvánvalóan, ha Isten fizikakönyvet akart volna adni az embereknek akkor az lett volna benne amit te is leírtál, de nem annak készült és ezt ti is tudjátok. De érdekes módon még sincs ellentmondás a ma ismert világ (tehát ami nem teória) és a Biblia között. Ez az egészben a csodálatos.

Az általad leírt szelektálással csak az a baj, hogy ha egy részét nem veszed komolyan a Bibliának (pl a világ teremtését) akkor mi alapján fogadsz meg belőle tanításokat. Ha csak egy részét tartod meg tévtanításokat gyártasz amivel többet ártasz mint használsz.

A korábbi hasonlatodra visszatérve, ha a világ megértése egy puzzle, akkor mindenkinek ugyan azt kell látnia, de pont hogy ti mondjátok azt, hogy ha az Eiffel torony akkor a vallásosok ne lássák annak, mert nem láthatják annak mert akkor véletlenül a tudomány és a vallás nem ellenkezne. Az emberek fordítják a tudományt a vallás ellen, holott a kettő között nincs semmi ellenkezés. Csak egyesek örömüket lelik abban, hogy viszályt szítsanak. És mesterségesen falat generálnak a vallás és tudomány közzé.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#8600) Dany007 válasza Noddy (#8599) üzenetére


Dany007
veterán

Pedig az én verzióm se fizika könyv volt.
A Föld forgása olyan fizikássan hangzik? :) Egyszerű ember számára se felfoghatatlanabb, mint a semmiből teremtés...
A csillagokat azért rakta Isten az égre, hogy a hajósok éjszaka is tudjanak navigálni :F :s

Tudjuk hogyan alakulnak ki a bolygók, a galaxisok. Hogyan fejlődik az élet. Nem csak tudjuk, láttuk is (bolygók, csillagok, galaxisok születését)! És nem Isten teremtette őket egy csettintéssel. És nem is 1 nap alatt, de nem is 10.000 év alatt...
Ez is bőven elég ellentmondás.

A vallásnak nem kell megmagyaráznia a világ működését. Azért fogadom el a tanításokat, mert azok erkölcsi tanítások. Az ember viselkedését hozzáállását határozza meg.
Szerintem az erkölcsi részt minden embernek el kéne fogadni és be is tartani, mert azok többé kevésbé helyesek, és jó célokat szolgálnak. De semmi köze ahhoz, hogy a világ hogyan jött létre.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.