Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#8401) JJános válasza euchi (#8386) üzenetére


JJános
addikt

Butaság.
Felesleges magadnak hazudoznod. Már rég tudod az igazságot. tudod, hogy a biblia a legfontosabb irat. Akkor meg mit csinálod itt a feszültséget.

Olyan vagy mint sündisznó. Szurkálsz jobbra-balra. Összegömbölyödsz, hogy nehogy kiderüljön, hogy ott, mélyen a szívedben örülsz, hogy beszélgethetsz hívő emberekkel.

A tüskék benned vannak, nem bennünk.
Valld be, már rég istenhívő vagy. Nem kell nekünk, hogy megjátszd magad!

2007-05-06 óta itt!

(#8402) JJános válasza Dany007 (#8400) üzenetére


JJános
addikt

Kapaszkodj meg. Én is láttam ufót. Pontosan tudom, hogy a gonosz az, aki manipulál ott embereket. Ismerek is olyant, aki volt fent. Középiskolai végzettségű.

A gonosz örökölni szeretné a megváltást, ezen dolgozik. De nem fogja tudni, mert kihagyott a számításából sok mindent, legfőképpen Isten szellemét, aki mindent vizsgál, és mindent tud. Azt is, hogy mi a gonosz terve.

Ha volna földönkívüli, az persze meglepő lenne, de nincs. És nehogy azt gondold, hogy vicceltem, mint euchi-val.

2007-05-06 óta itt!

(#8403) euchi válasza JJános (#8401) üzenetére


euchi
aktív tag

„Már rég tudod az igazságot. tudod, hogy a biblia a legfontosabb irat.”
Kérlek, ne vetítsd ki rám a saját véleményed.
„Akkor meg mit csinálod itt a feszültséget.”
Csinálom a feszültséget? Arról volt szó, hogy ti kiegyensúlyozott, megingathatatlan hitű emberek vagytok. Te feszült vagy miattam? :U
„Összegömbölyödsz, hogy nehogy kiderüljön, hogy ott, mélyen a szívedben örülsz, hogy beszélgethetsz hívő emberekkel.”
Engem szórakoztat ez a topik. Ezt miért titkolnám? Ez szerintem nyilvánvaló volt eddig is.
„Valld be, már rég istenhívő vagy. Nem kell nekünk, hogy megjátszd magad!”
Nem vagy túl jó emberismerő.

[ Szerkesztve ]

(#8404) adequate_cou válasza JJános (#8399) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Az evolúció egy létező dolog, tudományos tény, ha akarod láthatod, érezheted, megtapinthatod. Csakúgy mint a bibliát.

Van egy olyan érzésem, hogy az ún Darwin féle teremtéselmélet és maga az evolúció között nem tudsz különbséget tenni.

Ha elfogadod azt, hogy a rovarok rezisztenssé válnak egy idő után a bevált irtószerekre, akkor elfogadtad az evolúciót.

(#8405) kymco válasza euchi (#8386) üzenetére


kymco
veterán

Ugye nem baj, ha ennyi lekezelő megjegyzés után nem folytatom egy darabig?

www.refujvaros.hu

(#8406) csemberlen válasza adequate_cou (#8404) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha elfogadod azt, hogy a rovarok rezisztenssé válnak egy idő után a bevált irtószerekre, akkor elfogadtad az evolúciót.
Na ettől érdekesebb bizonyitékot még nem hallottam, ugye te sem gondolod, hogy ez evolució. Mert attól az a hangya, még hangya maradt, nem lépett feljebb egy lépcsővel.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8407) euchi válasza adequate_cou (#8404) üzenetére


euchi
aktív tag

Tök fölösleges vele erőlködnöd.
Mondhatnád neki a baktériumok, vagy a vírusos megbetegedések fejlődését is. Erről az „okos” emberről minden lepereg.

(#8408) euchi válasza csemberlen (#8406) üzenetére


euchi
aktív tag

„Mert attól az a hangya, még hangya maradt, nem lépett feljebb egy lépcsővel.”
Csak éppen nem mindegy, hogy döglött az a hangya, vagy sem. Nem lépett volna feljebb? Túlélt egy adott szituációt, amit a többi hangya nem. Nem tudom, hogy mit vársz ilyen rövid idő alatt. Nőjön majdnem kétméteresre, legyen hatalmas az agya, legyen civilizált, alapítson vallást, vegye át az uralmat a földön? :DDD

(#8409) Noddy válasza euchi (#8408) üzenetére


Noddy
senior tag

A természetes szelekció és az evolúció között pont annyi különbség van, mint a természetes szelekció és a teremtés között.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#8410) euchi válasza kymco (#8405) üzenetére


euchi
aktív tag

Lehet, hogy amiket mondtam, bántónak érezted, de nem ez volt a célom.

(#8411) dabadab válasza Noddy (#8409) üzenetére


dabadab
titán

Aha, igen, tenyleg, mar emlekszem is, hogy Darwin az evolucio hajtoeroi kozott nem csak a termeszetes szelekciot, hanem a teremtest is felsorolta. :U

Komolyan, ez most ilyen "ki tud nagyobb blodseget mondani" verseny, vagy mi?

DRM is theft

(#8412) euchi válasza Noddy (#8409) üzenetére


euchi
aktív tag

A természetes szelekció csak arról szól, hogy az előnyös tulajdonságok öröklődésének nagyobb a gyakorisága. Nincs szó új tulajdonságok kialakulásáról.

(#8413) Dany007 válasza kymco (#8405) üzenetére


Dany007
veterán

Nem követtem az elmúlt pár nap eseményeit, de kb tudom mi megy itt.
És hozzád kapcsolódva, JJános kapcsán kb ugyan ezt mondhatnám. Igaz nem lekezelő a stílus, de elég extrém ahhoz, hogy az emberben megemelkedjen a vérnyomás.
Szóval a másik oldalon is van egyfajta unszinpatikus, irritáló stílus, amit nehéz nyugodtan higgadtan kezelni, de azért megpróbáljuk.
Szerintem az itt elhangzottakat te se vedd személyeskedésnek. Ha valami talán lenézőnek tűnik, akkor az nem a te személyed ellen irányul, hanem maximum a vallásod ellen. Az ellen amit a vallásod mond / állít stb.

(#8414) Louro


Louro
őstag

Egy csak TFH (Tegyük Fel Hogy) témát dobtam fel. Nem kell ezért egyből egymásnak esni, csak kiváncsi voltam a mélyen hívők véleményére. Ha a nagyszüleim kérdezném meg, akik szinte vakon hisznek mindenben, amit a pap mond (még ha politikáról is beszél, azt is elhiszik (sajna elég gyakori ez már vidéken, amire haragszok :( )), akkor ők biztos azt mondanák, hogy a biblia szerint, csak itt volt Ádám és Éva és nem máshol. De lehet, ha hazamegyek megkérdem őket. Bibliát szinte kívülről fújják oda-vissza. De kérlek titeket, ezen ne kapjatok össze. Csak egy kis kiváncsiság volt.

A vatikán véleménye érdekes. Többször átolvastam.

Mess with the best / Die like the rest

(#8415) JJános válasza euchi (#8403) üzenetére


JJános
addikt

Az egészet csak viccből irtam, és azért, mert tényleg meszebb mentél mint kellene.
Menj szépen a ateista topicba, és ott szórakozz. Vallás topicot meg hagyd szépen békén. Semmi szükségünk a hitetlenek hitetlenkedéseire.

És akkor állandóan következtetéseket vonsz le a másik emberről?
Most ne írj, mert megint hosszú időre eltűnök innen.

Danival még lehet vitatkozni, de veled nem érdemes.

2007-05-06 óta itt!

(#8416) AMD Power


AMD Power
titán

Night clubbá alakított magyar templom ellen emelt szót a pápa minisztere

Gratulálok. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8417) euchi válasza JJános (#8415) üzenetére


euchi
aktív tag

"Menj szépen a ateista topicba, és ott szórakozz. Vallás topicot meg hagyd szépen békén. Semmi szükségünk a hitetlenek hitetlenkedéseire."
Menj és jelezd a moderátoroknak, hogy innentől kezdve csak hívők írhatnak a topikba és esetleg olyanok, akiket te szimpatikusnak találsz. Lesz nagy nevetés, ebben biztos vagyok.. ;]
"Most ne írj, mert megint hosszú időre eltűnök innen."
Akkor írok, amikor nekem jólesik. :P

(#8418) csemberlen válasza Louro (#8387) üzenetére


csemberlen
őstag

Lemaradtam valamiről? Felvették velünk a kapcsolatot a földönkivüliek?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8419) Dany007 válasza Louro (#8414) üzenetére


Dany007
veterán

Áh ez nem vészes. Sajnos van aki nem képes úgy gondolkodni, hogy 'tegyük fel hogy'.
Ez megszokott, hogy vannak páran, talán mindkét oldalról, akik csak csőlátásban néznek a világra...
Szal ez van. Az Ádám és Éva mese meg már nagyon elavult. Persze, hogy máshova nem teremtett Ádámot és Évát, mert az akkori emberek azt se tudták mi a Hold, sajt vagy csak egy folt az égen...? Nem hogy földönkívüliekkel foglalkozzanak...

Ezzel szemben érdekes, hogy pár Dél-Amerikai kultúra állítólag már évezredekkel a Biblia előtt komoly asztrológiai megfigyeléseket folytatott. Mondanom se kell, mindeközben a nagy Európában még lapos volt a Föld, és vigyázni kellett, nehogy leessenek róla... :U

(#8420) Louro válasza csemberlen (#8418) üzenetére


Louro
őstag

Nem még :)

Csak hát a fejlődés mozgatórugója a kiváncsiság. És én elég kiváncsi ember vagyok :) Ahogy írtam hiszek egy "valamiben". Régen sokat vittek templomba, de egyszer voltam egy táborban Tóalmáson (sokaknak bátran ajánlom!!!!) ahol eléggé átformálódott a nézetem. Nem a templom és a pap adja a hitet, hanem amit tényleg hiszünk. Egy pap nem fogja megtisztítani a lelket mondjuk egy gyilkosságtól. Azt magunkban - nevezhetjük csendességnek is - kell letisztáznunk.

Nekem igazán ott borult a bili, amit a templombajáró szüleimnek is jeleztem és nem nagyon díjazták, amikor a pap ilyet mondott egy vasárnapi nagymisén választások előtt: "...és majd Viktor vezérünk..." Azt hittem ott helyben kimegyek, csak akkor sajna kisváros létére családommal toltam volna ki

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#8421) csemberlen válasza Dany007 (#8419) üzenetére


csemberlen
őstag

Van egy régi ismerösöm aki ateista. Multkor pont ő magyarázta meg, hogy gyakorlatilag a ma élő emberek genetikai, és dns vizsgálata megerősitette, hogy mindannyian 1 emberpártól származunk. Különség köztünk, hogy én tudom a nevüket is :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8422) Louro válasza csemberlen (#8421) üzenetére


Louro
őstag

Biológiát és a tudományt véve: kezdtük az egysejtűektől és aztán eljutottunk eddig a komplex rendszerig, amit homo sapiensnek nevezünk. Ilyen alapon tényleg közös az ős.

Vallás: volt Ádám és Éva, így is megvan a közös ős.

Ez ellen ki vitatkozna? Én nem :) Akárhogy nézzük, egy közös mindenkiben van :)

(Érzem is nagy vitát fog elindítani. De ez csak az én bolondos elméletem :) )

Mess with the best / Die like the rest

(#8423) csemberlen válasza Louro (#8420) üzenetére


csemberlen
őstag

Az, hogy a legtöbb egyház például hogyan viszonyul a politikához egyértelműen rámutat, arra, hogy messze járnak attól a Krisztusi példától aminek jellemeznie kéne a keresztényeket.
De erről nem Isten tehet.
Azon irányban kéne tovább menned, hogy megismerd azt a Valakit, aki van és létezik. Megtudni mit vár el tőled, és azt cselekedni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8424) euchi válasza csemberlen (#8421) üzenetére


euchi
aktív tag

És a haverod be volt szívva? Nekem is vannak hülye ismerőseim, de nem rontanám a topik színvonalát azzal, hogy tőlük idézgessek.
[IRÓNIA]Megvizsgálták hatmilliárd ember DNS-ét? Ez nem semmi![\IRÓNIA]

(#8425) csemberlen válasza euchi (#8424) üzenetére


csemberlen
őstag

Szerintem nem ártana ateista létedre a tudományt figyelni. A szinvonalat meg szerintem az ilyenfajta hozzászólások rontják. Épp azért, hogy ne duzzadjon fel nem fogok reagálni a további hozzászólásaidra.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8426) Dalai Láma válasza euchi (#8424) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ilyen vizsgálat tényleg volt, persze nem mind a 6mrd embert vizsgálták, de erre nincs is szükség. Elég volt különböző rasszba tartozó embereket vizsgálni megfelelő számban.

Én úgy tudom, így 7 ősanyát találtak. Ami viszont nem jelenti azt, hogy az ő korukban ne lét volna több százezer másik emberi lény is a földön.

Egyébként igen, 1 ősanya. Pont erről szól az evolúció is. Egy egyed kicsit más mint a többi, a mutáció következtében. Ha ez a változás pozitív, akkor a leszármazottjai elterjednek, és új faj jön létre. És az egész fajnak ez az 1 mutáns lesz az őse.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#8427) Noddy


Noddy
senior tag

Tényleg szomorú, hogy egyes emberek akik magukat Isten szolgájának mondják, a pozíciójukat politizálásra, kicsinyes vágyaik kielégítésére és kisebbségi komplexusuk leküzdésére és hatalomvágyuk csillapítására használják. Ahelyett hogy tényleg Istennek szolgálnának. Bármilyen meglepő de kevés a hívő teológus és lelkész. Hogy ennek mi az oka az egy külön téma.

Egyébként a vallás - tudomány vitát egy párszor lefutottuk :)
Az evolucionisták hajthatatlanok és a hívők is :)
Valaki mindig elindítja ezt a vitát mi meg folytatjuk, ahelyett hogy "szent szánalommal tekintenénk a hitetlen fattyakra".

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#8428) dabadab válasza euchi (#8424) üzenetére


dabadab
titán

Nem, valoszinuleg nem volt beszivva, csak kb kepben volt az utobbi idok genetikai kutatasait illetoen.
Mondjuk persze a dolognak viszonylag keves koze volt a bibliai elkepzelesekhez, nem ez az "osanya" volt akkoriban az egyetlen no, csak ugy adodott, hogy egyedul az o leszarmazottai maradtak meg.

Noddy: "Az evolucionisták hajthatatlanok"

Erdekes, nem ugy tunt, hogy eleve nem is nagyon leteznek "evolucionistak", raadasul egyaltalan nem hajthatatlanok, az evolucio elmelete is sokat alakult az azota tett felfedezesek okan.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#8429) Rive válasza csemberlen (#8421) üzenetére


Rive
veterán

Mondjuk a mitokondriális 'Éva' és az 'Y' 'Ádám' közötti korkülönbség picit kényelmetlen lehet, dehát afölött, hogy a többi kromoszómában miféle mixtúra tenyészik, már úgyis nagyvonalúan átsiklottunk :K

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8430) euchi válasza Dalai Láma (#8426) üzenetére


euchi
aktív tag

Tudom, hogy volt, de nem úgy volt, ahogy csemberlen írta.
„Ami viszont nem jelenti azt, hogy az ő korukban ne lét volna több százezer másik emberi lény is a földön.”
Ez a mondat a lényeg.

szerk.
dabadab:
Nyugi, képben vagyok. Tudod csemberlen példája kitűnően mutatja, hogy mennyire el lehet ferdíteni valamit, ha azt egy adott szempontból nézzük. Vajon az ateista haverja tényleg így mesélte neki, vagy ő csak ennyit fogott föl belőle. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8431) Dany007 válasza csemberlen (#8421) üzenetére


Dany007
veterán

Számomra csak az a furcsa, hogy ilyenkor bezzeg fel lehet hozni a tudományt példának, bizonyítéknak.
De amikor a tudomány azt bizonyítja, hogy az ember évmilliók alatt alakult és fejlődött idáig, na az már nem tetszik... A homo erectus, homo habilis meg a többiek kit érdekelnek,nem? :)

(#8432) kymco válasza Dany007 (#8431) üzenetére


kymco
veterán

Ha nem a tudományt hozza fel, akkor meg az a baj vele, mert tudományellenes... Ha van sapka akkor az a baj, ha nincs, akkor az....

Ha egyes fórumozók azért járnak csak ide, hogy kiéljék frusztrációs komplexusaikat, akkor inkább javaslom, hogy erre a célra tartsanak háziállatot vagy éljenek direkt és nem anonim szociális kontaktusokat...
Ez utóbbi csak akkor szólt neked, ha magadra vetted.... :)

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#8433) Noddy válasza Dany007 (#8431) üzenetére


Noddy
senior tag

Ez viszont is igaz. Ti sem látjátok meg azokat a bizonyítékokat ami kicsit is kétségbe vonja a millió éves dolgokat. Pl lágyszövetes leletek stb. Persze minden szentnek maga felé hajlik a keze. Csak mi nem hülyézzük le a másikat csak azt mondjuk, hogy hitetlen. Míg ti a tudományt a hívők porba tiprására használjátok.
A hívők soha nem zárkóznak el a tudománytól, csak ha azt valaki Isten ellen használja fel mindenféle alap nélkül, lássuk be ez egy kicsit frusztráló.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#8434) dabadab válasza Noddy (#8433) üzenetére


dabadab
titán

"Ti sem látjátok meg azokat a bizonyítékokat ami kicsit is kétségbe vonja a millió éves dolgokat."

Blabla, dehogy nem veszik eszre, sot, pont az ilyen jellegu felfedezesekert lehet Nobel-dijat kapni.

DRM is theft

(#8435) euchi válasza Dany007 (#8431) üzenetére


euchi
aktív tag

„ilyenkor bezzeg fel lehet hozni a tudományt példának, bizonyítéknak.”
Bizonyítéknak? Mit csinált csemberlen barátunk. Idézett valamit rosszul, és levont belőle téves következtetéseket.

Nem arról szólt ez a kutatás, hogy egyetlen emberpár volt, hanem arról, hogy egyetlen ős utódai maradtak végül meg, míg a többi mitokondriális ág kihalt. Ennyi.

(#8436) fordfairlane válasza JJános (#8415) üzenetére


fordfairlane
veterán

Menj szépen a ateista topicba, és ott szórakozz. Vallás topicot meg hagyd szépen békén. Semmi szükségünk a hitetlenek hitetlenkedéseire.

A vallás nem csak a hitről szól, egyben társadalmi jelenség is. A hitetlenek éppúgy vitatkozhatnak róla, mint a hívők. ********

[ Módosította: Racecam ]

x gon' give it to ya

(#8437) kymco


kymco
veterán

Alapvetően arról szól mostanában a topic, hogy megjelenik egy pár ateista fanatikus (nem tudok másra gondolni, mikor ilyenek hangoznak el, hogy az evolúció bizonyított; a Biblia hazugságokat tartalmaz; hülyeségben hiszel; kezdj már el gondolkozni; sajnálni való vagy), és osztja az észt a kicsorbult egóját itt szándékozik kifenni.
A támadások szinte minden esetben úgy kezdődnek, hogy finomabb vagy durvább mértékben sértegetni kezdik vagy a személyemet, személyünket vagy a hiteme, hitünket...
Én személy szerint kerülöm az ateizmus, a hitetlenség sértegetését, és nem vonok le következtetéseket az emberek értelmi állapotáról csak azért mert ateista.
Fordítva ezt nem tapasztalom. Elhiszem, hogy szórakoztató idejönni és szórakozni, sértegetni, lenézni a másikat, de ez minősíti is fórumtársat úgy, hogy vsz ő nem is tudja, hogy mennyire baromarcú. És ez így már minősített eset. Lehet példálózni JJánossal. Leggyakrabban a perpatvar nála is ott kezdődik, hogy minősítgetni kezdtétek... Noddyval fogalmam sincs, hogy mi bajotok, szvsz szürkeállományban veri a kritikusainak 80%-át... Szintén nem őt minősíti, hogy ezt a vitapartnerek nem érzik...

Nem látom be, hogyha valaki nem ért meg valamit, nem tudja felfogni stb... akkor az attól még miért hülyeség?
Mikor katona voltam, a negatív iq-ju öreg katonák viselkedtek így, ha valami nem állt össze bennük, az már hülyeség volt. Ez ott is itt is primitívségre vall és olyan mértékű egoizmusra, hogy már fájdalmas...

Bocs a rengeteg offért, de ez már régóta ért bennem...

www.refujvaros.hu

(#8438) Dany007 válasza kymco (#8437) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem azért ez nem erről szól... Legalábbis én sose vettem személyes dolognak ezeket a vitákat. Na jó, JJánossnál azért 1-2x megfordult az agyamban 1-2 személyeskedő gondolat, de tény, hogy ő elég extrém e téren :)
Amúgy szerintem az is gond, hogy már ugyan azokat a köröket futjuk sokadszorra. És a végén egyik fél se meggyőzhető 100%-ig. Van aki meg élből elutasít mindent...

(#8439) euchi válasza kymco (#8437) üzenetére


euchi
aktív tag

Úgy érzem ezt a hsz-t első sorban nekem szántad, az alábbiakból ítélve:
„a Biblia hazugságokat tartalmaz; hülyeségben hiszel; kezdj már el gondolkozni; sajnálni való vagy”
Úgy látom nagyon a szívedre vetted.

„A támadások szinte minden esetben úgy kezdődnek, hogy finomabb vagy durvább mértékben sértegetni kezdik vagy a személyemet, személyünket vagy a hiteme, hitünket...”
Én nem akarlak bántani. Az a baj, hogy nem tudok a hitedről beszélni anélkül, hogy neked fájna. Hozzáláncoltad magad, így természetesen fájni fog, ha támadás éri. Támadás pedig csak azért érheti, mert támadható.
„Én személy szerint kerülöm az ateizmus, a hitetlenség sértegetését, és nem vonok le következtetéseket az emberek értelmi állapotáról csak azért mert ateista.”
Ó dehogynem. Mikor öt hónapja először benéztem ide, rögtön beképzeltnek tituláltál, pedig még nem is ismertél. Az elmúlt napokban ki nevezett betegnek kit? És ez most csak néhány, ami hirtelen eszembe jutott, de tuti eszembe jutna még több is, ne kelljen már visszakeresnem a fórumon.
„Elhiszem, hogy szórakoztató idejönni és szórakozni, sértegetni, lenézni a másikat, de ez minősíti is fórumtársat úgy, hogy vsz ő nem is tudja, hogy mennyire baromarcú.”
Persze, hogy szórakoztató. Van itt öröm, móka, kacagás, és persze veszekedés is dögivel. Szerintem ez a topik amellett, hogy szórakoztató, nagyon tanulságos is. Én azt mondom, jöjjön ide mindenki. Hívő és hitetlen egyaránt. Megéri.

(#8440) Vladi válasza kymco (#8437) üzenetére


Vladi
nagyúr

Háát... jah. :U

Azért érdemes megfigyelni, hogy ki hogyan reagál. Mindenkinek más a vérmérséklete. Vannak itt lobbanékony emberek. :D

(#8439) euchi:

"Úgy látom nagyon a szívedre vetted."

Ez a dolog ugye most nem lep meg? :U

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8441) fordfairlane válasza kymco (#8437) üzenetére


fordfairlane
veterán

Na persze, az úgy kezdődött, hogy az ateisták visszaütöttek szegény Jjánosra, aki persze jogosan küld el mindenkit ezek után a fenébe, hisz nem is ő kezdte, mert ugye, a vallás topik a hívők saját kis homokozója volt, a többiek jöttmentek. Persze egy hívőtől nem is vártam mást, a reakciójukat előre fel lehet írni egy papírra "én azért megértem Jjánost" Persze, hogy őt érted meg. Az lepne meg csak igazán, ha egyszer nem őt értenéd meg, hanem az ellenvéleményt.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#8442) #31757056 válasza Dany007 (#8431) üzenetére


#31757056
törölt tag

De egy fura topik ez... :) Az új modkereső blog topikjából tévedtem ide véletlen. :D

És melyik tudomány az amelyik bizonyítja, hogy az ember magától alakult ki? Csak nehogy Darvin-nal támaszd alá a leendő válaszod, vagy azzal hogy csőlátásom van, mert ő kb 150 évvel ezelőtt élt, amikor még a legkisebb ismert elemi részecske a sejt volt. :U Persze azóta már tudjuk azt, hogy egyetlen sejt felépítése is olyan kb mint egy miniatűr város.
A homo erectus és társai manapság ugyanúgy hitkérdés, akár a vallás. Csak az egyik banda ateistának, materialistának vagy evolucionistának vallja magát, a másik pedig vallásosnak. Igazából ha elgondolkodna kicsit mindkét tábor, egyik sem tudna logikus választ adni az élet létrejöttére, mindenki csak azt a választ adná, amit a biológiakönyvben olvasott, vagy a hittanórán hallott. Tisztelet a kivételnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#8443) kymco válasza euchi (#8439) üzenetére


kymco
veterán

Nos csak annyit fűzök utoljára a beteg témához, hogy Jézus mondta, hogy betegeknek van szükségük orvosra, nem az egészségeseknek, és ekkor azokat a farizeusokat égette, akik egészségeseknek vélték magukat szemben azokkal, akikkel Jézus beszélgetett.
Van egy pár tanulság.
1. A Biblia képes elvonatkoztatni. Jó lenne, ha te is képes lennél erre néha (nem csak akkor, ha a kedved tarja), különben az a gyanú merül fel bennem, hogy ez is a szórakozásod része, mikor leírom egyértelműen, hogy nem tartok senkit orvosi esetnek pont a félreértés miatt, te pedig újra felhozod mint sértést... Ez derék és egyenes dolog tőled :)
2. Jézus azokat tartja valójában betegeknek, akik öntelten azt képzelik magukról, hogy jobban ismerik az életet a másiknál, jobban is tudnak élni és többet is érnek a másiknál.....
Valójában egészségesnek érzik magukat, pedig betegek....
3. Jézus azokkal tud mit kezdeni, akik elfogadják Jézus diagnózisát.
4. Akik nem fogadják el Jézust nem értik motivációit. Nem értik miért jött, mit akar tenni. Akik arra sem veszik a fáradtságot, hogy megismerjék, lehülyézik és bolondságnak tartják azt, amit tanít, tanított.
Ha a hitem miatt nézel bolondnak, akkor Jézus nevéért tartasz bolondnak és ennek örülök, mert ugyanaz a sorsom, mint Jézusnak az őt elutasítók között.... (nem a kereszthalálra gondolok)

Nem vagy buta ember, de hiányzik a szavaidból a bölcs embernek alázata. A bölcsességet nem pótolja az arrogancia szvsz

www.refujvaros.hu

(#8444) kymco válasza fordfairlane (#8441) üzenetére


kymco
veterán

Természetesen a több mint száz hozzászólás között nem lehet labortisztaságú állításokat megfogalmazni, de alapvetően tény, hogy nem az ateisták vannak támadva hitükben elsősorban, hanem a keresztények... és a reagálások az általam említett iq paródia szintjén maradnak többnyire az ateisták részéről...
De ebben a témában ez volt az utolsó hsz...

www.refujvaros.hu

(#8445) Racecam válasza fordfairlane (#8436) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nyugi, személyeskedésre semmi szükség. :N

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#8446) euchi válasza kymco (#8443) üzenetére


euchi
aktív tag

Téged Jézus legfeljebb meggyógyít, de nem képez orvossá, szóval legyél szíves elfogadni, hogy te nem állíthatsz föl rólunk diagnózist. Jelenleg te vagy a páciens, aki orvosnak képzeli magát. ;]
„2. Jézus azokat tartja valójában betegeknek, akik öntelten azt képzelik magukról, hogy jobban ismerik az életet a másiknál, jobban is tudnak élni és többet is érnek a másiknál.....”
Érdekes nekem valamiért JJános jutott eszembe. :D De még rád is igaz a nagy része, leszámítva talán a felsőbbrendűség érzését.

„Nem vagy buta ember, de hiányzik a szavaidból a bölcs embernek alázata. A bölcsességet nem pótolja az arrogancia szvsz”
alázat: Elfogadni valaki, vagy valami felsőbbrendűségét, és fontosságát? Elfogadni, hogy függök tőle? Nem hiszek benne és így ez eleve lehetetlen. Alázat a Biblia a felé. Ez nem lehetetlen, de olvasom már egy ideje. Meg kell, hogy mondjam, ez az a könyv, amit a bölcs ember kritikusan olvas és nem alázattal. :N
bölcsesség: Nem áltatom magam. Szerintem is van még mit fejlődnöm.
arrogancia: Oké följegyeztem. Ez akkor megy az öntelt és a beteg mellé. :DDD

(#8444) kymco:
"de alapvetően tény, hogy nem az ateisták vannak támadva hitükben elsősorban, hanem a keresztények..."
Megsúgom neked: Ez azért van, mert nekünk nincs hitünk. Ami nincs, azt meg felőlem támadhatod... :P

(#8447) Vladi válasza euchi (#8446) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Elfogadni valaki, vagy valami felsőbbrendűségét, és fontosságát? Elfogadni, hogy függök tőle?"

Bibliától függetlenül, úgy általában hogy vagy az életben az alázattal és elfogadással?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8448) euchi válasza Vladi (#8447) üzenetére


euchi
aktív tag

Köszönöm kérdésed. Megvagyok vele. Egyéb magántermészetű kérdés? :D

(#8449) kymco válasza euchi (#8446) üzenetére


kymco
veterán

Te nem érted az alázat lényegét. Itt nem a megalázkodásról van szó, hanem arról, hogy meghagyom a lehetőséget arra, hogy a másiknak is lehet igaza... A vita alapja nem az, hogy mindenki hülye, csak én rendelkezem a mindent megmondás bölcsességével, hanem szvsz a bölcs sokkal inkább tisztában van a korlátaival, mint a bölcsességet nem bíró ember. És a korlát ismerete alázatossá tesz.

www.refujvaros.hu

(#8450) euchi válasza kymco (#8449) üzenetére


euchi
aktív tag

„hogy meghagyom a lehetőséget arra, hogy a másiknak is lehet igaza...”
Szóval kedves bölcs:
Szerintem nincs Isten, a Biblia egy emberek által kitalált mese, te tévhitben vagy, és egy mesevilágban élsz.
Szerinted lehet igazam? :U

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.