Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#13001) cucka válasza Noddy (#12994) üzenetére


cucka
addikt

Az élet keletkezésének mechanizmusáról a "racionális" tudomány se mond semmit. Az élet térnyeréséről a földön már talán.
Ez így van, de ebből a nem tudásból az égvilágon semmi sem következik, nem teszi igazzá az intelligens tervezés elgondolását.

Az teremtett világ mond valamit a tervezőről.
Fel tudnál sorolni 3 dolgot? Engem mondjuk első körben az érdekelne, hogy vajon a teremtő vizsgálható-e tudományos módszerekkel?

Élettelenből élőt még senki nem hozott létre kísérleti körülmények között
..és kicsi a valószínűsége, hogy valaha létre fog hozni.

amik vannak elméletek nem sok biztos alapjuk van, annyi hogy a Teremtőt kizárják.
Olyan elméleteink vannak, amilyenek - nem tudjuk, mi történt milliárd évekkel ezelőtt, nyomokból következtetünk. Soha nem lesz egyetlen olyan tudományos elmélet sem, ami 100%-os bizonyosságal mondja meg a tutit. Ha a teremtőt belevennék az egyenletbe, akkor az sértené a tudományos módszert, ami magyarra fordítva azt jelentené, hogy értelmetlen lenne - egy teremtővel bármilyen, eddig megválaszolatlan kérdést meg lehet válaszolni, de semmit sem lehet megérteni.

Cáfolható az evolúció és a nagy bumm elmélete? Nem.
Dehogynem.
Az evolúciót lehetne cáfolni például olyan fosszíliák sokaságával, amelyek a jelenlegi elméleteink szerint a keletkezésükkor nem létezhettek volna. (Pl. százmillió éves emlős csontvázak). Amennyiben ilyeneket találnánk, az evolúció elmélete felülvizsgálatra szorulna.
A nagy bumm elméletének alapja, hogy megfigyeltük, hogy a világegyetem tágul, és gondolatban visszapörgettük az időt. Ha valaki igazolni tudná, hogy mondjuk valamilyen okból kifolyólag a világegyetem méretben "pulzál", akkor a nagy bumm elmélete azonnal cáfolva lenne.

(#13002) Mr X válasza JJános (#12997) üzenetére


Mr X
veterán

Hogy tudod garantálni? Ha még bizonyítani sem tudod az igazad, csak hiszel benne? :)

Te is csak a saját elméleted szerint igaznak vélt dolgokat hiszed el, vagyis ugyanúgy gondolkodsz, mint én, csak más az alap nálad. :)

(#13003) cucka válasza Ujjlenyomat (#13000) üzenetére


cucka
addikt

Még te magad sem hiszed el azt amit írtál.
Nem voltam jelen abban a pár millió évben, ami alatt a zsiráfok kialakultak, mint ahogy senki más sem volt jelen, így közvetlen megfigyelés híján legfeljebb feltételezni tudjuk, hogy hogyan történt.

Nincs rövid nyakú zsiráf csont váz!
Nincs vagy csak nem találtunk még egyet sem?

És a többi állat aki a zsiráf környezetében van,
azok miért nem növesztettek akkora nyakat?

Mondjuk mert a talajszinten található növényeket legelték, nem a lombkoronát, esetleg húsevők voltak. Vagy volt más hosszú nyakú növényevő is, de valami miatt kihalt. Látod, több lehetséges magyarázat van.

Miért mit ástak ki?
Menj el bármelyik természettudományi múzeumba, és nézd meg a saját szemeddel.

(#13004) Mr X válasza Ujjlenyomat (#12998) üzenetére


Mr X
veterán

Az áram mérhető, reprodukálható, nem kell megfognom, hogy bizonyítsam a létét. Ugyanez a helyzet a levegővel is.

"Einstein szerint az idő a foton mozgása.
Ha meg áll az idő, nem látnánk mert nem mozdulna a foton.
Ebből adódik, hogy Ő teremtette az időt is."

A levont következtetésed mindenféle logikát nélkülöz. Miért következne egyikből a másik? :U

"De igazából azt, hogy mit foglal magába a halál az csak idősebb korában érti meg."

Nem érti meg senki sem. Akkor derül ki, amikor meghalunk. Neked is van egy elméleted róla, nekem is. ennyi és nem több.

(#13005) Ujjlenyomat


Ujjlenyomat
csendes tag

Nem tartom logikusnak, hogy zsiráf éhen halt volna hosszú nyak nélkül,
a többi állat meg nem.
Most néztem a Wikipédián, hogy
találtak 3 koponya töredéket.
Erről általánosítanak, hogy akkor hogyan néztek ki az elő vagy ősemberek.
Tényleg három koponya töredékről állítanak "tényeket"
egy globális populációról?
hogyan vizsgálták meg azt, hogy:
-milyen volt a válöv?
-milyen volt a medenceöv?
-milyen hosszúak voltak a végtagjai?
-milyen alakú volt a gerince?
-hol volt az öreglyuk a koponyán?

Mind mese habbal!
Találnak egy torz szülöttnek egy koponyáját, vagy világszerte hármat,
ráadásul még maga a koponya se ép.
Aztán felkérnek e "rajz művészt", hogy ahhoz a csonthoz ami egyébként lehet,
hogy elfér a kezedben, rajzoljon egy testet.
Ha akarja 180 centi lesz az ős ember, de ha akarja csak 150.
Teljesen az ő képzeletvilágára van bízva.
Aztán az egyik gümő fogban találnak növény darabot és azt állítják,
hogy már ismerte a gyógynövényeket, vagy hogy csak növényeket evett.
Ez is valamelyes szinten csak képzeletvilágra alapozódik.
Ez nem tudomány.
Egyébként mi az ami miatt elhisszük,
hogy a szénizotópos vizsgálatainak az eredményei tényleg igazak.
És nem a bolondját akarják járatni a köznéppel, mint a kommunizmus idején.
És te egyébként miben hiszel?(puszta kíváncsiságból, nem kötözködés képpen)

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#13006) Mr X válasza Noddy (#12999) üzenetére


Mr X
veterán

Én nem állítottam, hogy amiben én hiszek, teljesen bizonyítható. :) Nem kezelem a saját véleményem kész tényként. Ezt te elmondhatod magadról? :)

" Nincs semmivel se több bizonyítékod mint nekünk. Annyi, hogy valami belső indíttatásból el kell kerülni Istent és ez alapján kell a tudományos elméleteket felállítani."

Az a belső indíttatás az azt jelenti, hogy nem hiszek el mindenféle feltételezéseken alapuló dolgot, csak azt, amire van bizonyíték. Ezzel a vallás nem rendelkezik, hiszen akkor nem hit lenne, hanem tudás.

Van, akinek elég annyi, hogy elhisz valamit, és nem kell neki, hogy bizonyíthatóan igaza is legyen. Nekem ez nem elég, én bizonyítékot akarok, tudást akarok.

És vicces, hogy például a katolikus vallás is kamunak titulál más vallásokat, közben semelyikük sem tudja bizonyítani, hogy igaza van.

[ Szerkesztve ]

(#13007) Noddy válasza cucka (#13001) üzenetére


Noddy
senior tag

De nem is cáfolja a teremtést.

Például.
- A világban törvények vannak, matematikai, fizikai, kémiai, biológiai törvények, szabályok.
- Mindenható.
- Idő és anyag felett áll.
Szerintem nem erre gondoltál, de én igen... De kb ez is hasonló ahhoz, hogy mit mond a Nagy Bummról a világ: sok idő, véletlen és még több idő (javíts, ha többet mond róla) A kérdésed azért nem teljesen jó mert az ujjlenyomata alapján se tudsz valakit mérni, csak bizonyos dolgokat tudsz meg róla.

Te Isten létét a felelősség, értelem, gondolkodás hárításának gondolod de ennek semmi alapja nincs... nem tudom honnan veszed. (pl. a hívő tudósokról már rengeteget beszéltünk itt)

Az evo elméletnek pont az a titka, hogyha találnak egy oda nem illő leletet akkor gumi módjára arrébb húzzák az időskálát és azt mondják, hogy x millió évvel korábban vált el a közös őstől, vagy farönkön áthajózott a másik kontinensre... Folyamatosan alkalmazkodik a talált fosszíliákhoz és ehhez jó alapot nyújt a sok idő és a véletlen amin alapszik, ezért nem cáfolható. Ha meg figyeled mindig ez található az erről szóló cikkekben... Az ősrobbanásnál is ez látható folyamatosan korrigálják a sebességeket és időtartamokat a megtapasztalt dolgok függvényében. De ez így korrekt a részükről én nem akarom a kutatók munkáját semmibe venni (hiszen én is ezt csinálom), de emiatt elítélni a teremtést, Isten semmibe venni esetleg nevét gyalázni, kicsit meredek.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#13008) JJános válasza Noddy (#12999) üzenetére


JJános
addikt

"Értelmiségi ember vagyok diplomával"
Ennek nagyon örültem.

Nekem ugyan nincs diplomám, de szintén értelmiségi ember vagyok.
Számítógép programozást is tanultam. Mai napig fut programom, amit használnak.

Csak a világi emberek, akik nem ismerik azt az Istent, akit mi, azok gondolják, hogy ostobák, megvezetett emberek vagyunk. :)

2007-05-06 óta itt!

(#13009) Mr X válasza JJános (#13008) üzenetére


Mr X
veterán

Senki sem tart titeket ostobának. Ne mártírkodj, ha megkérhetlek.

Noddy:

"Az evo elméletnek pont az a titka, hogyha találnak egy oda nem illő leletet akkor gumi módjára arrébb húzzák az időskálát és azt mondják, hogy x millió évvel korábban vált el a közös őstől, vagy farönkön áthajózott a másik kontinensre... Folyamatosan alkalmazkodik a talált fosszíliákhoz és ehhez jó alapot nyújt a sok idő és a véletlen amin alapszik, ezért nem cáfolható. Ha meg figyeled mindig ez található az erről szóló cikkekben... Az ősrobbanásnál is ez látható folyamatosan korrigálják a sebességeket és időtartamokat a megtapasztalt dolgok függvényében. De ez így korrekt a részükről én nem akarom a kutatók munkáját semmibe venni (hiszen én is ezt csinálom), de emiatt elítélni a teremtést, Isten semmibe venni esetleg nevét gyalázni, kicsit meredek."

A tudás nem állandó, nem kőbe vésett. Akkor miért meglepő, hogy új ismeretekhez jutás esetén módosítanak az addigi elméleteken? Anno szentül hitték, hogy a Föld lapos, vagy hogy a Nap kering a Föld körül. Mikor kiderült, hogy mégsem, szerinted ragaszkodni kellett volna az eredeti elmélethez, mert milyen már, ha valaki módosít rajta? Megjegyzem, erre ugyebár volt is törekvés.

[ Szerkesztve ]

(#13010) cucka válasza Ujjlenyomat (#13005) üzenetére


cucka
addikt

Nagyon elegánsan váltottál át a zsiráfokról az ember őseire. A fejtegetéseddel kapcsolatban:
1. ha egy bizonyíték alapján állítanak valamit, akkor az valamilyen logikus érv alapján történik, nem hasraütésszerűen
2. kihagytad a gondolatmenetedből a genetika tudományát
3. attól, hogy te nem értesz meg egy olyan tudományágat, aminek megértéséhez rengeteg tanulás és szakértelem szükséges, az legfeljebb rólad mond valamit, az adott tudományágról nem

Egyébként mi az ami miatt elhisszük,
hogy a szénizotópos vizsgálatainak az eredményei tényleg igazak.

Mondjuk a fizikai ismereteink miatt. Egyébként nem azt hisszük el, hogy igazak az eredmények, hanem azt állítjuk, hogy a módszer jó, mivel következménye azoknak a fizikai ismereteknek, amelyeket bizonyítékokkal igazoltunk. Az egy fundamentálisan rossz kérdés, hogy mit hiszünk igaznak.

És nem a bolondját akarják járatni a köznéppel, mint a kommunizmus idején.
Ha valaki egyértelműen cáfolna valamilyen széles körben elfogadott tudományos nézetet (pl. radiokarbon kormeghatározás), akkor ez sikert és megbecsülést hozna. Einstein nevét azért ismeri mindenki, mert ő pontosan ezt tette és bebizonyosodott, hogy tényleg igaza volt.
A kommunista példa azért rossz, mert a kommunista diktatúrában a hatalom által képviselt nézetek kritikájával és cáfolatával nem megbecsülés járt, hanem kényszermunka és börtönbüntetés.

És te egyébként miben hiszel?(puszta kíváncsiságból, nem kötözködés képpen)
Nem tudom, hogy érted ezt pontosan, de amúgy ateista vagyok, ha erre gondoltál.

(#13011) Noddy válasza Mr X (#13006) üzenetére


Noddy
senior tag

Ha nem ragadott volna meg Isten és nem munkálkodna Szent Lelke akkor abszolút igazad lenne.
Nem én döntöttem afelöl, hogy Jézus a megváltóm, hogy van Isten és munkálkodik.
A hívő emberek a bizonyítékai Isten létének. Ekkora tömeges agymosást, időben és térben függetlenül nem hoz létre emberi vágy vagy manipuláció.

Nem tudom a többi vallásnál hogy van, hogy miként lesz valaki buddhista, taoista, muszlim... de keresztyénnek lenni nem az én döntésem.

köv bejegyzéshez:
Csak válaszoltam, hogy miért nem lehet cáfolni az evolúciót. Ennyi... Úgy változtatják ahogy tetszik, ez a tudomány lényege hogy ismeretben növekszik és ennek megfelelően variálják a modelleket, nincs vele semmi baj.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#13012) JJános válasza Mr X (#13006) üzenetére


JJános
addikt

"Van, akinek elég annyi, hogy elhisz valamit, és nem kell neki, hogy bizonyíthatóan igaza is legyen. Nekem ez nem elég, én bizonyítékot akarok, tudást akarok."

Soha nem lesz kézzelfogható bizonyítékod, soha!
Hiábaló a tudás, ha rossz a kiindulópont, csak megvezet.
Nem a célba érsz vele, hanem eldobod az életed.

Érdekes, hogy amikor a teremtést elfogadtam, azonnal minden érthető lett.
Amikor meg ateista voltam állandóan agyaltam?

Mi van a hiányzó láncszemekkel? Gondolt egyet a sejt, hogy ideje már emberré válni? :D

2007-05-06 óta itt!

(#13013) Mr X válasza JJános (#13012) üzenetére


Mr X
veterán

"Soha nem lesz kézzelfogható bizonyítékod, soha!
Hiábaló a tudás, ha rossz a kiindulópont, csak megvezet.
Nem a célba érsz vele, hanem eldobod az életed."

Akkor soha nem fogjátok tudni bizonyítani, hogy nem ti tévedtek. A kiindulópontról ki mondja meg, hogy rossz-e? Te? Ha te hiszel a rossz elméletben, akkor miért kellene elhinnem, hogy az én utam a tévedés? Ez fordítva is igaz.

"Érdekes, hogy amikor a teremtést elfogadtam, azonnal minden érthető lett.
Amikor meg ateista voltam állandóan agyaltam?"

Mi lett érthetőbb? Nem lett érthetőbb, csak nem gondolkodtál tovább, hanem elfogadtál egy készen kapott, bizonyíthatatlan elméletet és kész.

"Mi van a hiányzó láncszemekkel? Gondolt egyet a sejt, hogy ideje már emberré válni? :D"

Evolúció, genetika, biológia. ;) Vagy szerinted az a sejt csak volt úgy magában, aztán Isten ráparancsolt, hogy legyen ember, állat, növény?

[ Szerkesztve ]

(#13014) Mr X


Mr X
veterán

De ha már ilyen jól elbeszélgetünk, kérdeznék egyet, amire régóta érdekel a válasz:

Szerintetek a sorsunkat előre megírták, vagy mi irányítjuk az életünket?

(#13015) Ujjlenyomat válasza cucka (#13010) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

Arra akartam kilyukadni a szénizotópos mondatommal, hogy
melyikőtök írt nekik üzenetet, hogy tényleg annyi idő alatt bomlik le a szén izotóp?
Vagy megkértétek-e hogy mutassák be, hogy tényleg annyi idő?

Gondolom, hogy nem.
Mégis valószínűnek tartom, hogy elhiszitek nekik.
(Mármint, hogy tényleg annyi idő alatt bomlik le.)

És ez a fajta hit, hogy nem láttad a szemeddel,
hogy tényleg annyi idő alatt bomlik-e le az izotóp,
Szerintem nem nevezhető szkeptikusságnak.
Vagy igen, mert ezt a folyamatot végignézni, kicsit meredek lenne.
Szerintem.
Egyébként nem tudom, hogy
hány év alatt bomlanak le a különböző izotópok.

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#13016) Mr X válasza Ujjlenyomat (#13015) üzenetére


Mr X
veterán

Mivel tudományosan leírható a folyamat, bármikor visszaellenőrizhető. Ahogy ezt megtette jópár, egymástól független csoport is. Hamar kiderülne, ha tévednének.

[link]

"A módszer pontossága

A meghatározott dátum pontossága nagy mértékben függ a minta tömegétől. A megfelelő mérési pontosság eléréséhez vagy hosszú idejű mérés vagy nagy tömegű minta szükséges. A számított kor pontossága fordítottan arányos a radioaktív bomlással elbomlott szénatomok észlelt számának négyzetgyökével. 10 000 darab szénatom bomlásának kimutatása már 80 éves pontosságot jelenthet, ehhez 1-5 gramm tiszta szén kell. Ekkora szénmennyiséget viszont 0,025–1 kg szerves anyag tartalmaz."

[ Szerkesztve ]

(#13017) D1Rect válasza Mr X (#13014) üzenetére


D1Rect
félisten

Az emberek jelentős részét mások irányítják.
(nem kell nagyon belemenni,de: mit vegyen fel, mi a jó munka, hogy nézzen ki a jó nő, stb. ezeket a döntéseket nem az egyén szintjén hozzák)
Persze lehetséges visszavenned az irányítást a sorsod felett.

(#13018) Mr X válasza D1Rect (#13017) üzenetére


Mr X
veterán

Nem így értettem. :)

Van-e vajon egy nagy könyv, amiben már születésünkkor meg van írva az életünk?

(#13019) D1Rect válasza Mr X (#13018) üzenetére


D1Rect
félisten

Hogyne lenne, a 387625282569. oldal 6. bekezdésének 3. sora megírja, hogy ma milyen alsógatyát vettél fel. :))

(#13020) Mr X válasza D1Rect (#13019) üzenetére


Mr X
veterán

:DDD

(#13021) Rabbitf_24 válasza Mr X (#13014) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Hello

Mindenki a maga szerencséjének a kovácsa. Nincs előre megírva semmi szerintem.

(#13022) Mr X válasza Rabbitf_24 (#13021) üzenetére


Mr X
veterán

Én is így gondolom. Ha megkérdezhetem, te ezt mint vallásos ember mondod?

(#13023) Rabbitf_24 válasza Mr X (#13022) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Én egy kicsit máshogy értelmezem a vallásos szót, mint a többség. Igen vallásos vagyok, de nem járok templomba mint manapság sok képmutató, igyekszek nem lehúzni senkit, nem keresztbetenni másoknak, valahol középen maradni. 4 év bencés gimnázium után hidd el van fogalmam mindezekről.... :U
Neked mit jelent vallásosnak lenni?

[ Szerkesztve ]

(#13024) Ujjlenyomat válasza Mr X (#13014) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

Szerintem, a sorsunk nincs meg írva.
Tudom, hogy nem nekem tetted fel a kérdést,
de mivel hívő vagyok, ezért úgy érzem, hogy én is válaszolhatok erre a kérdésre.

Azzal, hogy Ádám és Éva evett a tiltott gyümölcsből, teljes mértékben függetlenítették magukat, s így minket is Istentől.
Röviden, azt teszünk, amit akarunk.
Az már más, hogy mi az amit büntetnek.

A Prédikátorok könyve 9. Fejezet 11. versének a végén ez van írva:
"előre nem látható események történnek mindannyiunkkal."
(Új világ fordítás)

Amikor befejeződik ez a világrendszer,
akkor Isten külön választja a rossz embereket a jó emberektől.
(Csak röviden ezt most nem akarom kifejteni)

Ha eleve el lenne rendelve a sorsunk, akkor nem lenne igazságos ez a külön választás.
Már pedig Isten igazságos, és szabad akarattal rendelkezve azt teszünk amit akarunk.
Mi döntjük el magunknak, hogy mi a jó és mi a rossz.
De Isten leíratta a Bibliába, hogy tényleg mi a jó és mi a rossz.
A kérdés az, hogy
Van e bennünk alázat, és akarat, hogy összhangba hozzuk az életünket a Bibliával?

Pl: az adó csalást a Biblia elítéli, de a legtöbb ember lelki ismerete megengedi.
Ezt írja a Rómaiaknak írt levél 13. fejezet 7. verse:
"Adjátok meg mindenkinek, ami megilleti, aki az adót kívánja meg, annak az adót,
aki az illetéket, annak az illetéket, aki a félelmet, annak a félelmet, aki a tiszteletet,
annak a tiszteletet." (Új világ fordítás)

Persze lehet, hogy nem ez a legjobb, példa, de idő szűkiben nem jut más eszembe.

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#13025) cucka válasza Noddy (#13007) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem nem erre gondoltál, de én igen...
Semmilyen megfigyelésünk nincs, amely direkt bizonyíték lenne bármilyen transzcendens lény létezésére. Ha megpróbálod logikai állításokként felírni ezt, amit ide írtál, akkor az hibás lesz, bár tény, hogy emberi nyelven megfogalmazva jól hangzik :)

De kb ez is hasonló ahhoz, hogy mit mond a Nagy Bummról a világ: sok idő, véletlen és még több idő (javíts, ha többet mond róla)
Például elmondja róla, hogy mikor történt. Elmondja, hogy nagyjából hogyan "nézhetett ki", mi történt a nagy bumm utáni időpillanatokban. Bizonyítani tudjuk, hogy az általunk ismert világról alkotott modelljeink egyáltalán megengedik, hogy ilyen esemény bekövetkezzen. A megfigyelések alátámasztják az esemény elméleti modelljét. Kb. ennyi :)

Te Isten létét a felelősség, értelem, gondolkodás hárításának gondolod
Nem, nem így gondolom.

Folyamatosan alkalmazkodik a talált fosszíliákhoz és ehhez jó alapot nyújt a sok idő és a véletlen amin alapszik
Igen, ez teljesen normális, mivel a bizonyítékok száma időben monoton növekvő. Ugyanakkor elméletileg létezhet olyan bizonyíték, ami fundamentálisan kérdőjelezi meg azt, amit a fajok kialakulásáról gondolunk, erre írtam már példát.

de emiatt elítélni a teremtést, Isten semmibe venni esetleg nevét gyalázni, kicsit meredek.
Hát izé, az, amit kiásnak a földből és logikailag helyes, tudományosan megalapozott következményeket vonnak le, az egy dolog. A te személyes hitednek ehhez az égvilágon semmi köze, a világ nem a te személyes vallási nézeteid szerint működik.
Isten semmibe vétele meg gyalázása pedig ekvivalens azzal az állítással, hogy kettőnknek eltérő a személyes véleményünk vallási kérdésekben. Él a világon nagyjából 6 milliárd ember, akinek a tiedtől eltérő véleménye van erről, szóval ezen ne akadj fenn :)

(#13026) Mr X válasza Ujjlenyomat (#13024) üzenetére


Mr X
veterán

A kérdés mindenkihez szólt, nem volt konkrét célszemély. :) Így köszönöm a válaszod.

"Ha eleve el lenne rendelve a sorsunk, akkor nem lenne igazságos ez a külön választás."

Mivel magyarázod, hogy egy csecsemőnek meg kell halnia? Ő mit vétett? Miért nem kaphatott esélyt egy Istennek tetsző életre? Hogy illik ebbe az igazságos Isten eszméje?

Rabbitf_24:

Mivel én nem tartom magam vallásosnak, így nekem ez csupán annyit jelent, hogy az adott illető hisz egy felsőbbrendű hatalomban és olyan eszmékben, amelyek nem igazolhatóak tudományosan, következésképp önmagának igazolja azokat.

[ Szerkesztve ]

(#13027) Rabbitf_24 válasza Mr X (#13026) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Ezért van, hogy nincs senkinek elrendelve a sorsa.... Nem azért hal meg egy gyerek, mert nem tetszik Istennek, hanem mert beteg lett, az anyja lett beteg stb...

Én ezt mindenki gyermekére értettem, nem teszek különbséget a vallásos és az ateista között...

[ Szerkesztve ]

(#13028) Mr X válasza Rabbitf_24 (#13027) üzenetére


Mr X
veterán

Egészséges, Istenfélő szülők egészséges(nek tűnő) magzata is meghal. Nem csak a bűnösök gyermekei halnak meg, hozzátenném, az sem lenne igazságos, hogy a szülő bűneiért a gyermek fizet meg.

(#13029) Rabbitf_24 válasza Mr X (#13028) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Elolvastam a logoutos írásodat a fiatalokról. Teljesen egyetértek. Most 28 vagyok. Elvált, megcsalt. A legszomorúbb az az, hogy majd a mostani teenagereknek kell majd minket eltartani.... Azt se tudják, hogy mi a munka.. :U

(#13030) Mr X válasza Rabbitf_24 (#13029) üzenetére


Mr X
veterán

Dolgozott az évek alatt a kezem alatt pár idősebb ember, korombeli (29 vagyok), és fiatalabbak is. Jellemzőnek mondhatom, hogy a fiatalabb korosztály többsége egyszerűen nem nézi reálisan az életet, nem becsüli meg a munkáját, valamiféle játéknak fogja fel.

(#13031) Rabbitf_24 válasza Mr X (#13030) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Semmit se becsülnek meg. De jónéhány korunkbeli se. Sokan most állnak neki "élni". Ami annyit takar, hogy buli buli hátán, hétközbe laza kocsmázások, hétvégén megint buli. Semmi életcél.... A fiataloknak anyu mindent a fenék alá tesz, így nem is fog semmiért kűzdeni és nem is becsül meg semmit.
Ők pl azt se tudják, hogy mi az a vallás, vagy hogy becsületesség, fairnak lenni a másikkal stb... És ez a mostani szülők nagy nevelési hibája...

(#13032) Mr X válasza Rabbitf_24 (#13031) üzenetére


Mr X
veterán

Azért hozzáteszem, láttam kivételt is. volt olyan beosztottam, aki konkrétan egyetlenegy napot sem volt beteg, nem volt szabadságon, minden túlórára önként jelentkezett. Nem ágált, ha feladatot kapott, hanem megcsinálta legjobb tudása szerint. Na őt nagyra tartottam.

A többiek inkább nyárimunkának fogták fel. Úgy gondolták, ha kirúgják őket, lesz majd másik munka. Nagyon észre lehetett venni, ki az, aki "nem a saját seggén sz@rik".

(#13033) Rabbitf_24 válasza Mr X (#13032) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Igen amit írtál az az 1%.... ők azok, akik örülnek, hogy lyuk van a fenekükön...
Ők gondolom rendelkeznek vmiféle etikai-erkölcsi rendszerrel, vannak korlátaik....
A legtöbb fiatal azt csinál, amit akar, a következmények meg nem érdeklik őket...

(#13034) Mr X válasza Rabbitf_24 (#13033) üzenetére


Mr X
veterán

Rájönnek majd, hogy a világnézetük nem jó, és csak remélni lehet, hogy nem túl későn.

Senki nem várja tőlük, hogy robotok legyenek. De fel kellene fogniuk, hogy a munka, a pénzkeresés adja az alapot, hogy az igényeiket kielégítsék. Mert egyszercsak majd nem lesznek ott a szülők, hogy pénzt és lakhatást, ételt adjanak.

(#13035) Noddy válasza cucka (#13025) üzenetére


Noddy
senior tag

"Ha a teremtőt belevennék az egyenletbe, akkor az sértené a tudományos módszert, ami magyarra fordítva azt jelentené, hogy értelmetlen lenne - egy teremtővel bármilyen, eddig megválaszolatlan kérdést meg lehet válaszolni, de semmit sem lehet megérteni."

Pl. az hogy Isten úgy hozta létre az atomot, hogy az elektronokból, protonokból és neutronokból áll, az hol teszi értelmetlenné annak vizsgálatát, és hol sérti a tudományos módszert?

A többire is válaszolok, de mivel mindketten grafománok vagyunk jobb ha kérdésenként megyünk végig, mert exponenciálisan nő az irományok hossza :)

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#13036) degu válasza JJános (#12975) üzenetére


degu
senior tag

Hat sajnos eljutottumk oda,ahova a misztikus,termeszetfeletti zagyvasagokkal eljuthatunk!
En nem minositettem a hiteded,de ha Te igy latod jonak,akkor en is elmondom! :((
Egy kodben bolyongo,kitalalt viliagban elnek az* igazi* hivok,akik nem tudjak,nem akarjak megoldani a problemaikat,nem tudnak szembenezni az elet nehezsegeivel,ezert hisznek Istenben,aki mindent-megold,es elviszi a balhet...csak hinni kell ! Ez a *konnyebbik* ut.
Es egy megfoghatatlan,lathatatlan,nemletezo dolgot NEM lehet ervekkel megcafolni.
Ez a vallas legnagyobb,es alapveto trukkje,hogy bebizonyitani arrol,ami nincs,hogy nem letezik...az LEHETETLEN. Tehat igy a vallas *alapja* betonba van agyazva!
Onnan nezve,ahonnan Te nezed,pedig mindenki teved,es zurzavarban el,a velemenye egy katyvasz-ahogy irtad... :(
Ezzel azt hiszem a vitat le is zarhatjuk!
Nekem nem kell a *maszlag* meg a kilometeres idezetek a bibliabol,es a *generalszosszal* valo mindent megmagyarazas./Es mindezek felett a nem leterzo *erkolcsi magassagokbol* valo itelkezes az *ostobasagom,tevelygesem* felett.
Persze azert nincs harag,es meg csak meg sem sertodtem,de nem latom a tovabbi eszmecsere ertelmet! :(

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#13037) D1Rect válasza degu (#13036) üzenetére


D1Rect
félisten

"Ez a vallas legnagyobb,es alapveto trukkje,hogy bebizonyitani arrol,ami nincs,hogy nem letezik...az LEHETETLEN."

Ezért nem foglalkozom már olyan vallásokkal ami babonákat dogmaként ad elő. :)

(#13038) JJános válasza degu (#13036) üzenetére


JJános
addikt

"nem latom a tovabbi eszmecsere ertelmet"

Hülyének, megvezetett embernek gondolsz engem? Miközben te vagy becsapva.
Gratulálok. Részemről is befejeztük a vitánkat. :)

2007-05-06 óta itt!

(#13039) cucka válasza Noddy (#13035) üzenetére


cucka
addikt

Igazából fundamentális problémák vannak. Két eset van:
a) Isten transzcendens
b) Isten empirikusan megismerhető

Az a) esetben definíció szerint nem képezheti részét semmilyen tudományos elmélet alapját.
A b) esetben pedig első körben az Isten létezését igazoló tudományos bizonyítékokat kell letenni az asztalra, utána lehet boncolgatni, hogy teremtett-e egyáltalán valamit és ha igen, akkor mikor, hogyan, mit.

Sajnos ez így megy, logikailag így helyes és ez független attól, hogy egyes embereknek milyenek a szubjektív vallási nézetei. Természettudományos szempontból a te vallásod istene, más vallások istenei és a repülő spagettiszörny ekvivalensek.

(#13040) JJános válasza Mr X (#13013) üzenetére


JJános
addikt

"Akkor soha nem fogjátok tudni bizonyítani, hogy nem ti tévedtek"

Be fogom neked bizonyítani nagyon hamar, hogy Te tévedsz! Amikor elkezdődik az ítélet, és a harag poharait kitölti a hét angyal a földre, én már nem leszek itt.
Majd ha a világ egyharmadrésze marad meg valamilyen szinten, és te élsz jusson eszedbe amit most írok. Ha pedig a pokolba jutsz nem találkozunk, csak Jézus előtt az ítélet napján ezer év mulva. Addig ráérsz gondolkodni, hogy ki volt az aki a valóságot látta kettőnk közül.

Nem fenyegetés ez, mert nem kívánom neked. A te döntéseid következményeként fogod learatni a jutalmadat Istentől.

2007-05-06 óta itt!

(#13041) DrGonzo22 válasza cucka (#13039) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Sőt, kérdés, hogy eddig el lehet-e egyáltalán jutni. Amilyen istenfogalmakkal eddig találkoztam, azok vagy önellentmondásosak, vagy semmitmondó, teljességgel üres, jelentés nélküli szófordulatok voltak...

(#13042) kymco válasza degu (#13036) üzenetére


kymco
veterán

Ez a vallas legnagyobb,es alapveto trukkje,hogy bebizonyitani arrol,ami nincs,hogy nem letezik...az LEHETETLEN. Tehat igy a vallas *alapja* betonba van agyazva!
Két dolgot jegyeznék itt meg.
1. Alapvetően más síkon vitázunk. Én azért sem avatkoztam bele, és nincs is szándékomban továbbra sem lényegi szereplője lenni a tudomány és a vallás látszólagos ellentmondásainak.
De a tudomány tényei, bizonyításai nem állnak szemben bármennyire is szeretné sok vitatkozó a hittel. Egy oldalon vannak. Mindkettő választ keres talán ugyanazokra a kérdésekre, de más eszközökkel. Nem lehet összehasonlítani egy autódarut egy sportautóval, nem lehet értékítéletet alkotni arról, hogy mi a fontosabb enni vagy inni... Kb ezt érzem. A tudomány fontos. Keresztényként úgy látom Isten egy csomó képességet megadott, hogy megismerjük a világot, és ez jó, semmi baj nincs vele. Isten maga szeretné, ha minél jobban megismernénk a teremtett világ törvényszerűségeit. Az általam ismert keresztény kutatók, tudósok mind arról beszélnek, hogy nagyszerű dolog felismerni a teremtett világ újabb és újabb titkait... valahol a munkájuk istentisztelet a javából.
De jó dolog a hit is, és nem azért, mert nem lehet igazolni bizonyítékokkal... BASSZUS... az életem szinte összes nagy dolga nem bizonyítékokon alapul, hanem bizalmon és hiten. A párkapcsolatom, a barátaimhoz fűződő viszonyom, a lelkészemhez fűződő kapcsolatom, de mondhatnám azt is, hogy amikor felszállok egy repülőre, akkor sem tények győznek meg, hogy a gép biztonságos, a pilóta felkészült, nem fáradt esetleg részeg...

Bizalommal fordulok a dokimhoz, mert nem én vagyok járatos a gyógyászatban...
A legtöbb és a legfontosabb dolgaimban a tények és bizonyítékok közvetlenül nem szerepelnek... akkor most megvezetett hülye fazon vagyok? Csak én élem így az életem? Te leteszteled minden reggel a buszsofőrt? Te titkosszolgálati eszközökkel ellenőrizteted a menyasszonyod? Szerintem te is hasonlóan teszel mint én.

Sokat szajkózzuk a tényeket, de vajon tények azok, amiket a szánkba adnak? Kb 20 éve tele volt a tudományos sajtó, hogy a paracetamol a világ legjobb általános célú fájdalom és lázcsillapítója. Receptkötelessé is tették az Algopyrint.
Múlt hónapban meghalt egy nő, mert kb 20%-kal több paracetamolt vett be a krónikus és nem szűnő fájdalmára, mint amit felírtak... Pár nap alatt belehalt.. Ekkor tudta meg a nagyközönség, hogy a paracetamol terápiás és a halálos adagja között kicsi a differencia.
Úgy tudtuk, azt tanították, azt vettük ténynek, hogy a paracetamol jobb, korszerűbb, mint az Algopyrin,és kiderült, hogy amit ténynek gondoltunk, az marketingfogás volt...
És az egyszerű halandó ember, aki a tények alapján akart dönteni nem tudott max a bizalom alapján....

Hol vannak a tényeink? Hol van az apparátusod, hogy igazold mások állításait. A szubjektum ezt nem tudja... lehet, hogy egy-két szakterületen vérprofi, de más területen, az élet nagyobbik területén a bizalomra épül az élete...

Én sokszor azt gondolom, hogy állításokat tényként kezelni egyszerűbb út, mint bízni valakiben. Mert a bizalomnak van kockázata. Amikor elveszítjük, akkor mi is sérülünk. Aki őszintén hisz vagy bízik valakiben kiszolgáltatottabb, mint aki elhiteti magával, hogy tényeken áll az élete.

Könnyű kimondani, hogy a hívő ember egybites, és egyszerűségben él. A hívő ember kiszolgáltatottá teszi magát, van bátorsága ahhoz, hogy higgyen, bízzon.

2. Néha előjön amolyan összeesküvés szinten, hogy a vallás hülyíti a népet, lelki nyomorba dönti, megvezeti, és elszedi a pénzét. Nem állítom, hogy te írtad, de téged olvasva erősödött bennem ez a gondolat.
Nincs világhatalma a kereszténységnek, de még országosan sem egységes az "elnyomása". Mert pld a református egyház gyülekezetei teljesen autonómok. Választott vezetőik vannak, akik 6 évente cserélődnek. A pénzügyeit a gyülekezeti számvevő bizottság, felettes egyházi szervek is ellenőrzik, és a számlák igazolásához a lelkész és a választott gyülekezeti képviselők szintén választott vezetője kell, hogy ellenjegyezze.
Éves tervet állítunk, költségvetéssel és évente beszámolunk a teljesítésekről és a 10%-nál nagyobb eltéréseket jelentenünk kell indoklással a felsőbb egyházi vezetésnek.
A gyülekezet bevételei szinte kizárólag adományból származnak, átlátható módon költjük el a lelkész javadalmazására, templom korszerűsítésre, villany, gáz és egyéb számlákra valamint rendszeresen fordítunk komoly összegeket humanitárius célokra.
Nem látom a középkori feelinget idéző elnyomó hatalmat., nem látom a kisember pénzén meggazdagodó merdzsós lelkészeket. Ellenben látok létminimum alatt kereső diplomás lelkipásztorokat, látok a könyvelést ingyen végző testvért, süteménnyel rendszeresen betegeket látogató szegény nyugdíjast, és a szabadidejükben iskola kerítést térítésmentesen festő fiatal ifiseket...

www.refujvaros.hu

(#13043) Mr X válasza JJános (#13040) üzenetére


Mr X
veterán

Ahogy látom, de, kívánod nekem. :)

Amúgy honnan tudod, hogy te mennybe mész? Mi van, ha Isten úgy ítéli meg, hogy nem léphetsz be az országába? Mikorra várod az igazság pillanatát?

Mivel elolvashattuk a te nézőpontod, most jöjjön az enyém. Csúnya nagyot fogsz koppanni, mikor rájössz, hogy egy humbugban hittél. Nem lesz atya, nem lesz paradicsom, nem lesz semmi. Bár ezt nem is fogod tudni, hisz vége az életednek.

(#13044) Noddy válasza cucka (#13039) üzenetére


Noddy
senior tag

A definícióid önkényesek és persze, hogy a saját rendszeredben logikus.
Ha nem te szabnád meg a definíciót és a rendszert már más lenne a helyzet, de te a materializmus és tudomány nevében ezt kisajátítod (nem tudom milyen alapon :) ), de ezt elfogadom. Csak így tudod értelmezni a világot, másképp összeomlana a világképed.
Persze tőlem megtagadod a saját világkép és logikai rendszer felépítését mert az a tiéddel nem kompatibilis...

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#13045) JJános válasza Mr X (#13043) üzenetére


JJános
addikt

Nem kívánom neked, és nem figyelsz arra amit írok!

Te azt gondolod, hogy én nem ismerem Istent, mert te nem ismered.
Ne a te fejedből indulj ki.
Abból indulj ki amit én írok. Mert tapasztalatból beszélek. Én megtapasztaltam mindazt amiről írok!

Nekem Istennel nagyon jó a kapcsolatom, és én hiszem, hogy amit neked ígért beteljesíti.

Elmondom még egyszer. Ez nem humbug, hanem az élő Istennel van közösségem.
A vele való kapcsolat átélése maga a boldogság! Az öröm, a szeretet, a jóság forrása Ő!

Van minden! Édes Atyám a mennyben, paradicsom, örökélet, és üdvösség, és tiszta fehér ruhák, és romolhatatlanság, és halhatatlanság.

Te gondolod mindenrről, hogy nincs!
Mert ostoba vagy! Nem a hívők az ostobák, hanem azok aki nem hisznek!

Béke.

2007-05-06 óta itt!

(#13046) Mr X válasza JJános (#13045) üzenetére


Mr X
veterán

Hiszel valamiben, amit semmiféleképpen nem tudsz bizonyítani, sem te, sem senki más, és engem nevezel ostobának? :D

Megtestesíted a gondolkodni képtelen, fanatikus hívő képét.

És arra még mindig nem válaszoltál, hogy miből gondolod, hogy a mennybe jutsz? Az önteltség nem bűn véletlen? Vagy mások lenézése?

(#13047) Mr X válasza JJános (#13045) üzenetére


Mr X
veterán

Hiszel valamiben, amit semmiféleképpen nem tudsz bizonyítani, sem te, sem senki más, és engem nevezel ostobának? :D

Megtestesíted a gondolkodni képtelen, fanatikus hívő képét.

És arra még mindig nem válaszoltál, hogy miből gondolod, hogy a mennybe jutsz? Az önteltség nem bűn véletlen? Vagy mások lenézése?

(#13048) JJános válasza Mr X (#13047) üzenetére


JJános
addikt

Ezt miért kellett kétszer. Egyszer is sok volt.

Én ezt neked nem akarom bizonyítani. De te vagy az ostoba, mert magadból indulsz ki.
Amit én írok az semmi, az hülyeség, meg meg vagyok vezetve.
Legalább írd oda hogy szerinted.

Sem fanatikus nem vagyok, sem képtelen a gondolkodásra. Ezt csak te gondolod, mert ostoba vagy.

Ez nem vita, hanem leugatsz engem. Innentől részemről vége.

Nem vagyon öntelt, és nem nézek le senkit. Ezt csak te gondolod.
A te fejedben van mindez.

Nem a jó emberek kerülnek a mennybe, hanem azok akik hisznek abban, akit Isten adott nekünk, a megváltót, a Jézus Krisztust.
Jézus Krisztus az út a mennybe.

Aki más úton jár a pokolra jut.

Ez a két végállomás van. A pokol, és a menny. Válaszd azért a mennyet.
Béke, és vége.

2007-05-06 óta itt!

(#13049) kymco válasza Mr X (#13046) üzenetére


kymco
veterán

Bizonyítsd be, hogy létezik barátnőd, feleséged, barátod stb... (ha van)
Ha nem tudod, akkor ostoba vagy!
Erre a provokatív felszólításra te mit tennél?

www.refujvaros.hu

(#13050) kymco válasza Mr X (#13047) üzenetére


kymco
veterán

Onnan gondolom, hogy a mennybe jutok, mert Jézus azt mondta. :)

www.refujvaros.hu

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.