Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#9351) kymco válasza Horka1 (#9350) üzenetére


kymco
veterán

Látom, hogy a személyeskedés életelemed.... :B

www.refujvaros.hu

(#9352) Horka1 válasza kymco (#9351) üzenetére


Horka1
tag

Nem neveztem én meg a személyét.
De valahogy éreznie kéne azért, hogy a fórum megtorpanásában nagy része van neki. Aztán még itt kérkedően bele kérdez.

De nem érdekel az egész. Majd csak figyelgetem ezt a topikot, mert van egy-két másik ahol tudok érdemben kommunikálni emberekkel, ahol nem hirdeti magát kereszténynek senki, még is mentesek ettől a szektás bálványimádástól, amit ez a hóember csinál.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9353) kymco válasza Horka1 (#9352) üzenetére


kymco
veterán

Nem neveztem én meg a személyét.
Húu....Tehát a személyeskedés a néven nevezéstől függ.
Ugye nem nagyon nézel hülyének?
A személyes névmás használata egyértelműsít.
Ergo nincs különbség a "kymco, szamár vagy" és a válsz hozzászólásban "a te egy szamár vagy" kifejezések személyessége között...
Szvsz a topic nem ezért állt le.
És alapvetően még nem probléma, ha időnként nem pörög, főleg, ha a pörgést a személyeskedő megjegyzések adnák :B

www.refujvaros.hu

(#9354) Horka1 válasza kymco (#9353) üzenetére


Horka1
tag

Te csinálod a fesztivált. Melyik része volt személyeskedő?
Na de ne kitalálj és nekem tulajdoníts, hanem idézz az én írásomból.

De nem is érdekel.

Aztán meg honnan veszitek ti, hogy itt mindig mindenkinek egyet kell értenie mindennel és mindenkivel?

Hát hol van itt a jó és rossz dolgok megkülönböztetése? Hol a jónak és rossznak tudása?
Nehogy már el kelljen fogadnom, minden hülyeséget, csak nehogy megsértődjön a hülyeségek kitalálója.

A végén a gyilkost és a szentet egy kalap alá vesszük, nehogy személyeskedőek legyünk. Gondolkozzunk már kicsit ember.

[ Szerkesztve ]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9355) F.csaba válasza JJános (#9345) üzenetére


F.csaba
csendes tag

"Gondolom r.katolikus vagy.
Azok meg nem keresztények. Az egy vallás. Bűnökbe járnak, nem igazságban."-írja János!

Kedves János! Nem értek egyet Önnel!

Mert nem vallásokat meg felekezeteket hanem egyéneket ítél majd meg az utolsó ítélet!

De ezen személyeket sem Ön fogja megítélni! VAgy mégis? Nem tudom! Ha Ön lesz az utolsó ítélet bírája, kérem azt most jelezze! De ha meg nem Ön lesz az, vagy nem biztos benne, hogy Önlesz az, akkor kérem, hogy ne ítéljen előre! ne határozza Ön meg, hogy ki fog üdvözilni, és ki lesz az elveszendő!

Mert ha Ön ismeri a szentírást, akkor bizonyára tudja, hogy legalább három-négy féleképpen is üdvözülhet az Ember!

De mindenek előtt azt vallom, hogy Istennek kegyelme által!

És nem azért mert Ön így, vagy úgy remdelkezik!
De tessék csak megekeresni ezen helyeket a bibliában! Várom nagy érdeklődéssel!

A kegyelem mellett természetesen újabb felosztásai, klehtőségei az üdvözülésnek mint például: "Aki hiszen és megkertesztelkedik, üdvözül! "

De hát ha Ön annyira tetszik tudni ezeket a dolgokat, mondom mégegyszer, szívesen meghallgatom, hogy hogyan lehetséges még az üdvözülés!

Netalán úgy ahogy Ön azt nekünk meg teszik engedni? Hogy "térj meg, különben elveszel?

De mit is mond erról Pál?:

"2 Kor. 3,14
De megtompultak az ő elméik. Mert [Ésa. 6,10.] ugyanaz a lepel mind e mai napig ott van az ó szövetség olvasásánál felfedetlenül, [vers 13.] mivelhogy a Krisztusban tűnik el;
2 Kor. 3,15
Sőt mind máig, a mikor csak olvassák Mózest, lepel borul az ő szívökre.
2 Kor. 3,16
Mikor pedig megtér az Úrhoz, lehull a [Róm. 11,23. 25. 26.] lepel.

Vagyis a zsidó nép, a Krisztus nélküli zsidó nép, a mai napig megtéretlen! Akkor közülük egy sem üdvözül?
HÖN ?

De ha még mindég fenntartásai lennének, hogy rossz úron jár, és magát valami büszkeségtől elragadtatván feleselgesen és hiábavalóan magasztalja a tudásban, kérm vegye figyelembe azt is, hogy nekünk nem dolgunk sem az ítélet, sem a megsértődés, sem a világ szerinti járás, hanem Istennek dícsérete, az Evangélium hirdetése az!

Így hát az sem dolgunk, hogy különbbségeket tegyünk kerseztény felekezetek között, mondván, hogy a katolikusok bűnökbe járnak, nem igazságban! Még a másika, mint mondjuk a Hit gyülekezete, meg ez, vagy az! Kivéve persze, ha konkrét dolgot nevezeünk meg, mint Ön is tette a ?Máriakultussza!

Ugyanakkor meg kérem tanulja meg, hogy keresztény az, akit megkeresztelnek! És az ő szabad választásából ezt személyében is kívánja, erősíti! Az összes többi meg pogány!

Kérem, hogy a későbbiekben ennek szellemében "tanítsa " itten az igazságoT !

(#9356) kymco válasza Horka1 (#9354) üzenetére


kymco
veterán

Az egész hozzászólásodnak nem volt köze a vallás topichoz. Személyeskedően csak az motivált, hogy a másikat minősítsd, mintha nem tudna értelmeset írni, majd megjegyzed, hogy vitatkozzon magával...
Nos ez színtiszta személyeskedés, amit még be sem csomagoltál... és később átlátszó módon le is tagadtad: "Nem neveztem én meg a személyét."

A fesztivál felelős ezek után NEM ÉN vagyok.

És hogy ne mérgesedjen el a dolog, én ezt "a magyarázom, amit nem semmiképp nem akarsz megérteni" játékot befejezem.

www.refujvaros.hu

(#9357) Horka1 válasza F.csaba (#9355) üzenetére


Horka1
tag

Túl cizelláltan fogalmazol.
De tudom, a madarak nem szállhatnak béka perspektívába.
Tulajdonképpen a hangyász, SZERETI a hangyákat.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9358) Vikusz77


Vikusz77
tag

F.Csaba írta az imént:

"Ugyanakkor meg kérem tanulja meg, hogy keresztény az, akit megkeresztelnek! És az ő szabad választásából ezt személyében is kívánja, erősíti! Az összes többi meg pogány!"

Szeretném megkérdezni hogy ez tényleg így van a Biblia szerint? Illetve mi a többiek Bibliára épített véleménye erről?
Elmondom miért kérdezem. Mert én még nem vagyok megkeresztelve.
De én úgy hiszem, hogy valaki onnantól fogva hogy Jézust elfogadja megváltójának azaz megtér, hívő ember lesz, követi őt, az keresztény.

Egyébként szeretnék megkeresztelkedni és tartozni egy hívő közösséghez, tervbe van véve.
De eddig, amióta megtértem, azóta nem tartom magam pogánynak. De mivel most ez a mondat elhangzott itt, gondoltam megkérdezem a többieket is erről.
Egyébként "praktikusan" mi a módja annak hogy valakit felnőtt fejjel megkereszteljenek?
Nem tartozom közösséghez, de református kötődésem van.

[ Szerkesztve ]

(#9359) Noddy válasza Vikusz77 (#9358) üzenetére


Noddy
senior tag

Ha valaki megtér Jézushoz, elfogadja az ő megváltását, akkor lélekben megkeresztelkedik és megtöltekezik Szent Lélekkel.
Erre mondta Keresztelő János, hogy míg ő vízzel keresztel, addig Jézus tűzzel és lélekkel.
Máté 3,11
"Én ugyan vízzel keresztellek titeket megtérésre, de a ki utánam jő, erősebb nálamnál, a kinek saruját hordozni sem vagyok méltó; ő Szent Lélekkel és tűzzel keresztel majd titeket."

A vízzel való keresztelkedés pedig ennek a lélekbeli keresztelkedésnek a felvállalása a közösség előtt. Ez a formalitása annak, hogy tagja vagy a földi gyülekezetnek, "egyháznak". Reformátusoknál ez egy fogadalmat jelent, valamint egy kézrátételes áldást kap a megkeresztelt. A következő lépés a hitvallástétel ami a konfirmáció, és ezután már az úrvacsorában is résztvehet az illető. Ha felnőtt keresztség van akkor az általában együtt van a konfirmációval. De külön külön is lehet.

Mondjuk itt külön kérdés a gyerekek, csecsemők keresztelése, de ott nem véletlen tesznek a szülők fogadalmat, esküt. Persze ezt sokan nem veszik komolyan és csak addig látnak templomot, míg bent vannak. :(

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#9360) Dalai Láma válasza Noddy (#9359) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Így van, a szülők sokszor azért kereszteltetik meg a gyereket, mert ki tudja, ártani nem árt. Meg hát társadalmi elvárás is, bizonyos körökben. De erről nem a keresztelés intézménye tehet.

Fizikailag a keresztelés, gyónás, és még néhány hasonló egyházi szertartás lényege, hogy az emberhez közelebb hozza az isteni dolgokat. Ha cselekszem is, az egy mélyebb elhatározást feltételez.

A gyónás intézményét sokan kritizálják. Pedig annak is pont az a lényege, hogy bemész, előtte összeszeded, átgondolod a bűneidet, és valódi bűnbánaton mész keresztül. Majd hangos szóval ki is mondod ezt, vállalod, hogy ezt tetted, de ezen változtatni szeretnél. Ráadásul nem a "semminek", hanem egy látható élő embernek mondod el. Aki esetleg segíteni is tud neked, hogy hogyan tudsz közelebb kerülni Krisztushoz. Szó sincs róla, hogy a pap bocsát meg, vagy hasonló. De itt is ugyanaz a lényeg, elhatározás, és fizikai cselekvés.

A keresztelés is hasonló. Egy magasabb fokú elkötelezettséget jelent, ha ténylegesen odaállsz a keresztvíz alá és átesel a szertartáson. Ez benned is megerősíti a szándékot.

Érdekes, de bárki keresztelhet, nem szükséges papnak, vagy lelkésznek lenni ahhoz, hogy keresztelhess.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9361) F.csaba


F.csaba
csendes tag

Jól van, látom nélkülem is tudjátok a frankót!

Azért csak két mondatot engedjetek meg!

A tűzzkeresztség fogalmával vigyázni kell! Mert legyen az gyermek, vagy felnött keresztség, aki végzi nem tűzfolyam alá meríti be, hanem folyóvíz alá az önkéntes tagot!

A tűzkerestség egy olyan fogalom, melyről sok vita van!

Én azon az állásponton vagyok, hogy a túz keresztsége a léleknek szól! MInt ahogy kívüről a víz tisztítja meg a testet, ugyanúgy a leket meg a léleknek tűze!

Ez helet a földvilági szenvedés! De a szent szellemmel vaéó egyesülés öröme is!

A tüzeresztséget úgy adja -gondolom: Jézus- a vízkeresztséghez jutalmul!

ÉS a másik gondolatom röviden:
Én nem értek egyet azzal, hogy a gyónás valamiféle papi lélekbúvárkodási technika lenne ! Mint valamiféle kelerikális pszichologus ápolná "páciensét" a pap!

Mer bár kétségtelen, hogy a kívülálló ezt is láthatja benne. De akkor azt kell mondanom, hogy a vízkereszttsében sem láthanánk mást mint külső tisztálkodási ceremóniát!

Vagyis, a gyónás több mint lekifurdalűásos ember, vagy számító ember bűnmegváltása!

A gyónás egyfajta imádság, melyben magamat viszem Isten elébe, mondván, hogy én ilyern vagyiok! Ezen hibáimmal együtt kérem a bebocsájtásomat!

A nyilvános gyónás-bűnmegvallás - szerintem a legmagasabb szintű megvallás és megbánás és megbocsájtás egyeben!

(#9362) Dalai Láma válasza F.csaba (#9361) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Mi az oka annak, hogy a Szentlelket szent szellemnek nevezed? Többeknél láttam, hogy így használják. Ez miért van?

A gyónásról én is hasonlókat írtam, ugye ott van, hogy amit a tetteinkkel megerősítünk, az mélyebb, mint ha csak a gondolatainkban van.

Ugyanezért is lehet fontos, hogy néha hangosan is, kimondott szavakkal imádkozzunk.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9363) kymco válasza Dalai Láma (#9362) üzenetére


kymco
veterán

Egyes felekezetek szeretnék megkülönböztetni az emberi lelket (psziché) az Isten lelkétől (pneuma). Ez más nyelveken egyszerűen megy, a magyarban a reformáció idején a pneuma szót lélekkel fordították (azt jelenti lélegzet), de ennek a léleknek nincs köze ahhoz, amit a pszichológia (lélektan) a 19 sz. óta tanít az ember lelki állapota, lelkiismerete stb-ként....
Nos ezt a keveredést szeretné kibogozni a Szent Szellem kifejezés többnyire az újabb keletű felekezetek tanításaiban. De itt meg az a probléma, hogy a szellem szó is terhelt egy elég okkult háttérrel, így én nem tudok dönteni, melyik a jobb... mindkettőt megértem, de megszokásból az Isten lelke kifejezést és a Szentlelket használom...

www.refujvaros.hu

(#9364) brownus válasza JJános (#9339) üzenetére


brownus
veterán

omg, tipikus bigott katolikus hozzáállás a tied

sokan ott szúrják el az életüket, hogy másokat akarnak megmenteni...

(#9365) F.csaba


F.csaba
csendes tag

Tekintve, hogy az admin rámszólt a múltkor, hogy a napi politikát még csak ne is érintsük és ugyanakkor az imént elfogadott törvény a holokauszt tagadásáról vallás eredetű (tudniillik: maga a holokauszt az) egy kapcsolatos gondolatomat a fénymadár fórumban írtam meg!
Ha akrjátok, ott reagálhattok reá!

Ön is reagálhat rá kedves János!

(#9366) brownus válasza F.csaba (#9365) üzenetére


brownus
veterán

az hol van? egy linket plz

még nem fogadták el csak az mszp benyújtotta a törvény javaslatát, amit remélem nem fogad el a parlament!!

(#9367) F.csaba válasza brownus (#9366) üzenetére


F.csaba
csendes tag

beütöd a keresőbe, hogy fénymadár fórum és OTT !

(#9368) F.csaba válasza brownus (#9366) üzenetére


F.csaba
csendes tag

tévedsz! Tegnap elfogadták A FIDESZ és KDMP tartózkodott! A többi meg...tudod...

(#9369) csaba54 válasza JJános (#9318) üzenetére


csaba54
tag

..."Erről ennyit. Katolikusok gondolkodjatok!"
nem fognak,mert hisznek

örülök,hogy rátaláltam erre a topikra
itt végre személytelenül,tudhatok meg álláspontokat,miérteket
mert eddig mindig csak ellenségeket szereztem már a kérdéseimmel is
háború,ahogy vissza olvasgattam van itt is rendesen,pedig nincsenek is akkora problémák,mint ahogy azt ti megélitek,legalább is az elején nem ,csak ti jól felkavarjátok magatoknak,aztán meg csodálkoztok,hogy zavaros
de azt sem szabad és nem is kéne annyira komolyan venni,hisz csak beszélgetünk,mert mást úgy sem nagyon tehetünk ebben a témában

s mint a beköszönésemből is látszik,noha voltam első áldozó,meg jártam hittanra,igaz a kérdéseim miatt,elég gyorsan megkérték anyámat,(aki apácáknál nevelkedett és mélyen vallásos) lehetne esetleg,hogy karénekre járnék?,apám meg papneveldében tanult Egerben,nem vagyok hívő
amiben hiszek az a lelki ismeret és az emberség, ez magunkból kell jöjjön
az istent a látomásokon kívül semi sem bizonytja,az emberi hiten kívül
és amennyi embertelen dolgot elkövettek a névében és neve alatt, azt hiszem akiket a sérelem ért egész másképp ejtik ki a nevét

szóval még jövök és kérem senki se lásson bennem rossz indulatot,ha mégis annak lenne érezhető,előre leszögezném nem annak szánom,csak lehet nem elég figyelmesen fogalmazok :R

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#9370) F.csaba válasza csaba54 (#9369) üzenetére


F.csaba
csendes tag

Üdvözöllek kedves Csaba 54!

Gratulálok a szüleidhez! Talán egyszer még a te leszármazottadnak is mondják ezt!
De ha egyszer nem vagy képes a hitre, akkor ne is erőltesd! Mert az anyag nem felette van, hanem éppenhogy alatta a léleknek! Így hát meg sem értheti azt!

Ezért annag ne akarjon lélek felett ítéletet mondani! Mert a leliismeret egy olyan szó materialista szájából, hogy ismerni a lalket!

A lelkiismeretfurdalás! NA az már majdnem méltó! Azt neked meg nemigen szokott olyan lenni! De javíts ki ha tévednék!

Mert az feltételezi az emberről, hogy tanulni, javulni képes!

Szóval itten építő jellegű hozzászólások mennek, ami annyit tesz, hogy a topikcímben is feltünő "vallásépítés" körül forog a téma, Vagyis nem az önimádat építéséről, az ezoteriáról, az önmegvalósításról, szientológiáról meg effélékről!

(#9371) Horka1 válasza F.csaba (#9365) üzenetére


Horka1
tag

Hogy tisztázzuk már a szó jelentését is: Holocaust = Teljesen égő áldozat
Mintha ez a rítus a zsidó vallásból származna! Kik is csináltak holokaustot, egész történelmük alatt? A zsidók. Az áldozat intézménye is tőlük származik, Jézus feláldozásának meséje is. De tény, hogy az ó szövetség túlcsordul az égőáldozatok bemutatásával. Olyat akarnak tagadtatni, aminek évezredes irodalma van. Márminthogy holocaustot ők csinálnak, senki más.

Jó lenne eltüntetni az emlékeket, mert így nem tudnak egy-két generáció múlva megint megváltóként tetszelegni.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9372) Horka1 válasza F.csaba (#9370) üzenetére


Horka1
tag

"Vagyis nem az önimádat építéséről, az ezoteriáról, az önmegvalósításról, szientológiáról meg effélékről!"

Akkor te sem ilyesmit nem csinálsz igaz? De az nagyon erkölcsös, hogy egy első hozzászólás alapján ítélkezel, és ultimate véleményt alakítasz ki, sőt itten propagálod a téveszméidet, meg mindjárt fórum igazgatóvá is avanzsáltál, holott te magad is deviáns vagy ezen a fórumon, nem beszélve a 2 hetes múltadat itt.

Nocsak-nocsak, de föl vitte az Istened a dolgodat, lassan kitulajdonítod magadnak ezt a fórumot.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9373) kymco válasza Horka1 (#9371) üzenetére


kymco
veterán

Az áldozat fogalmát nem csak a zsidó vallásban láthatjuk, hanem sok más természetközeli, és egyéb összetett vallásokban.
Az áldozat sok esetben az istenek kiengesztelése miatt volt, hogy megnyerjék a jóindulatukat. Molok istenségnek elsőszülött gyermeket is áldoztak....
Az áldozásnak a zsidó népnél is már sokkal árnyaltabb volt a szerepe. A bűnért való engesztelő áldozat létezett.. az ártatlan feláldozása a bűnösért (bárány pld), de volt hálaáldozat is és akit ez érdekel elmerülhet a részletekben.
De az áldozat nem lehetett fizetség, nem lehetett lekenyerezése az Istennek, mert minden Istené, még az is, amit feláldozunk.... írták a próféták, így egyértelmű, hogy az áldozat szerepe jelképes volt.... akkor is....
És amikor jött a XX. századi holokauszt, akkor illett rá az évezredes kifejezés... nem gondolnám, hogy a történelmük miatt, a vallásuk miatt, sőt ahogy téged értelmezlek saját maguk miatt történt meg, ami megtörtént a XX. század első felében.

www.refujvaros.hu

(#9374) Dalai Láma válasza kymco (#9363) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Köszönöm a magyarázatot.
Magam részéről a Szentlélek kifejezésnél maradok, mert ezt szoktam meg. És a Szent Szellem kifejezés leginkább valami indián szertartást juttat az eszembe, vagy egy áttetsző köd-szerű lényt, aki nagyon jóságos. A szellem számomra sokkal megfoghatóbb és körülhatároltabb, mint a lélek fogalma.

Persze mindenki azt használja, amelyik jól esik, ha jól érti, amit alatta érteni kell. Ezek úgyis csak szavak, amikkel legfeljebb közelíteni tudunk a valósághoz, teljesen leírni nem tudjuk velük.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9375) F.csaba válasza Horka1 (#9372) üzenetére


F.csaba
csendes tag

Festőművészek kávézójába beront egy "Ürge" Urak, de jó hogy idetaláltam Önökhöz!

Nekem az anyám is meg az apám is festő volt, vagy legalábbis értett a festőállványokhoz, de meg kell mondanom, hogy én egy fikarcnyit sem értek belőle! Meg kimondottan nem is hiszek benne! Tulajdonképpen nem is érdekel!

Na most akinek nem inge, ne vegye magára! Aki meg esetleg magára ismer, annak jusson eszébe, hogy a bevezetőben már jeleztük, hogy az esetleges bárminemű egyezés az élettel, csak a véletlen műve!

Oszt ez a válaszom!

(#9376) F.csaba válasza Dalai Láma (#9374) üzenetére


F.csaba
csendes tag

VAlóban nem érdemes a szavakon lovagolni! Sem nem egyéb "külsőségeken2 Mint pl, a keresztelés formája! GYermek vagy felnőttkeresztség, keresztény, vagy keretyén stb!

A lényeget kel megtalálni és a forma adódni fog!
Persze, abban iui van igazság, hogy ha valaki egy lakonmára készül, szerezzen előtte ünnepi ruhát!

(#9377) Horka1 válasza kymco (#9373) üzenetére


Horka1
tag

Aprócska csúsztatás, pusztán áldozatról beszélni. De a holocaust teljesen égő, tehát tűzzel égő áldozatot jelent, ahogy számtalanszor írva is van a bibliában, hogy jó illat száljon az Istenüknek. Nézzük csak egy élet kioltása, és az élő hús égett szaga miféle istennek lehet kedves?

Az égő áldozat viszont kifejezetten zsidó hagyomány. Ha tudsz egyéb ilyen vallásról, ami annyira ismert a keresztény világban, mint a zsidó hagyomány, kérlek, hogy a pontos nevét a vallásnak, és némi háttér anyagot bocsáss a rendelkezésemre, hogy pótolni tudjam e hiányosságomat.

De egy Afrikai falucskáról szóló Nationale Geografic-os, cikkecskével ne terheljük egymást

Nem beszélve arról, hogy a II. világháborút Rothschildok finanszírozták, mert ugye annyira azért nem akarsz te sem szenteskedni, hogy azt is kétségbe vond, hogy a háborúhoz sok pénz kell és a legjobb üzlet a világon. És egy háború megfinanszírozásához, csak a bankárvilágnak volt elég pénze.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9378) Horka1 válasza F.csaba (#9375) üzenetére


Horka1
tag

Tőled ilyenre vártam. Csak gondoltam, hogy te mint ő szentsége-d, talán gyakorolsz valami türelmet, és szeretettel viszonyulva felebarátodhoz, nem pallost lengetsz a feje fölött, hanem szépen okos kérdésekkel esetleg rávezeted arra az ösvényre melyet te helyesnek vélsz.

Nem mint ha előrébb lenne vele egy centinyit is.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9379) kymco válasza Horka1 (#9377) üzenetére


kymco
veterán

Nem csúsztatás... olvass bele a próféták könyveibe, és számos olyan igehelyet találsz, ahol értelmezik azt, amit te most a Biblia nélkül a saját indulatodtól vezérelve teszel....
A molokról pedig sok szó van a Bibliában baál mellett a legtöbbet emlegetett hamis istenség, nem pedig afrikai törzsi isten.

Nem akarom védeni a zsidókat, de szeretném, ha a vita a valóság talaján maradna....

www.refujvaros.hu

(#9380) Horka1 válasza kymco (#9379) üzenetére


Horka1
tag

Egyáltalán nem vagyok indulatos. Sőt, teljesen nyugodt vagyok, csak nevezzük nevén azt aminek az a neve, ami a neve.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9381) kymco válasza Horka1 (#9380) üzenetére


kymco
veterán

Nem ezt látom...

www.refujvaros.hu

(#9382) F.csaba válasza Horka1 (#9380) üzenetére


F.csaba
csendes tag

Ne is tagadd, hogy indulatos vagy! Meg néha személyeskedő is! De azért mi szeretünk! Csak ne izgasd fel magad semmiségekért! Főleg ha nincs is igazad, mint általában!
Úgyhogy, csak így tovább! Majd változol te is! Fő a kiegyendúlyozottság!

[ Szerkesztve ]

(#9383) Vikusz77


Vikusz77
tag

Belenéztem a fénymadár fórumba, ha már ajánlotta a tulajdonosa.
Szerintem nézzétek meg Ti is, érdekes. Elég kevés ember szólal meg ott, ahogy látom inkább monológok vannak :) ,de F.Csaba mint mester sok érdekeset mond, amit itt nem lehetne.
Külön erről a fórumról is van ott egy topic, ott megtudhatjátok ki itt a "zsigó" ki a farizeus :DD stb... Megmondja a frankót na...
Egy árnyaltabb képet kaptok F.Csaba gondolkodásáról, mert én pl eddig nem tudtam teljesen hova tenni Őt.

[ Szerkesztve ]

(#9384) csaba54 válasza F.csaba (#9370) üzenetére


csaba54
tag

..."Szóval itten építő jellegű hozzászólások mennek, ami annyit tesz, hogy a topikcímben is feltünő "vallásépítés" körül forog a téma, Vagyis nem az önimádat építéséről, az ezoteriáról, az önmegvalósításról, szientológiáról meg effélékről!"

Én is üdvözöllek kedves F.csaba!
Talán kezdjük hsz.-ed ezen részétől
ha csak az szólhat hozzá aki vallásépítő szándékú, akkor eltévedtem és másfeé veszem utam ez irányú értetlenségemmel
nem vagyok önimádó az önmegvalósítás pedig nem tudom,hogy jött ide meg az effélék

..."De ha egyszer nem vagy képes a hitre, akkor ne is erőltesd"

nem eröltetem,de érdekel akik hisznek miért?
miért lehet a hit nevében,annak zászlaja alatt,népeket elnyomni,kizsákmányolni,leigázni elpusztítani,ki irtani ?(maják,aztékok,stb)
embereket máglyára küldeni,(kálvinisták,lutheránusok)
papi tizeddel sújtani,amit ha nem tud teljesíteni legkevesebb,hogy kalodába zárva tették közszemlére a főtéren azon egyház urak parancsára akik dúskáltak a javakban
tűzzel,vassal téríteni,szeretetet és isten igéjét hirdetve

..."A lelkiismeretfurdalás! NA az már majdnem méltó! Azt neked meg nemigen szokott olyan lenni! De javíts ki ha tévednék!"

ha nem lenne lelkiismeretem fel sem vetnék ilyen dolgokat
miért zavarna,hogy embertársaim elvették akár mások életét is a szeretetet is elsődlegesen hirdető hit nevében?
Hogy a megégetettek vagyona természetesen az egyházra szállt, ezt most nem boncolgatom
hirtelen ezek jutottak eszembe
az is valláséptő lehet,ha az ilyen,akár tévesen gondolkodókat a helyes útra vezérelsz
én kérdezek és szívesen veszek minden olyan választ, ami bebizonyítja,hogy rosszul látom a dolgokat
most ennyi kérdésem volt
köszönöm a figyelmet

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#9385) csaba54 válasza F.csaba (#9375) üzenetére


csaba54
tag

...."Festőművészek kávézójába beront egy "Ürge" Urak, de jó hogy idetaláltam Önökhöz!
Nekem az anyám is meg az apám is festő volt, vagy legalábbis értett a festőállványokhoz, de meg kell mondanom, hogy én egy fikarcnyit sem értek belőle! Meg kimondottan nem is hiszek benne! Tulajdonképpen nem is érdekel"

hol lehetne máshol megkérdezni,hogy az a kép miért olyan amilyen, ha nem épp ott?
És nagyon is érdekel,azért kérdezek!
Ha szabad és amig lehet

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#9386) F.csaba válasza csaba54 (#9384) üzenetére


F.csaba
csendes tag

Kedves Csaba 54!

az is valláséptő lehet,ha az ilyen,akár tévesen gondolkodókat a helyes útra vezérelsz
én kérdezek és szívesen veszek minden olyan választ, ami bebizonyítja,hogy rosszul látom a dolgokat

-írod!

ÉS énnekem mint amolyan bugylival bodzából faragott királyfinak, be kell vallanom, hogy erre a bizonyításra nem vagyok képes! Sőt! Még vezérelni sem tudok! Esetleg vezényelni! Azt biztosan tudnák, csak ha arra húznák a harmonikusok, hát azzal biztosan vallatni is lehetne! Mert előbb vallaná be minden bűnét az elkövető, mintsem hogy végighallgatni tudná ezt a komponellált kampániát-izé: kampanellát!

A hit az tudod olyan, hogy nem lehet bizonyítani! Az a tapasztalatom, hogy mennél inkább meggyőzöl is egy emebert, ( a szokásos világi vitában például, hogy észérvekkel győződ le ellenállását) hát annál inkább "ellent fog állni!"

A hit önmagát tételezi! Nem logika és nem praktika! Nem racionális és nem is akármilyen takonyfolyam kanáris!

A hit az egy erő! Egy vezérlő, megtartó, megelevenítő potenciál! Azt nem lehet "bizonyítani"

Aztán meg ezt írod: "nem eröltetem,de érdekel akik hisznek miért?
"

Hát akkor már meg is mondottam, nem?

Avagy: akik erősek, miért azok?

A látók miért látnak? Az értelemesek, miért értik meg? És így tovább..
Na most a kérdésed meg olyan volt, mintha azt kérdeznénk: miért jó az neked, ha erős vagy?.

(#9387) F.csaba válasza Vikusz77 (#9383) üzenetére


F.csaba
csendes tag

Egy árnyaltabb képet kaptok F.Csaba gondolkodásáról, mert én pl eddig nem tudtam teljesen hova tenni Őt.

Na én asztán most jól kiismertettem mi?

Kiérzem ám a sorok mögötti mondandót: hogy árnyaltabb! Beárnyékolt -sötét alak! De még a gondolkodás, hogy milyen nekije?

A zsigó gyerek meg az aki eleget tesz a követelményeknek!
Mond már, legfeljebb megint kitilt!

De már tudjátok, hol találhattok! Fénymadár fórum! Azért kösz a "jóborreklámot".

[ Szerkesztve ]

(#9388) Horka1 válasza csaba54 (#9385) üzenetére


Horka1
tag

Jobban jársz, ha itt kérdezel. Ha nem akarsz percenkként kitiltással fenyegetve lenni.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9389) csaba54 válasza F.csaba (#9386) üzenetére


csaba54
tag

így nem fogunk egyről a kettőre jutni
arra nem válaszoltál, hogy lehet hinni egy vallásban,aminek nevében és tagjainak közreműködésével,megaláztak,rabszolgasorba kényszeritettek,elpusztítottak leírhatalan nagyságrendben még akár szintén hívő embereket is

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#9390) csaba54 válasza Horka1 (#9388) üzenetére


csaba54
tag

köszönöm a segítséget és a jó indulatot
ezek és az iyen kérdések kitiltással fenyegetettek?
miért? láma

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#9391) Horka1 válasza csaba54 (#9389) üzenetére


Horka1
tag

Úgy lehet hinni, hogy nem gondolkodik az ember, hanem rábízza másokra azt, ő már a kész gondolati sémákkal operál. Mindenre kész van a válasz. Azért kell állandóan gyülekezetbe járni, mert ott nem tesznek fel olyan kérdést, amire nincs válasz. Nehogy zavar keletkezzen az erőben. :))

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9392) Horka1 válasza csaba54 (#9390) üzenetére


Horka1
tag

Nem láma, hanem önálló gondolkodást feltételező kérdések. Azt meg nem szeretik az ilyen jól finanszírozott fórumok, ha érted mire gondolok. De inkább reglj arra a fórumra aminek a címét megadtam. Ott hozzád hasonló önálló gondolkodókra találsz.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9393) csaba54 válasza Horka1 (#9391) üzenetére


csaba54
tag

:R azzal hazárdírozól amitől engem óvsz

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#9394) Horka1 válasza csaba54 (#9393) üzenetére


Horka1
tag

Hazárd megye lordjai vagyok :))

Jó kis fórum ez, csak sokan azt hiszik, hogy csak a kereszténység a vallás, és ha netán valaki másféle vallásáról tesz tanúságot, akkor azt diszkriminálják, persze az egyenlőség nevében. Ez van.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9395) csaba54 válasza Horka1 (#9392) üzenetére


csaba54
tag

megértettem és köszönöm
de ott válaszokat nem igazán fogok kapni,inkább helyeslést ha hasonlóan gondolkodnak
én meg az ellen véleményeket,a meg győzést kerestem, esetleges tévhitemben

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#9396) Horka1 válasza csaba54 (#9395) üzenetére


Horka1
tag

Kapsz ott mindenféle választ ne aggódj. Kezeskedem érte :)) Végül is az én fórumom :))

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9397) Horka1 válasza csaba54 (#9395) üzenetére


Horka1
tag

Ellenvélemény nem lesz. ugyan is a gondolkodónak a nem gondolkodó az ellentettje. Ha gondolkodna, ugyan olyan kétejei lennének, mint neked. Ellenvéleményt várni tehát vallási kérdésekben, szinte felesleges. Nem véleményekkel, hanem ezred éves dogmákkal fogsz találkozni.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9398) JJános válasza F.csaba (#9355) üzenetére


JJános
addikt

"Mert nem vallásokat meg felekezeteket hanem egyéneket ítél majd meg az utolsó ítélet!"

Ebben igazad van, és nem is akarlak megtéríteni. De akik bűnben járnak, ne is akarjanak megítéltetni, mert csak egy út van számukra nyitva.
Most még lehet hőzöngenetek. Hőbörögni is. De eljön az ítélet, mert nem kellett az élet.

Ha a széles úton jársz, akkor a veszedelembe jutsz. Én fentebb közreadtam a Mária kultusszal kapcsolatban egy irományt. Érdekes módon azzal senki nem is vitatkozott. Aztán még fentebb vagy még tízféle komoly bűnt a r.katolikus egyházról.
Erről nem beszéltek. Aztán meg osztjátok az észt, hogy sokszor már fáj.

2007-05-06 óta itt!

(#9399) csaba54 válasza Horka1 (#9397) üzenetére


csaba54
tag

amikor hittan órára jártam, általános iskolás koromban,ugye akkor még nem tudhattam sokat a történelmünk mára már furcsállt dicső és dicstelen embertelenségeiről,akkor csak olyan egyszerű kérdéseket tettem fel, hol van Isten,ki az,mit csinál,miért nem mutatja meg magát,meg az angyalok,meg a pokol
azt hiszem akkor kérték meg anyukámat,hogy ne járasson engem hittanra,amikor azt vetettem fel hogy a mindannyiunkat szerető Isten ,hogy hagyhatja,hogy valaki örökre a pokolra jusson
az igazi szeretetben kell lenni megbocsájtásnak,ott nem lehet örökké,főleg ha Isten mindent tud és lát és hagyta ,hogy az a bűnössé váló olyat tegyen aímitől az örök kárhozatot érdemli

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#9400) Horka1 válasza csaba54 (#9399) üzenetére


Horka1
tag

Azért hagyja, mert a bűnt is Isten teremtette. Job 1;6 Az Isten fiai között a sátán. És lám csak Isten személyes diskurzusa a sátánnal, aki a fia. És Isten a sátántól informálódik, hogy az merre járt? A mindenütt jelenlévő nem tudta? Mint a Budapest tv-s jósok :)))
Mindennek tetejébe, a bölcs Istent valódi hazárd játékba manipulálja a sátán, és fogadást kötnek szinte, hogy Jób mit fog csinálni, ha elveszik tőle a javait, egészségét stb... És még merje megszólni valaki a szerencsejátékot, amikor arra maga Isten mutat példát. Na haggyá már....

Nagy bajok vannak ám itt. De majd mindjárt az okosok megmagyarázzák. Keresnek valami dogmát.

[ Szerkesztve ]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.