Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#9151) Horka1 válasza Tim82 (#9149) üzenetére


Horka1
tag

Logika. Pont ezt mondom. Nem jelenhetett meg a 12 őnek, ha egyszer nem voltak még 12-en. logika. Majd megkeresem, hogy hol írja a 12-őt. Most mennem kell sajnos.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9152) Tim82 válasza Horka1 (#9151) üzenetére


Tim82
nagyúr

Keresd csak, ugyanis az összes evangélium tizenegyet ír. ;)

Dalai Láma:

A katolikus Bibliában több könyv van, a reformátusból 1-2 kimaradt.

Apám hívő katolikusként ezt úgy fejezi ki, hogy a reformátorok önkényes szempontok alapján azt hitték, az a jó, ha ők dönthetik el, mi képezi a részét a Bibliának és mi nem.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9153) kymco válasza philoxenia (#9148) üzenetére


kymco
veterán

Szerintem erre gondol: 1Kor 15,4-6
4. És hogy eltemettetett; és hogy feltámadott a harmadik napon az írások szerint;
5. És hogy megjelent Kéfásnak; azután a tizenkettőnek;
6. Azután megjelent több mint ötszáz atyafinak egyszerre, kik közül a legtöbben mind máig élnek, némelyek azonban el is aludtak;

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#9154) Horka1 válasza philoxenia (#9148) üzenetére


Horka1
tag

Apostolok Cselekedetei 1:26

Bocs. Nem volt pontos a hely megadása

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9155) JJános válasza Dalai Láma (#9144) üzenetére


JJános
addikt

Butaságokat gondolsz. Nekem Isten kijelentette, hogy ebben a könyvben 100 %-ban megbízhatok. Innentől nem érdekel, hogy mi történt mivel, csak ami oda le van írva, az a valami, az mérvadó, azzal foglalkozom.

Ha kicsit gondolkodnál néha, te is rájöhetnél, nem egy nagy dolog! Csak azt a kérdést kell feltenned magadban. Kinek az érdeke, hogy te ilyen dolgokon filózzál, ahelyett, hogy elfogadd a teljes írást. Nem kéne butaságokat gondolnod, meg hogy változáson ment át a szöveg.

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#9156) philoxenia válasza Dalai Láma (#9150) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

"A katolikus Bibliában több könyv van, a reformátusból 1-2 kimaradt. De ami bent maradt, az valóban katolikus."

Tehát akkor a Katolikus Egyház csinált egy saját verziót a Bibliából az egyházszakadás után? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9157) philoxenia válasza kymco (#9153) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem tizenkét apostolt ír a Korinthusiaknak írt első levélben, csak tizenkét embert....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9158) Tim82 válasza Horka1 (#9154) üzenetére


Tim82
nagyúr

Itt még mindig van egy időrendbeli megkülönböztetés. Jézus előbb megjelenik az apostoloknak, utána veti fel Péter, hogy töltsék be Júdás helyét.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9159) Dalai Láma válasza philoxenia (#9156) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nem, hanem az egyház a katolikus egyház, már egyházszakadás előtt is katolikus volt. És így, a Biblia, amit Károli fordított, a katolikusnak a fordítása, hiszen csak az volt. A Biblia. Az egyetemes Biblia, ami épp ezért katolikus.

Egyébként meg jó kis fordítás, és hatalmas érdem.

A katolikus egyházban pedig nem véletlen a latin a nyelv, és latinul mondták a miséket, stb. Éppen azért, hogy a szövegek tartalma ne változhasson. A latin nyelv nem változik, és elég konzervatív. És nem vész el belőle, mert nem fordítják további nyelvekre át. Ebben is van igazság.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9160) kymco válasza Horka1 (#9151) üzenetére


kymco
veterán

Megnyugtatlak, nem tizenkettőnek jelent meg, hanem többnek (pld az asszonyok, és egyéb néven nem nevezett tanítványok pld a Márk evangélium említ egy név nélküli ifjút, akit majdnem elkaptak Jézussal, de de kibújt a ruháiból, és meztelen felsőtesttel elfutott), csak szokás volt anno a tanítványokat 12-nek nevezni Izrael 12 törzse után a teljességet kifejezve.
Ergo, amit te számnak gondolsz, egy elnevezés valójában.

www.refujvaros.hu

(#9161) kymco válasza philoxenia (#9157) üzenetére


kymco
veterán

A "tizenkettő" alatt az apostolokat kell érteni, de nem szám szerint. Ez kb olyan, mint a G8-ak, ahol nem a számon van a lényeg (bár abból indult ki), hanem elnevezése egy csoportnak.

www.refujvaros.hu

(#9162) Dalai Láma válasza JJános (#9155) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Már csak azt nem értem, hogy miből gondolod, hogy én nem fogadom el a teljes írást?

Abban különbözünk csak, hogy az írás jelentését bizonyos helyeken másnak véljük. Számomra egyértelmű a teremtés történetének üzenete. Érthető, világos, aktuális. Valóban meg lehet bízni benne. Csak épp nem arról szól, hogy nincs evolúció, meg ilyesmik. Nem ez a mondanivalója. De már sokszor leírtam neked. És leírhatnám azt is ,hogy ha gondolkodnál, látnád ezt te is.

A szöveg tény, hogy változáson ment át. Ez egyértelmű, és tény, be lehet bizonyítani, ha fogod az eredeti nyelvű változatot, és összehasonlítod. Tény. a nyelvekből adódó különbségek okozzák ezt.

Ettől a mondanivaló, az üzenet nem veszett el, ugyanúgy benne van. Egyetlen esetben lett volna probléma, és ez pedig a teljes szó szerinti értelmezés. Abban ugyanis a szinonimáknak sem lenne helye.

Egyébkén pedig te vagy az, aki nem gondolkodsz. És ezt fel is kéne vállalnod, mert mintha erre lennél olyan büszke. Hogy gondolkodás nélkül szó szerint veszed.

Viszont ha neked nem kell gondolkoznod, másnak miért kéne?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9163) Dalai Láma válasza kymco (#9161) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nos, én pont erre mondom azt ,hogy nem só szerint kell értelmezni a Bibliát. Vagyis nem mindenhol, minden esetben. Példa erre ez a rész is. ezért érdemes ismerni az akkor i körülményeket, és megérteni a valós jelentését.

Másrészt meg ugye nem a szám a fontos, hogy 11, vagy 12, hanem, hogy megjelent. És hogy mondott dolgokat, ott volt, ő Isten fia, stb.

[ Szerkesztve ]

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9164) philoxenia válasza Dalai Láma (#9159) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha nem a Római Katolikus értelemben értjük a katolikus szót, hanem az eredeti értelmében egyetemesként...
Constantinus milánói ediktumánál a szövegek nagy része régebben fordítódott gondolom, bár nagyrészt görögből tudomásom szerint, az Ószövetség nyelve eredetileg nem lehetett görög semmiképp, bár az Újszövetség egy része íródhatott eleve görögül is...
Mindenesetre, gyermekkoromban már elfogadott volt a Károli-fordítás a katolikusok körében is, lényegét tekintve mindenképp korrektnek tudjuk, inkább a szóhasználat változott azóta jelentősen a magyar nyelv egyes elemeiben.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9165) JJános válasza Dalai Láma (#9162) üzenetére


JJános
addikt

"Abban különbözünk csak, hogy az írás jelentését bizonyos helyeken másnak véljük."
Ez ugyanaz, mintha nem ismernéd el. A biblia a teremtésről ír, te pedig evolúciótól beszélsz?
Hol van a bibliában evolúció? Sehol!

Nálam az egyik kizárja a másikat. Nálad nem.
Nálad makogtak, nálam Isten adta a nyelvet. Sorolhatnám.
Neked mindent szabad, én pedig naponta vizsgálom magam, hogy mindent megtettem, és mindent jól tettem, ahogy azt Isten elvárja?

2007-05-06 óta itt!

(#9166) JJános válasza Dalai Láma (#9163) üzenetére


JJános
addikt

Igen ám, csakhogy nem az ilyen esetekről vitatkoztunk, hanem sokkal keményebb dolgokról.
A fő dolgokban is mindig mindent másként értelmezel.

Akkor találsz egy ilyen esetet, és arra hivatkozol hogy nem kell szószerint venni. Ez nem fogja igazzá tenni a hazugságaid.

Azt meg kikérem magamnak, hogy az egyházat, a Krisztus testét római katolikusnak nevezd. Mert ahhoz emeznek semmi köze.

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#9167) philoxenia válasza JJános (#9165) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kicsit olyan így a vita, elnézést, ha rosszul venné ki magát a hasonlatom, mint mikor a Márta és Mária 38-42 közötti "munkamegosztásról" van szó az Evangéliumban, Te biztosan jól cselekszel, de ne ítéld meg a másik cselekedetét....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9168) JJános válasza kymco (#9161) üzenetére


JJános
addikt

Amúgy a 12. apostol meg volt, csak még nem tudtak róla az emberek, hogy ki is az az ember. De Isten már tudta. szvsz.

2007-05-06 óta itt!

(#9169) JJános válasza philoxenia (#9167) üzenetére


JJános
addikt

Az az igazság, hogy akinek írtam pontosan tudja miről beszélek.
Például az evolúció. Hívő ember nem hisz abban, csak a katolikusok, meg ateisták.

Azért bocsánatot kérek, mert nem volt célom mást megbántani.
Láma légyszi ne írj nekem. Én sem írok. Nem akarom, hogy kimoderáljanak innen, inkább önként eltűnök. Közeledek az 1000 naphoz, és nemsokára, talán tavaszra őstag leszek.
Nem hiányzik a bannolás.

Jó az ige. fel is olvasták valami politikai gyűlésen. A vége az volt, hogy Mária a Jobbikot választotta. Hát én nem!

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#9170) Dalai Láma válasza philoxenia (#9164) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nevezhetjük római katolikusnak, hiszen az egyházszakadás előtt is ez volt. Meg utána is. De értem amit írsz, a katolikust egyetemesnek értem.
Az egyház alatt pedig a testet értem, nem pedig azt a világi szervezetet, amit sokan az egyház szó alatt értenek. Persze mindkét értelemben helyes a kifejezés.

De érdekes dolog az is, hogy a kereszténység esetében is EGYházAKról beszélünk. Ez önmagában is ellentmondásos kicsit.

A Károli fordítást használtam én is sokáig, viszont az rövidebb, mert nincs benne minden könyv, ami a katolikusban.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9171) Dalai Láma válasza JJános (#9165) üzenetére


Dalai Láma
őstag

A magyar parlament sincs benne a bibliában, mégis létezik. Sőt, az sincs benne, hogy a Föld nem a világ közepe, és az sem, hogy van gravitáció, és vannak elektronok és protonok. Mégis vannak.

Isten pedig teremtette az embert, mégis létezik az evolúció. Ezt már megbeszéltük jópárszor, te hazugnak kiáltottál ki, én meg mosolygok egyet rajta. Ismét :)

A nyelvek fejlődnek, eltűnnek, képződnek, így megy ez egy ideje. Ez pedig kő kemény tény. És persze, hogy az Isten adta, mint mindent ezen a világon.

"Neked mindent szabad, én pedig naponta vizsgálom magam, hogy mindent megtettem, és mindent jól tettem, ahogy azt Isten elvárja?"

Ezt meg nem tudom, honnan a retekből vetted. De ebből is látszik, hogy nem én vagyok, akiről írsz. És halvány lila gőzöm sincs arról, hogy hogyan és miért találsz ki rólam ilyesmiket. És ráadásul nagy bőszen hangoztatod is. Előbb legalább megkérdezhettél volna, hogy ez így van-e, vagy sem. Ehelyett igaztalan állításokat írsz rólam. Ha úgy tetszik, rágalmazol, valótlan állításokkal.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9172) Dalai Láma válasza JJános (#9166) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Mindig és mindent másképp értelmezek? Ezt is honnan veszed? végigbeszéltük mi ketten valaha is a Bibliát? Nem. Akkor nem tudod. Dobálózol a szavakkal. Ennek megint nem a valláshoz van köze, hanem a te személyedhez. Lazán állítasz valótlanságokat, amikkel rágalmazol. És nem kérdezel, hanem egyből kijelentesz. Pedig nem is ismersz.

A mostani példában: szó szerint kell venni, vagy sem? Ugye. Viszont senki nem hazudik, hiába rágalmazol és gyalázkodsz napi 24 órában.

Az egyház katolikus. A szavakkal és azok jelentésével nem fogok, és nem is akarok vitába szállni. Ezt jelenti és kész. Te meg kikérheted magadnak :t

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9173) Dalai Láma válasza Tim82 (#9152) üzenetére


Dalai Láma
őstag

A reformátusok pedig nyilván meg tudják ideologizálni, hogy ami kimaradt, miért is maradt ki. És az ő nézőpontjukból igazuk is van. De másik oldalról nézve szintén igaz, hogy miért vannak benne azok a könyvek.

Nem gondolom, hogy a világ számára előremozdító lenne, ha egymásra mutogatnánk, csak, mert régen pár ember így gondolta, és sokkal régebben pár ember meg úgy gondolta.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9174) JJános válasza Dalai Láma (#9172) üzenetére


JJános
addikt

Ne írj nekem légyszives.

2007-05-06 óta itt!

(#9175) Dalai Láma válasza JJános (#9174) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Majd meglátom, mit tehetek. Ha a hazugság magvát akarod elültetni másokban, mindenképp írni fogok. Figyellek. :K

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9178) kymco válasza Dalai Láma (#9173) üzenetére


kymco
veterán

Nem kell ideologizálni, elég a történelmet tanulmányozni.
A palesztinai zsidóság "Bibliája" a mai protestáns ószövetség volt. Az alexandriai zsidók, akiknek már nehezükre esett a héber olvasása lefordíttatták maguknak latinra az ószövetséget és kiegészítették a többi zsidók által (farizeusok, masszoréták , samaritánusok, szadduceusok) által el nem fogadott könyvekkel.
A római egyház ezt a kibővített anyagot tekinti az ószövetségnek szinte fordítani sem kellett az ószövetséget Hieronymusnak, a zsidók, a protestánsok, a görögkeletiek pedig az eredeti ószövetségi könyveket.
A beszerkesztett könyvek értékes olvasmányok, sok zsidó történeti esemény innen ismerhető meg, de komoly pontatlanságok és ellentmondások is gazdagítják.

A "rossz nyelvek" szerint azért ragaszkodik hozzájuk a római egyház, mert ezekkel a könyvekkel tudják igazolni a purgatórium létében való hitüket. de ez már bulvár...

www.refujvaros.hu

(#9179) Dalai Láma válasza kymco (#9178) üzenetére


Dalai Láma
őstag

De remélem ezt az "ideologizálást" nem vetted bántásnak. Pontosan erre gondoltam, hogy nyilván a protestánsoknak is meg van az okuk, hogy kihagyták. Persze az is benne volt, hogy a rk.-któl minél több mindenben különbözzenek, és ekkor jött kapóra, hogy lehet egy eltérő bibliájuk. Ami annyira nem is eltérő, teljesen használható az is. Persze a nyelvezete nem valami korszerű, de még érthető.

A purgatóriumról nincs különösebb véleményem, nekem a tisztító tűz az, ami kicsit ködös, mert szerintem az se nagyon van benne a Bibliában. És hogy pontosan mi a megtisztulásunk folyamata, arról nem tud senki semmit. Azt viszont valószínűsítem, hogy ennek a folyamatnak a földi értelemben vett tűzhöz az égvilágon semmi köze nincs.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9180) Tim82 válasza Dalai Láma (#9173) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egy apróság fölött elsiklottál. Én sehol nem mondtam, hogy a saját véleményemet írom, nem pedig apámét. Ő hívő, én nem vagyok az. Ne boxolj árnyékkal. ;)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9181) Dalai Láma válasza Tim82 (#9180) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nem siklottam át fölötte :t Írtam olyat, ami arra utal, hogy félreértelmeztem? ??? :F naugye :DDD

szerk: Az "egymásra mutogatnánk" alatt nem édesapádat és magamat értettem, hanem pl. katolikusokat és reformátusokat. Remélem így már tiszta ;)

[ Szerkesztve ]

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9182) kymco válasza Dalai Láma (#9179) üzenetére


kymco
veterán

Nem bántottál meg, csak félreértelmezhető volt.
Lehet, hogy hihetetlen, de nem volt a reformátorokban a Biblia könyveinek lefordításakor ilyen szándék. Nagy alázattal fordultak az fellelhető eredeti nyelven fennmaradt kéziratokhoz. Megtanulták a holt nyelveket és nagyon igyekeztek, hogy minél pontosabban átültethessék anyanyelvre a Szentírást. Ne feledd, annak idején a reform nem egyházszakadásnak indult, csak a hit megújításának. Az, hogy szakadás lett belőle azok érdeme elsősorban, akik uralták az erőszakszervezeteket....

www.refujvaros.hu

(#9183) Tim82 válasza Dalai Láma (#9181) üzenetére


Tim82
nagyúr

Így már igen. :)

Jut eszembe, bár ez itt kicsit off: ajánlom olvasgatni Bibó Istvántól a "Ha a zsinati mozgalom a 15. században győzött volna" c. kis írását. Szellemes és elgondolkodtató.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9184) Dalai Láma válasza kymco (#9182) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Abban az időben lehet, hogy amit most II. János Pál pápa tett, az is kiverte volna a biztosítékot. És az is biztos, hogy a reformáció jót tett a katolikus egyháznak is. Persze a protestánsoknak már kevésbé tett jót a katoliks egyház reakciója. És ebből a mai napig érezhető a feszültség.

Számomra fura volt, és most is kicsit az, amikor reformátusokkal beszélek, számukra mai napig fájó pont az, ami évszázadokkal ezelőtt történt. Persze ha fordítva történt volna, akkor lehet, hogy bennem is hasonló érzelmek váltódnának ki.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9185) kymco válasza Dalai Láma (#9184) üzenetére


kymco
veterán

Hát nem könnyű feldolgozni a dolgokat...

www.refujvaros.hu

(#9186) Dalai Láma válasza kymco (#9185) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ez azért fura, mert ha találkozom egy török emberrel, nem biztos, hogy Mohács fog először eszembe jutni. Vagy ha egy osztrákkal találkozom, nem biztos, hogy 1849. fog egyből beugrani.

Az adott történelmi korban nem volt szokatlan ami történt. Engem az szomorít, hogy ezt egy olyan szervezet követte el, aminek Isten országát kellett volna mintáznia.

Szerencsére mára egész más a helyzet. De van még hová fejlődni.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9187) kymco válasza Dalai Láma (#9186) üzenetére


kymco
veterán

Nem egészen a múlté. Nálunk a felekezetek lelkészei papjai jó viszonyban vannak. Rendszeresen tartunk közös rendezvényeket a város felé, közös megbeszélések rendszeresek.
A katolikus gyülekezetből egyesek feljelentették a püspöknél a katolikus papot, hogy túlságosan jó viszonyt ápol a protestánsokkal. Ez nem tetszett a püspöknek és nyomban elhelyezte máshová szegény lelkipásztort....
Ez két éve történt.

www.refujvaros.hu

(#9188) Dalai Láma válasza kymco (#9187) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ez érdekes. Ilyet még nem hallottam. Szerencsére amerre én jártam, ilyen még nem volt. Mondjuk azok a közösségek, amikbe járok, vegyesek ilyen szempontból, vannak evangélikusok, reformátusok, katolikusok. És a közös Istentiszteleteket is sikerül megoldani mindig.

Az viszont pozitív fejlemény, hogy a kat. pap és a ref. lelkész jóban vannak. Hiszen a cél közös. A katolikus egyház részéről a határozott nyitás nem olyan régre nyúlik vissza, és úgy látszik, vannak még, akikhez nem ért el ennek a szele.

A többség szerencsére nem ilyen.

Püspökökről meg én is tudnék ezt-azt mesélni. Nem véletlenül mondom, hogy van még hová fejlődni.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9189) kymco válasza SPDeluxe1.0 (#9057) üzenetére


kymco
veterán

Az, hogy meg vagy keresztelve önmagában csak annyit jelent, hogy Isten számít rád, de ez önmagában még nem tesz kereszténnyé. A keresztény szó jelentése: Krisztus követője. Van ebben valami tudatos döntés és irányultság is. Enélkül nem lehetünk keresztények.

Nincs bizonyíték írod. Ez igaz is, meg nem is. Nincs bizonyíték, mert ha lenne, akkor tudományosan igazolt tényt a legtöbb szaklap lehozta volna.
Ennek ellenére nem igaz az sem, hogy nincsenek bizonyítékok. Minden hívő ember önmagában bizonyítéka Isten szeretetének, a kegyelemnek. A gyülekezetünkben ha körülnézek számos "bizonyítékát" látom Isten munkálkodásának. Itt egy szabadult alkoholista, amott egy rendbe jött házasság, emitt egy értelmi fogyatékos, sérült fiatal találta meg helyét a társadalomban, ott pedig egy hajléktalan tudott kitörni a lehetetlen helyzetéből.
Nem csak én látom ezeket a csodákat, hanem ők maguk is visszaigazolják, hogy nagy a mi Istenünk. És akkor még nem beszéltem magamról, a saját megtapasztalásaimról, megélt csodáimról.

Alapvetően nem az a gond az emberrel, hogy köztörvényes bűnöző, nem ezek a "bűnei", hanem az, hogy az Isten nélkül akar élni. Anno a bűnbeesés kérdése is az volt, hogy az ember saját kezébe akarja-e venni az etikai kérdések megválaszolását, vagy ráhagyja, rábízza ezeket Istenre. Én magam akarom-e eldönteni, hogy mi a jó (nekem), vagy rábízom egy nem szubjektív értékítéletet adó, nálam sokkal bölcsebb személyre, Istenre.
Isten nem vár el tőled áldozatot azért, hogy megfelelj neki. Ezt az áldozatot Jézus már megtette, hogy neked és nekem ne kelljen olyan áldozatot hozni, amit nem tudnál, nem tudnék elhordozni.
Az, hogy fohászkodsz, az, hogy templomba jársz nem áldozathozatal. Ha valaki annak gondolná, akkor nagyon kicsinyes ember. Mert de őszintén, mi haszna van abból Istennek, hogy én végigszenvedek egy istentiszteletet, vagy hogy kétségbe esett helyzetben a legutolsó mentsvárként, Istenre hárítom fohászommal a megoldhatatlan problémám megoldását?
Aki józanul gondolkodik, látja, hogy maga a felvetés is nevetséges.

Mi értelme van a vallásnak? teszed fel a kérdést...
erről vsz van aki képes lenne könyvet írni... én csak két oldalról szeretném megvilágítani.

Én azt éltem meg, hogy helyére került az életem. Hülye hasonlat, de amikor egy kiképezett center egy baleset miatt elfelejt mindent, ami korábban vele történt, és keresi, hogy hol állja meg a helyét, mi a legmegfelelőbb számára... és ráérez egy kézilabda játék során, hogy a zsigereiben vannak a mozdulatok, nem ért mindent, de ösztönösen megy a játék, hiszen erre lett kiképezve anno.. nos ezt a helyemen vagyok érzést többször megéreztem már....
A másik pedig, amikor egy család szétesik, és hosszú ideig tartó magány után rádöbben az ember, hogy van családja, van egy Atya, aki szereti, aki ismeri minden porcikáját, aki feltétel nélkül elfogadja, akinek nem kell magyarázkodni, aki előtt nem kell álarcokat viselni....

Kicsit összeszedetlen vagyok, mert közben zajlik körülöttem egy három gyerekes család esti élete, ami kb annyira nyugodt, mint egy F1-es verseny box kiállása. :)
Ha érthetetlen voltam értelmezek később, ha félreérthető, akkor egyértelműsítek később....

www.refujvaros.hu

(#9190) JJános válasza kymco (#9189) üzenetére


JJános
addikt

Ez nagyon tetszik nekem.
Összeszedett jó gondolatok. Tudom, hogy én is így érzek, csak nem tudom megfogalmazni.
Amíg nem ismertem meg Istent, vagyis amíg Isten nem nyúlt bele az életemben, nem találtam a helyem sehol.
Üresség volt bennem, hiába csináltam extrém sportot, vagy bármit.
Aztán amikor megtértem végre, ezerrel faltam az igét, ezerrel robogtam Istenem felé.
Most pedig bármilyen nehéz helyzetem van, csak hozzá fordulok, és az ima után újra erősnek érzem magam.
Isten nélkül az életem semmit sem ér, de Istennel királyság az életem.

2007-05-06 óta itt!

(#9191) JJános


JJános
addikt

Tegnap olvastam a királyok II. könyvében Joásról, aki lerombolta, és megfertőztette a bálványhelyeket. Emberi csontokkal, halotti tisztátalansággal fertőztette meg a helyeket, ahol bálványok voltak, vagy éppen férfiparáznák.

A r. katolikusok templomai meg telve vannak ilyen csontokkal, meg "ereklyének" nevezett halotti maradvánnyal. Undorító. Be nem mennék oda, ha megölnének sem.

Miért nem jönnek arra rá, hogy mit is csinálnak? Vagy mert nem akarnak, vagy ez már a halálkultusz része, amit szeretettel gyakorolnak?
Nem kell az élet? :O

2007-05-06 óta itt!

(#9192) Grampy válasza JJános (#9191) üzenetére


Grampy
aktív tag

Én meg pont ma olvastam Jóás uralkodását:)
Hát igen ez elég borzasztó hogy elferdítik az igazságot, és ilyenek vannak...:( De azért örülök hogy Krisztus testében ennyi testvérem van.:)

(#9193) Dalai Láma válasza JJános (#9191) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Szerencsére az r. katolikus templomok olyanok, hogy csak azok mennek be, akik be is akarnak menni. Nincs semmiféle kényszer ;)

Sőt, magát a katolikus vallást is csak annak "kell" gyakorolnia, aki ezt szeretné, vállalja.

A csontok üvegcsékbe pakolásáért meg én sem rajongok, de anatómiai érdekességnek megteszik.

De, hogy ma valamit helyére is tegyünk: bálvány az, amit imádnak. Az r.k. vallás szerint egyedül Istent lehet imádni. (Mária és a csontok nem tartoznak e körbe) Így tehát ezek nem bálványok.

Mindössze vizuálisan közelebb hozzák -már akinek- azokat az embereket, akik valamilyen oknál fogva valamiben példaként lettek állítva a többi ember elé. És miért jó, ha vannak ilyen példák? Mert erőt meríthetünk belőle, hogy vannak, voltak emberek a Földön, akik képesek voltak Krisztus követő életet élni, vagy ebből a szempontból olyat tenni, ami követendő.

Úgy látom, most mégsem tudtam megállni, hogy helyreigazítsalak, ellenben a múltkorival, amikor akkora blődséget írtál a katolikusok és a házasság viszonyáról, hogy kár i lett volna ott bármit is reagálni arra.

[ Szerkesztve ]

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9194) SPDeluxe1.0 válasza kymco (#9189) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Köszönöm mindannyiotoknak a válaszokat.
Általában nyugodt és nem túl eseménydús életmódot folytattok , de mostanában kezdenek összecsapni a hullámok a fejem felett,és sajnos ez nekem elég szokatlan.Az írásodat olvasva érdekes volt leszűrnöm hogy a vallás segíthet akár az ilyen esetek feldolgozásában és esetleg a megoldásukban is ,de valahogy ez nekem nem megy.Egyszerűen hiányzik valami,amitől egyfajta 'lökés' éri az embert?Nem tudom.Valami tragédia vagy ellenkezőleg valami pozitívum ami miatt megtalálja valaki istent?Ezt se tudom , és azt se hogy ha valami ilyesmi történne velem akkor biztosan egy valláshoz, egy istenhez fordulnék-e.Mindenesetre szívesen olvasom a topicot a jövőben is , ugyanis a hozzászólásaidnak nem kevés pozitív töltete van,és ilyet szívesen csemegézi az ember. :)

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#9195) Dalai Láma válasza SPDeluxe1.0 (#9194) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Akár ezt is veheted isteni sugallatnak :) függetlenül attól, hogy az-e, vagy sem. De lehet, hogy nem véletlen, hogy pont most olvastad kymco írásait.

Ami még sokat tud számítani, az a közösség. Ha olyan emberek közé kerülsz, akiknek fontos a vallás, és ezt a életük mindennapjaiban is hitelesen megélik, az számodra is sokat segíthet az Isten felé fordulásban. Személyes tapasztalatból tudom, hogy egy jó és élő közösség mennyit is számít. De előre gyártott receptek nincsenek, mindenkinek máshogy lép be Isten az életébe. És sokszor várni kell rá, vagy nem olyan formában jön, ahogy várjuk. Szóval még az sem garancia, ha te akarod, hogy belépjen az életedbe.

Szóval sok konkrét tanácsot nem is lehet erre írni. De ha megmarad a nyitottságod, akkor bármikor eljöhet erre az idő.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9196) JJános válasza Dalai Láma (#9193) üzenetére


JJános
addikt

Bálvány az, amit elkészítenek. Ami előtt letérdelnek........satöbbi. Nincs ilyen a templomaitokban? Ne hazudozz!
Ismereted csekélyes. Ezt nem tudod elbagatelizálni!

Blődség az, hogy a katolikusoknál tiltják a házasságot? Miközben a katolikus "papok" paráználkodnak, pedofilak, és buzik? A biblia szerit csak az egyfeleségű ember, aki házát jól igazgatja, az lehet püspök.

Ti sajnos csak vallásosok vagytok, persze lehet köztetek aki más, de azok ki fognak jönni onnan.

A halotti tisztátalanságot, és halálkultuszt miért nem cáfoltad?

2007-05-06 óta itt!

(#9197) JJános válasza Grampy (#9192) üzenetére


JJános
addikt

Örülök neked én is, és mindenkinek, akivel Istenről tudok beszélni.

Megkérdezhetem, hogy hova jársz? Nem fontos éppen, csak nem emlékezek rád. Írj valamit rólad, és Istennel való kapcsolatodról.

2007-05-06 óta itt!

(#9198) Grampy válasza JJános (#9197) üzenetére


Grampy
aktív tag

Én is örülök a sok testvérnek:), nem ismersz, mert nem rég kezdtem el olvasni a topikot, de örülök hogy van ilyen is. Tavaly nyáron születtem újjá, azelőtt is volt kapcsolatom Istennel a családommal együtt, csak az nem igazi kapcsolat volt. Okkultizmusban voltunk benne, sajnos nem tudtuk hogy az nem jó, de tavaly év vége felé, édesapám új melóhelyet kapott, és ott összeismerkedett a mostani kollégájával, majd ő világosított meg minket hogy mi a helyes út. Dicsőség az Úrnak, hogy kihúzott minket ebből az ocsmány dologból. Azóta élek szeretetben az Úrral, és most éppen a zenei ajándékaimat fejlesztem:) Lettek igazi barátaim, igazi életem, és Uram, és persze van Kiért élni, van cél, minden. Szóval tanulmányozom az igét, végzem a feladatom és fejlődök Krisztusban:)

(#9199) JJános válasza Grampy (#9198) üzenetére


JJános
addikt

Öröm hallani ezeket a szavakat!
Hálás vagyok Istennek, hogy belenyúlt az életetekbe. A szabadító mindig készen áll!
Végül is a helyes úton lenni, és haladni, a cél szerintem. Eljutni az üdvösségre. Mindenkor Jézussal lenni, vele járni. Szolgálni Istent.
Én már nagyon várom az elragadtatást. Már kicsit öreg vagyok, és néha elfáradok.
Dicsőség Istennek, hogy szereti az emberek fiait, akit alkotott.

2007-05-06 óta itt!

(#9200) KMan


KMan
őstag

Sziasztok!
Olyan templomot keresek Budapesten ahova ejjel is be lehet menni gyonni, mondjuk ugy este 10 es ejfel kozott. Tud valaki? :F
Koszonom! :R

Csak a balekok alszanak [SAS]

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.