Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#9201) kymco válasza KMan (#9200) üzenetére


kymco
veterán

Sajnos én nem tudok ebben segíteni...

www.refujvaros.hu

(#9202) Horka1 válasza KMan (#9200) üzenetére


Horka1
tag

Freddie Krugernek mi szüksége lehet egy éjszakai templomra?

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9203) kymco válasza Horka1 (#9202) üzenetére


kymco
veterán

És egy vízilónak? Nagy az Isten állatkertje..... :)

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#9204) Horka1 válasza kymco (#9203) üzenetére


Horka1
tag

Víziló, templomban?

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9205) kymco válasza Horka1 (#9204) üzenetére


kymco
veterán

Bizony, bizony :)

www.refujvaros.hu

(#9206) JJános válasza Horka1 (#9202) üzenetére


JJános
addikt

Szerintem rajta még egy nappali templom sem segít.

Egyébként a rossz véleményem a r.katolicizmusról azért alakult ki, mert túl sok hazugságot kevertek el az igazsággal.
Ha nyár van, és hőség, és tikkadt vagyok, és nekem egy pohár ásványvizet nyújt valaki, amiben 1, vagy 2 döglött légy van, hát bizony az már nem fog felüdíteni.

A r.k.-ok ilyenek. Az igazsághoz mindig legyeket kevernek. Nemcsak bálványimádás, de az idegen isten imádása is ki van merítve.

2007-05-06 óta itt!

(#9207) Horka1 válasza JJános (#9206) üzenetére


Horka1
tag

Én azért két legyet még kipöckölnék, és szépen meginnám, ha szomjas vagyok.

Hogy is írja az írás?
Ne ítélj, hogy ne ítélkezz? Vesd ki előbb a magad szeméből a gerendát, aztán foglalkozz felebarátod szálkáival. És ha más nem, hát nagy gerenda benned az ítélkezés. Pedig az írás szerint az ítélkezésre kizárólag Jézusnak van megfelelő ismerete és joga.
Ismersz hibátlan embert?

Nem kell ez az állandó szenteskedés. Ezzel van tele a hócipője mindenkinek, aki kommunikál veled.

Te Jézust Istennek tartod? Imádkozol hozzá?

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9208) Horka1


Horka1
tag

Miért nevezik Jézust Názáretinek?

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9209) Dalai Láma válasza Horka1 (#9208) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Mert ott élt, ott nőtt fel.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9210) máyköl válasza önállóság (#5656) üzenetére


máyköl
veterán

"Néha azért kiröhögöd magadat nem"

Néha te is kiröhöghetnéd magad. Ezt honnan vetted, hogy Németh Sándor zsidó? Legnagyobb hazugság. Németh Sándor magyar származú, csak kiáll a zsidók mellett, és védi őket. Azt hiszem, ez még nem bizonyíték arra, hogy ő is zsidó. :U

"azt mondja egy alkalommal, hogy minden arab előszőr terrorista, és csak azután ember?"

Soha nem mondott ilyet, és nem is fog. Nem tudom hol hallottad ezt, de valamit nagyon félrehallottál. :(((

Tudom, régi hsz.-ra válaszoltam, és látom, hogy egy ideje az illető be se jelentkezett, de rátaláltam erre a hsz.-ra, és nem értettem vele egyet, leírtam azért a véleményemet. :)

[ Szerkesztve ]

(#9211) Horka1 válasza Dalai Láma (#9209) üzenetére


Horka1
tag

És hol született? Mert nem Betlehemben. És ha ott is született volna, akkor miért nem nevezik, Betlehemi Jézusnak? De ha elfogadjuk, hogy Betlehemben született, az nem bizonyítja zsidó származását. A legtöbben manapság már nem ott születünk, ahol leéljük életünket, bár anyám, és az előtte lévő generációk, ott születtek, ahol éltek. Tanyákon, falvakba, háznál. A kórház intézménye a modern városiasodással jelenik meg, előtte ugye a bába/baba asszonyok házhoz mentek.

Még egy kérdés. A Jézus korabeli Jeruzsálemi népszámlálást, ki hirdette meg? Erre nem emlékszem. Arra viszont emlékszem Máté evangéliumából, hogy csak József ment fel Jeruzsálembe, Mária/Mirjam nem. Ezért is nagy téma, hogy Jézus nem igen születhetett Betlehemben, ha egyszer Mária annak a közelében sem volt.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9212) Dalai Láma válasza Horka1 (#9211) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Azért nem betleheminek nevezik, mert nem élt ott. Az ismerősei sem ott éltek, hanem Názáretben. Ő is ott nőtt fel.

Én valahogy nem ezen a zsidó-nemzsidó kérdésen szoktam izmozni. Ha ezt tenném, akkor pont a lényeget nem látnám meg. Számomra nem ez a leglényegesebb kérdés. Ha zsidó, akkor zsidó. Ha nem zsidó, akkor valami más. Ha az, akkor is fel lehet tenni a kérdést, hogy miért pont az?

Vannak, akik Jézus magyar származását akarják bizonygatni. Ami vicces, és teljesen alaptalan. Nekem elég az elmúlt 1000 évnyi magyar történelem, abban is lehet elég sok dolgot találni, amire büszkék lehetünk, gyártani nem kell mellé mást.

Augustus császár rendelte el a népszámlálást. És vagy odamentek, vagy Máriának várandósan vállalnia kellett volna a maradás következményeit, amik gondolom nem lettek volna pozitívak...

"Arra viszont emlékszem Máté evangéliumából, hogy csak József ment fel Jeruzsálembe, Mária/Mirjam nem."

Nekem nem rémlik ilyen, jó lenne, ha idéznéd. Én nem találtam ilyen utalást Máté evangéliumában, nem írja, hogy csak József ment Betlehembe.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9213) csemberlen válasza Horka1 (#9211) üzenetére


csemberlen
őstag

A zsidók nagyon örültek volna ha az evangéliumokban leirt történeteket meg tudták volna cáfolni, amiket pl. leirtál. Mivel ezek tények voltak meg se nagyon próbálták. A 20. századtól kezdödően nagy erőkkel próbálják a Biblia hitelességét támadni, mert, hogy az nem is úgy volt.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9214) JJános válasza Horka1 (#9207) üzenetére


JJános
addikt

Ha ki vagyok tikkadva, én is kipöckölöm a legyeket, és megiszom a vizet.

De itt másról volt szó. Az igazságba keverik a hazugság legyeket, és ettől egy katyvasz jön létre, ami nem fogyasztható igaz ember számára.

2007-05-06 óta itt!

(#9215) JJános válasza máyköl (#9210) üzenetére


JJános
addikt

Megszólítotál egy régi hsz.-t, pedig hidd el itt most is sokan vannak akik így vélekednek. Ezért jó, hogy írtál.

Mindenkinek lehet véleménye, szerintem NS-ort azért támadják elsősorban mert kiáll a zsidók mellett. Elég keményen kiáll az igaza mellett. Én ezért tisztelem.

Véleményem magamban tartom, nem mintha rossz lenne, de sok dolgot másképp csinálnék, mint NS.

"minden arab előszőr terrorista" Én nem bánnám ha kimondta volna.
Az arabokat pedig elítélem, mert nekik joguk van robogatni, de a válaszlépések meg jogtalanok? Csak mert a válaszlépések, éppen nem szent háború? Ezt a fajta "politikát" ismerjük máshonnan is. Az arabok meg térjenek meg, vagy elvesznek a föld színéről.

Az utolsó időben felerősödik újra az antiszemitizmus, és az anticionizmus. A biblia szerint.
Ez addig fajul, míg eljön Jézus, és megemészti a zsidók gyűlölőit szájának leheletével.
És akkor veszi kezdetét az Isten földi uralkodása. Lesz paradicsom, áldott lesz a föld!

2007-05-06 óta itt!

(#9216) F.csaba


F.csaba
csendes tag

Megjött csabi a bácsi!

Azot a közepibe de bele!

Én kimondottam nagyra tartom a lelkesedést! Mert az már egy elhatározodottságot jelent! Én, magam is lelkes tipus vagyok!

A Hírháttéren voltam eddig leginkább, de mióta megtámadták a perverz melegek az oldalt, hát tettem egy kiruccanást az Önállá egyén, önfenntartó közösség fórumján is, és sajátot is nyitottam: Fénymadár útja fórum címen!

Szóval sok sikert keresztények!
Hajrá magyarok!

És ne hagyd magad Pitkin!

Te, JJános, azért amiket írkálsz, az néhol már majdnem eléri nálam a kereszténység színvonalát! Csak így tovább! Lehet, hogy pár év mulva erős kezdő lehetsz!( Jól van, ez csak vicc volt!)

De amit az arabokról írtál, hát hogy is mondjam, az egy kicsit elfogult meg durva is nem?

Te esetleg egy zsidó vagy, hogy ennyire kedvezményezed a zsidóságot? Vagy rokona vagy a N. S.-nak?

(#9217) F.csaba


F.csaba
csendes tag

Nem tudjátok, hogy ezt a borjúfejet, amit kisorsovált nekem ez az admin, miként lehetne megváltozatatni valami értelmiségire? Pl. bagojra, vagy vadkanra, vagy Eistenesre, vagy v. ilyesmire! Mert felejtettem mondani, hogy kezdő vagyok a neten!

(#9218) Noddy válasza F.csaba (#9217) üzenetére


Noddy
senior tag

Jobb oldalt katt a neved alatt az adataim menü pontra és ott átt tudod változtatni, nagyon értelmiségi avatárra ne számíts :)

Egyébként szeretni kell az arabokat is Jézus is szerette őket, esetleg a bűnükre lehet haragudni, de az emberekre nem. Ugyan ez igaz a többi népcsoportra is, sőt az ellenségeinkre is. És a szeretetbe nem tartozik bele a lenézés és ócsárlás...

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#9219) F.csaba válasza Noddy (#9218) üzenetére


F.csaba
csendes tag

Kösz Nobady!

Amit írsz, kétezer éve írva van! hát akkor már csak lehetbenne valami nem?

(#9220) F.csaba


F.csaba
csendes tag

Mellesleg olvastátok-e F.Csaba nyilt levelét pásztoroknak? Amelyben a tavalyi arab-zsidó hábórúról tett apportáló pásztori körlevélre reagál a szerző, melyet a "szabad" keresztény gyülekezetek írtak a zsidó nagykövetasszonynak?

Na az fogalakozik a témával részletesebben! :R

(#9221) Horka1 válasza F.csaba (#9220) üzenetére


Horka1
tag

És hol van ez a nyílt levél?

Túl azon, hogy ugyebár a sémi népek testvérháborúja nem tavaly volt hanem évezredek óta zajlik folyamatosan. Csak mostmár közvetíti a tv is, had lássa a nép élőbe, milyen a gyilkolás. Hogy szép álmaink legyenek.

[ Szerkesztve ]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9222) F.csaba válasza Horka1 (#9221) üzenetére


F.csaba
csendes tag

Hát a Hírháttér Újság archívumában!
Ha valakit érdekel, esetleg előkereshetem nektek! Mert nagy tisztelője vagyok a szerzőjének!

(#9223) Horka1 válasza F.csaba (#9222) üzenetére


Horka1
tag

be kellene linkelni. Ez a hírháttér annyira nem híres, hogy mindenki foglalkozzon vele.
Meg azt az önállóság fórumot is belinkelhetnéd, hogy tudjuk már meg, hogy mi az?

[ Szerkesztve ]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9224) F.csaba


F.csaba
csendes tag

Nyílt levél a keresztény pásztoroknak az izraeli-palesztin háborúról

2009-01-27.
Figler Csaba

Figler Csaba önmagáról készített, saját rajza
(Az óriásmérethez kattintson a képre!)

Nyílt levél keresztény pásztoroknak!

Kedves Pásztorok, Testvéreim az Úrban!

Nyilván, hogy nagy lehetőség ez a pillanatnyi béke, hogy a keresztények cselekedeteik révén is megmutathassák hitük lényegét.

Úgy tudom, hogy a baptista testvérek ott is vannak a helyszínen, a legszörnyűségesebb időkben is tették ott és teszik a dolgukat ma is!

Orvosaik műtenek, gyógyítanak, munkatársaik segélyeket osztanak, ahogy tudnak, segítenek!

De azt gondolom, hogy még azok a testvérek velünk egyetemben is keresztények, akik nem tudnak jelen lenni! Így mi is csak úgy tudunk segíteni, ahogy tudunk! Imádkozunk! Megszólalunk!

Jó dolog volt, hogy kifejeztétek a nagykövetasszonynak az együttérzéseteket, de ugyanakkor féloldalas keresztényi megnyilvánulás volt ez!

Mert mi sem nem vádolhatunk, sem nem ítélhetünk, de a végrehajtást megtehetjük, meg kell tennünk, tudniillik a megbocsájtás végrehajtását nekünk kell gyakorolnunk.

Nem tett minket senki bírókká, hogy halálra, háborúkra, népirtásokra ítéljünk egyik-másik nemzeteket!

Szeretetünkben sem kivételezhetünk! De, talán abban mégis!

Mert ha csak lehet, ne szeressük mi a mammonokat és az öldöklőket!

S ha csak lehet, ne úgy szeressünk mint a világ szeret, hogy szeressük a hatalmasokat, a gazdagokat, a befolyásosokat, a népszerűeket, hogy minekünk abból valami hasznunk származzon!

Igyekszünk mi barátainkká tenni azokat, akiktől evilági javakat, haszontalanságokat, üveggyöngyöket remélünk?
Hát akkor milyen keresztények vagyunk mi?

Nem ők a keresztények barátai, hanem a világ barátai ők!

Ha Góliátnak, az atomnagyhatalomnak, a pénzügyi világ háttérhatalmának küldözgetünk mi "aportáló" "hites" részvétlevelet, és így hordozzuk az önvádjának, lelkiismeretének ólomnehéz pajzsát, akkor semmi kétség, minket haszonelvűséggel fognak vádolni más keresztény felekezetek, akik nem teszik ugyanezt! Akik ugyan egy fikarcnyi feloldozást sem adnak a gyermekek, civil lakosság ellen is viselt háborús cselekmények elkövetésére.

De nekünk a mi barátainkat kell jobban szeretni!

A mi barátunkat akiről egészen pontosan tudjuk is, hogy ki az!

Az összevert, a lebombázott, a meggyötört, meggyalázott, a felgyújtott, a gyermekétől, házastársától, minden vagyonától megfosztott, lelkében megkeseredett, síró, rívó, összeroskadt ember a mi barátunk!

Tudom, hogy van Magyarországon olyan keresztény felekezet, amely gyűjtést kezdeményezett izraeli háborús árváknak!
Micsoda nagyszerű mozzanat volt ez!
Ugyanakkor micsoda arculcsapása is az irgalmasságnak, hogy az arab háborús árváknak nem gyűjtöttek!

Nem mondom én ennek a felekezetnek a nevét, de ők azok akik, biztonsági őrökkel szűrik meg a belépőket!

Amely őrök meg is kérdezik, hogy "hova igyekszel?", és valami feszültséget érzel ezek után a te gyomrodban! Valami hatalmaskodó erőt, amit te a Szentlélektől idegen hatásnak gondolsz .
(A lejátszó alján lévő ikonra kattintva nagyobb vagy teljes méretre válthat!)
A cikkhez ajánljuk legfrissebb Hírháttér Rádiós Igehirdetésünket, mely az Emberiség tabutémáinak számító titkok sokaságával leszámolva, példátlan egyenességgel beszél az eltitkolt Valóságról. A reformprédikáció címe:
A Hit Gyülekezete és világok Requiemje
(Hírháttér Rádió)

De sokat mondott nekünk ez a háború ! Azt mondta nekünk: Keresztények!

Jó Úton Jártok!

Jó úton jártok, ha nem kerülitek el a segítségre, gyámolításra szoruló embert, hanem azon az úton mentek, amelyen ő fekszik odavetve, keresztben . DIREKTE AZON AZ ÚTON MENJETEK! HOGY SEGÍTHESSETEK!

És azt is mondta nekünk ez a háború! Azt mondta nekünk : Keresztények!

Jó Úton Jártok!

Ha elkerülitek a Hatalmasok, a Gonoszok, a Gazdagok érveléseit! Emberek, nemzetek, népek feletti ítélgetést! Ha nem azokat akarjátok szolgálni, akik bármiféle ideológiával a háborút, tömegmészárlást, népirtást a próféciákkal is megerősített módon ideológiai alapon támasztják alá és mintegy igazságos bosszúállásnak tüntetik fel!

Ezért nektek, nekünk, történelmi és szabad keresztény gyülekezeteknek nemcsak a zsidó nagykövet asszonyhoz írott együttérzésünket kell kifejeznünk, hanem ugyanolyan vehemensen az
arab nagykövet felé is meg kell tennünk ezt a lépést!

Különös tekintettel egy gondolatkörre, hogy ahol a kereszténység evangéliumi tana vezeti a népet

OTT NINCSEN HÁBORÚ!

OTT BÉKE, SZERETET ÉS JÓLÉT VAN!

Áldjon benneteket meg az Úr!
én pedig maradok nagy igyekezettel a ti üdvözlőtök: Figler Csaba

Dicsőség az Istennek!

(#9225) F.csaba válasza Horka1 (#9223) üzenetére


F.csaba
csendes tag

mellesleg az önállóság fórum is jó. Leszámítva persze, hogy a tulajnak egy sólyom lelkülete van és időnként kitilt, meg leradíroz!

Tudjátok, ő az aki megtaláta és eljetette!
Most megint csak keresi Istenben önmagát! Vagy ha úgy jobban tetszik, magában Istent!

De azt nem tudom hogyan kell ide belinkelni! Ha beütitek a kugliba, hogy Fénymadár fórum, akkor van hogy az önállóság fórumot adja ki!

Számomra ez érthetetlen, mégis így van!

Úgyhogy csak üssétek be, ezt a két fórumot! Fénymadár fórum és Önálló egyén, önfentartó közösség!

(#9226) Horka1 válasza F.csaba (#9224) üzenetére


Horka1
tag

Na ez keresztényi gondolkodás. Így kellene viszonyulni a világ dolgaihoz, és nem másképpen.

Nagyon jó, hogy bemásoltad ide ezt a levelet.

De ugyan ezen a szellemi nyomsávon kellene a mindennapokat is megélnie annak aki kereszténynek vallja magát, vagy inkább ne tegyen tanúságot az ő vallásáról. Legalább hazugnak nem nevezi akkor senki e miatt!

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9227) Horka1 válasza F.csaba (#9225) üzenetére


Horka1
tag

linkelni úgy tudsz, hogy amikor beírást csinálsz, akkor bal alul van egy link feliratú gomb, arra kattintasz és a felugró ablakba bemásolod amit akarsz címet. Aztán leokézod. ennyi és más semmi

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9228) Horka1 válasza F.csaba (#9225) üzenetére


Horka1
tag

Ki szokott tiltani? Ez komoly?

Megnézem már magamnak azt az elvetemültet, aki egy ilyen jó keresztény embert, ki szokott tiltani.

Meg is találtam a címét

[ Szerkesztve ]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9229) F.csaba válasza Horka1 (#9228) üzenetére


F.csaba
csendes tag

Bizony, bizony, hogy csakis gyedül Isten a Jó! Én meg haszontalan és önmagakakró, gyarló ember vagyok! De néha annyira ám, hogy azt is gondolom magamról, hogy éppen így jó ahogy van! Közben mg megfeletekezek az Útról! Mert mit ér nekem akár a világ legjobb útja is, ha leülök rajta ? Akkor hogyan "vihet el " engem oda ahol nekem a legjobb lesz?!!!

Így tehát én nem vagyok jó, esetleg gonosz létemre néha tudok jót is cselekedni! És ez nagy különbbség!

A fórumgazda meg amikor kimeszei az írásomat, enggemet, magamattilt ki! Amennyiben azonos az írásom az én teljeskörű akaratommal is!

Nem gondolod? Te, sólyomfej!

Különben meg mi neked a véleményed a Fénymadár fórumról? Az sem egy péklángos mi?

(#9230) Horka1 válasza F.csaba (#9229) üzenetére


Horka1
tag

Nem. Nem péklángos, valami teljesen más .)

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9231) JJános válasza F.csaba (#9229) üzenetére


JJános
addikt

Nem semmi emberke vagy, majd még gondolkodom felőled. :)
Egy gondolat. Ha figyeltél, én írtam, hogy az arabok térjenek meg.

És hozzáteszem mindenki más is. Rokona nem vagyok N.S.-nak, és magyarnak születtem, de Izrael házához tartozom, és Ábrahám magva vagyok!
JJ

2007-05-06 óta itt!

(#9232) Horka1 válasza JJános (#9231) üzenetére


Horka1
tag

Ábrahám magva vagy? Akkor legalább nem vagy zsidó. Ez már jó jel.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9233) JJános válasza F.csaba (#9224) üzenetére


JJános
addikt

Én csak azt nem értem ebben az írásban, hogy miért a zsidók az ellenségek, és miért az arabok a barátok.
A zsidók nem viselnek háborút senki ellen. Az arabok meg háborút hirdettek minden zsidó ellen. Mondhatni, hogy az arab világ országai többször megtámadták azt a népet, akiknek Isten adta a szent földet. Ezen kívül minden országban, az egész földön csak a robbantásaikról hangos a sajtó.

Én is zsidó vagyok. Mint ígéret magva, mint Ábrahám magva, mint Jákób magva. Aki nem az, az nem is keresztény.
Ha ellenem az arabok háborút indítnak, akkor innentől én miért szeressem őket, miért gyüjtsek azok árváinak, akik testükön robbanószerrel halnak meg, megölve ártatlan embereket, persze előtte sok dollárt, és sok ígéretet kaptak a vezetőktöl, hogy eltartják a családját.
Miért baj, hogy én a másik oldal mellé állok? Én az arabok tetteiben az ördög munkáját látom. És ha ők odaadják magukat mindenestől az ördögnek, akkor nekem miért kell őket támogatni? Az éremnek ez az igazi oldala szerintem. Persze mint embereket szeretem őket, de a tetteiket az egész világon csak a terrorizmusban lehet megismerni! Meg a háborúkban.

Miért nem tudnak békében élni? Ezt ítéld meg te.

Egyébként a legtöbb írásod nehezen értelmezhető, vádaskodó. A civil lakosság bántalmazása miatt felemeled hangod, de csak a civil arab lakosság miatt.
Azt mélyen elhallgatod, hogy az arabok rakétával lövik Izrael civil lakosságát!

Én minden terrorista lépést hasonlóan torolnák meg, mert csak így fogják megérteni, hogy nekik sem kellene mást tenni. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#9234) Horka1 válasza JJános (#9233) üzenetére


Horka1
tag

Az egyéb hülyeségeidre nem is reagálok, csak jelzem, hogy Ábrahám nem volt zsidó, sőt még Mózes sem, de zsidó történészek szerint Mózes nem is létezett.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9235) JJános válasza Horka1 (#9234) üzenetére


JJános
addikt

Ábrahám nem volt zsidó, mert Ő a zsidók atyja. Az Ő leszármazottai a zsidók.
Ábrahám-Izsák-Jákób(Izrael)
Jézus zsidó volt.

Pál levele rómabelieknek, 2,29. Itt van leírva ki a zsidó, ami a keresztényekre vonatkozik.

A történészek engem kevésbé érdekelnek. Főleg azok akik tagadják Mózest, akiről tudjuk ki volt, és mit csinált.

Egyébként meg nem hülyeségeket írok. De innentől veled nem vagyok hajlandó szóba állni.

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#9236) Horka1 válasza JJános (#9235) üzenetére


Horka1
tag

Átvertél hóember :)))

Nem ismertelek fel hirtelen.

Nem! Semmi ismereted nincs a világról, nem is vitázom veled semmiről ezután.
Legyél zsidó, költözz Izraelbe, létezik a bekerülés intézménye, örökbe is fogadtathatod magad valakivel, és akkor még bibliaibb leszel, nevezheted magad prozelitának.

Te világkultúra rémálma.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9237) JJános válasza Horka1 (#9236) üzenetére


JJános
addikt

Utsó.

A világkultúra tényleg nem ér semmit az én szememben.

2007-05-06 óta itt!

(#9238) Horka1 válasza JJános (#9237) üzenetére


Horka1
tag

Legalább őszintén elismered, hogy tudatlan vagy. Ez már jó kiindulópont, a fejlődés megkezdéséhez.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9239) JJános válasza Horka1 (#9238) üzenetére


JJános
addikt

Azt nem ismerem el, hogy tudatlan vagyok. Azt viszont készséggel, hogy te tudatlan vagy.

2007-05-06 óta itt!

(#9240) Horka1 válasza JJános (#9239) üzenetére


Horka1
tag

Jól van hóember, okos vagy, vigyázz ne igyál forró teát, és a közhiedelemmel ellentétben, megfázásra neked nem tesz jót a forró lábfürdő.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9241) Horka1 válasza JJános (#9237) üzenetére


Horka1
tag

Még szerencse, hogy te meg nem is létezel a kultúra számára.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9242) F.csaba válasza JJános (#9233) üzenetére


F.csaba
csendes tag

"Egyébként a legtöbb írásod nehezen értelmezhető, vádaskodó."

Tudfod kedves "koma" én szerettem sakkozni! (Mióta elkötelezett vagyok az evangéliumban, már nem vonz annyira hőn eme játék! Főként mert versengésen alapul és legyőzetésre tör!) Szóval az első három, négy lépés után meg tudtam mondani, hogy kb mire lehet számítani, milyan erős az ellen!

Ahogy a te bejegyzésedet elnézem...nem vagyok benne biztos hogy kitartasz a 30.lépésig!

Na, mindegy is, a kereszténység nem sakkjáték!

Ugyanakkor, a fenn idézett mondatodat mire alapozod?

Mely írásaimat értettél nehezen!
Persze elismetrem! Van akinek nehéz értelmezni amiket írok! Vannak akik meg nem is tudják, meg vannak akik érdemben válaszolnak! És még olyannal is találkoztam (kettővel. Damil és Gallikusz ) akik néhány lépésig még arra is képesek voltak, hogy velem együtt haladjanak!

Te honnan ismered az én írásaimat?

Azt ha ismered, akkor meg mit nem értettél belőle meg könnyen?

És ha nem érted könnyen, akkor azt hiszed, hogy itten ilyen mondatokat állíthatsz annélkül, hogy azt a "bőröd alatt hagynám?"

Hogy az én írásaim vádaskodóak? Meély írásaok azok? És miben, kit és mivel vádolnak?

Erre adjál válaszokat mielőtt kvarkalkotóira szedném szét a kívüről összetákolt, és csirizzel összeragasztott "űrbéli csónakosodat"

Te, velencei gondolás ! Te, hóember!

Ne nézz engem hóbagojnak!

(#9243) Horka1 válasza F.csaba (#9242) üzenetére


Horka1
tag

""űrbéli csónakosodat"

Te, velencei gondolás ! Te, hóember!"

Ilyet nem lehet neki írni. Őt nem érdekli a kultúra, nyilván fogalma sincs miről beszélsz.
Hát lehet-e versenyezni a vállalt tudatlansággal? :)) Nagyon nehéz, igazán le kellene alacsonyodnod a szintjére.
Elég volna ha csak messziről nézitek egymást, azt talán még felfogná.
Már, hogy érzékel valamit a világból, persze nyilván a látás nem tudatosulna benne, mert sem a kultúra, sem a tudomány sem a művészet nincs az ő egyetlen információforrásába megírva, csak az, hogy az élet élő Istenének képviselőjének magát beállítva, emberi életeket oltana ki, mint amaz Spanyol és Portugál nemesek a szent inkvizíciós tevékenységük kapcsán.

De kíváncsian várom, hogyan adsz mattot neki ebben a nemes oktató játszmában, bár magam reménytelennek minősítem, a felé irányított jó szándékodat.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9244) kymco válasza Horka1 (#9236) üzenetére


kymco
veterán

Az, hogy van néhány történész, aki attól ismert, hogy pld tagadja Mózes létezését... nos ez nem a világkultúra része szvsz... max bölcsészeti bulvár....

Ez önmagában nem jelent semmit. Ha megnézel néhány zúzós szlovák vagy román történészt, szintén találsz meredek dolgokat... de attól, hogy azt van aki leírja, még nem lesznek igazzá az állítások....

www.refujvaros.hu

(#9245) Horka1 válasza kymco (#9244) üzenetére


Horka1
tag

Valóban. Nem is fontos ez, csak példaként hoztam, bár igen érdekes, hogy a Mózes létezésének kérdését zsidó történészek kérdőjelezik meg, nem az ellenfelei. És persze, minden bulvár amíg nem bizonyosodik.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9246) Horka1 válasza Horka1 (#9245) üzenetére


Horka1
tag

Így bulvár marad a bibliának is mindazon része, ami nincs bizonyítva. Ha pedig bulvár, akkor itt az ideje kételkedni a hitelességében. El is lehet hinni, mindegy.

De aki azt kijelenti, hogy a kultúra ő neki nem jelent semmit, és isteneként kezel egy történetileg hiteltelen, logikailag kérdéses irományt és mindezt a misztikum világába helyezve valóságnak tekinti az legalább is deviáns felfogású ember. Vannak emberek akik hasonlók miatt pszichiátriai kezelés alatt állnak.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9247) Horka1 válasza kymco (#9244) üzenetére


Horka1
tag

Román, meg Szlovák történész? :DDD De nem is a saját történelmüket vizsgálják? Mert az nincs nekik.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9248) JJános válasza F.csaba (#9242) üzenetére


JJános
addikt

Azért nem értelek szerintem, mert sok a mondatod, és kevés benne a mondanivalód. Ne vedd sértésnek. Talán, ha kevesebb mondatot írnál egyszerre, érthetőbb lenne? Nem tudom.

Gondolom, hogy te is katolikus vallású vagy. Ha nem sértelek meg ezzel.

2007-05-06 óta itt!

(#9249) F.csaba válasza JJános (#9248) üzenetére


F.csaba
csendes tag

Hát erre nem számítottam valóban!
Ha én állítok valamit, legalább egy mondattal alapozom is azt E És nem egy másik állítással ami általánosságokat tartalmaz!

Ha te azt állítod hogy az én írásaim nehezen érthetőek, meg vádaskodóak, akkor minimum az, hogy beidézel egy mondatot tőlem, ami alapozza az állításodat!

PL.:És azt is mondta nekünk ez a háború! Azt mondta nekünk : Keresztények!
Jó Úton Jártok!
Ha elkerülitek a Hatalmasok, a Gonoszok, a Gazdagok érveléseit! Emberek, nemzetek, népek feletti ítélgetést! Ha nem azokat akarjátok szolgálni, akik bármiféle ideológiával a háborút, tömegmészárlást, népirtást a próféciákkal is megerősített módon ideológiai alapon támasztják alá és mintegy igazságos bosszúállásnak tüntetik fel!
-idézet a nyilt levél pásztoroknak című F.Csé írásból !

És akkor kibontod az alapozást! Vagyis részletezed!

Hogy ez már annyira összetett, hogy meghaladja az átlagember felfogóképességét! Vagyis legalább az enyémet meghaladja!
Meg azstán ez csupa vádaskodás is, mert a ZSIDÓK IGAZSÁGOS ÖNVÉDŐ HÁBORÚJÁT ÚGY ÁLLÍTJA BE, MINTHA AZ IGAZSÁGTALAN LENNE!-érvelhetnél valami hasonló képpen!

De te ehhez képest egy újabb lózunggal jössz és kijelented, hogy a sok szövegemben kevés a mondanivaló! Mert ha kevesebb lenne a szöveg, jobban értenéd! És mindjárt hozzáis képzeled a saját kis szegényes képzeleteddel, hogy biztosan azért lehet ez, mert én katolikus vagyok!

Igen éppen úgy ahogy te zsidó!

Mert én is vallom, hióogy a kerezsténység a valások feletti úgynevezett "KATA HOLOS" átfogo, gyetemes vallás! amibe még ti Hietesek is beletartoztok! Úgyhogy úgy vigyázz, te is inkább katolikus vagy ebben az értelemben mindt zsidó

Azonkívül pedig a Páli magyarázatot, hogy ki a zsidó, az-e aki kíüről az körülmetélt) vagy aki belüről az, nem jelent többet mint, hogy a zsidó szó jelentését tette heklyre.

Zsidó mint az Ábrahám fa, vagyis akinek az üdvözülést megígérték! Akikért a megváltó is jön! Vagyis hogy ma már, éppen a Páli magyarázat óta, a "zsidó" szó azt jelenti, hogy KERESZTÉNY!

mERT A ZSIDÓK ABBAN A HISZEMBEN ÉLTEK ÉS A FARIZEUSI TAGAJI MAI NAPIG IS ABBAN A HISZEMBEN ÉLNEK, HIGY VAN A ZSIDÓ AKI ÜDVÖZÜL, VAGYIS EMBER ,
ÉS VAN AZ ÖSSZES TÖBBI NÉPNEMEZT AMI MEG NEM ÜDVÖZÜL, VAGYIS NEM ZSIDÓ!

Na ezt a dolgot rakta helyre Pál!
Mert azt azért te is lásd be, hogy pusztán azért mert valaki Ábrahám genetikai leszármazottja nem fog üdvözülni! Haném éppnehpgy csak azért nem fog, hanem csak ha hiszi Jézust és meg is keresztelkedik! Akkor fog üdvözülni!

Tehát amikor Pál azt mondja, hogy az a zsidó aki lélekben az, akkor ma azt úgy kell értsük, hogy az az üdvözülő aki lélekben keresztény és nem külsőleg! Vagyis a mai napon 2010 feb 11én a nevezett Páli szöveg fordítása eképpen igaz, az a keresztény aki lélekben keresztény és nem csak képmutató módon kívüről, látszólagos módon az!

Ha tehát valaki keresztény létére zsidónak mondja magát, az nem hisz Jézusban és Pálnak sem! Mert ha genetika szerint nem vagy zsidó, körülmetélve sem vagy, akkor már nehogy eldobd a Jézus bizonyságát és visszamenjél a pogány ószövetségi zsidó létbe!
Még akkor sem ha neked helytelenül és valami mögöttes érdektől vezérelve, valami magyar állampolgárnak mondott, zsidó származású Német nevű ember ezt prádikálja is!

Testvéri üdvözlettel F.Csaba

(#9250) Horka1 válasza F.csaba (#9249) üzenetére


Horka1
tag

Na de így kiszúrni szerencsétlennel. Hát az a pár mondat sok volt értelmezni, ennél a hozzászólásodnál, már maga az olvasás fog gondot okozni, ennek a szent embernek. :DDDD

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.