Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#16001) pocokxx válasza Geri Bátyó (#15990) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nevezheted cenzúrának is, de még mindig nem értem kinek és milyen "elképzelésnek kell megfelelni..." Egyetlen dolgot kellene elfogadni ahhoz, hogy tovább léphessünk: Jézus Krisztus valóságos Isten.

Most olvastam újra és mindenkinek szeretettel ajánlom. Egy kitűnő korrajz, mindenki magára ismerhet benne, és talán még válaszokat is talál.
Jézus Krisztus az élő víz hordozója.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16002) kymco válasza Geri Bátyó (#15990) üzenetére


kymco
veterán

Szerintem a zsidó vezetők nem nagyon akartak Rómától elszakadni. Nekik nem volt rossz az a helyzet, hogy Róma megteremtette a szemétdombjuk stabilitását. Jó részük hellenizált zsidó volt (szadduceusok), aki már nem is nagyon hitt a zsidó nép különleges elhívatásában, sokkal jobban érdekelte a görög-római értékrend... (anno a szocializmus idején a magyar "politikai elit" sem volt érdekelt a szovjetek megbuktatásában)
Akik igazán gyűlölték a rómaiakat, az az egyszerű nép volt, és a farizeusok. De ezeknek is csak egy szűk rétege volt, akik zelótáknak nevezték magukat.

Jézust azért végezték ki jog szerint, mert Isten Fiának vallotta magát. Ezen botránkoztak meg a farizeusok, és a leginkább az tett be nekik, hogy Jézus bűnöket bocsátott meg, amit még a főpap sem tehet, csak Isten.

Az általad érvként hozott "add meg a császárnak, ami a császáré..." érdemes lenne elolvasni a történetet, és nem csak kiragadni egy mondatot... A történet arról szól hogy cselt vetettek a zsidó vezetők... "Kell-e adót fizetni a császárnak?" Ha Jézus igent mond, akkor elfordul a nép tőle, ha nemet mond, akkor le lehet tartóztatni, mert a jogrend ellen lázít...
A válasz pedig példátlanul bölcs. A császár képmása van a pénzen, az legyen a császáré, de az ember Isten képmására lett teremtve, a teljes ember, egész valójában, az Istené kell, hogy legyen...
Aki ismeri a zsidó kultúrát, vagy csak alaposan olvassa ezt a történetet nem esik abba a csapdába, hogy teljesen félreértelmezi...
Az evangéliumokról pedig.
A legrégebbi evangélium 46-64 között keletkezett, a másik három is még az első században, de inkább a hatvanas években.
Az általad említett, a Bibliába be nem kerültek az azt követő 100-200 év termései. Azért nincsenek pld benne a kánonban.

www.refujvaros.hu

(#16003) csemberlen válasza D1Rect (#15997) üzenetére


csemberlen
őstag

Van némi igazságod, mi Jézus haláláról emlékezünk meg, és minden évben más napra esik.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#16004) D1Rect válasza kymco (#16000) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha a Hold ciklusának nincs köze az ünnephez, akkor biztos van valami összefüggése Jézusnak a nyuszi+tojás+locsolással.

Az pedig, hogy Jézus életéből nem sokat tudunk ~15 éven keresztül sok találgatásra adhat okot.
Ebből egyik sem lett tényként tálalva. Találgatások és lehetséges elképzelések.

"Hitetlenek" keresnek magyarázatot arra amit a hívők isteni beavatkozásként élnek meg, pont azért, hogy számukra is "hihető" legyen a Biblia ezen része.
/Szerintem ez sokkal közeledőbb hozzáállás, mint az egészet "képtelen marhaságnak" titulálni./
"Jézus isteni mivolta" és a "nem is élt" között nagyon sok elképzelés lehetséges, igazából egyik sem támasztható alá bizonyítékkal, ezért tényként kezelni egyiket sem célszerű.

(#16003) csemberlen: Nincs ezzel baj, csak pogány eredetű az időpont meghatározása, és még ma is élnek régi pogány szokások az ünnepen.
Ugye az eredeti okfejtés abból indult, hogy a keresztény ünnepek valójában átcímkézett pogány szokások.

[ Szerkesztve ]

(#16005) kymco válasza D1Rect (#16004) üzenetére


kymco
veterán

A nyuszi, tojás, locsolás nem szerepel a Bibliában. A páska ünnepéhez van köze, ami több ezer éves zsidó ünnep. A nyuszi, tojás, locsolás tudtommal még csak nem is közel-keleti szokás.
A nyúl szimbólum: a XVI. századra vezethető pld vissza, helye a mai Németország területe.
A tojás: amit hallottam róla 800-900-as évekig nyúlik vissza (honfoglalás kori sírok).
Locsolás szokása: 1500-as évekig nyúlik vissza (magyar históriás leírások).

Ugye te sem gondolod, hogy köze van a több ezer évvel korábban meghatározott időpont meghatározásnak ezekhez a szimbólumokhoz.
Exit.

www.refujvaros.hu

(#16006) D1Rect válasza kymco (#16005) üzenetére


D1Rect
félisten

A páska ünnep is eredetileg természeti ünnep volt, az aratással függött össze, majd később kapcsolták hozzá az egyiptomi kivonulást.
A nyuszi-tojás-locsolás-stb. pedig szemkiverősen termékenységi szimbólum.

(#16007) kymco válasza D1Rect (#16006) üzenetére


kymco
veterán

Egy állítás egy másik állítással... :)

www.refujvaros.hu

(#16008) csemberlen válasza D1Rect (#16006) üzenetére


csemberlen
őstag

Első mondatodra tudsz valami hiteles forrást?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#16009) kymco válasza csemberlen (#16008) üzenetére


kymco
veterán

Ehhez nem kellenek források, így van és kész...

www.refujvaros.hu

(#16010) Noddy válasza csemberlen (#16008) üzenetére


Noddy
senior tag

Neki bemondásra el kell hinned, különben kiröhög, az a legerősebb érve... :DDD

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#16011) csemberlen válasza Noddy (#16010) üzenetére


csemberlen
őstag

Igazából néha azt látom, hogy nagy a hév az ateista oldalon. Viszont akkor nyugodtan csinálhatnának egy topikot, és megoszthatnák egymással a véleményüket. Miért jönnek ide? Meg akarnak tériteni bennünket?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#16012) D1Rect válasza csemberlen (#16008) üzenetére


D1Rect
félisten

Páska-ünnep
"(héb. peszach, chag ha-peszach, az elkerülésnek ünnepe, v. chag ha-mazzôth, a kovásztalan kenyerének ünnepe), a bibliai történet szerint a zsidóktól az Egyiptomból való kivonulás emlékezetére megülendő ünnep, mely első nevét onnan nyerte, hogy a halál angyala, amely az egyiptombeliek első szülötteit elragadta, a zsidók házait elkerülte. A gabnaérés hónapjának (nizzám) 14-ik napjától kezdve 7 napig, a Palesztinán kivül lakó zsidóknál 8 napig tart. Jeruzsálemben ugy ünnepelték meg, a pentateuch törvényének megfelelőleg, hogy minden család az ünnep előestéjén egy hibátlan sült bárányt, amelyet a templomban kellett levágni, fogyasztott el. A hét, illetve nyolc napon át csak a kovásztalan kenyér élvezete volt megengedve, amely törvény a templom elpusztulása után is érvényben maradt. A jeruzsálemi templom fennállása idején az ünnepi szokásokhoz tartozott a hómer bemutatása is, amely abban állott, hogy az ünnep 2-ik napján megkezdték az aratást és a legelőször learatott gabonából egy hómert a templomban bemutattak oly módon, hogy a belőle készült lisztből egy maréknyit olajjal és tömjénnel az oltáron elégettek. Különösen erre a törvényre támaszkodik a bibliai tudósok azon föltevése, hogy a P. eredetileg természeti ünnep volt, amely az aratás kezdetével függött össze és csa később fűződtek hozzá olyan történeti emlékek, mint az Egyiptomból való kivonulás s ami vele egyértelmü, Izrael népének keletkezése. A zsidóságban később az ünnephez még más vallásos eszmék is fűződtek, amiről tanuságot tesz az Egyiptomból való kivonulásról szóló elbeszélések, zsoltárok és egyéb énekek gyüjteménye (pészach-hagáda) is, amely zsidó családoknál az ünnep előestéjén a mai napig használatban van."

Forrás: Pallas Nagylexikon

[ Szerkesztve ]

(#16013) csemberlen válasza D1Rect (#16012) üzenetére


csemberlen
őstag

Különösen erre a törvényre támaszkodik a bibliai tudósok azon föltevése, hogy a P. eredetileg természeti ünnep volt, amely az aratás kezdetével függött össze és csa később fűződtek hozzá olyan

Ez lenne a tuti? Ezek a tudosok amikor valamit 105%-nak mondanak akkor is sokszor tévednek.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#16014) kymco válasza D1Rect (#16012) üzenetére


kymco
veterán

Nos, akkor kezdjük azzal, hogy tisztázni kellene a tény fogalmát, hogy miben is különbözik egyes tudósok feltételezéseitől... :)
Erről elég sokat írtam... nem koptatom a billentyűzetet...

www.refujvaros.hu

(#16015) D1Rect válasza csemberlen (#16013) üzenetére


D1Rect
félisten

Kérted, hogy valami hitelesnek tekinthető forrást mutassak, mutattam, aztán az nem jó.
Nem valami ismeretlen senki által szerkesztett noname weblap. Ettől hitelesebb forrást nem hiszem, hogy interneten keresztül lehet prezentálni.

"A Pallas Nagy Lexikona az első önálló, nem fordításon alapuló magyar nagylexikon, a századforduló kétségkívül egyik legnagyobb alkotása. A Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. adta ki 1893 és 1897 között 16 kötetben. A kor szinte egész magyar tudományosságát reprezentálta a több mint 300 fős szerzői gárda. Szócikkek sorát írta pl. Alexander Bernát, Bánki Donát, Cholnoki Jenő, Eötvös Loránd stb. A mintegy 150.000 szócikkben sikerült összefoglalni a korabeli tudomány színvonalán az ismeretek összességét. A Pallast 1911-ben megveszi a Révai Testvérek Rt., hogy majd némileg korszerűsítve a 20-as, 30-as évek népszerű családi lexikonjává tegye."

(#16014) kymco: Mi alapján állítod, hogy a lexikon téved?

[ Szerkesztve ]

(#16016) csemberlen válasza D1Rect (#16015) üzenetére


csemberlen
őstag

Már bocs, de logikus embernek ismertelek meg a hozzászólásaid alapján.
Ha hiszel a lexikonnak akkor azt kell hinned, hogy ez egy fölvetés, és nem tény.
A lexikonnak ebben az esetben nem KELL tévednie, egy feltételezés van leirva, egy elmélet.
Mint pl az evolució is egy elmélet, mert senki nem támasztotta alá megdönthetetlen bizonyitékokkal.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#16017) kymco válasza D1Rect (#16015) üzenetére


kymco
veterán

A lexikon írja, hogy feltételezés, te írtad tényként.
A feltételezés=/=tény...
Hogy ki téved, az más történet...

www.refujvaros.hu

(#16018) D1Rect válasza csemberlen (#16016) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, egy "elmélet" ami logika alapján is rendben van.
Igaziból egyedül én prezentáltam némi tekintéllyel bíró "bizonyítékot" az ünnep származásával kapcsolatban.

Persze, az evolúció is egy elmélet, de arra legalább van fizikai bizonyíték.
(nem csak a fosszíliák, hanem DNS egyezések is pl.)

(#16017) kymco: Igen, feltételezzük(logika alapján), mert a szemtanúk gyenge egészségügyi állapotnak örvendenek.
Ugyanúgy a nyuszi-tojás-locsolás is feltételezés alapján kapcsolódik a termékenységhez.
gyk.: egy szokásból(a kenyérrel való zsonglőrködés) feltételezzük.

Persze ha van más logikus magyarázatod a kenyérrel való zsonglőrködésnek páska ünneppel kapcsolatban szívesen olvasom.

[ Szerkesztve ]

(#16019) pocokxx válasza D1Rect (#16018) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Szerintem itt nem az a kérdés, hogy mi volt, hanem, hogy miért nem maradt az, ami volt?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16020) csemberlen válasza D1Rect (#16018) üzenetére


csemberlen
őstag

Tehát akkor ha van egy logikus elmélet akkor az már tény is?
Különben úgy tudom, hogy fel van ajánlva nem kis összeg arra a célra, hogy valaki megkapja ha bebizonyitotta, hogy Isten nem létezik!
A tény, és az elmélet között akkora a szakadék, mint ebben a témában közöttünk van.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#16021) D1Rect válasza pocokxx (#16019) üzenetére


D1Rect
félisten

Az eredeti feltevés arra vonatkozott, hogy tényleg természeti alapjai vannak-e a mai keresztény ünnepeknek?
Karácsony/Húsvét/Pünkösd/Mindenszentek szerintem egyértelműen azok.

(#16020) csemberlen: Előbb a létezését kéne bizonyítani.
Ez nem így működik, hogy állítok valamit bizonyíték nélkül aztán neked azt cáfolni kell...
Az Alpha Centauri körül egy rózsaszín Hello Kitty-s mikrohullámú sütő kering, ami ősi magyar népdalokat játszik.
Bizonyítsd be, hogy ez nem igaz! Mennyit ajánljak fel erre a célra? :)

(#16022) csemberlen válasza D1Rect (#16021) üzenetére


csemberlen
őstag

Ügyesen kibujtál a válasz alól, nem gond.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#16023) D1Rect válasza csemberlen (#16022) üzenetére


D1Rect
félisten

Amíg nincs jobb elmélet, akkor addig azt szoktuk elfogadni "tényként".

(#16024) pocokxx válasza D1Rect (#16021) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Az egész abból indult ki, hogy a zsinaton "találták" ki a keresztény ünnepeket, és ezt a római naptárhoz igazították.

A karácsony "köztudottan" a Nap kultuszhoz kapcsolódóan lett december 25, mivel Jézus születési dátuma nem volt ismert, és ezt valóban a pogány ünneppel "váltották" fel. Ugyanakkor az ünnep tartalma egészen más volt, és Urunk megjelenésének ünnepe, mely: "Jézus Krisztus földi születésének emléknapja".

Húsvét: Niszám hó 14-én, a (zsidó) pászka ünnepén támadt fel Krisztus. Lehet, hogy egybeesett egy aratás ünneppel. (zsidó ünnep, nem római)

Pünkösd: A húsvét utáni 50. nap, a Szentlélek eljövetele. Ezt nem tudom, mivel eshet egybe.(pontosabban a zsidó ünnepet tudom: a sínai szövetség ünnepe) (zsidó ünnep, nem római)

Mindenszentek: Tudtommal ez egy kelta ünneppel fonódik össze. (kelta, nem római)

Egyébként én ezekben nem látok semmi rendkívülit: Az Isten mindig tudja, mit miért tesz. Sokszor csak utólag nyer értelmet egy-egy kérése. Például ott van a pászka vacsora, mindennek megvan a szimbóluma: kovásztalan kenyér-sürgető idő (nem volt idő megvárni, hogy meg keljen a tészta)
keserű saláta - az egyiptomi keserű sors
bárány, amiben nem lehet csontot törni - ?????

Nincs rá épkézláb magyarázat, egészen addig, amíg kb 800 évvel ezután egy római katona, miután eltörte két lator lábát, Jézushoz érve azt nem mondja, hogy "már meghalt"...

Fel lehet fedezni az ünnepekben bizonyos hasonló motívumokat, (pl.: a húsvét szent ünnepében: a természet "feltámadása", az új "termékeny" élet, melyet Krisztus hozott el), de ahelyett, hogy ebben egy újabb hitellenes bizonyítékot keresünk, inkább csodálkozzunk rá együtt az Isten történelmen átívelő nagyságára.

Szent Pál vigyázva inti Timótesut, hogy kerülje az ilyen lényegtelen dolgokon való elmélkedést, mert elveszi a figyelmet a lényegről:

„parancsold meg egyeseknek, hogy ne
tanítsanak másként, ne foglalkozzanak mesékkel és vég nélküli nemzetségtáblákkal, amelyek inkább
szőrszálhasogatáshoz vezetnek, mint az Isten szerint való rendhez, amely hiten alapszik.”
1Tim 1, 3-4

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16025) Noddy válasza D1Rect (#16023) üzenetére


Noddy
senior tag

Örülök, hogy végre előjöttél valami ténnyel.

Ha logikusan elgondolkodsz azon amit a lexikon ír, hogy az áldozatokból természeti ünnepre következtetnek a tudósok, nem e jobb következtetés az áldozatok irányára következtetni? De persze a mai modern világban Istenre utalni nagyon tudománytalan, ezért marad a természeti ünnep.

De elfogadom, a páska természeti ünnep volt eredetileg, amíg nincs jobb elmélet. Ja de van...

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#16026) D1Rect válasza pocokxx (#16024) üzenetére


D1Rect
félisten

Igazából nem értem mi ez a nagy kiakadás azon, hogy a keresztény ünnepeknek pogány alapjai vannak.
Mintha ettől kevésbé lenne szép a Karácsony...

(#16025) Noddy:
"De persze a mai modern világban Istenre utalni nagyon tudománytalan, ezért marad a természeti ünnep."
Az idézett lexikont az 1800-as évek végén adták ki, még be is másoltam. :U

(#16027) pocokxx válasza D1Rect (#16026) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Az "általános felhördülés" oka az, hogy ebből nem következik, hogy nincs különbség a kereszténység és más vallások között.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16028) lao ce válasza Noddy (#15971) üzenetére


lao ce
aktív tag

"Nem kell semmilyen feltételnek megfelelned az Istennel való kapcsolatban. "
jo, szoval nincs feltetel. ha valaki ugy eli meg istennel valo kapcsolatat hogy a bibliat tanulmanyozza az az o privat ugye, ha valaki nem teszi az is rendben van. ha nincs feltetel akkor nem a bibliatanulmanyoktol lesz valaki kereszteny. igyhat akkor vannak olyanok akik csakolyan keresztenyek mint te pedig talan nem is tudjak magukrol hogy azok, talan nincs is szavuk erre a vallasra azon a nyelven amit beszelnek.

"De ennek része a Biblia tanulmányozása mint Isten kijelentése. Nem lehet megkerülni, de aki hívő az nem is akarja."
szoval akkor megis muszaj, van feltetel. (sohaj)
ez a te velemenyed mert igy hallottad masoktol, vagy a biblia kovetelmenye?

- - -
"De éppen te mondtad, hogy ha valaki nem a tao-t követi akkor nem lesz boldog, kieyensúlyozott, stb."
ez igy van. de, nem azt jelenti hogy valaki taoista tudomanyokban jartas kell legyen kotelezoen ahhoz hogy a taoval harmoniaban eljen.

oke, pelda. ott van mondjuk az akarmikori dalai lama. ezek az emberek total harmoniaban elnek a kornyezetukkel, kiegyensulyozottak, "sugaroznak" stb. de, nem taoistak. am, mekkora ostobasag lenne mar azt mondanom rajuk hogy rossz uton jarnak? nyilvan a sajat utjukat es sorsukat kovetik es kihozzak a maximumot ebbol. ezert a taoval harmoniaban elnek a sajat modjukon es lehetosegeikkel. en is csak azt teszem, mindenki azt teszi abban a melysegben amennyire telik tole.

"Tehát követni kell a "mestereket", tanításokat és akkor a "jó" úton jár."
nem kotelezo kovetni senkit. ha valakinek szuksege van ra akkor olvassa a taoista tanitasokat, keressen mestert. nekem szuksegem van ra hogy tanuljak errol, kulonben elsodrodok. mindenki maga donti el mi az ami neki mukodik.

"Te is követhetnéd a saját utadat de mégse azt teszed. Megkötözöd magad a taoista tanokkal, mert boldog akarsz lenni. Illetve azt mondod így vagy boldog."
mindenki a sajat utjat koveti. az en utam a taoizmus utja. mivel mukodik, ezert jarom ezt az utat.
nem erzem hogy megkotozom magam tanokkal, nem korlatoznak semmiben. eleg nyitottnak tartom magam, bar hiszekenynek azert nem.

- - -
"Leírhatod nyugodtan."
jo, leirom, de nem fog tetszeni. beszelgetsz az isteneddel.

peldaul. ha megkerdezed tole, hogy milyen ruhat viselt amikor mondjuk lement kiszabaditani a zsidokat (mar nem nagyon emlekszem, tudod a jelek az ajton meg levagtak allatokat elotte), aztan, ha masok is megkerdeznek akkor ugyan az lenne az eredmeny mindenkinel? esetleg reszletek a bibliai sztorikkal kapcsolatban? noe kapafogu volt, elallo fulu es mar-mar gyanusan sokszor paskolgatta a csacsi feneket lent a barka homalyos sarkaban? :)

altalanosan mondva: szamomra felfoghatalan, erthetetlen es ostoba bujni egy konyvet ha lehet eloben "beszelgetni" azzal aki ott volt helyben. am, megis, nincs uj info semmirol, csak a csocsalasa a reginek es veget nem ero vitak a bibliaban irtak ertelmezeserol. mar elnezest de a keresztenyek meg csak nem is egysegesek pedig ugyan ahhoz az istenhez beszelnek allitolag. ugyanmar, kerlek. ebbol az kovetkezik hogy nem beszel senki senkivel csak onmagaval. mindenki onmaga otli ki a valaszokat a az istennek cimzett kerdesekre, es ettol bizony pont olyan a keresztenyseg mint minden dolog mas a vilagon amit az emberek otlenek ki sajat kutfobol.

nicht kompot

(#16029) D1Rect válasza pocokxx (#16027) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezt eddig senki nem írta.

Egyébként én zsákutcának tartom, ha valaki a külsőségekkel akarja kifejezni a "különbözőségét".

(#16030) pocokxx válasza D1Rect (#16029) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Számomra innen ered az egész "vita":
"mert ugyan abban hisz, csak másképp."

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16031) kymco válasza D1Rect (#16018) üzenetére


kymco
veterán

Én ebből kiszálltam... :)

www.refujvaros.hu

(#16032) D1Rect válasza pocokxx (#16030) üzenetére


D1Rect
félisten

Melyik hsz.-re gondolsz?
Számomra ez a vita most az ünnepek meghatározásáról szólt.

(#16031) kymco: Sokkal elegánsabb lett volna, a magaslóról pászkára esés előtt. ;)

(#16033) kymco válasza D1Rect (#16032) üzenetére


kymco
veterán

Én már korábban írtam, hogy ha nem érted, akkor nem erőlködöm. A hülyeségre nincs időm.

www.refujvaros.hu

(#16034) Noddy válasza D1Rect (#16026) üzenetére


Noddy
senior tag

"A modern kor a francia forradalom kitörésével (1789), illetve a 18-19. század fordulójával veszi kezdetét és egészen máig tart. "

Ettől az időtől kezdve, gondolta az ember fene okosnak magát (racionalizmus és társai), ami látjuk hova vezetett. De az első lépés Isten elvetése volt.

Ennek a gondolkodásmódnak vagy te is az áldozata. Ha Istenről kell beszélni csak az olyanokat hallod meg akik elutasítják. Hiába ott maga a zsidó nép akik több ezer!!!! év óta tartják az ünnepeiket, amiket ISten adott nekik, azokon semmit nem változtatva, saját maguk is tudják, hogy nem természeti ünnepből hagyományozták át, hanem Istentől kapták. De hát ez nem elég modern 1-2 tudós szerint. Remélem érzed a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#16035) D1Rect válasza Noddy (#16034) üzenetére


D1Rect
félisten

"Ettől az időtől kezdve, gondolta az ember fene okosnak magát (racionalizmus és társai), ami látjuk hova vezetett."
Ja... van elektromos hálózat, internet, meg annyi tiszta víz, hogy sz@runk bele.

Gondolom a Hanukkát is Isten adta, csak pont jó dátumot választott hozzá.
Igen, én lehetek az áldozat aki az ünnepekre mint egy több ezer éves hagyományra tekint és nem mint Isten ajándékára.
Az internetet is Isten adta? Mert ez kifejezetten tetszik, csinálhatna még ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

(#16036) Noddy válasza D1Rect (#16035) üzenetére


Noddy
senior tag

Az emberi észbe vetett bizalom hamar elveszett a tiszta víz és az internet ellenére. A Titanic elsüllyedt, ott volt a I. és II. világháború, atom- és biológiaifegyverkezés...

Az hogy te minek éled meg a fejedben az egy dolog, megteheted, de lesöpörni dolgokat az asztalról nem biztos hogy a legbölcsebb. Illetve látszik hogy ateista prekoncepciókkal dolgozol és a másik érv (ami megalapozottabb, mert nem feltevés, közvetlenebb) labdába se rúghat, mert csak az lehet modern és tudományos ami nem fogadja el Istent, bármennyi tény is szól mellette (zsidó nép történelme, élete).

Isten ma is folyamatosan dolgozik, érted is :)

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#16037) D1Rect válasza Noddy (#16036) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezzel szemben a valóság az, hogy soha nem élt ennyi ember ilyen jól, valójában igen békés körülmények között.

Igen, a tömegpusztító fegyverek szörnyű fenyegetést jelentenek a civilizációra, de ezek az igazi békefenntartók.

Arról meg tényleg nem érdemes diskurálni, hogy a "természeti törvények"(pl. gravitáció) miért működik anélkül, hogy Istent belekevernénk az egyenletbe.
Isten és a tudomány remekül megfér egymással, kiváló példája ennek George Lemaitre.

(#16038) Geri Bátyó válasza csemberlen (#16016) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"Mint pl az evolució is egy elmélet, mert senki nem támasztotta alá megdönthetetlen bizonyitékokkal."

Geológus vagyok, úgyhogy ez egy kicsit megfeküdte a gyomromat.
Nem tudom, hogy tényleg így gondolod-e, vagy csak a vita hevében írtad, de én eddig úgy láttam, hogy itt a különböző vallások hívei, illetve nem hívei beszélgetnek egymással, számukra elfogadható érveket felsorakoztatva, viszont amit írtál - már ne is haragudj - marhaság.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#16039) Noddy válasza D1Rect (#16037) üzenetére


Noddy
senior tag

Ismered az álláspontom. Én számomra a legtriviálisabb, hogy a tudomány és Isten a legnagyobb összhangban van.

Ha számodra a világ népességét Európa és észak Amerika, Ausztrália jelenti (és annak is csak egy bizonyos része) akkor helyes a megállapításod. De ott van Afrika, Dél-Amerika... stb. Bár szerintem ezzel te is tisztában vagy.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#16040) D1Rect válasza Noddy (#16039) üzenetére


D1Rect
félisten

Harmadik világbeli országokban is jobb az életszínvonal mint pár száz éve.
Nyilván vannak katasztrofális területek, de a Föld teljes lakosságának általában jobb.

(#16041) Noddy válasza D1Rect (#16040) üzenetére


Noddy
senior tag

Az életszínvonal növekedését az AIDS-esek, munkanélküliek számában, vagy a mélynyomorban élők számában méred? De tudom milyen romantikusnak lenni.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#16042) D1Rect válasza Noddy (#16041) üzenetére


D1Rect
félisten

Ugye azért tisztában vagy azzal, hogy most azon kötekedsz, hogy a "technológia/modern civilizáció rossz" és ezt azzal akarod alátámasztani, hogy olyan példákat hozol ahol ez nincs?

(#16043) Noddy válasza lao ce (#16028) üzenetére


Noddy
senior tag

Ha tovább olvasod azt amit írtam, hogy Isten részéről nincs személyválogatás és feltétel megszabás, hogy kit enged magához. Nem lehet érdemek alapján a mennybe kerülni. De mivel te nem tudod elképzelni milyen ha Isten belép az életedbe, csak úgy tudod megközelíteni a dolgot, hogy mindenki úgy követi Istent ahogy akarja. De ez így erős csúsztatás. Nem véletlen, hogy a keresztyének keresztyénnek nevezik magukat és bármilyen kulturális körben legyenek is, mégis megkülönböztethetőek és egyediek. A kínában élő keresztyének is Krisztus követőinek mondják magukat és nem maradtak meg a taoizmusban, sőt felismerték, hogy az nem Isten követésének egy bibliamentes formája. De ez így van minden kultúrában (közelkelet, afrika, india, nyugati stb).
Isten munkája meglátszik az ember életén. Ez nem feltétel, hanem következmény. Remélem megérted. Lehet játszani, hogy úgy csinálsz mintha Isten munkálkodna az életedben, izomból elkezded nyomni a bibliatanulmányozást, egy vasárnapot se hagysz ki a templomban, stb... de ez nem működik. És érdekes módon Isten munkáját az ember el is tudja fojtani, bántja a lelkiismeret, de mégis folytatja az életét. Ezért nem lehet senkiről megmondani, hogy mi a helyzet vele, ezt csak Isten tudja. Ezért nem ítélem el az autistát és téged sem. Nem tudom mi folyik benned, azt mondasz és teszel amit akarsz, de a szívedet csak te látod és Isten.

Téged az elsodródástól való félelem hajt. Oké, megértettem.

Mivel nem tudod milyen élő kapcsolatban lenni Istennel nyilván ilyen dolgokat írsz. De ezt elnézem neked. Ahogy írtam is a Biblia olvasása csak egy része a dolgoknak. Ott van az ima, a közösség (Krisztus teste), a Szent Lélek. Ha minden ember maga ötlene ki dolgokat akkor nem lenne egység, márpedig keresztyéneket ez jellemzi Krisztus mennybe menetele óta. Olyan szeretet közösség ami sehol nincs máshol a világban, az emberek ugyan azt tapasztalják egymástól több ezer kilométerre. Minden ember más élethelyzetben van, persze, hogy Isten másképp vezeti őket (nem mindenki lesz teológus, és más feladatot szán Isten egy péknek és egy orvosnak), de a cél Isten dicsőítése és szeretete. Ami megvalósul minden keresztyén közösségben, bárhol is legyenek. És itt az új infó, Isten mindenkinek az saját jelenlegi életében mutatja meg mi az Ő akarata és terve. A keresztyénségnek a léte és ereje mutatja, meg hogy Isten mennyire valós és nem emberek kitalációja. Persze a mostani nyugati, ateista kultúrában nem sok hiteles keresztyénnel találkozol, ez a mi hibánk, de pont emiatt kell Istent képviselnünk, hogy azok akik már azt hiszik, hogy Isten csak egy kitaláció, megmutassuk, hogy nem az, mert itt van velünk, ahogy megígérte.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#16044) Noddy válasza D1Rect (#16042) üzenetére


Noddy
senior tag

Te írtad azt, hogy az emberiség átlagban jobban él. Sony tévé van afrikában is.

Egyébként nem azt mondom hogy a technika rossz, hanem hogy nem ad megoldást az ember problémájára. Te pedig váltig állítod hogy igen. Miért terjed manapság a természet gyógyászat, miért népszerű a kuruzslás, vízérvadászat, sámánizmus, miszticizmus. Az ember fenemód bízik a technikában... jah... és olvassa a horoszkópot a kiskegyedben.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#16045) D1Rect válasza Noddy (#16044) üzenetére


D1Rect
félisten

Konkrétan ezt írtad:[link]

Szerintem meg az említett kortól drasztikusan emelkedett az életminőség, persze ahol elmaradt a felvilágosodás még mindig szörnyű körülmények vannak sokak számára. Amit te mint érvként akarsz felhasználni arra, hogy milyen rossz is ez.

A spiritualizmus/stb. azért terjed, mert az ember ösztönösen tudja, hogy több mint egy darab gondolkodó hús de a racionális és kritikus gondolkodás nem fér meg jól néhány régebbi vallási irányzattal és mást keresnek a tömegek.

hint: nagyapám legalább egy tucat kiváló kútnak a helyét találta meg fűzfavesszővel...

[ Szerkesztve ]

(#16046) csemberlen válasza Geri Bátyó (#16038) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem a vita hevében irtam, hanem meggyőződésből. De nem kivánok erről itt vitát nyitni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#16047) Noddy válasza D1Rect (#16045) üzenetére


Noddy
senior tag

Tudom hogy mit írtam. Olyan pedig, hogy ahol elmaradt a felvilágosodás nincs, Afrikában az emberek nem kőkorban élnek és még nem is középkori viszonyok között. Gumiabroncs és elektromos hulladékok között guberálnak az aids-es kisgyerekek. Ahogy írtam is az összes technikai fejlesztés elérhető a világ bármely pontján.

Vagy nem tudom mit értesz felvilágosodás alatt...

A racionális, kritikus gondolkodással semmi spiritualitás nem fér meg. A lélek létezésére nincs tudományos bizonyíték.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#16048) D1Rect válasza Noddy (#16047) üzenetére


D1Rect
félisten

Felvilágosodás

"A mozgalom vezetőinek célja az volt,hogy a világot „az irracionalitás, a babonák és a zsarnokság hosszú időszaka után a fejlődés útjára vezessék”.

[ Szerkesztve ]

(#16049) stranger28


stranger28
addikt

Érdekes olvasmány: [link]

Bocs, ha volt már.

[ Szerkesztve ]

(#16050) pocokxx válasza stranger28 (#16049) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ha igaz lenne, szerintem nem kellett volna belinkelni sem, mert a csapból is ez folyna...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.