Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#9651) F.csaba válasza JJános (#9649) üzenetére


F.csaba
csendes tag

te már itten tartasz? Nem tudod még a válaszcímet sem elolvasni, meg a trekkben lévő szöveget sem vonetkoztatni? Akkor, ha lehet, ne is stresszeljuk egymást tovább!
Előre is kösz!
Én nem reagálok többet az írásodra még meg nem válaszolod a kérdésemet!

(#9652) kymco válasza cucka (#9605) üzenetére


kymco
veterán

Ha egy természeti katasztrófa túlélője lennél, akkor hálát adnál Istennek ezért? Nem lenne ez gőgös és egoista magatartás?
Mint írtam, engem sem kerülnek el a gondok, problémák, bajok... nekem is fel kellett dolgoznom apám halálát, engem is érint a gazdasági válság... Isten áldása nem a problémák helyett van, hanem sok esetben a problémákban...
Pál apostol anno börtönben volt, de ez a börtönben töltött idő áldássá lehet és lehet ma is... csak el kell olvasni a filippi levelet...
A sánta példámat pedig nem magyarázom, pedig az élet szülte valóság...

www.refujvaros.hu

(#9653) JJános válasza F.csaba (#9651) üzenetére


JJános
addikt

Három ember írt neked itt felváltva, hogyan is kéne gondolkozni.
Én nem hiszem, hogy gázában nekem testvéreim lennének, de ha mégis, akkor költözzenek el onnan, mert pontosan tudják mit csinálnak ott az arabok.

Akár tetszik, akár felfordul a gyomrod, és ezt számtalan igehellyel alátámasztottam, aki Istenhez tartozik, az izrael házához tartozik.

Lehet, hogy ez furcsának hat, de az Úr az Ő férjük, és mi az Úr jegyesei vagyunk. Ennél jobban senki nem tudja leírni. Ezt te nem tudod bevenni, mert nem vagy hűséges Istenhez, és az Ő beszédéhez sem.

Oltasz itt minket, és ítélgetsz, és katyvaszolsz össze mindent. Leírsz 100 szót, amiből csak hármat kellett volna.

A sátán az, akinek a gyomra ezt nem akarja bevenni. Te a gonosz szekerét tolod.
Mit lehet ezen nem érteni? Nem tudom.

Én nem fogok neked hízelegni, mert nem tehetem. Tőlem csak az igazságot kaphatod. Ha nem kell, semmi baj. Elbeszélhetsz melletünk ezután is, ha nem vagy képes gondolkodni.

Az érveinkre nem reagálsz.
Én egyszerre vagyok cionista, és hívő.
A keresztény szót nem írom le, mert elcsépeltétek, főleg ti katolikusok.

Ti ihattok alkoholt, cigarettázhattok, paráználkodhattok, mert nincs tiltva, és utánna ezt megoldjátok pár miatyánkal.
Miért kell neked azt tolni állandóan, hogy az a jó, amit te gondolsz.
Alapvető gondolkodást sem mutatsz.

Istennel mi házasságra készülünk, és én is az Úr menyasszonya vagyok. Izrael pedig már az Úr felesége. Ennyi. De most ne kezdj nekem a bigámiáról.

Ez egyszerű házassági szövetség, csak mert szeret minket a jövendőbelink, és gondoskodni akar rólunk. Mi pedig szolgálunk néki.

Mit lehet ezen nem érteni? Mond meg!

Jobb lett volna, ha nem írsz nekem, én meg nem írok neked. Kiakasztó vagy! :(((

2007-05-06 óta itt!

(#9654) Vikusz77 válasza JJános (#9653) üzenetére


Vikusz77
tag

Nekem ez még nem jutott eszembe hogy a keresztény szót elcsépeltnek gondoljam. Ezt szerintem csak te érzed így. De végül is nem is mondtál mást.

Jól értem, hogy nem szabad egy hívőnek alkoholt innia és dohányoznia? Nekem ez új. Bár nem nagyon érint engem:).

Hagyod magad cukkolni, nem tudom minek. Már mondta az önjelölt "mester", a mi sötét lelkünkbe fényt hozó madarunk:) hogy át kell menni a magánfórumába. Itt nem akar (mert nem lehet) vitatkozni. Szerintem ezt tartsuk tiszteletben.

Könyörgöm legalább ne kérdezz vissza.
Azt hiszem itt már kiderültek az álláspontok egyértelműen, vagy szerinted érdemes még erről nektek "beszélgetni"?

(#9655) F.csaba válasza JJános (#9653) üzenetére


F.csaba
csendes tag

Navégre, hogy színt vallottál!

Bár én tudtam azonnal is, de kellett, hogy itten mindenki lássa! Mert amikor a kérdésemre, hogy ugye előszőr cionista, az az zsidó és csak aztán vagy keresztény , sokáig sumákoltál és most sem akartál rá választ adni de amint látod sokáig hazudni nem lehet! Úgy sumákolni sem, mert meg van írva, minden nyilvánosságra fog kerülni! És amit a legrejtettebb helyeiteken suttogtok azt a háztetőkről káltják majd !

Mert leírtad ugyan, hogy te nem teszel a két dolog között különbbséget, és egyszerre vagy ez is meg az is, DE EGYSZERRE MÁR NEM TUDTAD LEÍRNI A KÉT SZÓT, CSAK MEG KELLETT MUTATNOD A TE VÁLASZTÁSODAT!

És a kérdésemre, hogy ugye először ez vagy szépen válaszoltál is írásodban így:

Én egyszerre vagyok cionista, és hívő.
A keresztény szót nem írom le, mert elcsépeltétek, főleg ti katolikusok.

Helyes!!!Pontosan így gondoltam én is! Egyszerre vagy zsidóista és ennek hívője is! Mert bizony a hívő sokkféle van! ahány vallás annyiféle hívő!

De az úgymond Jézus-vallásuak, nem cionista hívők, hanem éppenhpgy KRISZTUSIAK, azaz magyar szóval keresztények!

Úgyhogy te saját magad mondtad meg magadról, hogy véleményed a tárgyban, mármint a vallásban milyen alapokon is nyugszik!

Nehogy félreérts, semmi bajom azzal, hogy te cionhívő vagy! Csak nem értek egyet a dolgaitokkal sok esetben! Főleg, hogy még Istent is beépítitek népelkergető, népnemzetromboló, kiszórító, földelbitorló, nagyfalépítő, házakatledozerelő, menekülttáborbombázó, népnyomorító, felvásárló -egyszóval Isten parancsolatai ellenes politikátokkal és gyakorlatotokkal!

Mert valóban minden nemzetnek joga, hogy védje tagjait!

De akkor mindegyiknek! UGYÍE?

Vagy csak ti védhetitek a tiéteket?

Nem is kellett volna neked erre a vallásfórumra jönnöd! Mert te nem is azt a vallást véded amiben mutatod magad, mármint a Jézus Krisztus által alapított Anyaszetegyház vallását, melynek tagaji, bátran kiállnak, bármikor és bárhova, hogy az ő mesterükről bizonyságot tegyenek és megvallják kereszténységüket, hanem amit te védesz, a kereszténység álruhájába öltözve, az nem más mint a cionizmus!

Ügyes voltál be kell látnunk, hogy eddig ez nem lett nyilvános! De most már az!!!

Így most már, hogy tudjuk ,mi vagy, ne is próbáld tagadni, mert azzal csak saját hitbélieidet, a ti szent ügyeteket járatnád le a továbbiakban, más kérdéseket kell neked feltenni, hogy ne bántsuk meg szegény lelkiségedet!
Ilyeneket pl, hogy te is átestél a nyolcadnapi galabpáráldozati szertaráson csecsmőkorodban?

Meg milyen érzés Keresztények között cionistának lenni?

Nem tudtad, hogy Gázában keresztény palesztinok is vannak?
Nem szólnál az érdekükben, hogy ha legközelebb lesz egy körülzáró ostrom, akkor a cionista hadsereg legalább a nemzetközi ENSZ segélyekből az ivóvízet meg a gyógyszersegélyeket engedje át az ostromgyürűn? Meg ne lője le az ENSZ segélyszállító kamionok személyzetét?

És ha csak ennyit is megteszel, hát egy nagy cionistát ismertünk meg benned!

Előre is kösz!

(#9656) F.csaba válasza F.csaba (#9655) üzenetére


F.csaba
csendes tag

Figyelem, a 9655.sz. bejegyzés biztonsági okokból a fénymadár fórumon mentve!

(#9657) F.csaba


F.csaba
csendes tag

Be kell vallanom, hogy néha jól érzem itt magam köztetek! Ti is szerettek?

(#9658) Noddy válasza Vikusz77 (#9654) üzenetére


Noddy
senior tag

"Jól értem, hogy nem szabad egy hívőnek alkoholt innia és dohányoznia? Nekem ez új. Bár nem nagyon érint engem"

A "ne ölj" saját magadra is vonatkozik. Az az ne pusztítsd önmagadat rákkeltő anyagokkal szándékosan, se az agy és máj sejtjeidet. Persze ez nem antialkoholizmust jelent, de mértékletességet.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#9659) andrea.lois válasza Vikusz77 (#9654) üzenetére


andrea.lois
csendes tag

Elnézést, hogy belekotyogok... :)
A keresztény szó elcsépeltségéről...
Én személy szerint csak akkor mondom ki, hogy keresztény vagyok, ha azt akarom, hogy érthető legyen a hovatartozásom. De amúgy önszántamból szinte soha nem használom ezt a szót.
Inkább azt szoktam mondani, hogy hívő vagyok. Jézus hívő.
Keresztény elődeink a rendszerváltás óta rendesen lejárattak minket különböző cselekedetekkel, amire nem vagyok büszke, és amit most nem is nevezek meg.
Nem szeretném, ha velük egy kalap alá vennének, és tőlem is tartanának az emberek.
Tőlem nincs miért. Szerintem. Remélem! :)
Én "normális" vagyok! :D Asszem...
Ha valakinek azt mondom ma, hogy keresztény vagyok, fejvesztve menekül! Akarom én ezt? :D Én szeretem az embereket... Nem kínozom őket... :P

(#9660) andrea.lois válasza F.csaba (#9655) üzenetére


andrea.lois
csendes tag

Jézus is áldozott galambpárt, és Pál is, amikor már ismerte Jézust.
Mert Jézus áldozata a bűnért való áldozatot törölte el, a hálaáldozatot nem.
Hálaáldozatot mutattak be a Jézus hívő zsidók is. Tudomásom szerint ma nem áldoznak már, értelmetlen lenne, mert erre a Nagy templom volt egyedül alkalmas, ezért jött létre a judaizmus, és a zsinagóga rendszer, pótolni a templom lerombolása miatti hiányosságokat.
Akiba rabbi volt a fő kitalálója, aki úgy halt meg, hogy egy oszlopra kötözték, és késfésűvel "fésülték" a testét, miközben sózták a sebeit. Ő eközben folyamatosan a S'má-t mondta addig a pillanatig, amíg meg nem halt. Hűséges volt a mi Atyánkhoz, nem tagadta meg.

(#9661) andrea.lois válasza F.csaba (#9657) üzenetére


andrea.lois
csendes tag

Igen, mi is szeretünk! :) Én biztosan! :P

(#9662) F.csaba válasza andrea.lois (#9660) üzenetére


F.csaba
csendes tag

Én másik "áldozatról" beszéltem.Arról amit akkor adtak, todod, amikor a gyermek a nyolcadik nappos lett....mármint a fiúgyermek!!! Ez a lényesges eleme!!!-hogy már mostan értehtő is legyek na!

(#9663) andrea.lois válasza JJános (#9653) üzenetére


andrea.lois
csendes tag

Kedves János!
Az itt folyó antiszemitizmusról (mármint országunkban) írtam neked röviden privátban, azért így, mert ez már szerintem nem tartozik ide.
Engedj meg egy véleményt...
Ismered a nézeteimet, tiszta látásom van a zsidóságról szerintem.
Én azt gondolom, hogy te nem vagy cionista. Vagy nem tudod, mi a jelentése pontosan.
Kész lennék meghalni bármely Izraelitáért, de a cionizmussal nem értek egyet. Szerintem te sem.
Ha gondolod, beszéljük meg ezt privátban.

Még egy érdekesség.
Abban a refes templomban, ahol engem kereszteltek, több ezer zsidót falaztak be a háború idején a templomba, így mentve meg az életüket az akkori lelkész vezetésével.
Ez a normális keresztény viselkedés. Sok katolikus pap is mentette a zsidókat.
Ellenpélda is van persze.
A Budapesten történt ellenpéldáról nem beszélnék. :( Nagyon szomorú, és talán sokan tudnak is róla.
De az csak egy ember volt, egy katolikus pap, és egy emberről nem lehet megítélni egy egyházat, mert szabad akaratából, Hitler csatlósaival együttműködve cselekedett.
A többi bújtatta a zsidókat.

(#9664) andrea.lois válasza F.csaba (#9662) üzenetére


andrea.lois
csendes tag

Értettem ám! :) B'rit milá! :P

(#9665) F.csaba válasza andrea.lois (#9661) üzenetére


F.csaba
csendes tag

Az jó, mert abból nagy baj nem lehet! Bár amint látom azért van itt olyan is aki kinevezett engemet önjelölt mesterünknek, a mi sötét életünkbe fénythozó madarunknak!
na de mindegy! Biztosan Ő is szeretetből tette! Így tudja kimutatni! Kösz neki is !

Tudtam mindig, hogy egyszer még elnyerem! Bár azt is tudom, hogy igyekeznem kell, hogy méltó is legyek hozzá! Mármint hozzátok!

IGYEKSZEM!

(#9666) tiv83us válasza JJános (#9598) üzenetére


tiv83us
veterán

"Nem Isten a felelőss, hanem a gyerek szülei. De ha hívő vagy, akkor nyugodtan imádkozz érte, és Isten meg fogja gyógyítani azt a gyermeket."

Szerintem korhazakra nincs is tobbe szukseg. Epitsunk tobb templomot, sok-sok persellyel.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#9667) F.csaba válasza tiv83us (#9666) üzenetére


F.csaba
csendes tag

Már engedj meg egy hozzávetést a jegyzésedhez! Az ikonod és véleményed között erős párhuzamosságot érzek ki!

(#9668) JJános válasza Vikusz77 (#9654) üzenetére


JJános
addikt

Értem én, hogy nem szabad lett volna szóba elegyednem ezzel az önjelölt emberkével.
Méghogy én valljak színt. Önjelölt, és önelégült, és antiszemita. Többet erről nem, mert igazad van, nem érdemes.

Annyit még, hogy mit jelent a cionistaságom.
Nem más, mint az Istenhez való odaadó hálám, ragaszkodásom.

Mert a Sion, az Isten hegye! A kanaan földe, az Istené, mert az egész földön egyedül ezt választotta magáénak, pedig Ő teremtette amit szem lát mindent. Aki ezt nem tudja, nem is érti, nem is értheti, mit jelent a Sion.
Ide fognak majd a népek özönleni, ha eljön az Úr királysága a földre, és az Istennek sátora az emberekkel lesz, és velük lakozik.
A Sion vára pedig Jeruzsálem.

Ez az én Cionistaságom.

2007-05-06 óta itt!

(#9669) JJános válasza tiv83us (#9666) üzenetére


JJános
addikt

:(

Ennyit fogtál fel abból, amit írtam? :O

2007-05-06 óta itt!

(#9670) F.csaba válasza JJános (#9668) üzenetére


F.csaba
csendes tag

Csaba ! kérem tisztelettel! Csaba "ez-nek az emberkének" a neve! Jaja!

[ Szerkesztve ]

(#9671) JJános válasza andrea.lois (#9660) üzenetére


JJános
addikt

A templom hamarosan fel fog épülni. hamarabb, mint gondolnád. :K

2007-05-06 óta itt!

(#9672) tiv83us válasza F.csaba (#9667) üzenetére


tiv83us
veterán

Gondolom arra gondolsz, hogy vicces a felvetesem /Joker = vicc, haha/.

j.janos

Bevallom nem olvastam el az elozo par oldalt sem, ugyhogy csak altalanos velemeny az en reszemrol. Lehet vele vitatkozni, sot vitaktozz ha jol esik. En tobbet ide szerintem nem jovok, csak szerettem volna kiirni a fejembol amit mar 27 eve gondolok.
Ha mar ilyen kora reggeli kis kavehazi beszelgetesbe belefolyunk /remelem nem tulsagosan, mert lassan aludnom kene/, akkor hadd irjak meg le egynehany gondolatot.
Aztan lesz belole flame, felhaborodas, meg hogy moderator irta /nem feltetlem feloled, csak ilyenkor ez a divat.../.
Abból kovetkezve, hogy allítolag Isten a ket gyermekét, Adámot és Evát paroztatta, mar kapasbol gaz, talan ide vezetheto vissza nemi defekt.
Arrol mar nem is beszelve, hogy meg az unokak is paroztak.
Nem kell ide bullshit, oszevtség, ujszövetség, ez az igazsag, ez az amit tanitottak nekem hittan oran. Fel is mondtam ket het utan onnan 6 evesen, mert kepen rohogtem az oktatot.
Nem mese orara iratkoztam be.
Ha Isten meloja az emberiseg, akkor retardaltak vagyunk mind. Ciki, de ez van.
A sok idiota persze dobalja bele a perselybe a love megvaltast varvat. hogy majd Istenke megsegi oket. Loszart. az egesz egy lehuzas, egy biznisz, egy ok, hogy teszteljek hany idiotával tudjak elhitetni ezt a sok maszlagot.
Jezus, meg oldalborda.
Azert mert szazmilliard eve valami orult alkoholista pap team osszeirt egy nagy rakat baromsagot, meg semmi sincs bizonyitva. Hol van Isten? Melyik naprendszerben? A Naprendszer melyik bolygoja korul figyelget?
Hanyszor lattuk mar az elmult ezer evben az szuper fejlett technikankkal? Hanyszor lattuk a megfejletteb eszkozeinkel a 2000-es evekben? Hany bizonyitott jelet adott? Kihez szolt hozza?
Oke, a fejekben letezik. Szar a helyzet, az embernek hinni kell valamiben.
Csak nem biztos hogy ebbe mind bele kell teriteni minden elkeseredett embert.
A hitteritokel pedig nem is irom le, hogy mit csinalnek, mert azert mar megis egy civilizalt forumon vagyunk, amit en is kepviselek.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#9673) JJános válasza F.csaba (#9670) üzenetére


JJános
addikt

Csaba! Én is szeretlek. Most már tudod, hogy mi az igazi cionizmus.
Ne azokkal foglalkozz, akik ezzel a névvel visszaélnek.

Legyél hívő! Légyszi olvasd el a zsoltárok 133-at. Itt le van írva, az igazi cionisták indulója.
"Csak oda küld áldást, és életet örökké"

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#9674) andrea.lois válasza F.csaba (#9665) üzenetére


andrea.lois
csendes tag

Még nem hallottál róla, hogy a világ szemetje, legmegvetettebbje vagyunk?
Magasan fölöttem állsz...
Ha Istent konkrétan megkérdeznéd, Ő azt mondaná, felét nem tettem meg annak, amit meg kellett volna.
Ellentétben veled, aki igyekszel!
Ez nem irónia! Sajnos komoly...

(#9675) JJános válasza tiv83us (#9672) üzenetére


JJános
addikt

Butaságokat írsz. Bocs. Vagy félre vagy tájékoztatva, vagy rosszul tanultad meg.
Kérj segítséget Filoxérától. Szerintem.

2007-05-06 óta itt!

(#9676) andrea.lois válasza tiv83us (#9666) üzenetére


andrea.lois
csendes tag

Keresztények is építenek kórházakat, és az orvostudományt, meg az imát együtt használják.
Ez így bölcs...

(#9677) andrea.lois válasza JJános (#9668) üzenetére


andrea.lois
csendes tag

Ebben az értelemben igen, de a szó nem jó erre, félreérthető.
Alig várom, hogy Jézusom lába érje a Cion hegyét...

(#9678) andrea.lois válasza JJános (#9671) üzenetére


andrea.lois
csendes tag

Tudom! :) A hozzávalók már készen állnak, hallottál a templomosokról?
Először az antikrisztus ül majd be...
De utána Jézus!!!!

(#9679) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

F.Csaba, amit írsz abban van igazság és van antiszemitizmus is.

Mi köze van a bibliai zsidó népnek a mostani zsidó államhoz?

Semmi. Más kor, más emberek. Nem szabadna keverni a kettőt.

Nekem ez a véleményem.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#9680) andrea.lois válasza JJános (#9673) üzenetére


andrea.lois
csendes tag

Hol az atyafiak egyek! :)

(#9681) F.csaba válasza tiv83us (#9672) üzenetére


F.csaba
csendes tag

ás!
Nálunk pl. nincs is persely, olyan szegények vagyunk! Meg kinőtük már a termet is, hisszük, Isten ad majd másik, nagyobb lehetőséget! Én önzeteln és viszontváratlan segítek, ha elestedben fel kell segítselek!

Te talán ezért hasznot remész ? vagy annyira gazdag vagy, hogy már nem is segítes az elesettnek?

Akkor megtudom érteni, hogy te mindenben a humort látod csak és nem érzed a nyomor súlyát! Meg retartáldnak véled az emberiséget!

Higgy nekem! Nem minden ember retardált! vannak olyanok is, akik nem csak a pénzedre ácsingóznak-tényleg küldhetnéál már egy kis magot, hogy nekünk is legyen egy perselyünk- hanem segíztenek rajtad akkor is, ha te ezen csak jókat kacarászol!

-f.Csaba-

(#9682) tiv83us válasza andrea.lois (#9676) üzenetére


tiv83us
veterán

Az imat is egyutt hasznaljak? Ez bizonyitottan mukodott valaha is? /Ugy ertem orvos tudomanyban/.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#9683) F.csaba válasza tiv83us (#9672) üzenetére


F.csaba
csendes tag

Nálunk pl. nincs is persely, olyan szegények vagyunk! Meg kinőtük már a termet is, de hisszük, Isten ad majd másik, nagyobb lehetőséget! Én önzetelen és viszontváratlan segítek, ha elestedben fel kell segítselek!

Te talán ezért hasznot remész ? Vagy annyira gazdag vagy, hogy már nem is segítesz az elesettnek?

Akkor megtudom érteni, hogy te mindenben a humort látod csak és nem érzed a nyomor súlyát! Meg retartáldnak véled az emberiséget!

Higgy nekem! Nem minden ember retardált! vannak olyanok is, akik nem csak a pénzedre ácsingóznak-tényleg küldhetnéál már egy kis magot, hogy nekünk is legyen egy perselyünk-nalátod ez is csak humor, hanem segítenek rajtad akkor is, ha te ezen csak jókat kacarászol!

-f.Csaba-

(#9684) tiv83us válasza F.csaba (#9681) üzenetére


tiv83us
veterán

Nem kacaraszok, nem vagyok tiszteletlen.
Csak nem vagom, miert kell valaki olyasvalakit "isteniteni", amibol eddig sok "haszon" /nem kifejezetten penzugyi/ jott vissza. /Attol fuggetlenul, hogy Te joban erzed magad tole, hogy elbeszelgetsz a plafonnal par percet naponta/.
Ha van is Isten, mar reg valamelyik masik naprendszerben turja a popcorn-t es rohog, hogy mit osszen nem balfaszkodik az emberiseg es meg mindig milyen naiv.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#9685) F.csaba válasza tiv83us (#9684) üzenetére


F.csaba
csendes tag

Hát apám, már mennem kellene ebédre, de nem tudok tőled! Te aztán egy laza brak (brék) vagy ám! Csak úgy hajigálod a szlengeket, meg jenki humorokat, hogy alig tudjuk elkapkodni a fejünket!

Jól megmondod itten nekünk a véleményed! Gratulálok! Olyanról már hallottál, hogy kollektivítás?
Egységbeniség? azonosulás, empátia? Közösség, közjó, és ilyenek? EZEK A FOGALMAK szeinted a Déli parton is ismertek, vagy csak itt nálunk, "ócska kis hazánkban?"

[ Szerkesztve ]

(#9686) kymco válasza tiv83us (#9666) üzenetére


kymco
veterán

Szerintem korhazakra nincs is tobbe szukseg. Epitsunk tobb templomot, sok-sok persellyel.

Szerintem meg nem kellenek még a moderátoroktól sem ilyen közhelyek...

www.refujvaros.hu

(#9687) tiv83us válasza F.csaba (#9685) üzenetére


tiv83us
veterán

1. Nem vagyok az apad.
2. Ne tegyel olyan mondatokat idezojelbe, amiket nem mondtam.
Es nem a deli-parton elek.
Es nincs jenki humorom, a keleti-parton nottem fel.
Es oroluk a kozossegnek, latom igazi szereto lelekkent mar be is skatulyaztal valami hulye jenkinek, mikozben fingod nincs rolam.
Idezz szlenget meg "jenki humorokat" tolem, ami b@szta a fuledet.

Elhiszem amugy, hogy jo dolog osszejonni egy kiskozossegi hazba es enekelni, meg kantalni a semmibe, csak nekem azzal van a bajom, hogy ezt sok ember masra is ra akarja eroltetni.

ps: "ocska kis hazankban" FTW?

kymco: Na elojott a moderator jolly joker kartya.

ps: Onmoderacio /es tenyleg nem zavarom itt a vizet tobbet, orulok hogy nem minden ember gondolkodasmodja ugyanolyan. Legalabbis en orulok, hogy az enyem mas/.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#9688) F.csaba válasza kymco (#9686) üzenetére


F.csaba
csendes tag

Lehet, hogy egy újjabfajta választ kapunk az itteni építkező beszélgetéseinkre!
nagy Erő ám az Evilág Fejedelme!

Ha véletelnül, ne adja Isten, összeomlana ez a fórum, vagy lezáródna, vagy valami iylesmi történne vele, folytathassuk a Fénymadár Fórumban! Goole-ba beütödd: "fénymadár fórum"!

[ Szerkesztve ]

(#9689) JJános válasza andrea.lois (#9678) üzenetére


JJános
addikt

Hallottam. Nagyon várom. Szerintem heteken belül elkezdik az építkezést.
És tudom, hogy az ellenség keze beteszi oda a lábát, de eljön a Messiás, és rend lesz.

JESHUA HAMASSIAH

9680: :C

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#9690) kymco válasza tiv83us (#9687) üzenetére


kymco
veterán

Lehet, hogy nem kellett volna kiemelnem, hogy moderátor vagy, de általában ez a tisztség nagyobb felelősséggel is jár... Épp ezért is döbbent meg, mikor azt látom, hogy közhelyekkel pont a fórum elöljárói keltenek hangulatot...

www.refujvaros.hu

(#9691) F.csaba válasza tiv83us (#9687) üzenetére


F.csaba
csendes tag

Az "apám" egy technikus terminus- szófordulat, egy szeleng, egy magyarizmus, ha úgy jobban tetszik! Nem neked szól, csak annyit fejez ki mint nálatok a WOW!-vagy mi a szösz. A "Szösz" sem rólad szól, henem egy Tch. ter. kifejezés:
A válaszomat akartam idézőjelbe tenni, hogy a te mondatodra , erre"Szerintem korhazakra nincs is tobbe szukseg. Epitsunk tobb templomot, sok-sok persellyel. reagáljak vele!

Hogy tudniillik nekünk még perselyünk sincs amivel "lehúzzuk" a híveket! Még perselypénzt sem szedünk!

Rád meg végképpen nem akarnánk ráderőltetni semmit! Élj és bolduguljál!
Az ócsak kis hazánkat is arra vonatkoztattam, hogy vannak itten még hozzám hasonló "elmaradottak"- most ezt sem te mondtad, csak mégis idézőjelbe kell tennünk, mert nyilván, hogy sok világiak szemében bizony annak látszunk! Jaj, hát én nem tudok így veled kommunkálni, hogy minden írásjelemet meg kell magyaráznom!!!!

Megyek, talán még kapok ebédet!

(#9692) andrea.lois válasza tiv83us (#9682) üzenetére


andrea.lois
csendes tag

Imádkozol egy betegért, az meggyógyul.
Valaki azt mondja véletlen, van aki hiszi, hogy az ima által Isten gyógyította meg.
Döntsd el, miben hiszel te.
Az orvostudománynak vannak határai. Azon a határon túl már csak az ima hatása marad...

(#9693) andrea.lois válasza F.csaba (#9685) üzenetére


andrea.lois
csendes tag

Jó étvágyat! :)

(#9694) tiv83us válasza kymco (#9690) üzenetére


tiv83us
veterán

Ezert elnezest, ebben igazad van.

F.Csaba:

Csak szorszall hasogatok, tudom, hogy az apukam nem szoszerinti, csak szamomra lealacsinyito, lekezelo hangnemet sugaroz, ezert szoltam le. Nem vagyok veteren, de nem is 18 eves.
Tenyleg sajnalom mar, hogy beirtam ide. Van egy urge, akivel mindennap osszefutok es allandoan mondja a "baromsagait", hogy Jezus eljon, hogy fogadjam be a szivembe, hogy majd megment...
En meg lazadok, mert szerintem egy hazugsag az egesz. Emberi butasagnak tartom, sot mitobb undorito lehuzasnak tartom az egesz vallasi temat. Ami globalis szornyuseget tapasztaltam az elmult 27 evemben, az 99%-ban a vallasnak volt koszonheto.
Tenyleg nem akartam megserteni senkit, csak vitazos kedvemben voltam...illetve nem is, csak olyan kedvemben, hogy megmondjam, amit gondolok.
Tenyleg nem jovok ide, foleg mivel moderator vagyok es nem igazan szerencses allast foglalnom ilyesmiben.

andrea.lois: Teged is megertelek, csak nem tudok ezzel a szemlelettel azonosulni. :N

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#9695) JJános válasza F.csaba (#9685) üzenetére


JJános
addikt

Nekem nyugodtam írhatod, hogy apám! De akkor édes fijjamnak foglak szólítani. :D

2007-05-06 óta itt!

(#9696) andrea.lois válasza tiv83us (#9694) üzenetére


andrea.lois
csendes tag

Sajnálom,minden hívő nevében...
Erről beszéltem, hogy elszúrt dolgok történtek, és van miért nem kimondanom, hogy keresztény vagyok...

(#9697) kymco válasza andrea.lois (#9696) üzenetére


kymco
veterán

Én nem szégyellem, hogy keresztény vagyok, ha titkolnám esetenként, az nem a többi keresztény hibái miatt vannak, hanem az én bűneim miatt... De a bűneim ellenére keresztény vagyok.... :)

www.refujvaros.hu

(#9698) Horka1 válasza andrea.lois (#9549) üzenetére


Horka1
tag

"El sem tudod képzelni, hogy az egyházban mennyi sületlenséggel találkoztam"

Keresztény körökben, mostanában csak sületlenségekkel találkozok.

És, hogy a nemzetségtáblák alapján ki tudnád számolni az ember teremtésének időpontját? Ezt komolyan mondod? milyen időponttól számolsz vissza?

"A biblia maga is félreértelmezhető,"
És ki mondja meg melyik a helyes értelmezés? Ki vállalhatja magára a félrevezetés felelősségét? És ha utóbb kiderül, hogy még sem az volt a helyes? Honnan tudhatnánk azt, hogy mi a helyes értelmezés? És mi van ha nincs is helyes értelmezés, hanem a sokféleség mind helyes? kinek kinek, hite szerint. Aki a hitben gyermek annak másként értelmeződik, mint aki hitben felnőtt. Mi van ha nem is kellene ezen versenyeznetek, hogy melyik helyes, amikor a maga idejébe és helyén, mindegyik értelmezés helyes. Honnan tudhatnánk, hogy nem így van?

"Könnyen olvashatom a magam szája íze szerint"

És tudod miért? Mert el van zsidósítva a biblia, és egy magyar ember, nem ismeri a zsidó liturgiákat, és ezért nem is érti a bibliát. A biblia elég Júdaista ahhoz, hogy a külső szemlélő ne érthesse miről szól, és eléggé elzsidósított ahhoz, hogy ne engedjen szabadon értelmezni. Mert a szabályozás szándéka kiérződik bár, de az nem a goj-okra vonatkozik. Ugyan is csak a zsidót kell annyira szabályozni, amennyire kell is. nincs is még egy ilyen fajta, talán a cigány, és ezek együtt is járnak a diaszpórájukban a világban. Érdekes, hogy ahol belső feszültséget, bűnözést kell generálni, ott a zsidó és a cigány rögtön egymásra talál.

És tudod mit mondok, Ha valamit tudsz a magad szája íze szerint olvasni, akkor azt úgy kell olvasni, akkor érted szól ugyan is, de minden ami erőszakot tesz rajtad, az ellened van, és bizony nem a szerető Istentől származik.

"Számomra az valódi egyház, aki vallja, hogy Jézus a testben megjelent Messiás. "Így próbáljátok meg!" Hát én így próbálom meg mi a valódi."

A messiás, az a feladatköre neki, csak jelzem. Krisztus pedig az ő rangja ugye, főpap Melkizedek rendje szerint. Ebben most bizonytalan vagyok kicsit, mindegy.. Mármint hogy a Krisztus az rang...

Azt én is mondhatom, hogy Jézus a testben megjelent Krisztus, az Isten fia és azért jött a földre, hogy megváltsa a világot. De hát máris gond van, mert nem lehet az első szülött, ami mondva van róla, mert már Jób könyvénél Isten fiairól többes számban van róluk szó, akik között a Sátán is ott van ugyebár...

Ettől én még nem válok szektás dogma mormolóvá.

Én abban hiszek, hogy Isten konzekvens ebből adódik, hogy:
1. bennünk létezik, egymás részei vagyunk, vagyis egységben vagyunk vele.
2. nem erőszakos. Nem terjeszt erőszakkal hitelveket. Nem tesz tanítvánnyá minden népet. Felkínálja a lehetőséget, de mindenki maga dönti el, hogy akarja e és nem küld kereszténynek nevezett agitátorokat senki nyakára, nem inkvizitál népeket stb..
3. Örökkévaló. mindig van. sohasem volt, vagy lesz, hanem van. aki mást mond nem fogta fel az örökkévaló fogalmát.
4. Nem büntet és nem is módszere a büntetés.
5. nem kíván égő áldozatot.
6. Nem személy válogató, népek volumenében sem, tehát nincs kiválasztott nép.
7. A teremtés, nem csiribí-csiribá módján történik, hogy megteremtjük a fényt, meg ide oda rakosgatjuk a csillagokat, meg hasonló abszurd elképzelések, hanem a teremtés maga a szaporodás, a növekedés, minden valaminek az "új hajtása" sarjadzása, logikusan következik egyikből a másik.
8. Logikus rend uralkodik a teremtésben, minden káosz ennek ellentétes szándéka. Minden logikátlan magyarázat félrebeszélés, hazudozás, mundér becsületének a védése. Isten ellenes, ami Isten ellenes az élet és ember ellenes is egyben természetesen.

És nem írom tovább, de ez már irányt mutat az én elképzelésem tekintetében.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9699) kymco válasza tiv83us (#9694) üzenetére


kymco
veterán

Elég sok református gyülekezetre látok rá... sehol sem a lenyúlás, a persely van középpontban, sőt, sokkal inkább az "ingyen" szolgálatok... De legyünk realisták, a templom kifűtését, a lelkész havi javadalmazását, és egyéb szükséges kiadások terhét a gyülekezet tagjainak állnia kell. Tehát a pénzügyeknek helye van a hívő közösségekben is... mint mindenhol.

www.refujvaros.hu

(#9700) Horka1 válasza JJános (#9689) üzenetére


Horka1
tag

Jobbakat röhögök némely beköpéseden, mint a vicc topikon :DDDDDDDDDDDDD

"az ellenség keze beteszi oda a lábát" Elképzelem az ellenséget, amelyiknek lábas keze van, tehát, hogy lába van a kezének :DDDDD

Rájöttem miért választottad a nagy orrú hóembert avatárnak. Te egy provokátor vagy itt, az a feladatod, hogy bosszants másokat... Jó feladat. digitális 3/3-as ügyosztály bravó..

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.