Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#8901) JJános válasza euchi (#8900) üzenetére


JJános
addikt

Tévedsz.
Azt érzel amit akarsz. Semmi közöm hozzá. De azért ne beszélj a hasamba lyukat.
Azzal, hogy csak Istennel érdemes az életet élni, azzal nem másokat ítélek el, hanem helyeslem azokat, akik így gondolják.
De ezzel nem ítélkezem.
Isten nélkül az életem egy üresség, ezt most tudom csak megítélni.
Te ezt most nem tudod megítélni. Majd csak amikor a másik verziót is megéled.
Tévhited neked van. Nekem nincs. Ne ítélkezz! Ehhez nincs jogod!

2007-05-06 óta itt!

(#8902) euchi válasza JJános (#8901) üzenetére


euchi
aktív tag

„Tévedsz.”
Miért nem csodálkozom? Igen. Általában tévedek, amikor veled beszélek, tévedhetetlen barátom.
„Azzal, hogy csak Istennel érdemes az életet élni, azzal nem másokat ítélek el, hanem helyeslem azokat, akik így gondolják.
De ezzel nem ítélkezem."
Nem fogok veled egy „de igen, de nem, de igen, de nem” csatát vívni.
„Isten nélkül az életem egy üresség, ezt most tudom csak megítélni.”
Örülök, hogy Isten betölti az üres életedet. ;)
„Te ezt most nem tudod megítélni.”
Milyen jó, hogy itt vagy te és simán megítéled helyettem. :R
„Majd csak amikor a másik verziót is megéled.”
Majd, ha egy önjelölt próféta jóslataira lesz szükségem, te leszel az első, akinek szólok. :D
„Tévhited neked van. Nekem nincs. Ne ítélkezz! Ehhez nincs jogod!”
Ez egy kérdésfölvetés volt, nem ítélet. Nyilván a kérdésben benne van a személyes véleményem. A véleményem pedig ne zavarjon téged, hisz úgyis tévedek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8903) kymco


kymco
veterán

Áldott Únnepeket kívánok! És kívánom, hogy aki még nem ismerte meg a féltőn szerető Istent, 2010-ben megismerhesse! Aki pedig ismeri, áldásaiban élhessen!

www.refujvaros.hu

(#8904) AMD Power válasza kymco (#8903) üzenetére


AMD Power
titán

Neked is!!!

Még nem tudom ,hogy este megyek-e a éjféli misére.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8905) Ricardo válasza JJános (#8897) üzenetére


Ricardo
félisten

Olvasom a topicot és felmerült bennem egy kérdés.

"de Isten értünk bűnös emberekért halt meg.
Nem az a szeretet, hogy mi szeretünk valakit, hanem az, hogy Isten értünk meghalt, hogy nekünk ne kelljen."

Nem Jézus halt meg az emberekért :F Ő Isten fia.

(#8906) Dalai Láma válasza Ricardo (#8905) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Isten fia, aki Isten. Isten az Atya, a Fiú, és a Szentlélek.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#8907) csemberlen válasza Dalai Láma (#8906) üzenetére


csemberlen
őstag

Tegyük azt hozzá, hogy amit irtál az egy dogma, és egy zsinat határozta meg.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8908) kymco válasza csemberlen (#8907) üzenetére


kymco
veterán

Benne van a Bibliában... az első fele eléggé direkt módon, a Szentlélek pedig indirekt módon... de gondolom te ezt tagadod....

www.refujvaros.hu

(#8909) JJános válasza kymco (#8903) üzenetére


JJános
addikt

Én is mindenkinek áldott ünnepeket kívánok!

2007-05-06 óta itt!

(#8910) JJános válasza euchi (#8902) üzenetére


JJános
addikt

"Ez egy kérdésfölvetés volt, nem ítélet. Nyilván a kérdésben benne van a személyes véleményem. A véleményem pedig ne zavarjon téged, hisz úgyis tévedek"
Értem én. Amit én írok, az ítélet. Amit te, az meg felvetés.

2007-05-06 óta itt!

(#8911) csemberlen válasza kymco (#8908) üzenetére


csemberlen
őstag

Inkább nem válaszolok, nem kivánom felkavarni az állóvizet ebben a számotokra fontos időszakban.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8912) Gergő_ válasza csemberlen (#8911) üzenetére


Gergő_
őstag

Ki az akinek nem fontos a karácsony?

(#8913) euchi válasza JJános (#8910) üzenetére


euchi
aktív tag

Pontosan.

(#8914) csemberlen válasza Gergő_ (#8912) üzenetére


csemberlen
őstag

pl. nekem

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8915) JJános válasza Gergő_ (#8912) üzenetére


JJános
addikt

Ha megvizsgáljuk az eredetét, akkor nekem sem fontos. Viszont jó kis családi összefogó. És erősíti bennünk az összetartozást. Erre viszont jó, hogy van.

2007-05-06 óta itt!

(#8916) Dany007


Dany007
veterán

Szeretnék nagyon Boldog és Békés Karácsonyi ünnepeket kívánni az összes fórumozónak!
Külön itt a vallás topicban is!
Egy napra félre lehetne tenni az örök vitát, és meglátni a Karácsony lényegét vallástól és tudománytól függetlenül!
Elvégre a szeretet ünnepének lett kikiáltva! Még akkoris ha sokan csak a bizniszt látják benne.
Egy ilyen nap az évben mindenképpen kell! Kár hogy sokaknak csak ilyenkor jut eszébe ez, van akinek még ilyenkor sem!

Szóval tessék félretenni a vitát, és mindenki szeresse egymást! :DD

Boldog Karácsonyt!

(#8917) Dalai Láma válasza csemberlen (#8907) üzenetére


Dalai Láma
őstag

De nem azon a zsinaton találták ki. Így mindössze megóvták, hogy tévtanítások el ne homályosítsák.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#8918) kymco


kymco
veterán

Nagy csodát éltem meg ma.
Az 5 éves kisfiam beleszaladt anyósomnál az full üvegezett ajtóba. Én már csak úgy láttam, hogy az ajtóban áll, furcsa testtartásban és a nyaka, keze, stb körül törött üvegdarabok.. és csordogál a vér a nyakánál...
A sérülés: egy mélyen megvágott fülcimpa és néhány szilánk a kézben, arcon stb...

Hálás vagyok, hogy Isten megőrizte a fiam ott, ahol én semmit sem tehettem....

www.refujvaros.hu

(#8919) csemberlen válasza kymco (#8918) üzenetére


csemberlen
őstag

Nagy szerencse.
Mindenesetre gratulálok aki oda olyan üveget tett. Mindenképpen az új üvegre tegyetek rá áttetsző védőfóliát, hogy mégegyszer ne fordulhasson elő.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8920) kymco válasza csemberlen (#8919) üzenetére


kymco
veterán

Az üveg mattított volt, csak a gyerekek rohangáltak... Az ajtó ki is volt támasztva, csak egy befutáskor vsz a támaszték elcsúszott., és az ajtó behajtódott...
Nem hibáztatom anyósomékat.... a gyerekek pedig úgy viselkedtek, mint a gyerekek általában...
Arra is jó volt a baleset, hogy a család kötelékei megerősödtek.... pontosabban az erős kötelékek most láthatóvá váltak... hálás vagyok a családomért... jó kis csapat vagyunk :)

www.refujvaros.hu

(#8921) Dalai Láma válasza kymco (#8920) üzenetére


Dalai Láma
őstag

És vajon biztos, hogy Isten keze volt a dologban?

Csak azon gondolkodtam el, hogy honnan tudhatjuk, hogy ez most Isten, vagy a véletlen. Ha jó dolog, akkor Isten, ha rossz, akkor a véletlen, vagy a sátán műve?

Ha időben jön a buszom, akkor Isten, ha kimarad ,akkor pedig véletlen?
Vagy egyszerűen én magam döntöm el, hogy Isten keze, vagy sem?

Nem kötekedni szeretnék, de szerintem ez igen lényeges kérdés. Ilyen üvegtöréses esetet én is megéltem személyesen, ami szerencsére (vagy hála Istennek) sérülés mentesen végződött.

Tudok olyan esetekről is gyermekeknél, ahol viszont nem végződött az eset ilyen pozitívan. Pedig ugyanilyen vallásos család. Isten válogat? Vagy mégis a véletlen műve? És ha tényleg csak a véletlen, az veszélyezteti-e a hitet Istenben?

Így hirtelen ezek jutottak eszembe. És örülök, hogy tényleg nem lett nagyobb baj.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#8922) kymco válasza Dalai Láma (#8921) üzenetére


kymco
veterán

A kérdések jók, de hívőként megtapasztalom azt a bibliai igazságot, hogy az életem történései nem esetlegesek, hanem Isten kezében lévő események... és ezek között van emberi szempontból jó és rossz dolgok...
És most Isten személyes ígérete teljesedett be sokadszor az életemben a gyermekeim kapcsán...

www.refujvaros.hu

(#8923) JJános válasza kymco (#8922) üzenetére


JJános
addikt

Véletlenek nincsenek, ezt hiszem. Oka van mindennek. Minden dolog mögött áll valamelyik oldal. Mögöttünk Isten, és angyalai. Nincs oly rossz, amiből Isten ne tudna valami igazi jót kihozni.
A gonosz ilyen módon is szerette volna az ünnepeteket beárnyékolni.
A támaszték sem véletlenül esett ki a dologból.
Én nagyon örülök, hogy csoda-ként tudtad megélni ezt az esetet, és örülök annak, hogy a családod ereje a bajban, megmutatkozott.
Mások, akik nem figyelnek Istenre ebből csak a bajt látják. És ebből rossz következtetéseket vonnak le. Rosszul persze.
De te Isten ígéretére, ígéreteire nézel, és ez a jó példa másoknak.

A 8915-ös hsz-em ennek tükrében? :D

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#8924) Arnold777


Arnold777
csendes tag

És aki hasonló balesetben meghal azt nem akarta Isten megmenteni?
Estetleg nem volt elég jó?

(#8925) kymco válasza Arnold777 (#8924) üzenetére


kymco
veterán

Én azt mondom, hogy a ki a jót el tudja fogadni Istentől, az tanulja meg elfogadni a rosszat is....
A lényeg azon van, hogy a szerencsében hiszek, vagy abban, hogy Isten kezében van-e az életem....

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#8926) JJános válasza Arnold777 (#8924) üzenetére


JJános
addikt

Hú, de mérgesnek látszol.
Kiben bízol? Ha Istenben, akkor mindegy mi történik, Isten jóra tudja fordítani.

2007-05-06 óta itt!

(#8927) Arnold777 válasza JJános (#8926) üzenetére


Arnold777
csendes tag

Nem,nem mindegy mi történik,van amit nem lehet jóra fordítani.
Nekem semmi bajom nem azért mondom, csak ez egyszerűen hazugság.

(#8928) kymco válasza Arnold777 (#8927) üzenetére


kymco
veterán

Mi a hazugság?

www.refujvaros.hu

(#8929) Arnold777 válasza kymco (#8925) üzenetére


Arnold777
csendes tag

Einsteinről akkor ezt is tegyük már ide hogy teljes legyen a kép :
"From the viewpoint of a Jesuit priest I am, of course, and have always been an atheist"
'Einstein was an agnostic, but for a public face he--for practical reasons--wished to keep his lack of faith from the public. The press and the church wanted people to believe that he was a man of faith, and they succeeded. '

(#8930) kymco válasza Arnold777 (#8929) üzenetére


kymco
veterán

Csak egy egyszerű kérdés.....
Ez most hogy jön ide?

www.refujvaros.hu

(#8931) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

És mi van akkor, ha van szerencse is, és Isteni beavatkozás is?

Őszintén megmondom, nekem erről még nincs kiforrott véleményem és elképzelésem, mert fogalmam sincs, hogy csinálja Isten. Nem gondolom, hogy állandóan belenyúlna az általa létrehozott rendszerbe. Azt sem gondolom, hogy előre mindent eldöntött volna (ez ennél bonyolultabb, de ne menjünk inkább bele). És azt sem, hogy Isten magunkra hagy bennünket.

A történő dolgok a fizika szabályai szerint történnek. Ebbe így nem lehet belenyúlni kívülről. Legalább is nem úgy, ahogy mi azt elképzeljük. Ezért egyre inkább azt érzem, hogy le kell tennem a kérdés megválaszolásáról. És azt kell mondanom, Isten valahogy megoldja, amit én fel nem foghatok. De bízom benne.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#8932) euchi válasza kymco (#8930) üzenetére


euchi
aktív tag

Még újonc. :)
Szerintem azt hitte, hogy az aláírásod a hsz-edhez tartozik:
"Amennyiben a matematika tételei a valóságra vonatkoznak, nem bizonyosak; amennyiben viszont bizonyosak, nem vonatkoznak a valóságra." Einstein

(#8933) euchi válasza kymco (#8925) üzenetére


euchi
aktív tag

Bennem az alábbi kérdések merültek fel:
Miért vagy hálás neki?
Isten miért mentette meg a fiad?

[ Szerkesztve ]

(#8934) kymco válasza euchi (#8932) üzenetére


kymco
veterán

Lehetséges.... :)

www.refujvaros.hu

(#8935) kymco válasza euchi (#8933) üzenetére


kymco
veterán

Hálás vagyok, mert betartja ígéretét...

www.refujvaros.hu

(#8936) euchi válasza kymco (#8935) üzenetére


euchi
aktív tag

Milyen ígéretet?

(#8937) kymco válasza Dalai Láma (#8931) üzenetére


kymco
veterán

Láttam egyszer egy 10 perces részt egy tinihorrorból, a Végső állomás egy részéből.
Ott nagyjából annyi történt, hogy a fizika törvényei szerint, de éppen ott, éppen azok haltak meg balesetben, akiknek kellett.... nos valahol emelem kalapom a fantáziadús végkifejletek előtt...
Isten munkálkodása ugyanígy működhet. Mikor a fogoly Pál és Silás megmenekül a börtönből, az Isten tudatos akaratának következménye, de egy földrengés nyitotta meg akkor és ott a börtön vasrácsát.... ApCsel 16,10-33
Az akkor és ott a lényeges Isten csodáinál.
Máskor is volt arrafelé földrengés, de az a rengés üdvösséget adott a börtönőrnek és a családjának... akkor és ott.

www.refujvaros.hu

(#8938) kymco válasza euchi (#8936) üzenetére


kymco
veterán

Személyes ígéret... nekem és a családomnak.

www.refujvaros.hu

(#8939) euchi válasza kymco (#8938) üzenetére


euchi
aktív tag

Ez olyan "ha elmondom nem teljesül" ígéret? :U

(#8940) kymco válasza euchi (#8939) üzenetére


kymco
veterán

Nem, nem hiszek a babonákban... de értékesebb annál, mintsem itt szedjétek ízekre.. :)

www.refujvaros.hu

(#8941) euchi válasza kymco (#8940) üzenetére


euchi
aktív tag

Nem mered elmondani?
Én nem szedném ízekre, legfeljebb beszélnék veled erről. Ettől igazán nem kellene félned.

(#8942) Arnold777 válasza euchi (#8941) üzenetére


Arnold777
csendes tag

Az evolúció egyesek agyszerkezetét olyanra alakította hogy felnőttkorban
is megmaradnak a gyerekes fantáziálgatások,sőt mindezt valóságnak képzelik.
Ez is csak a túlélés egyik eszköze.
Nem gond, mindenki más.

(#8943) kymco válasza euchi (#8941) üzenetére


kymco
veterán

Nem félek... de nem vetem az "igazgyöngyeim" az oda nem való helyre....

www.refujvaros.hu

(#8944) kymco válasza Arnold777 (#8942) üzenetére


kymco
veterán

De látom van olyan eset, ahol teljesen érintetlenül megmaradt a közös ős agyszerkezete....

www.refujvaros.hu

(#8945) csemberlen válasza Arnold777 (#8942) üzenetére


csemberlen
őstag

Ó te evoluciós gyöngyszem, hogyan ereszkedhedsz le hozzánk gyarló gyerekes fantáziáló alsóbbrendű lényekhez. Ó de jó hogy itt vagy és felnyitod a mi csökevényes agyunkat. Meséld már el nekünk a valóságot, hogy túlélhessük amire gondolsz. Maradj itt közöttünk , nyisd meg csukott szemünket. hozz fényt életünkbe.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8946) euchi válasza Arnold777 (#8942) üzenetére


euchi
aktív tag

Szerintem elsősorban nem az értelmi képességei miatt lesz valaki hívő.

(#8947) euchi válasza kymco (#8943) üzenetére


euchi
aktív tag

Milyen igazgyöngyről beszélsz? Egy ígéretről volt szó. Annyit nyugodtan el lehet mondani, hogy mit ígért Isten neked és a családodnak.
Feltételezem, valami olyasmiről van szó, hogy megóvja a családod a bajtól, mert jelen esetben megóvta a fiad.

(#8948) JJános válasza euchi (#8941) üzenetére


JJános
addikt

Ha akarod, én szívesen beszélek Isten ígéreteiről. Ha minden nap írnák egyet, ezt az évet, akkor is ki tudnám tölteni, az Ő ígéreteivel. De én csak általánosságban beszélnék erről. Én sem akarom, a személyes, Istennel szorosan kötődő dolgokról akárkinek beszélni.
Ezek olyan kincsek, amik az életem meghatározói, a legfontosabb dolgok, és mindennél fontosabbak. Ezek azok, amik a mi Istennel való kapcsolatunkat naponta erősítik.
Ezeket soha nem felejtjük, és ezek azok, amik nehéz pillanatokban először jutnak eszünkbe.

Amikor megtértem Istenhez, akkor azon a napon megszabadított, hogy tudjam, hogy szeret.
A legnehezebb helyzetben mindig ez jut eszembe először. Ezek erősítenek meg, és a többi gyöngyöm, kincsem. Ezek nem kézzelfogható vagyoni tárgyak, de valódi kincsek.

B.Ú.É.K.

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#8949) JJános


JJános
addikt

Napok óta senki? Jól leült ez a topic! :D

2007-05-06 óta itt!

(#8950) Grampy válasza JJános (#8948) üzenetére


Grampy
aktív tag

De még hogy mennyire szeret! :))

Áldásban gazdag új évet kívánok Mindenkinek!

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.