Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13551) szaszlaci válasza iTzTiGeR (#13550) üzenetére


szaszlaci
addikt

Azok a kondik jók, ami ott van ragasztó, a gyárban tették rá.
A táp másik oldalát kellene megnézni, nincs-e a kisebb kondik között felpúposodott.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13552) iTzTiGeR válasza szaszlaci (#13551) üzenetére


iTzTiGeR
tag

Értem..
Csináltam képet róluk, remélem latszanak(telefonon látom csak).
Kép: http://kepkezelo.com/images/abroamg2m198yxtsaq4y.jpg

(#13553) Foose


Foose
addikt

építész! Köszönöm szépen,asszem vágom miről van szó. És akkor így azt is,hogy az anyám gépe miért működik mégis restartok nélkül. Mármint érted?! :D Na szóval akkor most így jártam,de nekem fontos volt,hogy ne Celeron proci legyen a gépben. :U

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13554) Foose


Foose
addikt

Jah! És akkor ehhez a procihoz milyen tápot keressek? Még ha csak használtat is tudnék szerezni,akkor is jobban járnék,mint a mostanival. Kolink márkájú cucc az jó,ugye? Mi befolyásolja még a procin kívül,hogy milyen típusú stb tulajdonságú tápot érdemes keresnem? :U

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13555) szaszlaci válasza iTzTiGeR (#13552) üzenetére


szaszlaci
addikt

Képről úgy látszik, hogy mind púpos, valamelyik még lukas is. Valóban azok? Ha igen, csoda, hogy eddig indult, cserélni kell őket.
Balra púpos, jobbra oké.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13556) draff válasza szaszlaci (#13555) üzenetére


draff
aktív tag

Ha már csak egyetlen egy is pupinger a csapatból, az lenne talán a legjobb megoldás, ha az összes le lenne cserélve.
Lehetséges, hogy kicsit megdrágítja a folyamatot, de akkor ismét hosszú időre biztosítva vagy.

(#13557) szaszlaci válasza draff (#13556) üzenetére


szaszlaci
addikt

A bemeneti puffert nem kell, az csak 100 Hz-et kapott, nem úgy, mint a kimenetiek. Utóbbiakat valóban mind cserélni kellene.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13558) ajozsix


ajozsix
csendes tag

Srácok,

Adott egy i7-930-as gép, 16giga rammal. És egy 750W-os corsair táppal. Eléggé instabil lett mostanában...
No már most, a 3,3-as ágon 3,024-et mér az aida és a bios is. Ez lehet hogy kevéske neki?
Sajnos műszerrel nem tudom lemérni mert a gép egy kicsit távol van!
A gépben van egy alapabb VGA kártya, és 2db PCIe slotban 2db raid kártya. És kb 15db vinyó. Nem a green fajtából!
Ez a 3,3 ág vezérli az ramot és a lapon levő cuccokat is ugye?

(#13559) szaszlaci válasza ajozsix (#13558) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az már 10 %-os eltérés.. Terhelésre hogyan változik?
Ha jól sejtem, a tápot szétszerelni sincs lehetőség.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13560) ajozsix válasza szaszlaci (#13559) üzenetére


ajozsix
csendes tag

Sajnos elég durván lement még lejjebb terhelés alatt.
Sajnos szétszedni sincs lehetőség jelenleg :(
Most restart után:

[ Szerkesztve ]

(#13561) zarew


zarew
senior tag

Sziasztok!

Van egy Bluestorm ( fsp ) AX 500 as tápom. Ventilátort akartam benne cserélni. Mivel forrasztós volt a venti, nyissz szig szalag...persze kihúzva. A másik venti az alaplapról kapta a tápot.Na most táp visszarak. Bekapcs,halk ciccenés azt semmi. Utána visszarak régi venti ,utána elindult minden venti, bill,kártyaolvasó bekapcs,de a várt csippanás és bootolás elmarad. A monitort sem indítja.A videokártyán a venti megy. Igazából most már azt sem tudom melyik csatlakozók kellenek hogy az alaplapra legyenek dugva. Az alaplapon van ügye a 24 pines,az tiszta. De van a lapon ( Gigabyte ds4 ) egy 8 pines ATX 12V 2X - amira csak a 6 pines tápból kijövőt tudom beledugni. És van az alaplapon egy molex PCIE 12V . Na most ez mind be van dugva.Ugyan van egy régebbi Chieftec 340-es tápom,de azon csak 20 pines a csatlakozó és nincs hozzá kiegészítő 4. Lehet hogy elficcent a tápom egy venticserétől? Brühühühü. :O :O

(#13562) építész válasza Foose (#13553) üzenetére


építész
aktív tag

Azért próbaképpen cseréld ki édesanyád gépében lévő tápra a tiédet, de csak egy napra. Hátha az övét éppen elviszi. Illetve így meg tudsz bizonyosodni arról, hogy az alaplapod jó-e.Mert ugyebár abban is lehet hiba és nem mindegy, hogy beruházol egy új tápra és azzal is elszáll.

bye

(#13563) szaszlaci válasza ajozsix (#13560) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ez táp gondnak tűnik, ha szerencséd van, csak újra kell kondizni.
De a 12 Volt is érdekes ennyi vinyó terhelése mellett. (Az külön öröm, hogy azok nagyon nem szeretik ám a túlfeszültséget..)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13564) ajozsix válasza szaszlaci (#13563) üzenetére


ajozsix
csendes tag

Ez a táp egy Corsair 750W CMPSU-750TXEU SLI.
Még bőven garis, elvileg.

Amúgy műszerrel hogy tudnék rámérni ezekre az ágakra?

(#13565) Foose válasza építész (#13562) üzenetére


Foose
addikt

Eszembe jutott tegnap nekem is. Csak mivel korábban is írtam,nem értek a gépekhez. :( Bele sem merek kezdeni,azt sem tudom mi-micsoda... Még a végén valami(ke)t nem kötnék be :D De ez tényleg nem rossz ötlet...

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13566) szaszlaci válasza ajozsix (#13564) üzenetére


szaszlaci
addikt

Multiméter egyenfeszültségmérő állásban. Azt is figyeld, hogy a mérők is jó helyre legyenek dugva.
Gép bekapcs.
Fekete a nulla, multiméternél is oda.
Másikkal (pirossal) meg méred a feszültségeket: sárga: 12 Volt, Piros: 5 V, Narancs: 3.3.

Minden vinyó lehúz, alaplap kapcsol, feszültségek ismét megmér.

Alaplap lehúz, táp kézzel indít: zöld és a fekete rövidre zár. (Keress rá képet, nehogy véletlen azon a tápon más színű legyen!) Ismét megmérni a feszültségeket.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13567) iTzTiGeR válasza szaszlaci (#13555) üzenetére


iTzTiGeR
tag

Így, a kép alapján amit linkeltél már én is látom, tényleg púposak.
Szervízbe mennyibe fáj ezeknek a cserélése köbö?

(#13568) tornas válasza zarew (#13561) üzenetére


tornas
őstag

Szia!

1. Fontos!!!! A táp ventije mindig csak a tápról kapja a feszt. Nem pedig máshonnan. Vagyis a csere ventit is oda kell forrasztani a tápegység ventidrótjához (és nem pl. a táp molex-éhez vagy az alaplaphoz).

2. Ahogy én olvasom, elsőre az 8 pin-esbe dugott 6 pines drótod a ludas, ugyanis nem oda való. Még ha bele megy, akkor sem és ráadásul még fordított a 6 pin-es polaritása is. A 8 pines alaplapi csatlakozó az a CPU csatija. Abba a foglalatba csak a táp 4 pines (vagy 4+4 pin-es) csatiját szabad bedugni. A 6 pin-es (6+2 pin-es) tápcsatit pedig csakis a VGA kártyára kell bedugni.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13569) szaszlaci válasza iTzTiGeR (#13567) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az alkatrész nem tétel, inkább ismerőst kéne keresni, akinek volt már a kezében páka, és nem kontár.
Szervizben se lehet olyan sok, pár ezres talán. Bár annyiért egy ilyen kategóriás tápot is megkapsz.. Esetleg itt Hardveraprón keress valakit, aki foglalkozik vele.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13570) iTzTiGeR válasza szaszlaci (#13569) üzenetére


iTzTiGeR
tag

Oksa, köszi a segítséget :R

(#13571) Foose


Foose
addikt

Itt vagyok újra :D Mivel valószínüleg cserélnem kellesz a tápot,segítséget kérnék,hogy ez pl megfelelő-e?! (pentium4 2,8GHz;1GB RAM stb,korábban írtam milyen pc-m van. Most ugye egy Codegen 200x 300w-os táp keseríti az életem)

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13572) szaszlaci válasza Foose (#13571) üzenetére


szaszlaci
addikt

Valami rendeset vegyél, ez a Trust valahol Codegen – Vargánya között lehet, de az árat beállító lehet, ezzel nincs tisztában.
Nem követtem a társalgásotokat, de valami ilyesmi jó lesz szerintem:
[link]
[link]
[link]
Alaposabban nem néztem meg, csak úgy hirtelen az első pár értelmesnek tűnő Aprós találatot linkeltem.

Többe kerül, mint amit linkeltél, de ezeknél a dobozos ATX-eknél nincsenek elszállva az árak, mindenképpen megéri rendeset venni.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13573) Foose válasza szaszlaci (#13572) üzenetére


Foose
addikt

Nos nem mondanám,hogy megnyugodtam. Valóban nem tűnnek drágának amiket linkeltél,de nekem most minden drága. Alig tudtam kiszorítani a lóvét a gépre,aztán végül még egeret is kellett vennem. Szóval sajnos már így sem tudom,miből fogok venni másik tápot :( Pedig az a gyanúm hogy muszáj lesz. Aztán eleve az olyan hirdetést meg sem néztem,ami nem helybeli mert a gépet is direkt így vettem. Én nem szeretek úgy vásárolni,hogy postázni kell stb,ma már elég rizikós az is. Nem fogom megúszni 4000-től olcsóbban?? :( Már így is 20000ft-ba van a gép,közben meg egy nagy kaka pc :( Nem akarom elhinni,hogy egy ilyen vacak gép mint ami most van nekem,még mindig nem jön ennyi pénzből... :(

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13574) F34R válasza nemtommi (#25) üzenetére


F34R
nagyúr

xd napiregesz

[ Szerkesztve ]

(#13575) szaszlaci válasza Foose (#13573) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nézd, biztos senki értelmes nem fog rábólintani, hogy nyugodtan vegyél valami gagyit, hogyha használni is szoktad a gépet. Főleg egy olyat, amilyennel már most is rendelkezel.

Persze van az az eset, hogy vállalod a kockázatot, ha egy olcsó és gagyi táp tönkremegy, esetleg mást is tönkretesz. De ha probléma kiadnod plusz 4 ezret egy tápra, akkor még nagyobb lesz, ha mondjuk tönkretesz valamit a gépedben, mert akkor már nem csak egy új tápot kell ismételten megvenni..

Ha valaki beszerzett mondjuk 10 éve egy normális 400as darabot egy tízesért, akkor azt ma is sok mindenre lehet használni. Egy ilyen Trustból lehet, kellett venni hármat, és szívni vele.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13576) Foose válasza szaszlaci (#13575) üzenetére


Foose
addikt

Persze,értem én mit mondasz. Csak rohadt bosszantó,hogy ilyen ..... köcsögök az emberek,hogy hirdeti a pc-t,amikor rájövök hogy többet hirdet,akkor azt mondom hmmmm,ez biztos ezzel foglalkozik. És megveszem a gépet,és lám csak szívok,mert van pofájuk beletenni az ilyen ...kat. :( Most még én költsek tápra. Ha lenne még plusz pénzem tápra,akkor már eleve egy drágább gépet vettem volna,amivel valószínüleg nincsenek ilyen gondok. :(

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13577) OmenTD


OmenTD
csendes tag

Sziasztok, gondoltam egy misét megér ha írok a parajelenségről.

A gép terhelés alatt megáll, mintha elmenne az áram.
Terhelés alatt értem, Hitman Absolution / Starcraft 2, mondjuk Starcraft-ban ritkábban pródukálja.

Ráeresztettem az ORTHOS-t is, körülbelöl 4 percig birja a streszt aztán 'elmegy az áram'.

CPU: Athlon x2 6000+
Alaplap: Asrock N68C-S UCC
VGA: Geforce 8800 GT 512 MB (2 táp csatis)
Cd/DVD
Ház: Raidmax ninja, 3 ventivel meg némi ledekkel.
HDD: 500 GB
Billentyüzet: Logitech LX710
Egér: Cyborg R.A.T 9 ( csak azért írom mert valszeg ez is nyeli az áramot rendesen mivel 1 aksi az egérben van, a másik pedig tőltődik mindig)

Na és a csoda táp: Raidmax 500 W, 12cm FAN, pár napja lett 1 éves :)

Kérdés, rendelhetek új tápot? :)

Life is bitch, fuck the bitch.

(#13578) CoolBoy323 válasza OmenTD (#13577) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nincs húzva a procid? mondjuk akkor újraindulna inkább...

(#13579) OmenTD válasza CoolBoy323 (#13578) üzenetére


OmenTD
csendes tag

Ez a fránya alaplap megemeli magátol 3130-ra az órajelet, vissza vettem 3000 Mhz-re de ugyan az a szindróma

Life is bitch, fuck the bitch.

(#13580) CoolBoy323 válasza OmenTD (#13579) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

fesz?

(#13581) OmenTD válasza CoolBoy323 (#13580) üzenetére


OmenTD
csendes tag

Everest adatok:

Core procesor- 1.40 V ( terhelés alatt csökken 1,38-ig)
+3,3V - 3,42V
+5V - 5,18V
+12V - 12,09V
V stanby+5 - 5,26
GPU vcc - 3,36 ez is csökken 3,35

[ Szerkesztve ]

Life is bitch, fuck the bitch.

(#13582) fero02 válasza OmenTD (#13581) üzenetére


fero02
veterán

Ezek nem hihető adatok. Használj multimétert a méréshez.

(#13583) OmenTD válasza fero02 (#13582) üzenetére


OmenTD
csendes tag

Áhh, félek felrobbasztok valamit :)

Life is bitch, fuck the bitch.

(#13584) CoolBoy323 válasza OmenTD (#13581) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

terhelés alatt növekedni kéne... próbáld meg valahova állítani, mondjuk a gyári értékre mindent!!!

multiméterrel meg nehéz robbantani, szerintem még senkinek nem sikerült :D
kárt sem tudsz okozni, ha jól használod (feszt fesz módban mérünk stbstb..... nem érintjük össze a +-t és a --t....)

(#13585) fero02 válasza OmenTD (#13583) üzenetére


fero02
veterán

Egyszerű a történet, nem nagyon lehet elbacni semmit.

(#13586) építész válasza OmenTD (#13579) üzenetére


építész
aktív tag

Nekem 4 Ghz-re húzta fel az alaplap a procit és persze emelte is a feszültségeket. Aztán biosban nyomban le lett lőve az Intel okosság.

[ Szerkesztve ]

bye

(#13587) építész válasza OmenTD (#13581) üzenetére


építész
aktív tag

Szerintem jók ezek az adatok.
Viszont neked valami régi procid lehet, mert túl magas rajta a feszültség.

bye

(#13588) építész válasza fero02 (#13585) üzenetére


építész
aktív tag

Dehogynem benézhető a műszer tekerője, ha lekopott a pötty. Véletlen a feszméréssel átellenes oldalon mA-t mér a műszer, akkor az eldurranhat. Nekem már sikerült lyukat égetni a chipre.

bye

(#13589) OmenTD válasza CoolBoy323 (#13584) üzenetére


OmenTD
csendes tag

Lejebb tekertem a procit, tovább futott az ORTHOS mint eddig, de végül csak elfogyott a keksz :D

Igen, nem 1 mai darab:

http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlon%2064%20X2%206000+%20-%20ADX6000IAA6CZ%20%28ADX6000CZBOX%29.html

[ Szerkesztve ]

Life is bitch, fuck the bitch.

(#13590) fero02 válasza építész (#13588) üzenetére


fero02
veterán

De akkor sem a gép megy tönkre, hanem a műszer. Nem egyforma tétel.

(#13591) Lompos48 válasza CoolBoy323 (#13584) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...multiméterrel meg nehéz robbantani, szerintem még senkinek nem sikerült ...

Azér' lehet kis igyekezettel egy multiméterrel. Voltméterrel nem lehet, tényleg.

De árammérőnek kapcsolva a DMM-et, esetleg a nagyáramú söntön keresztül mérve valamelyik feszültséget, az esélyek megnőnek. :D

Már letárgyaltátok. :C

[ Szerkesztve ]

(#13592) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Üdv! A napokban vásároltam egy új tápot havernak a frissen összerakott gépébe(Chieftech CTG-400). Egy FM2-es konfigot látna el naftával, természetesen diszkrét VGA nélkül. A gondom az, hogy miután felmászott a rendszer, és mondjuk elindítok egy HD filmlejátszást akkor szépen hallhatóan ciripel a táp. Ez mennyire minősül hibának, illetve miért csinálja ezt? Egy 400-as tápnak el kéne bírnia ezt a konfigot...

Küldjem vissza gariba(akkor biztos nem lesz neki még gépe egy darabig)?

(#13593) mutter61


mutter61
tag

sziasztok egy 300 w os tápra rá lehet kötni egy 4800+ os x2 es procit egy gigabyte lappal integrált vga val 3 gb rammal játékra sosem lesz használva elbírná ???????????????

Utánvét nincs!!! Ha csak nem előre fizetsz XD

(#13594) draff válasza Foose (#13573) üzenetére


draff
aktív tag

Ha elmentél volna a Baross tér sarkánál levő PC-Max boltba (azt hiszem- Rottembiller utca), ott helyben jobbnál jobb működő konfigurációkat kaphattál volna meg garanciálisan és viszonylag elég olcsón (már amennyire a pénzed megengedi a kiválasztást.)

Metr megveszitek itt a mindenféle hirdetéses (teszvesz, vatera, apró.hu meg a többi) gagyikat, aztán jön hozzá a variálás, és persze rögtön kibukik a hiba - pl. egy nagyobb teljesítményű proci cseréjét már nem viszi el a már a régire is csak pont "kihegyezett" táp, meg más hozzá hasonlóak.

(#13595) draff válasza Foose (#13576) üzenetére


draff
aktív tag

Találkoztam én már behalt márkás táppal (pl. DELL, vagy HP)
Ugyanúgy el tudnak romolni, mint a jóval olcsóbbak.
Mert ez úgy szokott működni, hogy a tápegység gagyigyár legyárt egy csomó tápot.
Aztán jön a HP vevő, vagy a más egyéb híres világcég vevőembere, és kimérnek neki mindenféle kritériumok támasztása mellett mindenféle tápokat.
Amelyik viszi az igényeket, azt átcimkézik a márkásabbra. Aztán mindjárt kétszer annyiért adják, mert ugyebár pl. egy DELL-t vagy Asus-t meg kell fizetni.
Arrra senki sem figyel oda, hogy csak kissé jobban bírja a kiemelt gagyi a kiképzést, holott ugyanazokból az alkatrészekből van összerakva, mint az "occó kis kínai, tajvani vagy honkongi".

(#13596) draff válasza OmenTD (#13577) üzenetére


draff
aktív tag

Nos van erre egy aranymondás (szegény megboldogult anyám, hű de sokat mondta - és milyen igaza volt!)

Olcsó húsnak híg a leve

De van itt más is:

Mindig a szegény ember pazarol a legjobban, amikor megveszi a legolcsóbbat ... ám közben nem veszi észre, a tizedik megvásárlásakor már régesrégen jobban járhatott volna, ha csak egyszer veszi meg azt a drágábbat ...

[ Szerkesztve ]

(#13597) Foose válasza draff (#13594) üzenetére


Foose
addikt

Mondjuk ha rendesen visszaolvasol akkor láthatod hogy nem vagyok budapesti... :W
(#13595) draff Ilyen alapon akkor nem is tudom miért nem veszi mindenki a legolcsóbbat,mert ugyanolyan jó mint a drága?! De erre már persze rögtön azt fogja írni valaki,hogy "megéri megvenni a drágábbat,mert jobb" Akkor most ez hogy van??? Jobb,vagy nem?? Szóval szerintem ez most nem jó megközelítés volt részedről.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13598) szaszlaci válasza draff (#13595) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ez természetesen nem igaz. Van, hogy jobb belsővel szerelnek egy nem olyan jó (de nem is pocsék) márkát, de a gagyi tápok köszönőviszonyban sincsenek a jobbakkal.
– tervezés, figyelés, védelem
– felírat valódiságtartalma
– alkatrészek minősége, megválasztása
– szerelés minősége
– (szerelési segédanyagok minősége)
– gyártásellenőrzés/tesztelés

Ettől még elromlik a márkás táp, mert a presztízs többet sejtet, és a gagyi is lehet elfogadható, hogyha az árát nézzük a márkáshoz képest.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13599) Foose


Foose
addikt

Nah,véletlenül kaptam egy használt tápot anyám munkahelyéről :D Ingyen volt,egy működő pc-ből vették ki,mert leltároznak. Nem került nekem semmibe,ezért kíváncsi lennék,hogy a mostani tápomat érdemes-e erre cserélni?! Szerintem mindent leírtam korábban hogy milyen a gépem. Ha valaki segítene,és adna tanácsot hogy érdemes-e ezt belerakni,akkor esetleg megint összeszedem és leírom milyen gépem van. Ez lenne az: kép(most egy codegen 200x 300W-os tápom van,ami az itt beszéltek szerint gyenge a gépemnek)

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13600) Foose


Foose
addikt

Arra már rájöttem,hogy korábban írta építész,hogy a mostani tápom mivel csak AT táp ( ezt nem értem:D ) ezért csak 120W-ot tud leadni. Megnéztem,és valóban,rá is van írva :D Ez amit most kaptam meg elvileg ATX-es táp,legalábbis az van ráírva. Meg az,hogy max input 180W. Szóval akkor most nem tudom,mennyivel jobb a mostanihoz képest?! :( Mert ugye ahogy erről volt szó korábban,P4-es 2.8GHz-es procim van. Meg Asrock alaplap,valami régebbi. És amit még nem tudok hogy mit jelent,a mostani tápom is olyan hogy van 4 pontos proci táp csatija,meg annak is,amit most kaptam. :F Kár hogy nem értek hozzá,muszáj vagyok várni,amíg valaki válaszol.
Mégegyszer,ez lenne az "új" táp: katt

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.