Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13751) ScrapUnit válasza draff (#13750) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Nemhinném, hogy BIOS szinten lenne a gond, ugyanis más tápokkal majdnem elsőre indulnak a fentebb említett lapok. A szerdán jön vissza a táp, beviszem ismerősöm számtech boltjába, aztán megnézzük teszterrel. Ha a teszter hibátlannak mondja, akkor nem tudom mi lehet vele. Esetleg rárakom az i7-es cuccomra és megkínzom. Az adatlapomon megtalálható a konfig, remélem nem fog kárt tenni benne. :F

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#13752) didyman válasza draff (#13749) üzenetére


didyman
őstag

Ha nem ad "kapcsolóüjelet" (rántja földre a PSON szálat) a lap, akkor a táp sehogy se' indul el. A főkapcsolóba bújtatott lámpa a főkapcsolóval fog összefüggeni, akár egy glimm, ami a 230 meglétét közli, vagy egy LED, ami a készenlétét. Egyiks em függ össze alaplappal.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13753) tome.jr


tome.jr
addikt

Üdv Urak!

Eladtam egy alaplapomat (P67 Fatality Pro) ami nálam több mint másfél évig hibátlanul tette a dolgát. Az új tulajnál egy új hardverkörnyezetben a lap cicergő/nyöszörgő/susogó hangot ad a LAN csatlakozó körül résznél. Ezt okozhatja az ő tápja? Sharkoon WPM 600-ról van szó.

(#13754) fero02 válasza tome.jr (#13753) üzenetére


fero02
veterán

Szvsz igen.

(#13755) plekk


plekk
tag

Sziasztok
Van egy FSP Hexa 500 as tápegységem IPON ból vettem, még nincs egy éves és garanciás.
Semmi baja nincs ami a teljesítményét illeti, viszont mikor elindítom a gépet akkor rövid ideig olyan hangot ad ki mintha valami érintené a ventilátort de csak nagyon minimálisan tehát valamiféle zörejnek nevezném.... egyszerűen nem tudom mihez hasonlítani de aztán finomabb hangja lesz kis idő múlva.
Ha tippelnem kellene én a ventilátorra gondolnék hogy az esetleg csapágyas kezdene lenni.
Valakinek valamilyen ötlet esetleg?

(#13756) ZS3NI válasza plekk (#13755) üzenetére


ZS3NI
őstag

Valszeg szép lassan csapágyas lesz. Kicsit aláfeszítesz és meg is javul :D

Más.: Látom alsótápos házad van, kérdésem hogy mennyire kényelmesen férsz el? Nekem is HEXA 500 van itt, és még nem mertem házat venni mert azt mondják rövidek a kábelei az alsó táphoz. Ebből mennyi az igaz?

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#13757) everest140


everest140
tag

Üdv
A napokban lett új gépem, és 1 olyan problémám van vele, hogy játékoknál egyszerűen fogja magát és kikapcsol, majd újraindul 1 hibaüzenettel. Valamikor 1 óráig is megy, valamikor 5-6 perc után csinálja.
A hibaüzenet a következő:
[link]

Esetleg valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#13758) plekk válasza ZS3NI (#13756) üzenetére


plekk
tag

Nos az a helyzet a kábelek hosszával hogy bizony a processzor tápkábele nem ér el a hátsó lap mögött rejtve így bizony azt a videókártya fölött vezettem el, kicsit béna igy de nem tudtam jobbat, na meg fő tápkábel is elég rövid és ráadásul kicsit rideg a hajlítgatáshoz tehát azt sem tudtam rejtve elvezetni.
Röviden ennyi ami igaz a rövid kábeles sztoriból.
Amúgy jó kis házikó ez csak a hűtésével volt egy kis gondom még mivel az előlapon lévő szivacsos rácsos rész nagyon lefogta a szellőzést de lehet hogy nem is ez a hiba hanem inkább az hogy az előlapra egy nagyon szar nem ledes lassú PWM nélküli 12 centis CM ventit adtak és szerintem ez az amit nemsoká kicserélek.
Sokak 60 körüli fokokat mértek FC3 alatt nekem meg majdnem 70-75 környékén van és ha leveszem az előlapot akkor már sokat javul a dolog.

(#13759) didyman válasza everest140 (#13757) üzenetére


didyman
őstag

Ha a tápod típusát, korát, és a pontos konfigurációt is ismerhetnénk, akkor egyszerűbben tudnánk segíteni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13760) attilav2


attilav2
őstag

Karácsony körül csapágyas lett valamelyik venti a gépbe, és szépen magával vitte két szoba konnektorait, a kismegszakító nem vágódott le, mert a kábel gyengébb volt, a táp védelme lekapcsolt szerencsére(chieftec gps450), két házventit kikaptam, a csapágyhang látszólag megszűnt, de aztán halkan újra kezdődött és el érte azt a szintet hogy úgy döntöttem inkább ki kapcsolom a gépet mint a konyha áramköre is elszálljon. Innen megy elosztóval a gép most. Nem merem hosszabb időre bekapcsolni mertha a konyha konnektor áramköre is elmegy akkor a hűtő is lekapcsol. Nem vagyok biztos benne hogy a proci vagy a tápventi adta e meg magát, és addig nem szivesen költenék egy jobbhűtőre amíg nem vagyok benne biztos hogy nem a tápventi a ludas, kellene egy szaki akihez itt szegeden el tudom vinni a tápot, és akkor azt is ki derítené hogy a ventin kívül van e más baja a tápnak. Jövőhét végén cserélik két szobába a kábelt rézre, nem szeretném ha az új kábelek is tönkre mennének egy csapágyas venti miatt.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#13761) mr_ricsi válasza attilav2 (#13760) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A (ház/táp) venti nem képes a lakás áramhálózatában hibát okozni.

A többit lásd itt.
(és nem kellene ugyanazt a kérdést több helyen is feltenni)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13762) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Sziasztok!

Egy T-systemes "gyárinak" nevezhető gépből került hozzám egy táp.
Súlya van rendesen, QTechnology QT-01300 R300 PFC-s.
Hibajelenségem a következő:

478as lappal volt társítva, ha van kedve bekapcsol, ha úgy van kedve, semmit sem csinál.
Próbáltam több lappal is, eddig működött elsőre minddel, most ismét elkezdte.

Kitettem az asztalra, rákötöttem egy régi cd olvasót és egy winyót, a power on-t direktre kötöttem rá.
10ből 9szer indul.
Egyszer csinálta azt most, hogy nem kapcsolt be elsőre, pár mp után egy kattanást ( valami relé lehet ) hallottam, s utána kapcsolt.

Valami pici hibára tippelek, a "szerelőmhöz" még nem vittem el.

Találkozott már valaki hasonló problémával ? :R

(#13763) BRIKLY válasza BRIKLY (#13743) üzenetére


BRIKLY
veterán

Semmi ötlet? :(

(#13764) tornas válasza Csaszykj (#13762) üzenetére


tornas
őstag

Szia!

Valószínű, hogy a +5 V SB kör 1db 10 V-os és 630 mikroFarad-os kondija kiszáradt. Nekem van ilyenem kettő is és mind a kettőnek ugyanaz volt a baja. Kicseréltem a kondit mind a két tápban és voilá, működik a mai napig.

Ha nem értesz hozzá, vidd inkább szerelőhőz, vagy olyasvalakihez aki ért hozzá!

(#13763) BRIKLY: Kontakthiba esetleg?!

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13765) Csaszykj válasza tornas (#13764) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Hali!

Köszönöm az infót. :R
Értek hozzá, eszközöm is meglenne, de az ismerősömmel fogom megcsinálni, ő vágja a témát. :R

(#13766) peter0117


peter0117
tag

Hello! Az lenne a kérdésem hogy egy tápot mikor kell cserélni? Szal mert már kb 7 éves a gépem és azóta ugyanaz van. Hallom hogy mikor a cpu terhelése 0ról 100%ra ugrik akkor megváltozik a gép hangja. mikor vissza esik 0ra akkor meg mintha "megkönnyebülne".

(#13767) BRIKLY válasza tornas (#13764) üzenetére


BRIKLY
veterán

Sajnos nem.Régebben írtam itt róla,majd később ha több időm lesz visszakeresem.Ha jól emlékszem kevesebb feszt kap a Power Good mint kellene.Na de akkor másik alaplappal hogy ment hibátlanul fél évig?Ráadásul egy agyon tuningolt Phenom proci GTX 275-el nem lehetett neki könnyű,de azt is bírta gond nélkül. :U

(#13768) peter0117 válasza peter0117 (#13766) üzenetére


peter0117
tag

Az everest ezt mutatja nekem.

Feszültség értékek
CPU mag 1.33 V
+3.3 V 3.22 V
+5 V 5.08 V
+12 V 11.86 V
+5 V készenléti 4.95 V
VBAT telep 3.25 V
DIMM 2.61 V
DIMM VTT 1.30 V
AGP VDDQ 1.55 V

(#13769) BRIKLY válasza peter0117 (#13766) üzenetére


BRIKLY
veterán

Milyen táp? És mi van a gépben?

Szoftveres mérés nem ér semmit.Nekem 18V-ot ír a 12V-os ágra. :DDD Persze multiméterrel mérve 12...

(#13770) peter0117 válasza BRIKLY (#13769) üzenetére


peter0117
tag

Táp: GABA ATX-320T 350W
Fuse rating: 5A/250V
Alaplap Abit IS7-V2
Proci: Celeron D330 2.66GHZ (3000MHZ)
Vga: ati radeon 9550
Meg egy 80GB hdd
2db dvd iró

(#13771) peter0117 válasza peter0117 (#13770) üzenetére


peter0117
tag

Rámértem multiméterrel. egy két tűs venti csatiban ami egy molex csatlakozóbol van csapolva terhelés nélkül 11.86V terhelés nél meg 11.65 körül mozog

(#13772) didyman válasza peter0117 (#13770) üzenetére


didyman
őstag

Jézus és Mária. Veszélyes, kerülendő táp.
Amúgy a kor nem ok a cserére, egy karbantartásra esetleg,

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13773) peter0117 válasza didyman (#13772) üzenetére


peter0117
tag

:)))))) értem. És hogyan tartsam karba?

(#13774) BRIKLY válasza peter0117 (#13773) üzenetére


BRIKLY
veterán

Azt? Szedd ki,fogd meg,és dobd jó messzire. :DDD

(#13775) Csaszykj válasza peter0117 (#13773) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Pl.:

1: Szakemberrel átnézeted
2: Szétkapod - portalanítod - púpos kondikat keresel rajta - esetleg a nyákot átvizsgálod, nem-e kezd "szineződni"
3: Kiveszed a gépből, és egy baltával "karbantartod", egy határozott mozdulattal :DDD :R

(#13776) peter0117 válasza Csaszykj (#13775) üzenetére


peter0117
tag

Hát most azt nem engedhetem meg hogy jó messzire dobáljam . :)
Ventillátora csendes. Belülről tiszta. púpos kondi nincs. de terhelésre a 12 volt leesik és ezt hallani is menetközbe. szal nézegetem multiméterrel hogy folytonosság mérésre melyik sípol hogy cseréljem e. Hátha kiszáradt vmeik kondi. csinált már vki ilyet?

(#13777) fero02 válasza Csaszykj (#13775) üzenetére


fero02
veterán

1: annyit nem ér, mint egy szakember megkezdett óradíja
2. az elszíneződés nem feltétlen utal hibára, a púpos kondik cseréje után is megmarad az alapvető minőségbeli és megbízhatósági probléma
3: ez viszont helyes, csak után kéretik nem szennyezni vele a környezetet és szelektíven gondoskodni a törmelékről

[ Szerkesztve ]

(#13778) fero02 válasza peter0117 (#13776) üzenetére


fero02
veterán

Apróban vannak pici pénzért értelmes tápok. Ne kínlódj ezzel.

Pl 1, 2, 3.

(#13779) peter0117 válasza fero02 (#13778) üzenetére


peter0117
tag

Rendben meggyőztél :))

(#13780) Csaszykj válasza fero02 (#13777) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

:R :R :R

Nem vagyok szakember a témában, csakis a jóindulat vezérelt. :R

(#13781) giigz


giigz
veterán

Lenne egy kis problémám...

Corsair CX500V2:

Van olyan, hogy bekapcsol vele a gép, de aztán egyszer csak kikapcsol. Utána áram ki-be és bekapcsol, aztán vagy bírja valameddig, vagy nem. Van olyan, hogy több napig bírja minden gond nélkül, de olyan is, mint pl. ma, hogy kikapcsol, és utána már be sem tudom kapcsolni a gépet...

(#13782) fero02 válasza giigz (#13781) üzenetére


fero02
veterán

Döglődő kondis tápnak néz ki...

(#13783) giigz válasza fero02 (#13782) üzenetére


giigz
veterán

Azzal lehet valamit kezdeni? :(

(#13784) didyman válasza giigz (#13783) üzenetére


didyman
őstag

Persze, a fél téma erről szól.. :-) Lehet forraszhibás is, elég jellemző ennél a tápnál. Ezokból nem is kellene nagyon használni, könnyen nagyobb baja lehet, hanem hamar szerelőasztalra rakni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13785) giigz válasza didyman (#13784) üzenetére


giigz
veterán

Kinek írjak ez ügyben, aki jó áron meg tudná nekem csinálni? :R

(#13786) didyman válasza giigz (#13785) üzenetére


didyman
őstag

Nagy szervizes topikban országrésztől függően tudsz válogatni, vagyunk egy páran :-) .

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13787) fero02 válasza giigz (#13785) üzenetére


fero02
veterán

Pont egy ilyen szakemberrel beszéltél. ;) :K

(#13788) BRIKLY válasza BRIKLY (#13767) üzenetére


BRIKLY
veterán

Na visszakerestem,jól mondtam.[link]
Tehát a vezérlő IC lábánál kevés fesz van a 12V-on. Miért lehet ez,és hogy lehet,hogy egyik alaplappal megy gond nélkül,a másikkal meg csak pörögnek a ventik,és se kép,se hang?

Jó lenne megmenteni ezt a tápot,mert a jelenlegi GPS-400AA-101A jóval hangosabb,tudomásom szerint a hatásfoka is kisebb,(ezt észre is vettem,mert melegszik,a CTG meg nagyon lassú venti mellett is mindig hideg volt) meg még sípol is egy kicsit,ami idegesít..

[ Szerkesztve ]

(#13789) didyman válasza BRIKLY (#13788) üzenetére


didyman
őstag

Melyik IC ez? Azért kicsit gondold végig: Ha a táp kimenetén 12V az elvárt érték, ATX szabvány verziójától függően 5 vagy 10% toleranciával, akkor a 12,8V mégis hogy álljon elő minimumként? 10,8V lesz az inkább (10% lefelé). 11,75V-tal meg el kéne induljon bőven. Maga a PG logika lehet hibás, ha a PS223-ra épül, akkor az az IC előszeretettel döglend meg.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13790) BRIKLY válasza didyman (#13789) üzenetére


BRIKLY
veterán

Itt a képen bekeretezve

[link]

A régebbi teljes történet : [link]

Ezek után vettem meg a GPS 400-ast,és félre tettem a CTG-t,majd egy alaplap,és VGA csere után kíváncsiságból betettem a CTG-t,és egész pontosan 8 hónapig azt használtam gond nélkül.

(#13791) deathmetalos


deathmetalos
csendes tag

Hello! Dec 21.én vásároltam egy CoolerMaster 500 wattos tápot ami eddig egy 8800gts-t hajtott. Tegnap lecseréltem egy Asus 7770 radeonra és olyan 1-2 óra elteltével elkezdett a táp ciripelni ha akármilyen játékot futtatok rajta. Mi lehet a baj?

(#13792) 1100110


1100110
csendes tag

Ha hosszabb időre van bekapcsolva a gép, egy idő múlva el kezd zúgni a táp. Mi lehet a baja?? Nagyon hangos, mintha csapágyas lenne... Vagy az is? :W

(#13793) didyman válasza BRIKLY (#13790) üzenetére


didyman
őstag

De én nem tudom leolvasni a típusát. A Delta azt hiszem, valami egyedit használ, nem a Weltrend 7510-esét, vagy az SG6510-et. De lehet vele funkció/lábkompatibilis.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13794) didyman válasza deathmetalos (#13791) üzenetére


didyman
őstag

Olvass vissza, találsz választ a kérdésedre.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13795) didyman válasza 1100110 (#13792) üzenetére


didyman
őstag

Ennyi sokmindenből, amit leírtál, én műszaki hibára gyanakszom.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13796) 1100110 válasza didyman (#13795) üzenetére


1100110
csendes tag

Nem lehet hogy a hő miatt? Maga alá fújja a levegőt /alsótápos/, aztán nem lehet hogy csak emiatt?? Tökmindegy, még garis.

(#13797) BRIKLY válasza didyman (#13793) üzenetére


BRIKLY
veterán

Azért linkeltem a történetet,mert ott leírtam mindent.
A csip: HY-510N

(#13798) didyman válasza BRIKLY (#13797) üzenetére


didyman
őstag

Nem figyeltem. Nincs új a nap alatt, SG6510/WT7510 mehet a helyére, amit találsz, vagy kapsz. PDF-ben az igazságtábla benne vagyon, aszerint kimérhető, a 12V-ra az OVP küszöbét értetted félre. Vagyis afölött nincs PG. Ha az egyes feszek tűrésen belül mutatkoznak, akkor gyakorlatilag az IC hülyéskedik->csere.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13799) BRIKLY válasza didyman (#13798) üzenetére


BRIKLY
veterán

Kábeleken mérve:
12V--->12.3V
5V---> 5.1V
3.3v--->3.36V
-12V--->-11.98V

IC-n mérve :
3.3V--->3.35V
5V--->5.1V
12V--->11.75V

kodegány tápból bele tehetem az IC-t? :B Bár érdekesnek tartom,hogy ha meghalt az IC,akkor másik alaplappal hogy ment 8 hónapon keresztül?

(#13800) didyman válasza BRIKLY (#13799) üzenetére


didyman
őstag

Persze, nyugodtan. Az IC-ben ha vackolódik valamelyik ablakkomparátor, simán lehet, hogy eltérő terheléseken mutatkozik akkorka eltérés, ami elég a hibás működéshez. A képet miért idézted? Az OVP küszöbének van szórása, ehhez van tipikus, minimum és maximum érték.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.