Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20001) Kvg válasza eszgabor (#19999) üzenetére


Kvg
senior tag

Az minimum higyy nagy tüdővel kifújod a port rácson keresztül kint az erkélyen két havonta .Semmi extra comprimátor nem kell amúgy vannak jobb és nem ilyen olcsó alkatrészes tápok..

[ Szerkesztve ]

(#20002) eszgabor válasza tornas (#20000) üzenetére


eszgabor
aktív tag

Köszi a megerősítést, hogy táp gond van!
A gépet takarítottam, de a táp alulról a padló felől szív(ott) és a ház alján van egy szűrő (Define R3 ház) a táp rácsa előtt, amit szintén takarítottam 1-2 havonta. A szűrő ellenére jutott be ennyi por.
A tápot nem is jutott eszembe, hogy takarítani kellene...

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#20003) eszgabor


eszgabor
aktív tag

Hát ja, most már tudom, hogy tápot is illik takarítani.
Most pont új tápot keresgélek jobb alkatrészekkel max 25eFt-ig.
400W-nál többnek nem lenne értelme szerintem még akkor sem, ha az őskövület gép tönkremegy és egy új alaplap+proci kell, mert csendes kisfogyasztású gépet építenék akkor is.
Most egy AMD A8-3850-es APU van benne, meg nemrég egy Radeon 1050 Ti került még bele (bár az APU képességei után nagyobb ugrást reméltem a dedikált VGA-tól).
Még a 400W is sok szerintem, de manapság kis teljesítményű, hatékony és csendes tápokat nem nagyon gyártanak már úgy látom (bár nem tudom mennyire friss a lista): PH! Ajánlott tápegységek

Egy ilyen jó választás lehet?
BE QUIET! Straight Power 10 400W ~22eFt

[ Szerkesztve ]

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#20004) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

az egyik gépem FSP Hexa tápjában megpusztult a venti. hogyan tudom megállapítani szétszedés nélkül (mert hogy nagyon nem vagyok ott), hogy milyen venti van benne és milyet kellene vennem helyette?

köszi előre is, ha van tipp :R

eszgabor:

a főgépemben ennek a tesója van, még az E9 verzió, lassan 5 éves múlt, szuper táp, én nagyon szeretem.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20005) MMIX válasza hoffman_ (#20004) üzenetére


MMIX
addikt

Olcsóbb FSP tápok esetében 99%- hogy Yate Loon ventilátor van
D12SH-12 vagy D12SM-12. (a H a nagyobb fordulatszámú/erősebb) Az S a csapágy típusa a helyett lehet B az jobb mert golyós.

Ha találsz róla tesztet abban szét van szedve a táp és írni szokták a ventilátort is.

Egyenértékű vagy jobb másik ventilátor márkával/termékkel nem szeretnék foglalkozni, macerás. :)

Boltban Yate Loon ventilátorokat nem nagyon árulnak itthon. Ha a fenti bolt vidékről postával nem jó akkor máshogy kell megoldanod. Egyenértékű megtalálása vagy bontott egy másik tápból.

Esetleg megpróbálhatód a csapágyat megzsírozni a mostaniban. Lehet hogy nem segít.

[ Szerkesztve ]

(#20006) hoffman_ válasza MMIX (#20005) üzenetére


hoffman_
nagyúr

szia!

szuper vagy, köszönöm az alapos választ. megnézem, hogy farnell vagy tme tud-e ilyet, az egyszerűbb, végső megoldásnak jó a merlin+posta is bőven. másik típussal nem is szeretnék vesződni, több, mint jó a YL. köszi a cikkszámokat, megnézem melyik lesz a megfelelő.

:R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20007) ace05


ace05
senior tag

Van egy Chieftec CTG-500-80P tápom. 2014-ben vettem. Valami probléma van a géppel, nem tudom eldönteni, hogy a táp vagy a videokártya a hibás, ezért itt rákérdezek. Most váltottam Ryzen 5 2600-ra. Ez meg 16 gb ddr4 ram, 1db 250gb samsung ssd, 1db 250 gb wd m2 ssd, 1tb wd hdd, 2 tb toshiba hdd, 3 tb seagate hdd, dvd író és egy msi gtx 1050 ti kártya. Ezeket bírnia kellene a tápnak ?

[ Szerkesztve ]

(#20008) syberia válasza ace05 (#20007) üzenetére


syberia
veterán

Mi a konkrét hibajelenség?

Nem indul és mi a baja a gépemnek topik

https://howbad.info/

(#20009) MájMekk


MájMekk
tag

Sziasztok! Tudnátok segíteni? Mennyire nagy a gond evvel a táppal, mi okozhatja és mit lehet tenni? Előre is köszi!

(#20010) syberia válasza MájMekk (#20009) üzenetére


syberia
veterán

Milyen gép van rákötve? A BIOS feszültségmérés nagyon pontatlan, de az is igaz hogy gyenge minőségű az iArena, érdemes lenne lecserélni minőségire.

https://howbad.info/

(#20011) MájMekk válasza syberia (#20010) üzenetére


MájMekk
tag

Köszi szépen a választ. :R
Egy ASUS P5B alaplap E8400 procival és 6GB RAM-mal (2x2 és 2x1) 2 HDD, 1 DVD-RW, ATI Radeon HD 5450 videokártya, pár ventilátor, ennyi van benne.
Szóval akkor ez a táp felejtős...
Úgyis bontom a gépet, a tápot megtartottam volna, de akkor megválok tőle.

(#20012) pixelshader


pixelshader
tag

Helo, honnan veszem észre ha túl van terhelve 1 táp? Egy informatikus mondta, hogy ha egy magas sípoló hangot hallok akkor már csak idő kérdése és elromlik. Én terhelés alatt egy mély zúgó hangot hallok, ez biztos hogy a tápból jön mert meghallgattam. Más probléma nincs, teljesen stabil a gép, újraindulás, semmi nem volt. Azóta csinálja ezt, hogy vettem hozzá egy nagyobb videókártyát. A gép teljes fogyasztása már nagyon a határon van.

(#20013) syberia válasza pixelshader (#20012) üzenetére


syberia
veterán

Tápegység? VGA? CPU? Tuningolsz? :))

https://howbad.info/

(#20014) pixelshader válasza syberia (#20013) üzenetére


pixelshader
tag

Az most mind1, direkt nem írom le.

(#20015) syberia válasza pixelshader (#20014) üzenetére


syberia
veterán

Végül is nem fontos hogy tönkremegy e az alaplap, videokártya, háttértár, vagy egyszerűen lekapcsol túl nagy terhelés esetén a gép. :U

https://howbad.info/

(#20016) pixelshader


pixelshader
tag

A táp felrobban de a többi alkatrésznek nem lesz baja. Ez tény, van benne elég védelem.

(#20017) syberia válasza pixelshader (#20016) üzenetére


syberia
veterán

https://howbad.info/

(#20018) Werkly válasza ron233 (#19972) üzenetére


Werkly
őstag

Ez engem is érdekelne! Gépet buheráltam és a házventik kikapcsolva voltak a tápból jöhetett ilyen szabályosan lüktető "hümmögő" hang. Ez hiba vagy csak az elektromosság generál "zajt"? Vagy más egység adja a hangjelenséget? Az adatlapomon a típusa.

[ Szerkesztve ]

(#20019) syberia válasza Werkly (#20018) üzenetére


syberia
veterán

(#20020) Werkly válasza syberia (#20019) üzenetére


Werkly
őstag

Olvastam már a hozzászólásom előtt a cikket! Csak a "hang" miatt írtam. Mert ez mélyfrekis hang nem cicergő és sípoló magasfrekis. Így nem nyugtatott meg a cikk ezért írtam ide! Kösz!

(#20021) syberia válasza Werkly (#20020) üzenetére


syberia
veterán

Pedig a jelenség a cikk témájához kapcsolódik, nem nagyon lehet vele mit kezdeni, tudomásom szerint a működést, stabilitást nem befolyásolhatja.

https://howbad.info/

(#20022) Werkly válasza syberia (#20021) üzenetére


Werkly
őstag

Köszi! A lényeg, hogy ne hibaforrás kezdete legyen. Még 1 éves sincs a táp.

(#20023) JHC


JHC
tag

Üdv!

Táp probléma lehet-e a következő eset:

Pöccre indul a gép, teljesen betöltődik a win7, majd gondolom mikor a proci terhelés alább hagy, legalább is erre következtetek, a proci ventilátor hangjából, akkor csontra fagy heti mondjuk egyszer, de csak főleg akkor ha bekapcsolom a gépet és otthagyom pár percre. Ha mindjárt terhelem kicsi böngészéssel, akkor nincs gond. Viszont ha mondjuk indítás után elkezdek játszani, akkor néha fél-egy óra játék múlva játék közben fekete képernyőt kapok. Innen néha visszatudom hozni controlaltdel segítésével, és akár folytathatom a játékot.

Tudom szoftveres mérés nem mérés, de HWinfo-val néztem a feszültséget, a 12V normál helyzetben 12,235V szokott lenni, egy egész napos bekapcsolva tartás alatt, egyszer sikerült egy drop 11,81V-re, ami tudom még belefér, de szerintem már gyanús.

(#20024) syberia válasza JHC (#20023) üzenetére


syberia
veterán

Táp típusa érdekelne, a fagyás akár szoftveres eredetű is lehet.

https://howbad.info/

(#20025) JHC válasza syberia (#20024) üzenetére


JHC
tag

Már jó régi Enermax Eco 80+, jó pár éves.

(#20026) JHC válasza JHC (#20025) üzenetére


JHC
tag

Bocsánat ez Pro82+, az ECO az előző volt.

A HWnfo az 5VSB-re 3,575V-ot ír, most rámértem és 5,18V valójában.

[ Szerkesztve ]

(#20027) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok.
Van egy Enermax Liberty 400W-os tápom.
Amikor elmentem itthonról a gépem még működött, kb 20 perc után leállt az egész pc.
A család itthon volt, de nem nyúltak hozzá. Se bűz, se füst, se semmilyen jelzés nem volt.
Hogyan tudom a legegyszerűbben letesztelni hogy maga a tápegység működik e? Melyik két csatlakozót kell
rövidre zárnom hogy legalább a táp elinduljon. Sajnos nincs itthon még egy tápom, hogy cseréljek, holnapra meg már kellene minél korábban.

(#20028) syberia válasza rita7107 (#20027) üzenetére


syberia
veterán

Az alaplapi 24 pines csatlakozón keresd meg az zöld kábelt és zárd össze a vele egy sorban levő második feketével. Youtube tutorial.

(#20026) JHC: Ez igen minőségi táp, könnyen lehet hogy nem ő a hiba forrása. Nézz be ebbe a topikba, nekem nincs több ötletem. :(

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#20029) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Xfx 650W pro tápon van, aminek hangos a vejtije. Alapjaraton is az a leghangosabb, de főleg terhelés alatt jön meg a hangja. Az egész gépet nemrég takarítottam.
Venti csere előtt van valami jó ötlet? Ha nincs, milyen ventit tegyek bele? Tudtommal 135ös, két vezetékes a gyári ventije.

(#20030) syberia válasza Dr V (#20029) üzenetére


syberia
veterán

Én régebb lágyabb csapágyzsírt nyomattam a tápegységem ventilátorának a csapágyába. Szedd szét a tápegységet, a ventilátor alján a kerek matrica alatt, a porvédő kupak alatt kell ügyködni. A lényeg hogy a kenőanyag bejusson a súrlódó felületre, az olaj könnyen bejut, de nem lesz olyan tartós mint a csapágyzsír, vagy teflonos szilikonzsír.

Ha nem tudod lecsöndesíteni, akkor vehetsz bele újat, vagy táp csere.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#20031) rita7107 válasza syberia (#20028) üzenetére


rita7107
aktív tag

Köszönöm, sikerült a teszt, és már működik a gép is. :R

(#20032) Dr V válasza syberia (#20030) üzenetére


Dr V
őstag

Köszi!

A tápcserét inkább hanyagolom, szépen teszi a dolgát.
A ventire majd ránézek vagy cserélem :)

(#20033) Zotya0218


Zotya0218
tag

Üdv mindenkinek.
Az lehet táp hiba, ha régebben egyszer, mostanában pedig egyre többször ( óránként kb. 4-6) elsötétül a monitor 3 másodpercre? Aztán visszajön a kép, mintha mi sem történt volna. A házban levő ventilátorok és pover+Hdd led világítanak ez alatt.
Gépet cseréltem, csak a HDD és a PSU ( Gigabyte SuperB E570) maradt. No meg a monitor ( Samsung ls24f350) A régi konfigon is csinálta, annak idelyén a bekapcsolás utáni, első órában, egyetlen egyszer.
A monitort kipróbáltam, de nem tudtam HDMI Vel csak DSub bal. Akkor nem csinálta, bár kissé másabbak voltak a körülmények is!
Ha a Gpu nem kapna áramot, arra a 3 másodpercre, akkor szerintetek nem omlana össze a windows?
Fontos lenne minél elöbb rájönni a hiba okára, mert a monitor még garanciális.
Mindenkit szívesen meghallgatok. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#20034) syberia válasza Zotya0218 (#20033) üzenetére


syberia
veterán

Szerintem nem a tápegység okozza. Nézz be ide is.

https://howbad.info/

(#20035) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Utalhat tápegység problémára az a jelenség,
hogy terheléstől függetlenül néha eltűnik az SSD m ?
BIOS sem látja majd egy ki-bekapcsolás megoldja,
próbáltam másik SSD vel ugyanez volt a helyzet.
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#20036) syberia válasza DonThomasino (#20035) üzenetére


syberia
veterán

BIOS frissítés megvolt? SSD-n a legújabb firmware van rajta?

https://howbad.info/

(#20037) DonThomasino válasza syberia (#20036) üzenetére


DonThomasino
veterán

Igen és igen.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#20038) palipa válasza palipa (#19998) üzenetére


palipa
csendes tag

Közben új fejlemények vannak: Semmi baja a tápnak, az egyik merevlemezem kezdett el hangoskodni. Talán kophat benne valami csapágy. Fellógattam a gépházban és így elhalkult.

Tehát a tápomnak semmi baja.

Ilyen is van... :K

(#20039) richardwarga


richardwarga
újonc

Sziasztok!
Egy nagyon érdekes anomália alakult ki nálam.
Adott egy konfig: Ryzen 1600x Be Quiet Pure Rock bk009 procihűtővel, egy Zotac 1060 3gb VGA, 16Gb Kingston HyperX Predator 2x8GB DDR4 3000MHz HX430C15PB3/8.(itt fontos a pontosság) 1 terrás WD+256os SSD, Asus Prime B350 Plus alaplap + 3 venti megy a házban.
Na ezt az egészet egy ZALMAN 500W ZM500-LX táp hajtotta fél évig gond nélkül. Semmi bajom nem volt vele.
Októberben viszont sikerült upgrade-elnem a VGA-t egy Asus Rog Strix 1070ti-ra. Voltak aggályaim, hogy a táp esetleg nem tudja kiszolgálni majd a konfigot az új kártyával, de az nvidia is min. 500 wattot jelöl meg és hosszas utánaolvasgatás, tanakodás, kérdezősködés után úgy döntöttem, hogy jó lesz az. :D
Kb. 3 hétig hibátlanul ment minden, majd egyszer csak PUBG közben beakadt a gép, kép+hang egyben, majd kékhalál és újraindult. Majd ezután ez a hiba újra és újra előjött, volt, hogy kékhalál nélkül indult újra és újraindulásnál nem áll fel a rendszer, kilépek a biosból és újra és újra leold valami, majd ha lenyomom a tápot utána végigmegy a procedúra úgy fel tud állni a rendszer. Megjegyzem alaphelyzetben semmi baja a gépnek, csak játék közben "akad be".
Próbáltam az eseménynaplóból kiszedni, hogy mi is lehet a hiba, de nem nagyon kaptam választ hiába google-ztam rá a hibakódra. Tanakodás közben kiszedtem az egyik ramot úgy nem csinálja ezt a hibát! Külön-külön egyenként beraktam őket, egyikkel sem jön elő a baj.
Tehát 16 giga rammal crashel/kékhalál/újraindul (ezek a folyamatok random jönnek elő, nem mindig ugyanaz).
Na most én gyanakszom a tápra, hogy 16 giga rammal jobban meg tudja hajtani magát a gép, ezáltal többet venne fel a tápról és el tudom képzelni, hogy nagyon a határon mozgom és játék közben túlmegy a határon. Na de 3 hétig, hogy nem jött elő. Ugye lehet a ram is a hiba forrása, de akkor egyenként miért nem csinálja, vagy talán összeakadnak valahogy mikor párban vannak és amikor az egyikből menne át a másikba valami adat, akkor bamm kékhalál? De akkor miért nem indul egyből újra? :D Miért játssza el azt a rossz lada télen verziót, hogy nem akar egyből elindulni, hiába adom rá a gyújtást.
Szóval segítséget kérek szépen, találkozott már valaki hasonlóval? Vegyek új tápot? Vagy menjen a ram a gariba? Esetleg a VGA szemétkedik? :))

(#20040) Zotya0218 válasza richardwarga (#20039) üzenetére


Zotya0218
tag

Szerintem simán lehet szoftveres! Ha lekapcsolom a tápomat egy percre, nálam az első indításnál nincs gyors rendszerindítás! Így teljesen más a leányzó fekvése. Szerintem tedd vissza a 16GB RAM ot, offold a gyors rendszerindítást és úgy is próbáld ki!

(#20041) richardwarga válasza Zotya0218 (#20040) üzenetére


richardwarga
újonc

De a gyors rendszerindításnak lesz köze a játék közben történő crasheléshez?

(#20042) vadember666


vadember666
csendes tag

Sziasztok kérnék egy kis segítséget.... vettem egy új alaplapot ! GA-970A-DS3P FX (rev. 2.1)

és kicseréltem a régivel... minden működik de azóta olyan hangos a táp mintha fel akarna robbanni....
előtte a másik lappal nem volt semmi gond... szerintetek mi lehet a probléma? a tápom : cooler master 500 w de az új alaplap óta nyekereg de brutálisan hangosan....

(#20043) Takax12


Takax12
csendes tag

Sziasztok!

Van egy CM V1000W-os tápom, ami nem működik. Évekkel elezőtt kaptam, állt a szekrényben, most be akartam üzemelni, de nem megy. Gari már nincsen rá, és mivel elég borsos az ára nem szertném kidobni, ha pár ezer forintért meg lehetne csináltatni.
Tudtok ajánlani szakit hozzá?
Kb mennyi lehet egy táp javittatása?

Köszi

(#20044) aviator


aviator
tag

Sziasztok!

Nagy meglepetésemre ma nem tudtam bekapcsolni az asztali gépemet, sosem történt még ilyen. Mivel nem világít az alaplapon az a LED ami a táp bekapcsolása után világítani szokott, így megvolt az első gyanúsított.

A táp egy 4 éves Seasonic SSR-550RM, egészen eddig semmi baj nem volt vele. Kiépítettem, látszólag minden rendben van, megpróbáltam bekapcsolni a PWR_ON vezeték földre húzásával, de semmi életjelet nem mutatott.

Kérdésem az lenne, hogy van-e még más egyéb módszer egy halottnak vélt táp tesztelésére, valami trükk a feltámasztására vagy ez elég meggyőző bizonyíték?

Az elmúlt kicsit több mint fél évben a PC egyáltalán nem volt bekapcsolva, a táp viszont igen, és feszültség alatt is volt. Közben volt 1-2 áramszünet, de ez még a nyári viharos időszakban volt. A gépet az elmúlt 1 hónapban gond nélkül használtam majdnem minden nap. Lehet ennek köze a táp halálához?

(#20045) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Nem tudom jó helyre írok-e, de van egy ENERMAX Pro82+II 525W tápom kb 3 éves, és olyan kérdésem lenne, hogy az adatlapomon lévő konfiggal jelentkezhet-e fagyás?
A processzor alap órajelen megy.
Fagyáson olyat értek, hogy nincs terhelve a rendszer, megáll az egér, nem mozdul böngészés közben.
Illetve ha tudnátok linkelni olyan tesztelő programot ami nem csak a tápot hanem a teljes rendszeren végez hibakeresést azt megköszönném!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#20046) Shryoss válasza richardwarga (#20039) üzenetére


Shryoss
csendes tag

Nekem is hasonló probléma jelentkezett, viszont nekem egy ZM600-TX 600W táp van, i5-6500, 16GB Kingston 2133Mhz 2x2x4gb (azért írom így, mert két darab 2x4gb modul van) van benne, illetve GTX960-ról váltottam MSI A8G 1070ti-ra. Én más játékok (Destiny 2, The Crew 2) alatt tapasztaltam ezt a hibát, illetve nekem csak simán újra indul a rendszer, nincs hibaüzenet, se kékhalál. Egyébként eddig még nem indult újra, tegnap kezdte el pedig már egy-két hete meg van (viszont kiemelem, hogy a játékot magát nagyon nem erőltettem azóta).

Én józan paraszti ésszel a tápra gondolnék, figyeltem a hőmérsékletet a többi részen (alaplap, RAM, proci), 30 fok körül, míg a kártya az 60-ig ment fel legrosszabb esetben is. Viszont az lehetséges, hogy a táp túlmelegedhet, esik a hatásfok és mikor a kártya jobban meg van pörgetve, akkor ahhoz pont elég, hogy nyekk, és bumm....?
Legalábbis nekem ez a gondolat menetem. A Crew 2 amúgyis optimalizálatlan sz@r, (ez a játék produkálta először aztán sikerült a Destiny 2-nek is, ami meglepett, mert az először okozta és folyamatosan nyúzom azzal mióta meg van a kártya...) első esetben kb fél óra után hal a gép, aztán ha folytatnám újraindulás után, akkor már csak percek kérdése és megint nyekken. Viszont ha mást csinálok és újra próbálkozom később, akkor megint fél óra az első nyekkenésig aztán megint percek kérdése a következő leállás. Ebből is gondolok táp túlmelegedésre. Túlságosan sűrűn nem volt takarítva, de azért minimum kéthavonta ki van porolva a gép.

Jogos a gyanúm, hogy a táp okozhat ilyenfajta problémát? Már egy újat kinéztem, viszont ha nem kell azért nem költeném a pénzt...

Nem tudom, hogy akinek válaszolok egyáltalán szokta nézegetni a topikot, elég rég volt legutolsó válasza. Meg úgy általánosságban se nagyon aktív mostanság ez a téma.
Jah, és bocsi az esszéért!

[ Szerkesztve ]

(#20047) Dr V


Dr V
őstag

Aida 64 tud mindent is tesztelni, egyszerre.
Nézzetek meg néhány fogyasztás kalkulátort és hogy a 12V ágon elég teljesítményt tud-e leadni a rendszer.
Megfelelően van bekötve a táp vagyis a 12V ágak terhelése megfelelően oszlik el? Lehet, h túl sok minden van rákötve az egyik 12V ágra. Enermaxnál 3db 12v ág szerepel 3*25A terheléssel, de összesen csak 40A-t tud leadni.

(#20048) air76


air76
tag

Sziasztok!
A problémám a következő:A 2013.01.30.-án vásárolt corsair CX500-as tápom mostanában véletlenszerűen 20-60 másodpercen keresztül felpörög(búg),aztán visszaáll normál fordulatszámra.Elég zavaró,főleg este mert hangos mint egy kis porszívó.Szerintetek cseréljem?Ez a probléma sztem egyre többször jön elő...

(#20049) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok!

Már 3db tápom van,ami bekapcsolod,lekapcsol.. Egy CX500, egy FSP 350-60EMDN, és egy kis 240-es FSP. Utóbbi nálam adta meg magát,netezés közben lekapcsolt a gép,és vége. Mi a fene lehet ezekkel? Mi szokott bennük elszállni,ha ezt a hibát produkálja? Tudom,sokminden lehet,de gyanítom,hogy hagy az összefüggés..

(#20050) Petyb00


Petyb00
aktív tag

Sziasztok!

Érdekes hibám van.
Az alaplapi tápcsatlakozóban, a tápegység nem adja le minden lábán a doksik szerinti feszültséget (kép).
A hiba az, hogy a 4, és az 6. lábon nincs +5V és a 20. lábon nincs meg a -5V
Ettől függetlenül megy a gép (x470 lap + Ryzen 2700)
De a GTX 1070-el nem, indul, míg egy GTX 970-el igen. 1070-el olyan hibát produkál, mintha nem dugtam volna be a tápcsatit a VGA-ba.

Ez a hiányzó feszültség hiba vagy nem hiba?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.