Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13451) Chp válasza Chp (#13443) üzenetére


Chp
őstag

Tudnátok nekem is segíteni? :U

[ Szerkesztve ]

(#13452) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Hali.
Nekem is lenne ilyen zizergös,ciripeléses problémám.
Igazából még a nyáron hallottam először, ilyen pár másodpercre ciripel-zizeg majd elhalgat, kis idő mulva megint. Aztán egy jó ideig úgy 99% ban abbamaradt a hang szinte meg is feledkezdtem róla, de aztán a napokban megint lehet hallani. Független, hogy terhelés alatt vagy anélkül. Nyáron még kikapcsolt állapotban is hallottam, mármint csak simán áram alatt volt a táp, a gép nem ment, most ezt nem néztem.
A táp egy Thermaltake Blue Evo 750W, amit meg kell hajtania: C2Q 9550, GTX480, 8gb ram, 2 hdd 1 ssd és két DVD meghajtó.
Méretezésben szerintem nincs gond, böven birnia kéne, de akkor mi ez a cicergés, létezik, hogy itt is a VGA játszik közbe?
Illetve veszélyes ez a dolog? Lehet így nyugodtan használni a gépet? Mert hirtelen nem tudnk egy új tápravalót összehozni.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#13453) szaszlaci válasza építész (#13447) üzenetére


szaszlaci
addikt

Most, hogy így kérdezed, tényleg autóba szánt darab ez. De ez így még nagyobb baj, mert ha 13 Voltot kap, akkor ez annyit is fog továbbengedni.

Ez így elég OFF itt, de biztos találkoztatok már ilyesmikkel. Szabad ezt megvásárolni? Legdurvább esetben 4.5 Ampert kell tudnia, de általában elég 2 – 3 A.
Illetve LED tápnak írja. Vajon ez áramgenerátoros lenne? Mert hogy nekem ugye fesz.stab. kell.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13454) Lompos48 válasza szaszlaci (#13453) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ez feszültséggenerátor, ami képes 12V-on max. 7A-t leadni.

(#13455) laceszgamer válasza laceszgamer (#13452) üzenetére


laceszgamer
addikt

Na, kicsit tudok pontositani, gépház oldalát levettem, ugy is hallgatoloztam, mintha a táp bal fele felöl jönne, ahol bemegy a hálozati. VGA két tápcsatiját lehuztam, ugy is megvolt a hang, tehát VGA nem hiszem. Meg emellett amit észrevettem, hogy ha a táp hátulján a gombbal áramtalanitom csak akkor is emgvan a ciripelés, mondjuk azt nem probáltam, hogy huzamosabb ideig kinyomva tartani gombbal, hogy ne mradjon semmi a tradoban. De az létezik, hogy az a angy tekercs zizeg ami a bemnetnél van?

http://www.bjorn3d.com/Material/revimages/psu/TT_Evo_750/Image07L.jpg
Azokra a magy pirosakra gondolok, arra gondoltam esetleg, hogy azok lehetnek a ludasak, mert ha minden igaz azok mindig fesz alatt vannak, ha be van dugva a táp?

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#13456) szaszlaci válasza laceszgamer (#13455) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát figyelj, hangtalan kapcsolóüzemű táppal még nem találkoztam. Váltogatja a kitöltési tényezőt, és tudtommal valamelyik a frekvenciát is, az pedig valamit tuti mozgatni fog. Kikapcsolt állapotban alacsonyabb a freki (15 kHz mondjuk), mert ott gazdaságosabb az átalakítás, tehát azt még hallod.
Esetleg valamit kimozgatott, ami korábban a helyén volt. Rosszul ragasztott porvasmag pl.
De majd javítanak, ha nem így van.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13457) laceszgamer válasza szaszlaci (#13456) üzenetére


laceszgamer
addikt

AZ a vasmag az pl nem gáz? Bármint, hogy szétmenni nem fog töle a táp ugye?

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#13458) szaszlaci válasza építész (#13448) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha jól értelmezem az adatlapot, ez az 5 - és a 3.3 Voltot figyeli közvetlenül. Azok pedig nem igen változnak terhelésre (hiszen szabályozottak, gondolom). Illetve mikor 12.4 Voltos betápot kapott sem akart engedélyezni az IC. Szóval marad ez így (egyelőre).

A segítséget pedig köszönöm mindenkinek!

laceszgamer: hogyha valóban az zizeg, nem sokat tudsz vele csinálni. De szerintem az is lehet, hogy azokon a "pirosakon" idővel egy kicsit kilazult a huzal, így már tud hangot adni.

Esetleg tudod lokalizálni a hang forrását, hogyha van sztetoszkópod, és leveszed a végét, tehát csak a csővel hallgatózol.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13459) Lompos48 válasza szaszlaci (#13458) üzenetére


Lompos48
nagyúr

És a 12V-ot is.

(#13460) delon


delon
tag

Az lehet hogy egy táp túlmelegszik és lekapcsol benne valami hővédelem és újraindul a gép magától?

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#13461) építész válasza Lompos48 (#13459) üzenetére


építész
aktív tag

Bizony, bizony az IC nevében benne van, hogy 3 csatornás. Viszont az ellenállás osztó sajnos bele van integrálva az IC-be. Igy csak az számít, hogy a 7-es lábra megjön-e a +12V,

bye

(#13462) Lompos48 válasza építész (#13461) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az adatlapi leírásban explicit le is vannak írva a feszültségek.

Viszont az ellenállás osztó sajnos bele van integrálva az IC-be. Igy csak az számít, hogy a 7-es lábra megjön-e a +12V,

Ez igaz, de mindhárom feszültségre. Lásd ugyancsak az adatlapot.

(#13463) építész válasza delon (#13460) üzenetére


építész
aktív tag

Több féle védelem van bele építve, de hővédelemmel még nem találkoztam, Ha van benne termisztor, akkor az ventit felpörgeti melegben. Alapvetően alacsony és magas feszültségre kikapcsol mind. Így rövidzárra is. Jobbakban lehet túláram védelem is. Nyílván ez szinkronban van a melegedéssel, de nem a hőfokot méri, hanem az ampert.

bye

(#13464) építész válasza Lompos48 (#13462) üzenetére


építész
aktív tag

Igazad van mind három feszültségre ott van önállóan az osztó, de belül. Ez a rajzról egyértelmű, bár a táblázatból is következik.

bye

(#13465) építész válasza Chp (#13451) üzenetére


építész
aktív tag

Javaslom lapozz vissza a fórumban, mert hetente kétszer kérdeznek rá a cicergő tápokra. Számtalan lehetséges okot és magyarázatot találsz rá. Viszont először neked kell kitalálni, hogy pontosan mikor cicereg és mikor nem, milyen videókártyával csinálja, milyen terheléssel, milyen energiatakarékos üzemmódban stb.
Én visszavinném a boltba.

[ Szerkesztve ]

bye

(#13466) laceszgamer válasza szaszlaci (#13458) üzenetére


laceszgamer
addikt

És akkor ahsználhatom nyugodtan, nem kell töle tartanom hogy valami szétmegy benn yielsmi?

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#13467) Chp válasza építész (#13465) üzenetére


Chp
őstag

Igazából ha a működésre nincs befolyással a dolog, akkor egyelőre nem idegesítem magam, sokak szerint elég macerás egy gariztatás. De természetesen sort kerítek rá! Köszönöm a válaszod, de halkan megjegyzem, hogy elég sokat olvastam... :B

[ Szerkesztve ]

(#13468) HookR


HookR
addikt

Tételezzük fel, hogy a szaszlaci által vázolt problémában minden alkatrész és így maga a pico (utánzat?) PSU és az AC adapter is rendeltetésszerűen működik! Ez esetben milyen tervezési hiányosság, vagy inkompatibilitás vezethet hasonló tünetekhez? :F

Kérdem ezt azért, mert egyre gyanúsabb, hogy a PG jellel nem stimmel valami a Dell DA-2 + LR1106, a Dell DA-2 + PW-200 párosok esetében is.
Bizonyos kombinációkban működnek együtt, bizonyosakban nem - #13625.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#13469) építész válasza HookR (#13468) üzenetére


építész
aktív tag

Úgy tudom, hogy egy IC-be viszonylag nehéz vagy relatív költséges ellenállást integrálni, vagy nem elég pontos.. Ezért van a sok furmányos kapcsolás amiben hemzsegnek a félvezetők és minimális az ellenállások száma. Persze lehet, hogy mióta ezt tanultam változott valami.
Ennél az IC-nél benne van az ellenállás osztó. Az IC paraméterei szerint is eléggé szór, hogy mit tekint jó és rossz feszültségértéknek. Nem valószínű, hogy a referenciát állítanák elő pontatlanul. Én inkább az ellenállásokra gyanakszom. Szerintem arról van szó, hogy legyártottak és betokoztak egy csomó IC-t a kínaiak és a nagy része egyszerűen selejt. A kínai nem zúzza be mert takarékos nép, eladja egy más cégnek, az meg megszereli a hamisítványt és olcsón piacra dobja.
Szóval ez sima átverés, mint legtöbb kínai bóvli és nem kell ebben sok tudományt keresni.

bye

(#13470) kaboska


kaboska
aktív tag

Sziasztok!
CHIEFTEC DT450 A2 450W AKTÍV PFC ATX 2.0 12 CM FAN tápom van.
4 éves már kb lehetne ebbe ventilátort cserélni házilag?Ha igen milyen kell bele?
Mert már nagyon hangos!Kifujatva már volt de az már nem segít rajta!
Előre is köszönöm a segítséget! :R

"Fej vagy gyomor"

(#13471) laceszgamer válasza laceszgamer (#13466) üzenetére


laceszgamer
addikt

Up. :)

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#13472) NZKK


NZKK
tag

Kérdésem a kövi: (előre szólok hardver terén abszolút analfabéta vagyok)

Észrevettem, hogy a tápegység ventilátora nem megy. Ez gond? Vagy annak mindíg menni kellene?
Ha gond, akkor ilyenkor mi a teendő, egészet ki kell cserélni, vagy cask a ventilátort?

(Terhelés alatt a gép random módon kikapcsol. okozhattja ezt a fent leírtak?)

Oh yeah !

(#13473) szaszlaci válasza építész (#13469) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nekünk még úgy hat éve is ezt mondták az ellenállásokkal kapcsolatban, ha jól emlékszem, a fő probléma az velük, hogy ugye fűtenek, tehát nem lehetnek túl kicsik. -> nagy felület -> drága.

Rámértem azóta a kérdéses IC lábára, amit csak elemeltem a NYÁKról, tehát szabadon van. Így a táp terhelése nélkül is nulla Volton van.

NZKK: ha engem kérdezel, 80 %. De szerintem érdemes lenne leírni a táp típusát, esetleg a gépet (CPU, GPU).

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13474) NZKK válasza szaszlaci (#13473) üzenetére


NZKK
tag

Chieftec gps-450a

remélem jót írtam le

Oh yeah !

(#13475) MMIX válasza NZKK (#13474) üzenetére


MMIX
addikt

Az OTP (Over Temperature Protection) kapcsolgatja le a gépedet az álló ventilátor miatt. Valószínűleg ventilátor cserével javítható, ha nem sült meg benne más is.
Javítás előtt ne használd tovább!

"Kérdésem a kövi: (előre szólok hardver terén abszolút analfabéta vagyok)"
-Mindenképpen szerviz és ne te javítsd távvezérléssel.

[ Szerkesztve ]

(#13476) NZKK válasza MMIX (#13475) üzenetére


NZKK
tag

Mennyire bonyolullt egy ventilator csere? Hogy működik ez?

Bemegyek a számtechüzletbe: Csókolom kérek szépen egy tápegység ventilatort?

Vagy vigyem be az egész tépegységet? Viszont ahoz is szét kell szedni az egész gépet....

Az komplet gépet meg tuti nem viszem fel :)

[ Szerkesztve ]

Oh yeah !

(#13477) MMIX válasza NZKK (#13476) üzenetére


MMIX
addikt

Csak a tápot vidd a szervizbe, csak tápventit nem árulnak. Ez nem játék, ha nem értesz hozzá.
Akármilyen ventilátort nem rakhatsz bele. Sokszor leírták már a módszert, de ez tényleg veszélyes lehet, ha nem tudod mit csinálsz.

[ Szerkesztve ]

(#13478) NZKK válasza MMIX (#13477) üzenetére


NZKK
tag

De a tép+kábelek együtt vannak, nem? szóval akkor a 2456254482555km kábelt is vinni kell, ergo összeset kiszedni, ami még nem nagy was ist das.

De összerakni már az, legalábbis nekem.

Vagy meglehet oldani, hogy cask magát a "dobozt" vigyem fel? Ha igen, hogy?

És ez az egész javítás köbö mennyi idő?

[ Szerkesztve ]

Oh yeah !

(#13479) építész válasza NZKK (#13476) üzenetére


építész
aktív tag

Egy boltos baromira nem érdekel a tápod, be ne vidd. Jobb esetben eléd tesz 3 ventit, hogy válassz közülük és van rá 25 másodperced, hogy rábökj az egyikre, ha éppen sokan vannak a boltban. Tehát érdemes felkészülten bemenni úgy, hogy ismered az árú készletét a bolt honlapjáról, vagy legalább tudod, hogy mit nézz a ventik cimkéjén.

bye

(#13480) HookR válasza építész (#13469) üzenetére


HookR
addikt

Értem (nagyjából), köszönöm. Úgy fest, jobb híján kénytelen vagyok beletörődni az általad vázolt indoklásba.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#13481) építész válasza HookR (#13480) üzenetére


építész
aktív tag

Fordulatszámot, légszállítást és nyomást kéne ismerned egy ventinél, de ezeket ki kell nyomoznod a típusszám alapján-
A ventik helyettesítése esetén én elsősorban az áramfelvételt nézem (ha nem ismerem a fentieket), mert azt legalább ráírják és csodák nincsenek. A villamos teljesítmény ugye feszültség szorozva árammal. A mechanikai teljesítmény meg nyomaték szorozva fordulatszámmal. Tételezzük fel, hogy a boltban a ventik +12 voltról mennek és a fordulatszámuk is annyi, amennyi a helyettesítendő ventié. Az egyszerűség kedvéért vegyük azt, hogy a hatásfokok egyformák. Akkor ebből következik, hogy amelyik nagyobb áramot vesz fel. annak nagyobb a nyomatéka. Ha nagyobb a nyomatéka akkor vagy több levegőt fúj, vagy nagyobb nyomás különbséget bír legyőzni. A lapát alakja és emelkedési szöge is számít. Aminek sok vékony lapátja van azokat sose teszem tápba, mert nem tudnak nagy nyomást produkálni.. Viszont jók HDD-t legyezni a gépházban.

bye

(#13482) építész válasza építész (#13481) üzenetére


építész
aktív tag

NZKK-nak szántam az üzenetet

bye

(#13483) szaszlaci válasza NZKK (#13478) üzenetére


szaszlaci
addikt

Töltsd ki az adatlapodat, hol laksz, hátha közel vagy valakihez innét, aki felajánlja, hogy kicseréli egy sörért!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13484) NZKK


NZKK
tag

Na bementem, erre kezembenyomtak egy ujat, itthon ossze akarom rakni, de mintha keves lenne a kabel. A vgaba is be kell dugni egy csatlakozot, de olyan az ujban nincs. ilyenkor mi van?

Oh yeah !

(#13485) NZKK válasza NZKK (#13484) üzenetére


NZKK
tag

Most arrol a 6lyukas (2 sor, egy sorban 3) izerol beszelek

Oh yeah !

(#13486) MMIX válasza NZKK (#13484) üzenetére


MMIX
addikt

Ha a tápegységnek nincs pci-e 6pin tápcsatlakozója:
1. A videokártya tartozéka szokott lenni az átalakító (a képen), hátha van már.
2. Venni kell a boltban egy ilyet:

[ Szerkesztve ]

(#13487) HookR válasza HookR (#13480) üzenetére


HookR
addikt

Kíváncsiságból még megpróbáltam a Dell DA-2 helyett egy SFX táp P4-es tápcsatlakozójáról etetni az LR1106-ot, mely felállásban gond nélkül elindult a konfiguráció (Gigabyte H55N-USB3, I3-530, 2db 3.5" HDD, 1db 2.5" SSD, 92x25mm-es ventilátor).

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#13488) silu-


silu-
csendes tag

Sziasztok! A következő lenne a problémám: a gépem egy kb 1,5 napja bekapcsolhatatlan. Pontosabban bekapcsolom, és a ventik felpörgése után le is áll. Ezután nem lehet megint elindítani, csak ha előtte a tápot magát áramtalanítom kb 20 másodpercre. Utána bekapcsolható, és megint felpörgés-leállás. FSP Everest 700W.
2 hónapja már eljátszotta ezt, akkor azonban az egyik próbálkozás után elindult, és azóta normálisan működött. Tápcsere?

(#13489) draff válasza draff (#3204) üzenetére


draff
aktív tag

Azóta már végre sikerült rámérnem a lila és test vezetékek közötti feszültségkülönbségre.
Az pontosan 5,00001 volt! És folyamatosan figyelve de eléggé stabilan az, mintha egy Zener-rel "meg lenne fogva".

(#13490) draff


draff
aktív tag

Hahó mindenkinek!

Ahogyan itt olvasom, "a Codegen egy hulladék", -és akkor nekem bizony eléggé jól bírja a kicsike.
Nálam egy 400 W-os van - közel 10 éve - a gépemben, de szépen megy ...
A tavasszal kipucoltam s lecseréltem benne az elkókat, azóta újra "löki a rizsát" ...

Ám a kérdésem egy másik, szintén Codegen tápról szólna. (Codegen 400W 300xx)
Van benne alapból egy vezérlő IC, melynek tipusa SG6105D. És minden lábán fix alkatrészek ...

Találkoztam egyszer egy olyan ATX táppal, melyben kis trimmerekkel lehetett állítgatni a kimenő 5 V-os értéket. Állításkor az 5 V-tal együtt ment a 12 V. Ha az 5 V-ot feljebb toltam vele, a kimenő 12 V is feljebb ment. Ha lejjebb, akkor értelemszerűen az is.. Most nem emlékszem hogy abban mi volt a vezérlő ...

Na már most:
- Melyik lábon és mely ellenállások variálásával lehetne ezt az említett IC áramkörében megcsinálni?
20 lába van és valamelyik ágon minden bizonnyal menne a dolog. A jelenlegi kimeneti feszültsége már terhelten is 5,2 V (mintha kissé magas lenne), amit szeretnék én egy kicsivel lejjebb venni. (na persze ezáltal a 12 V is magasabb nála pár tizeddel, így azt is lejjebb ha megy)

Ha valaki tud ezzel kapcsolatban valami nagy okosságot, egyáltalán ne rejtse véka alá!

[ Szerkesztve ]

(#13491) építész válasza draff (#13490) üzenetére


építész
aktív tag

Szia!

Itt a katalógus.

[ Szerkesztve ]

bye

(#13492) építész válasza draff (#13490) üzenetére


építész
aktív tag

Üresjárásban magasabb, vagy terhelve? Ez nem mindegy. Úgy kell belőni az osztót, hogy mind üresjárásban, mind max leterhelésen a szabványon belül maradj.
Aztán miért okoz az neked problémát, hogy 5,2 V van rajta? Ha i5-ös lapot hajtasz vele, akkor nyomban vegyél egy normális tápot, ha régi (10 éves) gépet, akkor meg jó az úgy, mert eddig is jó volt.

[ Szerkesztve ]

bye

(#13493) építész válasza draff (#13490) üzenetére


építész
aktív tag

Szia!

A 17-es lábra fókuszálj, azon fogsz találni két ellenállást, jó esetben egyik az +5V-ra megy a másik a +12V-ra.

bye

(#13494) draff válasza építész (#13493) üzenetére


draff
aktív tag

OK !

És akkor mi van, ha rákoncentrálok?
Úgy nézem, a két feszültség-érték egyben - mintegy összesítve van becsatolva az IC-be.
Talán valami mátrix lenne a bemeneten?
És azok helyére szoktak volna trimmereket tenni? Vagyis a két feszültségszint arányának eltolása szabályozna?
Ugyanez az 5 és 12 voltos pont egy másik ágon szintén belemegy az IC-be, ha jól látom az 5 V be van csatolva a 3-as, a 12 V a 7-es lábra. S ezek még mennek, elágaznak ide-oda az áramkörben.
Olyan, mintha valami ablakkomparátor lenne, de igazából mégsem az.

Olyan táppal már találkoztam, hogy az alap standard nála mindig az 5 V, és annak mindenkori állapota befolyásolja a 12 V-os kimenetet - is.
Itt, ezen a rajzon mindez nem éppen kivehető. Vagy más logikával építkezne?
Van egy bontott 450 W-os tápom, azon ugyanúgy vannak a dolgok, amint az általad küldött rajzon vannak. Azért még átnézem azon a másikon is, amelyik ténylegesen működik, hogy van-e valami hasonlóság.

(#13495) draff válasza építész (#13492) üzenetére


draff
aktív tag

Nem tudom, mi lenne a valóságos szabványérték, de ha mondjuk 5 V, akkor miért ne legyen már annyi?
Bár abban meg teljesen igazad van - nem mindegy nekem?
Tényleg mindegy!
Ha az alaplapot és a többi cuccost nem főzi meg, akkor aztán tényleg tök mindegy.

Megmértem terhelten és terheletlenül a tápot, a feszültség-értékek nem túl sokat változtak, talán a 12 V-os ágon kissé esik a komolyabb terhelésre. De szerintem még bőven belefér a "szabványba" ...

[ Szerkesztve ]

(#13496) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Pontosan egy hete vettem egy használt asztali gépet,neten volt hirdetve. (olyan embertől vettem,aki ezzel foglalkozik) Első naptól tapasztalom,hogy néha hipp-hopp újraindul a gép. Bár inkább azt mondanám ha pontosítani akarok,hogy csütörtökön vettem,de csak pénteken kezdtem el használni,miután lepucoltam a vinyóról az épp rajta található xp-t. Azután találkoztam a dologgal először. Volt hogy egy nap többször is újraindult. Nem ír ki semmit,a világon semmi nem történik,csak kattan valami a gépházban (nem értek a gépekhez,nézzétek el) és újraindul. Mivel 99%-ban csak netre használom,szerintem semmi olyan nem jöhet szóba,hogy valami befolyásolja. Pár napja vettem egy egeret egy szám tech boltban,ott rákérdeztem erre a hibára,ott azt mondták hogy kevés a 300W-os táp,legalább 350W-os kellene. Ez lehet hogy igaz? Csak egy egyszerű pc 1GB RAM-al,P4-es procival... Szerintetek mi okozza a restartot?

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13497) építész válasza draff (#13494) üzenetére


építész
aktív tag

A 3-as és 7-es lábat felejtsd el, mert az az ablakkomparátor csak a védelem. Vagyis arra nem szabályoz. Ha sánta a táp, akkor szabályzás oldalról nem tudsz vele sokat csinálni, mer, ha levejjebb veszed a +5V-ot a +12V is lejjebb megy. Az, hogy az +5V és a +12V felől is van egy -egy ellenállása a feszültség osztónak, csak arra, jó, hogy azt állítsd be, hogy melyikre szabályozzon érzékenyebben. A szabvány +-5%-ot enged meg. 3,3V-nál ennél is kevesebbet. Módjával érdemes csak vissza szabályoznod, mert ha leveszel 0,5 voltot a +5 V-ból , akkor valószínűleg 1,2 V-ot csökken a +12V. Próbálj úgy játszani, hogy a +5V +5%-al nagyobb a +12V meg 5%-al kisebb.
Érdemes még megnézni, hogy nincs-e púpos kondi, vagy hibás alkatrész a +12 V -os ágban, vagy nincs- nagyon letehelve. Ugyanis a túlfeszültséged adódhat abból, hogy a +12 V-on van valami gond és azt kompenzálja a szabályzás.

bye

(#13498) építész válasza Foose (#13496) üzenetére


építész
aktív tag

Lehet, hogy összezuhan a táp, de lehet driver probléma is. Vannak a windowsban logolási lehetőségek és a logokban hibakódok. Próbáld azokat megnézni, abból kiderül az ok. Ha már van egy hibakódod, bedobod a google-ba már jönnek is a magyarázatok.

bye

(#13499) Foose válasza építész (#13498) üzenetére


Foose
addikt

És ezeket a logokat hogy találom meg? Viszont akkor ez nem egyértelmű hogy a táp hibás? Vagy hogy mondjam,nem az a baj hogy 300W-os,hanem más baja lehet a tápomnak?? Ha utóbbi,akkor tuti hogy azonnal jelzem az eladó felé,cserélje ki a szemetet a gépemből.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13500) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

lehet attól valami baja a tápnak (vagy a gépnek) hogy 2x rövidzárat kapott?

"nyertem" ki 12V-ot egy molexről, és tettem egy kapcsolót be, ami egyik állásban engedi az áramot (világít a led amit rákötöttem) másik állásban rövidzár van, és itt nem világít a led, meg a gép kikapcsol :Y

nyilván nem egészséges, de most lett/lesz vminek vmi baja? (ssd biztos hálás :D)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.