Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13151) andrade válasza Toomy (#13150) üzenetére


andrade
senior tag

A panelt kell megnézni van e az alkatrészoldalon fólia.

(#13152) építész válasza andrade (#13151) üzenetére


építész
aktív tag

Kb. 1-2 hónapja hívtam fel a figyelmet, hogy forrasztáskor a fóliára nagyon vigyázni kell, mert az nem cserélhető csak az alkatrész. Akkor lehurrogtak a kollégák azzal, hogy tudnak forrasztani még csehszlovák pillanatpákával is.

bye

(#13153) építész válasza Toomy (#13150) üzenetére


építész
aktív tag

Alkatrész oldalon nehéz lesz megforrasztanod. Vagyis hosszú lábbal tudod majd csak betenni az új kondit, hogy alá tudj forrasztani.

bye

(#13154) fero02 válasza andrade (#13144) üzenetére


fero02
veterán

De, velem is előfordult már, hogy tévedtem.

Én azért nem osztom az észt, mert nem értek hozzá. Olvasok és tanulok. (Vagyis olvasnék és tanulnék csak egyesek miatt túl sokat kell szelektálni.) Igazán példát vehetnél rólam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#13155) tornas válasza Toomy (#13145) üzenetére


tornas
őstag

SINI, TME, CONRAD, HESTORE

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13156) szente


szente
addikt

[link]
Erre valaki? :R

(#13157) Toomy válasza építész (#13153) üzenetére


Toomy
senior tag

Az alkatrész oldalon nincs forrasztva, csak a hátlapon.

(#13158) építész válasza szente (#13126) üzenetére


építész
aktív tag

A biosban vannak mindenféle energia takarékos üzemmódok illetve Intel okosságok. Ha nincs terhelés a procin drasztikusan leveszi a tápját, felezi a szorzóját vagy lekapcsol benne valamit, így szaporán megszűnik a terhelés és ismételten jelentkezik.
Próbáld őket kikapcsolni, illetve figyeld meg, hogy pontosan melyikre mit csinál a géped és melyikre van igazán szükséged. Közben figyeld a táp hangját. Nem árt elolvasni az alaplap gépkönyvét, hogy ne tartson egy napig a bios setup.

bye

(#13159) szente válasza építész (#13158) üzenetére


szente
addikt

Most volt egy BIOS reset más okból kifolyólag, és megszűnt a jelenség. :C
Köszi azért a segítséget! :R

Szóval ott lehetett a kutya elásva, amit te mondtál.

[ Szerkesztve ]

(#13160) RETTE


RETTE
csendes tag

Sziasztok!

Véleményt kérnék egy problémával kapcsolatban.
Én Tápra gyanakszom, de nagyon nem értek hozzá.

Most lett újra telepítve a rendszer.
Új rendszer vinyó, új alaplap, új processzor, új videókártya, és memóriák.
A táp viszont maradt a régi, plusz van két régi vinyó is.
Kb. egy óra futás után rendszeresen kikapcsol a gép. Olyan, mintha elmenne az áram. Ez után indítógombbal nem is indul simán, hanem először áramtalanítani kell, majd utána tud indulni. Találkozott már valaki ilyesmivel?

(#13161) fero02 válasza RETTE (#13160) üzenetére


fero02
veterán

Töltsd ki az adatlapodon a Cuccok rovatot, meg írd le ide is pontosan, hogy milyen hardverekből épült a gép.

(#13162) RETTE


RETTE
csendes tag

Alaplap: Asrock A75 Pro4;
Processzor: AMD A8 3870K CPU FM1;
RAM: CORSAIR VENGEANCE 8GB ( 1866 MHZ );
VGA: GIGABYTE HD6670 2GB DDR3;
Táp: 350W;
3db. Winchester: 1 db. SATA ( 160GB ), 2db. IDE ( 160+250GB ) + ehhez egy átalakító kártya ( 2 port Serial-ATA & 1 Paraler PCI adapter ), mert az alaplapon nincs IDE csatlakozó.

(#13163) andrade válasza RETTE (#13160) üzenetére


andrade
senior tag

"Olyan, mintha elmenne az áram. Ez után indítógombbal nem is indul simán, hanem először áramtalanítani kell, majd utána tud indulni."

Hogyne látott volna ilyet bárki. Jellegzetes védelmi kikapcsolás. Ilyenkor a bemenet áram alatt marad, de nem lehet átbillenteni ezért kell a tápot áramtalanítani és még egy 20mp-et várni míg az akkuk kisülnek.Lehet túláram és feszültség megfutás is ha abban a pillanatban mérni lehetne akkor kiderül.
A táp cseréjével lehet behatárolni.Nem melegszik a táp nagyon?

Táp: 350W; Nem gondolod komolyan?

[ Szerkesztve ]

(#13164) RETTE válasza andrade (#13163) üzenetére


RETTE
csendes tag

Nem érzem, hogy melegedne.
Mit nem gondolok komolyan? Kevés az infó, vagy ...?

Köszi a segítséget!

(#13165) #97716736


#97716736
törölt tag

Üdv egy kis segítségéket szeretnék kérni tőletek.
Van egy ilyen tápom Be Quiet E5 500W --->Táp
(30A, 12V: 34A, 12V1: 25A, 12V2: 18A) <--- Ezek érdekelnének, mert nekem egy ágat le kellet forrasztanom, mert a ventilátor vezérlő egység elszállt, így fel kellet használnom a helyét.
Kérdés a következő:
Van egy ATi 6950 kártyám amire az van írva hogy 6pin, plusz 8pin (30A) Mivel nekem egy 12V ágam van, le bír adni 30Ampert egy ágon? :F

(#13166) Lompos48 válasza andrade (#13163) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Kitartó/következetes vagy. Megint akkuk (egy tápban). :D

[ Szerkesztve ]

(#13167) andrade válasza Lompos48 (#13166) üzenetére


andrade
senior tag

A frász essen beléje! Elgurítom az agyam! ELKÓK!!!

(#13168) andrade válasza RETTE (#13164) üzenetére


andrade
senior tag

Táp 350W azért ez kevés egy kicsit.De úgy néz ki nem bírja egy idő után.

(#13169) Lompos48 válasza andrade (#13167) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Miután leírod amit akarsz, olvasd el kétszer: először értelemre, másodjára betűnként helyesírásra kihegyezve. Ezt komolyan és kollégiálisan írom/mondom. :K

(#13170) RETTE válasza andrade (#13168) üzenetére


RETTE
csendes tag

Bocs, hogy nem értek hozzá MESTER!
Köszi a segítséget! :R

(#13171) fero02 válasza RETTE (#13162) üzenetére


fero02
veterán

Az kevés, hogy 350W táp. Az takarhat egy hulladék Codegen-t, de egy minőségi FSP-t is. ;)

(#13172) moha21 válasza andrade (#13163) üzenetére


moha21
addikt

"ramtalanítani és még egy 20mp-et várni míg az akkuk kisülnek."

:W :W

"Táp: 350W; Nem gondolod komolyan?"

CPU: ~100 W, VGA: ~70 W, a többi + 30W . sacc 200 W.

Inkább azt kellene megtudni, hogy milyen márkájú táp és, hogy a +12 V-os ága mekkora teljesítményt tud leadni. Mert, ha mondjuk ~25 A leadna ott, akkor az bőven elég lenne.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13173) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Jó volt ide bekukkantanom, megint szép napom lesz. :))

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13174) 04ahgy válasza RETTE (#13162) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A tápod címkéjét fotózd le és linkeld! Akkor tudunk biztosabbat mondani, ha láttuk.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13175) andrade válasza 04ahgy (#13173) üzenetére


andrade
senior tag

Pici szívem boldogságban fürdik! :DD

(#13176) mr_ricsi válasza RETTE (#13162) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Táp: 350W;"
Ha márkanév nem tartozik hozzá, akkor valószínűleg a táp nem bírja.
Mert egyébként nem Istentől elrugaszkodott gondolat, hogy egy 350W-os táp elbírjon egy 100W-os procit, egy 60W-os VGA-t, és a többi apróságot.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13177) Rive válasza tornas (#13155) üzenetére


Rive
veterán

FDH kft, Farnell készletből.
Illetve mostanában került valami hazai ingyen-disztribútor a Mouser kínálatának is.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13178) mr_ricsi válasza #97716736 (#13165) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"nekem egy ágat le kellet forrasztanom, mert a ventilátor vezérlő egység elszállt, így fel kellet használnom a helyét."
Ha az egyik ágat leforrasztottad volna, akkor nem működne a géped, mivel az egyik a procit táplálja, a másik a VGA-t, a HDD-t és az összes többit. Legfeljebb az egyik kábelköteget forraszthattad le.

"Van egy ATi 6950 kártyám amire az van írva hogy 6pin, plusz 8pin (30A) Mivel nekem egy 12V ágam van, le bír adni 30Ampert egy ágon?"
Ha nincs túlhúzva, a 6950 legfeljebb 17A-t fogyaszt, ezért a tápod elvileg képes kiszolgálni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13179) #97716736 válasza mr_ricsi (#13178) üzenetére


#97716736
törölt tag

Igen rosszul írtam, az egyik kábelköteget forrasztottam le, és helyére ment a venti, meg a 3 Fan csatlakozó ;)
Tuningba megy a kártya, és semmi gond nincs vele, a táp se melegszik, a kártya meg tökéletesen megy. Mivel csak egy Molex (4pines) ágom van, arra van csatlakoztatva a 8Pin-es átalakítóm, más nincs rá rakva. Csak megijedtem hogy nem bír leadni annyit, de akkor nincs semmi gond :R

(#13180) roni009


roni009
csendes tag

Sziasztok

tegnap egyszer csak leállt a gépem és azóta nem indul újra, bekapcsológombra megnyomására meg se mukkan. Táp vagy az alaplap mehetett tönkre? Nemrég cseréltem procit az alaplapban lehet-e ez esetleg probléma?

szerk.: lehet hogy alaplapi hiba így beírtam az alaplapi forumba is, én erre a kettőre gyanakodnék

[ Szerkesztve ]

(#13181) építész válasza roni009 (#13180) üzenetére


építész
aktív tag

Akár a lap akár a táp tönkremehetett. Szerintem a lapnak van nagyobb esélye. Ha van másik tápod próbáld kicserélni, mert azt egyszerűbb, mitn a lapot cserélni.
Ha nincs másik tápod, húzd le a táp valamennyi csatlakozóját és a 20-24 pontos alaplapi csatlakozón zárd rövidre a zöldet egy feketével (gemkapocs, drót, hegyes csipesz stb.) Ha felpörög a táp-venti, akkor valószínűbb, hogy az alaplap halt meg.

bye

(#13182) 04ahgy válasza roni009 (#13180) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mérd meg kéziműszerrel, alaplapról, minden perifériáról lehúzott (de áram alá helyezett) táp esetén a fekete és a lila közti feszültséget. Ez a készenléti kör. Ha itt nincs kb. 5V, akkor biztosan a táp a hibás.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13183) Assdak


Assdak
őstag

Sziasztok,

Van egy CHIEFTEC GPS-500A 500W táp a gépemben. Gyanítom a ventilátora kezdi megadni magát. Bizonyos idő után elég hangosan kezd kerregni. Nem tudom ez mennyire sűrűn szokott előfordulni.
A kérdés az lenne, hogy házilag mennyire megoldható ennek a ventilátornak a cseréje. Illetve tudnátok e ajánlani valami típust, csere ventilátornak?

(#13184) 04ahgy válasza Assdak (#13183) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ugyanolyan típusú, ha nincs, akkor ugyanolyan légszállítású, statikus nyomású, indulófeszültségű és feszültség - légszállítás karakterisztikájút kell beépíteni. Ha nem, akkor túlmelegedés veszélyének teszed ki a tápot.

Jó beszerzési forrás hibás tápokból való kitermelése. Újonnan abba a tápba a Yate Loon D12SH-12 jónak mondható, ha be tudod szerezni. Halk nem lesz teljes fordulaton, ahogy az eredeti sem, de a mostani ventilátorod már kikopott csapággyal rendelkezik, azért kerreg.

Szerencsére alapjáraton a táp leveszi a fordulatát.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13185) moha21 válasza 04ahgy (#13184) üzenetére


moha21
addikt

"Ugyanolyan típusú, ha nincs, akkor ugyanolyan légszállítású, statikus nyomású, indulófeszültségű és feszültség - légszállítás karakterisztikájút kell beépíteni. Ha nem, akkor túlmelegedés veszélyének teszed ki a tápot."

Ugyanolyan vagy jobb paraméterekkel rendelkezzen.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13186) Assdak


Assdak
őstag

Köszi a válaszokat.
Ahogy nézem, nem túl egyszerű ilyen ventit beszerezni. Akkor lehet marad a táp csere.

(#13187) 04ahgy válasza moha21 (#13185) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ezt evidensnek feltételeztem, és szükségtelennek tartottam kihangsúlyozni, de köszönöm a kiegészítést. :R

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13188) #97716736 válasza Assdak (#13186) üzenetére


#97716736
törölt tag

Ezt a ventilátort ajánlom neked, sokan cserélték le a táp ventilátorát erre: Coolink SWIF21201
Meglehetősen halk, és a 11 lapátnak köszönhetően nagyon jól hűt 94.2 m3/h
Nagy teljesítményű hydro-dynamic csapágyazás, 5év garanciával.
Ezt vedd meg, ne hogy tápot cserélj ;)

[ Szerkesztve ]

(#13189) 04ahgy válasza #97716736 (#13188) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én meg nem ajánlom, mert ez nem tápventilátor, hanem házventilátor. Teljesen más karakterisztikával bír, alacsony statikus nyomású. Ugye a családtagjai a fórumtársnak mehetnek hozzád, ha miattad leég a házuk? :F

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13190) #97716736 válasza 04ahgy (#13189) üzenetére


#97716736
törölt tag

Jó te vagy a szakértő nem én, ezért nem is vitatkozom veled. Egyik ismerősömnek már 3 éve van egy ilyen a tápjában Corsair 600W Gaming ami jó kis táp, és semmi melegedés, károsodás, hiba, "felgyulladt a ház" nem jelentkezett nála. Szerintem meg igen is megbízható ventilátor. Nem csak én mondom hanem több 10 ember, akinek már jó ideje szolgál a tápjában ;)

[ Szerkesztve ]

(#13191) Assdak


Assdak
őstag

Találtam egy ilyen oldalt.
http://xsearch.xoxide.com/?keywords=Yate+Loon&vwcatalog=yhst-39083765508394&x=33&y=9

Innen melyik lenne a legmegfelelőbb? Bár innen szállítással együtt kb 9k lenne a móka, ami meg már egy új táp ára, majdnem..

Elvileg még van gari a tápon, de kb 15 nap mire cserélik, addig viszont nem nagyon tudom nélkülözni a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#13192) Assdak


Assdak
őstag

Viszont e helyett a tép helyett mit ajánlanátok? Config: I5 / 8G DDR3 / GTX460 / 1 merevlemez / 1 SSD

Köszönöm a segítségeteket.

(#13193) #97716736 válasza Assdak (#13192) üzenetére


#97716736
törölt tag

Attól függ mennyit szánsz rá. Cooler Master, Corsair, Be Quiet, FSP, Chieftec, Enermax --> ezekből az 500-550W-os fajták mind kiszolgálják a gépedet.

(#13194) roni009 válasza 04ahgy (#13182) üzenetére


roni009
csendes tag

Megmértem leadja az 5V-t és a ventillátor is felpörgött ha gémkapoccsal összezártam a két vezetéket. A táp akkor biztos jó?

(#13195) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Volna két kérdésem az urakhoz :)

Az első:
FSP 350PNF tápom gyengélkedik, így most kistesója a PNR foglalta el a helyét. Terhelés alatt (fali fogyasztásmérővel 200W fölött) eléggé hangosan serceg. Ilyenkor jól tudom hogy a tekercs szokott zenélni? Ha igen mivel tudom rögzíteni (szinpla hőpisztolyos műanyagragasztó megteszi?)

Második:
Van egy gagyi tápom ami nem indult. Volt benne egy csomó púpos kondi azt mind kicseréltem. (ezt a tápot mini kompresszorhoz szeretném használni ami 12V-ot igényel).
Kicseréltem az összes nagyobb kondit (kivéve persze a primert). Így már indul a táp, de a műszer szerint alapjáraton teszterrel csak 11,5V-ot ad a 12V-os ágon. Egy feláldozható HDD-t rádugtam (mert vártam, hogy terhelve felfelé fog eltérni), de sajnos úgy csökkent 11,4-re.
Cseréljem ki az összes pici (470 uf alatti) kondit is vagy más lehet felelős azért hogy ilyen kevés a fesz?

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13196) Assdak válasza #97716736 (#13193) üzenetére


Assdak
őstag

12-13k körül gondolkozom.

(#13197) #97716736 válasza Assdak (#13196) üzenetére


#97716736
törölt tag

Chieftec CTG-500-80PB : 12,852 Ft
FSP HEXA 500W : 12,129 Ft
Cooler Master GX Lite 500W 86%-os hatásfok : 11,748 Ft
Ezek elviszik a gépedet :R

(#13198) Assdak válasza #97716736 (#13197) üzenetére


Assdak
őstag

Köszi!
Azért még olvasgatok, mert látom sokan cserélték ez a típusú ventilátort. Hátha rábukkanok valami megfelelő helyettesítőre.

(#13199) építész válasza Dr. Romano (#13195) üzenetére


építész
aktív tag

Nem rossz az csak így működik.
Terheld le az 5 V-ot is, és lám meg fog ugrani a +12V.

bye

(#13200) építész válasza Assdak (#13198) üzenetére


építész
aktív tag

Szerintem ventit cseréld és ne a tápot. Annyira nem ördöngős egy venti csere, nem csak az lesz jó bele, ami minden paraméterében megeggyezik a jelenlegivel, de nem árt ha nem veszel gyengébbet az eredetinél.
Arra feltétlen ügyelj, hogy ne házventi legyen. Ami szép színes, sok keskeny lapátja van, hosszú a vezetéke, külön hőérzékelője van, kimondottan csendes, és 0,1A-t vagy 0,14 mA-t fogyaszt az valószínűleg házveni.

Egy jó tápventi fogyaszt vagy 0,2A-t, mert a kellő légszállításhoz, fordulatszámhoz és nyomáshoz áram is kell. Anélkül nem megy. Tehát ne vegyél kisebb teljesítményűt, mint az eredeti.
Érdemes nézni még a légszállítást és a fordulatszámot is. Inkább legyen magasabb fordulatszámú, mint ványadt, majd leszabályozza a tápegység beépített fordulatszám szabályzója. A geometria méretek ellenőrzéséről se feledkezz meg.

bye

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.