Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14501) Lompos48 válasza syberia (#14499) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha tényleg megégett, akkor amit én tennék: tisztára kaparnám egy szikével majd egy csepp nitrolakkal vonnám ott be, hogy ne rakódhasson por a felület sérüléseibe. Ha működik, akkor funkcionálisan rendben van és jó kell legyen mindenhez, amihez való.

(#14502) syberia válasza fero02 (#14500) üzenetére


syberia
veterán

Ha ezek az értékek nem megfelelőek az tönkrevághat komponenseket? pl HDD

(#14501) Lompos48 a por az ilyen helyeken okozhat rövidzárat?
Az biztos hogy nem ér össze a forrasztás ott középen, de a portól majd igen? :F

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#14503) fero02 válasza syberia (#14502) üzenetére


fero02
veterán

Igen.

Most mondok ezt azt, de lehet hülyeség (ha igen remélem a hozzáértők kijavítanak). Ilyen szempontból a HDD a legérzékenyebb ha jól tudom. Az alaplap, vga valamelyest jobban tűr(OFF)het(/OFF)i, mert rendelkeznek saját szűréssel (ugye szar táp esetén púpos kondik az alaplapon).

[ Szerkesztve ]

(#14504) syberia válasza fero02 (#14503) üzenetére


syberia
veterán

Figyelembe véve hogy ez egy különösen ajánlott táp Stol tesztje szerint,
ennek mekkora az esélye? :))

https://howbad.info/

(#14505) syberia válasza fero02 (#14500) üzenetére


syberia
veterán

Végre beszereltem és rendben működik, prime+furmark terhelés sem zavarja
de nemsokára jön az i5-2500, remélem bírni fogja.

https://howbad.info/

(#14506) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Nemrég (kb 2 hete) vásároltam egy új Corsair TX 550M tápagységet.
Kikapcsoláskor fura hangok jönnek belőle (nem vészes meg nem is hangos de azért fura)

Hogy tudom megnézni a fordulatszámát a benne lévő ventinek

THX a választ

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#14507) Mantin


Mantin
aktív tag

Sziasztok!
Mi lehet a probléma, ha amikor a gépet bekapcsolom elindul, megy 2 másodpercet, aztán leáll és újra elindul magától. Ekkor már mindig normálisan elindul és 10ből 5x elsőre is.
Tippem nincs mi baja lehet
Remélem nincs nagyobb baja
ja és nincs tuningolva minden beállítás gyárin

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#14508) tornas válasza Predator2 (#14506) üzenetére


tornas
őstag

"Hogy tudom megnézni a fordulatszámát a benne lévő ventinek"

Yate Loon D12BH-12 típusú van benne és 2800 RPM a fordulata. Egyébként a ventilátor címkéjén látható típuskódból és márkanévből azonosítani lehet a paramétereit.

Ami pedig a hangot illeti: mivel nem tudom hogy pontosan milyen hangról van szó, így elsőre lövésem sincs. :N

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14509) syberia válasza Mantin (#14507) üzenetére


syberia
veterán

Szia, nekem volt hasonló hibám 2 éve, akkor a tápra gyanakodtam és
mikor szétszedtem beigazolódott: volt benne egy púpos kondi.
Kicseréltem és után már normálisan működött.
Ha tudsz szerezni másik tápot azzal kiderülne :K

(#14505) syberia már egy ideje feltűnt hogy áram alatt nagyon magas hang szűrődik ki a tápom belsejéből, kb olyan mint amikor "sípol" a fülönk és nem folyamatosan szól hanem néha megszakad,
csak egész közelről hallható amikor be van kapcsolva, kikapcsolás után már jobban hallom.
Mitől lehet ez?

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#14510) tornas válasza Mantin (#14507) üzenetére


tornas
őstag

Én ilyesmihez hasonló jelenséggel a régebbi (de lehet, hogy a mostaniak is ilyenek) Asrock és Gigabyte alaplapoknál szoktam találkozni. Ha a hosszabbítón lévő kapcsolóval kapcsolom be a PC-t és rögtön utána benyomom a power gombot, akkor egy pillanatra megáll, utána megindul és rendesen boot-ol is. De ha várok egy kicsit (kb. 5 másodpercet) akkor ez a tünet nincs. Tehát a power gomb megnyomásával várok egy kicsit. Nem hallottam még arról, hogy ez a jelenség problémát okozott volna nekem.

"10ből 5x elsőre"

Ilyenkor valószínűleg eltelt az az kb. 5 másodperc és ezért indulhatott elsőre.

Egy próbát megérhet...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14511) tornas válasza syberia (#14509) üzenetére


tornas
őstag

Ez a sípolós hangjelenség természetes dolog. Nemigazán tudsz tenni ellene. Csak itt a topikban már bőven kitárgyalták már ezt a jelenséget. :K Pl. itt is.

Néha az energiatakarékossági opciók (--> alaplapon) kikapcsolása szokott rajta enyhíteni.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14512) Graphics válasza syberia (#14509) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs rendesen leterhelve , azért van ez, pontos neve nem ugrik be a jelenségnek. Fáradok :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14513) syberia válasza Graphics (#14512) üzenetére


syberia
veterán

Egész jó minőségű hangfelvétel, milyen hamar van diagnózis Doktor Úr?! :DDD :R
Nem terhelés közben készült, mindjárt megnézem furmark+prime alatt is szól e...sajnos akkor is hallom :W

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#14514) Graphics válasza syberia (#14513) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hmm, akkor a nálam jobban szakértők mondanak rá valamit :B én azért még kispályás vagyok :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14515) syberia válasza Graphics (#14514) üzenetére


syberia
veterán

:R

https://howbad.info/

(#14516) Graphics válasza syberia (#14515) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Cicergés, és okai :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14517) Mantin válasza tornas (#14510) üzenetére


Mantin
aktív tag

Nem hinném hogy ez lenne a gond, mert sohem húzom ki/kapcsolom le a konnektort...
azért hátul a tápot kikapcsoltam majd be és egyből be a gépet és simán indult. szerintem nem lesz ilyen egyszerű
a régi Gigabyte alaplap stimmel egyébként

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#14518) syberia válasza Graphics (#14516) üzenetére


syberia
veterán

Köszönöm szépen, végigolvasva arra jutottam hogy ez a folyamatos "cicergés"
nem veszélyes a gépre, legrosszabb esetben ha tönkremegy a tápom a védelmek
miatt nem visz magával más alkatrészt (nagyon remélem) :))

(#14517) Mantin gyanús nekem a tápod, majd a végén kiderül :)

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#14519) fero02 válasza Mantin (#14517) üzenetére


fero02
veterán

99%, hogy nincs tápbaj, ez az alaplap sajátossága. De próbáld ki másik táppal is, így kizárva a tied problémáját.

(#14520) tornas válasza Mantin (#14517) üzenetére


tornas
őstag

"sohem húzom ki/kapcsolom le a konnektort..."

Akkor itt van a kutya elásva. :K Valószínűleg a táp készenléti köre haldoklik (kiszáradhatott + 5 V SB pufferkondija(i) ). A készenléti kör segítségével tud a PC bekapcsolni. Ha ez hibádzik, akkor az indítások problémássa válnak. Majd ha nagyon kiszárad a kondenzátor akkor el sem fog indulni a géped.

Leellenőrizheted egy multiméterrel is: az alaplapi csatlakozón a lila és a fekete drótok között 5 V-nak kell lennie. +/- 5 % eltérés a megengedett.

Ezentúl használat után a PC-t tessék áramtalanítani, mert a tápegység életét lényegesen meghosszabbítod!
:K

Egy kölcsöntáppal való próbát is javaslok, hogy biztosan kiderüljön melyik a ludas egység a PC-dben.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14521) Mantin válasza tornas (#14520) üzenetére


Mantin
aktív tag

Multimeterem nincsen
A kiszáradás lehetséges de a hiba nem ettől van, mert a gép 4 éves és újkorában is ezt csinálta.
Lehet hogy nem is hiba?

[ Szerkesztve ]

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#14522) draff válasza tornas (#14475) üzenetére


draff
aktív tag

Azt sem szabadna talán elfeledni, s nem csak a jó csapágyazás okán van, hogy szinte minden tápban vannak brutál méretű elkók. És nem a méretére gondolok itt elsősorban, hanem a töltéstároló kapacitásukra. Amíg az le nem merül, bizony megkapja a tápfeszt az a venti.
A legfapadosabb tápban is ott van a primer oldali két nagy henger, ezek legalább és min. 200 uF-osak.
Aztán a szekunder oldalon /szinte minden kimeneten/ a 1200-3000 uF-ig terjedően mindenféle változat.
Ez legalább egy 10-20 mp-es továbbpörgésre elegendő egy kisfogyasztású venti esetében.

(#14523) draff válasza syberia (#14494) üzenetére


draff
aktív tag

hááát - ember, ezt még bizony gyakorolni kell!

Mivel forrasztottad meg?
Felforrósított vasszeggel?
Egy normális forrasztó-páka ilyen rondát valahogy nem csinál ... de mellette a cín sem mindegy ám, hogy pl. tesco-gazdaságos vagy valami jobbfajta márka. A jó cin szépen megfolyik és csillogó marad, a forrasztás pedig szétterülően de csúcsos.

Az alkatrészeket azonban ki lehet szedni "megdöntögetéssel", (az egyik lábát melegítve a másik láb irányba tolni, aztán váltás ...), vagy pedig olyen méretű injekcióstűvel, amely rámegy magára a lábakra. Ezzel elég szépen és türelmesen el lehet választani a furatot az alkatrésztől.
A tehetősebbek és profik már ón-összeszedő harisnyával vagy vákuumos ónszippantóval szórakoznak.

csak úgy utólag és mellesleg - ha így jól működik, nem kell vele tovább foglalkozni, a tápegység házában úgysem nagyon látszik. (csak esztétikai ügy)

(#14524) draff válasza fero02 (#14496) üzenetére


draff
aktív tag

Tök mindegy, milyen alkohol!
A lényeg, hogy alkohol legyen, ami feloldja a gyantát.

Csak mellesleg jegyzem meg, az aceton is jól oldja a gyantát ....

(#14525) syberia válasza draff (#14522) üzenetére


syberia
veterán

Az enyémben csak 1 primer kémény van :B és a fapados jelző illik is rá:
8cm ventillátor és nincs rajta főkapcsoló sem.

(#14523) draff úgy érzem kezdőként nem tudtam volna jobban megcsinálni,
pedig hőfokszabályozós 60W-os pákám van.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#14526) syberia válasza draff (#14523) üzenetére


syberia
veterán

A legolcsóbb 1mm forrasztó ónt vettem hozzá, próbáltam tájékozódni hogy általános célre milyent érdemes venni és erre jutottam. Van még ónszívó szalag, gyanta, lábvágó fogó és csipesz (meg 1 kalapács ha elfogyna a türelmem :DDD )
A döntögetést én is megpróbáltam de amikor nem mozdult rájöttem hogy rossz irányban feszegettem és az ujjam hegye is kicsit megégett mert nagyon átforrósodott a kondi a pákától :O kihívásnak éreztem az egészet és kitartottam a végsőkig :D

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#14527) tornas válasza draff (#14522) üzenetére


tornas
őstag

Ez így egyrészt ebben a formában nem teljesen igaz. Mert különben akkor így lenne. De nem így van... :N

Másrészt ha a Power ON és a GND között megszűnik a kapcsolat, akkor az vezérlő IC sem kapcsolgatja a primerköri főtranzisztorokat (az SB kör egy külön kör). Ergo: hiába van töltés még a kondikban, nem jut el a főtrafóhoz.

A szekunder oldalon meg ott vannak az előterhelő ellenállások (+12 V-on 5 W-osak - kb. 30 ohm - legtöbbször, de néha 10 W-os - kb. 15 ohm - is előfordul néha) is a főbb feszeken. Ezeknek az ellenállásoknak az értéke kisebb mint a ventilátoroké (100 ohm - 0,12 A-os ventilátor esetén - körüli vagy inkább nagyobb). Vagyis a kondik áramának legtöbbje először az előterhelő ellenállásokhoz jut el.

Aztán a vezérelt fordulatú ventikre meg szintén tranzisztorok kapcsolgatják a feszt a melegedés függvényében (egy külön kis hőérzékelő és egy kis szabályozó - IC - segítségével). Így ha ez az IC (szabályozó) nem kap áramot, akkor így a tranyót sem kapcsolgatja. Vagyis, nem juthat el szufla a ventiig sem.

Az elektrolit-kondik legtöbbje árammentes állapotban is csak max. 1-2 secundumig tudja tartani a kakaót, mert a primer és a szekunder oldali elkokat is kisütő (szekunder oldalon az előterhelő) ellenállások sütik rövid időn belül. Full és fél terhelésen bekövetkező áramszünetnél meg max. 25 - 50 msec közötti ideig ad csak áramot. Aztán annyi...

Amiről én írtam a Thermaltake tápokkal (Thermaltake ToughPower XT 775 W vagy a ToughPower Grand 850 W ) kapcsolatban, ott szerintem más a helyzet (csak megsúgom, hogy ez a jelenség a drágább tápok jellemzője leginkább). Ott nyilván van egy kiegészítő elektronika, ami felhasználja a kondik maradék töltését a ventilátor pörgetéséhez. Nem tudom pontosan, hogy hogyan valósítja ezt meg. Hallottam már olyan kondikról, amelyek hosszabb ideig képesek kisülni. Azt hiszem hogy szuperkondenzátoroknak hívják őket és használják a villamos hajtású járműveknél. Valamint az akkumulátorok alternatívájaként emlegetik. Lehet, hogy ilyen is van benne.

Thermaltake ToughPower XT 775 W: 1 db 400 V-os és 560 mikroFarad-os primer puffer van benne (85 fokos, japán Chemi-Con).
ToughPower Grand 850 W: 2 db 400 V-os és 470 mikroFarad-os primer pufferek vannak benne (105 fokosak, japán Chemi-Con). Eredő kapacitásuk 940 mikroFarad.
A szekunder oldali elektrolit-kondik sem gyengék.

Remélem, hogy nem írtam hülyeséget. :B

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14528) syberia


syberia
veterán

Az előbb lement egy biztosíték a lakásban amiről a gépem is működik,
lehetséges hogy a beforrasztott alkatrész miatt történt :F
Tegnap szereltem be és azóta hibátlanul működik, most nézem
fogyasztásmérővel hogy monitorral együtt 75W az egész és amikor levágta
sem kapott ennél nagyobb terhelést...netezés közben váratlanul történt :O

https://howbad.info/

(#14529) tornas válasza syberia (#14528) üzenetére


tornas
őstag

Ha a primerköri főtranzisztor zárlatba megy, biza' csinálhat ilyet. :K

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14530) syberia válasza tornas (#14529) üzenetére


syberia
veterán

Ezután futtattam fél óra terhelést:
prime/furmark 200W fölött mutatta a konnektor felől.
Ha jól tudom én egy szekunder kondit cseréltem ki (CapXon 1000uF 10V),
ettől hibázhat a primer kondi? :F
Ha a cserélt okozná a hibát akkor a gépnek kellett volna lekapcsolni
a táp védelmi elektronikájának aktiválódása után. :F

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#14531) tornas válasza syberia (#14530) üzenetére


tornas
őstag

Biztos, hogy a géped miatt oldott le a kismegszakító?

A szekunder kondi cseréje ilyent nem produkálhatott volna és nincs igazán hatással a primer puffer kondira sem. :N Ha az eredetivel megegyező paraméterűt raktál bele és figyeltél a polaritásra is, akkor ilyent nem csinál egy tápegység.

Ha tényleg a PC-d tápja verte le a kismegszakítódat, akkor azt újra már nemigen kapcsoltad volna be újabb leoldás nélkül. Akkora a tápodban már tartós zárlat keletkezett valahol a primerkörben.

Egy esetben előfordulhat, hogy leold a kismegszakító: amikor a tápot feszültség alá helyezed. Ugyanis a benne lévő primer pufferek a bekapcsolás (töltés) pillanatában nagyon komoly áramerősséget vehetnek fel. Láthatod is, hogy ilyenkor egy pillanatra elhalványodik a villanykörte. De ezt hivatott meg akadályozni a benne lévő áramkorlátozó NTC ellenállás. Egyébként ez felettébb ritka, hogy ez megtörténjen, max akkor, ha nagyon gyors és kis áramterhelhetőségű a kismegszakító.

Szélsőséges eset az, amikor a tápegységben nincs ilyen NTC ellenállás. Ilyenek a HKC tápok USP szériái (430 W, 565 W, 580 W stb.). De még ezeknél sem találkoztam olyannal, hogy leverték a kismegszakítót a feszültség alá helyezése pillanatában.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14532) syberia válasza tornas (#14531) üzenetére


syberia
veterán

Pontosan ugyanolyan paraméterű kondi került bele, polaritásra odafigyelve.
Nem biztos mert elég sok dolog megy ezen az áramkörön.
(lcd-tv, hűtő, mosógép bár ez ki volt kapcsolva)

Egy régebbi pc-nél tapasztaltam hogy áram alá helyezéskor lecsapja
a biztosítékot, az enyém még sosem csinált ilyet. Ez az fsp 3 éve
van meg és előtte is fsp volt, szerintem kiváló tápegységek.

Köszönöm a részletes válaszod! :R

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#14533) Zsoldo


Zsoldo
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy vettem a másik gépembe egy ilyen Corsair HX650 PSU (CP-9020030-NA) tápot és nagyon hangos rajta a ventilátor. Kb olyan mintha 80% körül forogna pedig szinte nem kap semmi terhelést. Kipróbáltam az adatlapomon feltüntet konfigba is, de itt is ugyan ezt csinálja. A kérdésem az lenne, hogy ez most tényleg ilyen hangos vagy irány garanciáztatni? Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

BattleTag: Netuddki#2259 Stream: https://www.twitch.tv/netudd

(#14534) draff válasza syberia (#14525) üzenetére


draff
aktív tag

Bocsánat, egyáltalán nem megsérteni akartalak, csupán egyénileg véleményeztem a dolgot.
Mindenkitől hasznos törekvés az igényesebb, minőségi munka, de akkor ne valami "barkács-ónnal" forrasszál!

Nekem "csak" egy 50W-os Weller páka-utánzatom van, de minőségi ónt használok ....

[ Szerkesztve ]

(#14535) draff válasza syberia (#14526) üzenetére


draff
aktív tag

"mert nagyon átforrósodott a kondi a pákától"

Nem kell azt annyi ideig melengetni - ha kissé megmozdul az ón, akkor az már jó. Sosem árt a pákahegyre egy kis friss ónt tenni - hamarabb olvad meg a többi.

Olyan, hogy általános ón - ajajj!
A bádogos-ón is általános, oszt szinte egész erőmű kell hozzá, hogy kissé meleg legyen.
A műszerész-ón maga már gyárilag belül gyantás. Tehát külső gyanta csak ritkán kell.

(#14536) draff válasza tornas (#14527) üzenetére


draff
aktív tag

"Az elektrolit-kondik legtöbbje árammentes állapotban is csak max. 1-2 secundumig tudja tartani a kakaót" ...

Háááát - ezzel én azért erősen vitába szállnék.
Szedtél már szét valaha gázkisüléses fénycső-elektronikát? (energiatakarékos izzónak is nevezik).
Az abban található 6-15uF-os, 350-400V-os elkót nem árt néha szétszedése után kisütni, mert tud ám ütni akkorát ... pedig van olyan, hogy már több hónapja kidobták!
De ugyanez a helyzet van a mindenféle kapcsolóüzemű tápok mindenféle kondijaival szintén. Ezért én még egy számítógép-tápnak sem esnék "csak úgy" neki ...

"mert a nagyfeszültség az teljesen olyan mint a törpe, de kissé más a fogása ..."

(#14537) draff válasza tornas (#14529) üzenetére


draff
aktív tag

Nem fordítva raktad be azt a kondit?

Egyáltalán nem mindegy ám, hogy melyik a +, és melyik a - lába!

(#14538) fero02 válasza draff (#14537) üzenetére


fero02
veterán

Az már első bekapcsoláskor megszólalt volna...

(#14539) moha21 válasza draff (#14536) üzenetére


moha21
addikt

Szoktak tenni sok esetben ellenállást, hogy kisütődjön a kondenzátor.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14540) draff válasza moha21 (#14539) üzenetére


draff
aktív tag

Lehetséges, hogy ezeddig én csak csupa olyanokat szedtem szét, amelyekbe meg éppen nem szoktak?

Ezeddig egyedül a régi fénycső-verzióknál - még a fojtós-gyújtós megoldásoknál - a fázistoló (vagy fázisjavító cosinus fi befolyásoló) kondin láttam kb. 1 Mohm-os fél wattos ellenállást ebből a célból ...
Másutt sehol!

[ Szerkesztve ]

(#14541) moha21 válasza draff (#14540) üzenetére


moha21
addikt

[link] tessék ősrégi kapcsolás, google első találat R2 és R3 ellenállás.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14542) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
Van nekem egy gépem benne egy 400W-os Chieftec tápegységgel amit még újonan raktam bele kb 1 éve. Tegnap reggel nem kapcsolt be a gép, se kép, se hang. Kicseréltem a tápot, így tökéletesen működik.
Szétszedtem a Chieftec tápot és arra lettem figyelmes hogy egy kondi púpos benne.
Lehetséges, hogy csak ez a baja és kondicsere után hibátlanul működne? Esetleg képek alapján ezen kívül láttok bármi mást ami még rossz lehet?
A púpos kondi pirossal van megjelölve az összes képen:
[link]
[link]
[link]
:R

(#14543) draff válasza moha21 (#14541) üzenetére


draff
aktív tag

Nem kétlem az igazadat
De én már csettintettem ki ilyen elkót, ami "le volt védve".
Lehet, hogy kissé szakadt volt az ellenállása, vagy nem is egészen volt ellenállás.
A zenergiatakarékosokban viszont ilyen nincsen - csak a 350-400 V-os kondi.
Ami aztán néha maga a lórugás tud lenni ...

(#14544) draff válasza dave93 (#14542) üzenetére


draff
aktív tag

Cseréld ki egy ugyanolyanra ... aztán figyelj.

Mellesleg - így felülnézetből az a személyes meglátásom, hát eléggé fapados egy táp ez ... ami azt illeti.
Ez lenne 400 W?
Nekem a régi AT-s 200 W-os sokkal komolyabbnak látszik, pedig csak egy noname.

(#14545) dave93 válasza draff (#14544) üzenetére


dave93
őstag

Hát pedig ez egy Chieftec gps-400aa-101a elvileg :D
Semmi sem garantálja hogy kondicsere után jó lesz? A problémám az, hogy abszolút nem értek ehhez, nem tudtok esetleg valakit aki Pesten van és ki tudná cserélni? :R

(#14546) syberia válasza draff (#14544) üzenetére


syberia
veterán

Nézd meg egy FSP350 PNF belsejét, a modern 500-as belsők eltörpülnek mellette! :)

(#14545) dave93: egy tápszaki biztos meg tudná csinálni, pár napja én is cseréltem egy kondit a tápomban ami most rendben teszi a dolgát, elektronikai boltban vegyél egy azonos típusú kondenzátort
stimmeljen a két érték (uF az ellenállás és V a fesz) szerintem a csere után működni fog :K

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#14547) syberia válasza draff (#14534) üzenetére


syberia
veterán

Nem sértettél meg 1általán, arra való a kritika hogy tanuljunk belőle :R
Ilyen "barkács-ónnal" forrasztok, ha tudsz jobbat légyszi írd meg! :K

(#14537) draff ha jól sejtem nekem szólt a kérdésed: nem, nem fordítva raktam bele :))

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#14548) Algol válasza dave93 (#14542) üzenetére


Algol
senior tag

Az a kondenzátor a készenléti kör puffere.
Hogy az okozza-e a táp hibáját úgy ellenőrizheted, hogy áram alá helyezed a tápot, nem kapcsolod be és megméred a feszültséget a lila és egy fekete csatlakozó között. Ha nincs meg az 5 V (+/- 5 %), akkor a készenléti kör a hibás. Ha megvan, akkor máshol lesz a hiba.

Üdv: Algol

(#14549) Algol válasza syberia (#14547) üzenetére


Algol
senior tag

Szerintem az a forrasztóón megfelelő. Én inkább azt mondom, hogy a kiforrasztáshoz használt pákád teljesítménye volt kicsi, túl sokáig kellett odatartanod, hogy megolvadjon az ón. Ugye a kondenzátornak 2 lába van, egyszerre melegítetted őket?

Ilyen kondenzátor kiforrasztásához kétféle módszert használnék:

1. Nagy teljesítményű pákával egyszerre mind a két lábat melegíteni és a kondenzátort kihúzni. Ha 1-2 másodperc alatt az ón nem olvad meg, akkor nem elég nagy teljesítményű a páka (90 watt), vagy ha állítható a hőmérséklete, akkor az túl alacsonyra van beállítva. Ha van ónszippantód, akkor kisebb teljesítményű pákával egyesével is kiforraszthatod a lábakat.

2. Ha a kiforrasztandó kondenzátor már mindenképpen a kukába kerül, akkor egy fogóval megragadva egyszerűen kitépheted. A lábai ott maradnak beforrasztva, belül a fegyverzetekhez való rögzítés enged el. Ezután a lábak kiforrasztása már sokkal könnyebb.

Üdv: Algol

(#14550) dave93 válasza Algol (#14548) üzenetére


dave93
őstag

Köszi szépen, ezt akkor valahogy megpróbálom megnézni, itthon sajnos nincs multiméterem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.