Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) PowerBuldog válasza monosz (#6000) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Már próbáltam cserélgetni. 1 óra memtestet is csináltam.

Szerintem a lap lesz az, más nem lehet. :U

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#6002) monosz válasza PowerBuldog (#6001) üzenetére


monosz
őstag

Nos innentől kezdve,én is csak találgatok,esetleg csökkentett mód?

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#6003) jaja1981 válasza PowerBuldog (#5999) üzenetére


jaja1981
addikt

Ram-ra gondolok én is.
Kölcsönram, vagy ha nem megy, akkor a meglévőeket tedd egyesével más slotokba, és figyeld, hogy marad-e a hiba.

(#6004) PowerBuldog válasza jaja1981 (#6003) üzenetére


PowerBuldog
veterán

(#6001)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#6005) Tosee


Tosee
őstag

Sziasztok!

Tavaly ilyenkor vettem egy noname tápot 450W (sűrgősen kellett) és kb 1 hónapot ment nálam aztán elkezdett hangoskodni! Nem is gondoltam volna a tápra, mert új stb... majd átraktam egy másik gépbe, és kiderült, hogy a ventillátor csapágya megadta magát!
Ezután visszavittem gariba, majd mondam, hogy nekem ilyen szemetet többet ne, inkább fizetek rá! Hoztak egy chieftec GPS 450AA-101A tápot! Ez megy jelenleg is a gépemben, viszont a hangja ennek is iszonyatosan megnőt mára! Bekapcsolom, és van, hogy a boot során már ugyan azt a hangot produkálja mint az előző, vagy pedig mikor belép a win-be és tölti az elején a programokat! A hangot hallani kb 3 percig lehet, majd utána megy rendesen! De elég idegesítő, hogy 1 éves márkás táp, ventije meghibásodik? Lehet, valami rossz szériát foghattam ki?
Valószínű, hogy ebbe is döglődik a ventillátor, vagy esetleg ennek a csapágya?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#6006) jaja1981 válasza PowerBuldog (#6004) üzenetére


jaja1981
addikt

Láttam a memtest-eket.
És így cserélgetve is kifagy?
Mármint ugyan azokban az alkalmazásokban, mint előtte?

(#6007) Tosee válasza Tosee (#6005) üzenetére


Tosee
őstag

erre valaki? :F Fontos lenne

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#6008) monosz válasza Tosee (#6007) üzenetére


monosz
őstag

Én anno egy Thermaltake 850W-os tápop vettem,és kb.2 hét után elkezdett
receregni a ventillátora.Egy 30K-s tápnak,szerintem nem kellene ezt produkálni.No de vissza küldtem gariba,és meg is kaptam az új Tápot.De az uj táp is 2 hét után,ugyan ezt a hangot produkálta.(valszeg kifogtam a szar szériát?)Az ismerősömnek ugyan ilyen táppal,
semmi gondja nincs.(neki jó volt elsőre)
Kicseréltem a 14 cm-es ventit,a tápban ,és az óta semmi hangja.(ja de így buktam a garit)
Hát sajna ez van,csendes a táp,de nincs gari.
Remélem el megy egy darabig!
Kifizet az ember egy rahedli pénz,egy minőségi Táp-ért,és gyakorlatilag egy rakás szemetet kap,na ez gáz.
(remélhetőleg,mindíg szart kifogni,nem lehet),de sajnos igen!!!!!!!!
Üdv:mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#6009) Tosee válasza monosz (#6008) üzenetére


Tosee
őstag

valószínűleg én is visszaviszem megpróbálok valamit intézni garival! Ha már nem lehetséges, akkor marad a venti csere! Új tápot most nem fogok venni emiatt az tuti! Sokszor vásárlás előtt már nem tudom, eldönteni milyet vegye, mert hiába ad az ember a minőségre, vagy költ rá többet, remélve, hogy nem lesz vele gond így is becsúszik! Szóval ez van sajnos, csak kíváncsi voltam, hogy más tapasztalt-e már effélét! Köszi a válaszod!
Esetleg megkérdezhetem, hogy milyen ventit vettél bele és, hogy mennyibe került?

üdv: Tosee

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#6010) monosz válasza Tosee (#6009) üzenetére


monosz
őstag

ilyet. :K
De ez 14cm-es!

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#6011) Tosee válasza monosz (#6010) üzenetére


Tosee
őstag

Köszi! :R

mod: nekem elég lesz a 12 cm... Aztán majd nekiállok forrasztgatni ha megvettem!
De előtte visszaviszem a kereskedésbe ahol vettem, hátha tudok intézni vele valamit!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#6012) monosz válasza Tosee (#6011) üzenetére


monosz
őstag

Tudod az a baj,hogy minden (MADE IN CHINA),na innentől kezdve.sajna le van gagyizódva minden!!
A "XILENCE" ventit alánlom,én házba vettem,12-est,és elég jó a légszállítása,és viszonylag csendes.

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#6013) pbalu


pbalu
aktív tag

Sziasztok!
Van egy 5éves Coolink AP-400X tápom az alábbi konfiggal:
E5200/Asus P5KPL-AM/ATI 4670/1HDD/2DVD/3venti
Így együtt kb. két hete mennek, és per pillanat baromi forró a táp és büdös is. Elfáradt vajon vagy mi baja lehet? Esetleg ne is kísérletezzek vele hanem vegyek másikat? Ez hivatalosan 325W-os a 12V-os ága 15A, egy FSP ATX-350PNF-et néztem ki, az megteszi teljesítmény szempontból?
Köszi, Balu

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#6014) jaja1981 válasza pbalu (#6013) üzenetére


jaja1981
addikt

Az megteszi.
Én nem kísérleteznék, mert abból baj lehet.
Mondjuk én már mindenkinek a Giga 460W-os tápját ajánlom.

(#6015) pbalu válasza jaja1981 (#6014) üzenetére


pbalu
aktív tag

Ok, köszi.
Esetleg ha Giga akkor a 370-es? vagy az ua mint 350-es FSP?

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#6016) jaja1981 válasza pbalu (#6015) üzenetére


jaja1981
addikt

Úgy tudom az nem jó.
A 460-sal még nem volt gondom, kb 6-7-et szereltem már be, én is ezt használom.
FSP 360-asát nem ismerem.
Azt mondják jó, de személyes tapasztalatom nincs róla.

(#6017) Cobra. válasza pbalu (#6015) üzenetére


Cobra.
őstag

A 370-esnek úgy tudom gagyibb bele van. 350-es FSP-vel jársz a legjobban. Ráadásul pár helyen van GLN is, ami kicsit jobb, mitn a PNF, és csak kb 1500Ft-tal drágább.

(#6018) pbalu válasza Cobra. (#6017) üzenetére


pbalu
aktív tag

Végül PNF lett - tényleg az, belenéztem :)
Még csak nem is langyosodik, jó táp lesz.
Köszi a helpet

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#6019) jaja1981 válasza pbalu (#6018) üzenetére


jaja1981
addikt

Szívesen.

(#6020) 04ahgy válasza monosz (#6008) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Thermaltake és a minőségi táp kifejezés egy hozzászólásban? Ez elég erős volt. A TT csak címkéz, és nem is a minőségebbi belsőket...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6021) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Adott egy nagy, Gigabyte 800W-os táp. A készenléti köre hibátlan, 2A terheléssel is 5,03V mérhető. Kisebb terhelésű alaplappal (p2) kb. 8 másodpercre kapcsol be. Ez a Zen 300W esetén is megszokott dolog, vagy kezdhetem keresni a hibát? :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6022) Szocsi88


Szocsi88
csendes tag

Sziasztok!

lenne egy olyan kérdésem, hogy lehetséges e hogy a videókártya kiüti a tápot?

mert ma épp játszottam a 3870-es Ati kártyámon. egyszer csak kikapcsol a gép és nem kapcsol vissza. Aztán kicseréltem a tápot mert volt nálam pluszba egy. Működött; a windows bejött azt csináltam amit akartam, aztán megint beléptem a játékba, ugyanúgy kikapcsolt, és nem kapcsol vissza.
eddig nem volt semmi baja a gépnek. nem tudom hogy lehetséges ez.
előre is köszi az infókat.
Lehetséges hogy a videókártya a hibás és " túl sokat kér" a táptól a táp meg nem bírja?

(#6023) monosz válasza 04ahgy (#6020) üzenetére


monosz
őstag

Bocsásson meg mindenki,hogy a TT tápot ,le "minőségiztem"

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#6024) WOW&CS


WOW&CS
csendes tag

Sziasztok!
Van egy kisebb-nagyobb problémám és nemtudom a tápom miatt van e. A gépem komfigja: ASUS P5Q Deluxe lapban egy Core 2 Duo E8500 foglal helyet hűtéséről egy ASUS V60 gondoskodik A VGA-m egy ASUS GTX285 HDD Seegate 1 TB (SATA 2.0)
Egy ASUS DVD író és 2x2GB OCZ PLatinum ram. Nah ezt a gépet egy ASUS 550 W tápal működtetem. Szóval Crisys-nál tapasztalt problémáim, az átvezetőfilmeknél és má az intronál is ugyanannál apontál fogjamagát és újjraindul a gép semmi előrejelzés nélkül és játék közben is csak gondoleggyet és újraindul. COD 4 nél is ugyanezt a problémát tapasztalom de pl counter strike source tökéletessen fut full grafikán hibanélkül. Először túlmelegedésre gyanakodtam feltettem pc probe 2 őt smart doctort és figyeltem a hőfokokat hát se az alaplap se a procim se ramjaim se a vgam full terhelésen sem haladták meg a 60 C fokot. Aztán mondoim driver probléma legujabb nvida driver win 7 phsyx driver directx 10 mindent feltettem. Mégis ugyanez miért lehet ez? Windows 7 (7100) as próbaválltozat van telepítve a gépemre Microsoft gyári oldalról letöltve, a játékok eredetiek azzal se lehet gond. Segírséget előre is köszönöm.

(#6025) 04ahgy válasza Szocsi88 (#6022) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Milyen tápok ezek, amikkel megesett e rémeset? Milyen idősek a tápok? A VGA hőfok hogy alakul, mondjuk 5-10p GPU Caps / Fur Mark után?

Akkor sem kapcsol vissza a gép, ha kihúzod a konnektorból, és 30 percig áramtalanítva van, majd újra próbálkozol?

monosz @ #6023: Semmi vész, nem haragszunk, csak megemlítettem.

WOW&CS @ #6024: A GTX285-öt hogyan táplálod meg? Megpróbálhatod úgy, hogy csak a táp egyik PCIe 6 tűs kötegét kötöd be, a másikat pedig Molexről alakítod át. Ha a Molex átalakítós tápcsatid, amit a kártya mellé kaptál dupla molexes, akkor pedig azt is két külön Molex kötegre kösd. Fur Mark Xtreme burning mode a te programod. Nézd meg, hogy abban mit csinál, igen erősen megterheli a VGA-t (a legtöbb esetben jobban, mint azt méretezték) és tuti, hogy alaposan belekortyol olyankor a tápba. Az OCZ Platinum rendesen be van állítva 2,1-2,2V-ra, manuális időzítésekkel, a chipset strapping és északi híd feszültség milyen értékeken vannak? Memória gyanús még így első hallásra ez a gép. A Memtest 86+ sem fog neki ártani. A Windowsos memteszteket felejtsd el.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6026) WOW&CS válasza 04ahgy (#6025) üzenetére


WOW&CS
csendes tag

Ez egy ASUS 550 W os táp mint már említettem és úgy 1-1,5 éves. Eddig a VGA-ba mindkét PCIe 6 tűs be volt dugva most csak az eggyik a másik az átalakító két külön köteg molexről. Fur Mark Xtreme burning mode ahogy elindítom abban a pillanatban ugyanaz a reakcio mint a játéknál semmi jelzés hogy túlmelegedne vagy bármi és má indul is újra a gép. Memtest 86+ még fut utána megpróbálomj mégregyszer a Fur Mark Xtreme burning mode-ot. Most pl a vgam gpu ja 38 a ramja 37 C-os nemtudom mennyi lenne a teszt után mivel újraindul de smart doctor jelezne ah 60 C-ok feölé emlkedne és még sosemjelzett. A feszültségeket az EPU-6 engine állítgatja én nemnyúlok hozzá biosban auton van minden.Voltokhoz nemértek leírom amit pc probe 2 mutat remélem az segít valmit
Vcore:1.14v
+5: 4.99v
+12: 11.98v
+3.3: 3.33v

ha valmi más feszültségi adatok kellenek, légyszíves mond meg hol tudomm megnézni vagy milyen program segítségéval és leírom azokat is .

(#6027) WOW&CS válasza 04ahgy (#6025) üzenetére


WOW&CS
csendes tag

Fur Mark Xtreme burning mode nagyonsokat számit a felbontás ahogy látom én beállítottam elsőnek 1680 x 1050 re mert a monitoram annyit bír és alltalában ezzel afelbontással játszok mint mondtam ahogy elindítottam a gép újraindult nah másodszor 1280 x 1024 be indítottam el Xtreme burninget és kb egy másfél percig bírta is de meglepő volt a melegedés pillanatok alatt elkezdett a vga m ventije 100% on pörögni szinte még sosehalottam ez a mormogást de másfél perc után újraindult ugyanúgy a gép és nemtudta befejezni a testet a memtestet kb 10-20 percig hagytam menni 25% nulla error meddig haggyam menni hogy biztos jók ramok? Újraindulás után viszint első dolgom smart doctor volt nah azé felmelegedett a vga m még újraindítás után is közel 58 fokos volt a gpu és ugyanannyi a ram is!

(#6028) WOW&CS válasza 04ahgy (#6025) üzenetére


WOW&CS
csendes tag

Viszont mielött aztmondanád vga túlmelegedési probláma, nemhszem mert játék közben sosm melegedett fel ennyire szerintem ez a program extrémen hajtja meg a vga t. Az lehet hogy a vga m több feszültséget venne fel mint a táp letud adni?

(#6029) WOW&CS válasza 04ahgy (#6025) üzenetére


WOW&CS
csendes tag

itt egy kép a hőfokokról és feszültségekről hátha jobban átlátod így.

[ Szerkesztve ]

(#6030) ProfBako


ProfBako
tag

Hi Egy problémában kérném a segítségeteket.

Van egy OCZ GXS 600W tápom, ami olyat művel, hogy nem lehet elsőre bekapcsolni, mert a táp nem adja ki a PWR_OK szálon az 5V-ot, hogy minden rendben és elindulhat. Ha kikapcsolom, bekapcsolom, párszor akkor elindul, A feszültségek minden ágon és minden feszültségen tökéletesen a gyári értéket hozzák az indítás pillanatában is, oszcilloszkóppal is néztem nem e zajosak a kimenetek, de tökéletesnek tűnik minden. Úgy tudtam javítani a helyzeten, hogy egy 21W égőt kötöttem a 12V ágra így sokkal könnyebben bekapcsol. Próbáltam egy másik táppal, azzal gond nélkül ment a gép, aztán próbáltam egy másik géppel a tápot az is gond nélkül ment. Hogy lehet, hogy a gép és a táp nem csípi egymást.

Amit észre lehet venni a tápon, hogy bekapcsolás után fokozatosan erősödik a táp ledjeinek a fénye, kb kell neki fél perc, hogy normál fényerőn világítson.

A gépem: Alaplap Gigabyte EP35C-DS3R, CPU Intel Q9300, Geil 2Gb RAM, Samsung 1Tb HDD, Asus HD 4850 vga és OCZ GXS 600W táp, semmi sincs tuningolva.

(#6031) Tosee válasza WOW&CS (#6028) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Nem biztos, hogy túlmelegedés probléma! Az is lehet, hogy a tápod nem képes leadni akkora teljesítményt amekkorára a videokártyának szüksége lenne! Szerintem próbálj meg szerezni kölcsön egy izmosabb tápot, és próbáld ki azzal! Lehet, hogy ez a táp 2d-ben még ki tudja szolgálni a kártyát, de 3d ben már kevésnek bizonyul nagyobb hardverigényű játékoknál...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#6032) Cobra. válasza WOW&CS (#6028) üzenetére


Cobra.
őstag

Szerintem is kevés lesz a táp, gondolom valami kevésbé minőségi bele van az 550-esnek.

(#6033) Szocsi88 válasza 04ahgy (#6025) üzenetére


Szocsi88
csendes tag

először is köszi a gyors választ.

az egyik egy SL-450-es a másik meg egy codegen 300-as. A codegen már nem is tudom milyen régi van vagy 3-4 éves, az SL 450-es az meg másfél éves, Eddig a videókártya melegedésével semmi gond nem volt, és a játékban se úgy kezdte el hogy mondjuk valami előjel (szaggatás, belassulás), hanem kikapcs és kész.

Ezt az áramtalanításos dolgot próbáltam, mert először azt hittem hogy pillanatnyi áramszünet volt és azért nem engedi, mert volt már ilyenre is példa.
De azt nem értem hogyha a táp nem bírja el mondjuk, akkor miért nem simán lekapcsol gyorsan , de azért nem örökre. Új tápot meg nem merek venni hogy próbálgassak mert az elég kockázatos, meg ennyi pénzem nincs most.

Szervízben meg nem tudom hogy tudnak e erre megoldást.

(#6034) 04ahgy válasza Szocsi88 (#6033) üzenetére


04ahgy
nagyúr

HD3870-hez ezek a tápok édeskevesek, és minőségük meg nulla. Javaslom egy FSP ATX-300PNF, vagy egy hasonló kaliberű, minőségi táp beszerzését. (Pl. Corsair CX400, Gigabyte Superb 460, FSP Saga 400W, bármelyik FSP, bármelyik Chieftec, CoolerMaster, Enermax.

MOD.: most kerestem rá, az SL-450 az most noname, vagy Antec? Ha az utóbbi, akkor a kevés és a minőségtelen visszavonva. Azonban ha nem kapcsol be a lekapcsolása óta, akkor meghibásodott. A Codegennel ne is próbálkozz.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6035) 04ahgy válasza WOW&CS (#6026) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A FurMark alatti hirtelen lekapcsolásból én is arra következtetek, hogy táp. Ha van módod egy kölcsön táppal megnézni, akkor az legyen az első dolgod. Egy 500W körüli Chieftec, vagy bármekkora Corsair elegendő. Egyéb minőségi táp is játszhat.

Ha nincs ilyen lehetőséged, akkor a CPU órajelét vedd vissza, a feszültségét csökkentsd a névleges alá, Az E8500 6-os szorzón egy volttal is elketyeg. Vedd ki az egyik RAM-ot, és azt is 1,8V 800MHz-re lődd be, ami bennmarad. ODD, felesleges merevlemezek szintén lehúzandók. És így nézz egy FurMarkot. Ha táp, akkor ezek után tovább kell bírnia.

RAM a fentiek alapján, és amiket írtál, szintén kizárható.

A képet linkelni felesleges volt, programmal nem lehet mérni, csak multiméterrel.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6036) 04ahgy válasza 04ahgy (#6034) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hát, ha a tápod Antec, akkor is van okod az aggodalomra. Ha feljebb görgetsz, ott van, hogy javítottam meg egy SP-450P típusút...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6037) Zscca


Zscca
tag

Hello mindenkinek!

Van egy kérdésem honnan veszem azt észre hogy a tápom már nem bírja árammal a procimat? Egyszerűen leáll a gép? Mert húzok egy quadot,de nem fogom nagyon most kicsit fut csak nagyobb órajelen mint az alap. Mivel a táp nem nagy.

[ Szerkesztve ]

(#6038) Cobra. válasza Zscca (#6037) üzenetére


Cobra.
őstag

Amíg nem raksz egy komoly videókártyát a gépbe, addig bármilyen márkásabb táp (még egy 300-as FSP vagy Chieftec) is elbírja a 955-öt léghűtéses tuning mellett. Játékra is használható videókártya mellé már kell viszont legalább egy 400-as márkás táp.

(#6039) Zscca válasza Cobra. (#6038) üzenetére


Zscca
tag

HD 4550 nem elég komoly? :F
Köszi a választ akkor jó lesz ez egy ideig.

[ Szerkesztve ]

(#6040) Cobra. válasza Zscca (#6039) üzenetére


Cobra.
őstag

Vagy elírtad, vagy nem tudom mire gondolsz, mert a 4550 az irodai kategória.

(#6041) Zscca válasza Cobra. (#6040) üzenetére


Zscca
tag

nemár :( Lehet azért vele játszani is nemtom miről beszélsz

[ Szerkesztve ]

(#6042) FireFoxer


FireFoxer
tag

Üdv!

Megtudja nekem valaki mondani, hogy az FSP Bluestorm II (400W) tápban hogyan van bekötve a ventilátor? Van neki normális csatlakozója vagy forrasztós a dolog ?
Ezen kívül milyen ventire lenne érdemes lecserélni? Mindenképpen olyan teljesítményű és halk kellene mint ami most van benne gyárilag .

előre is köszi :)

bakfitty...

(#6043) jaja1981 válasza Zscca (#6041) üzenetére


jaja1981
addikt

Lehet vele játszani, csak a hogyan a kérdés!

(#6044) 04ahgy válasza FireFoxer (#6042) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Csatlakozós a ventilátor, azonban nem az alaplapokon megszokott a csati, hanem egyedi. Tehát mindenképp mókolnod kell.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6045) harry


harry
veterán

Sziasztok, jelenleg egy régi Chieftec 420W-os tápom van, és pár hete cseréltem alatta lapot/procit/ramot, azóta kicsit olyan furcsa sípoló hangja van ha áram alá van helyezve, ami bár lehet volt eddig is, azért kétlem, nem figyeltem fel rá. Akkor is, ha nincs rádugva atx/12v az alaplapra...
Ráadásul most jött hozzá egy Ati HD4850. VGA tápkábel nincs ezen alapból, így egy Y elosztó egyik szárával próbálkoztam, de nem volt kép, miután átdugtam mindkettőt, már elindult, de valamiért/valahol volt egy fagyás. Aztán lehúztam két vinyót, maradt egy, meg egy optikai, így már végig tudtam tolni teszt jelleggel egy 3DMark Vantage-t.

Tudnám azt valahogy ellenőrizni, hogy melyik ágon mennyi a fogyasztás? Bírni fogja ez a táp még huzamosabb ideig? Nagyon nem szeretnék most tápot cserélni, ugyanakkor tudom milyen fontossággal bír.

További HW: Asus AM3 lap (785G), 2*1gb ddr3, Atlon2 240-es proci (elvileg 65W TDP, innen: [link], a lap is itt van, legalsó [link])

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6046) Cobra. válasza harry (#6045) üzenetére


Cobra.
őstag

Gondolom nem mai darab a táp, bár még vesztett erő mellett is el kéne bírnia a gépet. A sípolást sajnos többminden okozhatja. Majd egy hozzáértőbb ember mond neked valamit, hogy kell-e/érdemes-e javítani a tápot, vagy sem. Egyébként meg egy FSP 400PNF elbírja a gépedet, az meg kb 8-9e Ft.

(#6047) 04ahgy válasza harry (#6045) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jó az a Chieftec, nem kell temetni. Leggyanúsabb a készenléti kör. Érdemes szakemerrel megnézetni, mielőtt komolyabb baja lenne. Egy kisebb generálozás után hosszú ideig szolgálhat az még. A sípolás legnagyobb valószínűséggel egy beteg, csökkent kapacitású kondi miatt van.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6048) Scr1pter.cg


Scr1pter.cg
csendes tag

üdv
úgy tűnik meghalt 560as moduláros chieftec-emben a venti. mennyire kell aggódnom hogy felrobban, ha nem terhelem le? :)

(#6049) harry válasza 04ahgy (#6047) üzenetére


harry
veterán

Most nézem amúgy, hogy nem sípol mindig...
Most lehúztam 2 vinyót, csak a rendszer lemez van benne, meg a vga - először nem indult, de egy áramtalanítás/áram alá helyezés után igen. Most megyeget, 3d mark tesztet simán végig vitte. Nem tudom, miért lehet akkor, hogy néha nem indul... Vagy indul, csak kockás a kép :F
Kipucoltam a tápot, jó poros volt. Valóban régi, már talán 4-5 éves darab. Ahogy néztem, 1-2 kondi mintha kissé púpos lenne.

Érdemes ezzel szakembert keresnem? Mármint mit javíthat a helyzeten? Vagy mi lesz, ha így hagyom? Ha elromlik (?) magával ránthat mást is?

Egy kisebb gépet kiszolgálna gond nélkül igaz? Tehát pl. eladható úgy, hogy erre felhívom a figyelmet, vagy nem illene?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6050) playa


playa
csendes tag

Hali!

Okozhatja-e a táp azt a problémát, hogy miután betölt a gép, a windosban pár perc után megfagy minden és nem reagál semmire (a kép is úgy marad).
Pár hete nem akart elindulni a gép, és miután lehúztam az egyik vinyót csak utána volt hajlandó betöteni. Aztán megint ezt csinálta és az egyik dvd meghajtó lehúzása után indult el. Most pedig betölt, csak megfagy az egész. Már mindent kikötöttem mindent, ami áramot fogyaszthat :U Ezért gyanakszom a tápra, ami egyébként egy FSP 400-60GLN.
Előre is köszönöm a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.