Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13501) építész válasza Foose (#13499) üzenetére


építész
aktív tag

Mivel fogalmam sincs, hogy a géped mit fogyaszt így nem tudok nyilatkozni, de valószínűleg nem az 50 W-on múlik, csak éppen a kereskedő szeretett volna eladni egy tápegységet. Illetve lehet jobb az új táp, de inkább azért, mert korszerűbb és jobban terhelhető a +12 V-os kimenete. Adott esetben akár egy modern 250 W-os is lehet jobb mint egy régi 300W-os.
A tápegységen egyébként a +12V terhelhetőségét kell figyelni hacsak nem 8 évnél régebbi gépről van szó.
Ha összezuhan a táp az nem kimondottan a táp hibája. Pusztán csak arról van szó, hogy aktiválódott egy védelem. Mondjuk leterheled a +12V-ot és annak lefele megy a feszültsége a +5V nak meg felfele. Vagy overvoltage vagy az undervoltage védelem megszólalt. De lehet más is, nem vagyok látnok. Akár az egered vezetéke is lehet szakadt vagy megrongálódott , ami rövidre zárja a +5 V készenléti feszültséget, vagy bármely más USB eszköz is okozhatja. Mivel a táp eljut a géped minden alkatrészébe így szinte bárhol kialakulhat egy zárlat is, amire leáll a táp.

Persze ha a tápod rajta van a nem ajánlott típusok listáján (pl Deer, Codegen, Mercury) vagy kimaradt róla (LCPower), és megadod a típusát, elképzelhető egy fórum tag csípőből javasolja, hogy mit csinálj vele.

bye

(#13502) építész válasza CoolBoy323 (#13500) üzenetére


építész
aktív tag

Gondolom, hogy nem a +12V ra kötötted a ledet, mert azt nem bírja ki. A LED-et 1-10 mA -el illik megtáplálni. Ha van soros ellenállás ami korlátozza az áramot és csak a ledet zártad rövidre semmi gáz. Viszont a +12 V-ot üzemszerűen ne akard folyton rövidre zárni, mert szétég a kapcsolód, vezetéked. Mellesleg a géped is tönkre mehet. Akár még tüzet is okozhatsz.

bye

(#13503) CoolBoy323 válasza építész (#13502) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

12V-ra kötöttem természetesen, hisz máshol nem is világítana :)
ez ilyen led-szalag, szóval ebbe minden "bele van építve" ami kellhet, így csak 12V-ot kell kapni és ennyi...

pilácsol szépen, csak amikor beraktam a kapcsolót, akkor puffffff, gép kikapcs, és kicsit besz ööö tojtam

(#13504) Foose válasza építész (#13501) üzenetére


Foose
addikt

Hát most nagyon elkeserítettél. Először is,megnéztem és Codegen 200X tipúsú tápom van :( A +12V-os felirat megvan,de én ehhez nem értek. Az egerem zsír új,tegnap vettem. USB eszközt nem használok,de akkor gondolom nem ez lesz a probléma. Én csak megvettem egy gépet,amit neten hirdettek,szóval fogalmam sem volt,milyen táp lesz benne. 1 hónap garancia miatt le volt ragasztva a két oldalfal,de nem tudtam mi okozza a restartokat,hát belenéztem. Mivel úgy gondoltam,az ilyen eladók úgy is csak kidumálják ha valami nem jó. És akkor jóformán mást nem is tudok kezdeni ezzel,csak ha lecserélem a tápot? Ennyi pénzem volt,így is egy régi használt monitorral használom,azt már nem vettem hozzá. Szóval Codegen 200X tápom van. Mit javasoltok? :W

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13505) szaszlaci válasza CoolBoy323 (#13503) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha a kapcsoló zár, akkor az mit zár rövidre? Ugye nem a tápból kijövő 12 Voltot? Mert nekem teljesen így érthető az írásodból.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13506) építész válasza Foose (#13504) üzenetére


építész
aktív tag

Még mindig nem tudom, hogy mit hajt a tápod, de azt hiszem, hogy +12V-on 10A-t ad le a cimkéje szerint. Szóval az talán jó egy P3-as géphez vagy egy korai P4-eshez, ami nem igényel 4 pontos proci táp csatlakozót.

bye

(#13507) Foose válasza építész (#13506) üzenetére


Foose
addikt

Pentium4 2,8 GHz,amiben van 1GB RAM,Radeon 9250-es 128MB-os vidikari. dvd író,amit még nem használtam. Mit írjak még? :)

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13508) CoolBoy323 válasza szaszlaci (#13505) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

De, termeszetesen azt. Es jol is mukodik, eloszor biztos vmi osszeert, de most osszeforrasztva klappol, es szepen mukodik, kapcsol a cuccos.

A rovidzar meg azt jelenti, h azon a kabelen nem folyik tovabb az aram, igy szvsz semmi baja nem lesz a tapnak... remelem :) de miert is lenne... egyszeruen csak szakad az aramkor es csokolom...

[ Szerkesztve ]

(#13509) draff válasza Foose (#13504) üzenetére


draff
aktív tag

Vegyél valami bontóban pár százasért legalább egy 350-400-as tápot. De az sem mindegy, hogy AT vagy ATX.
:DD
A kimeneteket viszont ne zárt rövidre soha holmi kapcsolókkal - kikapcsolás gyanánt - mert a végére nemcsak kikapcsolod a gépedet, de szépen ki is irtod.

(#13510) draff válasza építész (#13497) üzenetére


draff
aktív tag

Nem tudom, hogy melyik lábbal "játszadozzak", hogy ott valóban szabályozás-befolyásolás történjen.
Egy pár tizedet azért lejjebb kellene nyomnom, mint az 5, mint a 12 voltos ágon.
A lila huzalos lábon mérve a referencia feszültséget, az kereken 5,000 V, ám a kimeneteken mért értékek leterhelten kissé magasabbak /5,2-5,3; illetve 12,3-12,5V/
Ezeken szeretnék változtatni.

A másik tápom (amely most is a gépemben valójában megy) értékei
szoftveresen /Everest által mérten/ 3,23 V; 5,0 V és 11,73 V-ot mutatnak.

(#13511) építész válasza draff (#13510) üzenetére


építész
aktív tag

A lila nem referencia feszültség.
Ha 12 V is magasabb akkor húzd lejjebb, mondjuk 11,8V-ra és akkor a +5,5 V is csökken 0,25V-ot.

bye

(#13512) építész válasza CoolBoy323 (#13508) üzenetére


építész
aktív tag

Na ez az ami nem igaz:

"A rovidzar meg azt jelenti, h azon a kabelen nem folyik tovabb az aram"

Rövidzárlatnál annyi áram folyik, ami csövön kifér, csak éppen a zöme megkerüli a fogyasztót.

bye

(#13513) Foose válasza draff (#13509) üzenetére


Foose
addikt

De nincs más megoldás a vásárláson kívül? Örülök hogy ezt is meg tudtam venni. Mondjuk így már annyira nem örülök,hogy így átvágtak. A kapcsolós dolgot meg nem vágom,és nem buherálok semmit :D Na és akkor milyen tápot szabad venni? Ha tudnék venni persze. :(

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13514) Foose


Foose
addikt

Csak egy kérdés,mert ezt most vettem észre. Nem is jó helyre van dugva? kép itt Én láma nem is néztem,hogy üzemelték be a gépet amikor vettem. Lehet hogy nem is a táp a hibás? És egyáltalán miért van két csatlakozó? ( ez a neve? :D )

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13515) Foose válasza Foose (#13514) üzenetére


Foose
addikt

Na akkor ez stornó,a másikba pucás dugó való... :( Azt hittem ez lesz a táp hiba... :(

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13516) szaszlaci válasza CoolBoy323 (#13508) üzenetére


szaszlaci
addikt

Akkor tehát sorban van a 12 Volttal egy kapcsoló és a LED-szalag. Biztos valami véletlenül összeért.
Bajt ez nálam csak akkor okozott, mikor a vinyó közelében történt (tönkretette), de ha normális tápod van, nem fog megszaladni olyankor a többi feszültség. Meg ha azóta megy a gép, csak nincs nagyobb gond.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13517) CoolBoy323 válasza szaszlaci (#13516) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

persze, hogy sorban, máshogy nem kapcsolna nyilván :) a plusszos ágon van, mert nekem így volt szimpi :D

hibátlan azóta a gép, szóval akkor megnyugodtam, köszi :R

@építész: ebbe most ne menjünk bele, h mi a rövidzár, és mi a szakadás :) tudom én, de "szakzsargonban" pl a multiméteren a "csipogásos" beállítást is rövidzárnak hívják egyesek, egyesek szakadásnak, mások meg csipogásnak :D

ezért szép ez a villanyos szakma :D ezért is vagyok gyengeáramos (biztonságtechnika) :)

(#13518) szaszlaci válasza CoolBoy323 (#13517) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát akkor tessék kijavítani a kollégákat, ha tévesen nevezik meg! ;) Esetedben a kapcsoló zár, a vezeték vezet, még ha két pont között mindkettő rövidzárlatot is csinál.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13519) CoolBoy323 válasza szaszlaci (#13518) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

a táp meg füstöl :)) :DDD

nem javítom én ki az okosabbakat :) érti mindenki, ez a lényeg :D

(#13520) Azharel


Azharel
aktív tag

Üdv!

Tegnap este a tápom (FSP AURUM GOLD 600W) nagyon erős cicergő hangot adott ki, nem folyamatosan csak szakaszosan, és pislákolt az asztali lámpám fénye is. Gép kikapcsolása után is pislákolt a lámpa, szóval feszültség ingadozás volt elméletileg. A táp adhatott ki ettől ilyen hangot ? A feszültség értékek a gépen belül stabilak voltak akkor is és most is. A táp nem is igen melegszik.

[ Szerkesztve ]

(#13521) építész válasza Azharel (#13520) üzenetére


építész
aktív tag

Nem hinném, hogy az áramszolgáltató a hibás. A lakás villamos hálózatában keresd a kontakt hibát, vagy nagy átmeneti ellenállást.

bye

(#13522) Azharel válasza építész (#13521) üzenetére


Azharel
aktív tag

Igen, nem is a szolgáltatót hibáztatom van egy sejtésem, hogy nem stimmel a lakáson belül valami. De konkrétan most arra lennék kíváncsi, hogy ez a hang amit a tápegység adott ki magából a bemeneti feszültség ingadozás miatt lehetett ?

(#13523) szaszlaci válasza Azharel (#13522) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ugye az alacsonyabb fesz miatt nagyobb áram kellett hogy folyjon, a teljesítmény fenntartása érdekében. Tehát sokkal jobban terhelődött, gondolom azért zörgött.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13524) Foose válasza építész (#13501) üzenetére


Foose
addikt

Most nézem Everestben,hogy valószínüleg ebben is igazad volt,ezt írtad: "Ha összezuhan a táp az nem kimondottan a táp hibája. Pusztán csak arról van szó, hogy aktiválódott egy védelem. Mondjuk leterheled a +12V-ot és annak lefele megy a feszültsége a +5V nak meg felfele." Namost nekem azt írja everest hogy: +5V ennél folyamatosan picivel 5 felett van,5.08-5.10V; a +12V-nál meg 11.80-11.95V. Akkor valóban a táp rossz? De hát nem én terhelem,én csak bekapcsoltam a gépet,és netezek :D

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13525) építész válasza Foose (#13524) üzenetére


építész
aktív tag

Ez még benne van tűrésben, ettől nem, kapcsol ki. Ha mondjuk lemegy az 5V felmegy 6,5V -ra vagy a +12V megy le 10V-ra, majd akkor lekapcsol.
Csinálj az everestel egy CPU stressz tesztet és néz úgy a feszültségeket, vagyis a feszültség fület válaszd ki . Az FPU feltétlen legyen beikszelve.Ha ott meg se rezzen, akkor nem táp hiba, ha nagyon változik terhelésre, akkor gyenge a táp.

[ Szerkesztve ]

bye

(#13526) Foose válasza építész (#13525) üzenetére


Foose
addikt

Aham,megpróbálom. De nem találok olyat hogy stressz teszt :( Lehet mert régi az everestem? 2-.20-as verzió. Gondolom újabb verzióval tudok. De azt meg ha kerítek is,csak demot. A demo tud nekem ilyet csinálni?

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13527) Foose válasza Foose (#13526) üzenetére


Foose
addikt

Sajna utólag vettem észre,hogy képet is menthettem volna. Az eredmény az,hogy a +12V lemegy +11.0-ra,néha +10.90 környékére. A +5V pedig felmegy +5.16-ra. Elvileg ez még belefér,ugye? Legalább úgy értelmezem abból amit írtál építész..

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13528) Foose


Foose
addikt

Érdekes,hogy most csak úgy nézem az everestet,és a +12V az +11.25-ön van folyamatosan :( A +5V az ok,mert +5.08... 17:52kor megint mértem.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13529) McKnight


McKnight
tag

Szép estét!
(bocsi de elég hosszú lesz)

Ami a tényállás!

AsRock 890Fx Delux5
FX8150 4Ghz/1,4V (igen tudom hogy sok a V, de ez most ennyin megy)
Kingstone 1866
Chieftec cft-750 táp
Gtx 570 oc

Hibajelenség:

Játszok egy játékkal (BF3, Far cry3) minden rendben megy, egyszer csak leáll a gép, de úgy mintha a konnektorból húzták volna ki, semmi hibaüzenet, semmi teljesítménybeli lassulás, semmi előjel. Változó időközönként, valamikor tudok 1-2 órát játszani, máskor meg 30 perc és leáll.
Az alaplapon minden kis világító led elalszik, újraindítani is csak úgy lehet ha, először kikapcsolom a tápot, majd vissza, ekkor tudom csak bekapcsolni a gépet, addig hiába nyomom nem indul.
Toltam a STALKER-el, semmi probléma még 6 órai játék után sem.

Ma elindítottam a Heaven Benchmark-ot, meg a Prime95-t EGYSZERRE, had izzadjon.
Lassan 2 órája megy és semmi hiba, cpu MAX 44 C, VGA 57 C
Amikor alapon játszottam (semmi húzás) akkor is így csinált.

1 db 12 cm-es venti fújja a cpu melletti hütőbordákat, meg a ramot, egy másik ekkora venti meg a videokártya előtt lévő hűtőbordát, meg ami még ott van. Vinyók meg 30 C körül, az egyik egy Kingstone 64 Gb SSD, a másik 500 Gb Samsung.

Mégis mi lehet a gond? Gondolom ez valami alaplapvédelem, vagy a tápom szarozik? Amikor leáll, csak a táp ventije forog tovább, semmi más, lehet hogy az melegszik túl? És lekapcsol?

Kérlek segítsetek mert kezdem elveszteni a fejem!!!

Tisztelettel Zoltán!

Tűz a víziparkban? Mégis....hogyan????????

(#13530) szaszlaci válasza McKnight (#13529) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia,
ha nem írod, hogy a CPU hőfok rendben, arra tippeltem volna. Azért egy alaplap (északi-híd) hőfokot is lehetne nézni a biztonság kedvéért.
Feszültségek hogy alakulnak?
Egy RAM tesz is mehetne: Memtest86+

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13531) építész válasza Foose (#13528) üzenetére


építész
aktív tag

Ezzel több baj is van. Egyrészt nem jók az értékek, mert kilóg az 5% tűrésből. Ha igazak az értékek, nagyon nem bírja a táp a terhelést.
Amúgy meg az Everest nem mér pontosan, tehát nem tudunk biztosra semmit se. Multiméterrel lenne jó mérni.
A statisztikát is ki kéne olvasnod, mert nincs folyamatosan 11,25-ön a 12 voltod, mert látom, hogy a görbe eleje magasabb, Vagyis az a kérdés, hogy honnan esett le és mennyit. ha sokat esett le felejtős a táp.

A CPU-ra meg minek adtál 1,54V -ot? :Y Az nagyon sok. :Y Olyan mintha tunigolva lenne géped. A Biosban állítsd be default értékeket, mert a tuningtól instabillá válhat a gép.

bye

(#13532) McKnight válasza szaszlaci (#13530) üzenetére


McKnight
tag

NB 35 fok, az alaplap, nem melegszik.
Feszültségek aida szerint azok sem kószálnak el 12V (12,038-12,091) 5V (5,040-5,064)

Prime95 alatt tesztelve van nem melegszik semmi, aida sem ir ki semmit, csak lekapcsol a gép.

Állítólag a 12V-os szál megosztása miatt van ez, túlterhelődik, és lekapcsol.

építész azt nem tudom, megy a gép és nyomjam meg a resetet?

[ Szerkesztve ]

Tűz a víziparkban? Mégis....hogyan????????

(#13533) építész válasza McKnight (#13529) üzenetére


építész
aktív tag

Ha a táp venti tovább forog, akkor a táp nem áll le, mert +12V-ról megy a venti. A Power Good valószínűleg eltűnik.
Ha megnyomod menet közben a restet és nyomva tartod ugyan úgy elalszanak az alaplapon a ledek?

bye

(#13534) Foose válasza építész (#13531) üzenetére


Foose
addikt

Na azóta csináltam másikat,ami nem olyan rövid. De akkor ezek szerint sokat nem érek vele. Jó hát én már nem olvasgatok ki semmit sehonnan,változtatni a dolgon úgy sem tudok szerintem. A cpu meg nem tudom miért van annyin,alapból volt úgy,nem nyúltam hozzá. :F Itt a másik kép,ami kicsit hosszabb mérést összegez. Akkor ez így kuka? Ja,nem értek ehhez mint írtam,úgyhogy azt sem tudom,milyen adatokra állítsam bios-ban a CPU-t. :U

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13535) építész válasza Foose (#13534) üzenetére


építész
aktív tag

Sajnos sehogy nem érted amit írtam. Felteszem a kérdéseimet.

1. Van-e 4 pontos proci táp csatlakozó az alaplapra dugva. Ebben két sárga és két fekete drót van?

2. Hány voltról esik le a +12V. Nem az érdekel, hogy fél óra múlva csak 11V, hanem azt, hogy terhelés előtt mennyi volt. Ez a staitistic fülön is rajta van, de ,meg is figyelhetted volna.

3. Újabb kérdés. Milyen procid van Prescott vagy Nothwood? Mennyi az FSB? Ezt a CDPU ID gomb megmondja.

bye

(#13536) Foose válasza építész (#13535) üzenetére


Foose
addikt

Nem láttam ilyen kérdéseket :( Holnap megnézem a csatlakozós dolgot,de ha a színeket nem írtad volna,sosem jövök rá :D :( Pont nemrég írtam,hogy csak úgy néztem az everest adatot,(nem terheltem) akkor írtam,hogy fixen 11.25 a +12V-nál az adat. Se terhelés,se semmi. (most a statistics fülön a minimum 10.94,a maximum 11.31) A procira nem tudom mit mondjak,mert az alaplapon Prescott nyomtatott felirat van,de szerintem ami a mérvadó az az,hogy everest szerint a cpu alias-nál Northwood van. Ilyet nem találok hogy CDPU ID. FSB speed-et találok,az 531.9 MHz. De szerintem Téged nem ez érdekel. De amit írsz (fsb) olyat nem találok.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13537) Foose


Foose
addikt

Közben beszereztem a legújabb AIDA64 extreme edition-t,de az sem mér bíztatóbb adatokat,nyilván. Sajnos lazán lemegy 11 alá a +12V. De csak ilyen 10.90 körülig,vagy picit lentebb.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13538) Repsol600


Repsol600
addikt

Üdv!

Van egy 400-as FSP tápom, a gond az lenne vele hogy használat közben sípolgat, ha nincs benne vga tehát az alaplapiról megy, ha teszek bele vga-t akkor nem sípol. :) Elképzelhető hogy olyan kevés terhelést kap hogy attól sípol? FM 2 5300 cpu-s konfig egy 160-as laptop HDD-vel ls 2x2gb 1600mhz rammal. Fogyasztása kb 40-50W. :)

Lenne még egy 300W-os HOPELY ATX-300P4-PFC tápom is de ezt nem tudom hogy rá merjem-e kötni, nem tudom mennyire lehet megbízható. :)

[ Szerkesztve ]

(#13539) Foose


Foose
addikt

építész van 4 pontos proci táp csatlakozóm, megnéztem.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13540) draff válasza építész (#13511) üzenetére


draff
aktív tag

Nálam mindkettő magasabb egy kicsivel. terhelten 5,18-5,24 V és 12,42-12,51 V !
Azt írod rá, hogy húzzam lejjebb.

De mivel húzzam lejjebb?
Az IC melyik lábán lehet a szabályozással (pl. ellenálláscsere) bűvészkedni?

(#13541) draff válasza Foose (#13514) üzenetére


draff
aktív tag

Ez egy régi, mezei AT-s táp.
A másik dugaljba a monitort lehet (és kell) dugni. Másfajta kábel nem is megy bele!
Mindenesetre jó régi szar gépet vettél, ha ilyen neki a tápegysége.
Valami P1-es, legfeljebb P2-es lehet, talán azok mentek még el ilyen tápokkal.

(#13542) Foose válasza draff (#13541) üzenetére


Foose
addikt

Ezt a "kell" szót nem értem. Képzeld,nekem mégsem oda van dugva a monitor. :K Másodszor pedig,sokszor nem akarorm magyarázni,de leírom megint. Neten hirdettek úgymond komplett gépet monitor nélkül,átolvastam mit ajánlanak,felhívtam őket,majd egyeztetés után mondtam hogy vegye ki a celeron procit belőle (telefonon tudtam meg hogy azzal akarta eladni) és tegyen bele P4-es procit. Így vettem meg. Szerinted honnan tudtam volna,hogy milyen táp van benne? :F :( És akkor innen már tudhatod,hogy nem P1-es,és nem P2-es gép...
Sajnos nem mindenki engedheti meg magának a komoly,erős gépet! Volt anno nekem is,de az már nincs meg. Az a maga idejében erős gép volt,de most csak ez jutott. Van aki ennek is örül.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13543) tornas válasza draff (#13541) üzenetére


tornas
őstag

Mint írta is korábban, 200X típusú Codegen tápja van és az ATX-es. És azokon is van (volt) ~230 V-os monitorcsatlakozó. Nem volt kötelező ezt a monitor-csatlakozót használni.

A képen látható "230 V" jelzésű címkéjéről is messziről fel lehet ismerni, mert csak a Codegen-eknek van ilyen tápventi oldali címkéje.

:U

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13544) Foose


Foose
addikt

Érdekes dolog ez. Anyám gépe szintén gyengécske pc,intel p4-es procival,2.4GHz,1GB RAM. (neki is és nekem is xp SP3) lefuttattam anyám gépén is a stressz tesztet,és tökre ugyanolyan adatokat mértem. Annyi különbséggel,hogy az ő gépén ritkán esett le 10.994-re a +12V,inkább 11.1-11.2 körül mozgott terhelés alatt. És terhelés NÉLKÜL nála is csak 11,2 a +12V,és 5,1 az +5V. De neki nem indulgat újra a gépe!!! Akkor nálam mi lehet a baj? Most sasoltam meg,anyám gépébe is Codegen táp van :D (nemrég lett véve neki is,de csak netre használja,egy kb 6-7 éves gépet cserélt le,már muszáj volt) Neki is 300W-os,csak neki nem 200X a típus,hanem 300X. Na akkor most ez hogy van?

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13545) draff válasza Foose (#13542) üzenetére


draff
aktív tag

Elnézést, de nem sértegetni akarlak, ám még csak cikizni sem a géped. DE!

"Ezt a "kell" szót nem értem"

Akkor elmagyarázom:
az első gépem AT tápegységes, P1-es alaplapon egy MMX166-os Pentium volt.
Naná hogy a Daewoo 14"-os monitoron szintén aljzat volt még hátul a vezetéknek.
De kellett hozzá (illetve inkább azt mondanám - lehetett hozzá venni olyan szerelt kábelt, amelynek az egyik vége dugó, míg a másik "lengőaljzat".
Nos, ez a "lengős" fele ment bele(rá) a tápegység dugaszába(-ra).
Az értelme csupán annyi volt - ha bekapcsoltad a gépedet, beindult vele automatice a monitorod is. Már hasznosat egyáltalán nem tudott, hisz csak egy sima 220-as átmenet volt a tápon - a hátuljára kivezetve.
Persze mostanság léteznek még olyan monitorok is (nekem pl. a második volt olyan, hogy gyárilag benne volt a hálózati vezeték és a VGA kábel. Nem lehetett ki-be huzigálni, már gyárilag olyan volt - és kész!

Ezeket a tápokat magukat alapból egy 220 V-os kapcsolóval lehetett csak ki-be kapcsolgatni, tehát nem az alaplap kapcsolta be a cuccot. Azért csodálkozom, hogyha AT-s a táp, hogyan vihetne el egy P4-es lapot, hisz azok már többnyire ATX-es tápra vannak kihegyezve.
Persze volt nekem (és még van is olyan alaplapom, hogy mindkét táp becsatlakoztatását elfogadja, megvannak rajta a csatlakozók mindkét verzióhoz.
Lehet, hogy az ATX-es csatihoz már alaplapi tudományban ATX-es bekapcsolási lehetőség is párosult. Itt kérem - minden lehetséges!
Nem kell búslakodni, az én gépem is csupán egy 2,4-es Pentium ((és nagyjából 10 éves)
De megy rendesen - s ez benne a lényeg. A lecikizett Codegen 400-as nagyongagyi táppal, amint azt itt feljebb valaki már jól megírta róla.

[ Szerkesztve ]

(#13546) draff válasza tornas (#13543) üzenetére


draff
aktív tag

Van nekem egy olyan gépem, valami régi P4-es HP irodai alaplap 3MHz-es Pentium procival, hogy az alaplapra csak egy noname 300 W-os tápegység megy (mert hirtelen olyanom volt csak otthon).
És kellett hozzá csinálnom egy ehhez hasonlatos adapterkábelt, hogy a proci külön-csatlakozós tápáramát is megkaphassa végre - amúgy nélküle még be sem indult.
http://www.evercase.co.uk/images/PSU/PSU/Acces.6pin.jpg
De elég hamar megcsináltam - és megy vele.

(#13547) építész válasza Foose (#13539) üzenetére


építész
aktív tag

Akkor egyértelmű, hogy kevés a táp a gépednek. Túl sokat esik a feszültség egy Nothwood proci terhelése hatására. Kell egy erősebb táp. Nem hibás a táp, csak gyenge a gépedhez.

bye

(#13548) építész válasza Foose (#13544) üzenetére


építész
aktív tag

"300W-os,csak neki nem 200X a típus,hanem 300X. Na akkor most ez hogy van?"

Tudod, ez úgy van, hogy sima átverés. Nem véletlen van Codegen a fekete listán.

Már írtam, hogy nem a watt számít, hanem a +12V-on leadott amper. Ami a te tápodban 10A. Ez nem egy valós ATX12V táp, hanem régi ATX táp. Lehet, hogy ATX tápként tud 300 wattot, de ATX12V esetén 120 Wattot tud a 12V-os ág. Jó esetben ehhez még hozzájön 50 W +5 volton és 3,3 volton, tehát a tápod így 180 wattot bír leadni. Jóhiszeműen hozzászámítjuk még stabdy feszre dugható USB eszközöket, meg a többi sallangot és talán eléri a 200 wattot, ha nagyon tornázunk vele. Ezért 200X.

Erre a tápegységre nem is szabad lett volna 4 pontos proci táp csatlakozót rakni, mert nem tudja a +12V -os ág meghajtani a procikat, legfeljebb a 2Mhz -es Nothwood celeront, vagy egy AMD Sempront, de azt is videókártya nélkül.

[ Szerkesztve ]

bye

(#13549) építész válasza Foose (#13544) üzenetére


építész
aktív tag

Illetve a 200X 10A -t tud leadni a 300X pedig 16A -t ad le a +12V -on. Elképzelhető, hogy ha nem forszírozod a proci cserét a Celeronnal még éppen elment volna. Ezzel meg éppen nem megy el.

bye

(#13550) iTzTiGeR


iTzTiGeR
tag

Hali! Barátnőm gépe nem akar beindulni, szerintem táppal lesz valami. Táp ventije kicsit felpörög nem nagyon gyorsul be, aztán leáll gép. Utána csak akkor pörög fel újra, ha kihúzzuk a konnektorból és újra bedugjuk. Garancia már lejárt ezért leszedtem burkolatát. Ott az egyik kondenzátor(ha az az) mellett olyan mintha valami kifolyt cucc ráégett volna. Itt egy kép: http://kepkezelo.com/images/e6pvm1ga0zhy2gg6sfb.jpg
Ez nem jelent jót ugye?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.