Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13301) 04ahgy válasza S. Szabi (#13300) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha az alaplapról lehúzod a 24 tűs csatit, de a táp marad bekapcsolva, akkor a lehúzás pillanatában meg kell szűnnie a sípolásnak, ha a felvetésem – miszerint a készenléti kör a ludas – igaz.

Amúgy nem hiba.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13302) S. Szabi válasza 04ahgy (#13301) üzenetére


S. Szabi
őstag

Igen, kipróbáltam, ha lehuzom abbamarad a magas ciripelés. Amúgy van arra esély, hogy ez késöbb megszünik? Mert pl. múlt héten meg az egér mozgással kapcsolatban adott a gép ciripelös hangokat

[ Szerkesztve ]

(#13303) 04ahgy válasza S. Szabi (#13302) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ahhoz az energiatakarékos opciókat kell a BIOS-ban kikapcsolnod. Nem hiszem, hogy megszűnne idővel, de szerintem csak nagyon közelről hallható.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13304) S. Szabi válasza 04ahgy (#13303) üzenetére


S. Szabi
őstag

Az energiatakarékos cuccokat kikapcsoltam, még ha jól emlékszem pont ebben a topikban, a te hozzászólásodban olvastam ezt. Ha csak közelről lehetne hallani nem zavarna, a készenléti zaja meg egyáltalán nem zavar, mert mindig lenyomom a hosszabbítót, nincs áram alatt a gép. Viszont, ha megy, ezt a magas frekvenciájú sípolást rendesen hallani, és nagyon idegesítő :S

Most jut eszembe, a hozzászólásodban még az EIST is benne, viszont azt nem kapcsoltam ki, de akkor meg végig 4200-on fog menni a proci. Vagy amennyire beállítom ugye. Mindjárt megnézem, ha azt kikapcsolom, akkor megszűnik-e.

De az is lehet, hogy egyszerűen ez az alaplap nem tetszik neki.

[ Szerkesztve ]

(#13305) 04ahgy válasza S. Szabi (#13304) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Alaplap és táp együtt hozza össze a sípolást. Az ATX12V-ra csinálj egy átalakító átalakításával egy aluláteresztő pi szűrőt (kondi-tekercs-kondi).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13306) tornas válasza 04ahgy (#13305) üzenetére


tornas
őstag

Mi a pontos paramétere és a kapcsolási rajza?

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13307) 04ahgy válasza tornas (#13306) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Olyan mindegy. A pi szűrőre temérdek találatot kiad a Google.

A kondi célszerűen 1uF fólia + 3-4db low-ESR 1000uF párhuzamos kapcsolása a be és kimeneti kondik esetén is, a tekercs meg 20A terhelhetőségű 50-100uH induktivitású legyen.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13308) unravel


unravel
őstag

üdv

Itt is szeretném megkérdezni EZT

¯\_(ツ)_/¯

(#13309) 04ahgy válasza unravel (#13308) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem kell biztosra megállapítanod, mert az a táp a legyártás pillanatában ipari hulladék volt. Egy FSP350-60APN-re ruházz be, az jó minőségű (használtan garival olcsón meg lehet szerezni). Ha azzal sem indul a gép, akkor lehet tovább keresni a hibát.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13310) unravel válasza 04ahgy (#13309) üzenetére


unravel
őstag

Oké. Köszönöm szépen.

¯\_(ツ)_/¯

(#13311) unravel válasza 04ahgy (#13309) üzenetére


unravel
őstag

Eszembe jutott, hogy van egy régi 300W-os Codegen tápom még régről. Kiváncsiságból elindítottam vele a gépet a legszükségesebb hardverekkel (VGA, 1db memória) és beindult.

De mindenképp új, minőségi táppal szeretném újra használni. Ezek után az lenne a kérdésem, hogy elég lesz erre 350 W?:
ASUS P5KSE lap
Intel Core2Duo
2x1 GB DDR2 RAM
Geforce 210
1 SATA2 + 1 IDE winchester
2 db tvtunerkártya

¯\_(ツ)_/¯

(#13312) építész válasza unravel (#13311) üzenetére


építész
aktív tag

"elég lesz erre 350 W ?
Még sok is 350W. Az viszont más kérdés, hogy egy régi 350 W felirattal bíró táp mire elég. A régi tápoknál általában a 3,3 V és az 5 V-os ágak voltak terhelhetőek. A +12 V-ra jutott vagy 14A, az meg ugye 168W.

A te cuccodban pedig a fő fogyasztók +12V -ról zabálják az áramot. Vagyis a kérdést úgy kell feltenni, hogy elég-e a gépemnek pl. 14A (168W) ?

Ha új korszerű tápod van ami nem igen terhelhető +5V-on és 3,3V-on, annál inkább +12V-on, akkor bizony elég.

bye

(#13313) #97716736 válasza unravel (#13311) üzenetére


#97716736
törölt tag

Mint feljebb is írták egy minőségi FSP 350W-os táp vígan elviszi :K

(#13314) építész válasza #97716736 (#13313) üzenetére


építész
aktív tag

Minőségiek között is van régi és van új. FSP régen is gyártott tápot. Egyetlen dolog számít a +12V terhelhetősége és nem a watt.

[ Szerkesztve ]

bye

(#13315) #97716736 válasza építész (#13314) üzenetére


#97716736
törölt tag

Igen igen, ebben egyet értek :K

(#13316) Graphics válasza Graphics (#13299) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nos a probléma sajnos nem oldódott meg, és oka van annak, hogy a nulla zajos állapotot nem éri el a tápom.

Terhelés mértéke: egy db i5-2400-as processzor, semmi más nagy fogyasztó nincs a rendszerben, és az 550W-os CWT beles Thermaltake táp úgy pörög mintha kapott volna egy GTX280-at a nyakába ...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13317) #97716736 válasza Graphics (#13316) üzenetére


#97716736
törölt tag

Ha garanciális akkor cseréltesd ki, szerintem a ventilátor vezérlővel van ott a bibi. :U

(#13318) Graphics válasza #97716736 (#13317) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sajnos gyártói gari van, ha van.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13319) építész válasza Graphics (#13318) üzenetére


építész
aktív tag

Az is jó. Nekem kiküldték a 13 hónapos Gigabyte alaplapomat javításra távolkeletre. 3 hónap múlva visszakaptam megjavítva ugyan azt a lapot.

bye

(#13320) Graphics válasza építész (#13319) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Részemről még relative az is okés lenne, egyelőre Supporttal tartom a kapcsolatot, szerencsére a Thermaltake-nek majdnem minden országban van támogatása.

De itt úgy véleményezték ez a megfelelő működése, videó alapján.

Nos én még mindig nem tartom annak. Főképp egy ilyen árkategóriás moduláris tápnál :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13321) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Van egy régebbi Sirtec/HighPower tápom, alapvetően nem mai darab, viszont komoly konstrukciónak néz ki.

12cm-es venti volt benne, az cserés lett, de már előtte meg volt halva, szakaszosan sípol. életjelet nem ad.

Kérdés javítható-e, tartaléknak lenne, mert elég jó táp volt még a maga idejében. / jobb mint egy codegány /

Ha minden igaz róla van szó, de holnapra keresek róla egy fotót :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13322) 04ahgy válasza Graphics (#13321) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Javítható, típushibás a készenléti köre (melyik tápot vegyem topik 1. hsz.). De modern gépekhez nem ajánlott, az 5V-ot is jelentősen terhelni kell, hogy stabilan viselkedjen, 12V-on is csak 216W-ra elég.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13323) varada12


varada12
csendes tag

Na végre sikerült visszaszerezni a tápocskámat a műszerésztől képekkel. Még egyszer leírva a 3 éves Gigabyte SuperB 460-as tápocskám elfüstölt egyik nap. Műszerész szerint meg lehetne próbálni megjavítani és még használni (most a megjavításon van a hangsúly és a kihívás). A táp elindul, azonban "erőtlen" újraindul vele a gép változó idő után. Valamikor sikerül eljutni a biosig, de után resi. A képeket látszik melyik területnek lett melege. Tudna szerezni ilyen alkatrészeket, csak sajnos nem tudja beazonosítani őket, annyira elégtek. Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy leírná, hogy pontosan mik is égtek el és ezekről mit érdemes tudni?
Köszi.


Több mint 15 éve a hardveraprón, 100% pozitív értékeléssel!

(#13324) 04ahgy válasza varada12 (#13323) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A primer puffert kell kivenni és megmérni, megvan-e a teljes kapacitás.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13325) Tessai


Tessai
csendes tag

Sziasztok.
Vettem egy Gigabyte GE-R460-V1-es tápot itt a HA.-n.
Beleraktam a gépembe. Bootol, elindul a Windows és 1-2 perc után felpörög a vga ventije, kikapcsol a monitor és tovább semmi. Szerintetek rossz a táp? Eddig egy 400wos táppal elment a gép ( nem márkás).

(#13326) 04ahgy válasza Tessai (#13325) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A primer puffert kell kivenni és megmérni, megvan-e a teljes kapacitás.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13327) zarew


zarew
senior tag

Sziasztok!

A tápkábeleket kellene meghosszabbítanom. A tápból kijövő összes vezetéknek van szerepe,vagy van amit el lehet hagyni? A legjobb lenne valami kész hosszabbító de ilyen agyament dolog úgy sincs gondolom. Legalább 2 méter....

(#13328) moha21 válasza zarew (#13327) üzenetére


moha21
addikt

Szia!

Ekkora távolságon már a vezető ellenállásával illetve az ettől létrejövő feszültségeséssel is számolni kell.
18 AWG keresztmetszetű rézvezetéknél 12 V és 10 A mellett 2 méter hosszan ez ~1,7 V-os drop is lehet, tehát az ATX szabványon kívüli tartományba eshet.

Készen biztosan nem kapsz 2 méteres hosszabbítót, maximum készíteni lehet ennek fényében.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13329) zarew válasza moha21 (#13328) üzenetére


zarew
senior tag

Uff ! Feszültségesés ? Nem tudtam,hogy ilyen bonyolult .Hol csináltatok ilyen hosszabbítót? Nincs szívem szétvagdosni a tápot. Mindegyikből kéne apa-anya.....

(#13330) dome008


dome008
csendes tag

Sziasztok! Nemrég vettem egy 300w-os Hipro tápot. Nem számítógépbe kell, de ez abból a szempontból lényeges, hogy csak önmagában lesz, plusz a 12V és a föld lesz használva a 24pines csatlakozóból. Most még semmi nincs összekötve, de bedugtam a hálózatba és nem csinál semmit csak világít egy kis led, a ventilátor sem megy. Ez normális hogy nem megy a venti vagy hibáról van szó? Ha lesz rá kötve vmi akkor jó lesz?
Köszönöm!

(#13331) Graphics válasza dome008 (#13330) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az oké, hogy önmagában lesz, de csak mert bedugod a tápot nem fog egyből elindulni.

De egyáltalán hogy tesztelted? Gépben? vagy csak natúr?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13332) tornas válasza dome008 (#13330) üzenetére


tornas
őstag

Csaó!

Az alaplapi csatlakozón rövidre zárod a zöldet és az egyik fekete dróttal, akkor elindul magában is, és így használható is.
[link]

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13333) kopidoo


kopidoo
senior tag

Sziasztok!

A minap arra lettem figyelmes, hogy ha a HD4830-at terhelem, akkor halk búgó hangot ad a FSP 350PNF tápom (nem a venti).
Max terheléssel (CPU+GPU) 1,22 ampert vesz fel a hálózatból. Nincsen egy kicsit határon hajtva?

(#13334) tornas válasza kopidoo (#13333) üzenetére


tornas
őstag

Nincs. Kb. 180 - 200 W közötti teljesítményt ad le a tápod ekkor.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13335) dome008 válasza tornas (#13332) üzenetére


dome008
csendes tag

Köszönöm! Igen, natúr "teszteltem", csak bedugtam a 230-ba. Remélem majd jó lesz :)

(#13336) Rainman05


Rainman05
tag

Üdv. mi lehet a baja a pc tápnak ha hidegen nem hajlandó elindulni?
Megfigyeltem hogy 23Cfok felet rendesen elindul reggel!
De 22Cfok alatt nem indul a szobában!
Hajszárítoval kicsit melegitem szellőzön keresztül egyből működik indul.
:( ? :F

[ Szerkesztve ]

(#13337) zarew válasza Rainman05 (#13336) üzenetére


zarew
senior tag

Elengedett egy forrasztás?

(#13338) fero02 válasza Rainman05 (#13336) üzenetére


fero02
veterán

Elképzelhető, hogy kondi probléma van (a készenléti körben).

(#13339) honda 1993


honda 1993
senior tag

üdv.
szétszedtem a gépemet hogy kitakarítsam, a tápról leszedtem azt a kis rácsot a venti előtt hogy onnan is kiszedjem a mocskot,visszaraktam rá,de nagyon hangosan zörgött bekapcsolás után.
most viszont nincs ez . de most is hangosabb valamivel,mint volt.

XD alias IKSZDé

(#13340) honda 1993


honda 1993
senior tag

mitől lehet ez?

XD alias IKSZDé

(#13341) építész válasza honda 1993 (#13339) üzenetére


építész
aktív tag

Nem raktad fordítva a rácsot? Ha fordítva rakod bér a ventihez.

bye

(#13342) Aslan


Aslan
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Én is gépet takarítottam (már nem először) gép szétkap, óvatosan de alaposan megtakarítottam, amit meg kellett, majd szakszerűen, ahogy kell összeraktam újra a gépet, ahogy azt már több, mint 10 éve csinálom, mind saját gépeimmel, mind mások gépeivel, amiket összerakok, javítok. Bár érdekes módon eddig ilyen problémába még nem ütköztem, úgyhogy a TI tippjeiteket, ötleteiteket is várom, hogy mi lehet a gond.

Nos a helyzet a következő, a gép összerakása után kapcsolnám be a gépet. Tápon a főkapcsoló I állásra kapcsoltam, majd megnyomtam a gépházon a bekapcsoló gombot. A gép elindult (felpörögtek a vetik) de szinte azonnal le is álltak, majd úgy 3-4 másodpercig semmi ezt követően újra megismétlődött, majd újra le is állt és így tovább... Amikor a ventik felpörögnek, akkor a tápból érdekes, sercegéshez hasonlító hang hallatszik, amint leáll ez a hang megszűnik. Újabb felpörgésnél ismét, majd megint megszűnik.

Sajnos nincs itthon másik tápegység, amivel kipróbálhatnám, de én erősen arra gyanakszom, hogy kinyúlt a tápom. Egyébként egy GIGABYTE 460W SuperB a szóban forgó delikvens. kb 2 éve és 7 hónapja van meg.

Meg kell említenem, hogy korábban már máskor is csinált olyat néha néha, hogy a bekapcsológomb megnyomása után egy pillantra felpörgött aztán leállni látszott, majd pár másodperc után újra felpörgött és azt követően már működött is rendesen, de most nem.

Valami ötlet, meglátás, tapasztalat, tipp?

Előre is köszönöm!

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#13343) 04ahgy válasza Aslan (#13342) üzenetére


04ahgy
nagyúr

SuperB esetén ez bizony táphibát jelent. A primer puffert kell kivenni és megmérni, megvan-e a teljes kapacitás.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13344) ricshard444


ricshard444
veterán

Sziasztok, most,hogy összeállítottam egy halk rendszert a táp a leghangosabb terhelés alatt XFX850W Pro.Nincs rá mód,hogy valahogy halkabb legyen? Esetleg besegíteni még 1 ventivel vagy valami?

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#13345) ricshard444 válasza ricshard444 (#13344) üzenetére


ricshard444
veterán

Egyszerűen csak kicsi a ház :( Kivettem és rátettem a tetejére,most hangtalan

Vannak dolgok...

(#13346) Kean_Sorbo


Kean_Sorbo
őstag

Tiszteletem az uraknak!

Egy rövid kérdés. A 20 pines tápokat átlehet alakítani valahogyan 24 pinesre?

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#13347) 04ahgy válasza Kean_Sorbo (#13346) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem kell átalakítani, 4 pin üresen marad. Úgy is működik az alaplap.

(#13345) ricshard444: Tehát nincs semmi baja a tápodnak. Alsótápos házban külön légáramlata, levegőköre lenne, és alulról friss, hűvös levegőt szívva nem hangosodna fel a többi komponens melegétől.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13348) Kean_Sorbo válasza 04ahgy (#13347) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Köszönöm!

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#13349) Nzothan


Nzothan
tag

Üdv.

Van egy hipro hpd4302pwr2 tápom aminek terhelés,játékok után néha leáll a ventije és nem pörög.utána a táp elkezd melegedni.kezd behalni a venti vagy a táp?

(#13350) 04ahgy válasza Nzothan (#13349) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kezd behalni a venti. Főleg ha zörög / rezonál is, vagy kézzel, kikapcsolt tápnál mozgatva érezhetően szorul.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.